Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) mester6 válasza blakey (#73350) üzenetére


mester6
tag

Tv megjelent, miután a laptopra letöltöttem. A tv-n a forrást kapcsolom, akkor ott látszik "Hálózat, Plex Media Server". Azt kiválasztottam és kijelöltem a fényképeket, a laptopon és a tv-n is... A tv-n nem töltöttem le semmit. Kerestem, de nem találtam Plex nevű appot.

[ Szerkesztve ]

(#73352) blakey válasza mester6 (#73351) üzenetére


blakey
titán

A tv-n vannak alkalmazások ill letölthetőek, na, onnan szedd le a Plex app-ot, olyan mint az App store csak samsungos. :) Nem hinném, hogy nincs én le tudtam tölteni a Blu-ray lejátszóra, még Spotify is van. Gyönyörűen megy minden, filmeknél felíratot/hangot lehet váltani, stb. Ne add fel a keresést. Amit te csinálsz az a "sima" DLNA ami nem valami acélos.
A laptopon a Plex Media Server kell fusson, ott beállítod a Foldereket, hogy miket lásson a többi eszköz, átnézed a többi beállítást is, ezek után elég ha csak a háttérben fut. Semmit nem kell csinálnod a laptopon. Elindítod a tv-n a Plex app-ot és "böngészel".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73353) mester6 válasza blakey (#73352) üzenetére


mester6
tag

Köszi, addig keresem még meg nem lesz.

(#73354) gyula38 válasza Flashget (#73304) üzenetére


gyula38
tag

Köszönöm! :R Ezek szerint mindkét szemüveggel működik a tv, csak esztétikai gondod van a gagyival? Vagy netán minőségbeli is?

(#73355) mester6 válasza blakey (#73352) üzenetére


mester6
tag

Megtaláltam. Letöltöttem.Regisztráltam. Pint beírtam. Fénykép kiválaszt stb. de sajnos a fénykép nem jelenik meg, visszaad a főképernyőre , ha rákattintok egy bélyegre hogy megnézzem.

(#73356) mester6 válasza blakey (#73352) üzenetére


mester6
tag

SIKERÜLT!
KÖSZÖNÖM!!!!!!

(#73357) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Adott egy Samsung UE55H6400A tv és D-Link DNS-323 nas.
Arra gondoltam, hogy nem töltök semmit a tv-vel és pendriveozok vagy külső hdd stb..
Tehát a nas-al kötném össze a tv-t utp kábellel és onnan nézném a filmeket, zenéket, képeket stb... Használ valaki ilyen megoldást? és ha igen működőképes dolog, gondolok itt a 25GB mkv fájlok akadásmentes lejátszásáról stb.. :R

[ Szerkesztve ]

(#73358) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Megjött az új TV ( Samsung UE40H6400 ), segítenétek beállítani? DIGI a szolgáltató. Próbáltam kézi és automata keresést is, de nem talál egyetlen egy adót sem. Nem tudom mit rontok el. Köszi.

(#73359) blakey válasza mester6 (#73356) üzenetére


blakey
titán

Na, és hogyan. :)
:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73360) raiden1bak válasza PuMbA (#73349) üzenetére


raiden1bak
tag

Köszönöm!

(#73361) mester6 válasza mester6 (#73355) üzenetére


mester6
tag

Most már látom a képeket, csak nagyon kicsi a méretük. Lehet ezen változtatni?

(#73362) mester6 válasza blakey (#73359) üzenetére


mester6
tag

Hát a tanácsaid alapján. :C

(#73363) Nadelwald válasza BBéci (#73340) üzenetére


Nadelwald
csendes tag

Ezzel a dokkolóval akkor a H5000-es is látná a vinyót?
Mert nekem egy táp nélküli házam van amit sajnos nem lát...

(#73364) Flashget válasza gyula38 (#73354) üzenetére


Flashget
félisten

Esztétika nem érdekelne nem utcai viselethez van.
Hanem maga az egész. Nem értem miért változtatott a samsung rajta. A 3100-as igaz picivel nehezebb igaz, de nem az orrom végén ül mint az 5100-as. Oldalt is takarva van a szem oldalsó fény ellen ami zavaró lehet.
Csak egy magyarázat van rá mint mindig..ahhoz, hogy a samsung valamivel többet adjon mint előző évben el kell venni valamit az olcsósítás jegyében. Ezt tették az F szériánál ezzel a gagyi szemüveggel.

Realme GT Master Edition

(#73365) blakey válasza mester6 (#73361) üzenetére


blakey
titán

A Plex-et zenére és filmekre használom, képeket még nem próbáltam. Azt feltöltőm egy felhőbe és onnan nézegetem, már amikor nézegetem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73366) Flashget válasza blakey (#73365) üzenetére


Flashget
félisten

serviio meg online streamekhez is jó.
ez a plex nálam megbukott mikor próbáltam.

Realme GT Master Edition

(#73367) BBéci válasza Nadelwald (#73363) üzenetére


BBéci
titán

Csak kipróbálással lehet biztosra menni. De szerintem igen, mivel van saját tápja. Vagy nincs? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73368) Nadelwald válasza BBéci (#73367) üzenetére


Nadelwald
csendes tag

köszi, ennek van külső tápja, én is úgy tippelem, hogy egy ilyennel menni fog
bár én azt is úgy tippeltem, hogy egy sima házba is elég lesz ha beteszem a vinyót :)

(#73369) blakey válasza Flashget (#73366) üzenetére


blakey
titán

Lehet nálad megbukott, nálam hibátlan, legalábbis most, régen nem volt az. Minden platformon tökéletes, online is van, bár én nem streamelek. Atomstabil és bárhol bármikor ott folytathatom ahol abbahagytam és ahogy írtam bármilyen platformon. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73370) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Gondoltam bekérdezek, hátha tudna valaki adatokat szolgálni nekem, mert neten nem találok választ.

Egészen pontosan a UE32F5500AKXXU típusú modellnek érdekelne, hogy mennyi lehet a válaszideje Játék módban.
Tervezném az említett TV-t számítógépre kötni a mostani monitorom helyett és csak kíváncsiságból érdekelne, hogy mennyi az eltérés köztük papíron (mostani monitorom 5 ms-et tud, gondolom a fenti TV valamennyivel rosszabbul teljesít ennél).

Köszönöm, ha valaki tud szolgálni válasszal! :)

(#73371) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Kérdésem lenne UE40H6400-as TV-hez. Most, hogy néztünk rajta kb 1 óra TV műsort, olyan, mintha elhalványult, elsötétült volna a képe. Ha kép módot váltok, újra életre kel a kép, aztán mindegy melyik módba váltom át, egy kis idő után megint elsötétül a kép. Mintha valami eco modba menne át.

van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez?

Illetve hdd-ról lejátszáskor némelyik filmbe belefagy a TV-s újraindul. Ez miért lehet? Olyan filmekbe amiket egy LE40C650 simán lejátszik.

Köszönöm

(#73372) mattheus


mattheus
őstag

Prémium kategóriás Samsung TV-k közül (nem UHD), kinek van tapasztalata konzol játékokkal?
Elsősorban 7000 / 8000-es sorozatokkal szemezek (F vagy H) ,de legtöbb esetben 40 ms vagy feletti értékekről olvasok, ami már rosszul hangzik, amit tetéz, hogy üzletben nagyon nem tudom ezt kipróbálni, így kicsit rizikósnak érzem a vásárlást.

Köszönöm!

(#73373) BBéci válasza fery02 (#73370) üzenetére


BBéci
titán

Tévéknél nem szoktak megadni válaszidőt, mert annak szinte semmi jelentősége sincs. Szerintem téged az input lag érdekel, ami a játékra alkalmasságot befolyásolja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73374) fery02 válasza BBéci (#73373) üzenetére


fery02
addikt

Engem az a tulajdonság érdekel, ami pl a monitoromnak (2494HS) jelenleg 5 ms van megadva. :D

Akkor TV-k esetében nem számít igazán?
Végülis lehet van benne valami, játék konzolokat is TV-kre kötik általában a jónépek (persze lehet csak a nagyobb képméret miatt többnyire).

(#73375) BBéci válasza fery02 (#73374) üzenetére


BBéci
titán

Írd be a topik keresőjébe: input lag!
Sokan keverik a két fogalmat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73376) agabe válasza mattheus (#73372) üzenetére


agabe
addikt

Jatekra (ha fontos a minimalis imput lag) sajna nem a samsungok a legjobbak. Mas gyartoknal sem a premium kategoriaban erdemes keresgelni (nem ertem miert), de legalabb vannak olyan kozepkategoriasok amik 10-13ms kozotti ertekkel rendelkeznek.

(#73374) fery02:
Hogyne szamitana ha jatszani akarsz foleg fps-el...de nem a panel valaszideje, hanem az plusz az elektronika osszesitve adja ki mennyi lesz a keses akozott, hogy kiadsz egy muvelet parancsot, es mikor latod az eredmenyt a kijelzon.

(#73377) BBéci:
No igen ez vilagos, de szerintem direkt nem oldjak meg (altalaban) az aramkorok kikapcsolhatosagat game modban, pedig siman elvarhato lenne.

[ Szerkesztve ]

(#73377) BBéci válasza agabe (#73376) üzenetére


BBéci
titán

Minél bonyolultabb egy TV elektronikája, annál magasabb az input lagja. Az olcsóbbaké egyszerűbb.
Persze vannak kivételek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73378) fery02 válasza agabe (#73376) üzenetére


fery02
addikt

Akkor az lesz a tuti, ha személyesen próbálom ki, természetesen szigorúan csak Játék módban.

Köszi mindenkinek a választ!

(#73379) mattheus válasza agabe (#73376) üzenetére


mattheus
őstag

Koszonom. Kicsit furcsa,hogy a magasabb kategoriaban erre nem figyelnek oda :( sajna viszont tovabbra sincs gyakorlati tapasztalatom, hogy mit jelent 40 ms....

(#73380) #94529552 válasza mattheus (#73379) üzenetére


#94529552
törölt tag

A tesztoldalak a 30 ms alatti értéket kiválónak, a 40 körüli értéket jónak minősítik.
Input Lag Results Database , Samsung UE55H8000 Review

Az 5500-as szériánál az input lag 28 ms. Ebben a topicban foglalkoznak a témával. LCD TV monitorként

[ Szerkesztve ]

(#73381) agabe válasza mattheus (#73379) üzenetére


agabe
addikt

Nem jatszom, de jopar eve is 10ms korul voltak az ebbol a szempontbol legjobb tv-k, es ma sem jobb a helyzet, de a legjobb montiorok is itt mozognak.
Minel alacsonyabb az ertek annal jobb ez gondolom vilagos.
Olvasgasd ezt az oldalt, ha kepbe akarsz kerulni.

(#73382) mester6


mester6
tag

Samsung UE48HU7500-as tv van. Milyen billentyűzetet ajánlotok hozzá?
Nem USB- csatlakozásra gondolok, hanem vezeték nélkülire. A Samuban van Bluetooth, vagy a billentyűzet is a hálózaton csatlakozik a tv-hez?

(#73383) Flashget válasza fery02 (#73370) üzenetére


Flashget
félisten

Te ugye nem Mo-n élsz? Mert ez a tv az U végződésével angol nyelvterületre készült.

Realme GT Master Edition

(#73384) Flashget válasza mattheus (#73379) üzenetére


Flashget
félisten

a CRT monitornak 0 ms az inputlagja...ehhez képest a 40ms-t már el tudod helyezni?
fps lövöldözős játékban a CRT monitor előtt ülő hamarabb lát meg téged mint te őt...ergo minnél nagyobb ez a szám annál rosszabb az érték online játéknál. A 30 ms az amiben a határ lett meghúzva, hogy játék kapcsán addig jó az inputlag.
ennél jobban nem tudom leírni.

mester6 olvass vissza nem olyan rég két bill.-ről is szó volt ezzel kapcsolatban. 10K körül van az áruk.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73385) PuMbA válasza fery02 (#73370) üzenetére


PuMbA
titán

Weboldalakon teljesen jónak hirdetik a 40ms-t, pl displaylag.com-on "Great", tehát nincs értelme 5xxx sorozatot venni, ráadásul jobban mosódik a kijelzője, mint a 6xxx szériának és nem támogatja a 24p-t, ha filmet akarsz nézni rajta :) A weboldalakon általában a képminőséget és az input lag-ot együtt nézik, mert mit ér az alacsony input lag, ha szétmosódik minden.

[ Szerkesztve ]

(#73386) sandró60 válasza PuMbA (#73385) üzenetére


sandró60
addikt

Meg kérdezhetem.Mit értesz ezen"szétmosódik minden"?
2011óta egy D5500-tévém van. Nekem megfelel.Úgy tudom,ha játékra használják akármelyik tipusú tévét minden képjavitó funkció kikapcsolódik?Az lehet a 6xxxsorozat is?

[ Szerkesztve ]

(#73387) zeusz55 válasza sandró60 (#73386) üzenetére


zeusz55
senior tag

Nekem F5000rem van, PC játékra tökéletes (talán az imput lag volt amit itt kiemeltek hogy alkalmas játékra) Semmi hibát nem tapasztaltam amióta meg videó lejátszásnál felvilágosítottak, a hardweres gyorsításról, a filmnézés is hibátlan! :) Nekem megfelel, habár nem vagyok egy nagy igényű mozi terén!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#73388) galaxys80


galaxys80
veterán

Letölthető valahogyan egy F6500-ra a Dropbox app? Samsung Apps-ban én nem találtam meg.

(#73389) Kacsanova


Kacsanova
csendes tag

UE40H6400-as TV-t szeretnék összekötni High-speed HDMI kábelen keresztül egy Samsung RV511-es laptoppal, amiben egy NVIDIA GeForce 315M dedikált videokártya van.

A videokártya weboldalán az alábbi adatok vannak:

Display Support
Maximum Digital Resolution 2560x1600
Maximum VGA Resolution 2048x1536

HDMI and Blu-Ray 3D support
Connect your GeForce-powered notebook to any 3D enabled TV via HDMI and stream the latest Blu-Ray 3D titles at stunning 1080p resolutions.

Tehát elvileg át kellene vinnie, az 1080p felbontást a TV-re, viszont ha összekötöm a készülékeket csak a 720p-t engedi.

Ezt bebuktam vagy elő lehet varázsolni belőle az 1080p-s átjátszást? Szeretnék bluray iso fájlokat nézni, de nem DLNA-n, hanem HDMI-n keresztül, hogy ne szaggasson.

(#73390) wwenigma válasza Kacsanova (#73389) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valoszinuleg klónoztad az asztalt és ezért csak annak a maximum felbontasat engedi beallitani, masodlagos asztalt hozz letre. AMD karim van, gozom sincs nV-nel hogy megy ez. Inkabb arrafele kellene erdeklodnod.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#73391) Kacsanova válasza wwenigma (#73390) üzenetére


Kacsanova
csendes tag

Ez volt a megoldás, köszi szépen, király vagy :) Gondoltam, hogy user error, mert még új nekem ez a dolog :)

(#73392) nababika


nababika
aktív tag

Lehet butaságot kérdezek, de nem találtam egyértelmű magyarázatot a dologra. Ha a műszaki jellemzőknél azt olvasom, hogy 2x DVB-S az azt jelenti, hogy két tuneres szatellit vevő van a tv-ben? Tehát ha kap egy CI+ kártyaolvasót és egy UPC kártyát, továbbá 2 koax kábelt a parabola antennáról, akkor tudok felvenni mást is mint amit nézek? :)) Ja és ez[link] jő a kártyához?

[ Szerkesztve ]

(#73393) béke


béke
aktív tag

sziasztok van olyan hogy samsung ue48h6200-as tv-m szeretnék egy gyári vissza állítást elvégezni de a menüben nem találom. Be lett kapcsolva a 72 órás pixel garancia miatt de most már szeretném vissza csomagolni mert jelenleg eladásban van.
Szeretném vissza állítani hogy az új gazdája is élvezhesse az első bekapcsolást mert csoda szép :) !!

[ Szerkesztve ]

Alá írás :)

(#73395) galaxys80 válasza RudY (#73394) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm. Azt hittem simán be lehet jelentkezni, mint a Youtube vagy a FB appba.
Ennyi szöszölést nekem nem ér meg. Akkor egyszerűbb, ha a PC-s Dropbox kliensből kinyomom a TV-re a képeket vagy videókat.

(#73396) fery02 válasza Flashget (#73383) üzenetére


fery02
addikt

De, Mo-n élek és tudom, hogy ez egy angol TV, rögtön a hozzá való tápkábelről sikerült is kiderítenem, mikor nem igazán passzolt az itthoni aljzatokba. :D
De szerencsére a tápkábel gond megoldható, magyar nyelv meg így is van a TV-ben.

PuMbA:
Köszi neked is! :)

(#73397) Malonee


Malonee
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek egy Samsung ue40f6670ss mennyire jó TV és mi a különbség a sima 6670-től? Nézegettem oldalakat, de nem nagyon találtam.

(#73398) gabo01


gabo01
senior tag

Ma meglett a Samsung UE55H6700-as tv-m! Hazavittem reggel és most a nappaliban várja, hogy este hazaérjek! Már nagyon kíváncsi vagyok mennyivel lesz jobb mint a Samsung LE46M87-es amit vált! :K :DDD

(#73399) sandró60 válasza Malonee (#73397) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt melyik internetes oldalon találtad" ue40f6670ss "?

(#73400) Malonee válasza sandró60 (#73399) üzenetére


Malonee
tag

Itt:

http://kaldiker.unas.hu/spd/Samsung_ue40f6670ss/Samsung-40-Full-HD-Smart-3D-TV-ue40f6670ss--22

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.