Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) tibibi válasza kukinyo (#73098) üzenetére


tibibi
őstag

Kicsit félreérthető volt helyesen a tévéadás fos minősége miatt lehet .
"4xxx = Alsó kategória HD Ready (1366x768) felbontással és olcsó, műanyag formatervvel. Modelltől függően lehet SMART, 3D nincs. Nem ajánlott, mert nincs 24p támogatása, nagy a megjelenítő elmosódása és mozgásfelbontása 300 sor." Erre gondoltam :U
Tényleg melyik szolgáltató? műholdas ,kábeles,ip?

[ Szerkesztve ]

(#73102) for3l válasza for3l (#73085) üzenetére


for3l
senior tag

Közben megtaláltam a megoldást és segített is. Szinte hihetetlen, hogy egy ilyen érték állítódott el valaminek a hatására (új környezetbe került a TV, egy másik beltérire lett rákötve, de lehet, hogy WinXP okozta ezt nálunk is...)
Mindegy, most már működik rendesen.

Gondoltam belinkelem, hogy később visszakereshető legyen esetleg.

(#73103) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Tegnap óta ez a fekete vonal látható a képernyő felső részén.
A vastag fekete vonal felett van több vékonyabb fekete vonal is, csak az nem látszódik a fényképen.
Típus: 48H6500
2130-as szoftver van rajta, öndiagnosztika megvolt, nem mutat hibát.
Áramtalanítás megvolt, gyári beállítások visszaállítása is.
Több forrásból is teszteltem.
Már hívtam a márkaszervizt, jövő héten jönnek, csak kíváncsi vagyok, hogy más találkozott-e már ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#73104) mester6


mester6
tag

Sziasztok! Samsung UE48UH75000-as tv-re szeretnék képeket átküldeni Iphone 5s telefonomról.
Letöltöttem a Samsung Smart View 2 programot. Ki tudom választani a (samsung led 48). A tv is jelzi, hogy van kapcsolat, a telo a 2.lépés után nem enged tovább a kapcs. megszakad.(Conektion with the device has been lost.)
Tudnátok segíteni? Vagy törődjek bele, hogy Iphon-al ez nem megy?
Kösz minden infót!

(#73105) Dave567 válasza ada19 (#73088) üzenetére


Dave567
addikt

Szia!!

Kérdésem lenne hozzád.
MIÉRT NEM SZERKESZTED A HOZZÁSZÓLÁSODAT ? :W

(#73106) kukinyo válasza kali (#73099) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen, erre gondoltam én is de mivel hogy nem igazán értek az ilyesmihez, gondoltam inkább megkérdezem a hozzáértőket. :)

(#73100) blakey: Állóképet még nem is néztem rajta. Tehát mozgókép és eddig csak az említett két csatornán vettem észre.És mint írtam random csinálja, semmivel nem tudom összefüggésbe hozni. A kábelezést átnézem. :)

(#73101) tibibi: Igen, tudom hogy nem egy nagy durranás a tv. A szolgáltatás kábeles Digi.

(#73107) Bobbacsi válasza mester6 (#73104) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én ezt használom[link]igaz ingyenes volt amikor rátaláltam,de biztosan müködik.
iPhone 5-ön most pedig a 6-oson is kiválóan teszi a dolgát.
Igaz nekem még F sorozatu TV-m van de szerintem a H-n is jó

(#73108) Flashget válasza Csocsesz75 (#73079) üzenetére


Flashget
félisten

1x már írtam...Digikábeles vagyok.

Realme GT Master Edition

(#73109) Flashget válasza aProPeti87 (#73082) üzenetére


Flashget
félisten

passzívtól nem fájdul meg a fej, szem - igaz
aktív esetében a kókányolt mkv-tól igen (még szellemképes is tud lenni) a gyári 3D-től nem.
passzív 3D-t nézheted fekve is aktívat nem.

ebből gondolom az jön le, hogy a passzív 3D a jobb, pedig nem :)
ahogy írták a passzív 3D és a 3D-s mkv-k felezett felbontásúak nem valós 3D-k.
aktív esetében gyári 3D-vel teljesen más, ott valóban kijön a térbeli különbségek "kiúszik a hal" a tévéből.
nem kötelező ilyen filmeket nézni akinek a FHD-s 2D jobb nézze azt, de egy 3D-s céleszközzel egy gyári 3D amit nem felkonvertáltak utólag azért üt. :)
Gondolom az új SW film már így készül.

Realme GT Master Edition

(#73110) milanakos25


milanakos25
csendes tag

Sziasztok!
Az a problémánk, hogy a családi Samsung LE40B550A5W/LE40B550A5WXXH/LE40B550 televíziónk beadta az unalmast, ha USB-ről, HDD-ről nézünk filmeket, képeket, zenét hallgatunk.
Ott kezdődtek a gondok, hogyha kiválasztottunk egy képet, filmet a hddről egyből elállította a színeket, felállított mindent maximumra, szó szerint ragyogott a tv, majd elkezd vibrálni a kép, ugrálnak a fénycsóvák, stb, egyszerűen élvezhetetlen. A kapcsolón található tools gomb segítségével ha mindent lecsökkentettünk olyan 20-25 értékre, akkor eltűntek ezek a problémák, ellenben tiszta fekete, sötét lett a kép, nem a legélvezhetőbb. Tegnap totál meghalt a kép, egyszerűen eltűnt, nem robbant, meg semmi, de egyszerűen fekete lett az egész képernyő, mintha ki lenne kapcsolva.
Jövőhéten visszük szervizbe, ti mit gondoltok, mi lehet a baja? Egy jó samsung szervizt esetleg tudnátok ajánlani? Ha simán nézzük a tv-t, amihez egy digi set top box van kötve, akkor nincs semmi gondja, nem állítja el a színeket, nem vibrál, ugrál a kép, élvezhető, megy normálisan, itt akkor vannak gondok ha berakok egy usb-t, hdd-t.
Köszi szépen a válaszokat előre is!

(#73111) rusher86


rusher86
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek UE32EH5000-es LED Tv-je? Firmware-t frissített már rá valaki?

(#73112) BBéci válasza Flashget (#73109) üzenetére


BBéci
titán

Aktívtól is csak elvétve fordul elő kellemetlen fiziológiai mellékhatás. Tapasztalatom szerint lehet fekve is nézni, a passzívat viszont nem. Oldalról, egészen éles szögből is nézhető az aktív, megmarad a térhatás.
Abban, hogy mennyire jönnek ki a TV síkjából a képelemek, nem láttam különbséget aktív és passzív között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73113) RudY válasza milanakos25 (#73110) üzenetére


RudY
addikt

Ha több USB eszközzel és másik USB aljzatban is próbálva lett, akkor (is) szerviz. A gyakori és nem megfelelően leválasztott USB eszközök idővel okozhatnak többféle problémát is (pl. adatvesztés, különféle zárlatok az elektronikában stb.), akár mindkét oldalon.

(#73114) mester6 válasza Bobbacsi (#73107) üzenetére


mester6
tag

Köszönöm!!!!!!!!!!! Működik! Még a kép méret növelését, kell megtalálnom, de így is jó.
Köszi még egyszer!

(#73115) #94529552 válasza Flashget (#73109) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kilátásban van egy Samu 3D-s tévé nálunk a házban, és utána zongorázni tudom a különbségeket.
De addig is bocsi, de a korrektség megkívánja, hogy cáfoljalak: a passzív 3D-vel is "kiúszik a hal", és elég neki az mkv.

(#73116) Dave567 válasza BBéci (#73112) üzenetére


Dave567
addikt

Plazmán lehet nézni bárhogyan, próbáltam össze vissza, nem változott semmi.

(#73117) kpoli


kpoli
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus Radeon HD6670 VGA-m amire egy Asus VS238 monitor van kötve a DVI kimenetre. Szeretnék rákötni a HDMI kimenetre egy Samsung UE22H5000 TV-t. A Win7 látja a TV-t, a beállításoknál megjelenik 2. kijelzőnek és felismeri, hogy Samsung. A TV HDMI2 bemenetét a manual szerint átnevezem PC-re, de nem lesz aktív a bemenet és nincs kép. Próbáltam már több kábellel is hátha az a baja, de sehogy nem tudok képet varázsolni a TV-re.

Mi lehet a gond?

(#73118) sandró60 válasza rusher86 (#73111) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem is ebből az EH-sorozatból van tévém.Már 2-éve és semmi problémám nem volt vele.A vásárlás napjától kikapcsoltam a firmware-frissités lehetőségét.Jól működik.Egy párszór már leirtuk,ha jól működik akkor felesleges a frissités.Új funkciót nem kapunk. :K

(#73119) raiden1bak


raiden1bak
tag

Ma megjött 55H6400 am!LG rol valtottam es nem bántam meg, gyönyörű a képe HBO HD teszteltem!Még ismerkedem a kicsikével! :D

(#73120) Flashget válasza raiden1bak (#73119) üzenetére


Flashget
félisten

Fekete különbsége nem feltűnő?

Realme GT Master Edition

(#73121) raiden1bak válasza Flashget (#73120) üzenetére


raiden1bak
tag

Dehogy nem!Meg mindha élesebb lenne.Montion Plus erdemes be kapcsolni?Hogyan tudom game-módba tenni?Meg egy pár jótanács el kellene mert még soha nem volt Samu tv-m.

[ Szerkesztve ]

(#73122) Flashget válasza raiden1bak (#73121) üzenetére


Flashget
félisten

Csak azért kérdeztem mert ez az egyik lényegi különbség a két különböző panel között amit a két gyártó épít be a tévéibe. És erre szoktak panaszkodni LG esetében, hogy a fekete az nem fekete.

Összefoglalóban van egy kiindulási alapnak jó beállítás.
MP-t egyedire kell állítani és a csúszkát 10/0 vagy 10/3 stb. állítani.
Én egy H6500-ra 10/3-at állítottam.
Game modba akkor tudod, ha PC-t vagy konzolt csatlakoztatsz rá ellenkező esetben nem aktív ez a beállítás. Bár én nem használom egyiket sem majd esetleg akik használnak konzolt kijavítanak, ha hülyeséget írtam. :)

Meg egy pár jótanács el kellene mert még soha nem volt Samu tv-m.

Az automatikus frissítést kapcsold ki! Egyrészt azért, hogy ne rakjon fel újabb fw-t, de főleg azért, hogy ne kapcsolja be magát éjjel és keressen frisítést téged meg a frász kerülget miért villog a led. :)
majd a többiek írnak még tipikus samsung betegséget ami most nem jut eszembe.

Realme GT Master Edition

(#73123) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

A ue40eh5300w tv-m azt produkálja tegnap óta, hogy smart gomb megnyomása után a job felső sarokban kiírja a kezdeti lépések kis ablakot és nem történik semmi.
Internet van, azt le ellenőriztem.

(#73124) jimmy74


jimmy74
őstag

sziasztok.
Az ue55h6400 és ue55h6700 közt a 80k különbözeten kivül mi a különbség még?
Egyáltalán megéri a drágább?pl 3D-je nem jobb esetleg panel más?
Illetve érdemes tavalyi F kiadásokat nézni nagyobb 60"os tipuokban ami jó 3D-s?árban még ott vannak de mégsem 2014-esek.

WoT:jimmbo

(#73125) Unknown User válasza YxVs (#73103) üzenetére


Unknown User
csendes tag

Szia,

ha jól látom, akkor hasonló problémád van, mint az én tv-mel. Nekem egy 32c450-es (2010-es modell) volt. Először fel centis csík jelent meg. Aztán egyre jobban terjedt lefelé, most már 3-4 centi lehet. Nálam ez a garancia lejárta után 3 hónappal jelent meg. Egy szervizes jó ismerősömhöz vittem el, de sajnos nem lett volna elég panelen forrasztgatni, javítani, cserélni (pontos hibaleírásra nem emlékszem), hanem egy komplett LCD panelcsere kellett volna. Az még nem érte volna meg, abból új tv-t lehet venni.
Mivel H-s, akkor garancia úgyis van, szóval nem kell aggódni. Max. lesz egy új tv-d. :)

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#73126) aProPeti87 válasza YxVs (#73103) üzenetére


aProPeti87
aktív tag

Nekem monitorom volt ugyan így , persze az is gari után jött elő pár nappal ,de egy ismerősöm eljött aki ért hozzá megnézte, azt csinálta hogy a kezével a keretet összenyomkodta elég erősen mintha próbálta volna összepattintani , de csodával határos módon megjavult és azóta nincs benne a csík ,azt mondta attól van ahogy a monitor termeli a hőt panelról a világítás leválik vagy valami ilyesmit mondott :D
De szerencsére neked még ott a gari ,úgyhogy no para .

Isten lustának teremtett, én pedig nem akarom romba dönteni a terveit...

(#73127) raiden1bak


raiden1bak
tag

H6400-t ki milyen képbelállitással használ?Gondolok itt Pl: Film:kontraszt,élesség?

(#73128) petyu57


petyu57
csendes tag

Üdv mindenkinek. Ezt néztem ki Samsung UE40H6400, vélemény róla?

(#73129) Flashget válasza Unknown User (#73125) üzenetére


Flashget
félisten

Ha nem is a tv, de a kijelzo az uj lesz vagy alaplap.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73130) senki66 válasza rusher86 (#73111) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
Anyukámnak szerdán hozták ki a Telekomtól az ilyen tévét. Én is feltettem itt a kérdést, még mielőtt megjött, de nagyon ellenezték a fórumtársak a frissítést. Később egyikük meg is magyarázta, hogy időnként a Samsung butító frissítést ad ki a hackelésekkel szembeni harc jegyében. Végül részemre megoldódott a kérdés azzal, hogy a tévét a legújabb 1028-as firmware-rel hozták. Ezen a típuson nem kell kikapcsolnod a firmware frissítést, mert internet kapcsolat hiányában védve vagyunk a "Samsung éjszakai támadásaival" szemben. :)

(#73131) Flashget válasza senki66 (#73130) üzenetére


Flashget
félisten

Az egyikuk azaz en es nem butito :) hanem letilt dolgokat ( op. rendszeren levo biztonsagi rest hivatott betomni) :)
Majd nem sokkal ezutan be is irtak, hogy a samygos sracok a H szeriat is meghackaltek.
Milyen hack? Pl. HDD-re felvett musort pc-re lehet masolni es ts-re konvertalni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73132) raiden1bak


raiden1bak
tag

Milyen dlna megosztó progit ajanlatok?Plex,Servio,Neromediahom....vagy van valami külön samsung progi ami erre hivatott?

(#73133) BBéci válasza petyu57 (#73128) üzenetére


BBéci
titán

Jobb felső sarok: kereső! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73134) petyu57 válasza BBéci (#73133) üzenetére


petyu57
csendes tag

OK, köszönöm.

(#73135) senki66 válasza Flashget (#73131) üzenetére


senki66
senior tag

Ha letilt dolgokat, akkor végül is "butító" , persze a butítót irhattam volna idézőjelek közé. :)

(#73136) Tamás34 válasza raiden1bak (#73132) üzenetére


Tamás34
senior tag

[link] Ezen az oldalon regisztrálj és töltsd le, nekem megfelelően működik!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#73137) raiden1bak válasza Tamás34 (#73136) üzenetére


raiden1bak
tag

Köszönöm! :R

(#73138) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a megfelelő filmélmény elérésében. Ugye én laptopról játszom le a filmeket MPHC segítségével. Na most olvastam, hogy már ez sem mindegy hogy telepítem fel. Én telepítésnél EVR Sync-et választottam ki neki, de valahol olvastam hogy csak a sima EVR lenne az optimális. A többi beállításban sajnos elvesztem, mikre figyeljek oda telepítésnél?? A másik dolog, hogy a gépet összecsatlakoztatom a tv-el átállítom 24p-be, és a tv-t beállítom film üzemmódba. Ezzel kikapcsol minden hülyeséget (Motion plust..stb) de nem tudom esetleg kell még valamit kalibrálnom? Vagy figyelnem valamire?
Egy filmből vágtam ki ezt a képet, nekem kicsit furcsának tűnik az az ingadozás a skálán, ott egy picit meg is röccent a kép! És ezt bizonyos időközönként csinálja is.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#73139) Aflamin válasza Bitpalace (#73138) üzenetére


Aflamin
tag

Ez egy másik topik! :)

(#73140) maci74


maci74
tag

Üdv urak!

Adott egy usb-s vinyó.Particionálva van filmeknek a fele,a másik üres felére tudok tv-vel műsort felvenni?
Ha igen,a maradék részt milyen formátumra particionáljam?

Köszönöm a segitségetek!

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#73141) Batib válasza maci74 (#73140) üzenetére


Batib
őstag

Igen.
A tv majd a "saját" formátumává particionálja. (XFS)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73142) maci74 válasza Batib (#73141) üzenetére


maci74
tag

Köszönöm a segitséged.

A későbbiekben ezt a tv álltal particionált részt mivel tudom törölni?

[ Szerkesztve ]

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#73143) Batib válasza maci74 (#73142) üzenetére


Batib
őstag

Mivel a Win alapból nem olvassa ezért föajánlja, hogy uj fájlrendszert hoz létre rajta. Elfogadod és kész. Ja és a TV-nek először meg kell "mutatni", hogy melyik partícióra vegyen fel, nehogy azt használja amin a dolgaid vannak.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73144) sandró60 válasza maci74 (#73142) üzenetére


sandró60
addikt

Látom már meg válaszolták :B

[ Szerkesztve ]

(#73145) maci74


maci74
tag

Batib, Sandró60 köszi a segitséget,így már világos. :R

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#73146) Flashget válasza senki66 (#73135) üzenetére


Flashget
félisten

A butitas az lenne ha szoftveresen valamiert letiltana az ebreszto funkciot a tv-ben. Amiket valojaban letilt az emberek tobbsege nem is tud rola vagy nem hasznalja. Az emanualt sem hasznaljak inkabb kerdeznek pedig a valaszt a tv- ben megtalalnak. :)

Realme GT Master Edition

(#73147) tibi206


tibi206
tag

Sziasztok! Volt egy 500gb-os külső HDD-m ami usbről kapta az áramot, van két Samsung TV-m egy eh6030 és egy ue32f5000-es. Megdöglött a vinyó bent ezért vettem a helyére egy 1TB-os WD-t ezt NTFS-re leformáztam , majd beletettem a keretbe ,viszont az f5000-es felismeri az EH6030 viszont nem. A régit mindkettő felismerte. Mi lehet a probléma?
A választ előre is kösz!

(#73148) sandró60 válasza tibi206 (#73147) üzenetére


sandró60
addikt

Kérdés az 1TB-2.5"-vagy 3.5"?Milyen külső házba tetted?Tápos?Gondolom úgy visszaolvasva 2.5" lehet.Akkor viszont kevés áramot kap ami 500gb-ig még elég volt.Vannak olyan olyan külső házak(2.5") amik már kezelik a nagyobb TB-os vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#73149) Batib válasza tibi206 (#73147) üzenetére


Batib
őstag

Ez csak tipp. Mivel az EH régebbi, lehet hogy nem ismeri fel a terás méretet. Esetleg probáld két 500-asra particionálni, hátha úgy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73150) blakey válasza raiden1bak (#73132) üzenetére


blakey
titán

Plex a legjobb és minden platformra van. Samu nagyon szereti, igaz csak Blu-ray lejátszóval próbáltam. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.