Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) mayday00 válasza DM-Fan (#26549) üzenetére


mayday00
őstag

Igen én mondtam, de természetesen tévedhetek én is, nem lehet senki tökéletes. :)

Most jelen állás szerint a 140 es, jobb mint a 150 es.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26552) Cha-b válasza mandju (#26524) üzenetére


Cha-b
senior tag

A G20 jobb tv, mint a G30 véleményem szerint, mondom úgy hogy mind2 tvt használtam itthon.

CSAKAKISPEST!!!!

(#26553) mayday00 válasza rappit4 (#26550) üzenetére


mayday00
őstag

S mit érnének el vele? Visszajönnék mint a bumeréng...
Nem lehetek olyan tökéletes mint egyesek.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26554) Cha-b válasza Cha-b (#26552) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hopp a szerk-ből kicsúztam, és az lemaradt, hogy sztem is sok érte az az összeg, bár tegnap írta vki, ha jól emlékszem a 42x20asát 1 hónap garral adta el 85ért, ahhoz képest nem is sok. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26555) mandju


mandju
senior tag

Nekem a G30 is tökéletesen megfelel(t). Amikor 2011 karácsonyán megvásároltuk, hagytam magam lebeszélni az 50-esről... én azt akartam megvásárolni eredetileg. Aztán a párom addig győzködött, hogy a kisebb is elég lesz (32ről váltottunk), beadtam a derekam... akkor úgy gondoltam, hogy igaza van... aztán pár hét elteltével kicsi lett a 42"... azóta igaznak tartom a mondást... olyan nincs, hogy egy női mell túl nagy... mint ahogy túl nagy tv sincs... :)

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#26556) liszi70 válasza mayday00 (#26551) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Igen én mondtam, de természetesen tévedhetek én is..."

Á, dehogy! Te vagy az egyedüli a fórumon, akiben még nem csalódtam. Folyamatosan hozod a tőled megszokott színvonalat.

[ Szerkesztve ]

(#26557) Cha-b válasza mandju (#26555) üzenetére


Cha-b
senior tag

Persze jó tv a G30 azt használom jelenleg én is, de azzal nagyon-nagy öngólt lőttek, hogy ennyire visszavették a fényerőt a G20hoz képest. Pont csak ez miatt tartom jobbnak a G20at. Legközelebb, már okosabban választasz, és nem tud majd senki lebeszélni. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26558) Gabor970


Gabor970
addikt

Írtam a héten, hogy az aprod.hu-n találtam genius fadobozos SP-HF 1250x típusú hangszórópárt. Sok jót írtak erről, egy kivételesen eltalált aktív hangfal. -természetesen az árához és a PC-hez szánt mivoltához képest-
Rákötöttem a TV fejhallgató kimenetére, azzal a szándékkal, hogy eztán a TV saját hangszórója ezzel lesz kiváltva azokra az esetekre, amikor mondjuk a spektrum HD-t nézzük. -filmezésre, koncertre van egy külső DAC + sztereó erősítő + másik hangfalpár-
Korrekt volt az eladó, minden rendben volt, szerda dél körül elutaltam a 6000Ft+ 1500Ft posta pénzt, és csütörtökön már hozta a postás az értesítőt, pénteken mentem érte. A gyári kábeleket is mellérakta, hirdetés szerinti újszerű állapot.
Ha valaki nem használ külső erősítőt, de a TV saját hangszóróit kiváltaná valami jobbra, bátran tudom ajánlani.
Sokkal-sokkal jobb, tegnap egy filmet is megnéztük kíváncsiságból ezzel. Batman 2012, nem tudom a pontos címét. Természetesen nem kel versenyre egy erősítő + hangfal párossal, de ugye az ára is kb a tizede.

[ilyen]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26559) spiky03


spiky03
veterán

tegnap észrevettek egy elég erős tápzajt az st50-nél. az lg BD lejátszóm alap menüjénél, ami világos. kb 2,5 méterre ültünk a tv-től.
remélem majd alábbhagy. előtte egy filmet néztünk végig.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26560) rappit4 válasza spiky03 (#26559) üzenetére


rappit4
őstag

Én a kanapéról csak akkor veszem észre ha pontosan szembe ülök a TV-vel. (Kb. 2,3 méter) 50UT50em van. János azt ajánlotta, hogy vagy a kanapé mögé vagy a tv falikonzol mögé tegyek be egy hangszigetelő szivacsot, lehet az lesz

(#26561) sixer66


sixer66
senior tag

Tavaly előtt, azaz 2010-ben mennyibe kerülhetett a G20 a boltokban? Mert találtam egy ilyet, remélem majd az UT50 is ilyen áron lesz majd kapható február végén és akkor megyek is érte :Y

(#26562) Locutus


Locutus
veterán

Ha mostanában akarnék a 42G20-nak 55 körüli utódot venni, akkor mi legyen az? Hogy képminőségben ne legyen visszalépés..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26563) Oldfighter válasza Cha-b (#26557) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem tudom mi bajod a fényerővel, én még vissza is veszek belőle, olyan -4, -5 szintre. :) Azt sajnálom, hogy innen már a feketét se lehet tovább mélyíteni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#26564) Ispy válasza sixer66 (#26561) üzenetére


Ispy
veterán

:)) :C :DD

Jövők akkor én is veled!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26565) Locutus válasza sixer66 (#26561) üzenetére


Locutus
veterán

Én 2010 decemberben vettem a 42G20-at 240e-ért, 5 év garral.
(azóta is tökéletes amúgy)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26566) DM-Fan válasza sixer66 (#26561) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez az ár kb. a legutolsó (kb. visszavitt) darabokra volt érvényes és mint látható igen, hamar kifutott a G20, már február végén nem is forgalmazták. Az ezt megelőző ára 2011. januárjában - február elején emlékeim szerint 200-220 eFt között mozgott, akkor már csak 2 év garival. Az 50G20 ára soha nem jött le 340 eFt alá.

Az 50UT50 alja szerintem 200 eFt lesz.

Szerk.: meg is adták a választ: 2010. decemberében még 240 eFt volt a 42G20 ára.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26567) Cha-b válasza Oldfighter (#26563) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nekem is vissza van véve a fekete miatt -4re. de G20on a "jó" fekete mellett vhogy megmaradt a világos tartalom is. Itt inkább jobb fekete, mint elég világos kép, G20nál nem kellett választani. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26568) sixer66 válasza Locutus (#26565) üzenetére


sixer66
senior tag

Akkor még van remény :C Mondjuk 50-es nem kell, mert tudom hogy minél nagyobbat kell, de nem fér el. Már most is megvettem volna az UT50-et ha egy Vaterás trágyadomb nem húz be 20K-val, amit elutaltam Neki egy médialejátszóért. Magyaroooorszáááág :U

(#26569) Ispy válasza DM-Fan (#26566) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor gondolom a 50ST50 sem fog 240 alá menni.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26570) DM-Fan válasza Locutus (#26562) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Minimum 55ST50, de az rohadt drága!

Ispy: Nemigen! :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26571) Dexar007


Dexar007
veterán

Eddig senki sem tanácsolta,de.: miért nem próbáltok meg alkudni? Ha személyesen bemész a boltba,sokáig nézegeted,látják rajtad, hogy érdekel..akkor engedni fognak,ha árból nem is, lehet elintézhetsz egy 5 év garit ingyen.

Give me your cum,bull!

(#26572) Locutus válasza DM-Fan (#26570) üzenetére


Locutus
veterán

Én is ezt nézegettem. És igazából a panasonic iránti hűségem is ide vezetne.
De azért érdekelne, hogy samsungból nincs e alternatíva? Mondjuk ha az 55ST50 árában húzom meg a határt.
LG-vel fateréknak rengeteg gondja akadt 1-2 év után, úgyhogy azt kihagynám mindenképp.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26573) mayday00 válasza Dexar007 (#26571) üzenetére


mayday00
őstag

Érdemes alkudozni? Piacon már alkudtam anno, de hivatalos boltban is lehet? Nem fognak hülyének nézni?
Eladóval hiába alkudok ő csak egy eladó..Üzletvezetővel, vagy kivel kell..?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26574) Dexar007 válasza mayday00 (#26573) üzenetére


Dexar007
veterán

Érdemes alkudozni, a "közhiedelemmel ellentétben" egy Media Marktban, Euronics-ban simán le lehet csípni valamennyit az árból.
Azzal alkudozz aki enged az árból. ;]

Give me your cum,bull!

(#26575) Cha-b válasza Dexar007 (#26574) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nekem nem lenne pofám, egy hivatalos boltban alkudozni. Mondjuk indithatunk egy tesztprojektet, legközelebb mikor jövök haza vhonnan részegen, mekibe megpróbálom lealkudni a sajtburgert 100ra. :) Mondjuk fogalmam sincs mennyi most egy sajtburger, mert kb 4-5 éve nem voltam mekiben burgerkingben stb. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26576) Locutus válasza Cha-b (#26575) üzenetére


Locutus
veterán

Részeg mekizéssel vigyázni kell :) Nekem anno haverom az anyósülésről bekiabálta a mekdrájvban hogy ide a kasszát :DDD Na azt a fejet sosem felejtem el ami visszanézett...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26577) DM-Fan válasza Locutus (#26572) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, igazából annyból csak a Samsung 60E550 állna meg, annak viszont lehet, hogy a képét éreznéd visszalépésnek, de meg kell nézni élőben, mert simán lehet, hogy kielégít és azért az már 60"-os! A Samsung 60E6500 meg jóval drágább még az 55ST50-nél is.

Pedig alkudni mindig érdemes! Ha olyan a helyzet, én is mindig szoktam és nem meglepő módon sokszor bele is mennek az eladók. Ez is mutatja, hogy sokszor magasabb az árrés, mint hinnénk, vagy egyszerűen más termékeken fognak annyit, hogy beleférjen nekik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26578) pkaresz válasza Cha-b (#26557) üzenetére


pkaresz
senior tag

Bocs ha nem értem.
Mitől is vették vissza a fényerőt?
Én a fényerőt -2 re állítom.
Gamma 2.2
A kontraszt megy fel a fehér fehére miatt. (G30 természetesen)

Nem láttam még G20 at, üzem közben!

Üdv: Karesz

ÁÁÁ.. nem olvastam végig...
Sorry.

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#26579) DM-Fan válasza pkaresz (#26578) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnos látványosan csökkent a peak brightness és contrast (pl. kontraszt értéke a G30-nál 36 és 60 között már gyakorlatilag nem változik, G20-on meg ezen a területen még jön egy atomvillanás-szerű növekedés - amit egyébként soha nem használtam még, de bizonyos helyzetekben jól jöhet), de ettől függetlenül simán beállítható a G30 is tökéletesre, maximum verőfényes napsütésben volna bajban. A G20-ban még sokkal több volt a tartalék. Érdekes módon a G20 ventillátor nélkül is kevésbé melegszik ugyanolyan fényerő/kontraszt beállításnák, mint a G30, igaz, utóbbinak a tokozása is vékonyabb, a G20 legmélyebb pontja még 8 cm volt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26580) kovadika


kovadika
őstag

Media Marktban árgarancia is van, tehát ha 40km-es körzetben megkaphatod a készüléket olcsóbban elvileg ők is odaadják neked azon az áron (online áruházakra nem vonatkozik).

[ Szerkesztve ]

(#26581) pkaresz válasza DM-Fan (#26579) üzenetére


pkaresz
senior tag

Értem.

Kössz!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#26582) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok!
Látom pont a G20ról témáztok, gondoltam írok ide. Sajnos a napokban a 2010 februári Pana 42G20E tv-m ami sajnos 2 év garis volt bemondta az unalamast, ment a tévé, egyszer kikapcsolt, visszakapcsolni már nem lehetett, a bekapcsoló ledje villant 4et, azt jónapot. (dokumentáció szerint Power SOS, P-Board error, de nem a power boardal van gond.) Szerelő 70ezret mondott rá, és nem tudja garantálni, hogy jó lesz, úgyhogy másik tévét nézek.
Kritériumok: Legyen olyan képe mint a g20 nak, mindnél több garancia és 50-55" legyen.

Anno, amikor vettem a g20at, a Samsungnál jött a D széria, és a 50C7000 igen jó áron ment. A kollégám vett egyet és annak is nagyon tetszett a képe és az egész tévé szimpatikus volt. A Samsung mostani palettájában mi az, ami az 50C7000 tudását hozza?
Vagy maradjak a Panánál? A G20 nagyon tetszett, tényleg állleejtős képe volt, valami brutális feketével, úgyhogy a jóhoz hozzá vagyok szokva sajnos.
A tanácsotokat előre is köszönöm:
Tamás

(#26583) pkaresz válasza Gabor970 (#26558) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Erre nézz rá! :-)

http://logout.hu/cikk/genius_sp-hf_1250x_tuning/nyomtatobarat/teljes.html

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#26584) DM-Fan válasza frigoo (#26582) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Előbb beszéltünk róla, hogy nehéz ügy. A Panasonic 50ST50 elég jó képpel rendelkezik, több tekintetben is túltesz a G20-on és 260 eFt-ért elég korrekt vétel. Ezt a szinet a Samsung-nál az 51E6500 hozza kb. és árban is hasonló. Az 55"-os modellek viszont durván túlárazottak, véleményem szerint nem nyújtanak annyival töbet az 50"-os társaikhoz képest, mint amennyivel többe kerülnek.

Ha minden tekintetben azt a minőséget szeretnéd kapni, amit a G20 nyújtott, akkor viszont a Panasonic 50GT50 lesz a nyerő, ami a 320 eFt-os árával szerintem nagyon best-buy ezen a szinten. Ha spórolni akarsz, akkor viszont egyértelműen 50ST50 és marad pénzed lejátszóra is, ha jelenleg még nem volna.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26585) mayday00


mayday00
őstag

Esetleg volt aki alkudott már s engedtek az árból.?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26586) Dexar007 válasza mayday00 (#26585) üzenetére


Dexar007
veterán

Te tényleg ennyire fogyibogyi vagy? :(

Give me your cum,bull!

(#26587) s7evcsenko válasza mayday00 (#26585) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem MM-ben első kérdésre simán elengedtek 10%-ot egy 120k-s hangfalszettből. :K
Nem kiállított darab volt, raktárból hozta ki a srác, bontatlan dobozban.
Gyanús is volt, de azóta is meg vagyok elégedve vele...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26588) nuke7 válasza liszi70 (#26556) üzenetére


nuke7
veterán

:))

(#26587) s7evcsenko: melyik mm-be jársz..? (én még nem találkoztam ilyennel... :( )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#26589) nuke7 válasza Dexar007 (#26571) üzenetére


nuke7
veterán

illyennel még sehol sem találkoztam... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#26590) s7evcsenko válasza nuke7 (#26588) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pécs. :K
Miért hazudnék? :B
Amúgy euronics-ben is alkudoztam már, de nem engedtek le annyit, mint amennyiért megvettem máshonnan, de az sem 2k alku volt. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26591) exile válasza DM-Fan (#26584) üzenetére


exile
tag

Véleményedre lennék kíváncsi. Kb. ugyanannyiba kerülnek. Melyiket vennéd?
50GT50 vagy 50VT20

(#26592) DM-Fan válasza exile (#26591) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyértelműen az 50GT50-et! Még akkor is, ha a VT20 zsír új, bontatlan lenne és nem kiállított darab, mint ahogy a linkelt példány szinte 100%, hogy bemutatópéldány.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26593) mayday00 válasza DM-Fan (#26592) üzenetére


mayday00
őstag

Honnan lehet megtudni, hogy 100%ékra bemutatópéldány?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26594) DM-Fan válasza mayday00 (#26593) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Onnan, hogy egyetlen helyen, az Üllői úton kapható és 2010-es modellről beszélünk. Szerinted azóta ott áll egy eredetileg több mint fél milliót kóstáló, csúcskategóriás TV 320 eFt-ért dobozolva, bontatlanul, zsír újan? Aha, reális!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26595) nuke7 válasza s7evcsenko (#26590) üzenetére


nuke7
veterán

budapesten ilyen nincs :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#26596) mayday00 válasza DM-Fan (#26594) üzenetére


mayday00
őstag

Nem is tudtam, hogy a VT20 2010 es modell.
Abban a hitben voltam, hogy a panashopban csak 2012 es esetleg pár darab 2011es modell van.
De hogy 2010 es...? Miért nem írják oda, hogy nem új a készülék..?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26597) DM-Fan válasza mayday00 (#26596) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hányszor írtad le, hogy elolvastad az #1. HSZ-t? Csakmert ott van benne egész 2009-ig visszamenőleg az összes típusjelzés! Valamint délelőtt nagyon tudtad osztani az észt, hogy a G20 milyen sokéves modell és nem szabad x összeget adni érte. Ha ennyire vágod a témát, a modellszámozás alapján gyanús lehetne, hogy a VT20 ugyanabból az évből való, pláne ha tényleg annyiszor olvastad az #1. HSZ-t. :W

Áruld már el, miért jó trollkodni egy olyan témában, ami állítólag érdekel ahelyett, hogy olvasnál, informálódnál, vagy legalább arra vennéd a fáradtságot, hogy a topicbevezetőben összeszedett információkat elsajátítanád ahelyett, hogy napi szinten vegzálod azon kérdéseiddel a topicot, amik ott vannak összefoglalva, tényszerűen?!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26598) mayday00 válasza DM-Fan (#26597) üzenetére


mayday00
őstag

Olvasom én folyamatosan, csak elfelejtem már ezeket a típusokat...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26599) kovadika válasza mayday00 (#26598) üzenetére


kovadika
őstag

Mit kell azt folyamatosan olvasni? 5 perc alatt elolvasható, és nem olyan mélyenszántó, hogy ne lehessen megjegyezni, ha valamelyik típusra nem emlékszel vissza lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#26600) Dexar007 válasza mayday00 (#26598) üzenetére


Dexar007
veterán

Meg úgy általában mindent.. Fáradj át inkább az lcd topikba,mert még ha véletlen tényleg vennél egy plazmát,akkor azt is elfelejtenéd,hogy mit vettél és be fogod égetni.

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.