Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209101) Deskdiver válasza Empsepo (#209100) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Kb. negyed milliméterre áll ki a hátlap síkjából a dombormű szóval nem.
Valami dögös szíjat keresek hozzá. Szerinted ez passzolna?

Most látom ,hogy ez is Typhoon. :)

[ Szerkesztve ]

(#209102) fagyalllo válasza soldier2 (#209099) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez jellemző tapasztalat másoknál is.

SRPC55K1:

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#209103) jlaudio válasza soldier2 (#209099) üzenetére


jlaudio
tag

Az én tapasztalatom a Seiko 6r15 szerkezettel a következő: kb 3 hónapja ebay-en vásároltam egy Seiko Alpinist Sarb 017 órát, szerelem volt első látásra, ahogy megláttam muszáj volt szerezek egyet, sajna Japán piacos model és már nem is gyártják de sikerült találjak az ebayen újat ami Angliából vámmentesen egy hét alatt megérkezett. Az óra tökéletes az én 17cm csuklómra és nagyon bejön a dizájn, minőségi darab. Na de sajna kb + 30 mp a napi eltérése, éjszaka akármilyen pozicióban teszem le nem változik semmi vagyis nem akar késni. Gondoltam majd bejáratódik... de nem, már van amikor napi +40 mp is összejön. Lehet, hogy kifogtam egy olyan példányt ami állt pár évig valami raktárban (az ebayes eladó már eladott pár 100db-ot) és beszáradt? A múlt héten elküldtem egy óráshoz, hogy lássam mi van vele, elég csak beszabájozni vagy szervizelni kell? Kiváncsi vagyok, hogy mit tud miután megérkezik az órastól, mert eddig minden héten kellett állitani, heti 4 - 5 percet összehozott és ez már soknak tünik, mert más napi + 4 - 5 másodperces eltérést tapasztalt a seiko Alpinist-nál. Ez az első autómata órám. :N

(#209104) fagyalllo válasza jlaudio (#209103) üzenetére


fagyalllo
őstag

A gyártás idejét a sorozatszámból könnyű kideríteni. De még ez se garancia mindenre, ugyanis egészen fiatal óráknál is előfordult már nagyon szennyezett rugóház, mintha valami évek óta raktárban álló szerkezetet (vagy rugót?) raktak volna bele.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#209105) jlaudio válasza fagyalllo (#209104) üzenetére


jlaudio
tag

Hol lehet ellenőrizni a gyártási számot?

(#209106) soldier2 válasza jlaudio (#209103) üzenetére


soldier2
őstag

Az enyém késett 40s körül naponta, a boltban eltöltött idő nem lehetett a hibás, hiszen 2017-ben dobták piacra. Garanciális darabként a márkadzerviz szépen beállította, csak szoknom kellett, hogy éjszakára nem teszem le. Az érdekes, hogy a legtöbb fórumon a 6r15-öt egyenrangúnak tartják az ETA 2824-el amit különösen annak fényében nem értek, hogy ez nem egyedi jelenség. Na de nem panaszkodom, nálam is első látásra szerelem volt a Seiko és ez azóta sem változott. Bezzeg a túrázós Casion majd egy hetet elmélkedtem, mire letetgem a voksot az M5610 mellett [link]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209107) s4tch válasza jlaudio (#209105) üzenetére


s4tch
veterán

(#209108) alphaville válasza Nimda (#209096) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nem ért össze a szíj a csuklómon, egyetlen percet sem hordtam a gyárival. Ettől eltekintve masszívnak tűnt.

(#209109) razzorr válasza dzsi23 (#209061) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi :R Még gondolkodom.
Marad ez a Vostok, egy eco Citizen, meg egy chrono Festina.
Ha egyik sem ugrik ki a sorból minőségre,akkor marad a próba valahol.

(#209110) Empsepo válasza Deskdiver (#209101) üzenetére


Empsepo
senior tag

Többnek tűnik.
Gyönyörű óra. Gratulálok hozzá!

(#209111) Csari93


Csari93
aktív tag

Most néztem meg az utolsó két Őszintén: Órákról részt, amik kikívánkoznak így offba:
Egyetértek Viktorral, a Chopard kronó autós mivoltjából nekem sem jön át semmi, el tudnám képzelni a dizájnt bármilyen divatórán. A Speedmasternek, El Primeronak, Monaconak, stb. ezzel szemben első ránézésre megvan az egyedi és brutál hangulata. Ahogy láttam marha vastag, és a gumiminta szíj is elég beleerőltetett autós tartalom nekem.
Az Oceanus szerintem szép név, értem a fixációt a dologra de még sosem olvastam ki belőle az ánuszt. A Nodus szerintem is totál érdektelen. A Superocean-ön nekem élőben nem tetszenek a 3d hatású 2d indexek, a Black Bay viszont szerintem nagyon szép óra, jó összhangban van rajta minden elem, nekem.
köszöntem

www.flickr.com/csari

(#209112) dzsi23 válasza Quartz51 (#209090) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi a kiegészítést! :R

(#209113) djeperto válasza soldier2 (#209106) üzenetére

5610... minden ami kell és megéri az utolsó garasig

"there are more jacks then one at the fair..."

(#209114) Empsepo válasza Csari93 (#209111) üzenetére


Empsepo
senior tag

Akkor talán linkeljük is be, főleg hogy egy különösen szórakoztató epizód szerintem. [link]

Két csodálatos óra és egy élménybeszámoló, ami az autófanatikusoknak külön élmény.
Szerintem itt vagyunk egy páran ilyenek...

Az a Poljot...

:R

(#209115) petipetya válasza Empsepo (#209114) üzenetére


petipetya
nagyúr

A tegnapi adás óta vártam a lelkes linkelésedet 😗 Valóban fantasztikus volt az. Poljot óra, egy komplett történelemkönyvvel a számlapján, abszolút zseniális kivitelezés fizikailag és lelkileg egyaránt.

A Chopard Mille Miglia pedig megérne egy komplett videót, időtartamtól függetlenül. Ha másfél órás lenne, akkor is megnézném.

"nincs rá lezsóidő"

(#209116) Empsepo válasza petipetya (#209115) üzenetére


Empsepo
senior tag

Simán lehetett volna másfél órás rész.
:K

(#209117) soldier2 válasza djeperto (#209113) üzenetére


soldier2
őstag

Végül is igaz, ezért is döntöttem végül mellette. Bár sokáig nem így gondoltam, de szvsz egy G-shock kell mindenkinek ;]. Sok praktikum és némi nosztalgia....

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209118) Fall-N válasza jlaudio (#209103) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem Seiko 5 SNKM45K1 [link] van,.ami hordva elég pontos, de ha nem hordom egy hétig és csak a forgatóban van, akkor összeszed egy 2 perc késést. Koronával lefelé rakva pontosabb marad, de akkor meg a rugó jár le. Jobban szeretem ha feszes a rugó és tudom hordani.

Most ebben a dög melegben nem is hordom, így kéne rá egy NATO vagy ZULU szíj.

(#209119) Nimda válasza petipetya (#209097) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi az ajánlást! :)

(#209120) Deskdiver válasza Empsepo (#209116) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Érdekes rész volt. Nekem a Chopard munkássága eddig teljesen kimaradt. Talán még a weboldalukat sem néztem meg soha. Most sem tetszik igazán ,de ha csapatnék egy pár napig egy veteránt az olasz sztrádán lehet én is megkívánnám. Viktorék viselkedését sem éreztem "pojácásnak" ,mint ahogy egy Jeffrey Dahmer kinézetű feliratkozó megjegyezte a komment szekcióban. Gondoltam megkérdezem miért gondolja ezt, de mégiscsak úgy néz ki mint Jeffrey Dahmer szóval inkább nem kockáztattam. Ki tudja...

(#209121) dzsi23


dzsi23
addikt

Nem egy GS, de azért ez így rendben van 100k alatt... :U
Érdemes ránagyítani, az indexeken van a hangsúly... már amennyire egy Mi A1 fotós képességei engedik gyenge fényviszonyok között. :D

(#209122) csedaviasd


csedaviasd
csendes tag

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata a Davosa órákról? A következő modellt néztem ki:

[link]

A negatív kommenteket szeretném megelőzni, tudom, hogy erősen hajaz a rolex submarinerre és engem is zavar egy kicsit, azonban hiába keresgélek már lassan 2 hónapja, nem találok olyan órát ami ennyire tetszene és nem kerül többe 300 ezer forintnál, ugyanis jelenleg ennél nem szeretnék többet órára költeni.. Illetve a legtöbb ember aki felismeri a submarinert a feketére asszociál, így zöldben talán nem annyira "vészes". Második órám lenne, egy skx007-t használok 2 éve.

[ Szerkesztve ]

(#209123) dzsi23 válasza csedaviasd (#209122) üzenetére


dzsi23
addikt

Nézd meg a Tisellt is, az 100 ezernél sem kerül többe. Ebben a videóban van Tisell és egy Davosa is.

Szerk.: Az SKX-es részt ugord át, ha SKX-ed van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#209124) djeperto válasza csedaviasd (#209122) üzenetére

Svájci tokkozóscég, a jobbak közül. Szép a kidolgozásuk, masszívak. Bátran ajánlom.
Érdemes chrono24 szétnézned

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#209125) s4tch válasza csedaviasd (#209122) üzenetére


s4tch
veterán

Volt a kezemben több Ternos, jól néznek ki, szép a kidolgozásuk. A fém szíjat nem tudom megítélni, a bőr szíjas Ternos szerintem értékarányos. Őrületesen nagy respektje nincs a márkának, ezért nem fogja túl jól tartani az árát. Ha hasonló Sub homage érdekel, akkor a Steinhartnál is nézz esetleg körül. Illetve 300k körül hatalmas a választék az új és a használt búvár órák között, ha a Ternosban zavar a homage jelleg, akkor esetleg meséld el, mi nem tetszik 1-1 modellben, és próbálunk segíteni.

Találomra bedobok egy búvárt, ami valamivel távolabbra rugaszkodott el a hagyományos Sub dizájntól: Maen Hudson. Ebből is van kisebb és nagyobb is, szintén ETA van benne, zafír, fém szíj, stb.

(#209126) Empsepo válasza Deskdiver (#209120) üzenetére


Empsepo
senior tag

Poénból rá akartam kérdezni hogy az egy sorozatgyilkos?
Gondoltam inkább rákeresek...

Basszus.

(#209127) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Az ETA szerkezet jobb-e a Miyota-nál? :F (drágább az biztos)
miyota 9015 vs eta 2824

(#209128) csedaviasd válasza s4tch (#209125) üzenetére


csedaviasd
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Az, hogy nincs nagy respektje annyira nem zavar mert az a lényeg, hogy nekem tetszen az óra, eladni pedig nem tervezem, nem vagyok az az adok-veszek típus, ha valamit megveszek azt "örök életre" veszem magamnak. A Davosa előtt Steinhartokat nézegettem, pontosabban a jubilee szíjas gmt-t a pepsi lünettával azonban mindenhol azt olvastam, hogy a Davosa azért valamivel minőségibb és nem sokkal drágább. (Igaz, itt egy gmt-t hasonlítok egy sima búvárhoz, de a gmt funkciót úgyse nagyon használnám ki, csak azért néztem azokat mert tetszettek.) Nézegettem még a Longines hydroconquest-t, de valahogy annyira nem jön be, főként a nagy számok a számlapon illetve a korona és annak védője. Igazából ami fontos lenne, hogy autómata legyen, masszív minőségi kialakítás (mostanában fogtam a kezemben drágább órákat és mindegyiknél az tetszett, hogy nagyon robosztusak, masszívak voltak, szemben az skx007-emmel amit szeretek ettől függetlenül nagyon és nyilván nem is várja el az ember azt a minőségi szintet egy 60-70 ezres órától mint egy fél+ millióstól), sportos, mindenképp valami acélszíjast szeretnék (az skx-nél anno elkövettem azt a hibát, hogy gumi szíjjal rendeltem) . Gondolkodtam még használt Oris aquis-on, de annak a tokja nem tetszik annyira, amiatt hogy teljesen kerek, néztem a christopher ward c60-at de az meg kicsit olyan jellegtelen számomra. És nagyjából így kötöttem ki a Davosa-nál, a submariner illetve GMT master II nagyon tetszik, nem azért mert Rolex és nagy márka, egyszerűen nagyon szolidak és nem tudok belekötni sehol a kinézetébe, számomra tökéletes. Ez a Hudson se rossz amit küldtél, ez inkább a Tudor Blackbay-re emlékeztet, viszont ez se az a nagyon-nagyon tetszik kategória, legalábbis nem annyira mint egy Sub-Davosa.

@dzsi23 : Láttam már ezeket a Tisell-eket is, de azért ezekben a szerkezet, kidolgozás nem olyan minőségű, persze ár-érték arányban biztosan jók ettől függetlenül. Skx tényleg nem éri meg 140-ért, de nem is az a reális ár érte, attól függetlenül, hogy itthon annyiért árulják :)

@djeperto : Köszi!:)

(#209129) s4tch válasza Deskdiver (#209120) üzenetére


s4tch
veterán

A Mille Miglia még engem sem ért utol, de a LUC Qualité Fleurier vonalon van pár mutatós órájuk. Pl. a bal oldali simán lottóötös-pozitív nálam.

(#209130) soldier2 válasza csedaviasd (#209128) üzenetére


soldier2
őstag

Ha olyan helyen jársz nézd meg a Seiko 62MAS fémszíjas változatát. Műanyaggal nagyon üt, de létezik fémszíjas változat is. A képek nem irányadók, ezt élőben kell látni (aztán vagy tetszik, vagy nem :D)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209131) BloodRay válasza soldier2 (#209130) üzenetére


BloodRay
veterán

Én még képek alapján is belezúgtam.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#209132) Nimda válasza Nimda (#209078) üzenetére


Nimda
addikt

Megvettem az órát, a kék színűnél maradtam, habár a fekete is nagyon bejött, nem volt könnyű a választás. Ami feltünt, hogy a szíjja nagyon merev szövet létére, kényelmetlen picit, úgyhogy csere lesz. Amúgy is, mert esőben nem szeretném levenni, habár maga a szerkezet vízálló. Beleszerelmesedtem a citizenekbe, de ez úgysem tart sokáig nálam :) az NH8389-88L -en kívül most már egy kvarc is a repertoár része.

[ Szerkesztve ]

(#209133) NandorHUN válasza soldier2 (#209099) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem, hát én éjszaka biztos le fogom tenni. Ilyen forgató szerkezetet nem veszek csak amiatt, hogy heti-havi egyszer át kelljen állítanom az órát :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#209134) Satis válasza pulutodurumo (#209056) üzenetére


Satis
tag

Köszönöm az infókat! (mindenki másnak is aki válaszolt)

Végül megrendeltem az órát :) Most már csak a szíjcserére kell megoldás. Tudsz olyan webshopot ahol ehhez a modellhez tudok venni mesh vagy akár másfajta fém szíjat?

[ Szerkesztve ]

(#209135) soldier2 válasza NandorHUN (#209133) üzenetére


soldier2
őstag

Ez csak beállítás kérdése. A napi +/- 5s környékét hozza, ha tetszik ez ne tartson vissza. Forgatónak értelmét én sem látom, nincs is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209136) merqree


merqree
őstag

Szerencsémre nagyon bevált a vásárolt Citizen.
Egyetlen dolgot nem értek (ez az összes (3 db) általam használt rádiójel vezéreltre igaz), hogy miért éjjel kettőkor akar szinkronizálni, amikor nagy eséllyel valahol az ágy mellett van, nem pedig az ablak előtt vagy kint a szabadban?

(#209137) Sungoo válasza merqree (#209136) üzenetére


Sungoo
addikt

Az a legideálisabb időpont a jelvételre.

(#209138) Tsebacsi válasza Sungoo (#209137) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Éjjel kettőkor a legvékonyabbak a falak ;) ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209139) merqree válasza Sungoo (#209137) üzenetére


merqree
őstag

Nem trollkodásból kérdezem, de miért?
Életszerűbb lenne napközben, szerintem.

(#209140) dzsi23 válasza merqree (#209136) üzenetére


dzsi23
addikt

Mikor lenne az ablak mellett, ha nem hajnal 2-kor? Amúgy igazából nem ezért szinkronizál hajnalban, hanem azért, mert olyankor kevesebb a zavaró tényező, zaj. Az én Citizenem lemerülve érkezett, és nem akarta venni a jelet, de néhány óra napoztatás után magához tért, méghozzá annyira magához tért, hogy általában még az ablaktól távol, a dobozából is veszi éjszaka a jelet. Bár a doboza papírból van, az ablak meg nyugatra néz, de egy nagyobb épület is útban van. Ha máskor szeretnéd szinkronizálni, nyomd rá manuálisan. :)

[ Szerkesztve ]

(#209141) Nimda válasza merqree (#209139) üzenetére


Nimda
addikt

Én kikapcsoltam az auto szinkronizálást. Nappal, mikor megyek valahová, (az utcán) elindítom manuálisan. Ezt is csak heti/havi egyszer kb. Felesleges naponta megtenni szvsz. Új korában én is szarakodtam vele, de szinte alig késik/siet 1-2 másodpercet.

[ Szerkesztve ]

(#209142) Nimda


Nimda
addikt

Egy kis retro. Eleinte jó bulinak tűnt, nagyon már nem foglalkozom a gyűjtésével. Az analógok beszippantottak.

Még soha nem hordtam őket:

(#209143) Sungoo válasza merqree (#209139) üzenetére


Sungoo
addikt

Kevesebb a zavaró tényező a rádióhullámok terjedésében.

(#209144) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Sziasztok!

Az új SKX-ről tudtok valamit? Mikor jelenik meg?

(#209145) Empsepo válasza Nimda (#209142) üzenetére


Empsepo
senior tag

Pedig szépek!

Én hordanám.

(#209146) @mriya@ válasza merqree (#209139) üzenetére


@mriya@
őstag

Éjjel kettőkor kisebb a valószínűsége, hogy mozog az óra.
Mozgás közben nem jól szinkronizál. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209147) soldier2 válasza BloodRay (#209131) üzenetére


soldier2
őstag

A fém szíjjat te tetted rá? Egyelőre bejön a gyári szilikon, de idővel ki tudja... Egyelőre egy ilyent tervezek [link] aztán ki tudja mi lesz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209148) BloodRay válasza soldier2 (#209147) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, gyárilag ehhez is szilikon volt, de már előre berendeltem a gyári fémszíjat. Phenomenato-m is van, szuper minőség!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#209149) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok.
Aki esetleg nincs bent a FB csoportban, ide is beszúrnék néhány képet.

"Fél év várakozás után ma végre kézhez kaptam.
Merkur 62MAS

-NH35A szerkezet
-kerámia lünetta
-zafír üveg
-kn 40mm tokátmérő
-14mm tokvastagság
-30ATM, 300m
-C3 Superluminova
-100db-os limitáció, én a 64-es sorszámút kértem

Kényelmesebb talán, mint a Tuna, szerintem ki is fogja túrni :( vékonyabb, kisebb, kompaktabb"

Eddig tetszetős :)

(#209150) rbalint88 válasza andrisms (#209149) üzenetére


rbalint88
addikt

bakker, pedig idén nem akartam több órát venni :B nagyon szép így képek alapján, kíváncsi lennék rá, ha egymás mellé raknánk az eredetivel, akkor mit mutatna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.