Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A Deinterlacing mód az mire vonatkozik vagy mit csinál?

(#34002) janos666 válasza WhiteWalker (#34001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Túl tág a kérdés, de talán megtalálod rá a választ ezekben a hsz-ekben: [link]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34003) janos666 válasza baboss (#33998) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a miniHDMI-HDMI csatit javaslom. Kompatibilitási szempontból jobb, mint a DVI-HDMI.
Mitől megy szét? Ne helyezd el úgy, hogy mechanikus behatások érjék, és vegyél normális minőségűt, ami nem foszlik szét magától.

Valószínűleg az EDID felismerésével akad probléma, vagy halottak azok a bemenetek a TV-n (nem írtad, hogy más eszközzel van-e onnan kép). De miért olyan nagy probléma ez, ha van ami működik?

Amúgy indítsd el a Win7-et csökkentett módban, és nézd meg úgy is, hogy látod-e az alacsony felbontású képet a TV-n (bármelyik bemeneten bármelyik kábellel, ahogy szeretnéd).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34004) Fantomas80 válasza patakidr (#33967) üzenetére


Fantomas80
tag

Szintén az én ST50 esem is csinálja hogy egyáltalán nem lát wifit!
Általában bekapcsolás után történik. De volt már hogy film lejátszás közben meg állt film, rákeresve hogy mi gond nem látott egy wifi hálózatot se.

Egy darabig ezért tuti nem szedetem szét. Inkább veszek kábelt hozzá:(

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#34005) nuke7 válasza nuke7 (#33969) üzenetére


nuke7
veterán

angolul probáltam google-özni, nem sok sikerrel... valaki..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#34006) erdoke válasza nuke7 (#34005) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem játszik le ISO-ból, ki kell csomagolni. :F

A legjobb aláírás a héten

(#34007) mayday00 válasza erdoke (#34006) üzenetére


mayday00
őstag

Ha jól tudom ki kell csomagolni, és onnan valamelyik mappából lehet indítani. De nem biztos :F

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#34008) Year


Year
tag

Sziasztok!

Ma láttam egy samsung PS51E8000GS plazmát 220-ért adnák 2 év garanciával. Tudum itt a pana a favorit de ennyiért jó vétel lenne?

Vagy inkább TX-P50UT50E 224-ért?

[ Szerkesztve ]

(#34009) DM-Fan válasza Year (#34008) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ennyit mindenképp megér!

Get Moded!

(#34010) liszi70 válasza Year (#34008) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gyanúsan olcsó. Nézz rá alaposan!

(#34011) Year válasza liszi70 (#34010) üzenetére


Year
tag

Gyanusan? Most nézegettem neten utána és ttam,hogy elvileg 3d-s de az eladó szerint nem az..... Kiállított model lenne. az sokat számit?

(#34012) kovadika válasza nuke7 (#34005) üzenetére


kovadika
őstag

Csinálsz egy AVCHD nevű mappát a külső meghajtódra, és abba másolod bele az ISO fájl mappáit. Próbáltam. Avatar 3D ISO menüstől zökkenőmentesen ment 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

(#34013) nuke7 válasza Year (#34008) üzenetére


nuke7
veterán

E8000 220ért?!!? omg! azonnal! :U

(#34012) kovadika : :R hálám üldözni fog.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#34014) trident1


trident1
tag

Sziasztok!

Tavaly vásárolt 50ST50-es plazmám hallhatóan elkezdett zúgni.Olyan talán mint a régi fekete-fehér tévénk hangja volt.Természetes ez?

(#34015) nuke7 válasza trident1 (#34014) üzenetére


nuke7
veterán

A gt50-nel fehér vagy nagyon világos kép eseten éjszaka ha csönd van hallható a zugas meg 2 meterrol is..
( persze ha a hangszórón nem jon hang )
Elvileg ez normális.

https://youtube.com/user/nuke7

(#34016) liszi70 válasza Year (#34011) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gyanúsan. (Legalábbis én biztos gyanakodnék.) Én azt mondom, alaposan vizsgáld át a készüléket. Az hogy kiállított modell, önmagában nem lenne baj, ha nincs rajta beégés. Úgy kell felfogni mint egy kéz alól vett használt készüléket és eszerint is kell ellenőrizni. Javaslom a színtesztet, 1920X1080-as vörös, kék, zöld, sárga, cián, lila, fehér színekkel vizsgáld át, ez alkalmas a pixelhibák és a beégés kiszűrésére is. Pendrive-ra ráteszed a JPEG fájlokat, belső pléjerrel lejátszod.
Természetesen ez 3D-s modell, a tulaj nem nagyon van képben. Talán ennek köszönhető ez az ár?

[ Szerkesztve ]

(#34017) hunspikey válasza trident1 (#34014) üzenetére


hunspikey
őstag

Zúgáshoz annyit tennék hozzá, hogy ezek a Panák azért elég silány szerelésűek. Nálam is volt pl erős zúgás amikor beszerelték a második cserepanelt. Mondtam is, hogy álljunk mááá meg, ez eddig nem zúgott. Oda mentem fogtam "kicsit" megmozgattam, "kicsit" hátba veregettem és láss csodát csendesebb lett mint újkorában. És azóta is csendes, gyakorlatilag teljesen fehér képnél is ingább csak halkan zümmög, mint sípol. Valami biztos a helyére rázódott odabent. No comment Panasonic.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34018) Ijk válasza hunspikey (#34017) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem biztos hogy a szerelés miatt van, sőt. Inkább az hogy ki tudja mennyit zötykölődnek ezek a készülékek míg elérnek a vásárlóhoz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#34019) DM-Fan válasza hunspikey (#34017) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnos akár egy-egy panel, vagy azon elhelyezett hűtőborda elmozdulása is jelentős zajt tud okozni, ez tényleg nem biztos, hogy gyártói anomália, bár tény, hogy az összeszerelési minőség is hagy némi kívánnivalót maga után. Nyilván - többek közt - ezen is lehet spórolni, hogy ne legyen Kuro-árszintű a készülék.

Get Moded!

(#34020) mayday00 válasza trident1 (#34014) üzenetére


mayday00
őstag

Kicsit rá kell veregetni a hátlapjára és elmúlik a zúgás.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#34021) modflow


modflow
veterán

Az enyém vadi új, de zúg rendesen. Azt hittem ez normális, bár nagyon zavaró. Kezdjem el én is ütögetni? :)

(#34022) mayday00 válasza modflow (#34021) üzenetére


mayday00
őstag

nagyon picit rá kell ütni és elmúlik a zúgás. próbáld ki el fog múlni :K

Régi crt-ken ugyan ez volt. Mikor elkezdett hangosan zúgni, jó erősen oldalba kellett verni. És elmúlt. Volt hogy ököllel nagyobbat kellett :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#34023) liszi70 válasza mayday00 (#34022) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért nem kellene hülyeségekre sarkallni a kérdezőt! Ha valami illesztési, rezonálási probléma van, azt mozgatással valóban lehet ideiglenesen megszüntetni, de a táp működéséből fakadó tápzajt te az életben nem szünteted meg ütögetéssel, csak kárt teszel benne!

(#34024) liszi70 válasza modflow (#34021) üzenetére


liszi70
nagyúr

Fehér kép, világos képtartalom esetén természetes valamennyi tápzaj. Ezt te normál képtartalom és nézési távolság esetén is zavarónak találod?

[ Szerkesztve ]

(#34025) hunspikey válasza liszi70 (#34023) üzenetére


hunspikey
őstag

Liszi, mayday kivételesen tényleg nem beszél hülyeséget - nekem is zúgott, aztán elmúlt egy kis pofozással. Valami hozzá rezonál vagy mit tudom én mit csinál ott bent. De nem szétverni kell Trident- oké? Elég ha egy kicsit megütögeted!

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34026) liszi70 válasza hunspikey (#34025) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hiszen én is azt írtam, ha rezonálási probléma van, akkor a mozgatás segíthet. Ha tápzaj, akkor hiába ütögeti, viszont a panel meg simán károsodhat, vagy akár pixelhiba is kialakulhat erősebb ütögetés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#34027) modflow válasza liszi70 (#34024) üzenetére


modflow
veterán

Utóbbi esetben nem.

Amúgy ti milyen messziről nézitek az ST50-et, vagy bármit, ami 50" körül van?
Nekem kicsit fura még, olyan szédülésféleséget okoz, hogy olyan nagy felület mozog, fordul előttem stb. És most nem 3D-re gondolok, hanem 2D-re.
Én olyan kb. 3 m -ről nézem.

(#34028) Year válasza liszi70 (#34016) üzenetére


Year
tag

Ebben a boltban néztem és ez lenne,itt is 3d-nek írják:
http://www.elektrooutlet.eu/samsung-ps51d8005fu-3d-plazma-televizio-p3498.html

de a pana oldalán láttama TX-P50UT50E, 224-ért Lehet érdemesebb lenne azzal foglalkozni. Bár nekem nem kell bele 3d.Lehet várok az idei modellekre,állítólag ujra lesznek 3d nélküli modellek is.

(#34029) liszi70 válasza modflow (#34027) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az én max. nézési távom 3,3 méter...... 65"-os a tévéhez!

De van amikor közelebbről nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#34030) hunspikey válasza modflow (#34027) üzenetére


hunspikey
őstag

Én 55"-ost nézek pontosan 2 méter 35 centiről - most kimértem neked :) és KICSINEK találom :Y

Intelligent Frame Creation nincs bekapcsolva ugye? (smooth film másik menüben)

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34031) liszi70 válasza hunspikey (#34025) üzenetére


liszi70
nagyúr

Csak még annyit, hogy szerintem a rezonálást is csak ideiglenesen lehet megszüntetni mozgatással, ütögetéssel, előbb-utóbb megint elő fog jönni. Csavar meghúzása, vagy a berezonáló alkatrész kitámasztása-merevítése oldhatja meg véglegesen. Májdéj CRT-példája arra jó, hogy bemutassa, hogy kell évekig tartó ütlegeléssel egyre inkább növelni a berezonálás mértékét. Az ütögetés finoman szólva is tüneti kezelés, gyógyulást nem hoz.

[ Szerkesztve ]

(#34032) DM-Fan válasza modflow (#34027) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 3 méter már távoli az 50"-hoz fullHD anyag esetében. Én átlag 2,5 méterről nézem, de sokszor azon kapom magam, hogy közelebb ülök, úgy 1,5-1,8 méterre. Onnan már ideális. SD-hez bőven jó a 2 méter fölötti nézési táv.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34033) janos666 válasza Year (#34008) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyot nem buksz vele, ha tesztelhető, és hibátlan. De én nem rohannék érte, inkább vennék 50ST50-et, ha ki bírom fizetni.

(#34028) Year

Ha D és nem E, akkor felejtsd el, vegyél inkább UT50-et, vagy ha futja rá, ST50-et!

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34034) liszi70 válasza Year (#34028) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bocsáss meg, de ez D8000, nem E8000 ahogy te írtad! A D, az 2011-es modell, szerintem azóta megy valahol demózva éjjel-nappal.

[ Szerkesztve ]

(#34035) Sanyyka válasza hunspikey (#34030) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Ugyanez a col és kb. cm-re a távolság nálam is, néha pont jónak, de legtöbbször én is kicsinek érzem.
Ritkán megy csak Xbox rajta, valszleg ez lehet az oka, hogy azzal üdítő kivételként pár hete kimondottan nagynak tűnt...

Off: szegedi tecsóban vettem Hankock c. filmet BD-n 745 forintért. Gondolom máshol is ennyire árazták le, ha esetleg érdekes valakinek.

(#34036) Year válasza janos666 (#34033) üzenetére


Year
tag

Olyan 200 amit rászánnék. esetleg amit még kitudnék hozni az a TX-P50UT50E
Vagy ha esetleg tudtok 200 körlre ajánlani valamit.. az sem baj ha 42"

(#34037) kovadika válasza Year (#34036) üzenetére


kovadika
őstag

50-est vegyél, ha meg tudod engedi magadnak. Ilyen áron a legjobb készülék az UT50.

(#34038) DM-Fan válasza Year (#34036) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyértelmű, hogy ennyiből Panasonic 50UT50-et kell venni, nincs más, ennyi pénzből kihozható és ennyit nyújtó modell, mert a Samsung 51E530 jóval elmarad mögötte (és még csak nem is tud 3D-t), de még a 3D-s 51E550 sem igazán ér fel hozzá.

Get Moded!

(#34039) Year válasza DM-Fan (#34038) üzenetére


Year
tag

Kössz mindenkinek!
Esetleg tudtok valamit az idei modellekről? Állítólag lesz 3D nélküli modellek is,azok gondolom jóval olcsóbbak lesznek a 3d-seknél

(#34040) DM-Fan válasza Year (#34039) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csak nyers technikai adatok vannak, tesztek még sehol, illetve nem tudjuk pontosan azt sem, hogy mikor indul a hazai forgalmazás, illetve, hogy pontosan mi lesz kapható itthon. Amint ez tisztázódik, bepakolom az #1. HSZ-be. Egyelőre úgy hírlik, hogy a 3D nélküli S60 itthon nem (és Európa többi részén sem) lesz kapható. Így ismét csak a HD-Ready X60 lesz a csak 2D-t tudó modell. De szerintem ne is akarj ilyet (csak 2D-t tudó modellt) venni - még ha nem is használnád a 3D-t - mert 2D képminőséget tekintve is jobbak a 3D-t is tudó modellek. Nem is kerülnek annyival többe a 3D-sek, hogy ne érné meg jobban azokat preferálni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34041) janos666 válasza Year (#34039) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az csak az amcsiknak jár, de náluk is átbaszás szagú az S60!
Régi panel, régi foszforral, régi meghajtóval. Kb. egy G30 szintjét, ha megüti majd összességében (úgy, hogy bizonyos téren jobb, másban rosszabb lesz), vagyis lazán lekörözi majd a kicsit drágább, 2012-ben bevezetett foszforral gyártott, FFD meghajtós ST60.

Az amcsi S60 nem lesz egy jó ár/érték arányú készülék. Nem olyan lesz, mint a G30 volt nálunk (aktuálisan legjobb panel és meghajtó, csak kiherélt 3D képesség - az S60 olcsó alkatrészekből áll).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34042) Year


Year
tag

TX-P42ST50E és az TX-P50UT50E modellek között a centiken kívül van valami külömbség?
Végülis nem életbe vágó 127cm-es legyen.

Bocs,hogy ennyi kérdésem van de már vagy 10 éve ácsingózik egy plazmára és nem szeretnék mellé nyulni:)

(#34043) janos666 válasza Year (#34042) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legfeltűnőbb különbség az ST50 tükröződésgátló bevonata. Ha nem tudsz besötétíteni, akkor zavarhat az UT tükröződése, de az ST-hez is illik besötétíteni.
De ma már nem vnnék 50"-tól kisebb TV-t. Még úgy sem, hogy egyedül nézem, így szabadabban mozgatom a fotelemet ~1.5m-re. Jobb volt 51"-al. A ~50" most a cukorpont az ár/méret görbén. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34044) modflow


modflow
veterán

Van egy BL25-ös filmem. Azt elindítom kmplayer -el. De a TV erre nem jelez, hogy 3D-s lenne. Hogy lehet ezt 3D-sként lejátszani? HDMI-n van a laptop rákötve.

(#34045) kovadika válasza Year (#34042) üzenetére


kovadika
őstag

Ha kicsit is be tudsz sötétíteni, akkor vedd meg az UT-t. Utólag meg fogod bánni, ha nem 50-est veszel. Először én is úgy voltam vele, hogy jó lesz az a 42-es, úgyis 24 colról váltottam, de 1-2 hónap alatt megbántam, ma már egy 50-es boldog tulajdonosa vagyok. Szóval ne másodlagos legyen a tévé mérete, mert azt hiszem az a legnagyobb élvezeti faktor.
Ráadásul UT-ról váltottam ST-re, és nem az volt az első benyomásom, hogy "úristen mennyivel jobb a képe!", hanem az, hogy mennyivel nagyobb. Nem mondom, hogy nem jó dolog az a szűrő, mert sokat számít, főleg nappal.

[ Szerkesztve ]

(#34046) mayday00 válasza kovadika (#34045) üzenetére


mayday00
őstag

kovadika jól beszél fogadd meg a tanácsát :K

Én is azt mondom János is, 50col alá nem szabad menni. Fölé bármikor :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#34047) Year válasza kovadika (#34045) üzenetére


Year
tag

Végülis én csak késő este vagy éjszaka nézek tv-t. De asszem igazad van mert a méret igen is számít :D
De lehet ha bejönnek az új modellek ezeknek is fog csökkeni az áruk.

(#34048) DM-Fan válasza Year (#34047) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gyors árcsökkenésre ne számíts! Általában év végére, jövő év elejére szoktak normalizálódni az árak. Ha most nem veszel TV-t, akkor jó eséllyel csak jövő év elején fogsz tudni hasonló méretkategóriában azonos tudású TV-t venni.

Get Moded!

(#34049) Year válasza DM-Fan (#34048) üzenetére


Year
tag

Értem! Akkor a 2 model között olyan hatalmas külömbség nincs sötétben? Úgy értem az 50-esnek is sokkal jobb lesz a képe egy LCD-hez képest...

(#34050) DM-Fan válasza Year (#34049) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hatalmas nincs. Van különbség amúgy, az ST ugyanis már NeoPDP paneles és finomságokban többbet nyújt, van rajta bevonat, jóval több extra funkciója van, több a csatlakozója, stb. De ha ezekre nincs szükséged, nem vagy videofil és valóban sötétben nézel csak TV-t, akkor sokkal inkább vedd az 50UT50-et, mint a 42ST50-et, mert a méret töbet fog adni pluszban! Az igazi az lenne, ha lenne elég kereted az 50ST50-re, mert akkor sehol nem kéne kompromisszumot kötnöd. De ha nincs annyi, akkor sincs gond, mert a fenti megkötésekkel együtt is nagyon elégedett leszel vele, fényévekkel jobb, mint a 400-500 eFt alatti LCD-k ugyanebben a méretben.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.