Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Ton1 válasza pepe4 (#8349) üzenetére


Ton1
tag

semmi baja nem lesz, csak ne szakitsd meg közbe...jah égy ugy csinald ahogy kell :D szerintem van hozzá valami manual a samsung honlapjan is

(#8358) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Sziasztok!

Nekem LE40C530 van, és alapjába véve nagyon elégedett vagyok vele.
Nekem is van néhány film aminél nem támogatott videokodekre hivatkozik, ez kb 20-25%, szóval nem vészes, de gondoltam hátha egy FW frissítés megoldaná. Olvasgattam a topikot de nem igazán lettem okosabb, a samsung oldalán pedig ezt találtam
Itt többféle FW is van, de nem ír hozzájuk leírást, így nem tudom melyikkel kéne próbálkoznom :S
Például T-TDT5DEUC-1023.0 van két külön dátummal, illetve egy T-MSX5DEUC-2009.0. Mi lehet a különbség..?
Tavaly nyáron már frissítettem egyet, de nem akarom elrontani a TV-t úgyhogy inkább óvatos vagyok :)

Kérlek adjatok tanácsot..!

Szerk: Jelenlegi verzió: 2010/06/14_001016

[ Szerkesztve ]

(#8359) siteface válasza eric.cartman (#8295) üzenetére


siteface
csendes tag

Köszi szépen a választ.

Üdv.:
siteface

Samsung Wave I Bada 2.0, LE40C650

(#8360) pepe4


pepe4
tag

Az én jelenlegi verzióm 2010/09/03-002005.Szoftververzió:T-MSX5DEUC-2005.4 Az lenne a kérdésem,hogy a samsung honlapon 3 firmwaret találtam nekem melyik lenne a jó?
Valaki segítsen kérlek!Köszi!!!!

(#8361) KrAt válasza angol (#8356) üzenetére


KrAt
veterán

Sajnos nem vagyok madárfejű, kétajtós szekrény létemre még nem ütöttem meg senkit, viszont neked most kiosztom az első figyelmeztetésed, a következő már időleges kitiltás lesz..

(#8362) Flexy90 válasza pepe4 (#8360) üzenetére


Flexy90
senior tag

"Szoftververzió:T-MSX5DEUC-2005.4 "
Te magad válaszoltál a kérdésedre.

Xiaomi Fan

(#8363) pepe4 válasza Flexy90 (#8362) üzenetére


pepe4
tag

Szoftververzió:T-MSX5DEUC-2005.4 ez van nekem jelenleg a tv ezt írja ki.A samsung oldalán pedig ezt találtam (T-TDT5DEUC-1023.0) / T-MSX5DEUC-2009.0/
Arra lennék kiváncsi,hogy nekem melyik lenne jó mi a 2 között a külömbség?
Tudom fárasztó vagyok de nem értek egyáltalán az ilyen dolgokhoz:(A tv pedig nem szeretném elrontani,hogy valamit rosszul csinálok.

(#8364) Szabo.Peter válasza pepe4 (#8363) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Utóbbi jó neked. Nincs egyértelműen leírva sehol ugyan, de a "TDT" és az "MSX" két külön processzor-hoz van, a tiédben MSX van.
Én most tettem fel az új TDT-t, de sajnos úgy néz ki így sem támogatja azt a néhány kodeket :( Ezzel persze együtt tudok élni, csak kb minden 5-ödik film problémás. Ha nagyon eldurvulna a helyzet majd veszek egy médialejátszót, de addig is így használom, mert amúgy kiváló minőséget nyújt fullHD filmeknél, 5.1 hanggal optikán kivezetve.

(#8365) pepe4 válasza Szabo.Peter (#8364) üzenetére


pepe4
tag

Köszi!

(#8366) Ton1


Ton1
tag

nem drága egy media lejátszó... tvhez képest főleg

(#8367) Dog 11 válasza pepe4 (#8363) üzenetére


Dog 11
tag

A gépedben lévővel azonos betüjelzésüt kell választanod,a 2009.0 -t.Nem csak egy szoftververzióval szállítják a tv ket.

(#8368) Winne válasza Winne (#8327) üzenetére


Winne
nagyúr

Valaki a SamyGO témára?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8370) Winne válasza angol (#8369) üzenetére


Winne
nagyúr

és te a tiszteletet nem akarod megadni? :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8371) angol válasza Winne (#8370) üzenetére


angol
tag

ok. akkor válaszolok az eredeti kérdésre, a C650-es médialejátszója összesen 1 (egy) videókodekkel - motion jpeg -, és 1 (egy) dekóderrel - gmc - tud többet, ez tényleg hihetetlen különbség

na szal csak ennyit kellett volna írni és elmaradhatott volna ez a parttalan baszakodás.

(#8372) gejala válasza angol (#8371) üzenetére


gejala
őstag

Tegyük hozzá, papíron. Hiába van odaírva mindenhová, hogy H.264-et támogatja, rengeteg módon lehet ilyen formátumba kódolni, amik között bizony válogatnak a tévék és nagyon nem egyformán.
Még a médialejátszók se tudnak 100%-ig mindent lejátszani, hiába támogatnak mindent papíron.

[ Szerkesztve ]

(#8373) BBéci válasza gejala (#8372) üzenetére


BBéci
titán

A C9000 lejátszója sem tekinthetö teljesértékűnek, tudása minden szempontból elmarad egy jobbfajta külső eszközétől. Talán az idei modellek még használhatóbbak lesznek!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8374) DaDy0219 válasza tupacamaru (#8208) üzenetére


DaDy0219
tag

Köszi így sikerült megoldani a gondot.
Viszont van a távirányítón felvételi gomb.
Milyen körülmények közt tudok vele felvenni?(LE40C550)

(#8375) elektro


elektro
aktív tag

Nekem is C530 van,és semmi gondom nincs a videó formátumokkal,még egy db sem akadt fent a rostán,mindent vitt szó nélkül,pedig már szinte minden formátumot néztem rajta,elég sokat filmezek.

(#8376) Dadan01 válasza angol (#8371) üzenetére


Dadan01
senior tag

van kb 5 olyan filmem, régi és új mkv konténeres vegyesen, amit a C650esek visznek, a C530am pedig nem. (L 3.1, L4.1 és egy L5.1) is. Továbbá a C530as nem kinál fel az enter gomb megnyomására jelenetválasztást, stb stb. Szóval nem csak két kodek a különbség.

(#8377) Ton1 válasza DaDy0219 (#8374) üzenetére


Ton1
tag

ez sztem az anynet miatt van benne, tehát a hdmi miatt, egy távirányítóval tudod kezelni a tv-hez kötött eszközöket (samsung)... ha van hozzákötve egy samsung felvevő újabb típus, azt vezérli

(#8378) vlevi


vlevi
nagyúr

Nagy vinyókkal van valakinek tapasztalata? Mennyire szereti a C650-s tévé, ha megkínálom egy terás, vagy 2 terás vinyóval? Nem lassul be nagyon a keresés, ha sok film van rajta? Vagy, ha normálisan, könyvtárakba szét vannak szedve a filmek, akkor nem számít neki?

(#8379) Ton1 válasza vlevi (#8378) üzenetére


Ton1
tag

nem tapasztalatból mondom, de tuti nem számít mekkora a háttértár

(#8380) 1egal válasza vlevi (#8378) üzenetére


1egal
tag

Megtoldom azzal,esetleg Usb hubbal több winyo rádugása???

(#8381) Synaptic


Synaptic
senior tag

Valakinél előfordult már a következő jelenség ? (LE40C650) :

Ha az SRS TS be van kapcsolva (akármilyen módban) , az összes beérkező jelforrás hangja serceg pattog. Az optikai kimeneten nem jelentkezik a probléma.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#8382) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Adott egy 32C530-as TV, kéne, h tudjon feliratot kezelni? MKV filmeket próbáltunk nézni USB-ről, de sem a beépített feliratot nem jelenítette meg, sem a mellé másoltat, pedig több helyen olvastam, h kéne, h legyen. A Tools menüpontban viszont nincs semmi falirattal kapcsolatos opció.. :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#8383) vlevi válasza Ton1 (#8379) üzenetére


vlevi
nagyúr

A méretet szerintem is kezeli, de ha a fél estét azzal tölti a tévé, hogy felolvassa a filmek neveit róla, az nem olyan nagyon jó. Ezért kérdezem, hogy próbálta-e már valaki.

[ Szerkesztve ]

(#8384) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Találtam egyérdekességet...

Összekötöttem a PC-met a TV-vel, mégpedig DVI -> HDMI módon.
Én általában ezekkel a képbeállításokkal használom a TV-t (LE41C530):
- háttérvilágítás: 18 (15-20)
- kontraszt: 100 (90-100)
- fényerő: 45 (45-50)
- élesség: 0 (0-25)
- szín: 50
- minden egyéb funkció (pl din. kontraszt, hdmi fekete, stb..) 0 / normál / "ki"

Ezekkel a beállításokkal alapjában véve túlságosan kontrasztos, telített képet kapok, ahol inkább a zöld és piros színek durvák nagyon, illetve az élénk színek. Ha a fentieket variálom nem lesz jobb a helyzet, mert a többi szín túl fakó lesz.

Észrevettem viszont, ha a MENÜ > BEMENET > NÉVSZERKESZTÉS > pontban kiválasztom a csatlakozónak a "PC" vagy "DVI PC" nevet, akkor a kép alapvetően megváltozik: tisztább, élesebb lesz, viszont kimondottan fakóbbak a színek. Érdekes módon itt a képbeállítások nagy részét nem lehet módosítani, és csak akkor működik, ha a jelet 60Hz-en adom a TV-nek. Azért is érdekes, mert elvileg csak nevet adna a bemenetnek, mégis változtat a megjelenésen..(?)

Tud valaki erre magyarázatot?
Ki milyen beállításokkal használja a C530-át?

(#8385) Szabo.Peter válasza _ak_ (#8382) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Ügyelj arra hogy a felirat neve teljesen egyezzem meg a video fájl nevével (kivéve persze a kiterjesztést)

(#8386) Szabo.Peter válasza 1egal (#8380) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Nem hiszem hogy működne, ki lehet éppen próbálni, de lehet hogy kockázatos. Engem az érdekelt régebben h hogy tudnék egyidejű hozzáférést biztosítani a TV-nek és a PC-nek is a külső vinyóról. Úgy néz ki ezt csak költséges módon (NAS, usb-s router, médialejátszó LAN-nal, stb..) lehetne megoldani, úgyhogy marad az ADIDAS módszer (séta a gép és a TV közt)

(#8387) s_


s_
tag

Hello,
egy kis segítséget szeretnék kérni mégpedig fw frissítéssel kapcsolatban, van nekem egy UE40C6000 tévém és letöltöttem a decemberi fw-t a samsung weboldaláról kicsomagoltam a pendrivera (azt töltöttem le amit le kellett T-MSX6DEUC) bedugtam a tv-be és azt írta ki hogy nem található frissítés kétféle pendriveal is kipróbáltam mind fat mind ntfs formázással és sehogyse akarja frissíteni, pedig elvileg a tévé októberi fw-t ír, internettel is próbáltam de úgy se talált frissítést.

(#8388) post


post
tag

Sziasztok.40C650-s kijelzőjét mivel érdemes tisztítani?

(#8389) pepe4


pepe4
tag

Sziasztok!Megcsináltam a szoftverfrissítést és még mindég nem viszi az mkv filmeket.Probáltam vagy 6 db. filmet elinditani rajta és /nem támogatott fálj tipust ír ki még mindég:(Csak azt nem tudom miért árulják ugy a tv,hogy mindent lejátszik.

(#8390) gejala válasza vlevi (#8378) üzenetére


gejala
őstag

Nekem a 1,5 teráson van kb. 250 film (kb. 1 terányi), nem érzem lassabbnak a betöltést, mint amikor szinte üres volt. Szinte azonnal betölti őket (mappákba vannak rendezve).

pepe4:
Nem hinném, hogy firmware frissítés javítana a médialejátszón. Egyébként hol olvastad, hogy mindent le kellene játszania? :F

(#8391) pepe4 válasza gejala (#8390) üzenetére


pepe4
tag

A boltba mondta az eladó,hogy a zsíroskenyéren kivül mindent játszik:)hát jól átkureltak sajna.Az az érdekes,hogy 1 hónapja megvettem kb. és eddig minden mkv-t vitt,de az elmult hét pár új filmet amit felraktak kb 6 db azt valamiért nem szereti.

(#8392) pepe4


pepe4
tag

Valaki adhatna arra válasz,hogy mi a külömbség 2 film között az1-et viszi a másikat akkor miért nem?Meg azt szeretném még tudni,hogy mit figyeljek film letöltésekor,hogy ne töltsek le mostmár fölöslegesen minden mkv. filmet?

(#8393) eric.cartman válasza pepe4 (#8392) üzenetére


eric.cartman
senior tag

MediaInfo

letöltés

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#8394) vlevi válasza gejala (#8390) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az jó, ennek örülök, köszi!

(#8395) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

@pepe4: Lehet hogy csak belefutottál, próbálj más release-ket leszedni :S
@eric.cartman: A konténer adatain kívül itt hol derül ki hogy milyen video kodeket használ?
Ehhez (8384) senki nem tud hozzászólni? :(

[ Szerkesztve ]

(#8396) Laci.M


Laci.M
senior tag

Van egy 4 hetes 32C650-em. Már kétszer csinálta azt a tv, hogy zúgott. Először kikapcsoltam, visszakapcsoltam (nem áramtalanítottam) és megjavult. Tegnap tévéztem, átkapcsoltam monitorra, és megint zúgott, visszaraktam analóg adásra, majd vissza hdmi-re és abbahagyta. Ez lehet valami komolyabb hiba előjele, vagy ne foglalkozak vele? Elvégre van még rá 3 év garanciám (gondolom a táp fődarabnak minősül). Olvastam itt ugye, hogy a 37-esek inverterével voltak gondok, de 32-esnél még nem nagyon olvastam ilyenről.

Aláírás

(#8397) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!
Van egy samsung le40c650-em mely most azt produkálja hogy magától előhoz a tv alján ilyen internet tv, clear motion rate, energy .... bal szélén meg egy másik ilyen menüt. Játszik vele 10-20mp, majd abba hagyja és 10mp múlva megint előhozza ezeket a menüket.
Mitől gajdult meg? Egy fw frissítés kellene neki? Még nem cseréltem rajta.
Tipp??? :F
Remélem érthetően írtam le, ha nem akár képet is csinálok h beazonosítható legyen.

Life is too short to stay stock!

(#8398) zolynet válasza zolynet (#8397) üzenetére


zolynet
addikt

Eddig úgy tűnik az fw frissítés jótékony hatással volt. :)

Life is too short to stay stock!

(#8399) Zé777 válasza s_ (#8387) üzenetére


Zé777
tag

Helló!

Én a problémádban nem tudok segíteni, viszont remélem te tudsz nekem:)
Már vagy 5 topicban feltettem a kérdésem, de sehol nem kapok választ. Hátha te tudnál segíteni.

Lényeg, hogy ugyan ezt a tv-t szeretném venni, csak 46osban, (UE46C6000LED) és nem tudom kideríteni mennyi a válaszideje. Ahány internetes oldal, annyi variáció. 0,00001, 2,4,5,6, stb
Azért érdekel ez, hogy alkalmas lenne-e a tv xboxhoz is, (pörgős játékokhoz) illetve érdekelne a véleményed a tvről. A másik alternatíva az 50C6500 plasma...

Köszönöm!

(#8400) Dog 11 válasza Laci.M (#8396) üzenetére


Dog 11
tag

Javaslom olvasd el a HSz :7946-ot.Különbözö berendezések összekapcsolásakor jelentkező zavarok esetén jelenthet megoldást esetleg számodra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.