Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) spiritex válasza DM-Fan (#26350) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, így szoktam járatni, hogy 23-at vagy 24-et adok neki, ilyenkor a madVR statisztikája ki is írja a Display-re, előbbinél a 23,971 Hz-et, az utóbbinál pedig a 24 Hz-et. Tehát elfogadja mind a kettőt. De akkor ezek szerint a tv nem ennyin rezeg, hanem 3 vagy 4-szeresén, ha jól értem.

MÁS: Megdöbbenve olvastam pár oldallal korábban egyik mondatodat, miszerint: "Ez olyannyira jól sikerült neki, hogy lassan le is áll a plazmák fejlesztése, hiába veszik át a Smart-baromságokat." Na most ha ez így lesz, akkor a Tiszába ölöm magam. Mert hogy plazma helyett nem fogok smart-fost venni az egyszer biztos. Ugye ez azért 10-15 év múlva esedékes?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26352) bunddog válasza DM-Fan (#26301) üzenetére


bunddog
tag

És tényleg, köszi :)

(#26353) DM-Fan válasza spiritex (#26351) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Négyszerezve jár, 96 Hz-en, ezért nem látod zavarónak a vibrálást. Valós 24 Hz-en nézhetetlen lenne.

Sajos a gyártás leállítása már belátható időn belülre került. Várhatóan jövő hét elején jelenti be a Panasonic hivatalosan, hogy mire lehet számítani az elkövetkező időkben. Idén még jönnek az új plazma modellek, talán lesz még gyártás 2-3 évig, de egyelőre még semmi konkrétat nem lehet tudni. Azt követően a Panasonic a Sony-val közös OLED-fejlesztésre kíván koncentrálni - az eddigi félhivatalos infók szerint.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26354) spiritex válasza DM-Fan (#26353) üzenetére


spiritex
veterán

El vagyok keseredve... Nem lehet ennyi hülye a világon...! Úgy néz ki nem tehetünk mást mint betárazni 1-2 plazmát a sufniba, amikor már látszik a gyártás vége, és az majd talán kifutja ezt az emberöltőt... A következő születésünkben meg már ki tudja mire ébredünk! :DDD

Az OLED-ben egyébként látsz fantáziát? Szerinted eléri majd a plazma szintjét?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26355) erdoke válasza spiritex (#26354) üzenetére


erdoke
titán

Egészen biztos vagyok benne, hogy eléri majd az OLED a plazma szintjét, csak két dolog kérdéses meg:
1. Mikor?
2. Mennyiért?
:)

A legjobb aláírás a héten

(#26356) DM-Fan válasza spiritex (#26354) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnálom a plazmatechnológiát, mert még azért sokat ki lehetett volna hozni belőle, illetve mert szemmel láthatóan magasan a jelenlegi átlag LCD-szint fölött van és ennek ellenére olcsóbb, még nagyobb képméret esetén is. Ugyanakkor a más irányú fejlesztéseket sem bánom, az OLED-ben is hatalmas potenciál van, ha majd egyszer tudni fogják már nagy méretben is kis selejthányaddal gyártani, illetve ha javul a színhűsége és a várható élettartama - meg persze elérhető szintre esik majd az ára, mert kezdteben (ha valaha megérjük, hogy lejöjjön a konzumer-szintre) egy 50"-os OLED áran egészen biztosan verni fogja a milliós összeget. Feketeszintben már most veri a plazmát, mert képes konkrétan 0 feketeszintet hozni. De szerintem minden másban is simán be tudja majd fogni a plazmát már viszonylag hamar, csak még van mit fejleszteni addig. Valamint ott is probléma lesz a beégés.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26357) spiritex válasza spiritex (#26354) üzenetére


spiritex
veterán

Azért tojtam most így be, mert a párommal nagy "jó-sorozat" nézők vagyunk, tehát a Dexter 7. évadát pl. 3 nap alatt néztük meg, tehát 4 részt/nap. Hatalmas élmény volt! Na most ha ezt lcd-n kellett volna nézni, akkor talán el sem kezdjük...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26358) Cha-b válasza spiritex (#26357) üzenetére


Cha-b
senior tag

Én is nagy sorozat fan vagyok, és szinte csak azokat nézek, de sajna a Dex 7ik évadja sztem elég gyengécskére sikerült, sztem a leggyengébb a 7 évad közül, mindenesetre megmaradt a kedvenc sorozatomnak. :) A másik baj meg az, hogy nincs már sorozat, amit még nem láttam, és esetleg érdekelne. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26359) salapp válasza Ijk (#26337) üzenetére


salapp
addikt

42x20 nálunk is távozna a nappaliból, de nem messzire, csak a hálóba :)
50GT50 vagy 51E6500 jönne a helyére, vagy valami csoda folytán 60E6500

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#26360) bigdady


bigdady
nagyúr

Mennyi gari van alapból a panákra?

(#26361) kovadika válasza bigdady (#26360) üzenetére


kovadika
őstag

2 év

(#26362) Cha-b válasza salapp (#26359) üzenetére


Cha-b
senior tag

GT50 vs E6500? Ez a samu az ST50el van 1 kategóriában, csak érdeklődnék, az miért maradt ki akkor a választékból?

CSAKAKISPEST!!!!

(#26363) Dorian válasza Cha-b (#26362) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, nálam is szóba jöhet az E6500 az ST50 riválisaként. Meg kéne nézni mindkettőt normális beállításokkal és normális környezeti fényviszonyokkal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26364) DM-Fan válasza Dorian (#26363) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az ST50 láthatóan jobb!

Get Moded!

(#26365) bigdady válasza bigdady (#26360) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R akkor is ha teszkós? :)

(#26366) lemmy9 válasza Cha-b (#26358) üzenetére


lemmy9
őstag

Homeland, The Walking Dead, Falling Skies, Rejtély(Fringe),
Ezeket nyomtuk mostanában. :C

Szerintem!

(#26367) spiritex válasza lemmy9 (#26366) üzenetére


spiritex
veterán

+1 :D +Alphas, Touch, Grimm, Continuum, Misfits, Person of Interest.
Amik pedig már végetértek : 4400, Flashforward, V, Persons Unknown,...
Ezeket plazma nélkül nem lehetne nézni. :N :(

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26368) Ijk válasza spiritex (#26367) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én meg nem tudok olyan anyagot amit LCD-n meg lehet nézni. Esetleg az animéket, ill. animációs filmeket jobban viseli, csak az a baj hogy plazmán sokkal jobbak még azok is.
Igaz a DELL 2410M-em nincs olyan mint egy jobb LCD-tv, de hogy a belépő plazmámhoz képest fényévekkel le van maradva van még animék-et nézve is, az biztos. Egy űrben játszódó scifit meg el sem tudom képzelni hogy ne plazmán nézzek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26369) Locutus válasza Ijk (#26368) üzenetére


Locutus
veterán

Nem mintha nagyon dőzsölnénk az űrben játszódó scifikben :(

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26370) spiritex válasza Ijk (#26368) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, egyetértek veled! De a lényeg az egészben számomra az, hogy ha 1-2 éven belül lecserélem a plazmámat egy akkori modellre, akkor nem fogom eladni a mostanit méltatlan összegért, hanem félreteszem ínséges időkre.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26371) Ispy válasza lemmy9 (#26366) üzenetére


Ispy
veterán

Battlestar galactica, Spartacus, The killing, Once upon a time, 24, Braking bad, Luther, Sherlock, Stike back amik most hirtelen eszembe jutnak :D

Ispy

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26372) Ijk válasza spiritex (#26370) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem is ez a bajom, hogy ha lecserélem UT50-re.
Nemtudom a 42X20-at vajon mennyiért lehet eladni, 2015.07.03-ig tartó garanciával. Nagyon olcsón nem szívesen passzolnám el, mondjuk jelen pillanatban a családban sem szívesen ajándékoznám oda, kár lenne szegényt reteklubbos bányalónak száműzni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26373) rappit4 válasza Locutus (#26369) üzenetére


rappit4
őstag

Jönne már az a fránya Mass Effect film, és akkor 1-gyel több lenne :DD

(#26374) mayday00 válasza rappit4 (#26373) üzenetére


mayday00
őstag

Luther, Sherlock, :) Illetve egy újabb Brit, premier:) Ripper Street Hasfelmetsző Jack (Jack the Ripper) a brit történelem egy igen hírhedt és titokzatos alakja, mind a mai napig nem sikerült fényt deríteni az 1880-as évek végén lezajlott brutális gyilkosságsorozatért felelős pszichopata kilétére, viszont egy egész iparág épült a Hasfelmetsző köré, sőt, saját tudományága is van, melyet Ripperology-nak hívnak. A BBC 2011-ben rendelte be azt a nyolc részes sorozatot, melynek forgatása lassan lezárul és állítólag ősszel adásba is kerül. A sorozat már a Hasfelmetsző eltűnése utáni időkben játszódik és az események utóhatásait mutatja be. A főszerepekben Matthew Macfadyent, Adam Rothenberget és Jerome Flynnt láthatjuk (IMG:/dl/upc/2013-01/04/238407_h0vjdwpbapluu7a9_brit.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26375) rgeorge válasza Ijk (#26372) üzenetére


rgeorge
addikt

Irigylem a problémáitokat... Szerintetek az én 10 éves 32"-es Sony Trinitronomat mennyiért lehetne eladni? Meg mekkora meló lenne mondjuk bármelyik családtagnak átszállítani? Segítek: két lukas gombért és oltári nagy meló. Ja és félrerakni se olyan egyszerű...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#26376) Cha-b


Cha-b
senior tag

Ezeket szinte mind láttam (3-4 kivételével), amit nem , annak a storyja miatt nem kezdtem bele. Angolok között a misfits a best nálam, de a sherlock is jó. Jólvan látom nem csak én vok sorozatfüggő. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26377) mayday00 válasza mayday00 (#26374) üzenetére


mayday00
őstag

ami lemaradt

Luther, Sherlock, :)
Illetve egy újabb Brit, premier:)

Ripper Street

Hasfelmetsző Jack (Jack the Ripper) a brit történelem egy igen hírhedt és titokzatos alakja, mind a mai napig nem sikerült fényt deríteni az 1880-as évek végén lezajlott brutális gyilkosságsorozatért felelős pszichopata kilétére, viszont egy egész iparág épült a Hasfelmetsző köré, sőt, saját tudományága is van, melyet Ripperology-nak hívnak. A sorozat már a Hasfelmetsző eltűnése utáni időkben játszódik és az események utóhatásait mutatja be. A főszerepekben Matthew Macfadyent, Adam Rothenberget és Jerome Flynnt láthatjuk

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26378) Cha-b válasza Ijk (#26372) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nemhiszem, hogy kapnál rá olyan ajánlatot, amiért megérné eladni.

CSAKAKISPEST!!!!

(#26379) DM-Fan válasza Cha-b (#26378) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem sem. :(

Get Moded!

(#26380) illex1 válasza Ijk (#26372) üzenetére


illex1
csendes tag

Én az enyémet november végén, 85000-ért adtam el.Egy hónap garancia volt még rá, két nap alatt elvitték.
Itt hirdettem meg az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#26381) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

A technológia piaci kilátásainak romlását tükrözi, hogy 2013-ra már csak három plazma TV széria marad az LG kínálatában: az aktív képzáró szemüveggel 3D-t megjelenítő és csak 152 centis (60 inch) képméretű PH6700, a nem 3D-s PN6700 és a HD-ready PN4500.[link]

(#26382) peti85


peti85
senior tag

UPC mediacard-ot szeretnénk használni 2009-es Pana TV-kben.
Nekem Panasonic TX-P50S10E, tesómnak Panasonic TX-P42X10Y tévéje van. Hivatalosan nem támogatják a CI+ szabványt, azonban a nem hivatalos listában szerepel a G10-es Pana, ami szintén nem támogatott, valaki mégis betette.

Van valakinek tapasztalata ezekkel a TV-kel?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#26383) bigdady válasza peti85 (#26382) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem TXP42C3 van és működik vele, igaz ez eggyel újabb

(#26384) Cha-b válasza illex1 (#26380) üzenetére


Cha-b
senior tag

Az igen, azt nagyon jól adtad el! :) Bár ott a vevő sztem vmit nagyon benézett szegény.

CSAKAKISPEST!!!!

(#26385) illex1 válasza Cha-b (#26384) üzenetére


illex1
csendes tag

Karcmentes volt, és csak 1100 óra volt benne.A g20-at néztük inkább, de most már ő pihen a kis nappaliba!

(#26386) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok, Üdv minden fórumozónak.

42ST50, 50ST50 között, csak a képátló méret a különbség?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26387) pkaresz válasza mayday00 (#26386) üzenetére


pkaresz
senior tag

S az ára! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#26388) tendetiti válasza Cha-b (#26376) üzenetére


tendetiti
tag

+ Game Of Thrones, Hell On Wheels, Heroes, Californication, Boardwalk Empire...

(#26389) mayday00 válasza pkaresz (#26387) üzenetére


mayday00
őstag

Azt gondoltam:)
De azon kívül..Úgy látszik akkor nincs.,

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26390) Toobee válasza mayday00 (#26389) üzenetére


Toobee
veterán

Miért lenne? Egyértelmūen kiderül abból a pár karakterbõl, hogy mi a különbség.

https://barbieripnk.hu/

(#26391) Cha-b válasza tendetiti (#26388) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ezek közűl a Hell on wheels, meg a broadwalk empire kimaradt, mert nem vok oda a westernes, és gengszteres dolgokért, de majd vmikor lehet bepótlom őket. :)

Szerk.: illex1 (#26385): Az mind1, én akkorsem adtam volna ennyit egy majdnem 2 éves 1 hónap garis készülékért, ha 1 óra lett volna csak benne. jól adtad el nagyon.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#26392) DM-Fan válasza Toobee (#26390) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ráadásul ott az ezerszer hivatkozott táblázat az #1. HSZ-ben. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26393) Gabesz26 válasza mayday00 (#26389) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ha olyan különbségre gondolsz, mint ami pl. az eltérő képátlójú, de azonos típusú Samsung plazmáknál előfordulhat (minél nagyobb a panel, annál jobb kontrasztja) olyan a Panasonicnál nincs.
A Panánál a modellek között van minőségbeli eltérés, azonos modellen belül a különböző méretűek között elvileg nincs. (Bár a 42"-os tulajok nem jeleztek még sávosodást, míg az 50"-ek közül páran igen, de ez nem tekinthető általánosnak, és nagyon sok oka lehet.)

Egyébként ha a 3D szempont akkor 50" alá nem érdemes menni, de egyébként is nagyobb élményt adhat az 50", mert ritka az aki állandó jelleggel 150-170 cm-re ülne a TV-től.

(#26394) Toobee válasza DM-Fan (#26392) üzenetére


Toobee
veterán

Ha jól emlékszem, akkor állítása szerint, többször is olvasta...

https://barbieripnk.hu/

(#26395) Toobee válasza DM-Fan (#26392) üzenetére


Toobee
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#26396) Gabesz26 válasza Toobee (#26394) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Persze, és a kereső funkciót is egész ügyesen használja... :DDD (az eddig feltett kérdéseiből kiindulva)

[ Szerkesztve ]

(#26397) milszab válasza Toobee (#26395) üzenetére


milszab
senior tag

Nálatok hogy van beállítva a sat box meg a tv képarány? Mer nálam most a box 4:3 Letter box, a tv meg 16:9. Amúgy 16:9-es a tv-m. Ilyenkor a normál adás teljes képernyőben jön(és mintha így nem lenne nyújtott) a 16:9-esnél meg alul felül van 1 minimális fekete sáv.

(#26398) Toobee válasza milszab (#26397) üzenetére


Toobee
veterán

Nálunk sehogy. A Digi koaxon jön.

https://barbieripnk.hu/

(#26399) bigdady


bigdady
nagyúr

Már csak x50-et kapni a panashop-ban és azt is 42 colban 130 e Ft-ért? :Y

(#26400) Gabesz26 válasza bigdady (#26399) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Rossz menüpont alatt kerested. Itt lesz a többi (3D képes) plazma: Szórakoztató elektronika/3D termékek/3D/2D Plazma televízió [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.