Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) luciferc


luciferc
őstag

Egy 40h6200-ast néztünk ki. Jelenleg 113 körül van az ára. Mi a véleményetek, ünnepek után, januárban várható, hogy csökken még az ára (akár egyedi akcióban), vagy ennek valószínűleg itt a vége és olcsóbban várhatóan nem fogják akcióban sem adni.

(#73552) mattheus válasza RudY (#73485) üzenetére


mattheus
őstag

Én is megcsináltam a tesztet.
Először kaptam 63 pontot, majd a barátnőm csinált 4-et (!). Erre kicsit jobban odafigyelve, de már erősen
fájlalva a szemeimet, javítottam 27 -re :) jobb mint egy COD :D

(#73553) zeusz55


zeusz55
senior tag

Nálam ez jött ki eredménynek... mit is kell nézni!? :D Minél alacsonyabb annál jobb?? A 13 score az az hogy 13at hibáztam???

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#73554) Elims válasza zeusz55 (#73553) üzenetére


Elims
veterán

Nekem 8 jött ki elsőre.

Erre tippetek sem lenne? :-(
Lehetne hozzá egyáltalán vagy ez kevés az ilyesmihez?

(#73555) mattheus válasza mattheus (#73552) üzenetére


mattheus
őstag

Na, nagyobb monitoron már jobb lett az eredmény :)
10. Lehet ezt ezek szerint fejleszteni :D

(#73556) sandró60 válasza Elims (#73549) üzenetére


sandró60
addikt

A Logitech K400-at szoktuk ajánlani.[link]

(#73557) mester6 válasza Elims (#73501) üzenetére


mester6
tag

Ha eladó lesz a billentyűzet érdekelne.

(#73558) PuMbA


PuMbA
titán

Ezt írta a Samsung a LED képtisztaság beállítás elfelejtésére a TV kikapcsolása után:

"Szeretnénk Önt tájékoztatni, hogy TV készülékeink gyári tervezése függvényében a Motion Plus beállítás ki-be kapcsolás során automatikusan kikapcsol. Ezen megoldás a stabil működés érdekében került tervezésre, így amennyiben a továbbiakban fejlesztőink módosítják, akkor egy új frissítés által lesz elérhető."

:DDD Akkor ezért nincs alapértelmezetten bekapcsolva a Samsung profiljaiban (Tiszta, Normál, Szemkímélő stb.), mert ez egy ilyen kísérleti dolog...Na mindegy, de legalább mindenki jól meg van szívatva, aki azt hiszi, hogy egyszer bekapcsolta és működik is neki :C

[ Szerkesztve ]

(#73559) mr.andyou


mr.andyou
csendes tag

Sziasztok!

Ujonnan vásárolt UE55H6270es TV-m nem ismeri fel sem a STB sem a Bluray sem a házimozi jeleket, így nem tudom egy távirányítóval használni a 4 kütyüt. Mi lehet a gond? :))

(#73560) sandró60 válasza mr.andyou (#73559) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt,hogy gondolod,hogy egy távirányitóval akarsz mindent irányitani?

(#73561) laca770311


laca770311
csendes tag

sziasztok
engem a tv-k média lejátszási képessége érdekelne
a samu H5000 és a drágább típusok között van-e különbség?
elsősorban filmeket néznék usb-ről, feliratosokat is
melyik márka sokoldalúbb e téren
THX

(#73562) sandró60 válasza laca770311 (#73561) üzenetére


sandró60
addikt

Ott fent az összefoglalót megnyitod és találsz választ a kérdésedre.

(#73563) dh66e válasza mr.andyou (#73559) üzenetére


dh66e
veterán

Az a gond hogy nem egy tanítható távval használod őket. :)

(#73564) mr.andyou válasza dh66e (#73563) üzenetére


mr.andyou
csendes tag

De, a TV saját távirányítójához hozzá lehet rendelni még 3 készüléket (Set top box, Bluray és házimozi). Csak valamiért ezzel nem tudom. Egy 40 colossal (Szintén Samsung) a másik szobában sikerül, azzal irányítom a TV-t és a STB-t is, tökéletesen működik.

(#73565) mr.andyou válasza sandró60 (#73560) üzenetére


mr.andyou
csendes tag

Így van.

(#73566) dh66e válasza mr.andyou (#73564) üzenetére


dh66e
veterán

Használatit nézd át hátha van valami leírás róla.

(#73567) sandró60 válasza mr.andyou (#73564) üzenetére


sandró60
addikt

Mi a tipusszáma a másik tévének?Vagy annak a tv-nek távirányitó tszáma?

[ Szerkesztve ]

(#73568) mr.andyou válasza sandró60 (#73567) üzenetére


mr.andyou
csendes tag

A másik TV az UE40H5303AWXXH. A távirányítók ugyanazok BN59-01178B.

(#73569) mr.andyou válasza mr.andyou (#73568) üzenetére


mr.andyou
csendes tag

Sikerült közben. A probléma ott volt, hogy miközben betanitod a TV-d távirányítóját a Pl. Set top box irányítására, a TV infraérzékelőjét a STB elé kell helyezni max 10 cm távolságra.

(#73572) fery02


fery02
addikt

Először csinálok olyat, hogy számítógépre monitort, TV-re cserélek (az a korábbi 32-es angol LED TV). :)
Nem mondom, hogy nem tetszik, egyedül az zavar, hogy a részletek furán, olyan "tévésen" néznek ki. Nem tudom pontosan megfogalmazni.

Például itt böngészve a fórumot, ilyen szöszösek a betűk.Igazából vártam is valahol, hogy ilyen hatás lesz.
Ezzel nem lehet csinálni semmit sem ugye (valami beállításra gondolok itt)?

[ Szerkesztve ]

(#73574) BBéci válasza fery02 (#73572) üzenetére


BBéci
titán

De bizony be lehet és be is kell állítani és akkor semmiféle szösz nem lesz a betűkön.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73575) Elims válasza sandró60 (#73556) üzenetére


Elims
veterán

Köszönöm!

Mester: Neked is köszönöm! :-)

(#73576) slashing


slashing
senior tag

Üdv

A VG-KBD1500 smasung billentyűzettel komolyan nem lehet a YouTube app-on bellül bevinni a kereső mezőbe adatot, komolyan, komolyan??? Ez létezik, mert akkor ez az év vicce és én vagyok a legnagyobb balek a világon, főleg annak tükrében hogy anyámnak vettem pont erre a célra, odaadom neki de majd mondom hogy amúgy nem tudod majd használni :W :W de a dohányzóasztal úgy is billeg támaszd ki vele...

Úgy hogy 1 hét múlva már 2015-t írunk és egy billentyűzettel nem lehet beírni egy input mezőbe. Ezt a szart, kár hogy nem hallgatott rám a család mikor mondtam hogy csak Samsungot ne vegyenek....

(#73577) tjnet


tjnet
aktív tag

55 H 6800-ról mi a véleményetek?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#73578) sandró60 válasza tjnet (#73577) üzenetére


sandró60
addikt

Ha visszaolvasol van egy pár bejegyzés erről a tipusról.

[ Szerkesztve ]

(#73579) mester6 válasza Elims (#73575) üzenetére


mester6
tag

Szia ! Köszönöm én is., a gyorsaságot , segítőkészséget , csak kiemelni tudom!

(#73580) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Az miért van, hogy bekapcsolás után a TV mindig kiírja, hogy a CI kártya regisztrálása sikerült?
Elég idegesítő.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73581) R3nts válasza Vhiktor (#73580) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem is ezt csinálja.....bár nem tudom pontosan mit ír ki....valami "hitelesítés sikerült" hülyeséget....minden indításkor ellenőrzi a TV-CI modul/kártya összepárosítását....

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73582) Vhiktor válasza R3nts (#73581) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jaja, azaz...... De minek?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73583) R3nts válasza Vhiktor (#73582) üzenetére


R3nts
senior tag

Mert a szolgáltató minden kártyát párosít a modulhoz,amibe beleteszi/beleteszed....tehát már pl. a másik szobában lévő tv-hez sem jó az a kártya,amelyiket emebből vettél ki....hogy elkerüljék az okosságok elharapódzását...ezért minden egyes bekapcskor a rendszer ellenőrzi, hogy a megfelelő modulban a megfelelő szolgáltatói kártya van-e...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73584) Svájcinéger válasza R3nts (#73583) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Hát én az 5500-ból átraktam a 6650-be és simán működik. Előtte megkérdeztem a szomszédom, aki a szolgáltatónál dolgozik és mondta, hogy nyugodtan rakjam át.
Persze lehet, hogy ez helyi sajátosság nálunk.

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#73585) Tegla80 válasza Svájcinéger (#73584) üzenetére


Tegla80
addikt

Szolgaltato fuggo a dolog.......,de nalunk is ilyen amugy .(videki kisebb szolg.)

Sony® & PlayStation®

(#73586) 206 cc válasza R3nts (#73583) üzenetére


206 cc
senior tag

Ez azért nem teljesen így van.A Telekom pl. a sat tv esetén így működik hogy adott beltéri egységhez csak adott kártya működik....nem is adnak pl.CI modult vagy külön kártyát.Más szolgáltatónál tudsz venni esetleg csak kártyát és modult is sőt modult beszerezhetsz máshol is és működik a kártyával.Ez szolgáltatótól függ.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#73587) R3nts válasza 206 cc (#73586) üzenetére


R3nts
senior tag

Tök ugyanarről beszélünk,bár valóban elfelejtettem hozzáírni, hogy "egyes szolgáltatónál"... :R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73588) BBéci válasza R3nts (#73583) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a modulhoz párosítják a kártyát és nem a tévéhez, ezért simán működik másik készülékben. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73589) R3nts válasza BBéci (#73588) üzenetére


R3nts
senior tag

"...Mert a szolgáltató minden kártyát párosít a modulhoz,amibe beleteszi/beleteszed....".... Azt hiszem,pont ezt írtam.....elnézést, ha szabatosan fogalmaztam a továbbiakban....nyilván arra gondoltam, hogy a kártyát magát nem teheted át egy másik tv-ben lévő CI+ modulba....hiszen a fenn általam leírtak szerint a szolgáltató párosítja a modult a kártyával.....akkor nem nézhető másik tv-n, ha csak a kártyát teszi át valaki egy másik tv-ben lévő CI+ modulba.....azt hittem egyértelmű az okfejtésem,de akkor bocsánat,amennyiben mégsem volt az...ezt is azért tartottam fontosnak megemliteni,mivel vannak,akik konkrétan ily módon ütköznek akadályokba....mert pl. régebben máshonnan ("antennabót,web" vásároltak CI modult....és nem tudván, hogy az aktuális szolgáltató általában párosítja a kiadott kártyáit a moduljaival....sőt eghyes szolgáltatók "meg sem engedik", hogy külön vegyél CI modult,csak azt lehet bérelni,vagy megvenni tőlük,amit Ők adnak...

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73590) BBéci válasza R3nts (#73589) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a kártya magában nem tehető be a tévébe, csak Conax (vagy más) modullal, ezért a kettőt együtt vesszük ki és tesszük át egy másik készülékbe, ez magától értetődő. Szerintem.
Soha, még halvány gondolati szinten sem merült fel bennem, hogy csak külön a kártyát mozgassam, hordozzam, rakosgassam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73591) R3nts válasza BBéci (#73590) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem sem,és gondolom az idelátogató fórumtársaink nagy többségének sem....de kábelszolgáltatónál műszerészként dolgozó barátom mesélt már sok horrort a "zelőfizetők" "találékonyságaira"....bár ez lehet csak település-specifikus, és/vagy rasszspecifikus hozzáállás....de ne menjünk bele... :DD Békés, boldog karácsonyt Neked, és az összes fórumtársamnak egyaránt...!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73592) lacko6


lacko6
senior tag

Heló.

F6500-as tv-m van és a felvett adást szeretném átvinni pc-re.Milyen programok kellenek hozzá.esetleg leirást tudna e valaki linkelni.

Köszönöm.

(#73593) BBéci válasza lacko6 (#73592) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehetséges. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73594) RudY válasza lacko6 (#73592) üzenetére


RudY
addikt

Root jogosultság szükséges hozzá, ha ez megvan, gyakorlatilag bármilyen ftp program használatával könnyedén másolható. Természetesen a külső USB adattárolóra is lehet bármit másolni (pl. lejátszásra), így akár fixen maradhat a tv-hez csatlakoztatva.
[Get ROOT access on F-series without develop account]
A SamyGO widget bármikor eltávolítható, nem hajt végre végleges modósításokat.

(#73595) OddMan


OddMan
őstag

http://wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect

A Samsung D6XXX-es sorozat 3D hibájával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ha lejátszok egy Half-OU vagy Half-SBS 3D mkv filmet, akkor a jobb és a bal szemnek más-más felbontást fog megjeleníteni ez a TV? Nem értem, hogy lehetséges az, hogy az egyik szemnek 50%-os még a másiknak már csak 25%-os felbontású képet képes megjeleníteni. Bár az is lehet, hogy rosszul értelmeztem a fentebbi linken lévő leírást. :F

Ha jól tudom a Half-OU az 1920x540, a Half-SBS pedig 960x1080 felbontású. Szóval ezeket a félig felezett felbontású 3D-s videókat sem képes maradéktalanul megjeleníteni a D6XXX sorozatú Samsung? Igazából nem az enyém a TV, hanem a szüleimé és őket ez a hiba nem zavarja, viszont én szeretném megérteni a technikai oldalát ennek a hibának. :W
THX.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#73596) Flashget válasza slashing (#73576) üzenetére


Flashget
félisten

Többször volt erről szó régebben is..nem lehet.

Realme GT Master Edition

(#73597) Flashget válasza OddMan (#73595) üzenetére


Flashget
félisten

Annyi a D6xxx 3D hibája, hogy nem tud FHD-ben 3D-t.
Ezt javították az E szériánál már.
Németek anno balhéztak is emiatt az ottani Samsungnál mivel a csomagoláson az volt, hogy FHD 3D ami nem igaz és mivel Németország piac így vagy visszaadták a tévé árát aki kérte vagy 7000-es tipusra cserélték értékegyeztetéssel.
Nálunk is valaki megpróbálkozott vele 2011 őszén a német példát említve és asszem kapott egy kamerát, hogy fogja be a száját. ;)
Mikor én vettem a D6500-at 2012-ben már nem volt rajta a csomagoláson ez a FHD 3D dolog.

De erről itt is olvashatsz
Anno néztem HALF-SBS és hasonló katyvaszokat...2 percnél tovább nem bírtam.

Realme GT Master Edition

(#73598) Flashget válasza Vhiktor (#73580) üzenetére


Flashget
félisten

Ki a szolgáltatód? Mert nálam ilyet csak akkor csinál ha kiveszem a modullal együtt a kártyát és berakom egy másik tv-be majd vissza. De attól, hogy reggelente bekapcsolom soha nem csinálja.
Digikábeles vagyok.

Realme GT Master Edition

(#73599) slashing válasza Flashget (#73596) üzenetére


slashing
senior tag

Tudod, nem gondoltam hogy már egy billentyűzet vásárlás előtt is előbb fórumot kell olvasnom hogy lehet-e a billentyűzettel betűket bevinni.... ez olyan triviális dolognak tűnt... most van egy cirka 20ezres billentyűzetem ami a navigálásra kényelmetlen mert az gyorsabb a távirányítón viszont amit gyorsítani lehetne a billentyűzettel arra meg nem használható... elég röhejes, szívem szerint beb....nám vele a legközelebbi samsung kirendeltség ablakát...

ennyi erővel vehettem volna egy usb-s egeret 3 ezerét meg egy 1,5 méteres usb hosszabítót aztán ugyan ott vagyok, szét b.... az ideg tőle

(#73600) Flashget válasza slashing (#73599) üzenetére


Flashget
félisten

Tudod, nem gondoltam hogy már egy billentyűzet vásárlás előtt is előbb fórumot kell olvasnom hogy lehet-e a billentyűzettel betűket bevinni....

Én bármit veszek akár PC alkatrész akár mobil vagy porszívó a netet bújom át, teszteket, fórumokat olvasok. Szerintem a mai világban nem olyan egyedüli dolog ez már, főleg egy tv és arra kötött külső hardver esetén nem lenne az.
D szériánál az sem volt mindegy melyik billt vette az ember és csak a D6300-tól volt használható.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.