Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Batib válasza slashing (#73599) üzenetére


Batib
őstag

Használd a böngészővel a youtube-ot, ott jó a billentyűzet.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73602) slashing válasza Flashget (#73600) üzenetére


slashing
senior tag

alapvetően én is mindig mennek utánna olvasok de mivel gyárit vettem nem gondoltam olyan apró dolgokra hogy a billentyűzet billentyűs részét nem lehet majd használni...

nem hiszem hogy az normális hogy a te példádat használjam: mielőtt egy porszívót megvennél rá kell keresned hogy fogja-e szívni a port. Ez a funkciója nyílván tudja....

Nah mindegy kár ragozni ez mocskosúl be....tam most már csak arra kéne rájönni hogy akkor mire is lehet használni majd ezt a "csodaeszközt" :(

(#73601) Batib
ez volt nekem is a B tervem, de ez a böngészős használat 2 perc alatt kinyírt a lassúságával illetve hogy ilyenkor nincs auto HD-re váltás...nem a net lassú az 120 mbit és a wifi is gyors mert akadás nélkül nézek rajta 30.000kbps bitrátájú filmet DLNA wifi kombinációval!!

(meg amúgy is anyámnak fontos ez ő meg rászokott már az Applikációra ami azért lényegesen kényelmesebb mint a böngésző és 60+ éves nem akarom még jobban összezavarni)

[ Szerkesztve ]

(#73603) Flashget válasza slashing (#73602) üzenetére


Flashget
félisten

yt-on kívül bármire :)
használod böngésző címsorába íráshoz.

Realme GT Master Edition

(#73604) lacko6 válasza RudY (#73594) üzenetére


lacko6
senior tag

RudY:Ok.Köszönöm.

3D szemüveggel kapcsolatban melyik a legkényelmesebb,legjobb?Esetleg más márkák szemüvegei kompatibilisek a samsungal?Valami usb töltős kellene.

(#73605) Shadar


Shadar
csendes tag

Most vettem meg egy samsung UE40H6500-ast de a hangvezérlést nem tudom átállítani magyarra erre van valamilyen megoldás?

(#73606) szaszapi


szaszapi
őstag

Nálam meg szerintem más H6400 ,illetvea többi 6000-es szériánál rosszúl működik a led képtisztaság funkció.Minden kikapcsoláskor törlődik a beállítás.A tv újboli bekapcsolásnál ki majd be kell kapcsolni hogy rendesen működjön.többen kéne írni a samunak hátha dobnak ki valamiféle javítást.Mindenesetre én jelzem a problémát mert idegesít...

[ Szerkesztve ]

(#73607) OddMan válasza Flashget (#73597) üzenetére


OddMan
őstag

Pár dolgot még mindig nem értek ezzel a hibával kapcsolatban. Hogyan lesz az 1920x540-es felbontásból a jobb szemnek már csak 960x540-es felbontás. Ráadásul arról nem is írnak, hogy mi van akkor, ha top&bottom helyett SBS videót rakok ki a tévére.

Szóval ha elsőre ki tud rakni 1920x540-es felbontású képet a bal szemnek, akkor másodszorra a jobb szemnek ezt miért nem tudja megismételni a TV? Az oké, hogy gyenge a hardver, de egyelőre nem értem, hogy ez miért ilyen ökör módon működik. :F

http://wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#73608) szaszapi válasza OddMan (#73607) üzenetére


szaszapi
őstag

Felezett szaroknál negyedelődik a felbontás.Sajna ez van,ezt tudja a pár évvel elötti olcsóbb széria.

(#73609) VGYke válasza VGYke (#73546) üzenetére


VGYke
addikt

Ha már nem kaptam választ erre, csak egy dologban kérném a tapasztaltak segítségét.
A Samsung ezt írta: "A kamera funkcióinak kihasználása érdekében javasolt a Smart Hub felületen a Camera alkalmazásra rákeresni és letölteni."
De én ott semmiféle keresési lehetőséget nem találok. Biztos van, csak nem látom! Ötlet, javaslat?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#73610) BBéci válasza slashing (#73599) üzenetére


BBéci
titán

Ne a Samsungot szidd, a többi gyártó tévéivel ugyanez a helyzet. Ez van, ezt kell szeretni! De mondok még valamit: a tévét tévének, illetve képmegjelenítőnek kellene használni!

(#73609) VGYke
Azért nem kaptál választ, mert elenyészően kevesen rendelkeznek olyan tévével, amiben van gyárilag kamera. Amit meg lehet külön venni, az horror drága, tehát úri huncutság, amivel nem foglalkozunk. Volt nálam több beépített kamerás tesztkészülék, de 3 perces próbát kivéve nem bajlódtam velük, mert semmi értelmét, hasznát nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73611) VGYke válasza BBéci (#73610) üzenetére


VGYke
addikt

Hát, "Uri huncutság"... Azért döntöttem a HU8200 mellett, mert nincs benne kamera, meg kb. 290 (vagy több) eFt-al vékonyabban hozzájutottam egy majdem HU8500 készülékhez, meg vettem hozzá 20eFt alatt kamerát, tehát így majdnem van egy HU8500, csak igen nagyon olcsóbban!
A kamera nem a mutogatás vezérléshez kell (mert az egy nagy gagyi sz@r semmire nem jó funkció, kb. annyit ér mint a hangvezérlés, akinek nem koreai-angol a kiejtése), hanem elsősorban Skype-ra kellett....
De ha már itt van, jó lenne felvételeket is készíteni vele és jó lenne ha értenék a SmartHub-hoz, mit és hol lehet keresni benne (ha egyáltalán van keresési funkció)....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#73612) BBéci válasza VGYke (#73611) üzenetére


BBéci
titán

Eleve rosszul döntöttél, amiért UHD tévét vettél, pedig mindenki igyekezett lebeszélni róla. Felvételeket DSLR fényképezőgéppel kell készíteni, nem a TV kamerájával. :P
A SmartHub nem más, mint mókusvakítás, de ha téged az boldogít, csak kínlódj vele. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73613) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Az miért lehet, hogy a házimozi frontsugárzóiból is jön párbeszéd egyes filmeknél, holott csak a centerből kéne jönnie ?

Az erősítő automatikusan felismeri DD vagy DTS- t kap, tv-n is átállítom megfelelően amit a lejátszójában a hang nyelve informácó mutat.

A tv-n kellene még mindig állítani valamit ?

(#73614) slashing válasza BBéci (#73610) üzenetére


slashing
senior tag

Hát ha ugyan ez a helyzet a többinél is akkor ez a smartTV mégnagyobb vakítás mint aminek gondoltam.

Szerintem arra is van használva (képmegjelenítő) de ha már ott egy applikáció ami amúgy tökéletesen működik és simán kezeli a 60+ éves anyám(napi szinten, nem elvétve félévente egyszer) akkor miért ne használhatná csak gondoltam megkönnyítem az életét hogy ne a távirányítóval kelljen bohóckodnia...

Mellesleg pont így vagyok arra rákényszerítve hogy ne képmegjelenítőként használjam mert így muszáj böngészőt índítani azért hogy használhassam azt az eszközt amivel elvileg könnyíthetném a helyzetet. Nem gondolnám hogy a Youtube, Vimeo, HBO GO és társaik ne tartoznának belel a képmegjelenítésbe...

ha most rólam lenne szó (nem a családról) akkor nekem annyi is lenne mint amit mondasz hogy képmegjelenítő, lenne rádugva egy htpc xbmc-vel oszt csókolom a nas-ról meg nézném a tartalmakat, hírből sem ismerné a koax kábelt meg a tv funkciókat a smart részét meg valószínűleg egyszer nem használnám, de nem rólam szól a téma :/ ... kicsit már lenyugodtam de azért még mindig dühít mert elég dárga pofára esés volt ez

(#73615) BBéci válasza Csocsesz75 (#73613) üzenetére


BBéci
titán

Hol olvastad azt a butaságot, hogy a párbeszédek csak a centerből szónak? Akkor hogyan lehetne pozícionálni a hangot, hogy a kép szélén álló szereplő hangja valóban szélről szólaljon meg?
A centersugárzó abban segít, hogy amennyiben nem pontosan középen, az úgynevezett "sweet pointban" ülsz, akkor is középről halld, amit oda szánt a hangmérnök.

(#73614) slashing
Értem a szempontjaidat, érveidet, de akkor is az a helyzet, amit tapasztaltál. Bele kell törődni és PC-t használni a "pécés" funkciókra, nem pedig tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73616) Csocsesz75 válasza BBéci (#73615) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Tökmindegy hol áll a szereplő, egyformán jön a centerből is meg a frontokból is egyidejűleg.

Más filmnél meg csak a centerből jön, nem hallatszik át a frontokra.

[ Szerkesztve ]

(#73617) BBéci válasza Csocsesz75 (#73616) üzenetére


BBéci
titán

Leginkább nem a TV lejátszóját kellene használnod, hanem célhardvert.
De az adott film hangkeverése is lehet az ok. Még nem találkoztam hasonlóval.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73618) Csocsesz75 válasza BBéci (#73617) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Most például az Avatart nézem annál is ez van.

Pontosan ezt : Avatar (2009) 1080p BluRay ReMuX.x264.Hun-ssj2baki ( márha ilyet szabad ide írni).

(#73619) R3nts válasza Csocsesz75 (#73618) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem,nem szabad...! :U

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73620) Csocsesz75 válasza R3nts (#73619) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Na mindegy akinek megvan ez, nézze már meg, hogy nála is ilyen-e vagy csak nálam van-e még valami beállítási hiba, akár tv, akár erősítő vagy lejátszó vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#73621) mester6 válasza Shadar (#73605) üzenetére


mester6
tag

Szerintem, a magyar nincs a választható nyelvek között.

(#73622) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!

A "Milyen TV-t vegyek?" topikból irányítottak ide a Samsung UE-40H5030 miatt.
Az összefoglalót elolvastam:
"5xxx = Alsó-közép kategória Full HD (1920x1080) felbontással és olcsó, műanyag formatervvel. Modelltől függően lehet SMART, 3D nincs. Nem ajánlott, mert nagy a megjelenítő elmosódása és mozgásfelbontása 300-350 sor."

Valóban annyira elmosódott, rossz lenne a képe?
A másik jelölt a SONY KDL40R450BBAEP lenne.Érdeklődtem a Sony TV-k topikjában, de ott senkinek sincs ilyen tv-je.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#73623) Batib válasza csibe1 (#73622) üzenetére


Batib
őstag

"Valóban annyira elmosódott, rossz lenne a képe?" Szerintem nem olyan rossz, vállalható belépő szintű tv.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73624) csibe1 válasza Batib (#73623) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi. :)
A médialejátszó részéről tudnál mondani bővebbet, van-e valamilyen komolyabb gond a formátumokkal?
A menü sebessége milyen?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#73625) Batib válasza csibe1 (#73624) üzenetére


Batib
őstag

Ha házimozizni akarsz akkor ne ezt a tv-t vedd.
Ha egy alap felhasználásban gondolkodsz akkor:
Formátum támogatása, jó. Feliratokat kezeli, mérete álllítható. (szín, pozíció stb nem). Egy USB-je van ami asszem 0.5A-t tud, ami a kényesebb HDD-knél gondot okozhat. MKV-ba beágyazott feliratokat és hangsávokat is kezeli. Viszont, ha mellette vagy beágyazva van felirat azt egyből indítja ami bosszantó tud lenn ha nem felirattal akarod nézni. Ha abbahagyod a filmnézést onnan folytatja, nem ajánlja fel hogy folytassa vagy előlről kezdje.Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73626) BBéci válasza Csocsesz75 (#73618) üzenetére


BBéci
titán

Avatar eredeti Blu-ray kiadásban pihen a polcomon 3D, és extended 2D változatban, ezért inkább kihagyom annak a kipróbálását, amit említettél. ;]
Valami nem működik normálisan a rendszeredben, az egészen biztos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73627) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb 32"-os PVR képes Samsung LED tv?

Köszi a választ!

(#73628) slashing válasza Batib (#73625) üzenetére


slashing
senior tag

Ez a felirat automatiku kirakása típusfüggően kikapcsolható vagy amelyik kezeli őket azoknál mindig kirakja? Én kikapcsolnám ha van rá mód de eddig nem találtam rá opciót: H6200?!

(#73629) Batib válasza slashing (#73628) üzenetére


Batib
őstag

Igen, erről beszéltem. Alapértelmezésben, ha van felirat akkor kirakja. Én sem találtam módot rá, hogy ne így legyen.

(#73627) ph2012 Talán az UE32H5500.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73630) Csocsesz75 válasza slashing (#73628) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Film lejátszása közben a távirányítón enter gomb megnyom. Jobb felül beállítások (fogaskerék ikon) - feliratok - nyelv ki.

Így sem működik ?

Mondjuk ha abbahagyod a film nézését és legközelebb folytatod megint bekapcsolja, ja.

[ Szerkesztve ]

(#73631) slashing válasza Csocsesz75 (#73630) üzenetére


slashing
senior tag

Az persze működik, használom is, az lenne jó ha alapértelmezésként nem rakna ki semmit ha van ott felirat ha nincs. Nem is a filmeknél van gond mert ott a legritkább esetben van dual hang és beépített belirat hanem a sorozatoknál mert azoknál viszont szinte egytől egyig dualhangos feliratos van a gépen így meg minden résznél lépkedni kell a menüben hogy kikapcsoljam.

(#73632) Batib válasza Csocsesz75 (#73630) üzenetére


Batib
őstag

Erről van szó!!!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73633) csibe1 válasza Batib (#73625) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi szépen! :R
A filmnézés inkább pendriveról menne, szóval az USB megfelel; a felirat kezelés meg nem számít, mert szinkronos filmeket néznénk.

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#73634) fery02 válasza BBéci (#73574) üzenetére


fery02
addikt

Ha csináltál már ilyet, akkor hol kell kiindulnom (csak hogy feleslegesen ne állítgassak el semmit sem)?
VGA driver-jében buheráljak vagy a TV menüjében kotorásszak?

Nem baj az se, ha leírod, hogy pontosan mit. :)
Köszi!

(#73635) Flashget válasza szaszapi (#73608) üzenetére


Flashget
félisten

Sajna ez van,ezt tudja a pár évvel elötti olcsóbb széria.

ezt a mondtatod értékeld újra, mert nem olcsóbb volt hanem jóval drágább a maiaknál.
2012-ben a 32" D6500 153K volt..ma milyen tv-t is veszel 153K-ból?

Realme GT Master Edition

(#73636) mester6


mester6
tag

Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy a Samsung VG-KBD1500-t ha nem használom ki kell kapcsolni?
Egy pár elem meddig használható benne , ha nem kapcsolom ki?
Köszi az infót.

(#73637) BBéci válasza fery02 (#73634) üzenetére


BBéci
titán

6 évvel ezelőtt vacakoltam ilyesmivel, ezért már nem emlékszem, hogy miket kellett a videokártya driverében állítgatni ahhoz, hogy hibátlan, borotvaéles képet adjon a tévéhez csatlakoztatott laptop. De több topikban, sokszor volt erről szó, valaki biztosan ad tanácsot, vagy próbálkozz a keresővel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73638) Daffni2 válasza fery02 (#73634) üzenetére


Daffni2
addikt

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#73639) R3nts válasza Daffni2 (#73638) üzenetére


R3nts
senior tag

Ezt a képpontformátumot állitsam be a TV-nek,mint képmegjelenítőnek,ha arra alkalmas VGA hajtja meg PC-ről egy highspeed (1.4) HDMI-n keresdztül...?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73640) Flashget


Flashget
félisten

A-tól Z-ig volt alkalmam letesztelni a H6500-at a 4 magos procijával együtt.
Tény, hogy a külső HDD-ről a BD filmet és annak m2ts fájlját reccenés nélkül vitte. A 3D-s filmet is de nem kandencia helyesen. Olyan volt az egész mint amikor a sima tv adást váltaná valaki 3D-re. Én mondtam nekik ez nem igazi 3D majd megmutatom azt is milyen a kölcsönadott lejátszómmal.Arra jó, hogy a 3D-s szemüveg párosodjon a tv-vel de semmi másra. Aki elhiszi, hogy a tv beépített lejátszója über fasza óriási tévedésben van. Továbbra is az én véleményem, hogy mezei avi lejátszásra jó (pl. tv sorozat netről leszedve) minden máshoz egy külső lejátszó kell, hogy élvezni is lehessen a képi megjelenést.
Smart szempontból pedig veri a 2 magos procis tévéket, de ebben semmi meglepő nincs. Gyorsabb böngészést jelent a tv-vel és az említett m2ts fájlt reccenés nélkül viszi. Az 1 magos D6500 meg csak homokórázott vele.
Maga a tévézés az F6500/6640-hez képest semmiben nem különbözik a menü része is 85-90%-ban ugyanaz.
A konzolos játékot (xbox) ma este fogják kipróbálni rajta miután az illetőnek meghozta a jézuska. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73641) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

32-es 6200-asnál,hogy jelenítem meg a mobilról a képeket a tv-n?Mert smart wiew 2.0-át ír a tv,hogy töltsem le a mobilra de a playen nincs fent.
Mert nem tudom társítani a mobilt a tv-vel.Vagy van valami más megoldás?

(#73642) Bobbacsi válasza mr.tamasbiro (#73641) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Pedig van ott :[link]

[ Szerkesztve ]

(#73643) szaszapi válasza Bobbacsi (#73642) üzenetére


szaszapi
őstag

Nem mindegy milyen telefonnal próbálkozik az ember. :)

(#73644) Flashget válasza Bobbacsi (#73642) üzenetére


Flashget
félisten

Ha nem kompatibilis a mobiljával a progi, akkor nem látja google playen.

Realme GT Master Edition

(#73645) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Sajnos nem kompatibilis. Igy marad a laptoprol atkuldes.

(#73646) Bobbacsi válasza Flashget (#73644) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Oké nem tudtam :R iPhone-m van

(#73647) Flashget válasza Bobbacsi (#73646) üzenetére


Flashget
félisten

Mert nekem sem látja ezért tudom. :)
Neten meg írja is nem kompatibilis az eszközével.

más

Film+on most megy a Szomszéd nője zöldebb benne a távkapcsolós résszel ami biza a samsungoknál is előfordul néha :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73648) RudY válasza mr.tamasbiro (#73645) üzenetére


RudY
addikt

Próbáld meg ezzel: [iMediaShare Personal], nekem Lenovo telefonnal, Samu, LG és Sharp tv-vel is rendben megy.

(#73649) fery02 válasza BBéci (#73637) üzenetére


fery02
addikt

Közben eszembe jutott valami és az be is válik úgy tűnik, mert sokkal szemkímélőbb lett az egész megjelenítés.
A TV menüjében a Kép beállításnál vettem le az Élességet 50-ről 10-re.

Daffni2: Majd ezt is kipróbálom, csak valamiért legutóbbi VGA driver frissítés óta nincs Catalyst-om, de majd helyrevágom. :)

Szerk: Ja és köszi mindkettőtöknek a segítséget és Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#73650) Fatalityy


Fatalityy
tag

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.