Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210651) Caldera válasza nrg.960 (#210650) üzenetére


Caldera
aktív tag

Igen, az E-bay-en láttam egész jót 3600,-Ft-ért. Tömör végszemes, csak az a baj egyenes, nem tudom hogy nézne ki rajta.
100$ nem adnék érte, kb annyit ér az óra.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#210652) Nekton válasza Caldera (#210647) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ahogy fentebb leírtam, javítható!

(#210653) dzsi23 válasza Caldera (#210651) üzenetére


dzsi23
addikt

"nem tudom hogy nézne ki rajta"

Nem jól.

(#210654) @mriya@ válasza dzsi23 (#210653) üzenetére


@mriya@
őstag

Én speciel jobban szeretem az egyenes végű szíjakat. 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#210655) MARVEL


MARVEL
tag

Sziasztok!
Favinovtól körülbelül olyan 3-4 hete rendeltem egy gyönyörű narancssárga 916-os számlapot. Ezt majd egy 150-es tokba fogom beletenni, de most nem erről szeretnék beszélni.
Szóval keresgélek a fiókomban, kezem ügyébe akad egy fekete dátumablakos 916-os számlap, amit még talán tavasszal rendeltem. Nem nagyon szeretem a dátuma alox dátumablakos számlapokat, de van hozzá egy fekete dátumtárcsám is, és fehér paddle mutatók, szóval kezdenem kellene vele valamit. Csak azt nem tudom, hogy milyen tokba tegyem bele...tudnátok segíteni?


[ Szerkesztve ]

(#210656) zsocy válasza MARVEL (#210655) üzenetére


zsocy
őstag

710-esbe, abban biztos jól mutat ez a fekete számlap ezzel a luméval.

[ Szerkesztve ]

(#210657) dzsi23 válasza @mriya@ (#210654) üzenetére


dzsi23
addikt

Nyilván szubjektív, de nekem nem jön be, hogy ott van egy lyuk a szíj és a tok között. Persze, ez csak fémszíj esetén zavar, bőr, szövet, stb. esetén nem. Talán mert utóbbiak jobban elkülönülnek az órától, más színűek, az anyaguk is más, a fémszíj pedig mintha az óra szerves részévé válna, egy egységet alkot vele. De ha ott van egy lyuk, akkor megbomlik ez az egység. Viszont akiket ez nem zavar, azok járnak a legjobban, mert bármikor bárhol találnak fémszíjat bármilyen órához. :)

(#210658) Taylor79 válasza dzsi23 (#210649) üzenetére


Taylor79
tag

Azt mondják nincsenek véletlenek...
Nagyon szép a Citizened, az én óramániámat ez a márka indította el.

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#210659) Lauda válasza Taylor79 (#210658) üzenetére


Lauda
félisten

Szép ez a kis óra!

(#210660) Taylor79 válasza Lauda (#210659) üzenetére


Taylor79
tag

Köszönöm! Szeretem is viselni, nincs rajta felesleges komplikáció, könnyen leolvasható, jól variálható különböző szíjakkal. Mi kell még?

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#210661) 5-ös kezelő válasza MARVEL (#210655) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem a 150-esben van a gyári 916-os számlap, és nagy az örömöm.

Caldera : Mako I-es gyári szíj /acél karkötő/ kell v Mako II ?

(#210662) Polarstar válasza Taylor79 (#210658) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez nagyon egybe van. Nyugodtan tudod vele számolni a késéseket. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#210663) dzsi23 válasza Taylor79 (#210658) üzenetére


dzsi23
addikt

A tied is szép, pont valami hasonló, jól leolvasható órát keresek ajándékba (jó ideje már). Az korona nagyon menő, gyárilag ilyen? Mi az óra típusszáma? :)
Jaj, de szeretek a kispirossal döcögni... :N :D

(#210664) squir válasza Deskdiver (#210436) üzenetére


squir
aktív tag

Jó, hogy az O&W visszatér az élők közé! :K

Komolyan elkezdtem számolgatni, hogy honnan tudom kiszorítani valamelyik típus árát... ;) :DDD

(#210665) Taylor79 válasza dzsi23 (#210663) üzenetére


Taylor79
tag

A korona gyárilag ilyen, Citizenék próbálták magukat tartani a klasszikus pilótaóra stílushoz. A fekete számlapos változat (BM6831-59E) nemigen kapható már. Én még a 2010-es évek elején vásároltam. Viszont fehér számlappal még árulják, az is legalább ilyen jól leolvasható.
[link]

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#210666) nrg.960


nrg.960
tag

Ez az a lünetta, amivel gyárilag kellett volna kiadni az SKX-et..

Nem vagyok a szavak embere..

(#210667) rbalint88 válasza nrg.960 (#210666) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak a kep csal vagy tenyleg 18.perc fele all a korona? Mert akkor ez se az igazi, ha nacuoni akarunk a szogekkel :P spb077-en is ott van 18-nal ;)

(#210668) EnterR


EnterR
veterán

Erről az oldalról nyugodtan rendelhetek? [link]

PSN ID: marquuard

(#210669) nrg.960 válasza rbalint88 (#210667) üzenetére


nrg.960
tag

Inkább a 18-19 között. Jó ez az eltolt korona, egyrérsz be is jön, másrészt pedig írtó kényelmes. Szeretem az SPB077-et, csak kár, hogy 44mm. Ezért váltam meg a Sumo-tól és az STO tekitől is. 42mm felé már nem szeretek menni. Egy SPB051-el szemezek mostanság. Meg kellene valami elegáns óra is.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#210670) SOAD19 válasza EnterR (#210668) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem rég linkelte ugyanezt az órát fagyalllo. [link]
Ha jól nézem pár ezerrel olcsóbbra jön ki.

(#210671) EnterR
Ne nekem köszönd! Én, csak gyűjtöm a hsz-eket, mert szégyen szemre le lettem fokozva, közben meg úgy teszek, mintha segítenék. :D

[ Szerkesztve ]

(#210671) EnterR válasza SOAD19 (#210670) üzenetére


EnterR
veterán

Hálás köszönet. :R

PSN ID: marquuard

(#210672) rbalint88 válasza nrg.960 (#210669) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat nekem az SKX007 gyerekora volt kb. Multkor az SPB077-et is megszoltak, hogy szinte kicsi :DDD oke, hogy 21cm csuklom van, de azert na... egy 44mm ora ne legyen mar kicsi, akkor se, ha rovid fulu

(#210673) EnterR válasza SOAD19 (#210670) üzenetére


EnterR
veterán

:DDD mindkettőtök érdeme, piszok jó ára van

PSN ID: marquuard

(#210674) raziel01 válasza fagyalllo (#210214) üzenetére


raziel01
veterán

Én is elgondolkoztam rajta. Svájci óra, zafír üveg, kvarc és ~52 ezer Ft-ból megállna postával Németországból? Jól látom?

(#210675) ptgmaster válasza raziel01 (#210674) üzenetére


ptgmaster
tag

Jól bizony! Az enyém már meg is jött! :DD

Ami ami, az az!

(#210676) raziel01 válasza ptgmaster (#210675) üzenetére


raziel01
veterán

Hány nap volt? DHL hozta?

(#210677) EnterR válasza ptgmaster (#210675) üzenetére


EnterR
veterán

"Bezel" körül vélhetően miből van a fekete anyag? Vagy PVD?

PSN ID: marquuard

(#210678) ptgmaster válasza raziel01 (#210676) üzenetére


ptgmaster
tag

Igen DHL. Augusztus 4-én rendeltem és 12-én kaptam meg.

Ami ami, az az!

(#210679) ptgmaster válasza EnterR (#210677) üzenetére


ptgmaster
tag

PVD. Valamelyik leírásban már korábban is olvastam, hogy az.

Ami ami, az az!

(#210680) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok!

-Búvárórába gondolkodtam (nem chrono) mint elegáns ruházat kiegészítője.Elsősorban ennél fogva az elegánsabb kivitel amit keresgélnék vagyis inkább csatosat, nem kaucsukot, esetleg ha lazábbra veszem akkor NATO strap. (eddig csak bőrszíjas órám van)

-Lehet használt és új is, ez nem feltétlen mérvadó, az állapot annál inkább.

-Árkategória: nem bánom ha belefér 50-70eFt-ba, ha nagyon jó ajánlat akkor esetleg elmegyek tovább még egy kicsivel, de az nagyban függ az ár/érték arányról.

Felpróbáltam egy Doxa Into the Ocean-t (fekete-kék) de sajnos az 150 eFt és örülnék ha ettől kedvezőbb áron találnék órát de ez nem egy etalon.

Őszintén szólva próbáltam , egy Ice Watch Ice Steel-t feketét, nem állt rosszul a csuklómon de szívesen fogadnék nívósabb órát/márkát is, bár nem feltétlen a név a mérvadó, inkább az érték.

Találtam Phoibost, Parnist mint olcsóbb és állítólag elég jó minőségi alternatívát, Illetve egy ilyen Invictát
Fogalmam nincs ennek az Invictanak milyen a minősége (illetve hogy hol találnék ilyet), vagy hogy a Phoibos és Parnis milyenek lehetnek és hogy megérik e az árukat, vagy hogy milyen lehetőségek ajánlhatóak. Szívesen veszem a javaslatokat, segítségeteket.

A fekete kis narancs bejátszással vagy a fekete-kék színösszeállítás számomra szimpatikus kombináció.

[ Szerkesztve ]

(#210681) Sungoo válasza kiralytom (#210680) üzenetére


Sungoo
addikt

Elegáns ruhához búvár? :)

(#210682) nrg.960 válasza kiralytom (#210680) üzenetére


nrg.960
tag

Tisell, Seiko SKX és még Orient Mako-k. Én ezek közül válogatnék.
Tisell-t ki lehet fogni 75-80 körül is. Miyota 9, zafír és kerámia lünetta és Submariner design. Talán azt mondanám a "legelegánsabbnak" mind közül. SKX-et is 70 körül fémmel, viszont szalad fel az ára az SKX-nek. Mako-k áraiban nem vagyok annyira otthon, de tuti belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#210683) kiralytom válasza Sungoo (#210681) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Nem kizárólagos az elképzelés, szívesen veszek elegáns óra javaslatot is a ruhatár több eleme kék, fekete , ehhez kellene keresnem szívmelengető modellt. Ha vennék barna cipőt nem lenne kérdés számomra majd egy szép barna szíjas , talán rose gold elegánsabb karakterű dress watch , de hallgatok, figyelek , fogadom a javaslatokat.

(#210684) kiralytom válasza nrg.960 (#210682) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Próbáltam Mako-t , nem bírtam a lunettát elforgatni szinte....nem értettem hogy lehetséges (Időzónában történt). Azzal a lendülettel el is engedtem a típust .Tisell-t is láttam, de nem találok és jó volna ha megtalálnám a nyertest jövőhét szombatig , alkalomra. Nyilván csak azért nem fogok venni egy olyan típust, ami nem nyer meg igazán magának, hogy elmondhassam van egy órám, akkor inkább keresek, várok.

[ Szerkesztve ]

(#210685) nrg.960 válasza kiralytom (#210684) üzenetére


nrg.960
tag

Nekem az SKX kapott most újat, az sem forog könnyen, de ha párszor megjáratod majd könnyebben fog..mondjuk nem mintha napi szinten használná az ember, leglábbis én nem használom a funkcionalitását napi szinten.

Nem vagyok a szavak embere..

(#210686) rbalint88 válasza kiralytom (#210680) üzenetére


rbalint88
addikt

Definiald kerek az elegans ruhat. Vagy nem egyeznek errol a fogalmaink vagy eppen divatbalesetet keszulsz vegrehajtani :)
Ing+farmer kombohoz oke a buvar, oltonyhoz nem valo. Marmint egy klasszikus, vastag buvar hangsulyos lunettaval nem valo. Meg lehet oldani a jo vizallosagot klasszikus buvar fazon es lunetta nelkul is, ha csobbanni is azt az orat vinned. Klasszikus elegans ruhazathoz -nem veletlenul ez a neve- oltonyora passzol, altalaban lapos tok es borszij jellemzi. Van a ket kategoria kozott atjaras, pl a vacheron constantin overseas, csak hat az sajnos nem magyar forintban 50-70ezer, hanem nemileg ertekesebb devizaban :)

A helyesben keresnek egy olyan 100m vizallo sportorat, ami nem lunettas, sima harommutatos szerkezetes (nem chrono, nincsenek segedszamlapok) es szabvanyos a toknal szijcsatlakozasa, hogy ra tudj tenni egy borszijat, hogy oltonnyel se legyen ciki. Orient, Seiko, Citizen, Casio (edifice foleg), kvarc Tissot, Certina vonalon indulnek el foleg es szamitasba vennem a hasznaltakat is. Rosegold ciki, olcso oranal mindenkepp. Foleg amikor elkezd lekopni a bevonat...

[ Szerkesztve ]

(#210687) fagyalllo válasza nrg.960 (#210685) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha már lünetta, pont most néztem BW videót egy Khaki Scubáról. Hát, karakteres a recsegője! :) [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#210688) nrg.960 válasza fagyalllo (#210687) üzenetére


nrg.960
tag

Az enyém ehhez képest szalad :D
Egyébként a Steinhart-on is ilyen, vagy csak nekem csúszik rajta az ujjam, fene tudja..

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok a szavak embere..

(#210689) rbalint88 válasza rbalint88 (#210686) üzenetére


rbalint88
addikt

Tessek, gombokert egy igazi allrounder:[link] elegans napokra mehet ra a borszij, elbirja a narot is es van femszij is. Tud mindent IS!

(#210690) kiralytom válasza rbalint88 (#210686) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Jelenleg öltönyhöz keresek, amit nagyon ritkán hordok, a mindenapi sportos elegáns öltözékem az ettől visszafogottabb, , vászonnadrág+ing e ahhoz már biztos hogy megy , ahogy egy aviator is (ez a gyengém ,a pilóta órák) . Bizonyára a hülye bond filmek visznek el ebbe az irányba, hogy az öltönyhöz a submariner és a seamaster hasonmásokat kezdtem el keresni. Hozzátenném az is közrejátszott, hogy egyszerűen nem találtam az elegáns órámat. Kerestem másfél hónapig hogy legyen a jövőheti esküvőre(vendég vagyok) , de nem találtam, a diver kategóriába hamarabb találtam szimpatikus karakterű darabokat.

Tényleg szívesen veszem az ajánlást mert nem lenne ellenemre egy elegáns dress watch . Ez ügyben nekem a Seiko Presage Cocktail Time (vagy ebben a színben ) volt szimpatikus, de ársávon kívül van. Azt hiszem még az itteni Babós óraszalonban próbálhattam egy Certina Podium-ot (valami ilyesmit) ami tetszett, de szintén ársávon kívül van.

Amiket próbáltam azok totálisan kiábrándítottak.

Innen indult az egész jó másfél , két hónapja, Roamer alap , valahogy vékony volt, fura volt, nem volt az igazi, aztán elkezdtem tovább nyújtózkodni é egy régi nagy szerelem (kép alapján csak) elém került, felpróbáltam a Roamer Superiort . Amilyen gyorsan megtetszett 2-3 éve, olyan szélsebesen ábrándultam ki belőle mikor megláttam, kezemben fogtam és felpróbáltam.
Próbáltam Gant órákat de nem, Certinákat, melyek közül volt ami tetszett, de az megint azt kell mondjam ársávon kívül van. Összeségében ha mindenképpen ragaszkodnom kellene a így két hónap távlatából azt kell mondjam az 50 eFt-os full basic Roamer lehetne a legjobb választás, vagy egy szintén basic Seiko volt rajtam, csak kíváncsiságból próbáltam, meg sem fogott ,aztán mikor felpróbáltam nem is volt rossz . szeretem mikor a mutató kék és azzal kicsit belejátszanak, de kevés olyat találtam. (a Roamer classic 50eF-tért is valszeg ezért tetszett meg)

Ezt a Claude Bernardot találtam amire azt mondom felpróbálnám, de lehetőségem erre nincs így találomra megvenni nem merem.

Szóval így eveztem ( haha, búvár óránál még testhezálló is ez a szójáték) a diver órák vizére.

[ Szerkesztve ]

(#210691) fagyalllo válasza kiralytom (#210690) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kék mutatós, de van belőle rengeteg változat: [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#210692) petipetya válasza schawo (#209895) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Vostok Amphibia 100819 és esetén 31 óra van megadva, ám most direkt teszteltem, és 38 óra elteltével állt le onnantól kezdve, hogy itthon letettem a polcra. Előtte pusztán csak viseltem a csuklómon, felhúzni természetesen nem kellett.

Szóval akkor ennél a 31 óra az, ameddig pontosan jár, és utána már nem garantálják? Logikus lenne.

"nincs rá lezsóidő"

(#210693) Polarstar válasza kiralytom (#210690) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Made by HO! Nordic Quartz.

Szerintem ott kellene keresgélned.

Dupla koronazár! Garantált,hogy nem fog beázni. Kellemes kivitel és kvarc.
Rendeltem egy fehéret magamnak.

Most látom, hogy neked mostanra kellene. Ez még később szállít. Junghansokat nézd meg, és az Iron Anne-t.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#210694) rbalint88 válasza kiralytom (#210690) üzenetére


rbalint88
addikt

Vilagoskek szamlapos cocktailt lattam multkor hasznaltan 70-ert, egy pillanatra el is gondolkodtam rajta, hogy meg kellene venni, mert az jo ajanlat. A facebookon nezz szet a nagy hasznalt oras csoportban (meg akar a kicsikben is), szerintem onnan le tudod rendezni jovo het vegeig. Vagy a tutunal is, ahonnan a casiot linkeltem. Tenyleg szemelyesen kell latni az orat, hogy rendesen “atjojjon”.

(#210695) Mercutio_ válasza kiralytom (#210690) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézz rá az Orient bambino-ra is (legörgetve képek) van normál (40,5) és "bigsize" (42mm) méretben is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#210696) Nimda


Nimda
addikt

Casio GWX-5600 keresek. Tud valaki megbízható, eu-s shopot ahol megvehetem?

(#210697) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Még mindig marha jók az új Citro Citizen BX órák, DFI-n például egy BX1001-89L

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#210698) Alpachino


Alpachino
veterán

Egy gyors kérdésem lenne : a cal 8210 kézzel is húzható ? ....a 8217 azt tudom, hogy igen.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#210699) fagyalllo válasza Alpachino (#210698) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igen, mindegyik mai Citizen automata húzható koronáról.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#210700) Alpachino válasza fagyalllo (#210699) üzenetére


Alpachino
veterán

:R

ő miatta kérdeztem....akkor berendelem :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.