Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Dida104 válasza flexxx2 (#41900) üzenetére


Dida104
tag

Miért gondolod, hogy veri? Kidolgozottság tekintetében én semmi különbséget nem láttam.

(#41902) flexxx2 válasza Dida104 (#41901) üzenetére


flexxx2
őstag

Élőben láttad? Írtam miért gondolom.

(#41903) Dida104 válasza flexxx2 (#41902) üzenetére


Dida104
tag

Igen, láttam. DS1-em van, TAG-ot pedig az egyik debreceni órásboltban fogdostam meg, mégpedig azért, hogy lássam, hogy két, kinézetre majdnem ugyanolyan, viszont árfekvésben ennyire más óra között mi a különbség. Gyakorlatilag semmi szabad szemmel észrevehető.

(#41904) aischylos válasza flexxx2 (#41900) üzenetére


aischylos
tag

az égvilágon semmi különbség nincs a minőségükben.
volt Certinám is Tag Heuerem is.

(#41905) aischylos válasza young78 (#41899) üzenetére


aischylos
tag

2824 van mindkettőben, más minőségi osztály lenne?

(#41906) flexxx2 válasza aischylos (#41904) üzenetére


flexxx2
őstag

Más modelleknél én nem ezt láttam. Igaz hogy a listaár szerinti Tag 1m és Certina, Tissot 150k között :) Elfogadom hogy egyforma minőséget kelt így hogy láttad.

(#41907) young78 válasza aischylos (#41905) üzenetére


young78
tag

A Tag-ban SW200 van

[ Szerkesztve ]

(#41908) young78 válasza Dida104 (#41903) üzenetére


young78
tag

Számomra a Tag finomabb, diszkrétebb, elegánsabb, ezért ezt választottam, a Certina DS1, és az új DS is fenn volt a lehetőségek között, de igazából olyat szerettem volna, amiért (és ez hülyén hangzik) nem elég lehajolnom, szerencsére adódott egy lehetőség, így végül nem költöttem lényegesen többet, mint egy Certinára tettem volna. Hasonló szempont szerint nem lett Mido Ocean Star-om, hanem inkább használt Seamasterem anno.

(#41909) Dzsana válasza young78 (#41896) üzenetére


Dzsana
senior tag

Tomikám, élőben nem tűnt ennyire leharcoltnak a tokja!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#41910) young78 válasza Dzsana (#41909) üzenetére


young78
tag

:)

(#41911) flexxx2 válasza young78 (#41908) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát letisztultabb is a számlap. Kevesebb vonal, szám, és ez teszi szebbé nekem is, mert nem vonz a (túl) sok grafikai elem egy órában. A kevesebb több elvet követem. Régen, fiatalabban viszont ez másképp volt.

[ Szerkesztve ]

(#41912) aischylos válasza young78 (#41907) üzenetére


aischylos
tag

De eredetileg az is etás volt, nem?

(#41913) WiZARD


WiZARD
addikt

A múltkoriban rendelt Maratac Elite szíj, a Steinharton:

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#41914) albert8 válasza WiZARD (#41913) üzenetére


albert8
addikt

Huhh ez nekem is tetszik! Utána is nézek.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#41915) Dida104 válasza young78 (#41908) üzenetére


Dida104
tag

Ez már abszolút ízlés dolga, sokaknak nem tetszik a DS1 számlapján a "szálkereszt", nekem semmi bajom vele. Továbbra is fenntartom a véleményemet, jelenleg a DS1 legszebb óra, amit 200ezer körüli áron kapni lehet. Én pedig többet nem adnék óráért.

(#41916) aischylos válasza Dida104 (#41915) üzenetére


aischylos
tag

Nekem jobban tetszik, mint a Tag Heuer, talán pontosan azért, mert kicsit sportosabb.
És nem utolsó sorban azért, mert a TH egyszerűen nem ér annyit, amennyiért adják.
A Certináról alkotott véleményeddel egyetértek. :R

(#41917) aischylos válasza WiZARD (#41913) üzenetére


aischylos
tag

Hú, ez de nagyon dögös! :Y :Y

(#41918) young78 válasza Dida104 (#41915) üzenetére


young78
tag

Még véletlenül sem szeretnék senkit lebeszélni a Certináról, továbbiakban is szívesen segítek beszerezni :) Egyszerűen saját részre jobb érzés volt olyat választani, ami ritkábban fordul(t) meg a kezemben. Én is túlárazottnak tartom a Tag-okat újonnan, de a design-ja nekem bejön, főleg a carrera esetében.

(#41919) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Múltkori pilóta órák mizériához egy majdnem az, de szép kronó.

Fémszíjjal 400 ezer ft, 42 mm., 202g, ETA 7750.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#41920) Misi1979


Misi1979
őstag

Na itt:) végre tudok foglalkozni az órázással is.

Mai nap szerzeménye egy Kurth Frères-féle Certina, kékített mutatókkal, meg ami kell.

Nap dilemmája: Junghans Mega 1000 megér 35k-t?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#41921) aischylos válasza Misi1979 (#41920) üzenetére


aischylos
tag

Csak ha kipróbáltad, veszi-e a jelet, ahol élsz.
És ha fémszíjas, zafíros.

(#41922) Misi1979 válasza aischylos (#41921) üzenetére


Misi1979
őstag

Veszi, bőr.. Hát nemtom.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#41923) #24334592 válasza aischylos (#41883) üzenetére


#24334592
törölt tag

sose láttál még ilyet? K***a jó fénykardozni a p***ciban ;]

(#41924) Sungoo válasza #24334592 (#41923) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha nem vagyok indiszkrét, hogy áll már a milgauss projekt? :)

(#41925) #24334592 válasza Sungoo (#41924) üzenetére


#24334592
törölt tag

a csávó szivat. Kezdem elveszteni a türelmem és a tutira fizető vásárlóim....1.5 hét után én csörögtem rá a hét közepén, h tesó mi a pálya, hisz ígérte, h jár a környéken és beugrik (1.5hét olyan intervallum, aminél jelentkeznie kéne) azt beszéltük le, h pénteken hív. Ma péntek van, nem volt nem fogadott hívásom így rácsörögtem 2x 5-8 csöngésig. Várom a reakcióját.

Közben felizzítottam a két elfekvőben lévő szálat. Ha érdekli őket, 17-én mennem kell Zürichbe, ott túladok a karácsonyi tombolásban (mindig mindent megvesznek, akár magasabb áron is) és ennyi.

Lehet, h negatív vagyok és errefelé ennyire lazán élnek, de bűzlik a dolog... :F

update: az egyik régi érdeklődőm még mindig érdeklődik és nagoyn képben van a roley-ekkel. Pontosan tudta, h ahol én vettem ők 350chf körül csinálnak egy nagyszervíz polírozással. Sőt, elmesélte, h a "régi szép időkben" be lehetett küldeni a rolex-hez is és ők egy 1000-ért csinálták meg ugyanezt :Y Kikbe nem botlik az ember...

[ Szerkesztve ]

(#41926) Skimaster válasza ronin s8 (#41886) üzenetére


Skimaster
senior tag

Miért lennék hamisítvány?Te miről beszélsz barát?Nem is ismersz!Ha kérhetem ne minősíts,nekem nincs hamis órám,bár volt,de ugyan olyan ember voltam,mikor eredeti Planet Ocean volt a kezemen...az a baj a magadfajta emberrel,hogy sok mozifilmet néz,és abból meríti a nagy életfilozófiáit!
"hamis óra hamis embernek"...mennyire szar duma....

(#41927) Skimaster válasza aischylos (#41887) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szíve joga a többségnek olyant hordani,ami eredeti,de nem erről szólt a hozzászólásom,és arról sem,ki minek akar látszani.Pontosan az olyanokkal van baj,mint te,aki lenéz bárkit bármiért!Főleg egy óráért!Valaki ezen a szinten érzi jól magát!Én nem nézek le senkit azért,mert nem igazi óra van a kezén....nekem nem hamis óra van a kezemen,de ha az lenne,akkor sem azért,hogy vagányabb legyek.....ettől a többnek látszani effekttől estek hasra....nagyon gyerekes....mint az oviban,kinek van eredeti matchbox-a.OMG

(#41928) aischylos válasza #24334592 (#41923) üzenetére


aischylos
tag

Öreg vagyok én már az ilyen huncutságokhoz. :B

(#41929) aischylos válasza Skimaster (#41927) üzenetére


aischylos
tag

Ignore on.

(#41930) Skimaster válasza aischylos (#41929) üzenetére


Skimaster
senior tag

Hát igen,mikor elfogynak az érvek,akkor már csak ez marad.....ennyi!! :R

[ Szerkesztve ]

(#41931) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

2013 alapján (eddig) a chrono24-en ez a sikerlista:

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#41932) Empsepo válasza Skimaster (#41926) üzenetére


Empsepo
senior tag

".most egy Panerai homeage-t hordok,KÍNAI szerkezettel, " reggel 8 óra előtt.
( (#41885) Skimaster )

" Ha kérhetem ne minősíts,nekem nincs hamis órám, " este negyed hét.
( (#41926) Skimaster )

Azóta eladtad?

:F

[ Szerkesztve ]

(#41933) #24334592 válasza aischylos (#41928) üzenetére


#24334592
törölt tag

én is :)

(#41931) Miamiquake összecseng a valósággal. A platinum amex-hez szinte adják ajándékba ;] Elvétve látok a gazdagok (ahol egy hétvégi síelésre nem gond kiadni mondjuk 3k chf-et) közt nem-rolexet a csuklójukon, mindegy, h férfi vagy nő az illető.

(#41934) KelemenUhr válasza Skimaster (#41930) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Ez egy olyan topic, amit nyilvánvalóan olyanok olvasnak, akik a svájci órák rajongói. Te ezen a fórumon dícséred a hamisítványokat. Mit vársz, mire számítasz? Ez értelmetlen vitagerjesztés, ezért az ignore, nem az érvek fogytak el.

Egyébként szerintem semmi probléma a kínai órákkal, a hamisítványok viszont hamisítványok. :(

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#41935) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#41936) KelemenUhr válasza Csigusz 1 (#41935) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Katt :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#41937) aischylos válasza Empsepo (#41932) üzenetére


aischylos
tag

Ha nincs a számlapon a Panerai felirat, akkor nem hamis. :N

(#41938) ronin s8 válasza young78 (#41908) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gyönyörű óra mindkettő. Pár éve öcsémnek órát kerestünk, és volt szerencsém pont ezt a két modellt szemügyre venni közelebbről. Bennem az a benyomás alakult ki, hogy a Certina tokfülei tömörebbek, szebbek, az egész óra több erőt sugároz. A Carrerának viszont szebb a számlapja, filigránabbak a tokfülei, valóban elegánsabb hatású. Én a TAG helyében bepereltem volna a Certinát, mert a tok nagyon hasonló, szinte koppintás. :-))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41939) ronin s8 válasza Skimaster (#41926) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát barátod biztos nem vagyok...

IGNORE ON!

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#41940) Empsepo válasza KelemenUhr (#41936) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez nagyon jó! :D

Szégyellem, hogy egyáltalán reagáltam.

:(

(#41941) Skimaster válasza Empsepo (#41932) üzenetére


Skimaster
senior tag

A topiktárs már megírta mi a különbség a homeage és a hamis között! Most már te is tudod!Tudom mit írtam reggel és este! :F

(#41942) Empsepo válasza Skimaster (#41941) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem, számomra ez még mindig nem egyértelmű.
Magyarázd el kérlek.

(#41943) Miamiquake válasza #24334592 (#41933) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Vaterán sajnos nem ilyen lehet az arány, már ha értitek mire gondolok.

Roller meg el lesz advi karácsony előtt, ebben biztos vagyok, kitartás! ;)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#41944) Skimaster válasza KelemenUhr (#41934) üzenetére


Skimaster
senior tag

Én is szeretem a svájci órákat,de itt azon kívül japán,német...stb. órákkal is foglalkozunk! Annyit állítottam, hogy ha nem a feliratot nézem,hanem a minőségét,akkor vannak nagyon jók! És ez tény! Lehet gyűlölni a hamisat,de attól még,lehetnek jó minőségűek közöttük! A másik pedig, hogy egy fórum pont arról szól, hogy legyenek látókör szélesítő témák.....szerintem! :R

(#41945) Misi1979 válasza Skimaster (#41941) üzenetére


Misi1979
őstag

Egy márka létező, elérhető, megvásárolható modelljének minek "tisztelegni" egy másik "óramárkával"?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#41946) Skimaster válasza Empsepo (#41942) üzenetére


Skimaster
senior tag

Hamisítvány ha ugyan az az óra és a feliratok is rajta vannak! Homeage mikor olyan mint egy igazi formára mindenre,de nincsenek markajelzesek rajta!vannak modellek,amiket már nem véd szabadalmi mintaoltalom,másolhatò és nem minősül hamisítványnak,ha nincs felirat!!nekem ilyen van,mert egy 6497 es eta szerkezetes Paneraiért,ha lenne sem adnék 800 ezret!de mivel szép és tetszik hordom homeage verzióban,zafirral,vízállóan,lumineszkaloan,és tökéletesen működik és szép és szeretem és ettől nem érzem hogy "hamis" ember lennék,mint azt pár menő gyerek gondolja!! :R

(#41947) Skimaster válasza Misi1979 (#41945) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem másik óramárkával tiszteleg,hanem egy márka nélküli másolattal!pusztán egy másolattal!

(#41948) Empsepo válasza Skimaster (#41946) üzenetére


Empsepo
senior tag

Bocsi, akkor elhamarkodottan ítéltem.
Köszönöm a válaszodat, ismét tanultam valamit.

:K

(#41949) Skimaster válasza Empsepo (#41948) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nincs mit,ezért jövünk ide, mert szeretjük az órákat és akarunk tanulni!sajnos kevés az olyan ember manapság,aki ki tudja mondani ezt a szót hogy "bocs"!köszi ez korrekt volt! :C. :R

[ Szerkesztve ]

(#41950) Misi1979 válasza Skimaster (#41947) üzenetére


Misi1979
őstag

Én azt gondolom, tisztelegni csakis olyan tisztelegjen, aki már letett valamit az asztalra. Attól lesz "hommage" a dolog, enélkül sima másolat marad az adott vekker.

..amivel nincs baj, de ne keverjük a fogalmakat.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.