Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) DM-Fan válasza vendingo (#26500) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az Aqua-ban például mindkettő korrekt árban van: itt a Samsung, itt az LG.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26502) cdl válasza vendingo (#26500) üzenetére


cdl
senior tag

Pcdream például.

(#26503) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Korábban írtam itt, hogy az ST50 feketéjét kissé túl zajosnak érzem, amit elsősorban a HDMI sávokon vettem észre kikapcsolt eszközöknél, de filmek közben sötét jeleneteknél is bosszantott kissé.
A jelenség különböző módon volt látható a három HDMI csatornán.
Éppen a mai napon kezdtem kissé jobban felhúzni magam rajta, amikor az imént megtaláltam a megoldást. :)
Pofon egyszerű, nyilván a hozzáértők meg is mosolyogják, de azért leírom, hátha más is beleszalad:
Eddig is viszonylag alacsony fényerőt használtam, de tartalomtól függően a vélt legjobb látvány érdekében azért 3-5-8-ra felhúztam.
Na ezt nem szabad. :N
Most visszaállítottam nullára, és - természetesen - megszűnt a bajság.
Kissé így sötétebb a kép, mint ahogy eddig, de a mellbevágó feketéért megéri ez a nüansznyi kompromisszum.
Még mindig kétkednek talán néhányan, de igen, ez nagybetős fekete éjszakai fényviszonyok mellett is.
Eddig csak változó tartalmak melleti kisebb fekete részek esetén taapasztaltam, de tényleg jól beállított fényerővel a csaknem teljes kébernyős black is kifolyik a tv-ből. :K

Más:
Lassan három hetes az 55ST50-em, írtam róla a beüzemelése után néhány gondolatot.
Ma már látom, hogy az újdonság varázsa anno kissé elvakított, mert brutálisan jó tv, de nem hibátlan, mint ahogy "az első éjszakánk után :B" gondoltam.

A napokban írok róla egy laikus tesztfélét, hátha érdekel valakit egy zúmolós csávó véleménye, de ha nem, akkor sem ússzátok meg, mert akkor is megcsinálom a magam szórakoztatására. :D

[ Szerkesztve ]

(#26504) Cha-b válasza Sanyyka (#26503) üzenetére


Cha-b
senior tag

"Eddig is viszonylag alacsony fényerőt használtam, de tartalomtól függően a vélt legjobb látvány érdekében azért 3-5-8-ra felhúztam.
Na ezt nem szabad. :N"

Biztos vagyok benne, hogy ez le lett írva neked, mikor elöször beírtad ide a "bajodat", mivel zajos feketénél, mindig ez az első tanács. ;)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26505) Sanyyka válasza Cha-b (#26504) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

25163-ban kérdeztem, de szerintem nem kaptam választ.
Visszaolvasva talán nem volt teljesen egyértelmű a probléma felvetésem sem, de mindegy is, így legalább sikerélményt szereztem... :)

[ Szerkesztve ]

(#26506) goyo206


goyo206
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem egy best buy-t ajánlani jelenleg?
Durván max. 150-180k a keret, stabilan játsza le az .mkv file-okat, jó legyen tv nézéshez, meg ha hébe-hóba szimulátoroznék rajta, arra is tudjam azért használni!

Mondjuk EZ A BOLT lenne nekem itt helyben, aránylag jó árakkal. A későbbi esetleges ügyintézés miatt gondolnám itt megvenni, de ha erre is mondtok jó megoldást, nyitott vagyok a dolgokra, nem túl gyakori tv vásárló vagyok! :DDD

Köszönöm a segítségeket előre is!
:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=goyo206

(#26507) dedy70 válasza goyo206 (#26506) üzenetére


dedy70
tag

A keretedbe ez az egy fér bele amit érdemes megvenni. Sajnos mkv lejátszáshoz venned kell egy külső lejátszót vagy pc-t kötöd hozzá a tv-hez, mert a beépítettek nem az igaziak. A 24p-t szaggatva játsszák le, nem minden felíratott jelenítenek meg, bizonyos filmekkel nem kompatibilisek.

A Best-Buy pedig ez lenne egy kicsit többért.

[ Szerkesztve ]

(#26508) kolosszus87 válasza bigdady (#26482) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Filmhez és játékhoz jó az PC-vel is, csak akkor nem ajánlott a plazma a PC-hez, ha valaki teljes értékű monitorként akarja használni a tv-t (tehát sok állóképet jelenít meg -internetezik, szöveget -képet szerkeszt, stb.).

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#26509) RandomPJ


RandomPJ
csendes tag

50ST50 kettő hónapja, hogy megvan, bár én csak ”mezei” (nem szakértő) szemmel nézem, írnék pár észrevételt.
Személy szerint, és baráti köröm szerint is eszméletlen jó képe van (János bekalibrálta), tápzaj mint mikor megérkezett, nem hallható, homogén a képe (van rajta kis sávosodás, bár én még mindig nem látom) ghosztosodik, de kimosódik utána, így 300 óra után is élmény nézni.
Ha valaki vacillál a médialejátszó ügyében, (nekem EgreatR6S van, meg vagyok vele elégedve ennyi pénzért), én is inkább a HTPC felé, terelném (ha kell neki a 3D).
Ennél a Tv-nél már észrevehető, (a jót könnyű megszokni) a kadenciahelyes lejátszás (az egreat nem képes 23,976-os lejátszásra), nem hittem volna, de időnként látom azt a bizonyos 40 másodpercnél jelentkező röccenést.
Kevés negatívumot is tudok írni: a feketével kapcsolatban, amikor átmenet van a fekete, ill. sötét színek, és árnyalatai között, nálam nem túl bántón, de zajos a kép (majd megírjátok, hogy mi erre a szakkifejezés), bár mióta be van kalibrálva kisebb a mértéke, még a 3D-én van erős crosstalk bizonyos jeleneteknél. Eddig EgreatR6S-ost használtam, (nemsokára meg lesz a videókártya) Tv-ét nem nézek, csak ellenőriztem, hogy jó-e.

[ Szerkesztve ]

(#26510) liszi70 válasza RandomPJ (#26509) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...sötét színek, és árnyalatai között, nálam nem túl bántón, de zajos a kép (majd megírjátok, hogy mi erre a szakkifejezés)"

Ditherzaj.

(#26511) DM-Fan válasza goyo206 (#26506) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha visszaolvasnál pár HSZ-t, egész tegnap este erről az ársávról és az ebbe beleférő TV-kről szólt a topic!

A TV-vel való normális mkv-lejátszást felejtsd el, ugyanis egyik sem képes rá, nem kadenciahelyes a lejátszásuk!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26512) Gabor970 válasza goyo206 (#26506) üzenetére


Gabor970
addikt

a PS51E530 lesz az. Kipróbálod a lejátszóját, és meglátod, hogy kell-e neked külső. Szinte mindent le fog játszani, elég jó a feliratkezelés is a samsungokban. A kadenciahelyes lejátszás hiányosságát majd eldöntöd, hogy mennyire zavaró számodra, csak akkor tudod meg, ha megnézel pár filmet. Együtt lehet vele élni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26513) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Pana G20-as plazmák megálják még a helyüket manapság?
Képminőséget tekintve milyen ma kapható plazmával vetekednek?

[ Szerkesztve ]

(#26514) DM-Fan válasza pusi1981 (#26513) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem 50G20-am van és mai napig elégedett vagyok vele, nemhogy megállja a helyét, de még mindig nagyon jó TV-nek számít, ennek még nincs visszafogva a fényereje, kontrasztja. Teljesen passzív, nincs benne ventillátor, ennek ellenére is szinte épphogy langyos egész napos üzem után, több mint 2 év használat után is brutális a feketeszintje, a színei is kiválóak. Minimális foszforlag előfordul, de csak nagyon kiélezett helyzetben, ghost-ra hajlamos, ilyen szempontból csak átlagos. Médialejátszóját sosem használtam, de azon nagyon korlátozott is, ilyen szempontból elmarad a mai modellektől - amelyek egyéként szintén nem igazán használhatók, ha makulátlan lejátszást szeretnél. Conax-modullal használom DVB-C protokollal, tökéletesek a HD-adások is. Csatlakozókból igencsak felszerelt: már 4 HDMI-vel, 2 USB-vel, csomó ki- és bemenettel szerelt modell. Szóval a TV hozza a G-szériától megszokott minőséget, ma viszont már nem kapható, használtban csak akkor vegyél ilyet, ha kellően jó áron adják és mondjuk anno 5 év garikiterjesztést kértek rá, mert akkor még jó eséllyel 3 évig garanciális.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26515) pusi1981 válasza DM-Fan (#26514) üzenetére


pusi1981
aktív tag

42G20-ast cserélném le egy 50"-ra nem kellenne sokat ráfizetnem.
Az enyém 5 éves jótallasos.
Mennyi lehet most a piaci ára amin el lehetne adni?

(#26516) DM-Fan válasza pusi1981 (#26515) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egy 42G20-at? Hát, nehéz kérdés. Az 5 éves garira való tekintettel szerintem olyan 160 eFt reálisan elkérhető érte, ha hibátlan és megkímélt. A 42UT50 kapható meg 165 eFt-ból az alap 2 éves garanciával, kiterjesztettel már az is 180 eFt fölé menne árban, ugyanakkor a G20 sok szempontból komolyabb TV.

Csak akkor cserélj, ha az 50"-osra is 5 év gari van, mert egyébként maximum pár hét lehet hátra a garijából!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26517) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Panasonic TX-P50UT50E 3D SMART Plazmát néztem ki 205000 Ft-ért tudnám elhozni az edigitaltol.
Ha sikerülne eladnom a 42g20-as plazmámat. Jó választás lehet?
(ha vakakit érdekelne a g20 érdeklődjön privátban)

(#26518) mayday00 válasza DM-Fan (#26516) üzenetére


mayday00
őstag

160 ezer egy több éves tv ért? Ugye viccelsz....Mikor a 42UT50 is 160 ezer, ami lényegesen jobb újabb modell..2012 es konkrétan..Tudom a G20 nál nincs jobb tévé, még a újabb modellek is rosszabbak.
Miért mindig az a legjobb, ami neked van. Minden más modell rosszabb.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26519) DM-Fan válasza pusi1981 (#26517) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Háát, nem biztos, hogy így váltanék! A képméretbeli növekedés pozitívum lenne, meg kapnál egy jobban használható (de komoly mozizásra még mindig használhatatlan) médialejátszót, de cserébe ugrana a NeoPDP paneled, a tükröződésgátló bevonatod, a brutális fényerőtartalékod és színhűséged, egy csomó csatlakozód, a HDD-rögzítési lehetőséged, stb. Alapvetően 205 eFt-ot bőven megér az 50UT50, de G20-at nem cserélnék rá, még ha nagyobb is az UT50!

mayday00: mondd, megtanultál olvasni is? Hirtelen nagyon elkezdtél érteni a TV-khez, ráadásul úgy osztasz le, hogy nekem G20 figyel a falamon, tehát némi fogalmam van róla. Leírtam, miért annyi, amennyi: egyrészt az UT50 minden csak nem jobb TV a G20-nál. Attól nem jobb, hogy újabb, ez súkyos tévedés! Ezen felül ahhoz, hogy 5 év garit kapj a 42UT50-re, ahhoz nem 165 ezrest kell kipakolnod, hanem inkább 190 eFt-ot és ne legyen érv, hogy az tud 3D-t, mert ennyiből egyrészt még szemüveg sem jár hozzá, másrészt meg még mindig csak 42"-ról beszélünk, aminél ugye a 3D megléte erősen megkérdőjelezhető.

Hol írtam olyat, hogy az a legjobb, ami nekem van, okoska?! Pontosan leírtam azt is, hogy miben gyengébb, mint a mai modellek! Ellenben az, hogy te egybemosod a felső kategória alját az abszolút belépőszinttel, az ugye rendben van? Gratulálok a szakmaiságodhoz! :W

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26520) pusi1981 válasza DM-Fan (#26519) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Hát akkor lehet marad a G20 és kiszolgál még egy pár évig ... :)
Csak olyan pindurka a 42" 2,5 méterről nézve - persze sokszor még így is leesik az állam a képminőségtől :)

vagy keresek egy delikvenst aki eladja az 50G20-asát - ami ritka mint a fehér holló :)

[ Szerkesztve ]

(#26521) mp54 válasza vendingo (#26476) üzenetére


mp54
senior tag

Én felhívtam a figyelmed, hogy a rászánt összeg kis hányadával többől nagyot tudnál előre lépni minőségben.
Ez nagyon fontos infó, ezt tartsd szem előtt, bármit is veszel....

(#26522) DM-Fan válasza mayday00 (#26518) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Plusz mit mondasz arra, hogy a hozzáértők döntő hányada ma is készségesen kifizetne fél milliót, vagy akár többet is egy 50"-os Pioneer Kuro-ért, pedig régebbi modell, mint a G20, mégis veri a legtöbb mai plazmát oda-vissza. Elmondanám, hogy a G20-amat nemrégiben 250 eFt-ért helyből vitték volna, ha odaadtam volna, pedig ennyiből már majdnem megvan az 50ST50 is újonnan. Biztos véletlen, biztos azért, mert szar TV a G20 és biztos nem szempont az sem, hogy még 3 év gari van rá, míg az új 50ST50-re a 260 eFt-ból még újonnan is csak 2 év. Biztos az is véletlen, hogy nem hemzseg a használtpiac G20-aktól.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26523) pusi1981 válasza DM-Fan (#26522) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Jogos ! :C

(#26524) mandju válasza DM-Fan (#26519) üzenetére


mandju
senior tag

Én nem akarok beléd veszni, meg senkivel sem szeretnék konfrontálódni, de szerintem sem reális a 160.000-es ár... nekem G30 "lóg a falon" tipp-topp állapotban, dobozostól, hiába még négy év garanciával, 130-nál többet senki sem ajánlott érte novemberben....(sőt, legtöbben 110-120 ezres ajánlatokkal keresgéltek. Hozzáteszem én sem adtam volna érte sokkal többet fordított esetben... ) ezért is döntöttem a megtartása mellett. Cserélni akartam én is 50"-ra, de még olyan ember sem akadt, aki beáldozta volna a nagyobb képátlót a minőségért cserébe...

én PS51D550-re cseréltem volna anno...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#26525) mayday00 válasza DM-Fan (#26522) üzenetére


mayday00
őstag

Jó Tv akkor :) :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26526) DM-Fan válasza mandju (#26524) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig, ha 5 év gari van a G30-ra, akkor azt is simán el kell tudnod adni ennyiért! Alig lehetett több 1-1,5 évesnél, magyarán 4 év garis, felső kategória alján álló 42"-os TV-ről van szó. Más kérdés, hogy minden annyit ér, amennyiért el tudod adni. Jól tetted, hogy nem adtad el! Azon meg nem kell csodálkozni, hogy nem adnak pénzt az emberek TV-ért: nem véletlenül a 100-120 eFt-os LCD a legkelendőbb itthon. Ezért kaptál te is ilyen ajánlatot. A használtpiac egyébként is nagyon irreális szokszor. Ha viszont csak 2 év garis volt, akkor megértem, hogy nem kínáltak többet érte.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26527) liszi70 válasza mandju (#26524) üzenetére


liszi70
nagyúr

Májdéj írásával nem az volt a probléma, hogy sokallta az összeget, hanem amivel és ahogy indokolta, az nálam is kiverte a biztosítékot.

(#26528) mayday00 válasza mandju (#26524) üzenetére


mayday00
őstag

Persze, hogy nem reális ár...nem értékálló egy tv..eleve ami 2-3 éves több száz órát ment nem kerülhet annyiba, mint egy 2012 es ugyanakkora képátlójú jobb, újabb modell. nekem ez tök logikus.
Ilyenekről nem lehet meggyőzni senkit.
Garanciáról meg annyit... senkit sem izgat mennyi van rá.
Plazmánál 100 féle okra nincs garancia, beégés stb..Főbb alkatrészek..1000 féle okba bele tudnak kötni a szervízbe, hogy miért nem javítják meg ingyen..(ha túl költségesnek találják a javítást)Nem szakszerű használat, stb..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26529) Ispy


Ispy
veterán

Az hogy mennyit ér és az, hogy mennyiért lehet eladni az két különböző dolog. Minden annyit ér, amennyit adnak érte.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26530) DM-Fan válasza mayday00 (#26528) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De ember, te egy olyan TV-ről állítod, hogy jobb, ami az abszolút belépő kategória! Csak azért, mert az új! Nézd már meg legalább a specifikációkat, teszteket, mielőtt ilyen ordas baromságot leírsz! Miért szólsz bele abba, amihez nem értesz? Trollkodsz, mint mindig! Nem izgat, hogy mennyi a garancia? Úristen, eszeden vagy? Nem vonatkozik a beégésre a garancia? Szemed van? Meg tudod nézni, hogy be van-e égve, mielőtt megveszed? Akkor miért is nem számít a garancia? Jézus, legalább egyértelmű evidenciákat ne hazdutolj már meg!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26531) mayday00 válasza Ispy (#26529) üzenetére


mayday00
őstag

Pontosan..
Olyan mint a használt autó. Haverom Opelje, szerinte 1milát ér.
Max 600ezret adnak érte, sehol máshol sem kapna érte többet.
Hiába kérsz te érte ennyit, ha senki az ég adta világon nem ad érte annyit.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26532) anonym1s válasza mayday00 (#26518) üzenetére


anonym1s
őstag

"Miért mindig az a legjobb, ami neked van"

Elmeletem szerint azert, mert aki ert hozza, az valoszinuleg a legjobbat szerzi be sajat reszre.

Azert a 160-at en is sokallom erte, foleg hogy csak 42"-es. Barmennyire is jo a kepe, a nagyobb kijelzo tobb hasznalati elvezetet nyujt mint a szebb de joval kisebb.

Ispy!

Total igazad van, en is mindig ezt mondom! Ha nem adnak erte annyit, az azt jelenti hogy nem er annyit, akrhogy veri a foldhoz a segget az elado :)

[ Szerkesztve ]

(#26533) t-bali3 válasza mandju (#26524) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ha jól emlékszem tavaly év elején 2-3 hétre 160 000 Ft volt a bolti ára is a G30-nak. Igaz ott már sok lehetett a visszavitt...

(#26534) Ispy válasza mayday00 (#26528) üzenetére


Ispy
veterán

Nem érted a lényeget.

Ha van egy 20 millás BMW-d, akkor az használtan 5 évesen annyiba fog kerülni, mint egy új Opel Astra. Akkor az most jó vétel vagy nem? Nem lehet az almát a körtével összehasonlítani, az almát az almával, a körtét a körtével. Akkor is ha a vevők ezt nem értik. Van mindennek egy használati értéke, ami ha nagyobb, mint a piaci, akkor egyszerűen nem érdemes eladni. Ennyi.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26535) DM-Fan válasza t-bali3 (#26533) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Plusz már csak 2 év garival kaptad, illetve már ugye G30-ról van szó, ami a G20-hoz képest több dologban visszafogott, nem passzív modell (egyes dolgokan meg jobb, de így is kb. egál).

Ispy: így van! Ha nem kapsz érte annyit, amennyit szeretnél, akkor megtartod - te is jobban jársz, meg a vevőjelölt is úgy érezheti, hogy spórolt (ha-ha).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26536) lfabian válasza DM-Fan (#26526) üzenetére


lfabian
tag

A véleményedre lennék kíváncsi,vettem 1 Pio BDP 150-et és a manuálban írt értékeket állítottam be,tapasztalatod szerint kell valamin változtatnom,vagy így rendben lesz.

fabi

(#26537) Dracula válasza DM-Fan (#25265) üzenetére


Dracula
senior tag

Pl. THX mód:

0/36/30/2.2 5. képélesség.

(#26538) DM-Fan válasza lfabian (#26536) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Milyen értékeke gondolsz?

Get Moded!

(#26539) Ijk válasza DM-Fan (#26530) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én már csak jókat röhögök minden egyes hozzászólásán. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26540) DM-Fan válasza Dracula (#26537) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Fura, mert nem túlzóak az értékeid. Mennyire melegszik amúgy?

Get Moded!

(#26541) Dracula válasza DM-Fan (#26540) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát egy film után eléggé meleg, bár nem tűzforró. Lehet, hogy veszek egy mérős aljzatot és megnézem, mennyit fogyaszt. Épp van akcióban az AL**-nál. :)

Üdv!

(#26542) lfabian válasza DM-Fan (#26538) üzenetére


lfabian
tag

Amit kiemelve ajánlottak a BDP beállításához,pl. videó mód stb.

fabi

(#26543) DM-Fan válasza lfabian (#26542) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem a BDP-140 így van beállítva a G20-hoz persze H/K erősítőn át megy a jel (csak a hang miatt jegyeztem meg, mert ha közvetlen a TV-re kötöd, akkor a bitstream nem lesz jó):

Display Setting:

- TV Screen: 16:9 full
- Video Adjust: Custom (egyedileg kalibrált értékek)
- Sharpness: Low
- Video Mode: Custom (egyedileg kalibrált értékek)
- Noise Reduction: 0

Audio Output:

- Digital Output: Bitstream
- Downsampling: 192k
- DRC: Off

HDMI:

- Colorspace: YCbCr 422
- Resolution: Auto
- HDMI Audio Out: Bitstream
- Control: Off
- HDMI Deep Color: Off
- HDMI 1080p 24 Hz: On
- HDMI 3D: Off
- 3D Notice: No

Ezek a lényegiek, a többi nem írom le. A kalibrált értékeket meg hiába is írnám le (pláne, hogy nem is jelöli számérték, csak csúszka). A TV-t értelemszerűen hozzá kell kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26544) lfabian válasza DM-Fan (#26543) üzenetére


lfabian
tag

Köszönöm a válaszod,én a kép átvitelt közvetlenül a Tv.be csatlakoztattam HDMI-vel és a hangot coaxal a 445.ös-be. :R

fabi

(#26545) mayday00 válasza DM-Fan (#26543) üzenetére


mayday00
őstag

HDMI Deep Color érdemes kikapcsolni? Ez a HDMi mély szín?

BDP-150 en, van 30-36 bit, illetve kikapcsolva alapérték 24bit.
Érdemes kikapcsolni? Hogy 24biten menjen, vagy nincs jelentősége?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26546) DM-Fan válasza mayday00 (#26545) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam semmi nem változik, ha bekapcsolom. Mezei plazmánál nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26547) mayday00 válasza DM-Fan (#26546) üzenetére


mayday00
őstag

BDP-140 jó készülék nagyon, ráadásul nincs benne Cinavia védelem..
Így minden nem legális lemezt is visz. Lehet egyszer eljön a idő, mikor sokat fog érni..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26548) DM-Fan válasza mayday00 (#26547) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, számomra ez abszolút nem szempont!

Get Moded!

(#26549) DM-Fan válasza mayday00 (#26547) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyébként javíts ki, ha rosszul emlékszek, de nem te mondtad épp nemrégiben, hogy egy régi, használt készülékért nem szabad annyit (illetve kevesebbet, ugye) adni, mint egy újért, mert az új jobb?! :U

Get Moded!

(#26550) rappit4 válasza mayday00 (#26528) üzenetére


rappit4
őstag

Valaki törölhetné ezt az idiótát. :W

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.