Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) Bubunya válasza frankie22 (#73850) üzenetére


Bubunya
csendes tag

Értsd meg, hogy a filmek 21:9 vagy ehhez nagyon hasonló méretarányban készülnek. A Te tévéd 16:9-es képarányú, így a képernyőn alul és felül fekete csík lesz látható.

(#73852) frankie22


frankie22
újonc

oké,Bubunya,de akkor nem is tehetek ellene semmit? és akkor az miért volt hogy az egyik film szinte teljesen kitöltötte a képernyőt és az arányok is rendben voltak,másként volt tömöritve vagy mi a szösz?

(#73853) PuMbA válasza Syz (#73846) üzenetére


PuMbA
titán

Mi darabos és mihez képest? A PS4 1080p60-at nyom ki magából és az eléggé folytonos, ezt kell kiírnia a TV-nek a csatlakoztatás és a PS4 bekapcsolása után. Játék módot bekapcsolva és PC névvel illetve a TV-n PS4 HDMI bemenetét megszüntet minden képfeldolgozást, ami növelné a lag-ot. Motion Plus játékra nem való emiatt. Ha még mindig akad, akkor meg dugd át a konzolt a HDMI/DVI-re és ott nézd meg ugyanezekkel a beállításokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#73854) gboszi


gboszi
senior tag

Hátha tudtok segíteni.
Lányom elnyomkodta az erősítőt...kapot egy hard resetet. Újra be kellett állitanom mindent. A tv hangja ARC modban ment az erősítőbe és működött tökéletesen. De most azt csinálja, hogy szól az erősítőn, majd kb 2-3 perc és elhallgat, mintha átkapcsolnék valamit. Csak a teljes kikapcs és visszakapcs segít, de akkor is ugyanez a helyzet. Ötlet esetleg?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#73855) Bubunya


Bubunya
csendes tag

Mert van olyan film ami 16:9-ben készült, például a sorozatok is. Ha régebben crt tv-d volt, ott is megfigyelhetted, hogy a széles vászon hol vékonyabb, hol vastagabb.
Nem kell ez ellen semmit tenni, ez mindenkinél így van, így látod azt amit a rendező elképzelt.

(#73856) #22718208 válasza frankie22 (#73852) üzenetére


#22718208
törölt tag

Annyit tehetsz,hogy olyan tartalmat pl. Mkv-t nézel rajta amibe nincs belekódolva a két alsó-felső fekete sáv. Ezek általában 1920x800 felbontásban vannak. Itt eldöntheted hogy fekete sávokkal nézed vagy széthúzod teljes képernyőre a filmet. Persze ilyenkor torzul a képarány és egy picit a minőség is,mert a 800 képpontot széthúzza 1080ra. Ez van akit zavar, van akit nem. Próbáld ki és döntsd el magad.

(#73857) Syz válasza PuMbA (#73853) üzenetére


Syz
senior tag

Próbálok egy egyszerű példát hozni.A Fifa 15 PC-re van meg és fix 60 FPS-el gurulgat V-synchel.Semmi reccenés,semmi akadás,teljesen folyékonyan fut.Itt ugye eleve nem is lehet bekapcsolni semmi képjavítót PC módban de nem is kell mert úgy fut mint a PS 4-en akkor ha be van kapcsolva a Motion Plus.Az a lényeg hogy a Játék mód nekem bántja a szemem mert olyan érzésem van mint ha 30 FPS-re korlátozná le a játékot.Ez tűnik nekem darabosnak,de inkább az a pontos megfogalmazás hogy nem olyan folyékony a kép.Ráadásul mindkét játék (FIFA és NHL 15) az új Ignite engine-t használja tehát nincs semmi különbség a platformok között sem.Motion Plusnál meg mondom nagyon folyékony a kép,de a képernyő bizonyos részein látszik hogy csíkokban futnak a ledek,illetve szellemképesek lesznek bizonyos tárgyak,pl. a korong.De az nagyon látszik.Eddig a legjobb megoldásnak azt találtam hogy egyedire állítottam a Motion Plust,felvettem mindkét opciót 9-re és utána váltottam így Tisztára.Akkor érdekes módon nem jönnek elő ezek a csíkozódások és egészen folyékony a szememnek amit látok.De a VGA bemenetes PC portra kíváncsi lennék mert elvileg ugyanúgy letiltaná a képjavító funkciókat mint ahogy a HDMI/DVI porton a számítógép.Az a HDMI to VGA átalakító tényleg nem tudom milyen lehet de kíváncsi vagyok rá,de inkább magára a portra,hogy milyen beállítási lehetőségek lennének úgy.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#73858) Koló89


Koló89
csendes tag

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok! Régóta kinéztem egy modellt! UE48H6650! Ezt néztem ki! Valaki tudna errol a tv ről tapasztalatot mondani? Vagy másik TV t ajánlani esetleg! 250.000et +biztosítás szánnák rá! Előre is köszönöm!

(#73859) gabo01


gabo01
senior tag

Ma összehasonlítottam az 55H6700 és a 46M87-et és azt kell mondjam tök fekete képnél az M87 sokkal homogénebb! Semmi bevilágítás vagy foltosodás! Ez a kisebb kijelző miatt van vagy a technológiából adódik?Mert ha minden led ilyen akkor itt kicsit visszaléptünk ha jól sejtem! :U

(#73860) agabe válasza gabo01 (#73859) üzenetére


agabe
addikt

Is-is. Nagyobb meretnel rosszabb a helyzet, de pont nemreg neztem ismerosnel egy 40F6100-ast, es az sem volt homogen. Masban azert fejlodtek, de ebben meg mindig nem erik el a jobb ccfl-es tv-k szintjet.

(#73861) GazRic


GazRic
senior tag

H6650 TV-nél digitális adásnál be tudom állítani ha frenkvencia váltás van a csatornánál , vagy uj csatornát tesznek be azt betegye automatán a csatorna listába?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#73862) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Tud valaki segíteni abban, hogy milyen márkájú és minőségű HDMI kábelt vegyek? 7,5m-től kellene.
Ár nem érdekel csak jó legyen!
PC-ről akarom vinni Tv-re a 3D filmeket.
TV: Samsung 48" H6400
Kérek linket ha lehetséges.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Számom +36205747193

(#73863) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
Van egy 55H6470 tv
Reggel próbálgattam a smart részét,mondom letöltök pár appot,erre kiírja letöltés sikertelen(eddig ok volt)
rámentem a smart hub kapcsoltat tesztelése,nem fut végig...azt írja szoftvert firssítsek,persze az alapból ki van kapcsolva rajta mióta ráengedtem a netre.Akkor most merjem frissíteni vagy sem?Amúgy más minden működik rajt.

Segítséget előre is köszönöm

(#73864) Fatalityy


Fatalityy
tag

Megoldódott

(#73865) Tegla80 válasza Fatalityy (#73863) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalam "E" szerianal, lehet kulon is frissiteni csak a smart -ot...
Probald smart ba lepve (fokepernyonel)a "tools" gombot.

Sony® & PlayStation®

(#73867) PuMbA válasza Syz (#73857) üzenetére


PuMbA
titán

HDMI VGA átalakítással az a baj, hogy egy parasztos tákolás az egész :DDD Már csak azt mondd meg, hogy amikor a PS4-et rákötöd, ugye 1080p60-at ír ki a TV az infó sávban, illetve rakd át a HDMI/DVI-re PC címkével a PS4-et és ott nézd meg, hogy ugyanolyan-e, mint PC-n :)

[ Szerkesztve ]

(#73868) BBéci válasza puma72 (#73862) üzenetére


BBéci
titán

High Speed minősítésű legyen, az a legfontosabb. Vetítőhöz ilyet készíttettem 12 méteresben, valamint van 2 méteresem a tévéhez. Kiváló ár/érték arányú kábel.

(#73866) JoeYi
Képesek voltak 5 %-ot engedni az árból.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73869) Vhiktor


Vhiktor
veterán

55H6400-hoz vettünkl egy pár szemüveget.
Mindkettő eltört ott ahol a száarakat be kell dugni a szemüvegbe. Nagyon volt vigyázva rájuk, kb 12 film után törtek el maguktól a csatlakozásnál.
3 hónapja vannak meg, vissza akarom vinni garanciában, arra hivatkozva, hogy gyártáskor már szar volt az anyag és cseréljék ki.
Van rá esély?
Tudtommal az első 6 hónapban nekik kell bizonyítani, hogy én törtem el és nem a termék hibája.

Valaki tapasztalt ilyet?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73870) BBéci válasza sandró60 (#73829) üzenetére


BBéci
titán

A Hotel mód bekapcsolása lehetővé tesz néhány hasznos funkció elérését és nem keverendő össze az Üzleti (Shop) móddal. Utóbbira igaz, amit leírtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73871) sandró60 válasza Vhiktor (#73869) üzenetére


sandró60
addikt

Maguktól eltört?Hogy?Ez nem indok amit te mondasz.Simán leráznak.Különben van ilyen topik ahol garancia kérdésekről értekeznek :K

[ Szerkesztve ]

(#73872) Vhiktor válasza sandró60 (#73871) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az az indok, hogy szar az anyag, azért tört el.
Gondolom úgy, hogy szűk a szemüveg, feszült és eltört.
Itt a kép róla.
Hogy tudtam volna ott eltörni? Ráadásul mindkettő pont ugyanígy tört el.
Normális használat mellet nem szabadna eltörnie.
[link]

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73873) Flashget válasza Vhiktor (#73872) üzenetére


Flashget
félisten

Többször írtam, hogy ez egy igazán gagyi terméke lett a samsungnak a D szériához adott SSG-3100GB típushoz képest.

Realme GT Master Edition

(#73874) Vhiktor válasza Flashget (#73873) üzenetére


Vhiktor
veterán

És valami megoldás rá?
Mert ha gagyi, akkor garanciában cseréljék újra.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73875) gabo01 válasza Flashget (#73873) üzenetére


gabo01
senior tag

Valóban sokkal jobb az általad említett viszont nem kicsit drágább is!
Egyébként ez felfelé kompatibilis? :U

(#73876) Flashget válasza gabo01 (#73875) üzenetére


Flashget
félisten

Igen mivel az F6640-hez azt használom amit meg adtak a dobozában pihen.
Nekem anno alapból 2db szemüveg járt a 32D6500-hoz, de Valentin napi akcióban 170K-ról 153K-ra vitték le az Edigitalban és adtak +2 szemüveget hozzá. Így van belőle 4 db a családnak pont elég. :)

Új korában sem volt olcsó, mert 2db-ot 18K-ért adták a néhai pcdreamnél majd levitték 14K-ra az árát a 2db-os csomagnak utána már nem árulták.
ebay-en talán lehet venni olcsóbban és újat.

Vhiktor próbáld meg gariztatni nem vesztesz vele semmit. Hol vetted a tévét?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#73877) Vhiktor válasza Flashget (#73876) üzenetére


Vhiktor
veterán

képminőségben ugyanazt nyújtja? Értem ez alatt a villódzást is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73878) Flashget válasza Vhiktor (#73877) üzenetére


Flashget
félisten

semmi különbség ezen a téren.

Realme GT Master Edition

(#73879) Vhiktor válasza Flashget (#73878) üzenetére


Vhiktor
veterán

Másik márkából ami kb ennyire jó mint a 3100? És még kapható is?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73880) gabo01 válasza Flashget (#73876) üzenetére


gabo01
senior tag

Itthon már csak 1 helyen láttam 9e-s áron 1db van még!
Ebay-en 5-7e ft. körül lehet találni! Meglátjuk mennyire jön be a családnak ez a 3D dolog aztán ha igény van rá rendelek kintről!
Mondjuk egyelőre még kűzdök a powerdvd bd50 3D lejátszással mert valami miatt nem akar működni!
De egy biztos a mostani gagyi szemüvegben nagyon idegesít, hogy oldalról nincs takarva a látótér! :W

(#73881) Flashget válasza gabo01 (#73880) üzenetére


Flashget
félisten

De egy biztos a mostani gagyi szemüvegben nagyon idegesít, hogy oldalról nincs takarva a látótér!
Teljesen jó észrevétel. Bár ilyen filmet este néz az ember, de még így is van zavaró fény oldalról amit az újabb szemüvegek nem szűrnek ki.
Másik fontos különbség, igaz a 3100-as típus nehezebb, de annak legalább szemüveg feelingje van, nem lehet levenni róla a szárakat, ennek az 5100-nak meg semmi..ill. okuláré mert az orrom végén ült. ;)

Realme GT Master Edition

(#73882) puma72 válasza BBéci (#73868) üzenetére


puma72
tag

Lenne még egy kérdésem: A jelenlegi sima Hdmi kábellel átmegy a vga-rol a 1920x1080 24p-ben.
Van e értelme 1.4-es jobb minőségű kábelt venni?
Változik e valami a jel átvitelben?
Jelenleg nézhető zajok nélkül a 3d is.

Számom +36205747193

(#73883) sandró60 válasza Vhiktor (#73872) üzenetére


sandró60
addikt

Ajánlom figyelmedbe ezt a topikot.Itt van egy két ember aki ért is valamit hozzá,hogy mi az ami rád vonatkozik. :K

(#73884) mattheus


mattheus
őstag

Abban tud nekem valaki segíteni, hogy hol lehet találni infót azzal kapcsolatosan, hogy mit tartalmaz egy adott aktuális frissítés egy adott készülékhez? Pl. [link]

(#73885) razzorr


razzorr
őstag

Melyiket éri meg inkább megvenni? UE40H5000 vagy UE40EH5000
Valamelyik jobb mint a másik? Olvastam a leírásukat, de lövésem sincs, árban is ugyanaz szinte.
Dinamikus kontrasztban óriási a különbség, ez mutat valamit a gyakorlatban? Vagy mi alapján tudnék dönteni?

(#73886) Batib válasza razzorr (#73885) üzenetére


Batib
őstag

Az EH5000 2012 modellévű tv a H5000 az 2014-es modell. AZ EH vastagabb viszont még talán egyenletesebb a háttérvilágítása. A H5000 ujabb szoftver erősebb proci, talán több memória stb.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73887) razzorr válasza Batib (#73886) üzenetére


razzorr
őstag

Lehet az újabbat veszem. Csak nem olyan vacak a képe :)

(#73888) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
Vettünk egy Samsung UE48H6200 tévét, és egy Adata s102 pro 64GB-os pedrive-ot (NTFS, exFAT).
A pendrivra rámásoltunk egy 5 GB-os 3D filmet, a tv felismerte a pendriv-ot, de lejátszani nem tudta, hosszú töltés után is csak 1-2 másodpercet tudott lejátszani, utána megakadt és tölteni kezdett megint. Ugyanaz a film egy 8GB-os pendriveról (NTFS) tökéletesen működött. Külső merevlemezről (FAT32) szintén lejátszotta a filmet.
Mi lehet a probléma?

(#73889) sandró60 válasza mattheus (#73884) üzenetére


sandró60
addikt

Azt csak akkor tudod meg amikor a tévét frissitetted.Különben nagyon sokszór javasoltuk,ha valami jól működik nem kell frissiteni.Volt már olyan,hogy a frissitő még jobban "elrontotta" a tévét. :K

"hdf"-nek válaszolva.
A tévé ilyen nagy filéket inkább winchesterről szeret lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#73890) Flashget válasza mattheus (#73884) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel annak tartalma nem publikus a samsung nem hozza nyílvánosságra mit tartalmaz az adott frissítés.
Ha mégis kitudódik akkor a samygo fórumon írnak róla.

Realme GT Master Edition

(#73891) BBéci válasza puma72 (#73882) üzenetére


BBéci
titán

A full HD 3D-hez, más néven BD50 ISO-hoz kell a High Speed kábel, de csak 5 méternél hosszabb esetén. Az 1.4 jelölést felejtsd el, mert megtévesztő és nincs mögötte semmi tartalom. Kizárólag az interfészekre (csatlakozókra) létezik HDMI 1.4 szabvány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73892) PuMbA válasza hdf (#73888) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy egy TV nem médialejátszásra való, mint ahogy a SMART se ér semmit :)

(#73893) f1mester


f1mester
csendes tag

samsung tv le írásba ez mit jelent pontosan?

Tökéletes fekete (Local Dimming) : Nem

(#73894) #22718208 válasza PuMbA (#73892) üzenetére


#22718208
törölt tag

Arra is jó az csak normális pedrive stb.stb. eszközöket kell az usb be dugni. Én pl. pon azért vettem smart tv t hogy ne legyen még egy eszköz,még több kábel,még egy távirányító. Lan+plex bőven jó.

(#73895) Batib válasza f1mester (#73893) üzenetére


Batib
őstag

Amit ír: Nincs benne local dimming funkció. Úgy tudom a Samsung már régen nem használja, helyette van a micro dimming.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#73896) 9RNtamás1007


9RNtamás1007
újonc

Sziasztok!

Van egy Samsung 40UE6500-as 3d-s tv-m. Akadozik rajta a youtube miközben zenét hallgatok rajta. Miért van ez? És milyen google Chrom-ot telepítsek fel a tv-re? Debian, vagy fedora? vagy kell ez rá?

Válaszokat előre is köszönöm :)

(#73897) BBéci válasza #22718208 (#73894) üzenetére


BBéci
titán

Bőven jó? Mire? A tévé képminőségének kihasználására biztosan nem. A szolgáltatásokról, kezelhetőségről nem is beszélve.

(#73896) 9RNtamás1007
Szerintem öszekevered a tévét egy PC-vel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73898) devil-k válasza BBéci (#73897) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem ő az első... nem is értem, hogy miért gondolják sokan, hogy a SMART TV = PC?

- mozi bolondéria -

(#73899) sandró60 válasza #22718208 (#73894) üzenetére


sandró60
addikt

Vegyél egy 50-100k média lejátszót-hozzá minimum 100k házimozit és már tökéltes-en kiüritetted a pénztárcádat egy időre,ha egyáltalán volt annyi készpénz nálad.Na jó ezt egy kis iróniával irom.Én közel 4-éve csak a tévé lejátszó részével nézem a különböző média tartalmakat.Igaz nekem is van egy 14-éves Sony rendszerem ez a"luxus"hozzá.Nekem bejött.Talán egy más dimenzióban élek?

[ Szerkesztve ]

(#73900) 9RNtamás1007


9RNtamás1007
újonc

Nem keverem össze.. Ennyit azért csak tudok. :(( . Akkor arra kérnék választ miért szaggat a youtube?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.