Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Blackhole13 válasza young78 (#41100) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm. Olyan 150 körül szokott vége lenni a licitnek, annyit természetesen nem ér, ha csak kis esély is van, hogy hamis.
Maradok a Citizeneknél, megbízható helyről.

(#41102) aischylos válasza (#41099) üzenetére


aischylos
tag

Ez esetben mintha a "kényszerű" tok jobban is nézne ki. :C

(#41103) Reverting


Reverting
őstag

Erre most talaltam ra... Mido OCEAN STAR CAPTAIN IV
Mar latom h jobb valasztas lett volna mint a Certina Diver... :) Ami mar uton van... Szoval a kovetkezo kiszemelt... Szerintem... :) Nagyon tetszik, es minden szempontbol idealis lett vona... csak most talaltam ra... De BAti77 neked meg szoba johet nem? :) Mido

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#41104) nederlanden válasza Reverting (#41103) üzenetére


nederlanden
senior tag

Tényleg szép ez a Mido!Igen,ez a Tissot-Certina fölött lenne,valahol a Longinessel egy ligában!(az ára is 220e körűl)Szerintetek van olyan minőség-munka mint a longines?

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#41105) BAti77 válasza Reverting (#41103) üzenetére


BAti77
aktív tag

Cha-b kolléga már ajánlotta... Megnéztem élőben és tényleg szép óra, de a Certina lünettája és szíja nekem jobban tetszett, jobb hatást keltet bennem. Meg hasonló "vonalas" marker kiosztású órám már van, bár az GMT...

(#41104) nederlanden
Szerintem a Longines kicsit jobb minőség, inkább a kettő közé tenném, bár nagyjából egy árban volt az üzletben a DS Action-nal.

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#41106) aischylos válasza Reverting (#41103) üzenetére


aischylos
tag

Miben jobb ez, mint a Certina?

(#41107) young78 válasza aischylos (#41106) üzenetére


young78
tag

Max abban, hogy day-date, és hogy jobban hasonlít a számlapja az Omegáéra. Nekem is a kalapban volt, de végül Omega lett...

(#41108) Sungoo


Sungoo
addikt

Nagyon bután néz ki vele? :)


(#41109) BAti77 válasza aischylos (#41106) üzenetére


BAti77
aktív tag

Talán kevesebben ismerik/veszik itthon, mint a Certina-t. Kedvezőbb szíjméret (22mm, a 21mm-el szemben), könnyebb rá találni. Üveg hátlap...passz... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#41110) young78 válasza BAti77 (#41109) üzenetére


young78
tag

Nagyjabol megszunt a hazai forgalmazasa...

(#41111) Reverting válasza aischylos (#41106) üzenetére


Reverting
őstag

Nagyobb zafir, uveg hatlap, 22mm szij, ritkabb... :) Day,... Nekem ennyivel "tobb", de mar ezt mindenki megirta... :) Es igen ahogy Tomi irta kicsit jobban hasonlit az omegara... :) Gyorben meg van par darab... Katt

young78:
Tenyleg Tomi neked milyen omegad van? Napi szinten hasznalod? Megnezhetem majd? :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#41112) BAti77 válasza young78 (#41110) üzenetére


BAti77
aktív tag

Akkor nem valószínű, hogy jobb vétel lehet...
...már alkatrész szempontjából...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#41113) sakalak


sakalak
újonc

Sziasztok!
Van egy órám, ami már legalább 40 éve a családunk birtokába van. Aretta a márkája. Szeretnék erről az óráról többet megtudni, hogy milyen időközökben kell kipucoltatni, mire kell odafigyelni a használatakor, kb. mennyit érhet egy ilyen óra, a gyártója az svájci-e stb.?

(#41114) fiktív1 válasza Sungoo (#41108) üzenetére


fiktív1
tag

Sungoo!

Nem, amennyire látszik, nagyon jó lett! És egyre szebb lesz hordva. A füleknél a bevágást hogy csináltad? Van anyag rendesen a bőrben.

[ Szerkesztve ]

(#41115) phranxinatra válasza nederlanden (#41095) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A PO-m eladó, ha gondolod. Bár újszerűnek nem mondanám.

(#41116) Sungoo válasza fiktív1 (#41114) üzenetére


Sungoo
addikt

Tapétavágóval. :) Nem pont 20 milliméterre vágtam, hanem ráhagytam, hogy minél passzosabb legyen. A gyári, nagyon vastag rugós tag is bele megy, masszívan tart, bombabiztos. :)

(#41117) sakalak


sakalak
újonc

]Van még egy Fritz Moeri zsebórám is, ami több mint 100 éves. Erről is szeretnék többet megtudni, mint az előző arettáról...

[ Szerkesztve ]

(#41118) phranxinatra válasza (#41099) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Wow!

(#41119) Empsepo válasza (#41099) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az komoly.
Mármint a műszaki tartalom. Az óra nekem nem tetszik. :(

(#41108) Sungoo

Nagyon szép lett!

Tök jól néznek ki ezek a Monsterek bőrszíjjal!

:K

[ Szerkesztve ]

(#41120) ronin s8 válasza nederlanden (#41104) üzenetére


ronin s8
senior tag

A Swatch Group-nál patikamérlegen van kiegyensúlyozva a termékek pozícionálása, kb. úgy, mint a VW-nél: egy Skoda butábban kell, hogy kinézzen, mint egy VW, ami meg az Audi alá kell, hogy becsusszanjon. Az ETA szerkezeteseknél műszakilag mindegyik jó, bizonyos modellek a Certinánál és a Tissot-nál ugyanott, ugyanúgy készülnek. A különbségek a modellben, a formában vannak. A Mido picit a C, T, H fölé van helyezve, de pl. egy Baroncelli zafírja nem lehet domború, mert az veszélyeztetné a Longines elegáns modelljeit, az Omegáról nem is beszélve...
Érdekes módon a Certina Powematic80 zafírjába belevittek egy lehelletnyi görbületet.

A Mido egyébként Dél-Amerikában kedvelt márka volt, nagyjából úgy viszonyulnak hozzá az emberek, mint idehaza a Doxához.
Úgy tudom, a BL Óraszalon forgalmazta. Ők azt terjesztették, hogy a nyers ETA werkeket még egyszer szétszedik a Mido-nál és beszabályozzák. Ez biztosan nem történik meg. Az ETA csinál mindent. Ha szép werkeket akarunk látni, egy Longines-t, vagy egy Omegát kell megnèzni. :-))

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41121) Sungoo válasza Empsepo (#41119) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszi! Közben kaptam ajándékba egy 20 millis Hirsch Libertyt. :) El vagyok most látva! :)

(#41122) Empsepo válasza Sungoo (#41121) üzenetére


Empsepo
senior tag

De szép szíj.

Komoly összeg egy ilyen!

:K

(#41123) Zozzer888 válasza Sungoo (#41121) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Ehhez a szíjhoz, ami a Monstereden van, tudsz adni linket?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41124) Sungoo válasza Zozzer888 (#41123) üzenetére


Sungoo
addikt

Szia! Ment PÜ.

(#41125) fiktív1 válasza Sungoo (#41124) üzenetére


fiktív1
tag

Szuper lett! Nos, az a Hirsch Liberty szíj nagyon jó, kár, hogy csak 20-as! Én pont most vettem belőle egy vaskos-disznó 24-est a Certinámra, szerintem brutál jó, olyan 70-es évekbeli racing-retro hangulatot áraszt. Viselni írtó kényelmes! Az utolsó oldalvarrást el kellett távilítanom, hogy a vágást meg tudjam ejteni. Szerencsére jól sikerült.

A Monsteren most egy 5 milis vastagságú kaucsuk "Swiss Tech" szíj van, szintén remek, erős és kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#41126) Zozzer888 válasza Sungoo (#41124) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia! Köszi:)!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41127) fiktív1 válasza fiktív1 (#41125) üzenetére


fiktív1
tag

Ha már itt tartunk a bőrszíjaknál, akkor 1 kis böngésznivaló, akit érdekel. Ezek az úgynevezett "ammo straps"-ek régi háborús tölténytáskákból készülnek, van amelyik 60-70 éves, gyönyörű textúrával. Nem büdösödnek, némelyiknek a víz sem árt.

https://www.google.hu/search?q=ammo+straps&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=OOSZUunvB6rNygOng4LAAg

BJ-straps, Gunny straps, Dangereous-straps, ..stb.. van sok, itthon 1 sem! Bár a Gunny lehet magyar,,,

[ Szerkesztve ]

(#41128) Sungoo válasza fiktív1 (#41127) üzenetére


Sungoo
addikt

Jól néz ki! A Monster sem kicsi óra, de az a Certina nem semmi méret! :)

(#41129) Empsepo válasza fiktív1 (#41125) üzenetére


Empsepo
senior tag

Az a Certina szép nagy vas!

Őt vetted olyan baráti áron, ugye?

Mutatós darab.

[ Szerkesztve ]

(#41130) fiktív1 válasza Empsepo (#41129) üzenetére


fiktív1
tag

Igen, őt vettem 47.500 ft ért... Még mindig van a Smaragdban! Igaz az a fehér, fémszíjas.

Nagyon csalóka a kép! Teljesen beállítás-függő. Akkora, mint a Seiko.

[ Szerkesztve ]

(#41131) #57919488 válasza Reverting (#41103) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez kepek alapjan nekem is bejon. De a Certina Diver szerintem nagyon jol nez ki eloben.
Mido-nak kicsit mintha muanyagosnak nezne ki a 2 mutato feherben. Profi kepen ez nem jon at de amator fotoknal nagyon ezt a hatast lattam.
Hat a Tissot Seastar 1000 (regi) is talan jobban nezett ki kepeken, az a domboru uveg minden csak nem jo :((

(#41120) ronin s8:
Nem ezt irtad mar 1x a Citizen-re is, hogy patika merlegeznek? :)
Talan van azert abban valami, hogy szetszedik meg ujra osszerakjak mert a Mido honlapjan is irjak a Shock Resistance-t ami az miatt lehet (gondolom en :D ).

[ Szerkesztve ]

(#41132) Reverting válasza Empsepo (#41129) üzenetére


Reverting
őstag

Csak egy par napig nagy... aztan megszokod:) Ha mar G10 :)

K_mester: Meg nem lattam a Mido-t eloben de a jovo heten megnezem, a Jozsef krt.-on elvileg van... Kivancsi vagyok ra... :) Persze a Certina ettol meg jon... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#41133) #71321344 válasza #57919488 (#41131) üzenetére


#71321344
törölt tag

Minden ETA-ban van valamilyen rázkódásvédelem, amit ők használnak (Incabloc) Elaboré kategóriától felfele elérhető, szóval ettől ne ess hasra:)

ronin s8: Nem csak a Powermatic széria kapott íves zafírt a hasonló kategóriájú Swatch Group márkák közül, de tényleg vigyázniuk kell, mert könnyen kannibalizálhatják az olcsóbb márkák a drágábbakat.

Amúgy akit érdekel, hogy mit hova pozicionálnak: Swatch Group.

(#41134) busman válasza Reverting (#41132) üzenetére


busman
addikt

Ugyanilyen bicskám van...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41135) Reverting válasza busman (#41134) üzenetére


Reverting
őstag

Hat nekem van egy par... :) kesmanias is vagyok... kicsit:) Ez egy Presistence, de van nagy teso is Tenacious... meg meg par egyebb... :) Eleg kicsi es eleg olcso az EDC hez... De ez itt nagyon off... Bocsi mindenkitol...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#41136) busman válasza Reverting (#41135) üzenetére


busman
addikt

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41137) mendi08 válasza phranxinatra (#41115) üzenetére


mendi08
csendes tag

szia !
írnál pár dolgot a Planet-ről?

akár privátban is!
üdv

(#41138) Ra3 válasza busman (#41136) üzenetére


Ra3
őstag

Azt a gyűrűs Gerbert Kínában másolják mint az állat, ha jól tudom akkor van kétpengés verziója, már abból is láttam replikát.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#41139) Empsepo válasza busman (#41136) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én megoldom ezzel: [link]

:C

[ Szerkesztve ]

(#41140) busman válasza Ra3 (#41138) üzenetére


busman
addikt

Pff, itthon,boltban vettem mind..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41141) Dzsana válasza #71321344 (#41133) üzenetére


Dzsana
senior tag

Az nem rázkódás védelem, hanem konkrétan ütésvédelem. Az Incabloc gyakorlatilag egy réz rugó, ezzel van leszorítva a billegő fedőköve a lyukas kőre. Ha leejtjük az órát, akkor a billegő tengelye nem egy fix fedőkőnek ugrik neki, hanem a rugóval tartott fedőkőnek. Ennek köszönhetően a billegő tengelye nem fog eltörni, mert amikor nekicsapódik a fedőkőnek, akkor az el fog mozdulni. Akkorát is képes ilyenkor ugrani, hogy a vezetőkő kiugrik a horgonyvillából, s megáll az óra. Ilyenkor csak ki kell venni a billegőt, s vissza rakni a villa közé. A rázkódás ellen nem véd, ilyenkor nem mozdul el a billegő tengelye, csak becsapódáskor.
Még a nevében is benne van, ha sokkot kap az óra (shock), nem holmi rázkódást. :D

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#41142) WiZARD válasza busman (#41136) üzenetére


WiZARD
addikt

szépek, nekem "csak" egy 710es Benchmade van :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#41143) Mariner válasza Ra3 (#41138) üzenetére


Mariner
tag

Eléggé off-topic, de...A vaterán több Gerbert is láttam, amikor volt a Mol-os akció. Árban olcsóbban is adták, mint a benzinkúti "kedvezményes" ár. Az is hamis lehetett szerinted? Kép alapján ugyanolyannak tűnt, mint az eredeti amit vettem a kútnál. Eszerint ezeket is Kínában gyártják? Műszakban az eredetit, aztán amikor a műszak végetér, ugyanazok a robotok, ugyanabból az alapanyagból a hamisat?

MZ/X jelentkezz!

(#41144) Zozzer888 válasza busman (#41136) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ugyan, kérlek... Kispálya... :DDD :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#41145) busman válasza WiZARD (#41142) üzenetére


busman
addikt

Jó nagy dög az is... :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41146) Miamiquake válasza busman (#41136) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Szééépek, érdekes de a kések és a mechanikus órák valahogy kéz a kézben járnak.

Szinte minden ismerősömnek aki szereti az órákat van legalább egy "értékes" kése is.

[ Szerkesztve ]

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#41147) busman válasza Miamiquake (#41146) üzenetére


busman
addikt

+1 ;-)

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#41148) Ra3 válasza Mariner (#41143) üzenetére


Ra3
őstag

Nem gondolom hogy hamis lenne amit vettél, azt se tudom hogy egyeltalán hozzánk eljutnak-e ezek. Amiket én láttam azokra más feliratot tettek, Ganzo néven fut jópár másolat, vagy nagyon hasonló darab, csak azért írtam ide mert megakadt a szemem azon a gyűrűs Gerberen.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#41149) Mariner válasza Miamiquake (#41146) üzenetére


Mariner
tag

Egy Gerber tőr értékesnek számít? Vagy az a damaszk pengéjűeknél kezdődik? Nekem is nagyon tetszenek a szép kések :) Van pár, de a Gerberen kívül elég olcsó darabok..
Ra3: attól nem tartok, hogy amit vettem az hamis (hivatalos forrásból vettem), inkább arra gondolok, hogy a vaterások hamisak, legalábbis túl olcsónak tűnnek (amit én akciósan 12-ért vettem, a vaterán 7). Mondjuk a képek alapján olyannak tűntek mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#41150) Dzsana válasza Miamiquake (#41146) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ha már kés, akkor itt egy huszadik századvégi vésett nyeles kenőkés! :)) :)) :))

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.