Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) DougButabi válasza kovimre (#73948) üzenetére


DougButabi
tag

Menüben a hang opciók alatt. Pontosan nem emlékszem, de 2 perc alatt meg fogod találni.

(#73952) Batib válasza kovimre (#73948) üzenetére


Batib
őstag

"hogyan lehet kikapcsolni a távirányító használata közben hallható pittyegést?"
Nálam: Menü - Rendszer - Általános - Hangvisszajelzés

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73953) mattheus válasza PuMbA (#73950) üzenetére


mattheus
őstag

Jó lenne egy külön input lag menü, ahol lehetne választani különböző opciókon.

Pl.

- Pityókás mód (enyhén lassabb reakcióidő)
- Részeg mód, (rendkívül lassú reakcióidő)
- Képszakadás (lassú reakcióidő, néha kikapcsolt képernyő mellett) és
- normál

:DDD

(#73954) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy van egy külső vinyó van rajta két mappa amiben zenék vannak de két külömböző műfaj zenéi,de mikor a tv-re rakom akkor az a baj hogy keveredik.Tehàt úgy kellene külön hogy tudjam lejàtszani.Van erre valami megoldàs?

(#73955) BBéci válasza PuMbA (#73950) üzenetére


BBéci
titán

Butítással, tehát bizonyos funkciók, képességek kiiktatásával lehet csökkenteni a kép(jel)feldolgozási időt, ezt bizonyítja a játék módra váltás. Az előbbit úgy értettem, hogy rontás, rongálás nélkül nem lehetséges. Ha beszerelnek egy butább, egyszerűbb elektronikát, vezérlőpanelt, az csökkentheti az input lagot.
Ezeket végigzongoráztuk a plazmás topikban, amikor kiderült az ST60 durva input lagja ami az ST50 és a GT60 közel duplája.

(#73954) vadasz70
Amit leírtál, az az egyik oka annak, hogy szidjuk a beépített médialejátszót és külső célhardver használatát javasoljuk.

(#73953) mattheus
A tévék tervezésekor huszadrangú szempont az, hogy a gyerekek (lélekben gyerek felnőttek) nem tévének, hanem játékra akarják azokat használni. Mivel soha nem játszom tévén, a legkevésbé sem érdekel az input lag mértéke és ezzel vagyunk még pár millióan. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73956) Flashget válasza BBéci (#73955) üzenetére


Flashget
félisten

Kíváncsi lennék, ha a gyártók bevezetnének alacsony inputlagos monitort amibe nincs semmilyen tuner, smart tehát tévézésre alkalmatlan lenne, de a mérete 32-40" lenne, mekkora lenne a kereslet rá na meg az ára.

Realme GT Master Edition

(#73957) 9RNtamás1007 válasza Flashget (#73922) üzenetére


9RNtamás1007
újonc

Tegnap a dobozáról néztem le a teljes modellszámot..és csak annyi volt írva amit kiiírtam...Hogy felhívtad a figyelmem a típusszám hibájára, így megnéztem a Tv-n Samsung ügyfélszolgálat fül alatt ez van: UE40ES6560. A garancia papíron pedig ez van: UE40ES6560S

(#73958) Flashget válasza 9RNtamás1007 (#73957) üzenetére


Flashget
félisten

A teljes típusszámot a tv hátlapjára ragasztott matricán találod, de a tv dobozán is ott van kívéve a hiányzó utolsó számot vagy betűt :)
40ES6560 ennyi elég lett volna, mert akinek ilyen tévéje van esetleg tud segíteni, hogy a yt használható vagy sem rajta esetleg melyik fw a jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73959) 9RNtamás1007 válasza Flashget (#73958) üzenetére


9RNtamás1007
újonc

Igen, ez van a tv hátlapjára ragasztott cimkén is :) Köszönöm a segítséget! :)

Még egy kérdés, FW-t Az honnan lehet leszedni? A tv-n keresztül tegnap frissítettem a szoftvert. Ennyi elég? Vagy kell még v.mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#73960) kovimre válasza Batib (#73952) üzenetére


kovimre
tag

:R

(#73961) robotnyk válasza Csocsesz75 (#73779) üzenetére


robotnyk
tag

nem, úgy csak az idősáv állításból lép ki

(#73962) vadasz70 válasza BBéci (#73955) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És megoldàs van rà hogy külön lehessen lejátszani ès ne keveredjenek.

(#73963) BBéci válasza vadasz70 (#73962) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudok rá megoldást.
1. Elfelejted egy életre a beépített médialejátszót.
2. Csak azt másolod egy arra a célra kijelölt merevlemezre, amit éppen nézni, hallgatni akarsz.
Egyértelműen az előbbi a járhatóbb út. Pár napja anyámék tévéjén (Panasonic X60) próbálgattam a beépítettet, még most is lábrázást kapok, ha eszembe jut. Dune után maga a kínszenvedés, nem beszélve a képminőségről. Ami DVD rip nálam a full HD-n ragyogó, az Ő HD readyjükön pocsék, pedig fordítva kellene lennie. A beépítettek felskálázási képessége (is) kritikán aluli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73964) Vhaerun


Vhaerun
tag

H6400-as TV-n a plex bizonyos file-ok bizonyos részénél újraindítja a TV-t.
Valaki más is tapasztalta ?

(#73965) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Volna egy kérdésem mégpedig, hogy tudnék egy Genius SW-5.1 házimozit rákötni egy Samsung UE40H6200-ra?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#73966) Tegla80 válasza anonymus89 (#73965) üzenetére


Tegla80
addikt

"DAC"

Sony® & PlayStation®

(#73967) anonymus89 válasza Tegla80 (#73966) üzenetére


anonymus89
addikt

Gugliban gyorsan keresve láttam egy ilyen képet de akkor megoldható no mindjárt megnézem mennyibe fáj.

Köszönöm szépen! :R

u.i: 2.1-ben menne amúgy?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#73968) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok, 40h6400-hoz milyen valtozatot kell kolcsonozni ha dlna-n keresztul ki szeretnem a 3d modot probalni? (Serviio fut a szerveren) koszonom!

(#73969) Gábor06


Gábor06
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, Samsung TV vásárlásával kapcsolatban.

A Samsung UE55H8000 tipusú TV készüléket szeretném megvásárolni.
Mennyire ajánljátok ezt a készüléket?
Érdemes most még FULL HD-ban gondolkodni, vagy esetleg UHD?
"Elég jó" áron meg lehet vásárolni most a H8000-et az Extreme Digitalban.

Vásárlásnál fontos lenne, hogy Ne legyen pixelhibás, és az úgynevezett felhősödés problémája.
Próbáljam ki az üzletben, vagy hogyan működik ez? Mennyire sűrűn fordul elő ez a felhősödés téma?
Sokat olvastam róla, valamint itt is írtátok a fórumon, hogy valakinél elég gáz. Ha gond van ezt hogyan kezelik az üzletek?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.

(#73970) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ez a tévé
Samsung UE48H6200 FULL HD LED TV

mennyire használható jól monitorként? :) most egy dell u2713h monitorom van ki lehetne váltani ezzel _ ? :)
nem lesz kicsi a válaszidő ? :)

(#73971) gyeniko válasza Gábor06 (#73969) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem a nagyobb tesója van, nagyon elégedett vagyok vele. Minimális felhősödés van, de csak teszt ábrákon/videókon látható. Sávosodás gyakorlatilag nincs. Az ívelt képernyő viszont NEM előnyös.
Én is gondolkodtam az UHD TV-n, elvetettem. Ha visszaolvasol, szinte csak ilyen véleményt fogsz találni.
Több felső kategóriás TV-m volt/van, nekem eddig ez a legjobb.
Az üzletben a pixel hibát igen, a felhősödést nehezen tudod tesztelni (világos van). Teszt videókkal a színhomogenitást is érdemes megnézni. A technológia miatt teljesen hibátlan nem lesz, de az LCD-k között nagyon jó.
A többi kérdésedre nem tudom a választ, mert soha nem voltak ilyesmi problémáim.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#73972) Gábor06 válasza gyeniko (#73971) üzenetére


Gábor06
csendes tag

A sávosodás alatt mit értesz?
Nem is gondoltam volna, hogy ennyi hibalehetőség van egy új TV vásárlásával kapcsolatban.

Egyébként a pixelhibát mennyire veszed komolyan?
Értem ezt úgy, hogy viszonylag nagy TV-ről van szó, elvileg ha van pixelhiba azt a TV nézési távolságból nem veszed észre , csak ha közel mész a készülékhez.
Ha esetleg előfordul akár egy is, azzal mennyire kell foglalkozni? Te cseréltetnéd a TV-t?

Bocsi a sok kérdésért, de ezeket fontos lenne tudnom. Nem sűrűn veszek ilyen árú TV-t.

Köszönöm.

(#73973) RudY válasza smallmer (#73970) üzenetére


RudY
addikt

Az a DELL típus kiemelkedett az átlagból több szempontból is. A 24-30ms helyett a 40-42ms kicsit más lehet, szerintem csak úgy vállald be, ha valahol személyesen tudod alaposan tesztelni, főleg így, hogy monitorként használnád.

[ Szerkesztve ]

(#73974) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Használ/ használt már valaki DIGI interface kártyát UE48H6400 tv-n?
Ha igen milyen a hd adás rajta?
Jelenleg Kaon beltérit használok de ha 1 mód van rá kilőnék 1 + eszközt.
Köszi :R

Számom +36205747193

(#73975) Zsigi72 válasza Gábor06 (#73972) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

De bizony, észre lehet venni a pixelhibát a normál tévénézési távolságból is. :K
Karácsony előtt pár nappal vettem egy UE48H6500-at a MM-ban és fekete háttérnél "gyönyörű szépen" ott világított egy piros alpixel a képernyő közepén, ami marhára zavaró volt. Szerencsémre 3 napon belül visszavittem és visszavették, mert nem tudták cserélni. Nem volt készleten ilyen, de még hasonló sem. Teljesen lerabolták a boltot. Szerencsémre a szomszédos "madaras teszkóban" volt UE48H6400 és vettem egyet gyorsan helyette. Az eladó rendes volt, egy bontatlan csomagolásút összedobott gyorsan és kipróbálhattam a pendrive-on vitt fekete, fehér, zöld, kék és piros jpeg képekkel a pixelhiba kizárása végett. Felhősödés van, de nem zavaró szerintem.

(#73976) Flashget válasza puma72 (#73974) üzenetére


Flashget
félisten

Abban a tipusban nincs DVB-S/S2 tuner marad a beltéri.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73977) Flashget válasza Gábor06 (#73969) üzenetére


Flashget
félisten

Edigital ingyen házhoz viszi. otthon megnézed és ha pixel hibás vagy felhős akkor kicserélteted mert felső kategóriás tévénél egyik hiba sem elfogadott samsung részéről sem, kicserélik.

Realme GT Master Edition

(#73978) smallmer válasza RudY (#73973) üzenetére


smallmer
őstag

minden tv-nek kissebb a válaszideje? ezeket hol lehet megnézni ? :)

(#73980) szaszapi


szaszapi
őstag

Megosztom veletek janos666 által kalibrált H6400-as tv-m értékeit:Előre leszögezem hogy minden tv-t egyénileg kellene bekalibráltatni,tehát nálatok nem fedik majd ezek az értékek a valóságot.

2D értékek:

Kép üzemmód: Film
Háttérvilágítás: 7-14 (Eco mód be) Nekem így jó :)
Kontraszt: 100
Fényerő: 44
Élesség: 0
Szín: 50
Árnyalat: Z50/P50

Din.Kontraszt: Ki
Fekete tónus: Ki
Bőrszín tónus: Ki
Csak RGB üzemmód: Ki
Színköz: Egyedi

R G B
Vörös: 50 0 0
Zöld: 10 46 5
Kék: 0 16 50
Sárga: 54 46 0
Cián: 0 51 49
Bíbor: 49 17 49

Gamma: -2

Fehéregyensúly:

2 pontos:

P-eltolás: 0
Z-eltolás: 0
K-eltolás: 0
P nyereség: 7
Z nyereség: 0
K nyereség: -3

10 pontos:

R G B
10%: 35 -35 -50
20%: -6 -7 -5
30%: 4 -3 6
40%: 6 0 -6
50%: 2 6 -10
60%: 5 2 -5
70%: 8 7 0
80%: 4 5 -2
90%: 4 5 2
100%: 0 0 0

Színtónus: meleg 2
Dig. tiszta megj: Ki
MPEG zajszűrés: Ki
HDMI feketeszint: Normál
Motion plus: Egyedi
LED képtisztaság: Be (Sajna nem működik megfelelően a tv-n ezért inkább filmanyagtól függően állandóan változtatom a motion plus-t)

3D értékek:

Kép üzemmód: Film
Háttérvilágítás: 20
Kontraszt: 82
Fényerő: 45
Élesség: 0
Szín: 50
Árnyalat: Z50/P50

Din.Kontraszt: Ki
Fekete tónus: Ki
Bőrszín tónus: Ki
Csak RGB üzemmód: Ki
Színköz: Egyedi

R G B
Vörös: 50 0 0
Zöld: 0 56 13
Kék: 0 5 63
Sárga: 51 55 0
Cián: 0 49 53
Bíbor: 51 0 59

Gamma: -3

Fehéregyensúly:

2 pontos:

P-eltolás: 4
Z-eltolás: 0
K-eltolás: 4
P nyereség: -3
Z nyereség: 0
K nyereség: 17

Színtónus: meleg 2
Dig. tiszta megj: Ki
MPEG zajszűrés: Ki
HDMI feketeszint: Normál
Motion plus: Egyedi
LED képtisztaság: Be (Sajna nem működik megfelelően a tv-n ezért inkább filmanyagtól függően állandóan változtatom a motion plus-t)

[ Szerkesztve ]

(#73981) smallmer válasza RudY (#73979) üzenetére


smallmer
őstag

Tehát a 130ezres kategóriát felejtsem el ugye?

(#73982) RudY válasza smallmer (#73981) üzenetére


RudY
addikt

Ez a specifikáció abszolút nem arányos az árakkal, érdemes alaposan átnézni az adatbázisokat.

(#73983) Jolly87


Jolly87
tag

sziasztok. Mind ket tv-t ugyanabban az árban tudnám megszerezni. Csak monitorkent hasznalnam smartot nem hasznalom ki. Szerintetek melyikkel jarnek jobban?Csak a samsung inputlagjat talaltam meg ami nem rossz. Viszont az 55" vonzobb. Szerintetek? http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/fn:termekek-osszehasonlitasa:lg-55lb5610-p231842341,samsung-ue48h6400-p223548556/

Tibor

(#73984) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Adott egy Samsung UE40H6400-as TV. Egy PC-t egy erősítőn keresztül kötök rá. Illetve egy Xbox is így van rákötve.

Megoldható az valamilyen beállítással a TV-n, hogy a számítógép ebben a láncban csak akkor érzékelje a TV-t, ha az az adott HDMI bemenetre van kapcsolva?

mert ha a család megúnja a TV-nézést, miközben én a PC-ről az erősítőn keresztül hallgatok valamit, akkor egy TV kikapcsolás (vagy bekapcsolás is) a PC-n a láncban történő változásként jelenik meg, ami révén újra detektálódik az erősítő, mint hangeszköz (ez gyakran fagyást eredményez)

Ha valakinek bármilyen tippje van, azt megköszönném.

(#73985) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Tudnátok nekem mondani max 150ezer forint környékén olyan tv-t ami 3d-s. Full Hd-s és kevés az input lagja(válaszideje)? Mindennapi pc használathoz, játékhoz, programozáshoz is használnám.
Köszi

(#73986) roro27


roro27
csendes tag

Sziasztok!

Van egy UE40F6320AWXXH típusú tv készülékem. Az lenne a kérdésem, hogy az normális-e hogy nem kapcsol át a forrás automatikusan egy aktívra ha az egyik megszűnik? Értem ezalatt pl:xboxot kikapcsolom fekete képernyő és nekem kell forrást váltani tvre. A másik kérdésem a fent említett xboxot és tv melyik HDMI-re érdemes, kell csatlakoztatni?

(#73987) gyeniko válasza Gábor06 (#73972) üzenetére


gyeniko
őstag

Itt egy korábbi hozzászólás, benne linkelt fényképek. Van ezektől eltérő megjelenése is.
Ha a led TV topikban, a keresőben rákeresel a "sávosodás" vagy "banding" szavakra, akkor rengeteg olyan hozzászólást találsz, amely ezzel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#73988) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Az létezik, hogy (2012-es E szériás 40"-os , UE40EH6030) a vásárlástól számított időhöz képest jóval később (kb. fél-egy év) vehető észre vízszintes banding a panel közepén.....? Mert ha ilyen nincs,akkor más természetű hiba van....a forrás ugyanaz kezdetektől.....régebben,mintha csak egyetlen csatornánál lehetett volna észrevenni,de mióta folyamatosan figyeljük, jelen van máshol is....és nagyon minimálisan észrevehetően a HDMI/DVI (PC) forráson is, ha homogénebb,világos a kép...szóval,lehet banding...? De akkor miért nem a kezdetektől látszik...?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#73989) 9RNtamás1007


9RNtamás1007
újonc

Sziasztok! UE40ES6560 tv-re szin, 3d beállitásokat tudnátok írni.

Válszokat előre is köszönöm! :R

(#73990) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Mitől van az, hogy 3d fimnél imaxes mindig változik a képarány, vagyis egyszer teljesképernyős, máskor pedig alul-felül fekete csik.
Ez a filmben van gondolom, nem beállítás kérdése.

(#73991) devil-k válasza 9RNtamás1007 (#73989) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kalibráltatni kell a TV-t, ugyanis nincs egységes beállítás egyikre sem.

(#73990) Kingunique

Az éhezők viadala 2. részében is így van, az IMAX-es jelenetek kitöltök a teljes megjelenítőt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#73992) #33101952 válasza devil-k (#73991) üzenetére


#33101952
törölt tag

Én a tranformers 4-nél vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#73993) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok,
Még egy kérdés, hátha erre válaszol valaki :)
A kódolt csatornák kihagyására csak a külön kedvencek lista készítése a kódolt adók nélkül az egyetlen megoldás?
Nagyon idegesítő lapozgatás közben hogy állandóan információt kapok a CI modultól,hogy kódolt csatorna, és le kell OK-zni.

Köszi

(#73994) Batib válasza Vhaerun (#73993) üzenetére


Batib
őstag

Én például sorba raknám őket, előre a nézhetőket.( Bár nem írtad, milyen szogáltató melyik szolgáltatása.)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73995) #33101952


#33101952
törölt tag

h6400 tv-t használ valaki kamerával?arra lennék kiváncsi, hogy a mozgásvezérlés működik-e vele és használható-e vagy csak parasztvakítás az egész?

(#73996) szaszapi válasza #33101952 (#73990) üzenetére


szaszapi
őstag

Ilyenkor sokkal részletgazdagabb a kép mivel 70mm-es filmet használnak így jóval nagyobb felbontást tudnak rögzíteni.Sokkal költségesebb az előállítása ezeknek a filmeknek.

(#73997) #22718208


#22718208
törölt tag

Vlc ben megnyitottvideót hogy tudok streamelni smart tvre?? Jó volna egy részletes leírás. +A Tv n váltogatni a vlc lejátszási listáját. Ip tv linkeket akarok nézni. Vagy van egyszerűbb módja???

(#73998) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Xtreamer Prodigy lejátszót próbált már valaki? Érdemes gondolkodni rajta vagy inkább a Med8er? :U

(#73999) gyeniko válasza gabo01 (#73998) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem volt, szerettem. Nem találtam olyan fájlt, melyet nem játszott le. Ugyanakkor viszont a Dune-k mellett nem tudtam megbarátkozni a menüjével.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#74000) gabo01 válasza gyeniko (#73999) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infót! Nekem nincs tapasztalatom egyik ilyen lejátszóval sem tehát ha ezt szoknám meg gondolom nem okozna problémát a menü!
Bd 50 3D iso-val próbáltad?
A képminőség renben volt a Dune-höz képest?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.