Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) DM-Fan válasza Dorian (#26199) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a Qatsi-trilógia lesz és nem Oliver Stone-é, hanem Godfrey Reggio-é:

Koyaanisqatsi - Kizökkent világ (1982)
Powaqqatsi - Változó világ (1988)
Naqoyqatsi - Erőszakos világ (2002).

Megtekintésük valóban ajánlott!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26202) Dorian válasza Dorian (#26199) üzenetére


Dorian
félisten

Tévedtem. Nem Oliver Stone, hanem Godfrey Reggio rendezte a Qatsi trilógiát.

DM: Egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26203) 89Csabi89 válasza cdl (#26170) üzenetére


89Csabi89
tag

Néztem ezt is, de ez ugye mint írtad is 260k. Neked ilyen van? 4db szemüveggel adták?
"Nem panaszkodnak a sávosodásra, kevésbé hajlamos a ghostra." Ez saját tapasztalat, vagy hivatalos, vagy többen írták már ezt? :)

(#26204) Zozzy válasza spiky03 (#26183) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nekem annál a +18-as demonál hátra kellett lépnem, mert a nő konkrétan majdnem szájba rúgott. :DDD

(#26205) cdl válasza 89Csabi89 (#26203) üzenetére


cdl
senior tag

Igen, ilyen van.
4 szemüveg járt hozzá.
Tesztelték külföldi fórumon ghostra őket(cnet talán), onnan az infó.
Olvasgass külföldi fórumokat, megéri.
De ha itt az utolsó pár hónapot elolvasod, fogod tudni, hogy miből választhatsz.
Én 3 hónapot szántam az olvasgatásra.

(#26206) s7evcsenko válasza Voice24 (#26200) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Egyetértünk! :R

Kernel:
Ez a postás felbontotta sztori amúgy elég életszerűtlen...
Ezután vajon a posta mit kezd a bontott csomaggal? Kifizetik a feladónak, benyelve a buktát? Vagy?
Visszaküldenek egy megtépázott, bontott csomagot? :U
Na mindegy, tényleg nem ér ennyit a dolog, csak ez kicsit fura!

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26207) 89Csabi89 válasza cdl (#26205) üzenetére


89Csabi89
tag

Milyen akcióban vetted, hol és mennyiért, és mikor ha nem vagyok túl indiszkrét ? Mert alapból ugye kettő jár hozzá. Ill. hogy "kik" voltak a vetélytársak, és miért e készülék mellett döntöttél végül (mik voltak a szempontok).

(#26208) Khelben válasza Kernel (#26190) üzenetére


Khelben
nagyúr

Posta üzletszabályzat 3.2.4.Utánvétel: A különszolgáltatás igénybevétele esetén a Posta a küldeményt a feladó által megjelölt utánvételi összeg beszedése után kézbesíti.

Magyarul amíg ki nem fizeted, addig nem kapod a kezedbe a csomagot. A postásnak pedig nem kötelessége megvárni, míg felbontod, hiszen utána már úgysem adhatja vissza a pénzt, akkor se, ha üres dobozt kaptál. Szerintem kevered a futárcégekkel.

[ Szerkesztve ]

(#26209) bigdady válasza Khelben (#26208) üzenetére


bigdady
nagyúr

:K

(#26210) cdl válasza 89Csabi89 (#26207) üzenetére


cdl
senior tag

Használt volt, 2 hónapos. 2 hete vettem.Szerencsém volt.
Olyan boltot keress, ahol gyári garanciát adnak, az nagyon fontos.
Mivel Nekem fontos volt, hogy legyen tükröződéscsökkentő bevonat rajta, így az ST50 és e között őrlődtem.
Aztán szembejött a Samsung használtan, és eldőlt.
Most már lassan egy árban vannak, (pár hónapja drágább volt a Samu jóval, sok helyen még mindig)
így újonnan a Samsung mellett döntenék újra. A kevesebb ghost, sávosodás, a menüje, Smart, szemüvegek a DVB/S2 esetleg a pozitív dolgok.
Az ST50 mellett szól a kicsit szebb kép, az 5 év garancia ha kifizeted.
BBéci most teszteli az E6500-at, majd olvasd el, mit ír róla.

(#26211) 89Csabi89 válasza cdl (#26210) üzenetére


89Csabi89
tag

Mindenképpen :D Köszi :)

(#26212) s7evcsenko válasza Khelben (#26208) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A futárcégek is ugyan így dolgoznak... ott se kapsz semmit, amíg nem fizetsz! :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26213) spiky03 válasza Zozzy (#26204) üzenetére


spiky03
veterán

A szemét ribije. :DDD
Hát akkor tényleg egy Pana szemcsit kell beszereznem, mert nálam ilyen hatás nem volt azzal a Samsung szemüveggel.
Lehet, még ki kéne próbálni a 3000 huf-osal is, mert arra írták, hogy ott volt kifelé érezhető 3D hatás is, pl a Sammy nagy kalandjánál.
Kölcsön kérném a szemcsid egy próbára, csak az a baj, hogy kicsit messze vagy. :(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26214) Hsanyika1 válasza spiky03 (#26213) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

szia ezeket nézted már?[link]

(#26215) Khelben válasza s7evcsenko (#26212) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ha jól rémlik, ott meg kell(ene) várnia a futárnak míg kinyitod és ellenőrzöd. Legalábbis a webshopok rendelési részében általában le van írva, hogy átvétel után a futár jelenlétében ellenőrizzük a csomagot, nem sérült-e valami. Bár én még sosem kértem tőle, hogy várjon.

(#26216) spiky03 válasza Hsanyika1 (#26214) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, de még nem.
Nah meg nem szeretnék kiadni érte több 10 ezret, mert tényleg csak lehet, hogy 1-2x lesz használva. :D
Max még szétnézek az ebay-en, hátha ott van olcsóbban is Pana szemüveg.
Kérdés csak az, hogy azok jók-e a tv-hez? :U

Szerintetek ha pl bemegyek a Panashopba egy Samsung szemüveggel, akkor kihajítanak? :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26217) spiky03 válasza spiky03 (#26216) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ebay-en sem olcsóbb. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26218) amdk7 válasza spiky03 (#26217) üzenetére


amdk7
aktív tag

Éppen ezt akartam javasolni, hogy menj be, próbáld ki a samu-val is meg azokkal is amiket lehet ott kapni.
Majd eldől, melyik a jobb...
Jah és vigyél tesztanyagot is, lehetőleg amelyikből a lábaknak kellene kilógni. :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#26219) Zozzy válasza spiky03 (#26213) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Szerintem meg tudjuk beszélni, sűrűn járok Bp.-en a Stadionok környékén. Keress meg privátban, ha érdekel.

(#26220) milszab


milszab
senior tag

Szerintetek a GT50 megér plussz 70-et az ST50-hez képest? Csak mer nagyon a gt-n gondolkozok. Ha már veszek, akkor jóó legyen. Meg amúgy is műszaki cikkeken nem szeretek spórolni, bár azért van 1 határ.. :) Ha most nem is, de ha bemenne 300 alá az ára nem lenen rossz!! :)

(#26221) z123456789


z123456789
addikt

(GT50)

Sziasztok!

A szolgáltatóm tud adni CI modult.Kell valamit nekik mondanom, vagy ez mindegyik ugyan olyan.Most voltam az irodájukban, vissza kell vinnem tokkal vonóval a beltérit, és kapok egy olyan káryát.A csaj nagyon magabiztosan mutattott egy ilyen CI-t, semmit nem kérdezett a TV-mről.Ezek nem eltérőek? :F

(#26220) milszab
Hasonló cipőben voltam én is.GT-t vettem ;)
Még nincs kalibrálva, mert bejáratós, de én már most letoltam a gatyám tőle.Haverok, család mindenki.
Pedig csak USB-n keresztül nézem egy külső vinyóról a filmeket (általában BD, mst kiterjesztés, vagy mkv.Mindig a legnagyobbat töltöm.Természetesen fizetős oldalról!!!!!!!! :) ).Várom majd hogy mit fog produkálni BD lejátszóról, eredeti lemezzel, jobb összeköttetésben. :)
Ha tényleg nem vagy spórolós, akkor vedd meg!Vagy várj egy kicsit, de akkor is ezt vedd meg! :D Vagy várj egy kicsit, és vegyél VT-t! :D :D

[ Szerkesztve ]

(#26222) gyiku válasza milszab (#26220) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem megerte.

z123456789: elvileg szabvany meret.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#26223) Ijk


Ijk
nagyúr

(#26224) Ispy válasza Ijk (#26223) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, mert ma már szinte mindenük okos még a zoknijuk is :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26225) z123456789 válasza gyiku (#26222) üzenetére


z123456789
addikt

Kösz! :)

(#26226) milszab válasza Ijk (#26223) üzenetére


milszab
senior tag

Ezt én is hülyeségnek tartom, és úgy 30-al meg is nyomja az árát. Helyette inkább a belső lejátszóját fejlesztenék, vagy bármi mást! Vagy akkor lenne külön ugyanaz a típus, csak net nélkül.

(#26227) Gabor970 válasza Ijk (#26223) üzenetére


Gabor970
addikt

max az használja ki, aki egyedülálló. Ha belegondolunk, mennyire életszerű, hogy három ember ül a nappaliban, és neteznek az alapján, amit az egyik nézegetni akar? Legtöbb ember elég személyes dolgokat nézeget a neten (facebook, levelek, fórumok) ami nem érdekes/nem tartozik másra. A TV nem netezésre való. Még a skype-ot is egy szűk rétegnek tudom elképzelni, ahol a család két fele egymástól messze van, és ezért program a videotelefonálás családilag.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26228) dedy70 válasza milszab (#26220) üzenetére


dedy70
tag

Ez a 70E már határeset. Én is ezen filózok nap mint nap. Amikor beesik az 50GT50 ára 300E alá már rendelem is 5 éves kiterjesztett garanciával a Panashop-tól, így 345E körül lenne a teljes vételár.

(#26229) milszab válasza dedy70 (#26228) üzenetére


milszab
senior tag

MIért? Plussz 45 a gari rá?? :Y Vagy 2 szemüveget számoltál még bele?

(#26230) Viktor81 válasza milszab (#26229) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Barmennyiert veszed, +15%-a a vetelarnak a garanciakiterjesztes 5 evre. Ezzel szamolj...
De erdemes megvenni, mert 5 ev eleg hosszu ido es addig nyugodtan alszol..
(Ja, es ez csak a Panashopnal elerheto...)

[ Szerkesztve ]

(#26231) Heffi válasza milszab (#26220) üzenetére


Heffi
őstag

Megéri!
Nem éri meg!
Ezt csak Te döntheted el, mert Te tudod neked mi éri meg.

Én Karácsonyra vettem a tv-t. Amikor nekiszaladtam úgy volt, hogy led háttérvilágítású készülék lesz, de annyit kutakodtam a neten, hogy kigyógyultam a led tévéből. Én egy energiatakarékoskodási lökött ürge vagyok, keresem az A++++++-s készülékeket, a napenergiát meg mindent, amivel spórolni lehet, de addíg olvastam a teszteket, amíg rájöttem, hogy ebben a félmilláig tartó árkategóriában a komprumisszummentes megoldás a plazma.

Panbuzi vagyok, és nagyon akartam egy IPS paneles 47"-s WT50E-t, de ahogy elkezdtem olvasni, nem igazán találtam best buy értékelést egyik LCD-re sem, de a VT50-es plazmára annál inkább. Bementem egy panashopba, hogy személyes tapasztalatom is legyen a készülékkekkel kapcsolatban, és épp az eladó hívta fel a figyelmem a GT50-re, hogy sokkal jobb vétel mint a VT50.

Amikor elvetettem a GT50-t, az azért volt, mert november környékén még 380ezer körül volt az ára, a VT meg alig került többe, mint a 2 szemüveg ára, amit adtak hozzá.

Az Aréna Plázában lévő shop-ban néztem meg a készülékeket, s meglepődtem, hogy a GT 50 már csak 320eFt. Sőt még akció is volt, hogy adnak hozzá 2 db szemüveget, igaz nem a panát, hanem valami univerzálist, de az is jobb mint a semmi.

Az élet vicce, hogy amikor regisztráltam a Panashopban és beraktam a kosárba a GT-t, még járt hozzá a szemüveg, de amire aktiváltam a megrendelést, már lemaradtam a hemü akcióról. :W

Na most nézzük meg, miről is mondtam le 120eFt-ért (VT-GT):

2 gyári szemüveg (azt hittem lesz utángyártott, de lemaradtam), vettem 1 fél pana hemü árából 4 samut.
5000000 kontraszt arányról (6 M/5,5M)
távirányító, aminél többre tartom az ingyenes viera remote alkalmazást
SD kártya rögzítési lehetőségről (de hát van értelmes műsor, amit fel kell venni?), USB-re amúgy is működne, ha lenne olyan műsor, amit érdemes felvenni
2 db szemüveg
Jobb szűrőről, ami a feketét biztosítja nappali fényviszonyok mellett (ezt az egyet sajnálom)
PIP módról( van PIP-es Loewe tv-m,de egyszerűen nem használom, nincs rá szükségem mi a fa...-nak?)
Keretmentes üveglapról, ami csak egy disane fogás.

Mégegyszer mondom: NINCS KOMPROMISSZUM! egy tV-t többet nézel, mit autózol, többet nézed mint szeretkezel a pároddal, többet nézel mint játszol a gyerekeiddel, szóval ne vigyen el rossz döntés felé 60 doboz cigaretta ára!

Bocs a hosszúra sikerült ömlengésértde megérdemled a legjobbat a pénzedért, hát válassz annak megfelelően!

(#26232) Kernel válasza s7evcsenko (#26206) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez a postás felbontotta sztori amúgy elég életszerűtlen...

Ja, szóval hazudok, ne fárassz inkább... én magam is csodálkoztam, sőt még én mondtam, hogy inkább ne piszkáljuk, nehogy gond legyen. Csak menjen vissza, így ahogy van. De ő rá se hederített, mintha rutinmunka lenne neki. Szinte rám akarta tukmálni a csomagot, mint akit az után fizetnek, hogy mennyit kézbesít. Vagy büntetik, ha nem.

Mindamellett ez már vagy 10 éve történt, nem futár, hanem postás, és egyébként a SINI Kft. küldött tévedésből egy csomagot. (20 év alatt egyetlen tévedésük, vagyis nem vészes.)

Másik dolog, hogy a "nem kapsz csomagot, amíg nem fizetsz" történet ott vesz érdekes fordulatot, amikor a futárnak az arcába mondod, hogy OK, nem veszem át, amíg bele nem nézhetek. Például minimum azt, hogy eltört-e az LCD-kijelző, szállítás közben.

Próbáld ki öreg, és majd nézd meg a futár arcát, utána hazudtolj meg...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#26233) z123456789


z123456789
addikt

Nos itt van ez a modul, mondták hogy várni kell vele, de azért előtte megkérdezem, hogy semmit nem kell akkor a TV-be beledugni ezen kívül?Még azt a kábelt sem ami az STB-be volt bedugva? :F Srry ha már megint lama kérdéseket teszek fel. (conax bent van)

(#26234) Viktor81 válasza z123456789 (#26233) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ne viccelj !
Azert az "antenna" kabelt termeszetesen csatlakoztatni kell...
Ha kabelen kaptad a jelet, akkor a C-s tunerbe, ha muholdrol, akkor az S-be.
Conax modulba pedig kell a szolgaltato "kodkartyaja".

(#26235) Ispy válasza Heffi (#26231) üzenetére


Ispy
veterán

Mégegyszer mondom: NINCS KOMPROMISSZUM! egy tV-t többet nézel, mit autózol, többet nézed mint szeretkezel a pároddal, többet nézel mint játszol a gyerekeiddel, szóval ne vigyen el rossz döntés felé 60 doboz cigaretta ára!

:R :R :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26236) z123456789 válasza Viktor81 (#26234) üzenetére


z123456789
addikt

:B
Azért ahhoz képest hogy milyen fiatal vagyok, és ez az első TV-m, és nem mozgok a szakma belső berkeiben, azért győzött a logikám.Legalább mond azt hogy a kérdés jól lett feltéve!

És kösz a választ!

Akkor még fogok kapni pár hsz-t visítós smile-val ugye? :F

(#26237) anonym1s válasza 89Csabi89 (#26141) üzenetére


anonym1s
őstag

....mert az okkés hogy a feketéje verhetetlen a plazmának....

Na en ezt egyaltalan nem tapasztalom. Nekem panasonic plazmam van (2 hetes) es epp csak egy hajaszallal jobb a feketeje mint a 2 eves LG lcd tevemnek. En erre nem mondanam hogy verhetetlen kategoria. Minden masban jobb (foleg a latoszog) mint az lcd, de a fekete szint pont nem az.

[ Szerkesztve ]

(#26238) Viktor81 válasza z123456789 (#26236) üzenetére


Viktor81
senior tag

Sanszos, hogy paran azert meg meglepodnek ezen kerdeseden..
Viszont annak ellenere, hogy fiatal vagy, elso TV-s, meg ugymond laikus a temaban, vettel egy GT50-es plazmat ! Ugy gondolom, ez mindenkeppen dicseretes.
Egyebkent milyen szolgaltatasod van ? (persze, ha szabad kerdeznem)

(#26239) Heffi válasza Ispy (#26235) üzenetére


Heffi
őstag

Tudom, hogy mindenki más lehetőségek között él, gondolok itt az anyagiakra. Első tv-m 63 ezer Ft volt, ami mondjuk 2 havi fizetés volt 1994-bem. Ennyi munkáért egy 63 cm-es nem síkképcsöves Videoton fadobozos Tv-t kaptam. 2. készülék a korát megelőző 16:9-s képarányú Sony tv kb 70 cm-es képátlóval 1997-ben 230 eFt volt és még csak nem is volt síkképcsöves. 3. már egy PV70-s plazma , azt is akkor vettem, amikor még a samu 72 cm-es képcső volt a divat. +2-3 év 107 cm-es élmény az átlagemberrel szemben szerintem megérte 5 évvel ezelőtt a 263 ezret. Most meg itt a gt50, had ne magasztaljam mennyire Q jó!

(#26240) z123456789 válasza Viktor81 (#26234) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt:

Ebbe:

.

Ugye?

[ Szerkesztve ]

(#26241) #09634560 válasza z123456789 (#26240) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen.
Kártyát pedig a Conaxba kell a beltériből.

[ Szerkesztve ]

(#26242) z123456789 válasza #09634560 (#26241) üzenetére


z123456789
addikt

Kösz-kösz! :)

(#26243) Ispy válasza Heffi (#26239) üzenetére


Ispy
veterán

Én is most akarok majd venni egy új 50-es panát a régi 42-es helyett, először az UT-ben gondolkodtam, de igazából az ST tetszik nagyon, szóval az lesz, még ha drágább is.

Ispy

Sajnos a GT50 nekem már kiesik az elérhető palettáról :(

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26244) Heffi válasza z123456789 (#26240) üzenetére


Heffi
őstag

Ne viccelj már! Ha egy antenna kábelt nem tudsz csatlakoztatni a tv-dhez a használatiban leírtak alapján, akkor vegyél a méretedben szoknyát! :DDD , és festesd a hajad (már ha van, mert nekem mudjuk már nagyon nincs) szőkére.

Amúgy is felejtős a műsorszórás. A GT50 nem tv, hanem mozivászon helyettesítő eszköz otthonra. Ennek megfelelően HD tartalmak megjelenítésére tessék használni. Azon a kábelen, amit lefotóztál, nem sok használható jelet fogsz kapni. Vagyis értelmes....jelet.

[ Szerkesztve ]

(#26245) z123456789 válasza Heffi (#26244) üzenetére


z123456789
addikt

Ment PÜ.
Megkaptam a választ, nem kellene szemetelned az oldalt oltással!Meg ismét látszik hogy képben vagy.Mondjam hogy olvass vissza?Olvass vissza!Aztán megtudod hogy mennyire érdekel engem a csigaretek HD-ben.
Ha meg már hasznossá akarod tenni magad, akkor mondjad csak melyik oldal mutatja konkrétan ezt az összeköttetést?Megnézem azért, hátha tényleg ott van.

(#26246) #09634560 válasza Heffi (#26244) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csinján az agarakkal: azért egy NatGeoHD vagy Sport HD a te álladat is a földre küldené. :)

(#26247) dedy70 válasza Heffi (#26244) üzenetére


dedy70
tag

TV csatornák között is van HD, nem is kevés és idővel egyre több lesz. A szolgáltatómnál például 18+2 HD csatorna van jelenleg.

(#26248) Hsanyika1 válasza z123456789 (#26245) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

pl.[link] 12 oldal

(#26249) z123456789 válasza #09634560 (#26246) üzenetére


z123456789
addikt

De nincs szükségem rá.És még időm se arra hogy tv-t nézzek.Mozizásra tudok szánni, azért vettem olyan készüléket amit arra ajánlottatok.Biztosan szép, de nem hiszem hogy ezzel különösebben fogok foglalkozni.Amit szeretnék tudni a gepárdról, azt SD-ben is megtudom.

Egyelőre ott tartok hogy a sima mkv is a földre küldi az államat :)

(#26248) Hsanyika1
Akkor jókat fényképeztem le nem?Lehet elküldöm a Panasonic-nak a képeket, rakják bele az UG-ba, hogy az ilyen gyökerek mint én be tudják azonosítani a kábelt, annak ellenére is hogy ha beírod google-ba hogy RF kábel egyből ezt dobja ki.Hát hiába, nem vagyok TV szerelő, és inkább várok egy jóváhagyó HSZ-t olyantól aki már csinált ilyet.Mielőtt lesütném a gépet. :)
Olvastam ezt az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#26250) Gabor970 válasza dedy70 (#26247) üzenetére


Gabor970
addikt

+1, épp én is írni akartam, UPC digitális kábeles szolgáltatásában jócskán van érdemleges adással HD csatorna is. Vacilálok a CI kártyás lehetőségen, mert kiderítettem, hogy az én készülékemben is ki tudnám váltani a boxot, de félek a lassúbb csatornaléptetéstől (stb nagyon gyors) illetve néha hiányozna a médiatár funkció is. Nem tudok dönteni gyakorlatilag.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.