Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) DM-Fan válasza soulf03 (#24998) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Állandóan visszatérő téma a fogyasztás, párszor már számolgattam ezzel kapcsolatban, javaslom olvasd el! Ez ne legyen érv a plazma ellen!

Get Moded!

(#25002) soulf03 válasza kovadika (#24999) üzenetére


soulf03
csendes tag

még egy kérdés az st30 és az st50 között a panelen kívül van más különbség? a g14 és a g15 sokban eltér egymástól?
s

(#25003) DM-Fan válasza soulf03 (#25002) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ott van a válasz az #1. HSZ táblázataiban (2011. évi modellek, illetve 2012. évi modellek)! Igen, a két panel sokban eltér! A 2011-es modelleket felejtsd is el, mert már nem talász belőlük bontatlan újat!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25004) kovadika válasza soulf03 (#25002) üzenetére


kovadika
őstag

Azt javaslom idei modellt vegyél, mert a tavalyiak közül valószínűleg kiállított, vagy visszaküldött darabot fogsz kapni. Amúgy használd a keresőt, vagy ctrl+f, plusz a modell neve ami érdekel, elég sok minden le van írva ezekről, még ha csak egy kicsit is lapozol vissza.

[ Szerkesztve ]

(#25005) soulf03


soulf03
csendes tag

ok, köszönöm a segítséget!
üdv.:
s

(#25006) liszi70 válasza soulf03 (#24995) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 42UT50-re 131W az átlagos fogyasztás-adat, ez szerintem meg is állja a helyét, a 42U20-am 110-130W körül fogyasztott átlagban. Nehéz ezt pontosabban megmondani plazmánál, hiszen képtartalom függvénye a fogyasztás, és a beállításoktól is függ. Az biztos, hogy nem olyan drámai a mai plazmák fogyasztása, mint ami a városi legendákban szerepel. A ledes elcédéknek tény, hogy kevesebb, de a plazmák képminősége bőven kárpótol a havi kb. 400 Ft. különbségért. (42-es képmérettel, napi 4 óra tévézéssel számolva.)

Szerk.: na, mire leírtam, már vagy 8 válasz érkezett, hasonló tartalommal. Gyorsak vagytok!.....Vagy inkább én vagyok lassú...

[ Szerkesztve ]

(#25007) -HajTömeg- válasza soulf03 (#25000) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem egy alap plazmám van (Pana42X50)
Tény,hogy a fogyasztástól én is félek,de tegnap volt szerencsém összehasonlítani egy LG smart tévével.
Az enyém most újonnan 120e, az az LG 250e volt, óriási különbség van a plazma javára,sokkal szebb az enyém képe.
Ha a hibái (lehetséges ghost,beégés) annyira nem zavarnak,akkor inkább plazma.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#25008) mayday00 válasza soulf03 (#24995) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem Samu ES6710 van, szóval elvileg jobb mint a tied.
De nyugodtan feljöhetsz hozzám tesztelni a tv-t..
BD ről nézünk filmet.Majd mikor látod a után húzásokat, felhősödést, aurát a emberek körül, nem tudom mi lesz a véleményed..
Nézd meg a hozzászólásaimat, mennyit sírok, hogy s.r a LCD,s abból a pénzből amit LCD re költöttem, nagyobb, s jobb plazmát vehettem volna.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25009) attamero81


attamero81
senior tag

Ráadásul a plazmának a képbeállítási opciója tágabb értelemben állítható factory módban ,mint egy LED-é.A LED eléggé meg van szabva a határ,hogy melyik értékeknél kell normális képet adni vagy szín telítettet ahogy szokták mondani.A plazmánál a factory módban való állítással a szín egyensúly állítgatással kisebb fogyasztást lehet elérni.Ez a 2012 Samsung modelleknél tapasztaltam.Kevésbé élénk színek és pár W nyereség.Viszont az élettartam nő ez által,mert a gázt nem hajtod nagy mértékben.
Ami viszont a mai napig meg kell említenem,hogy a javítási költsége még mindig magas egy plazmának.Ezt nem elrettentés kép mondom,hanem hogy tisztában legyetek vele.Még az LCD vagy LED-nél power -- main -- Tcon,addig a plazmánál már ott van a Y-sus -- Z-sus -- Power -- Main.Azt hiszem nem hagytam ki semmit.Ha igen javítsatok!!Ezek hibája sajnos nem két forint és a tapasztalataim,hogy általában ha a power elmegy akkor viszi magával a két sus-t is.Inkább valamelyik sus hibája a mérv adó.Na de ne merüljünk bele ebbe.Élvezzük,hogy szép képet add.

Nekem a kis D5000-em már több,mint 5000 órát ment.Igaz nekem a monitornak van használva és napi szinten 18-20 órát is megy.Miért ne használjam ha megvan.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25010) mayday00 válasza liszi70 (#25006) üzenetére


mayday00
őstag

liszi a másik dolog..
Én is melózok, te is, mások is.
Van hogy hétköznap, csak este van bekapcsolva a tv, 1-2 órára.
max hétvégén nézek filmet..
Miről beszélünk, hogy sok a fogyasztás..!?Nem napi 8órát megy a tv..
Jó aki otthon van s egész nap tv zik...De általában munkahelye is van a embernek..
Nem egész nap megy a tv..
Jó aki pl nyugdíjas s egész nap pl tv zik, be van kapcsolva, az tényleg ne vegyen plazmát..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25011) mayday00 válasza DM-Fan (#25001) üzenetére


mayday00
őstag

Menjen napi 8 órát az 50"-os plazmád...

Hol megy napi 8 órát... :DD

Gondolom ezt arra értetted, ha 8 órát menne akkor is csak annyi lenne a fogyasztás..
De természetesen sehol sem megy napi 8 órát egy tv.
Magánlakáson nem hinném.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25012) #09634560 válasza attamero81 (#24975) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hangfalas kérdéseddel gyere a házimozi topikba, kicsit több infóval, ami szobaméret, max ár zene/mozi arányerősitő tipusa, és hogy használt jó lenne -e, ezeket az infókat beírva biztosan tudunk neked segiteni. Elsó körben ezt ajánlom!

(#25013) attamero81 válasza #09634560 (#25012) üzenetére


attamero81
senior tag

THX a segítséget!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25014) pkaresz válasza janos666 (#24970) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ezt én teljességgel meg tudom erősíteni!
Mindenben megállapodtunk előre, több verzió is szóba jött nálam!
Nagyon korrekt volt!
Kössz az ajánlatokat!

Üdv: Karesz

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#25015) WhiteWalker válasza liszi70 (#24994) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi,akkor a hang kérdéssel odafordulok :R , bár azt nem mondtam hogy nálam hdmi-vel van a pc összekötve a tv-vel és a tv-ből optikai kábel megy a z5500 hangrendszerbe....

Nem indítok teljes képernyővel , kb a 3/4-ét fedi le,majd dupla katt és akkor rakom teljesre...de akkor megnézem hogy mi történik ha teljes képernyővel indítok :R

(#25016) #09634560 válasza WhiteWalker (#25015) üzenetére


#09634560
törölt tag

NA itt a hiba: igy csak sztereód lehet, közvetlenül az erősitőbe kelene vinned a lejátszóból a jelet. Mivel a tévék szinte mindegyike a HDMI forrást másolásvédelmi okból sztereóra konvertálja le.
Z5500 ha tud ja a dolby digitalt és DTS-t akkor Bitstream, ha nem akkor PCM formában kell a jelet neki küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#25017) DM-Fan válasza mayday00 (#25011) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért ne mehetne napi 8 órát? Hétvégente nálam van úgy, hogy 14-et is simán megy kikapcsolás nélkül, ha otthon vagyok. Háttérzaj valamelyik igényes HD-adóval. Hétközben is simán van úgy, hogy benyomom este 6-kor, aztán megy éjfélig simán, először háttértévézésként, aztán filmnézési célból. Aztán bele sem gondolsz azokba, akik pl. kisgyerekkel vannak otthon egész nap, na ott napi 16 órát is simán megy egy TV! Ne magadból indulj ki, aki nem is használod a TV-det! Egyébként a felmérések is azt mutatják, hogy egy átlag magyar (sajnos) napi 4-5 órát néz TV-t. Ez csak úgy jöhet ki, ha szignifikánsan sokan nézik 8 órát is akár.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25018) WhiteWalker válasza #09634560 (#25016) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt cáfolnám,mert a házimozis topicban érdeklődtem pár hete erősítő ügyben és ott sem hitték el ,amit leírtam,de akkor ide is belinkelem a komentem képekkel mellékelve: #24606

"Z5500 ha tud ja a dolby digitalt és DTS-t akkor Bitstream, ha nem akkor PCM formában kell a jelet neki küldeni." Ezt nem értem,ezt hol lehet állítani? (tudja a Z5500 a DTS és DD-t)

[ Szerkesztve ]

(#25019) #09634560 válasza WhiteWalker (#25018) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hangkártyánál lehet. Nálam ugy kellett anno hogy kiveszem a PCM elöl a pipát és akkor passtrough engedte át a jelet a hangkari.
Szerintem azért próbáld ki közvetlen az erősitőbe kötni. Ez általános jelenség szokott lenni, lehet kivétel volt a te vagy egy másik eset az Xbox vagy a tévé jóvoltából de az én tapasztalataimmal ellenkezik a "HDMI forrásről DD5.1 az erősitőbe optikain" jelenség. Több tipuson kipróbálva.

(#25020) Gabor970 válasza mayday00 (#25011) üzenetére


Gabor970
addikt

Hét közben kb 18h-23h közt, hétvégén simán néha 10h-24h közt megy. Sokszor valami koncert zenehallgatási céllal csak. Az egyre több HD csatorna elcsábít.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25021) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

2013 ces panasonic [link]

(#25022) mayday00 válasza Hsanyika1 (#25021) üzenetére


mayday00
őstag

Ekkor mutatják be a 2013 as modelleket?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25023) Hsanyika1 válasza mayday00 (#25022) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Valószínű hogy egy két titokra fény derül ,de európai példányok ettől elszoktak térni.

(#25024) WhiteWalker válasza #09634560 (#25019) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az a gubanc,hogy alaplapi hangkártyám van és a Realtek HD audio manager-be nincs ilyen beállítási lehetőség...ezért sem vettem hang kártyát mert ugye a tv elvileg tudja a jeleket...

Viszont mikor még megvolt az előző alaplapom,azon volt coax kimenet és az volt rákötve a z5500-ra coax bemenetére és így a hang közvetlenül jött,nem a TV-ről... a kép meg ment hdmi-n..A mostani alaplapomon meg csak optikai kimenet van...létezik átalakító optikairól---> coax-ra? Talán ez a megoldás még jó lehet...irány a gugli :D

(#25025) anonym1s válasza soulf03 (#24995) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Hagyd a 42"-eseket, egy honap mulva meg fogod banni hogy nem 50"-est vettel.
Ezt vedd meg: TX-P50X50.
Nekem ilyen van, jobb mkint az lcd tevem.
Igaz hogy a felbontasa csak 1024 x 768, de masfel meterrol mar nem lehet megmondani hogy nem full hd, es tuti nem 1 meterrol fogod nezni.
Fogyasztasa a keptartalomtol fuggoen 80-200 watt, filmnezes kozben atlagosan 140. Ugyanazzal a tartalommal a 47"-es lcd tevem 110 watt. Tehat a kulonbseg 30 watt orankent, de szamoljunk 50-el.

1 KW (1000 W) aram kb. 60ft lehet orankent.
1000 W osztva 50 W = 20
60ft/ora osztva 20 = 3ft/ora

Tehat a kulonbseg 3ft orankent. Ha napi 5 orat tevezel akkor 5 x 3ft = 15ft/nap es 30 nap x 15ft = 450ft havonta a tobblet fogyaszta amit az 50"-es plazmam csinal a 47"-es lcd-vel szemben.
Egy ket gombos fagyi ara :) es ezert kapok plusz 3" meretet, szebb kepet, jobb nezesi szoget, tovabba fele annyiba kerult mint az lcd tevem..
Szerintem megeri :)

(#25026) #09634560 válasza WhiteWalker (#25024) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen az is jó megoldás és jó megoldás lehet az USB hangkártya is, irány a gugli és az árgép. :D

(#25027) WhiteWalker válasza #09634560 (#25026) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megvan mire megy el a túlóra pénzem :DDD , ezt digitális koax konverter találtam első körbe....van egy sanda gyanúm,hogy ez még mindig olcsóbb mint egy usb-s hangkártya... :U :D

(#25028) #09634560 válasza WhiteWalker (#25027) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem jó lesz.

(#25029) DM-Fan válasza anonym1s (#25025) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"1 KW (1000 W) aram kb. 60ft lehet orankent."

Elég lesz az 50 Ft/kWh-nak is, még annyi sincs - lásd a föntebb linkelt számításaimat!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25030) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

2013 ces oled 4k 8k stb. [link]

(#25031) mayday00


mayday00
őstag

Kíváncsi leszek a 2013 as pana modellekre.
Miben lesz változás?
Felbontásban biztos nem. Gondolom képminőség, stb..
Gondolom 2011-2012 modellek között is volt lényeges különbség.
Aki már most gyűjtöget új készülékre, nem lenne érdemesebb majd 2013 as modelt venni?
Gondolom márciustól kezdenek jönni a első fecskék..
2012 esek kifutnak, kérdéses új bontatlant lehet e még kapni.
Erről mik a vélemények? Hogy ha kifut egy széria, van e még belőle új, illetve meddig forgalmazzák..

Lesz itt valaki pl DM-Fan, esetleg 2013 as modelt veszel majd? Vagy valaki?
S a régit eladod?!

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25032) rappit4 válasza Hsanyika1 (#25021) üzenetére


rappit4
őstag

Csak legyen plazma, csak legyen plazma... :U

(#25033) WhiteWalker válasza #09634560 (#25028) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az árát néztem, szállítással együtt 5K körül lesz + optikai kábel is kell...közbe néztem hangkártyákat is. Találtam : ezt, a termék honlapján elvileg tudja a DTS és DD hangot, és lenne még ez. Az Asrock oldalán nem írják hogy mit tud,csak hogy nagyon THX true studio hangminősítése van... :U Ez a maximum amit egy hangkártyáért kiadnék...Most a 3 között vacilálok,mert az átalakító nagy valószínűséggel működne,az olcsóbb hangkártya elvileg tudja ,de hát elég gagyuszkának tűnik,az asrock meg bizonytalan,viszont jóval drágább... :U

bocs a sok offért,csak ha már elkezdtük akkor beszéljük végig :B

[ Szerkesztve ]

(#25034) mayday00 válasza rappit4 (#25032) üzenetére


mayday00
őstag

Esetleg ha nem lesz tételezzük fel bár azt kétlem..Miért ne lenne? Sikeres a plazma.
Honnan veszek én 2012 es modellt? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25035) anonym1s válasza DM-Fan (#25029) üzenetére


anonym1s
őstag

Oke, akkor annyi. Viszont igy meg kevesebb a kulonbseg, es a plazma-lcd arkulonbsegbol kijon vagy 20 ev tobblet aramszamla :)

(#25036) DM-Fan válasza mayday00 (#25031) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Olyasmiket kérdezel, amiről senkinek nincsen még fogalma. Semmi részletekbe menőt nem tudunk még az új modellekről, mint láthatod az egyik előbbi HSZ-ből, a CES-en január 7-én fogják bemutatni az új tervezéseket. Ha új modellt akarsz, arra még egy évet minimum várni kell, ha a mostani árszinten akarod megkapni. Hogy jobb lesz-e? Biztosan, csak azt még nem tudjuk pontosan, hogy miben és hogy ez mibe fog kerülni.

A forgalmazással kapcsolatban ezerszer leírtuk, hogy márciusig szokott reálisan új készlet lenni az előző évi modellekből, utána új már nem szokott érkezni, csak kiszórják a készleteket. Egyes modellek utánpótlása előbb, másoké később áll le.

Nem adom el a TV-met, még 3 évig garanciális és akkora előrelépés biztosan nem lesz, ami nekem megérje az eladással járó macerát, plusz a 350-400 eFt-os ráfordítást, ugyanis kvázi közel mindenben elégedett vagyok a jelenlegivel is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25037) kovadika válasza anonym1s (#25025) üzenetére


kovadika
őstag

Én nem bántam meg a 42-est, és 1-1,5 méterről is észre lehet venni a full hd nyújtotta előnyöket.

(#25038) Dexar007 válasza mayday00 (#25031) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem vagy te egy kicsit hiperaktív? ;]

Boldog karácsonyt minden kedves topiklakónak! :)

Give me your cum,bull!

(#25039) mayday00 válasza Dexar007 (#25038) üzenetére


mayday00
őstag

Inkább türelmetlen :)

Neked is kellemes ünnepeket. :)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25040) mayday00 válasza kovadika (#25037) üzenetére


mayday00
őstag

Hogyne lehetne észrevenni.
Én 2 méterről észreveszem pedig nem 42 es a tévém hanem kisebb..
1080p ben is vannak siralmas minőségű filmek.
Pl feláldozhatók 2, fehér pokol, Abraham Lincoln, a vámpírvadász ..sorolhatnám..Zajos, szemcsés, borzasztó a képe.
Profi kódolás után a feláldozhatók 2- nek, szebb volt a képe BDrip ben, mint 1080p ben.
6 éve készítek release-ket tudom mi a dörgés.
Ezt bárhol olvashatod..Eltűntek a szemcsék a zajok a kódolásnál..Tisztább lett.
Attól hogy valamire rá van írva, hogy FullHd még nem jelenti azt, hogy minőségben is ok...
Szóval full hd ban is vannak borzasztó minőségek amik 1ft ot nem érnek meg..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25041) Chapel


Chapel
addikt

Sziasztok,

Számítógépre kötném a plazmámat, onnan filmeznék. Monitor dvi-ról a tv-t pedig hdmi-n dugnám rá.

Ehhez kéne nekem valami jobb kábel, olyan 4-5 méter max ha jól saccolom, de nézhetünk picit hosszabbat is biztos ami biztos alapon. Van konkrét hely/márka amit érdemes?

Nem hiszem hogy számít, de egy 42"-os fhd panasonic.

Elsőre ezeket néztem, 1 2 vagy innen esetleg (van némi kedvezményem)

:R

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25042) KTTech válasza mayday00 (#25040) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, látom neked sem kellene erőltetni a release kiadást...

A zajcsökkentéssel, persze hogy csökken a zaj (ugyanez a helyzet a túl alacsony bitrátával is), de akkor oda a részletesség is. Én inkább nézek zajosabb filmet, mint műanyag vackot...

El kell fogadni hogy a film az bizony zajos, különösen, ha nagy érzékenységű filmre lett rögzítve, mert pl. sötétebb jeleneteket is tartalmaz. Ennek ilyennek kell lennie és nem műanyaggá vasalt sz*rnak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25043) mayday00 válasza KTTech (#25042) üzenetére


mayday00
őstag

Inkább vegyen oda a részletesség, mint egy mákfelhős, zajos, szemcsés, élvezhetetlen képet nézzek nézzen más.Avatart, sötét lovagot, meg tudták csinálni full minőségben?Gyakorlatilag nulla zajjal?!
Nem minden filmre mondható ez el, mondjuk 10%ékára..De ez a 10%ék 1ft ot sem ér..

Nolanon. Cameron -on kívül úgy látszik más nem ért a filmkészítéshez, mire kell rögzíteni...
olyannak kell lennie-- Igazad van jó is az a mákfelhő, 1.5 méterről nézve a 50 es plazmán...Super élmény lehet..

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25044) anonym1s válasza kovadika (#25037) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, 1 meterrol latszik a kulonbseg az 50"-esnel, de ki az a hulye aki 1 meterrol nez egy 50"-es tevet? :)
Amugy meg vegyel nagyobbat (50"-est) es majd akkor banni fogod hogy idot pocsekoltal a 42"-esre.

(#25045) mayday00 válasza anonym1s (#25044) üzenetére


mayday00
őstag

Ha veszek 50est veszek:)
Mert ha 42 est vennék, tutira 1 hónap múlva azon rágódnék, hogy miért nem vettem nagyobbat:) :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25046) kovadika válasza anonym1s (#25044) üzenetére


kovadika
őstag

A 42-esről beszéltem, már ekkora képátlónál is látszik a különbség 1-1,5 méterről, nemhogy egy 50-esnél. Nekem kényelmes ilyen távból nézni a tévét, ezért nem mondtam le a full hdről a nagyobb képátlóért. Láttam már 50-es a tévét működés közben és én is szívesen elfogadnám, de egy full hd 50-est nem engedhettem meg magamnak egy hd ready 50-es helyett meg inkább vettem 42-es full hd-t, mert nekem inkább a minőség és nem a méret számít. Persze, aki nem szereti közelről nézni, annak bőven jó egy hd-ready úgysem látja a különbséget.

(#25047) anonym1s válasza mayday00 (#25040) üzenetére


anonym1s
őstag

En es kovadika a full hd es hd ready tevek szemmel lathato felbontas beli kulonbsegerol beszeltunk, te meg a filmek minosegerol.
Ugyanazt a tartalmat 2 meterrol nezve en semmi kulonbseget nem latok a full hd meg a hd ready teveim kepe kozott, es mindket szemem hibatlan.

(#25048) KTTech válasza anonym1s (#25047) üzenetére


KTTech
veterán

42"-nál nem is kell különbséget látni... :) 50"-nál még látszódik, de ott is már csak épphogy.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25049) kovadika válasza anonym1s (#25047) üzenetére


kovadika
őstag

Hát nem vagyunk egyformák, bár két méterre soha nem ülök a tévétől. Ha már full hd-t vettem, akkor látni is akarom a részleteket, de még egyszer, 1-1,5 méterről számomra(és általában nem egyedül tévézek, a társaságom számára) is van különbség a 720-as és 1080-as filmek közt. Bár nyilván ez változhat annak függvényében, hogy milyen a minősége a nézett tartalomnak. Még egyszer; nem vagyunk egyformák, de akkor is túlzás azt állítani, hogy egy hónap után bánni fogja a 42-est, mert mindenkinek mások a tévézési szokásai.

(#25050) KTTech válasza mayday00 (#25043) üzenetére


KTTech
veterán

Látom, 0 tudásod van ehhez... de nem baj, csak ne terjeszd a hülyeséget.

Az egy dolog, hogy a filmek hátteréhez gőzöd nincs, de ha azt mondod, hogy nem azt kell látni, mint ami a filmen eredetileg is van (akár a koncepció részeként is, én pl. az Avatart nem nevezném jó minőségűnek, CG az egész, nem nehéz zajtalanra renderelni, de műanyag is), akkor nálad komoly gondok vannak...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.