Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) TheNimo226 válasza DM-Fan (#9993) üzenetére


TheNimo226
csendes tag

Köszi!

(#10002) erdoke válasza < CyberBob > (#9998) üzenetére


erdoke
titán

Van itthon 3 laptop, de sokkal kényelmesebb a tökéletesen távirányítható és univerzális távra rárakható médialejátszó. Fogyasztás töredéke (plazma melett persze nem szempont), zaj 0, kényelem az egekben. :)
Ha feltörik az új Apple TV-t, még talán azt veszek majd.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10003) < CyberBob > válasza madgie (#9999) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Pedig még kis tv ábrácska is van hozzá amit elég nehéz eltéveszteni. Viszont a tv-k nél és média kütyüknél meg a kismillió többnyire használhatatlan képarány beállításokkal szívnak. Az egy kicsit erős, hogy csak a kockák tudnák kezelni, arról nem is beszélve, hogy csak egyszer kell beállítani és utána már fotelből távirányítva mehet a móka.

erdoke: pc alatt asztali gépet értek, fogyasztás nem sok (amúgy sem érdekel), hangja pedig nincs. Nem vagyunk egyformák, valakinek ez jön be másnak pedig amaz.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10004) madgie válasza erdoke (#10002) üzenetére


madgie
titán

"Ha feltörik az új Apple TV-t, még talán azt veszek majd."

Én is arra várok :DDD

(#10005) ZEN1TH válasza Zozzy (#9994) üzenetére


ZEN1TH
őstag

30-as szériát én már nem vennék, már csak az 5 év gari hiánya miatt sem. Az UT50 is remek széria lett egyes vélemények szerint, ugyanis hozza a rendkívül jó feketét és mozgásmegjelenítést mint a felette lévő készülékek. Komolyabb teszt még nincs róla ugyan, de amúgy is várj a vásárlással az EB-ig a gariakciók miatt. Hamarosan biztos teszteli majd egy komolyabb EU-s oldal, addig is nézd meg valahol élőben. A tesztek és a látottak alapján már el tudod majd dönteni, hogy kell e neked az ST.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#10006) Zozzy válasza ZEN1TH (#10005) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Tehát az UT50 akár jobb is lehet, mint a G30/GT30?
EB kezdődik június 8-án, annyit azért tudok várni a vásárlással. :)

(#10007) ZEN1TH válasza Zozzy (#10006) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Azt azért nem mondanám hogy jobb lenne náluk. Meg kell várni a teszteket.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#10008) tpeter77 válasza < CyberBob > (#9996) üzenetére


tpeter77
addikt

a tv-n ki van kapcsolva a túlpásztázás, első alkalommal beállitottam, de az overscant nem találom az ati ccc-ben amit mondtál....

(#10009) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

(#10010) Panthera


Panthera
őstag

A bejáratással kapcsolatban (1. hsz.):

"A szélesvásznú filmekre is figyeljünk oda az első 500 órában (ezekre később is), ugyanis az alul-felül látható fekete csíkok ugyan nem égnek be, viszont mivel itt nincs képtartalom, a panel integritását megváltoztatják,..."

A 1:2,35 arányú (remélem jól írom) szuperszélesvásznú filmekre kell ezt érteni? Gondolom, egy 16:9-es az alapállapotban teljes képernyős (vagy kifeszítve sem torzul nagyon). (?)

(#10011) < CyberBob > válasza tpeter77 (#10008) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Itt próbáld meg:

Kvardlipot: a 16:9 képarányú filmeknél nincs fekete sáv az ennél keskenyebbeknél pedig zoom2 a képarányhelyes kitöltés többnyire.

Hsanyika1: már nagyon várjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10012) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Az egyik Auchan-ben láttam egy TX 42U30-ast 99e HUF-ért. NEM írta, hogy a bemutató darab lenne ennyi. Máshol 130 körül vesztegetik. Milyen ez a TV?
Úgy összességében van valahol valami lista a tapasztalatok alapján, hogy melyik TV-nél mennyire jellemző ez a beégéses dolog?

(#10013) tpeter77 válasza < CyberBob > (#10011) üzenetére


tpeter77
addikt

nekem egész máshogy néz ki....
Nálam ide volt eldugva:

[ Szerkesztve ]

(#10014) < CyberBob > válasza tpeter77 (#10013) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Igen mert én most crt-n nyomom, de a lényeg ugyan az. Állítsd a csúszkát nullára.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10015) tpeter77 válasza Zsoca_D (#10012) üzenetére


tpeter77
addikt

Belépő szintű FullHD plazma, ázért az áráért nagyon jó vétel. Inkább azt venném, mint egy lcd-t.
Pont egy hónapja jártam a miskolci Auchanban, megnéztem atv-ket. Akkor a P42C3-ast akciózták le 99ezerre, és az U30-as 15-el volt drágább a C3-tól, de én P50U30-at vettem, igy annyira nem emlékszek jól már a 42-es U30 árára. Aki megveszi, biztos jól jár vele :)
Akkor még volt a P50U30-ból kettő darab bontatlan a raktárban és 1 kiállított darab.
ui.
Azon döbbentem meg, hogy olyan rossz volt a képminőség, hogy az lcd és plazma egyformán fos képet adott, nem tudtam kép alapján megmondani melyik melyik.

(#10016) tpeter77 válasza < CyberBob > (#10014) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Kipróbáltam egy filmet full képernyőn, és hullámzik a kép, vagy akadozik vagy a freki nem jó?
Három lejátszóprogit is kipróbáltam, mind ugyanolyan. Valami nem oké de nem jöttem még rá....

(#10017) erdoke válasza tpeter77 (#10016) üzenetére


erdoke
titán

MPC HC-t vagy XBMC-t próbálj.

A legjobb aláírás a héten

(#10018) DM-Fan válasza Panthera (#10010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Inkább 2.35:1-nek írjuk, de igen, ezen filmekről, illetve azokról van szó, amelyek képaránya nagyobb, mint 1.78:1 (ez ugye a valós 16:9, ami teljesen kitölti a képernyőt). Az ennél kisebb képarányoknál (mint amilyen pl. az 1.33:1 - tehát a 4:3) is ugyanez a helyzet, csak ott ugye kétoldalt van fekete sáv és nem alul-fölül.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10019) tpeter77 válasza erdoke (#10017) üzenetére


tpeter77
addikt

Épp most irtam be a hd filmek lejátszása topikba hogy az xbmc elcseszi a plazmán a felbontást, összehúzza.
MPC HC 1.6.1.4235 használok, ez nem rontja el a felbontást, viszont hullámzik a videó., pedig be van állitva rajta a DXVA és mégse jó :(

Catalistben a képpont formátumra mit allitsak, az YCbCr 4:2:2 jó, netán mást?

[ Szerkesztve ]

(#10020) < CyberBob > válasza tpeter77 (#10019) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Egy kicsit túl van komplikálva, de ezt olvasd át [link] .

És még egy: [link] .

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10021) bigdady


bigdady
nagyúr

néha én is látok a tv-én mintha fekete szin esetén hullámozna. Ez mitől lehet? Pana c3.

(#10022) < CyberBob > válasza bigdady (#10021) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Hogy érted a hullámzást, mert én még nem láttam arra hasonlító dolgot. Viszont a statikus képi elemek "mocorognak" de nem csak a fekete részeknél.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10023) bigdady válasza < CyberBob > (#10022) üzenetére


bigdady
nagyúr

eddig kétszer láttam, de pontosan mikor azt nem tudom

(#10024) still2


still2
tag

Sziasztok! Le szeretném cserélni a jelenlegi 42 colos Panasonic PV 70-s plazmámat egy 50 colosra. Szerintetek mi a különbség a TX-P50UT50 ,TX-P50ST50 és a TX-P50GT50 között. Megéri valamelyiket választani ezek közül, vagy az előző szériából is van megfelelő alternatíva az ár érték arány figyelembe véve. Átlagfelhasználónak tartom magamat. Köszönöm előre segítséget!

(#10025) ZEN1TH válasza still2 (#10024) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Mindenképpen az 50-es szériát ajánlanám a hamarosan nyitó 5 év gariakció miatt. A GT és az ST-ről itt találsz teszteket.

50GT50
42GT50
65ST50
50ST50
42ST50

A különbségeket az első hsz táblázatában megtalálod.

Az UT-ről egyelőre még nincs részletes teszt, bár én már olvastam róla véleményeket melyek szerint kiváló lett az is. Természetesen ha megteheted érdemesebb minimum az ST-t választani, hiszen ott már több csatlakozót, AR filtert továbbá jobb árnyalatmegjelenítést is kapsz, nem beszélve az egyéb extrákról.

A GT véleményem szerint egyelőre túl borsos áron van, ő valamikor év vége fele lehet majd jó vétel. Ez a széria már rendelkezik THX-szel, igen részletes kalibrálhatósági lehetőséggel, DualCore CPU-val, 2500Hz FFD-vel, még jobb árnyalatmegjelenítéssel, stb.

Első körben nyálazd át a teszteket, majd ha van rá lehetőséged tekintsd meg a modelleket élőben is. Ha nem vagy fanatikus videofil, illetve ha a legjobb ár/érték arányra törekszel akkor én az ST-t ajánlanám, plusz ha belefér akkor hozzá egy korrekt médialejátszót.

De bármelyiket is választod, csalódni nem fogsz. Nagyon jó lett az idei Pana lineup.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#10026) still2 válasza ZEN1TH (#10025) üzenetére


still2
tag

Köszi a tájékoztatást!! :R

(#10027) Zozzy válasza ZEN1TH (#10025) üzenetére


Zozzy
aktív tag

hozzá egy korrekt médialejátszót.

Konkrétan mit ajánlanál hozzá? Dune Smart D1-ben gondolkodom, de nincs 1.4 HDMI, meg 3D-t sem tud. (Ha már a TV tudja, akkor nem szeretnék olyan lejátszót, ami nem, még ha nem is használnám egyelőre).

Választ akár priviben is szívesen fogadom, tudom, hogy a téma nem ebbe a topikba való.

(#10028) ZEN1TH válasza Zozzy (#10027) üzenetére


ZEN1TH
őstag

A Dune-ok állítólag nagyon jók én is azt vennék valszeg. A médialejátszós topicban kérj segítséget, mert én annyira nem vagyok képben velük.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#10029) nightshadow válasza ZEN1TH (#10025) üzenetére


nightshadow
veterán

Az UT-ről egyelőre még nincs részletes teszt

[link], az USA-ban létezik sima U50 is, arról is egy teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10030) foppa válasza Zozzy (#10027) üzenetére


foppa
tag

Rendes 3D lejátszásához mindenféleképp szükséged lesz egy asztali Blu-ray lejátszóra! Az új Popcorn lejátszók is csk side-by-side mkv videókat játszanak le, az meg nem Blu.Ray 3D!
Amúgy nekem DUNE van, és teljesen meg vagyok vele elégedve, de a Popcornnal sem jársz rosszul!

(#10031) ZEN1TH válasza nightshadow (#10029) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Ezek amerikai modellek tesztjei, melyekre nem szabad hagyatkozni hiszen sok ponton eltérhetnek az EU-s társaiktól. Erre van és volt is példa az elmúlt években.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#10032) kisgyerek85 válasza foppa (#10030) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Léteznek Blu Ray 3D-t tudó médialejátszók!

Csak hogy egy párat említsek:

Egreat R150
Egreat R6S
Egreat R300
Measy X5
Himedia 900 A/B (nekem ilyen van B-be)
Xtreamer prodigy
Asus O!Play TV Pro

Ezekből az utóbbi kettőt lehet itthon megvásárolni.

(#10033) erdoke válasza kisgyerek85 (#10032) üzenetére


erdoke
titán

Az Egreat EG-S900 3D WiFi nem tud 3D-t, csak beleírták a nevébe?

A legjobb aláírás a héten

(#10034) kisgyerek85 válasza erdoke (#10033) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Én úgy tudom, hogy még nincs olyan sigma chipset ami tudna blu ray 3d-t.

Így szerepel a leírásban:
Blu-ray lejátszás + RealTime 3D konvertálás egyben!

Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy 2D-s anyagból konvertál neked 3D-t.

Rémlett, hogy volt erről egy teszt és meg is találtam

[ Szerkesztve ]

(#10035) Zozzy válasza kisgyerek85 (#10034) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Magyarán, ha a TV 3D képességét ki is szeretném használni, akkor nem médialejátszót, hanem inkább HTPC-t kéne nézegetnem? BD lemezeket nem igazán akarnék vásárolni.

(#10036) kisgyerek85 válasza Zozzy (#10035) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Amit a (#10032) postban írtam lejátszókat azok tudják a blu ray 3d-t! Ez itt mind realtek chipset-es. Azért írtam, hogy nem tudok olyan sigmáról ami tudná a blu ray 3d-t.

jav: akkor lehet az a post kavart be neked? mert konkrétan nem teljesen értettem, hogy miért kéne neked htpc miután leírtam olyan lejátszókat amik tudják.

De ha neked praktikusabb htpc-t építeni akkor tedd azt. Én az egyszerűbb megoldással éltem és nincs a játékosommal semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#10037) tpeter77


tpeter77
addikt

Végre már a plazmán néztem a formula1-et, de a képminőséggel annyira el voltam foglalva, hogy a futamra nem bírtam figyelni. :) Gondolom más is így nézte eleinte a futamot...
De jól döntöttem, hogy plazmát vettem lcd helyett.

(#10038) kisgyerek85 válasza tpeter77 (#10037) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Sok mindenről nem maradtál le :D

(#10039) vilga válasza kisgyerek85 (#10038) üzenetére


vilga
tag

Hát nem, ezért is volt utána szinte "kötelező" az úszó EB :K

(#10040) junkpod válasza Zsoca_D (#9975) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát nem vagyok tenisznéző, csak betippeltem:)

Box's don't touch!

(#10041) bigdady


bigdady
nagyúr

Pana c3-mam van. Hogy kell/lehet rajta szoftvert frissiteni?
Most 1116-10000 verzió van rajta.
:R

(#10042) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok!
Lehet, hogy már lerágott csont, de megkérdezném, hogy a 2012-es EB-t 720p vagy 1080p-ben fogja sugározni az M1?

Ingyenesen, hogy tudok HD anyagot befogni Samsung PS51D550 tévémmel, jah és szegedi vagyok, nem tudom ez befolyásol-e valamit.

(#10043) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

2-szer ment véletlenül. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#10044) lfabian válasza bigdady (#10041) üzenetére


lfabian
tag

Nem láttam más frissítést,de ha van akkor SD. kártyára ki írod , a menüben kikeresed a frissítési lehetőséget,és elindítod. :K

fabi

(#10045) tpeter77 válasza bigdady (#10041) üzenetére


tpeter77
addikt

Model number: TX-P50C3B
Update file name: P111_1016.zip
Update file version: Ver. 1.016
Update date: Sep. 15, 2011

Tehát a jelenleginél nincs újabb. Innen lehet letölteni a frissítéseket.

(#10046) M_AND_Ms válasza hdcsaba87 (#10042) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

1080p semmiképp, abban nincs műsorsugárzás.
Ingyenesen a MindigTv földisugárzás befogásával.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10047) < CyberBob > válasza bigdady (#10041) üzenetére


< CyberBob >
őstag

SD kártyáról, de ha nincs konkrét bajod a tv-vel inkább hanyagold.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#10048) bigdady


bigdady
nagyúr

mindenkinek kösz :R

(#10049) fokukac válasza tpeter77 (#10045) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi!
50S20-ashoz nem tudsz linket?
itt kerestem, de nincs benne a listában, csak a g20-as.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10050) kenguru99 válasza hdcsaba87 (#10042) üzenetére


kenguru99
aktív tag

1080i-ben megy a hd adás a dvb-t rendszerben. Egy koax kábel és egy kültéri (szerencsés esetben beltéri) antenna kell.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.