Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) gyiku válasza z123456789 (#26240) üzenetére


gyiku
nagyúr

hat sok helyre nem tudod azt a koaxot bedugni, de mindegyik csatlakozo felett van egy rajz, vagy felirat. ami nem sat, vagy muhold rajz, az kell neked.

natgeon nem csak allatok vannak :N

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#26252) z123456789


z123456789
addikt

(#26251) gyiku
Igen ez már megvan.Azért inkább dobtam egy fényképet. :)
Akkor sem kell HD natgeo! :)

Ja!Amúgy nem akar működni a dolog hozzáteszem.Hiába kerestetem a csatornákat. :F

[ Szerkesztve ]

(#26253) spiky03 válasza gyiku (#26251) üzenetére


spiky03
veterán

Az baj, hogy azért elég erős a logója a Netgeonak is, hiába szép HD. :O

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26254) z123456789


z123456789
addikt

Várjunk csak egy kicsit!
Nekem nem kellene olyanomnak lenni hogy ha megnyomom a TV gombot hogy DVB-C?Csak mert nincs.DVB-T és DVB-S van.
A C a kábel igaz?A T a földfelszíni, az S meg a műholdas.
Akkor most mi a tosz van? :Y

(#26255) Heffi válasza z123456789 (#26245) üzenetére


Heffi
őstag

Gyorsabban akartam nyilvános megkövetést kérni, mint ahogy a privátodra válaszolva igértem, csak lefagyott a gépem, bocsi!

Szóval ha valaki úgy értelmezte a hozzászólásom, hogy kedves kollégát sértegetni vagy lejáratni vagy oltani akartam, az téved. Maximálisan nagyra tartom fórumtársat, hisz izlésünk megegyezik, ugyan olyan készüléket vettünk, igényesk vagyunk stb.

Azt ugyan nem tudom, hogy miért kellene visszaolvasnom, hisz december óta minden hozzászólást online olvasok ebben a totyikban, egyszer még rád is szürtem, hogy megtudjam milyen tv-t vettél pontosan.Azt láttam, beltérivel küzdesz, és kívánom, hogy mielőbb gazdagodj a digitális minőségű adással.

Hasznossá is tenném magam, de nem tudok elmenni hozzád használatit felolvasni :D (esmént Bocsánat, de nem tudtam kihagyni a helyzetet)

(#26256) #09634560 válasza z123456789 (#26254) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen a C a kábeles, azt kellene kerestetni.

(#26257) z123456789 válasza #09634560 (#26256) üzenetére


z123456789
addikt

És miért nincs? :F

(#26258) dedy70 válasza z123456789 (#26254) üzenetére


dedy70
tag

Az elején kellett volna bekapcsolni a DVB-C-t. Csinálj egy gyári állapotra való visszaállítást, utána be tudod kapcsolni a DVB-C tuner-t.

15. oldaltól

[ Szerkesztve ]

(#26259) dedy70 válasza z123456789 (#26252) üzenetére


dedy70
tag

Pedig ha képes voltál ennyi pénzt kiadni egy tv-ért akkor nem értem miért sajnálsz havi 1000 Ft-ot a HD csomagért. A 50GT50 megérdemli. Lenne még nagyobb álleesés garantálom.

(#26260) nuke7 válasza anonym1s (#26237) üzenetére


nuke7
veterán

valamit nagyon elronthattál akkor :N
nekem 2012-es LG AH-IPS-es monitorom van, és pana plazma oda-vissza veri feketeszintben :K
(meg mondjuk minden másban is szinte..)

https://youtube.com/user/nuke7

(#26261) Heffi válasza #09634560 (#26246) üzenetére


Heffi
őstag

Nincsenek agaraim ;) magam részéről filmes vagyok, nem a sport műsorokat keresem. Való igaz, hogy digitális csomagban minden szebb, de a tartalom utáni érdeklődés is kell. 40 éven keresztül nem érdekelt a foci (és gondolom a maradék pár évre sem fog), azért mert HD-ben nézhetem azt, ami nem érdekel, attól nem lesz jobb az élményindexe a műsornak.

(#26262) jan101


jan101
tag

Sziasztok! Elnézést a nem ideillő kérdésért, de ez a topik tele van Pana szakértőkkel :)
Azt meg tudja valaki mondani, hogy egy hivatalos forrástól külföldön vásárolt Pana terméket lehet itthon garanciáztatni? (Saturn - Ausztria)

(#26263) Gabor970 válasza Heffi (#26261) üzenetére


Gabor970
addikt

amennyiben mindenképp csak a filmek érdekelnek, talán szerencsésebb lett volna projektorban gondolkodni...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26264) Dexar007 válasza jan101 (#26262) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha kaptál páneurópai garit (már pedig tuti kaptál a Saturntól) akkor lehet.

Give me your cum,bull!

(#26265) gyiku válasza jan101 (#26262) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link]

hüllő

(#26266) jan101


jan101
tag

köszi srácok, így akkor lehet rácuppanok egy féláras fényképezőre :)

(#26267) rappit4 válasza spiky03 (#26213) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem SSG-4100GBm van és állba rúgott a csaj :D

(#26268) sixer66 válasza rappit4 (#26267) üzenetére


sixer66
senior tag

Milyen TV-t neztel vele?

(#26269) dedy70 válasza spiky03 (#26213) üzenetére


dedy70
tag

Lehetséges, hogy a szemed rossz és ezért nem látod jól a 3D-t.

(#26270) rappit4 válasza sixer66 (#26268) üzenetére


rappit4
őstag

Ja, UT50-et. Amúgy kövezzetek meg de én imádom a 3D-s filmeket :D Szinte láttuk a családdal már az összeset. Mondjuk az ilyen steril szájadba repülős szarságot én sem bírom.

(#26271) spiky03 válasza dedy70 (#26269) üzenetére


spiky03
veterán

Azért az nem :)
Csak -0,75-ös szemüvegem van csak, azt is csak a filmekhez meg a moziban használom. :)
Moziban látom a 3D-t, meg MM-ben is a tv-ken.
Otthon is láttam, hogy lett tere az adott tartalomnak, csak nem akkora, mint vártam.
De folyamatban van a nagy szemüvegteszt. :D
Már csak egy Samsung kell, mert Pana is lesz, hála Zozzy fórumtársnak. :C :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26272) z123456789 válasza dedy70 (#26258) üzenetére


z123456789
addikt

(#26258) dedy70
Meg is volnánk.Na ezt aztán honnan tudtam volna!?Olvasás ide vagy oda. :) Működik.Köszönöm!
(#26259) dedy70
Majd talán egyszer.Ha végig néztem az összes kedvenc filmet, és már unni fogom őket. :)
Meg amúgy is azt mondta Heffi, hogy azzal a koax kábellel nem fog semmi minőségi jönni.Hát most akkor mi a sz@rt csináljak?Húzassak be üvegszálast a szolgáltatóval?Vagy erre kell valami erősítő.Lehet nem is akarjátok hogy elkezdjek itt kérdezősködni. :D :D

(#26261) Heffi
Nézzenek oda!Korkülönbség ide vagy oda, úgy látszik nem csak a műszaki dolgokban van közös ízlésünk, de amit megjelenít abban is.Legalábbis hasonló dolgok nem érdekelnek. :)

(#26263) Gabor970
Hát az azért nem ugyanaz az árkategória...Legalább is amiket eddig itt olvasgattam.Szerintem ez így tökéletes.Mondjuk a méret esetleg lehetne nagyobb, de elleszek én ezzel még 1 darabig 10 m2-en. :)

(#26273) Gabor970 válasza z123456789 (#26272) üzenetére


Gabor970
addikt

igazad van, közben én is beláttam, hogy a TV árán még sajnos nem jön ki értelmes vetítő + vászon :(

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26274) gomzol válasza anonym1s (#26237) üzenetére


gomzol
tag

X50, ugye?
Én is azt mondom, hogy ott továbbra is valami rosszul lehet beállítva, mert valószínűleg nem véletlenül írták a feketeszintjéről, hogy kiváló... :U

(#26275) rappit4 válasza Octopus21 (#26127) üzenetére


rappit4
őstag

Én nekem be van kapcsolva, hogy 2 óra után automatikusan kikapcsol ha nem nyúlsz semmihez. Ez hasznos lehet elalvásnál.

(#26276) gyiku válasza z123456789 (#26272) üzenetére


gyiku
nagyúr

sok fullhd csatorna elfer am azon a koaxon ;)

hüllő

(#26277) Ijk válasza gomzol (#26274) üzenetére


Ijk
nagyúr

Múltkor mintha olyat írt volna hogy sötétben eléggé elüt a feketéje a tv kávájától. Nos nálam is az X20-ason sötét képnél jól elkülöníthető a képernyő feketéje és a káva, ami ugye majdnem abszolút fekete.
Nyilván egy VT50-nél azért jobb a fekete, de nem hiszem hogy fényévekkel látványosabban.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26278) liszi70 válasza anonym1s (#26237) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem panasonic plazmam van (2 hetes) es epp csak egy hajaszallal jobb a feketeje mint a 2 eves LG lcd tevemnek. En erre nem mondanam hogy verhetetlen kategoria. Minden masban jobb (foleg a latoszog) mint az lcd, de a fekete szint pont nem az."

Szerintem érdemes ilyenkor leírni azt is, hogy egyrészt X50-ről beszélsz, másrészt ennyire általános kijelentést nem szerencsés tenni, mert úgy tűnik, mintha mindegyik pana plazmára vonatkozna. Lehet, hogy te kifogtál egy kevésbé sikerült panelt, mert elég általános vélekedés a panasonic kapcsán a jó minőségű feketeszint. Például nálam, az 50ST50-en, olyan a fekete, mint az éjszaka. Más problémám van a tévével, ez viszont nagyon "besikerült"!

(#26279) Dorian válasza gomzol (#26274) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet rosszul van beállítva a Pana plazma, másrészt meg az LCD beállításán is múlhat: Ismerősöm Sonyex402 LCD-jén is nagyon fekete a fekete. Ja, csak úgy éri el, hogy a szürke árnyalatok zömét bebuktatja, így részletek nincsenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26280) sixer66 válasza rappit4 (#26270) üzenetére


sixer66
senior tag

Én is most UT50-re vagyok ráállva csak folyamatosan ott motoszkál bennem,hogy mi lenne ha ST50 lenne nem bánnám e meg hogy nem szántam meg rá "kis" pénzt. De sajnos egy jo ideig nem lesz rá keret csak UT50-re.Vagy maradjon a mostani LED?Naponta több százszor fordulnak meg ezek a kérdések a fejemben és nagyon nehéz a döntés. Kell e egyáltalán plazma? Elnézést a hangos gondolkodásèrt :B

(#26281) pepe76 válasza liszi70 (#26278) üzenetére


pepe76
csendes tag

Múlt héten, még csak 1 napos használat után én is írtam olyat, hogy az ST50-esem feketéje nem olvad egybe a kávával. Akkor a Morgan Freeman féreglyukos, HD minőségű műsorára alapoztam ezt. De valószínű nem volt teljesen fekete a forrásban a világűr, mert azóta láttam pár filmet amiben tényleg nem láttam a káva és a képernyő feketéje közötti határt. Viszont ha nincs forrás egy HDMI-n, tehát teljesen fekete a képernyő, akkor simán látom a határt, mert van egy derengése a képernyőnek.

Szerintem ez inkább úgy működik, hogy ha van tartalom a TV-n, akkor a szemed eleve ahhoz a fényhez alkalmazkodik, így nem látod a különbséget a képernyő feketéje és a káva igazi feketéje között. Hasonlóan ahhoz, amikor világos szobából sötétbe lépsz, kell egy idő amíg a szemed alkalmazkodik a sötéthez.

LCD-n sokkal rosszabb volt a fekete, ott világos tartalomnál is szürkének láttam a feketét. Amúgy a plazmán megfgyeltem, hogy a fényerőt állítva 0 alatt a teljes fekete abszolút nem változik (nem sötétedik továbbb), 0 felett viszont kezdi kiszürkíteni. Tehát ha valaki 0 felett használja a fényerőt, akkor sosem lesz "igazi" feketéje.

Még mielőtt valaki beleköt, hogy az ST50-es kávája szürke, teljesen lesötétített szobáról van szó, ahol nem látom a káva és a mögötte levő fehér fal közti határt.

(#26282) kovadika válasza sixer66 (#26280) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem próbáld ki üzletben mindkettőt, ahol erre lehetőség van, és csak azután dönts. Lényeges különbségek a csatlakozok, meg a tükröződésgátló bevonat. A képminőségbeli különbséget úgyis csak így fogod látni. Egy led után, amúgy az UT is nagyon be fog jönni szerintem. Nagy minőségbeli különbség nincs az ST-vel szemben.

(#26283) Ispy válasza sixer66 (#26280) üzenetére


Ispy
veterán

Én is hasonló helyzetben vagyok, de ha esik az ST50 ára 20-30k-t, akkor biztosan az lesz a befutó, ha nem.....lehet akkor is :D

Nekem főleg a filmek mentése külső HDD-re funkció az ami nagyon szimpatikus (és nincsen az UT-ben).

Ispy

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26284) pepe76 válasza Heffi (#26261) üzenetére


pepe76
csendes tag

40 éven keresztül nem érdekelt a foci (és gondolom a maradék pár évre sem fog), azért mert HD-ben nézhetem azt, ami nem érdekel, attól nem lesz jobb az élményindexe a műsornak.

Ezzel vitatkoznék. Sosem néztem amerikai focit, tegnap véletlen kapcsolgatás közben tévedtem a Sport1HD-re (nem is tudtam, hogy a UPC-n ilyen is van már), ahol pont egy NFL meccs ment. Annyira szuper volt a kép, hogy ott ragadtam, mintha ott lettem volna a stadionban. Azok a lassítások, és az, hogy a játékosok legapróbb mozdulata és arckifejezései is láthatóak voltak teljesen odaszögezett a képernyőhöz. A meccs végére nagyjából a szabályokkal is tisztában lettem. Egy teljesen új élmény volt, SD-ben abszolút nem fogott volna meg, simán elkapcsoltam volna. És nem csak a gyönyörű kép miatt, hanem a játék miatt is.

Én már nem is akarok SD műsort nézni. Valaki írta, hogy a gepárdról SD-n is megtudja amit akar. 10 méterről a konyhából, vacsora közben nézve még csak-csak, de leülve egy 50"-os TV elé én rá se néznék egy SD minőségű gepárdra! :)

Ez most nem UPC reklám akart lenni, de nekem teljesen új élményt adtak a HD műsorok az új plazmámon.

(#26285) pepe76 válasza Ispy (#26283) üzenetére


pepe76
csendes tag

Nekem főleg a filmek mentése külső HDD-re funkció az ami nagyon szimpatikus (és nincsen az UT-ben).

BTW valaki próbálta SSD-vel? Vagy olyan 2.5"-os HDD-vel, amit nem kell a 220-ba dugni, hanem az USB-ről kapja a naftát? A Pana support csak valami Buffalo HDD-ről ír, nem hiszem, hogy ez az egy működne vele.

Én azt tervezem, hogy rákötök majd egy halk 2.5"-ös HDD-t vagy SSD-t, és bekapcsolom a Live Recording-ot állandóra. Ha jól veszem ki ekkor működne a műsor megállítás és visszatekerés, hasonlóan ahogy a UPC STB-ben működik. Az lenne a cél, hogy az STB-t lecseréljem HD médiacard-ra. USB-ről táplált vinyó tök jó lenne, mert gondolom eleve csak akkor kapcsolna be amikor a TV megy, vagy amikor műsort vesz fel.

(#26286) sixer66 válasza Ispy (#26283) üzenetére


sixer66
senior tag

Nah igen, ha pl. február végére ahogy jönnek az új jövevények ST50-nek leesne az ára az lenne az igazi, csak nem tudom kibírom e addig :U
UT50 külsőre jobban tetszik valamiért, de hát nem a külseje miatt veszünk tv-t, ST50 amúgy is vékonyabb, csak félek a sokak által emlegetett sávosodástól, viszont múltkor Én is UT50-en néztem 3D-t és hát ég és föld a mostani 6030-as LED-emhez képest. Meg szerintem tényleg számít az a plusz 2", igaz plusz 50-60-at nem ér a képméret,de a minőség igen, mert kb annyit kellene hozzáraknom a mostani LED-hez, pedig még fóliás zsír új, csak ugye miután kihozod a boltból már zuhan az ára.Bár ha megvárom, hogy leesen a Plazma ára esik a mostani LED ára is, szóval jól ki van ez találva.Vagy csak élni kell a mának és belevágni lesz ami lesz :C

(#26287) dgyuri0123 válasza pepe76 (#26284) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem Galambos Lajos akkor sem tetszene, ha Focal Grande Utopia-n hallgatnám.

Az biztos, hogy hangzásra páratlan lehet, de attól még Lagzi Lajcsi. :C

Most gonosz voltam, mert én sem kedvelem a focit, akár Magyar, akár Amerikai.

Egyet értek Heffi (#26261) hsz-ével.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26288) dedy70 válasza pepe76 (#26284) üzenetére


dedy70
tag

Én a műkorcsolyával voltam ugyanígy mint te az amerikai focival. Sosem bírtam végignézni annak előtte, de HD-ben oda szögezett a képernyő elé, pedig nekem csak egy 5 éves 42"-os HD Ready plazmám van.

Kedvencekbe van felvéve az összes HD csatorna, szinte csak ezeket nézem, az sd adások a HD után szinte "nézhetetlennek" tűnek.

(#26289) Dorian válasza pepe76 (#26284) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel én vitatkoznék. :)
Tévútnak dolognak tartom, hogy a képminőség előlrébb való legyen, mint a tartalom, ez meggyőződésem, hogy hibás megközelítés. Hifis fórumban is volt vitám ebből amikor valaki kijelentette, hogy ő hangminőség alapján választ zenéket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26290) hunspikey válasza pepe76 (#26285) üzenetére


hunspikey
őstag

Én VT50-el próbáltam kingston 64GB első gen SSD-t és nem látta. Sima 4k-s NTFS fájlrendszer volt rajta.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26291) Gabor970 válasza Dorian (#26289) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem meg ez is megesik. Én sem néztem soha focit, de mikor megvettük a tévét (PS50C430) akkor ment épp 2010-ben foci vb. Kezdte adni az M1 HD-ben. No 40 éves koromig összesen nem néztem annyi meccset, mint azon a VB-n. Engem is megfogott a képminőség. Szintén UPC, és szaporodnak a HD csatornák, lassan ott vagyok, hogy mást inkább nem nézek, csak azt, amit HD-ban elérek. Kivétel Szaniszló Feri bácsi hétfőn és pénteken az ECHO-n :))

Zenével is voltam más hasonlóképp. Pl Amadinda ütősegyüttes zenéje alapból annyira nem kötne le, de LP-ről annyira tetszik a hangzás, hogy csak amiatt meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26292) pepe76 válasza Dorian (#26289) üzenetére


pepe76
csendes tag

Persze, hogy számít a tartalom is, a játékot is élveztem. De fenntartom, hogy SD-ben nem élveztem volna, mert szerintem az adta meg az egésznek a hangulatát, hogy láttam az érzelmeket a játékosok, edzők, szurkolók arcán. SD-ben mindezt nem láttam volna ugyanúgy, akkor pedig már nagy fannek kell lenni, hogy úgy is élvezzem.

Amúgy van egy rakás SD dráma filmem. Ott pont nem az a lényeg, hogy HD vagy SD, mert a történet az ami a filmet viszi, nem a látvány. Ezzel szemben a kaland, háborús, gengszter filmeket igyekszem HD minőségben megszerezni, mert ott a látvány is számít.

Ha jól vettem ki pár kollégának van UPC előfizetése, de nem fizetnek elő HD-re, mert szerintük nem éri meg. Csak azt akarom mondani, hogy próbálják ki, akár 1 hónapra kifizetve, és ha utána is úgy gondolják, akkor mondják le.

[ Szerkesztve ]

(#26293) Kernel válasza pepe76 (#26281) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez azért van, mert a fényerőszabályzó lényegében a videojel "alapszintjét" vagyis feketeszintjét tolja el, ami egy ponton már a kijelző MLL-értéke alá esik. Szürkeskálán lehet jól megfigyelni, hogy emiatt azután elvesznek a sötétebb árnyalatok közötti finom különbségek.

Hasonlót lehet látni LCD-n is, amint a másik fórumozó is írta, amikor kénytelen levenni az ember a fényerőt, egy kompromisszumos értékre, vagyis beáldozni pár szürkeárnyalatot, a valamivel feketébb képért cserébe.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#26294) pepe76 válasza hunspikey (#26290) üzenetére


pepe76
csendes tag

Én VT50-el próbáltam kingston 64GB első gen SSD-t és nem látta. Sima 4k-s NTFS fájlrendszer volt rajta.

Nem túl jó hír, de majd még kutakodom. Szerintem ez a SATA->USB dobozon is múlik, a TV-nek nem is kellene tudnia, hogy a dobozban HDD vagy SSD van. Lehet, hogy az a Buffalo cucc is egy ilyen SATA->USB doboz.

Nekem egy 8GB-os Verbatim pendriveot sem ismert fel a TV, vfat file rendszerrel. Mondjuk még el sem olvastam a manuált, lehet, hogy ntfs-el működik csak.

Azért páran megírhatjátok milyen vinyót kötöttetek rá, ha van ilyen.

(#26295) DM-Fan válasza Heffi (#26261) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alapvetően én sem vagyok TV-nézős és én is BD-ket nézek zömmel az 50"-os plazmán, de azt kell mondjam, hogy a valós HD TV-adások bizony odavernek. Minőségben és tartalomban is. Nálam zömmel háttértévézés során mennek ezek, de néha bizony ottragadok előttük: NatGeoHD, Discovery HD Showcase, History HD, Animal Planet HD, Spektrum HD, EuroSport HD, ESPN HD és még vagy 8 másik. Ezek mind 1080i50Hz-en adnak, brutál minőségben. Szóval tud azon a dróton jönni minőséget és tartalmat tekintve is bőven megfelelő jel. Mindig akad valahol valami, ami le tudja kötni a figyelmem, érdeklődési körömnek megfelel, stb. Pedig én sem vagyok oda a fociért. Szóval nagyon érdemes (mondhatnám ilyen szintű TV mellé kötelező) egy HD-csomag aktiválása, mert nagyon más dimenzió így TV-zni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26296) DM-Fan válasza pepe76 (#26285) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Írtam már korábban is a HDD-kezelésről. Ha jobban megnézed, már a 2011-es modelleknél is írták, hogy 160 GB és 3 TB közötti HDD-ket támogatnak a TV-k (csak külső tápos kell, hogy legyen a HDD).

"Your TV has been confirmed to record via USB to the following USB-HDD models. (USB 2.0, Capacity of 160 GB to 3 TB, need to use an AC adaptor)"

A 2012-es modellekkel is ugyanez a helyzet.

Ez az ideiekre is igaz. A Buffalo gyanítom csak azért van ott, mert nem tesztelték mással. Itteni tapasztalatok alapján is megy a legtöbb típusú HDD-vel. Nem emlékszem, hogy korábban lett volna SSD-vel próbálkozó fórumtárs, de nem hinném, hogy túlzottan problémás lenne a dolog (bár, vezérlés függvényében simán érhet kudarc is). Ugyanakkor fölöslegesnek érzem a dolgot, mert pont a sebességbeli többlettel nem mennél semmire és ár/kapacitás tekintetében az SDD-vel igen rosszul jársz. Egy PC-be rendszervinyónak nincs jobb, de a TV-hez teljesen fölösleges! Inkább egy kis méretű, de nagy kapacitású HDD - bár nem tudom, mennyire van szükséged egyáltalán nagy tárhelyre, mennyit rögzítenél. Tapasztalatok szerint a kisebb kapacitású HDD-knek simán elég szokott lenni az USB-n felvett energia is, maximum Y-kábelt használsz. Szerintem az 500 GB-os WD Passport-okig nem kéne gond legyen, de a 320 GB-osokig biztos nem! De mintha valaki írta volna, hogy neki ment nagyobbal is simán USB-ről.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26297) szepi77


szepi77
tag

Sziasztok! Kíváncsiság szintjén érdeklődöm, hogy immár több év tapasztalatával a háta mögött valakinek sikerült-e már rájönnie valamilyen összefüggésre az mkv fájlok és a beépített médialejátszók kompatibilitása között? Értem ez alatt, hogy van-e olyan adat az mkv-k nfo-jában amire egyértelműen érdemes odafigyelni? Esetleges remuxolásnál mit kell beállítani, hogy növeljük a kompatibilitás esélyét, vagy erre nincs egyértelmű gyógymód, mert nekem még ne sikerült rájönnöm, pedig rengeteg mkv-t nézek és nagyon meg vagyok elégedve a kép és hangminőségével egyelőre, mivel nem tudok beruházni minőségi médialejátszóra. Köszönöm a segítséget.

Panasonic TX-P42S30E

(#26298) M_AND_Ms válasza szepi77 (#26297) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én még nem találkoztam nem működő mkv-val a Popcorn A200-as használata során. Esetleg olyannal hogy, egy kicsit kellett a hangot igazítani, de ezt a médialejátszóval megoldom (lehet, hogy egy remux megoldaná fixen, de nem foglalkoztam vele)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26299) nuke7 válasza Ijk (#26277) üzenetére


nuke7
veterán

sötétben, true cinema-val az st50nél (a tv lejátszójával játszott media esetén) nem lehetett elkülöníteni a kávát nálam.. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#26300) bunddog


bunddog
tag

Hali! G20-nál hogy is volt a szervíz menü? Valamiben eltért a mostaniakétól.

Ja DM-Fan: 169 volt a bontatlan 50ST30.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.