Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) BBéci válasza _NCT (#73450) üzenetére


BBéci
titán

Bolti garanciás, azért 3 év.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73452) sooma válasza _NCT (#73450) üzenetére


sooma
tag

Ilyen tv-m van. Én szeretem. Kipróbáltam Xbox 360-al, nem vészes. Nem vagyok profi, csak sima játékra használom.

(#73453) _NCT válasza BBéci (#73451) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi, utánaolvastam, elvileg nem nagyon lehet gondom a garanciával, szóval tökmind1 hogy aqua-ban vagy itt rendelem meg, kb egy az áruk. Nem tudom mennyire számít jónak 161 mátyásért, de kisebb boltoktól,webáruházaktól félek, igaz ott olcsóbb is 5-6 ezerrel.

Forgatható fali konzolt kell néznem hozzá, zsebbenyúlós lesz :(

sooma: én sem vagyok nagy játékos, csak ha megmozdítom az egeret/gamepad-et nagyjából mozduljon meg a kép is, ne legyen túl nagy fáziskésés.

[ Szerkesztve ]

(#73454) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem pixelhibával kapcsolatban, köszi a válaszokat! :R
Samunál mik a csere szabályok pixelhibára LED TV esetén, 3 napon belül? Milyen telszámon/e-mailen érdemes érdeklődni náluk, van rá esély hogy ők fogják javasolni a cserét?
1 pixelhiba van a TV-n érdemes cseréltetni, később több is lehet rajta esetleg?
Neten vásároltam a készüléket, így van rá ez a 14 napos elállás dolog, ez érvényes ha már kibontottam a készüléket/tartozékait és teszteltem? Illetve érdemes cserét kérni a bolttól, vagy ilyen hibával elfognak hajtani és egyből a vásárlástól való elállással kell kezdeni?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#73455) Venditor


Venditor
csendes tag

Sziasztok! A napokban lemerült a CR2025 elem a SSG-4100-as szemüvegeimben. Vettem is 2db elemet, de meg sem mukkannak. Átraktam őket az 5100-as szemüvegeimbe, és ott sem mennek. Fura, mert bontatlan elemek voltak, amiken a lejárati idő 2020 volt. Valamit én csinálok rosszul, vagy tényleg gyárilag rossz elemeket vettem volna? Üdv!

(#73456) mester6 válasza Venditor (#73455) üzenetére


mester6
tag

Esetleg műszerrel megtudnád mérni a feszültséget? Nem hiszem, hogy rosszak lennének, máshol lesz a hiba. Piacon azért lehet rossz elemet is vásárolni.

(#73457) mester6


mester6
tag

Vettem egy Rapoo E2700-at , Samsung UE48HU7500-hoz használnám. Sajnos a YouTube-n nem lehet billentyűzettel beírni. Ez így normális, vagy én vagyok ügyetlen?

(#73458) PuMbA válasza raiden1bak (#73442) üzenetére


PuMbA
titán

Egy szériában mindig "ugyanaz" a panel - természetesen néhány esetben a panellottótól eltekintve, de az is inkább a mérettől függ, kisebb méret általában jobb panelt jelent, mert azokat tényleg a Samsung csinálja (32, 40, 42, 48 col) :)

[ Szerkesztve ]

(#73459) Azurooandrew válasza YxVs (#73440) üzenetére


Azurooandrew
tag

Szia, mekkora a H6500-od? ; remélem sikerül egy komplett cserét kihoznod a dologból.
Üdv, Azuroo

(#73460) Flashget válasza sooma (#73447) üzenetére


Flashget
félisten

Én is az MM-ben vettem nyáron a tv-t az említett gold plusz garanciával. Ennek a lényege, hogy 5 éven át van biztosításom törés, folyadék, tűz kár ellen, Majd a 3 év gyártói garancia lejártát követően 2 évig van teljes körű garanciám a készülékre.
40F6640-re ez egyszeri 14K-t jelentett.

Realme GT Master Edition

(#73461) Flashget válasza mester6 (#73457) üzenetére


Flashget
félisten

ez így normális..bár ne lenne az.

Realme GT Master Edition

(#73462) mester6 válasza Flashget (#73461) üzenetére


mester6
tag

Köszönöm . Azért még mindig jobb megoldás mint az eredeti Samsung 15-20 ezerért.

(#73463) Attila79


Attila79
tag

UE xx H6400AWXXH 3D-ről mi a véleményetek? Olvastam tesztet róla, ami lehúzza a 3D képességeit. Tényleg gyenge? A 3D-től eltekintve milyen vétel?

(#73464) PuMbA válasza Attila79 (#73463) üzenetére


PuMbA
titán

Dehogy gyenge :) A Samsung messze kimagasló a 3D mezőnyben. Ha szar 3D-t akarsz, akkor pl. Sony-t kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#73465) szaszapi válasza Attila79 (#73463) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem H6400 van,és elég jó a 3D-je.Maga a tv tudása szerintem simán elég amire kell,valaki szerintem ki sem használja teljes egészében.Minimális clouding vagy dirty screen látható sötét jelenetnél,de most melyiknél nem?Nekem holnap kalibrálják,már nagyon várom! :)

Én ajánlom ezt a tv-t neked,nyílván a felsőbb kategória még többet hoz,de valahol meg kell húzni egy határt is a pénzkeret szűkössége miatt.

(#73466) Attila79 válasza szaszapi (#73465) üzenetére


Attila79
tag

Köszi a válaszokat.

Mit takar az, hogy kalibrálják? Nem tudja halandó beállítani? :o :)

(#73467) Lovi24 válasza PuMbA (#73458) üzenetére


Lovi24
senior tag

A main lapok nagy részét Jászfényszarun gyártják,az 55-ösöket is. Pl a 6200 és 6400 között a legnagyobb különbség a memória. 6200-4+2+2gb,6400-2+4+4gb. A proci ugyanaz. A kijelzők nagy részét is ott gyártják,a tápokat viszont nem.
Jövőre már 4k-s tv is fog menni a gyártósorokon.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#73468) szaszapi válasza Attila79 (#73466) üzenetére


szaszapi
őstag

kalibrálás

Sajna ezt halandó műszer nélkül nem tudja belőni.Sokaknak jó úgy ahogy kiveszik a dobozból,de szerintem úgy nézhetetlen,apámnál pl maxon van minden érték,de nem tudod megmagyarázni neki hogy kiég a szeme tőle. :)

(#73469) RudY válasza szaszapi (#73468) üzenetére


RudY
addikt

Mutass neki néhány saját magáról készített jó minőségű digitális fotót a tv-n...nálam bevált, azonnal intéztetnem kellett a kalibrálást :DDD

(#73470) szaszapi válasza RudY (#73469) üzenetére


szaszapi
őstag

Holnap kalibrálás után ,majd a saját mért értékeket megadom,de ugye ez nem tükrözi majd a valóságot.Ahány tv annyiféle alkatrész,nem lesz ugyanaz...

(#73471) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok. A mai napon ha samsung linkel akarok lejátszani filmet az összes normális minőségű film akad (10gb fölött 1080p) egy sima 1-2gb is sorozatnak semmi baja. Ez mitől lehet légyszíves valami tippet mondjatok mert most már igencsak fő az agyvizem ha karácsonyra romlott el a tv-m.

Ja és amikor a filmeket keresgélem a tv-n az is elkezdett akadni.. A legújabb firmware van fent.

Samsung F6400-as tv.

[ Szerkesztve ]

(#73472) M@rdel válasza mike710 (#73471) üzenetére


M@rdel
őstag

Mikor raktad fel firmware-t?
Nem azóta akad?

Nekem az asszony kezelte "félre" a tv-t, amikor nem voltam itthon.
Egyszerűbbnek tűnt resetelni, és mindent visszaállítani, mint megkeresni mit állított el.
Persze visszatette magát automatikus frissítésre, és befrissítette ezt a szart! :(((

[ Szerkesztve ]

(#73473) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Szervusztok!
Egy Samu 46colos lapajtévére, HDMI-n keresztül csatlakozok, a számítógép alaplapi képkártyájával. Amikor betölt a gép, az üdvözlőüzenetig van kép, azután sötétség. Ha a TV egy LG akkor semmi gond, még plusz egy monitor is megy klón üzemben. A csavar az egészben az, hogyha egy laptopról csatlakozok az említett Samura, akkor arról van kép. A TV úgy 5 éves lehet.
TV driver, alaplapi driver, vagy olyan felbontást, időzítést állít be a VGA, amit a Tv nem tud megjeleníteni vagy mi okozhat ilyen gondot? :F

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#73474) mike710


mike710
aktív tag

Sajnos nem az a gond, mert kb egy hónapja frissíthetett azóta meg elég sokat használtam már. Körülbelül egy hete néztem rajta filmet akkor minden okés volt azóta csak a Samsung Link frissült azt hiszem tegnap. Lehet az a gond, de viszont ennek szerintem nem kéne közre játszania abban hogy akad amikor keresem a filmeket.

Nem lehet valahogy visszaállítani az egészet alap firmware-re?

(#73475) mike710


mike710
aktív tag

Nem fért bele a szerkesztési időbe. Pendrive-ról röccenés nélkül játssza a filmetés a factory reset megoldotta az akadást amikor keresem a videókat. Tehát én arra következtetek hogy a tegnapi Samsung Link frissítés tette be a kaput..

[ Szerkesztve ]

(#73476) Flashget válasza Attila79 (#73466) üzenetére


Flashget
félisten

Hozzám mostanában érkezik jános666 és utána megmondom milyen más egy műszerrel kalibrált tv. ;)

Realme GT Master Edition

(#73477) devil-k válasza Flashget (#73476) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy csinálj 1-1 képet (előtte-utána) ugyanabból a filmről (persze ugyanannál a résznél). Kiindulási pontnak jó!

- mozi bolondéria -

(#73478) RudY válasza szaszapi (#73470) üzenetére


RudY
addikt

ehh én úgy értettem apádnak mutass fotókat (a tv-n), amik róla készültek, hátha úgy feltűnik már neki a különbség ;)

(#73479) szaszapi válasza RudY (#73478) üzenetére


szaszapi
őstag

Reménytelen!

Viszont Flashget kolléga meg én is tölthetünk majd fel képet,kíváncsiságból illetve miben tér el az F meg H széria

(#73480) Flashget válasza devil-k (#73477) üzenetére


Flashget
félisten

No meg volt.
Azt mondta nem sokat kellett állítania így lehet csalódott leszek. :)
De ez nem igaz, mert jobb lett most, hogy nézem BD filmmel meg HD csatornával.

Realme GT Master Edition

(#73481) agabe válasza Flashget (#73480) üzenetére


agabe
addikt

Ha nem sokat kellett allitani, akkor te lotted be elotte eleg jora szemmertekre ?

[ Szerkesztve ]

(#73482) Flashget válasza agabe (#73481) üzenetére


Flashget
félisten

A színekhez nem nyúltam és ő azt is állította, azon kívül a többit igen én állítgattam. Szerintem kivételesen jól jött ki a gyárból a tv ami a beállításokat illeti.
Én csak az alap dolgokat állítottam amiket még a D6500-nál tanultam meg vagy amiket általában állítani szoktunk.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73483) BBéci válasza szaszapi (#73479) üzenetére


BBéci
titán

Fényképekkel azt nem lehet érzékeltetni. Már azért sem, mert ahány monitor, annyiféle színvilág, hiszen a felhasználók legfeljebb 10 %-a néz kalibrált monitort.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73484) lancy


lancy
tag

Szerintetek 199e ert megeri a Samsung UE58H5200. film jatek keves tv nezes?

(#73485) RudY


RudY
addikt

Egy viszonylag régi, de érdekes "színlátás IQ teszt". Igazándiból semmi különös nincs benne, de aki közelebb van a 100 ponthoz, annak valóban nem érdemes kalibráltatni...és ebben nincs semmi szégyellnivaló.
Nekem 20 pont jött ki. :U

[ Szerkesztve ]

(#73486) blakey válasza RudY (#73485) üzenetére


blakey
titán

Ez tetszik. Így este ennyire futotta. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73487) szaszapi válasza RudY (#73485) üzenetére


szaszapi
őstag

:) :DD :D

(#73488) #94529552 válasza BBéci (#73483) üzenetére


#94529552
törölt tag

És tévét?

(#73489) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet off a kérdésem:
Hozott a Jézuska egy UE55HU8200 TV-t aztán később hozott hozzá egy VG-STC4000 kamerát is (mert beípített kamerát csak a 8500 tartalmaz), mindezt a Jézuska sokkal jobban árasítva hozta, de nem ez a lényeg.
Kérdésem a Samsung Apss-el kapcsolatos.
1.) Amikor először csatlakoztattam a kamerát a TV-hez, felkínált egy letöltést, amivel a TV-Kamera segítségével fényképeket, videókat készíthetek külső HDD-re (nem emlékszem az alkalmazás nevére)
2.) Aztán volt olyan apps is (kamerától függetlenül) hogy demo (?) UHD filmeket tudok megnézni.
Stb.
Csináltam a TV-n egy gyári alaphelyzetbe állítást...

A lényeg: A Samsung HUB-on keresztül hogyan tudnám elérni a fenti: 1.)-2.) szolgáltatást?
Mi lehet az alkalmazások neve és hol lehet őket elérni?
(Kb. 2 órát keresgéltem, de nem értek hozzá, feladtam, inkább itt kérdezek)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#73490) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Ma megvettem a H6200-ast, lehet én vagyok igénytelen és nem láttam még szép TV műsort, de youtube-os videóknak is gyönyörű képe van, nagyon meg vagyok elégedve a TV-vel. El sem tudom képzelni egy 300ezres 50"-os mit tudna, ha már ezen így elvagyok (na csak hogy kukacoskodjak, fekete képnél látni itt ott bevilágítást, illetve fekete az nem annyira fekete, de felhősödésről még nem beszélhetünk, szerencsére pixel hiba sincsen, legalábbis 2 perces dead pixel videó nézegetése közben nem fedeztem fel.)

Kérdésem az, hogy 5-6m-es HDMI kábelen mennyire lehet jól átvinni a jelet? Körülbelül ekkora kellene, mivel PC-vel is szeretném használni.

Amúgy viszonylag jó a hangzása is, de úgyis 5.1-el használom majd a TV-t, bár RCA kábelt is még találnom kell :(((

(#73491) Jancsee


Jancsee
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! Van egy 3d-s Samsung tv-m. és azt szeretném elérni hogy mikor játszom az x boxon az a hangfalaimon szoljon! Tehát van egy erősítőm is amit rákötöttem a tvre rca kábellel. De az x boxom az hdmi kábellel van a tvre kötve! Nem tudm kivezetni a tvről az erősítőmre a jelet! Hogy lehetne ezt megoldani? Köszönöm!

CBR929-Mert en is megerdemlem:-)

(#73492) nismoka válasza Jancsee (#73491) üzenetére


nismoka
addikt

Vezesd az xbox hangját közvetlen az erősítőbe.

(#73493) €uro


€uro
őstag

UE55H6410 tévém van. Amikor megvettem alap beállításon a fényerőt - vagy a háttérvilágítást - automatikusan állította a környezeti fényviszonyokhoz. Egyszer hozzányúltam, feljebb állítottam a fényerőt. Azóta nem működik ez az automatika. Hol lehet ezt visszakapcsolni? Keresgéltem a kijelző beállításainál, de nem jártam sikerrel.

(#73494) Csocsesz75 válasza €uro (#73493) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Rendszer - Eco-megoldás - Eco-érzékelő Be.

[ Szerkesztve ]

(#73495) Robi81


Robi81
tag

Sziasztok.
H6400 tv-hez tudnátok ajánlani valami színbeállítást mert nem bírok vele.
most megy ez a tehetségkutató és a jobb alsó sarokban nem lehet kiolvasni az sms szöveget.
Médialejátszón teszt képekkel sikerült beállítanom de a tv-részével nem boldogulok.
digitális adás van.

[ Szerkesztve ]

(#73496) €uro válasza Csocsesz75 (#73494) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

(#73497) demmer123


demmer123
őstag

Az új fajta tv smart tvk-be van villám védelem?

Mármint ha belevág a villám akkor nem lesz semmi baja mert van benne olyan védelem?

(#73498) Plehboj


Plehboj
tag

Tudnátok segíteni az alábbi egyszerű kérdésben ? 2014-es H-ás sorozatú (pl H6400) Samu TV
esetében az okos mobilokra/tabletekre telepíthető Smart View 2.0 működéséhez
szükséges, hogy bekapcsolva legyen a TV vagy elég a készenléti szint is ?
Konkrétan TV adást szeretnék nézni a mobilon (amit a Samu streamelne a telóra),
de nem tudom, hogy ehhez be kell-e kapcsolni a TV-t ?
Ha nem akkor további kérdés, hogy otthoni VPN eléréssel interneten keresztül próbálta
már valaki TV adások streamelését ? Ez is működne ?

(#73499) Jancsee válasza nismoka (#73492) üzenetére


Jancsee
csendes tag

Koszonom! Ez nem rossz gondolat erre nem is gondoltam. Radugom akkor a masik kabelt, es legfeljebb csak az erosítőre kotom az rca kabelt hdmi maradhat a tv-n! Ezt holnap kipróbálom! És arra nincs ötlet hogy a külső vinyorol ha nézek filmet hogy az is ott szóljon? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

CBR929-Mert en is megerdemlem:-)

(#73500) tibibi válasza lancy (#73484) üzenetére


tibibi
őstag

Szerintem meg ,de majd úgyis az lesz a duma,hogy nem ajánlott ;] nekem bejött még a plazma után is :K .ennyi pénzért ekkora méret szerintem jó ár xbox one, asus oplay ,digi műhold tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.