Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) puma72 válasza Tegla80 (#73750) üzenetére


puma72
tag

A 3d lényege nem a 60hz!!! Mivel két képet kell összemosnia.
Power dvd-t használok a gépen is és a 3d 120hz monitoron tökéletes.
Külső winyoról megy rendesen. Tv tipus: Samsung 48"H6400

Számom +36205747193

(#73752) TheProb válasza TheProb (#73716) üzenetére


TheProb
veterán

vki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73753) szaszapi válasza puma72 (#73745) üzenetére


szaszapi
őstag

Szép lenne ha nem tudnál vele 3d-t nézni.Alapba persze hogy 60Hz megy át.Filmnél megfelelő lejátszóval átvált 24p-re szépen.BD-nél ajánlott Powerdvd használata ,vagy sima mpc-hc.Ha nem is 1.4-es a HDMI kábeled akkor is legalább egy 1080i jelnek át kellene mennie.

[ Szerkesztve ]

(#73754) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

ez a TV : Samsung UE46H7080 megérne 700€-t?

Köszi előre is. :R

(#73755) skristof


skristof
tag

sziasztok

ES6500-ös szériájú tv-m van, kaptam hozzá egy vezeték nélküli fülest
fejhallgató kimenetre ha rádugom, szól is faszán (botfülű vagyok, hangminőség most nem téma, xboxozni jó lesz :DD )
viszont: az audio settings menüben inaktívvá válik a speaker type vagy hasonló menüpont. mindig oda kell battyognom kihúzni vagy wtf? :W

(#73756) gabo01


gabo01
senior tag

55H6700-on a Micro Dimming kapcsolható vagy állandó?
A sarkokban és az alsó káva közelében van egy pici felhősödés főleg világosabb színeknél. Érdemes gariztatásban gondolkodni vagy fogadjam el mert nem kapok jobbat? :U :B

(#73757) Ákinard


Ákinard
aktív tag

rossz topik sorry

[ Szerkesztve ]

(#73758) robotnyk


robotnyk
tag

üdv!
UEH 6400. Az érdekelne, hogy USB-ről történő visszajátszás esetén hogyan tudom a lejátszott filmet újraindítani az elejétől? Ha csak simán leállítom, akkor megjegyzi a pozíciót addig amíg forrást nem váltok. A fejezetválasztásban nincs ilyen, a sávra "kattintás" nem valami precíz, a tekerés meg eléggé előző századi megoldás.

(#73759) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Erre még nem írt senki akinek van 6200.Talán mostanság.
32 UH6200 smartnak van frissitese,de nem tudom van értelme letölteni vagy sem.
Van valaki aki frissítette?

(#73760) mester6 válasza mester6 (#73710) üzenetére


mester6
tag

Erre valaki?

(#73761) Tegla80 válasza skristof (#73755) üzenetére


Tegla80
addikt

A samu sajna ilyen....oda kell battyognod kihuzni.
(az enyem is ilyen volt.....,de pl a mostani Sony-m mar tudja menubol kapcsolni....asszem a Pana....is ilyen.)

robotnyk
filmlejatszas kozben a "tools" gomb adta menuben nincs benne?

mester6
gondolom van szamla es azon bolt nev...hivd fel oket es megmondjak kivel allnak szerzodesben.Oda vidd/kuld . Sztem ;)

mr.tamasbiro
2eves fw van az itthoni es5500 on...tokeletesen megy rajta minden.
Ha nincs gondod,akkor soha ne frissitsd!! sztem. ;)
Ezt minden forumlakonak ajanlom fejben tartani.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#73762) JoeYi


JoeYi
őstag

nővéremnek vettünk egy UE32H6200-at. Csak érdekesség képpen mesélem el hogy 2130-as FW mellett nem működik a screen mirroring a 4.4.2-es androiddal felvértezett Samsung Galaxy S4 mini-jével. Éljen a márkán belüli kompatibilitás :)

Megjelenik egy loading üzenet a TV-n, de sikertelenségbe fullad.

(#73763) mattheus válasza JoeYi (#73762) üzenetére


mattheus
őstag

Azert nem mukodik, mert nincs mhl tamogatas az s4 miniben. :(

(#73764) JoeYi válasza mattheus (#73763) üzenetére


JoeYi
őstag

MHL? Nem kábellel próbálkoztam hanem wifin keresztül screen mirroringgal.

(#73765) mattheus válasza JoeYi (#73764) üzenetére


mattheus
őstag

Screen mirroring funkciot tamogato telefonok listajaban nem volt benne a s4 mini a samsung honlapjan. Csak a 'sima" valtozatok....

[ Szerkesztve ]

(#73766) ahnaelei


ahnaelei
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen külső vinyót vegyek a TV-hez (Samsung F6500)? Egy TB-os szeretnék és az a kérdés: külső áramforrásost vagy nem.Hogy keressem, milyen adatokat nézzek, hogy zökkenőmentesen játsza le a filmeket.
Előre is köszönöm!

(#73767) JoeYi válasza mattheus (#73765) üzenetére


JoeYi
őstag

(#73768) agabe válasza JoeYi (#73762) üzenetére


agabe
addikt

Nincs veletlenul rootolva a telo? Az pl. lehet az oka.

(#73763) mattheus:
Miracast kell (samsung all share-nek nevezi) , azt meg biztos tudja.

[ Szerkesztve ]

(#73769) BBéci válasza VGYke (#73720) üzenetére


BBéci
titán

Akkor lenne értelme az összehasonlításnak, ha H8000 lenne a másik TV és nem egy 5 éves 7-es sorozatú. Tudod, almát az almával!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73770) mattheus


mattheus
őstag

http://www.samsung.com/us/support/SupportOwnersFAQPopup.do?faq_id=FAQ00061458&fm_seq=89683 itt ebben a listaban nem szerepel a mini .?

(#73771) mr.tamasbiro válasza Tegla80 (#73761) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Akkor nem frissítem.

(#73772) Dadan01 válasza JoeYi (#73762) üzenetére


Dadan01
senior tag

48H6400, 2130fw, s4, rootolt és nem stock rom, de nekem sem megy a mirroring, mondjuk csak a te kedvedért :Ppróbáltam, értelmét nemigen látom :D

(#73773) f1mester


f1mester
csendes tag

Üdv

samsung 48" H6410 3D Smart TV vel kapcsolatba kérdezném nem twin tuneres ahogy olvasok róla de akkor hogy tud műholdas és földi műsor vételt? vagy 1x re nem lehet kérem ki bővebb infót tud a tunerek működésével kapcsolatba kérem írjon

(#73774) Batib válasza f1mester (#73773) üzenetére


Batib
őstag

A twin tuner jelen esetben azt jelenti, hogy azonos tipusból van benne kettő. Tehát mondjuk két sat tuner. A Tiedben van DVB-T -C -S és analóg. Ez éppen négy, de nem twin.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73775) szaszapi válasza f1mester (#73773) üzenetére


szaszapi
őstag

De!A 6410 twin tuneres!

(#73776) #33101952


#33101952
törölt tag

Láttam több smart tv-n olyan alkalmazást vagy nem is tudom mi az, a lényeg, hogy olyan mit egy képernyőkímélő, képeket mutat egymás után a tv amelyeket végigpásztáz, ez esetben régi autókat, tájképeket stb..
Sejti valaki miről beszélek?:)

(#73777) gyeniko válasza #33101952 (#73776) üzenetére


gyeniko
őstag

A Samuknak van egy saját alkalmazása, melynek neve "Screen dreams". Autók nincsenek benne, de tájképek, stb. igen. Zenei aláfestéssel, stb.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#73778) robotnyk válasza Tegla80 (#73761) üzenetére


robotnyk
tag

nincs. van jelenetválasztás, de azon belül a miniatűröknél nincs 0:00 lehetőség, a fejezeteknél nyilván fileból szintén nincs, csak egy, az is ugyanarra a pontra ugrik vissza.

(#73779) Csocsesz75 válasza robotnyk (#73778) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Film lejátszása alatt :

Beállítások - Jelenetet kiválaszt - Idősáv . Ekkor megnyomod az "Előző" gombot és az elejére ugrik.

Így sem működik ?

(#73780) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Adott 2 Samsung led tévé, meg egy noti win 8.1-gyel. A notiról kiküldök egy filmet a tévére, az egyiken, a régebbin (UE40D6500) simán lejátssza a képet és a hangot is, az újabb (UE40H6500) viszont csak a kép jó, a hang csak kattog. Mit nézzek meg, minek a verzióját írjam le, hogy közelebb kerüljek a megoldáshoz?

Kiegészítés: pendrive-ra másolva a filmet, úgy se jó a hang a H-s tévén, a D-s meg lejátssza rendesen.

mod: a videó mpeg4, a hang AC-3 (ATSC A/52) kódolású.

[ Szerkesztve ]

(#73781) f1mester válasza szaszapi (#73775) üzenetére


f1mester
csendes tag

szia köszi a vállaszt valahol találok esetleg bővemm tájékoztatást tapasztalatokat a műholdas tuner tulajdonságairól

(#73782) #94529552 válasza szaszapi (#73775) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te tudod mire értik azt a tévé gyártók, hogy twin tuner? Mert a H6410-es tv a Samsung szerint sem twin [link]tuneres. Van benne földi, kábel, és műholdas adás vételére alkalmas vevő (DVB-T / C / S2), de csak egyszeres. Amelyikben twin tuner van, azzal egyszerre lehet felvenni egy adást HDD-re, és közben egy másik műsort lehet nézni a tévén.
A másik meg az, hogy Batib fórumtársunk a Samsung tévék szakértője, a munkája kapcsán.

(#73783) f1mester válasza #94529552 (#73782) üzenetére


f1mester
csendes tag

köszönöm a fölvilágosítást már tisztábban látok esetleg még magáról a műholdas tuneről találok le írást valahol? hogy mit támogat? hány műholdat tud kezelni 1x-re diseqc eszközöket támogatja-e

(#73784) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok!

A Samsung 3D szemüvegek kompatibilisek a TV-kkel le föl? Esetleg más aktív szemüveggel is használhatók a TV-k? Egy H6200-as tv-m van. A samsung ssg-51002 tipusú szemüveg nem a legjobb, nagyon kicsi a lencséje és zavar hogy látom a keretet.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#73785) Flashget válasza mattheus (#73765) üzenetére


Flashget
félisten

Xiaomi redni sincs benne mégis flottul műkódik vele és nem 100 K- s készülék. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73786) Flashget válasza ahnaelei (#73766) üzenetére


Flashget
félisten

En egy 500 GB- os 2,5" HGSC HDD- t használok ami USB 3.0- as teljesen jól. Es meg ez is boven eleg meretu.

Realme GT Master Edition

(#73787) BBéci válasza Flashget (#73785) üzenetére


BBéci
titán

Már akartam kérdezni, mi visz rá embereket egy olyan nevenincs telefon megvásárlására? Eszembe nem jutna. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73788) galaxys80 válasza BBéci (#73787) üzenetére


galaxys80
veterán

[link]
Előbb tájékozódni kellene. :U

(#73789) Daffni2 válasza BBéci (#73787) üzenetére


Daffni2
addikt

[/Ez most egy elhamarkodott buta kérdés volt részedről!OFF]

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#73790) Csocsesz75 válasza BBéci (#73787) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ez enyhén szólva egy böszme kérdés volt. :U

(#73791) Flashget válasza BBéci (#73787) üzenetére


Flashget
félisten

1. Tajekozatlan vagy
2. Olyanok veszik akik megelegeltek a samsung,lg,sony nokia stb gyartok atvereseit a szolgaltatok rabigait, es foleg olyanok akik nem akarnak 100 k- t adni telefonert, ha azt egy 50 K- s is tudja.
3. Ehhez aszerinted neve sincs gyartohoz ment a gugli 2 embere fejlesztonek
4. Ez a neve sincs telefon GPS eseten amcsi,kinai,orosz muholdhoz kapcsolodik ergo gyors.
5. Ez a neve sincs xiaomi a vilag 3. legnagyobb gyartoja volt amig a Lenovo nem vasarolta fel a Motorolat.

Es meg valami...europa es usa iranyaba meg csak most nyit a ceg azsia utan.
Hasznald a guglit es olvas roluk van teszt is magyarul, megfogsz lepodni.
En sem tudtam roluk semmit csak azt tudtam, hogy uj mobilt akarok venni lehetoleg rabiga nelkul nem felso kategoriasat. Igy jutottam el a " kinai mobilokhoz" tesztekhez, forumokhoz, youtobhoz. Es vagyok egy elegdett redmi 1 s tulaj a sony xperia utan.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73792) BBéci válasza Daffni2 (#73789) üzenetére


BBéci
titán

Komolyan kérdeztem, mert érdekel. Apósom is olyat vett magnak, de nem tudta megindokolni. Fogalmam sincs, miért éri meg jobban, mint egy Sony, Samsung, vagy Nokia. Nem árt tudni, mert nemsokára nálam is esedékes lesz a telefoncsere.

(#73791) Flashget
Az nem növeli számomra az értékét, hogy gúglis fejlesztők munkája. A Google telefonja hatalmasat bukott, ha nem tévedek.
Mellesleg most is (3,5 éve) kínai telefont, ZTE-t használok, de nem vettem, hanem cégesként kaptam.
Amiket kinéztem (Sony, Nokia), azok sem kerülnek többe 50000 forintnál és mindent tudnak, amire szükségem van.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73793) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok.

Van egy ilyen tv ( samsung ue40h5303awxxh) , pár napos.
1109 firm van rajta.

A problémám az volna , hogy telekom sat tv intek HDS10CX HDMI beltérivel használva (folyamatos filmnézés közben) időnként (1-2-3-4) óránként elmegy a kép és a hang pár másodpercre. Viszont van olyan is amikor egy fél napig semmi hiba.
Ha jól figyeltem meg akkor a háttér világítást is kikapcsolja arra kis időre , magyarul kuka sötét lesz a kijelző.

DLNA mkv lejátszás és egyéb programok pl.: youtube stb..stb.. használata során nem találkoztam ilyen hibával.

Illetve még annyit megfigyeltem , hogy ha a beltéri egységnek néha egy picivel tovább tart a csatorna váltás akkor is csinál olyat a tv hogy kb.1 másodpercre kikapcsolja a kijelzőt.

A beltérit és ugyanezt a hdmi kábelt nem feltételezném rossznak mert közvetlenül előtte egy samsung ue32eh5000 volt rákötve , azzal nem volt ilyen gond.

Kérdés az ,hogy merre induljak el ??
Várjak egy firmware -re hátha az orvosolja, esetleg a menüben van valami extra beállítás ami erre vonatkozhat?? Vagy egyszerűen intézzem a garis javítást??
(Na ehhez rohadtul nincs kedvem !!)

Persze ehhez hozzájön az ,hogy biztos oda lesz a tv pár hétig , és mi van akkor ha ott egyáltalán nem jön elő nekik ez a hiba.

(#73794) galaxys80 válasza BBéci (#73792) üzenetére


galaxys80
veterán

Kell még egy kis utánaolvasás ebben a témában. ;)
A Google telefonja a Nexus, amely soha nem bukott meg egyetlen szériájával sem.

Amiket kinéztem (Sony, Nokia), azok sem kerülnek többe 50000 forintnál és mindent tudnak, amire szükségem van.

Na igen. Amikor valaki hasonlót mond egy teljesen alap TV estében, akkor szoktál jönni és lehurrogni, hogy mekkora szarok az olcsóbb alap tévék.

(#73795) BBéci
Talán, mert nem találtam még,olyan Xiaomit amin IOS fut. ;)
Tényleg olvasgass most te egy kicsit ebben a témában. Te is ezt szoktad ajánlani az avatatlanoknak akik TV-t keresnek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#73795) BBéci válasza galaxys80 (#73794) üzenetére


BBéci
titán

Ha annyira jó, miért iPhone-od van? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73796) szaszapi válasza #94529552 (#73782) üzenetére


szaszapi
őstag

Igen tudom,de sorry összekevertem a modellt.Elnézést!

(#73797) Flashget válasza BBéci (#73792) üzenetére


Flashget
félisten

Fogalmam sincs, miért éri meg jobban, mint egy Sony, Samsung, vagy Nokia.

Hugo Barra, a Xiaomi alelnöke nemrég úgy nyilatkozott az okostelefonok árazása kapcsán, hogy szerintük ha valamit 200 dollárból is el lehet készíteni, akkor azt a terméket nem kell 600 dollárért forgalmazni.

Mert ezek a gyártók pontosan azt teszik mint a samsung tv-vel..ha kell több funkció a mobilban, vedd meg mi szoftveresen feloldjuk a tltást a nagyobb modellben. Új fw kell? Semmi gond vedd meg az új modellünket amibe már applikáltuk az új fw-t.
ez így le van egyszerüsítve de kb ez a lényeg. Iphon 1-2-3-4-5-6-7-8-123-534 mi a különbség az évente kiadott modellek közt? Szinte semmi de lehet verni a répát, hogy nekem ilyen van főleg 330K-ért.

Ezeket meg olvasd el és utána újra nézd meg mit írtál. :)
Xiaomi Redmi 1S teszt - Ezek szerint olcsón is lehet jót
45 milliárd dollárt ér a Xiaomi

Hong Feng interjú: Sok fejlesztés előbb volt MIUI-n, mint iOS-en

Ki tudja ejteni azt, hogy Xiaomi?

És még azért vesznek az emberek ilyen telefont vagy más hasonló kínait, mert alap feltétel a 2 sim kártya hely, és a kártyafüggetlen készülék. Úgy tudom eleve 2 sim kártyásat a mobil szolgáltatók eleve nem is árulnak, pedig sokan vannak úgy, hogy van egy céges mobiljuk és egy saját így viszont nem kell két készüléket cipelniük.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73798) galaxys80 válasza Flashget (#73797) üzenetére


galaxys80
veterán

Hong Feng interjú: Sok fejlesztés előbb volt MIUI-n, mint iOS-en

Ezt mondjuk még Hong barátunk sem gondolhatta komolyan. ;]

(#73799) Flashget válasza galaxys80 (#73798) üzenetére


Flashget
félisten

Mai világban mindenki kémkedik a másiktól, a F1-ben is mindent takarnak, titkolnak aztán az első szabad edzésen 20 autóból 12 ugyanúgy néz ki. :D
Hát valahogy itt is így lehet.
Volt az emlékezetes samsung elleni balhéjuk 1 milliárd dolláros kártérítéssel, majd a samsung perelte be őket, hogy az Apple is lopott tőlük. ;]

Realme GT Master Edition

(#73800) devil-k


devil-k
nagyúr

Eltévedtem, jajj, ez a telefonos topik? ;]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.