Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210251) Nimda válasza @mriya@ (#210250) üzenetére


Nimda
addikt

Jaja jó dolog ez a rádiójeles pontosítás, de nem feltétlenül kell használni mindennap. A mechanikusokra viszont ráférne valami hasonló feature :D

(#210252) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Kis lépés egy felvonóval, hatalmas vízhólyagos kínlódás gyalog ,de megérte. Élőlényekre bukkantam. Megpróbálok kommunikálni velük. Vége.

(#210253) Nimda


Nimda
addikt

Ezt sem bírtam otthagyni, még jó, hogy kifutó típus:

(#210254) g0n21 válasza petipetya (#210248) üzenetére


g0n21
senior tag

A szerkezetet sosem tudják megcsinalni meg ránézésre sem ugyanolyanra.

van egy ilyen, amikor kiveséztük a kamu Daytonakat, ott elég részletesen végigmentünk a watchfinder videóján.

Link [link]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#210255) petipetya válasza g0n21 (#210254) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az adás napján láttam, kiveséző volt 👍

"nincs rá lezsóidő"

(#210256) Tetsuo válasza @mriya@ (#210249) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

[link] Még Lakitelken is van. ;)

(#210257) Tetsuo válasza Deskdiver (#210245) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi, akkor marad a mechanikus. :)

(#210258) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Március óta vívódtam rajta, kár volt ennyit várni vele, fergeteges!

Ha lesz végre időm rá pár normális kép kíséretében írok majd egy szokásos élménybeszámolót.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#210259) Sungoo


Sungoo
addikt

Ha pilóta stílusra adnám a fejem, van más opció, mint a Tissel, 40 mm-ben? Az sem baj, ha olcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#210260) 5-ös kezelő válasza Sungoo (#210259) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én megcsíptem egy használt Archimede 39-est. Jobban látom, jobban simul kézre. De a Tisell is tökéletes az áráért. Nálam most pilóta szünet van, a Vostok 150916 mod. nagyon bejött.

(#210261) Empsepo válasza KelemenUhr (#210258) üzenetére


Empsepo
senior tag

Várjuk a beszámolót!

(#210262) dzsi23 válasza Tetsuo (#210230) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem tudhatjuk, hogy felmerült-e benne a mecha óra, mivel csak linkelt egy kvarcot, ezért kérdeztem rá. :) Bár már tárgytalan, mert kvarc lett a vége, talán majd a következő... na nem mintha bárkit is rá akarnék beszélni a mecha vonalra, jelenleg én is a 3. kvarc-korszakomat élem. :D

A rádiós témához meg csak annyit szólnék hozzá, hogy nálam pl. szszb megyében vígan szinkronizálnak a Citizenek. Persze, a ház közepén, ablakoktól távol, nem ilyen vidám a helyzet, de ez ilyen dolog, a leírás szerint is ablakba kell rakni. Ha esetleg beljebb is talál jelet, az jó dolog, de nem elvárás. Én sem az ablakban tartom, de ha muszáj lenne, akkor oda raknám.
Athénban viszont valszeg nem veszik a jelet, a lenti táblázat alapján.

A másik dolog pedig, hogy elvileg a kiválasztott időzóna alapján választ jelforrást az óra. Vagyis Magyarországon hiába venné a német jelet; ha valamilyen okból pl. Tokyo van beállítva, akkor nem fogja venni. ("The signal station is changed depending on the selected city. Some cities cannot receive the signal though the signal station is assigned in the list." - H145 user manual) Illetve pl. ha Tokyoba megy az ember, akkor is olyan időzónát kell beállítani, ami ott fogható. Vagyis be lehet állítani mást is, de szinkronizáláshoz át kell állítani ottanira.

[ Szerkesztve ]

(#210263) jackcaptain


jackcaptain
újonc

Sziasztok!
Kinéztem egy számomra tökéletesen kinéző Orient órát, viszont ez mechanikus óra, abban tudnátok segíteni, hogy elektromos szerkezetűből más márkának, de hasonlóan kinéző óráját ismertek?

Ez lenne az álom:
https://orientwatch.hu/Collections/ORIENT/Classic/ORIENT%3A-Mechanikus-Klasszikus-Watch/p/EZ09005W

Még ezek tetszenek, nagyon nagy a hasonlóság.
https://orientwatch.hu/Collections/ORIENT/Classic/ORIENT%3A-Mechanikus-Klasszikus-Watch/p/EZ09004W
https://orientwatch.hu/Collections/ORIENT/Classic/ORIENT%3A-Mechanikus-Klasszikus-Watch/p/RA-AC0003S

Nagyon-nagyon köszi :))

(#210264) g0n21 válasza petipetya (#210255) üzenetére


g0n21
senior tag

:R

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#210265) Csari93 válasza jackcaptain (#210263) üzenetére


Csari93
aktív tag

Klasszikus dizájn, én a legnagyobb körben forgalmazott gyártóknál néznék körbe. Casionak vannak hasonuló klasszikus órái zafírral olcsón, Citizen-nél találhatsz Eco Drive-osat is talán egész olcsón hasonlót. Szerintem.

www.flickr.com/csari

(#210266) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tőletek, viszont nem konkrét márka érdekelne.

Venni akarok a közeljövőben egy karórát a mindennapokra.

Olyat szeretnék amit szinte mindenhez fel lehet venni.

Fekete bőrszíjasra gondoltam, fekete számlappal. Nem szeretnék rá semmi extrát. Idő+nap maximum.

Szerintetek egy ilyen leírású óra jó lehet a mindennapokra?

(#210267) T0mcs válasza Teasers (#210266) üzenetére


T0mcs
tag

Szerintem az órák jó része ilyen :D

Ha csak seiko t nézed a Grand Seiko tól Presage ig bármi lehet. Árban is :)

(#210268) xcvbxcvb válasza Teasers (#210266) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Úgy jobban tudnak ajánlani ha megírod mennyit szánsz rá , kvarc vagy mechanikus, digitális vagy analóg legyen.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#210269) Teasers válasza xcvbxcvb (#210268) üzenetére


Teasers
tag

Köszi mindkettőtöknek.

Tudom, milyet szeretnék, csak abban nem vagyok biztos, jogy a fekete bőrszijas, fekete (vagy fehér ) számlappal megfelel e a mindennapokra. A “dizájnra” várnék megerősítést, hogy jó lesz e szinte bármilyen ruhához?

(#210270) petipetya válasza Teasers (#210269) üzenetére


petipetya
nagyúr

Általánosságban a fekete számlap és fekete szíj kombó mindenhez megy. Viszont tényleg nem mindegy, hogy milyen óráról van szó: Vostok, Pepsi lünettás Seiko, klasszikus Citizen stb.

"nincs rá lezsóidő"

(#210271) dzsi23 válasza Teasers (#210269) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért a dizájn nem csak a szíj és a számlap színéből áll. Van olyan, amit felvehetsz bárhova (a strandot kivéve, mert oda nem ajánlott a bőrszíj), és van olyan, amit nem.

(#210272) T0mcs válasza Teasers (#210269) üzenetére


T0mcs
tag

Ne legyél már ennyire titokzatos!
Valami kb modellt linkelhetnél...

Én szeretem ha az órához fém szíj van. Az tényleg jó mindenhová. Vízben és nyáron a bőrrel csak baj van. Utólag könyebb venni bőrt mint fémet ha mégis azzal szeretnéd hordani

(#210273) Teasers válasza T0mcs (#210272) üzenetére


Teasers
tag

Nem akartam titokzatos lenni, bocsi ! :D

[Seiko]

Citizen]

Ilyenekre gondoltam, viszont nem biztos, hogy pont ezekre, csak hogy eltudjátok képzelni pontosan mi a terv :)

Esetleg, ilyen stílusú:

Seiko

Fémszíjasom van, viszont nemrégiben hordtam egy alkalmi bőr órát ( besűrűsödött az ismerettségi körben az esküvő ) és nagyon megtetszettek :)

[ Szerkesztve ]

(#210274) petipetya válasza Teasers (#210273) üzenetére


petipetya
nagyúr

A legutolsó Seiko fekete számlappal és szíjjal egyrészt kellően laza is tud lenni farmer/pólóhoz, ugyanakkor elegáns is lehet egy öltöny szetthez. Köszönhető mindez a segédszámlapoknak, melyek feloldják a komolyságát ha kell, ugyanakkor éppen ezek tehetik fiatalosan elegánssá egy megfelelő szíjjal - a kronográf stílusú órák egyik nagy előnye. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#210275) Teasers válasza petipetya (#210274) üzenetére


Teasers
tag

Köszi!

Tetszenek azok a fajta karórák is :)

Akkor amit utoljára linkeltem, olyasmi lenne a megfelelő a válaszod alapján.

Akkor egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen néven tudok keresni ? Úgy értem, hogy elegáns, sportos és vagy ? :D

(#210276) xcvbxcvb válasza Teasers (#210275) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Vedd meg azt amelyik tetszik ;) . Esetleg ebben az ársávba már svájcit is kaphatsz ha nem zavar a kvarc szerkezet .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#210277) SOAD19 válasza Teasers (#210273) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg egy Seiko Cocktail, talán mindennapos órának is jó lehet. [link]

(#210278) Teasers válasza SOAD19 (#210277) üzenetére


Teasers
tag

Köszi a tippet.

Kérdés. Minden eredetileg fémszíjas órán lehet cserélni a szíjat bőrre? Vagy ez afféle extra ?

(#210279) SOAD19 válasza Teasers (#210278) üzenetére


SOAD19
addikt

Nincs mit! Az esetek nagy többségében lehet. Elenyésző számban, de azért vannak integrált szíjakkal szerelt darabok is.

[ Szerkesztve ]

(#210280) Teasers válasza SOAD19 (#210279) üzenetére


Teasers
tag

Köszi.

Még egy kérdés, ha már témánál vagyunk.Van egy itthoni óràm, egy Casio MTP-1303D-7AVEF és azon gondolkodtam, hogy ha már váltok bőrre, ezen is lecserélem. Viszont csak Mtp-1302L bőrszíjat találtam. Ez jó lehet hozzá vagy inkàbb érdeklődjek szaküzletben?

(#210281) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

elso sorban hasznalt buvar orakat nezegetek. Szemezek az Oris Aqua Date-el de szivesen meghallgatnek egy-ket jo tippet. 43-44mm-es atmero es oyster szij lenne idealis szamomra. Jellemzoen az egyenes indexeket preferalom. Jo lenne ha viszonlag ertekallo darab lenne.

Tudnatok valami ajanlani, hasznaltan 3-500 ezer jo magyar forint magassagaban?

Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#210282) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Certináról. Esetleg hasonlót a kategóriában tudtok ajánlani. Nem szeretnék se automata, se chronograph órát.

Köszi,
x.

(#210283) djeperto válasza Zewa (#210281) üzenetére

Szia, 500e -ig, -ért már nagyon csinos használt búvárt is találhatsz.
pl.: Tag HEUER Aquaracer esetleg még a Breitling SuperOCEAN is belefér.
Vagy a kevésbé hipe márkáktól pl. Christopher WARD Trident PRO 600, ahogy említed is Oris AQUIS date vagy Diver valamint rengeteg svájci homage SUB ihlettel :)

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#210284) Deskdiver válasza Zewa (#210281) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Sinn U1

(#210285) m3tr0 válasza Zewa (#210281) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ennyiért nagyon tuti Tag Heuerek vannak pl. a facebookos csoportba.
Ha tehetném egy kék Aguaracerre lecsapnék. :C

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#210286) dzsi23 válasza Teasers (#210280) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem kötelező Casio szíjat rakni rá, bármilyen bőrszíjat rárakhatsz, aminek a szélessége megegyezik a tokfülek távolságával (ha jól tudom 22mm, de az a biztos, ha leméred).

(#210287) Teasers válasza dzsi23 (#210286) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm mindenkinek.

(#210288) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

még a végén ráírják, hogy PADI :DD

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#210289) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

[link]

a lukas számlap nekem nem jön be

[link]

a longinesekről itt egy nagyobb kép

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#210290) Tsebacsi válasza csabulaxi (#210289) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az Orientek nagyon jók, és 220k-ért nem is mondanám soknak (persze mire ideér mennyi lesz...)

A Longikra nagyon nem illik ez a pepsi bezel szvsz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210291) fagyalllo válasza csabulaxi (#210288) üzenetére


fagyalllo
őstag

PS-ben tuti már készül valahol a felirat :D

Orientek nagyon szépek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#210292) Polarstar válasza csabulaxi (#210289) üzenetére


Polarstar
nagyúr

W W W W O O O O O ! ! ! ! :Y

Végre egy jó Orient!!!! És nini! Új hajtómű!

Bekönyvjelzőztem az oldalt.

Mutatom egy régi franszia kedvencemet, ami szintén hasonlóan érdekes.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#210293) alphaville válasza csabulaxi (#210289) üzenetére


alphaville
aktív tag

A Longines identitás zavarral küzd, ellenben az Orient - különösen a felső képen látható, új rést talált az esztétikában.

(#210294) dzsi23 válasza csabulaxi (#210289) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem nincs különösebb bajon a lyukas számlappal (sőt... de ezt már kifejtettem korábban), viszont ennél a konkrét darabnál nekem sem jön be.
Az első képen lévő Orient elég jó lett. :K Csak a méretét sokallom.

(#210295) Polarstar válasza alphaville (#210293) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jogos.... A Londzsin unalmas lett. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#210296) Kopaszhancur


Kopaszhancur
csendes újonc

Sziasztok! Kérdésem lenne egy karórával kapcsolatban. A márkája: Panerai firenze Op 6595. Mennyit ér szerintetek? Köszönöm a válaszokat!

(#210297) Kopaszhancur


Kopaszhancur
csendes újonc

Sziasztok! Kérdésem lenne egy karórával kapcsolatban. A márkája: Panerai firenze Op 6595. Mennyit ér szerintetek? Köszönöm a válaszokat!

(#210298) djeperto válasza Kopaszhancur (#210297) üzenetére

Itt nézd meg

"there are more jacks then one at the fair..."

(#210299) Mercutio_ válasza Kopaszhancur (#210297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az attól is függ, hogy eredeti-e, teljes szett-e, vannak-e hozzá papírok, számla, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#210300) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

kis érdekesség
Mágnes Horgászat facebook oldal dobta ezeket a képeket.

[link]
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.