Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) tibi206


tibi206
tag

2.5"-os de sajnos 500gb-os partíciókkal se ismeri fel. Mindkét TV-re 0.5A/5V-van írva az USB-jére szóval nemtudom mi lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#73152) tibi206


tibi206
tag

Laptopból kivettem az ugyanilyen WD-t ami 500GB-os az működik úgy tűnik nem ismeri fel az 1TB-ost.

[ Szerkesztve ]

(#73153) Bla82 válasza tibi206 (#73151) üzenetére


Bla82
tag

Kevés a fél amper a hdd-nek. Lehet egy picivel többet tud az amelyik felismeri mint ami rá van írva. Rá van írva a hdd-re mennyi kel neki.
Én is így jártam és cseréltem olyanra aminek elég a fél amper. De lehet tvt is cserélni :-) mert az újak már 1 amperes usbvel vannak általában felszerelve.

(#73154) tibi206 válasza Bla82 (#73153) üzenetére


tibi206
tag

Hát mindegy most a laptopban lesz az 1 TB-os.

(#73155) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Egy Samsung UE55H6400A készülékről érdeklődnék, jelenleg az Aqua.hu webshopnál 248k.
Az oldalon nagyon sok "pletyka" kering a garanciáról, hogy a hivatalos Samsung szervizhez tartozik vagy közvetlenül a bolthoz.
Valakinek tapasztalata esetleg? :R

(#73156) BBéci válasza #33101952 (#73155) üzenetére


BBéci
titán

Bolti garanciát ad az Aqua.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73157) miti5 válasza #94529552 (#73115) üzenetére


miti5
tag

kössz,h megmondod a frankot!,, én is vacilálok a samu meg lg közt,de igazságot tenni nem lehet, samusok azt dicsérik, lg sek meh azt...bruuu

(#73158) miti5 válasza Flashget (#73122) üzenetére


miti5
tag

SZia! neked H6500 van?? abba ez a twin tuner mit takar pontosan?? ha megy a pc mondjuk és monitorként müködik, akkor akármelyik tv bemenetet kitudom rakni kis képbe??-vagy hogy van??

(#73159) sandró60 válasza tibi206 (#73154) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is van két samu tévé.Az egyiken va 1A usb amin minden winchestert felismer.A másik tévén csak 2db 0,5A usb van.Itt ezen a tévén úgy oldottam meg,hogy vettem egy Y-alaku usb kábelt és annak az Y-végeit mind a két usb-be csatlakoztattam.Igy már elég áramot kap.

(#73160) sandró60 válasza sandró60 (#73159) üzenetére


sandró60
addikt

Van ilyen megoldás is,ha esetleg nincs már a tévén több szabad usb.Elnézést az elöző hozzászólásomból lemaradt.Aktiv HUB :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#73161) Flashget válasza Bla82 (#73153) üzenetére


Flashget
félisten

mert az újak már 1 amperes usbvel vannak általában felszerelve.

Nem csak az ujak. D szerianal is ott van az 1A 5V usb csatlakozo HDD felirattal.

Realme GT Master Edition

(#73167) optikal


optikal
tag

Sziasztok! Samsung LE32B530P7W Tv furcsa dolgokat csinál: Nem reagál a távirányítóra és magától felmegy a hang aztán össze vissza kapcsolja a csatornát,szóval semmit nem lehet rajta csinálni.Mi lehet a gond? :F

PSN:Optikal89

(#73168) Aflamin válasza optikal (#73167) üzenetére


Aflamin
tag

Nem tudom mi a gond, de 1: a 230V legyen 0V. (áramtalanitsd)
Kis idő múlva bekapcsolod és ???

(#73169) Flashget válasza BBéci (#73163) üzenetére


Flashget
félisten

Nem emlekszem, hogy 10 eve igy volt meg. En baromsagnak tartom , mert joval konnyebb visszakeresni mint egybe omlesztve. De ha ez a szabaly akkor evvan. Ez csak itt lett kitalalva mas forumon nincs ilyen, hogy egybe 3- at, valakinek a kitalalmanya ( rossz nyelvek szerint tarhely gondok miatt)

Realme GT Master Edition

(#73170) optikal válasza Aflamin (#73168) üzenetére


optikal
tag

Már próbáltam de bekapcsolás után ue.A távirányítóból is kikaptam az elemeket és ugyan ezt csinálja.

PSN:Optikal89

(#73171) BBéci válasza Flashget (#73169) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem egyáltalán nem baromság, rendszeresen alkalmazom a szerkesztést, ha nem tenném, simán 3-4000-rel több hozzászólásom lenne.
Baromira irritáló, amikor ugyanannak a tagnak, egymás után, 4-6 hozzászólása sorakozik. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73172) Aflamin válasza optikal (#73170) üzenetére


Aflamin
tag

Ha a "gombok" sincsenek beragadva, akkor lehet, hogy egy ideig más TV-t fogsz nézni! :D
(persze nem vagyok tv szerelő)

(#73173) optikal válasza Aflamin (#73172) üzenetére


optikal
tag

Nincsenek mert "simogattam" a gombokat is :(

PSN:Optikal89

(#73174) Flashget válasza BBéci (#73171) üzenetére


Flashget
félisten

Az valóban irritáló ha valaki 4-6 olyan beírást követ el mikor magával beszélget ebben egyetértünk.
De vannak olyanok akik visszaolvasnak az aznapi termésből és lehet válaszolna nekik, de az kitesz 3 különböző hsz-t...egyszerűbb a válasz gombra nyomni mint beírni a hsz számot ami után már íródott akár 200 hsz is.

Realme GT Master Edition

(#73175) BBéci válasza Flashget (#73174) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy írni egyszerűbb, de az nem szempont. Sokkal jobbnak tartom a szerkesztést. Remélem a moderátorok álláspontja ebben nem fog változni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73176) Attila79


Attila79
tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek? Ajánlott vétel?
Samsung UE48 H6800
Köszi:Attila

(#73177) Aflamin válasza BBéci (#73175) üzenetére


Aflamin
tag

A "motor"-t kellene úgy beállítani mint a szerkesztést(5p),csak "fordítva" :))

[ Szerkesztve ]

(#73178) Batib válasza Attila79 (#73176) üzenetére


Batib
őstag

Ha az ívelt kivitel megér Neked +40-50ezer Ft-ot akkor igen. A tv szép és jó, de nem jobb mint egy 6500-as és csak kicsivel jobb mint egy 6400-as. Arra gondolj, hogy ennél fokozottabban lép fel a színtorzulás, ha kimész a nézési középpontból.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73179) Attila79 válasza Batib (#73178) üzenetére


Attila79
tag

Igazabol nem is az iveltseg miatt kerdezem, hanem ma a Media Marktban a sok ilyesmi arkategoriaju tv kozul ennek volt szamomra a legjobb kepe. Mindegyiken M1 volt bekapcsolva, vmi film ment epp.

(#73180) szaszapi válasza Attila79 (#73179) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt sose vedd alapul.A tv-ket úgy állogatják össze-vissza ahogy kedvük tartja.A tv adás meg... nem ér semmit.
Vinni kell hd anyagot és kérni izzítsák be.

(#73181) Attila79 válasza szaszapi (#73180) üzenetére


Attila79
tag

Ez ok, persze. De épp nem volt nálam. Ezért kérdezlek titeket. ;)

(#73182) tjnet


tjnet
aktív tag

Sziasztok!

Maximum 300000Ft-ig melyik 55 colos tv-t érdemes megvenni? Most egy 40ES7000-t illetve egy 40D6500-t nézek?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#73183) jimmy74


jimmy74
őstag

sziasztok.
szeretnék egy új nagyobb tv-be beruházni ami megint 3D-s legyen,ezt találtam ezen napok óta leragadtam csak hát nem tudom megéri e vagy mi a véleményetek róla.Árban jónak tünik. :)
ez az

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#73184) raiden1bak


raiden1bak
tag

H6400on bekapcsoltam a montion plus beállításban a tisztát és egész jó csak, mindha fel lenne gyorsulva a mozgás.Ennek ilyennek kell lennie?3D-ben nem ront a minősegen ez az opcio?

[ Szerkesztve ]

(#73185) PuMbA válasza raiden1bak (#73184) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, olyannak kell lennie, mivel a Motion Plus köztes kiszámolt képkockák beszúrásával növeli a mozgásfelbontást, ami többlet információként jelentkezik a szemednél és az agyadnál, ezért látod simábbnak :) A LED Clear Motion (Motion Plus Egyedi-nél aktiválható) viszont hasonló hatást ér el, fekete képkockák beszúrásával és háttérfény villogtatással, ott nem tapasztalod ezt a jelenséget, viszont a fényerő kicsit csökken. A kettő együtt természetesen ütős kombináció, ha működik rendesen és neked nem zavaró, mert néhány embernél villódzásba csap át a LED Clear Motion, aminek minősége a modelltől is függ :)

"3D-ben nem ront a minősegen ez az opcio?"

3D-ben ajánlott akár Normálra is tenni (vagy Egyedi, de legyen benne Torzításcsökkentés), különben akadozni fog, hiszen nyers 24p 3D-t nem támogat egy Samsung TV se és kikapcsolt Motion Plus-szal akadozni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#73186) raiden1bak válasza PuMbA (#73185) üzenetére


raiden1bak
tag

Köszönöm :R Kiprobaltam az egyedit torzitas csokentessel tenyleg villog egy kicsit,de annyira nem zavaró.Ha nem hívod fel rá a figyelmem lehet észre sem veszem.Még külsőcél eszközön sem tud 24p-t?

[ Szerkesztve ]

(#73187) tibibi


tibibi
őstag

Furcsa kérdésem lenne még nem próbáltam a smart hub funkciót. Most nézegetem a leírásokat ,a kérdés
nekem csak két ikon van az egyik egy tv a másik az apps a saját tartalmak és a közösségi nincs .Vajon miért?

(#73188) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Tapasztalt-e valaki hangminőség problémát H6400-as szériás TV-k optikai hangkimenete esetén?

Értem ez alatt azt, hogy egy dedikált médialejátszó hangkimenete és a TV hangkimenete közt van-e érezhető romlás.

Most LE40C650-em van, s ennek igen gyenge az optikai kimenete.

Azért kérdem csak, mert nem 1.4 HDMI kompatibilis az erősítőm, s így nem tudom átküldeni rajta a 3D filmeket, s mivel nincs két kimenetes lejátszóm se, így a TV-be kell küldenem a kép+hang jelet, s onnan az erősítőbe a hangot, de ha így rossz lesz a hang (esetleg még a DTS-se megy ki a TV-ből) akkor más megoldás felé kell néznem.

Köszönöm

(#73189) ada19 válasza Rederik (#73188) üzenetére


ada19
senior tag

Ha külső forrásból viszel a TV-n keresztül hangot, akkor az optikai kimeneten csak PCM 2.0 lesz. DD és DTS hangsávokat csak tuner, smart appok vagy a saját lejátszója tud küldeni akár optikán akár HDMI ARC-on.

Mégsenem

(#73190) akyyy


akyyy
senior tag

3D-s szemüvegek mennyire szoktak tönkremenni? esetleg az elem milyen gyakran merül le?

az egyik szemüvegemnél jelentek meg furcsaságok. először alig akart bekapcsolni, furcsa volt. még jó hogy van másik azzal már gond nélkül meg tudtam nézni a filmet.

Esetleg ha kiderül hogy hibás, erre is vonatkozik garancia?

(#73191) PuMbA válasza raiden1bak (#73186) üzenetére


PuMbA
titán

"Kiprobaltam az egyedit torzitas csokentessel tenyleg villog egy kicsit,de annyira nem zavaró."

Nem a torzítás csökkentés miatt villog, hanem a LED Clear Motion miatt, de azt 3D esetén nem tudod bekapcsolni :) A villogást a 3D miatt látod, amit érdemes nagyon sötétben nézni, hogy ne legyen.

"Még külsőcél eszközön sem tud 24p-t?"

Nem tud azzal sem :)

[ Szerkesztve ]

(#73192) bobek72 válasza PuMbA (#73191) üzenetére


bobek72
tag

Nem tud 24p-t ? Szrinted, ez biztos? Vagy a h6400-es.

[ Szerkesztve ]

(#73193) PuMbA válasza bobek72 (#73192) üzenetére


PuMbA
titán

Itt van róla teszt: "1080p/24 capability No judder in 2D; mild judder in 3D" Szóval a Samsung csúcs TV-je se tudja 3D-ben a 24p-t. Csak akkor nem fog akadni, ha beteszed a Motion Plus torzításcsökkentést :)

Ja és a teszt alapján firmware frissítéssel 76ms-ról 41-re csökkentették az input lagot, szóval csak érnek valamit azok az új firmware-ek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73194) bobek72 válasza PuMbA (#73193) üzenetére


bobek72
tag

Ja,hogy 3d-ben nem tudja, az más.

(#73195) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

Van egy Samsung F6670-es tv és egy F6550-es házimozim. Kell vennem egy HDMI kábelt a PC és a tv közé és gondoltam, hogy a mostani kábelt tenném át a tv és a PC közé és inkább vennék egy optikai kábelt a tv és házimozi közé.

Tudtok ajánlani egy típust 2-3 méter hosszban, mert ahogy nézem rengeteg van és nem tudom mennyire lehet ezek között minőségi különbség? :)

Köszönöm,

Bálint

(#73196) sunci_02 válasza Bálint306 (#73195) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Szerintem egy Hama márkával nem lősz mellé.

(#73197) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Az mitől van, hogy ha HDMI ARC-on keresztül van rákötve a házimozi a TV-re és a házimozit használom arra, hogy megszólaljanak a TV adások, akkor nagyon sok csatorna nézhetetlenül akad és nagyon kockás. Jellemzően a magyar csatornák, a külföldiekkel semmi baj.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73198) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

Hazakerült az 55H6500.

Van valaki akinél működik a műholdas twin tuner? Két működő antennakábelt rákötöttem, a menüben iker módot választottam. De semmi látszatja, ha műsor rögzítése közben el akarok kapcsolni, akkor azt mondja le fog állni a felvétel. PIP-nél sem működik rendesen. Van valami extra beállítása?

A másik problémám a műsorújság , ha az országot Észtországra állítom, akkor a HD csatornák nyelve angol, át tudom állítani, de nem menti el, minden odakapcsoláskor be kellene állítani. Ha Magyarországra állítom, akkor meg az ékezetes karakterek nem jelennek meg rendesen.
Valaki járt már ebben a cipőben?

(#73199) szaszapi válasza DougButabi (#73198) üzenetére


szaszapi
őstag

Kinek mennyire felhősödik a 6400/6500-as tv-je?Nálam este elég zavaró filmnézésnél,sajna nem csak a sarkok világítanak.erről rakhatnánk fel képeket.Este lövök majd az enyémről.

(#73200) Vhiktor válasza szaszapi (#73199) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szinte semennyire.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.