Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#209251) Quartz51 válasza Deskdiver (#209249) üzenetére


Quartz51
tag

Seiko pc33 van benne, "aki lagziban játszik, annak minden pénzt megér" a többiek meg vegyenek valami normális kvarcot :)

(#209252) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

A korábban vásárolt órámat máris sikerült valahogy megkarcolnom egy hajszál vastagságnyit. Nem igazán értem, mert semmi olyan helyen nem tartom, hordom ahol tudnám ez megtörténhet.

[link]

Elvileg ugye zafír, valós hogy ilyen megtörténhet? Tudtommal nem hordok magammal sehol gyémántot... :N

(#209253) soldier2 válasza Quartz51 (#209251) üzenetére


soldier2
őstag

Mi baj van a Seiko pc33-al? (nem trollkodás, csak nálam minden quartz egyforma -kivéve a SD-t ami csak félig quartz, és a Citizen új fejlesztésű szerkezetét)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209254) Misi1979 válasza Mexbacsi (#209252) üzenetére


Misi1979
őstag

Biztosan zafír? Ebben a kategóriában ezt a tulajdonságot ki szokták domborítani..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#209255) Quartz51 válasza soldier2 (#209253) üzenetére


Quartz51
tag

Semmi baj nincs vele, csak nem értem ezt a pepsi lünetta hype-ot... De ez az én egyéni szociális problémám.

(#209256) schawo válasza Misi1979 (#209254) üzenetére


schawo
titán

Ennél nehéz kijjebb domborítani:

Glass Material:
Sapphire Crystal

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#209257) Mexbacsi válasza schawo (#209256) üzenetére


Mexbacsi
tag

Ez alapján nem hinném, hogy nem az. Lehetséges volna, hogy emagrol nem eredetit kaptam?

(#209258) merqree válasza Mexbacsi (#209257) üzenetére


merqree
őstag

emag-on ezt írják (ha ezt vetted meg):
Üveg anyaga
Kristály zafír

Azaz lehet(ne) reklamálni

(#209259) lacizeg válasza Mexbacsi (#209252) üzenetére


lacizeg
csendes tag

Nekem is volt ilyenem, én úgy tudom és úgy is vettem sima kristály üveg van bent, nem zafír, az Orient általában jelöli vagy a számlapon, esetleg az óra hátulján vagy ha új akkor a szíjra ráhúzott papír bilétával!
Amúgy az enyémen is nagyon hamar lett karc, van jó pár zafíros órám amin meg azóta sincs és sokat hordtam!

(#209260) lacizeg válasza Mexbacsi (#209252) üzenetére


lacizeg
csendes tag

Erre gondoltam:

(#209261) Mexbacsi válasza lacizeg (#209259) üzenetére


Mexbacsi
tag

Az órán nincs ilyen jelölés viszont akkor az orient weboldalán kamu, hogy zafír?

(#209262) Empsepo


Empsepo
senior tag

Kronometer videó: [link]

Pilótaórák.

(#209263) T0mcs válasza Empsepo (#209262) üzenetére


T0mcs
tag

Ez most rövid lett kevés órával...
Pár igazi pilóta óra feldobta volna

(#209264) Mexbacsi válasza merqree (#209258) üzenetére


Mexbacsi
tag

Igen, ezt vettem

[ Szerkesztve ]

(#209265) dzsi23 válasza Quartz51 (#209255) üzenetére


dzsi23
addikt

24 órás lünettánál ugye egyértelmű, az éjjel (18-6) és a nappal (6-18) más színű, ez oké, búvároknál az első 15 vagy 20 percet más színnel jelölik, ezt már nem értettem, de a topiknak hála, megvilágosodtam, ez is oké. 12 órásnál viszont már ne mondja senki, hogy van értelme más színnel jelölni a felét! :D Sőt, ha netán valaki használja is akarja, nem csak dísznek van neki, talán még zavaró is lehet a színek miatt.

(#209261) Mexbacsi:
Ha ennyire bizonytalan vagy az üveget illetően, akkor mérd meg a keménységet. Aliexpressen 2000-2500 forint körül már vannak gyémánt tesztelők, vagy keress valakit, akinek van... talán ékszerésznél lehet?

(#209250) EnterR:
Neked kell tetszenie, te fogod hordani. Olyan órát keress, amiben biztos vagy, hogy tetszik, kell neked, és nem merül fel benned, hogy vajon más mit gondol róla. Nekem bejön az Orientem, megláttam, megtetszett, jó áron is volt, lecsaptam rá egyből.
De ha már megkérdezted, mit gondolok: szép, szép, de nekem kicsit semmitmondó, nem venném meg. De te sem vennéd meg az én órámat, mégis örömmel hordom, szal erre ne alapozz. :D

(#209266) @mriya@ válasza Mexbacsi (#209261) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha ennyire könnyen karcolódik, akkor biztosan NEM zafír.
Lehet, hogy többféle szélvédővel gyártják.
Én nyüstölöm az óráimat rendesen, de zafíron még csak az AR réteget tudtam megkarcolni. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209267) Mexbacsi válasza @mriya@ (#209266) üzenetére


Mexbacsi
tag

Pedig nem hordom máshol csak a kezemen, illetve az asztalon tartom. Max ajtóba akadhatott bele közlekedéskor. Kérdés, hogy mennyire tudom ezt reklamálni emagnal. Egyik szempont pont a zafír volt a vásárlásnál. Furcsa, hogy a weboldalukon is zafirt írnak.

(#209268) @mriya@ válasza Mexbacsi (#209267) üzenetére


@mriya@
őstag

Megpróbálhatsz reklamálni, de nem hiszem, hogy sokat elérsz vele. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209269) Polarstar válasza @mriya@ (#209266) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már ezt is hamisítják???

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#209270) Alpachino


Alpachino
veterán

Új szerzemény....így nyaralás előtt :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#209271) Tsebacsi válasza Alpachino (#209270) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Irigykedek, szép! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#209272) Alpachino válasza Tsebacsi (#209271) üzenetére


Alpachino
veterán

:) :R

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#209273) Nimda válasza Alpachino (#209270) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem ugyanez van, csak automatába, nagyon szép ez is :)

(#209274) dzsi23 válasza Mexbacsi (#209267) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha reklamálni szeretnél, legyen alapjai is. Nem csak ők, de te sem tudod, mitől karcolódott meg, és ha nem tudod, akkor bármi lehetett (akár gyémánt is, még ha kicsi is a valószínűsége), valszeg el is hajtanak. Ezért írtam fentebb, hogy nézesd meg, hogy zafír-e. Ha nem az, akkor már van alapja a reklamációnak. Ha meg zafír, akkor kellemetlen, hogy megkarcoltad. :)

(#209275) djeperto válasza Alpachino (#209270) üzenetére

SZép szép
én meg várom rá a nátót

a múlt héten feladta az eredeti szíj :O

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#209276) leon1977 válasza Alpachino (#209270) üzenetére


leon1977
csendes tag

Grat! Mindig jó a Citi búvár 👍

(#209277) @mriya@ válasza Polarstar (#209269) üzenetére


@mriya@
őstag

Gyárilag is készülhet többféle üveggel.
Valòban furcsa, hogy magán az órán nem jelölik. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209278) @mriya@ válasza schawo (#209256) üzenetére


@mriya@
őstag

Kevés az, amit a netrõl másolsz be. :(((
Ha az orahaoz kapott papiron az szerepel, hogy zafir, vagy az oran fel van tuntetve, akkor erre lehet hivatkozni.

Kineztem egy mosogepet, amit a forgalmazo 6 ev teljeskoru garaniaval hirdetett.
De mashol erre nem talaltam utalast.
Addig bujtam az internetet, mig a gyarto oldalan ra nem talaltam, hogy valoban ennyi az akcios garancia, ami regisztraciohoz kotott.
De csak bizonyos ideig el mar.
Gyorsan kellett cselekednem! :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209279) dzsi23 válasza @mriya@ (#209277) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerintem azokon az órákon érdemes jelölni a zafírt, aminek az a legnagyobb előnye, hogy zafír, és másképp nem vennék meg. Elvileg az én Orientem is zafír, de ezen sincs jelölés. Viszont nekem még üveget sem sikerült megkarcolni, pedig minden nap hordok órát, szal a semmitől (ahogy el lett mesélve) az sem lesz karcos. Egyszer letört egy kis darab egy üvegből, mert találkozott a fallal, de az sem karcolódott, csak tört. :)

(#209280) schawo válasza @mriya@ (#209278) üzenetére


schawo
titán

a gyarto oldalan ra nem talaltam, hogy zafír :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#209281) Lauda válasza @mriya@ (#209277) üzenetére


Lauda
félisten

A seiko se nagyon jelöli.

(#209282) BloodRay válasza dzsi23 (#209279) üzenetére


BloodRay
veterán

Érdekes, mert nekem a nem zafíros Citizen kb a semmitől mégis valahogy karcos lett, pedig én aztán vigyázok a dolgaimra... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#209283) Lauda válasza BloodRay (#209282) üzenetére


Lauda
félisten

Magától nem lesz karcos, tehát valaminek meg kellett azt karcolni.

(#209284) BloodRay válasza Lauda (#209283) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem mondod... arra céloztam, hogy durva behatás biztosan nem érte és a homokozóban se játszottam akkoriban...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#209285) Lauda válasza BloodRay (#209284) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolatokban nehéz olvasni. Amúgy a hardlexet is meg lehet karcolni egy pillanat alatt, semmi extra behatás nem szükséges hozzá.

(#209286) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

A gyártó oldalán az van, hogy zafír ahogy az emagon is. Az már más kérdés, hogy más oldalakon sima üveg. Csak ugye a zafír is egyik szempont volt a választásban. Leginkább tényleg úgy tudok reklamálni, hogy megmérem. A baj az, hogy ötletem sincs ezek után már hasonló stílusban milyet kellene venni, ami tényleg az amit odaírnak ha már a gyártónak sem lehet hinni..

[ Szerkesztve ]

(#209287) BloodRay válasza Lauda (#209285) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyetértünk, dzsi23 hozzászólására írtam hogy a nem zafír megoldások nekem egyáltalán nem váltak be.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#209288) pulutodurumo válasza Mexbacsi (#209286) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vegyél bele zafírt utólag, aszt' jóccakát. Tippre 1,5mm vastag, kb. 36mm átmérő. Ebayről, Aliról pár ezresből megvan. Szerintem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#209289) @mriya@ válasza Lauda (#209281) üzenetére


@mriya@
őstag

nagyon kevés órájuk zafíros.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209290) @mriya@ válasza Lauda (#209281) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209291) yodamastah válasza NandorHUN (#209240) üzenetére


yodamastah
őstag

"képek nem is nagyon adják át." Jó képet kell lőni :)

(#209292) soldier2 válasza @mriya@ (#209289) üzenetére


soldier2
őstag

A Seikonak? Ezt azért nem mondanám. Csak nem az alsó kategóriát kell nézni. A Seiko 5 persze nem az, és sajna a 100+ ezresért kaphatók között is csak Hardlex akad, de feljebb már gyakori a zafír. Az persze számomra is rejtély, hogy házon belül az Orientnél miért zafír fű-fa-virág, míg az anyacégnél nem. A feleségem 100 eurós kvarc Seikója is zafír üveges (több mint 5 éves, és nincs karc rajta). Ki érti ezt?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#209293) @mriya@ válasza soldier2 (#209292) üzenetére


@mriya@
őstag

Módosítom: óráik nagyobbik hányada nem zafíros. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209294) Alpachino válasza djeperto (#209275) üzenetére


Alpachino
veterán

A nato-val én is megnézném, de pont 20-as nato-m nincs itthon....a kétoldali bond nato zuluval, meg qrvára nem néz ki jól :N

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#209295) Lauda válasza @mriya@ (#209290) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel a két képpel mit szerettél volna mondani?

[ Szerkesztve ]

(#209296) @mriya@ válasza Lauda (#209295) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerinted?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#209297) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Ez a mattítás-dolog becsípődött nálam. Próbált már valaki rosmannos (3 finomságú) körömbuffert polírozott felületen? Van egy AM-Diver Vostokom, aminek csodálatosan világos selyemfénye van, ezt szeretném reprodukálni egy másik tokon. A gyöngyszórás, amit én próbáltam, egy sokkal mattabb felületet eredményezett, ami kicsit visszapolírozva sem lett olyan szép, világos, nem tükröző felület, mint az AM-Diveré.

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#209298) Lauda válasza @mriya@ (#209296) üzenetére


Lauda
félisten

Tippem sincs. Írtam, hogy nem nagyon jelöli a seiko a zafírt, erre mutatsz két képet amin igen. Nincs ellentmondás.

(#209299) speedernet


speedernet
aktív tag

Keresem a megfelelő gumi szíjat az órámhoz. Ezt a típust itt ajánlotta valaki a fórumon.

Szerintetek megy hozzá? Nem mondom hogy rossz, de még barátkoznunk kell.

Kép minőségért bocsánat.

(#209300) xcvbxcvb válasza Lev Abalkin (#209297) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Most rendeltem egy 110-es Vostokot fényes tokkal, majd ezt szeretném mattítani valahogy. Eddig dörzsi szivacsos trükköt próbáltam másik órán.
Homokszórás nem elég rá ? Egyébként a plexit ki szoktátok szedni szórás közben, vagy csak leragasztjátok ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.