Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) Márk válasza 5leteseN (#92000) üzenetére


Márk
senior tag

Mi lenne a cél?

HDR-es filmeket nézni HDR-es színtérrel?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#92002) 5leteseN válasza Márk (#92001) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen.

A puszta számok alapján (emlékezetből "idézve") tudnia kellene a HDR-t, de nem tudja. Ahogy ugyanaz a TDi motor, ugyanazzal a Diesel-adagolóval tud 82, 114, és 128LE is lenni! ;]

Én 114LE-s Pana-plazmát szeretnék! ;)

Azt a szerviz-kódot (bármit) keresem, ami aktiválja a HDR lejátszási képességet! Például... ;]

[ Szerkesztve ]

(#92003) Márk válasza 5leteseN (#92002) üzenetére


Márk
senior tag

Ez így magában biztos nem fog menni.

Kezdjük ott, hogy a virágbolti HDR filmek H.265 kódolásúak, a Pana plazma belső médialejátszója meg csak H.264-et tud.

Már itt bukik a dolog.

Ezért kell külső eszköz a lejátszáshoz.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#92004) 5leteseN válasza Márk (#92003) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Számítógépről játszok le. Ez szerintem ezzel meg is oldódott. :C

Pontosítok: a W-10/W-11 azt írja ki, hogy a Pana-m nem képes HDR-re. :O :O

[ Szerkesztve ]

(#92005) Márk válasza 5leteseN (#92004) üzenetére


Márk
senior tag

Sajnos nem fog menni.

A tv képfeldolgozó áramköre fizikailag nem tud mit kezdeni a HDR metaadatokkal. Nem ismeri (nem is ismerheti), mert amikor a tv kijött, a HDR még a kanyarban sem volt.

Csak az SDR-t tudja feldolgozni.

Ha HDR-t akarsz a mostani tv-den, akkor olyan médialejátszó kell neked (akár PC-re is), ami átszámolja a HDR-t SDR-re.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#92006) 5leteseN válasza Márk (#92005) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:O

Van esetleg program ilyen Windows-ra?
A TV beállításaival hogyan lehet megközelíteni ezt?

(#92007) Márk válasza 5leteseN (#92006) üzenetére


Márk
senior tag

Elvileg a Media Player Classic Home Cinema: MPC-HC + a madVR kombó meg tudja csinálni.

Media Player Classic Home Cinema: MPC-HC download | SourceForge.net

madVR 0.92.17 / Test Build 205 Free Download - VideoHelp

Advanced MPC-HC Setup Guide | AVS Forum

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#92008) 5leteseN válasza Márk (#92007) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm! Ránézek. Ha jutottam valami értékelhetőre, hozom! :C

(#92009) KTTech válasza 5leteseN (#92000) üzenetére


KTTech
veterán

Nem, a TV-d fényereje nem elég a HDR-hez, de még a közeléhez sem - tekintve, hogy az SDR követelményeit éppen teljesíti. A feketéje már közelít, bár nem túl acélos mai szemmel nézve.

Ha Netflixet / Disney+ -t nézel, az új filmek esetén egy HDR-SDR konverzió eredményét látod.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92010) 5leteseN válasza KTTech (#92009) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Hirtelen nem találom (a korábban már keresett) kijelző-adatait a saját TV-mnek. be tudnád tenni, azzal együtt, hogy mennyit is kéne tudnia?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#92011) KTTech válasza hunspikey (#91997) üzenetére


KTTech
veterán

A HDR simán elérhető felvételi oldalon is. Egy közepesen modern RED kamera simán 15-16FÉ-s átfogást rögzít, de bármely tetszőleges kamera hoz 14FÉ-t. Ezzel csak az a gond, hogy nem létezik semmi, ami képes lenne ezt visszaadni. Ahhoz a 0 feketeszint mellé kellene 10000 cd/m2 fehérszint. Ehhez képest még a HDR4000 szabvány közelében sincsenek a megjelenítők.

Amit most csinálnak masternél az az elérhető legjobb kompromisszum.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92012) KTTech válasza 5leteseN (#92010) üzenetére


KTTech
veterán

0,06 cd/m2 a feketeszint a G30-nál, a Tied ennél kicsit rosszabb, a fehérszint olyan 80cd/m2 körül van.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92013) 5leteseN válasza KTTech (#92012) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Én valami 350-500cd/nm-re emlékszem, de akkor utána keresek mégis.

A korábban általam vizionált "LCD kijelző LED-fallal megvilágítva" ötlet meg már kezd is valóság lenni:

Minden korábbinál több LED zóna került a TCL új Mini LED tévéjébe

Ide tartozó kiemelés a cikkből érdekességként:
"...A televízió maximális fénysűrűsége 6500 cd/m², amivel magasan kilóg felfelé a kortársai közül. A konszern ráadásul azt is elárulta, hogy újfajta LED-eket használtak a készülékben, amelyek fogyasztása 40 százalékkal kevesebb, mint a korábbiaké...."

:C

[ Szerkesztve ]

(#92014) KTTech válasza 5leteseN (#92013) üzenetére


KTTech
veterán

Nem tudom mikor vizionáltad ezt, de a FALD LCD TV-k nem épp mai találmányok, már bő 1x évvel ezelőtt is léteztek :) amiben változás van az csak a különálló zónák száma, és a kisebb méretű LED-ek használata, valamint a kifinomultabb algoritmusok használata, hogy elfedjék a zónahatárokat, és kevesebb képi hibát okozzanak.

A legutolsó generációs plazmák felmentek 96-100cd/m2-re a Panasonicnál (a 65"-os, a kisebbeknek picivel nagyobb volt a fényerejük), a Samsungnál kicsit tovább is (de ott volt más probléma).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92015) 5leteseN válasza KTTech (#92014) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Amikor az egyre több és vezérelt LED-es háttérvilágítások felé "tértünk le az útról"(OFF-oltunk egy hangulatosat), akkor poénkodtam ezzel a "LED-fallal háttér-világítják majd meg..." a magában gyenge paramétereket hozó LCD-kijelzőket, hogy átmenetileg(egy erős marketin-ferdítéssel megtámasztva) kicsivel tovább bírják a piaci versenyt a feljövő technológiákkal szemben.

A cd/nm dologhoz: Tavaly egy tipus-(táp)hibás 42"-es LG plazmát(1366x???-as volt) javítottam meg. Az valamelyik netes Műszaki Leírásában mintha 1000 cd/nm-es lett volna. Akkor az elírás volt?
Teljesen hivatalos, gyári adatsornak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#92016) hunspikey válasza KTTech (#92011) üzenetére


hunspikey
őstag

Én tudom, hogy hol tart az Arri meg a Red, viszont szerintem picit rosszul számolsz a lejátszási oldalon... :R

Nyilván ne a kotta nulla nitből induljunk ki, mert a 0 nit duplája is csak 0 nit, szóval ez így értelmetlen, hanem induljunk ki egy ténylegesen látható nagyon sötét, fekete közeli árnyalatból, innen számoljuk a fényátfogását a TV-nek.

Saját tapasztalatom, hogy a 0,001 nites tartalom ilyen. Ez ténylegesen és egyértelműen egy ábrázolható árnyalat egy OLED tv számára. Egyébként ez ment a Kuronak is ha jól emlékszem, a ZT60 tudott 0,002-t míg a VT60 picit rosszabb volt, az 0,0033 értéket hozott.

Szóval 0,001 - ebből kiindulva:

Nit FÉ
0,001 - 0 FÉ alap fekete árnyalat (választott referencia)
0,002 - 1 FÉ
0,004 - 2 FÉ
0,008 - 3 FÉ
0,016 - 4 FÉ
0,032 - 5 FÉ
0,064 - 6 FÉ
0,128 - 7 FÉ
0,256 - 8 FÉ
0,512 - 9 FÉ
1 nit - 10 FÉ
2 - 11 FÉ
4 - 12 FÉ
8 - 13 FÉ
16 - 14 FÉ
32 - 15 FÉ
64- 16 FÉ
128 - 17 FÉ - itt van vége a legjobb plazmáknak
256 - 18 FÉ
512 - 19 FÉ
850-900 nit - 19 2/3 FÉ - itt van vége a középkategóriás OLED-nek
1000 nit - 20 FÉ
1500 nit - 20 1/2 FÉ - itt van vége a 2023-as csúcs OLED-eknek, pl LG G3, Sony A95L

Ebből az látszik, hogy még ha kicsit megengedőbbek vagyunk alul, akkor is biztonsággal kijelenthető, de, igen, kurvára tudják a mai oledek a 15 blendés (fényérték) átfogást.

Ezzel egyébként tökéletesen egybevág a tapasztalatom, miszerint a HDR1000 mastereket kikapcsolt tone mappinggel röhögve nyomja a képembe a 77G3 úgy hogy becsokizok a boldogságtól közben.

Idén stabilan meg lesz a 2000 nit úgy látom (előzetes G4 tesztek), és kb 5 év szerintem és ténylegesen ábrázolható a 4000 nites anyag is tónusáthelyezés nélkül.

Szóval TV van hozzá, felvételi és utómunka oldalon kéne felnőnie a fiúknak, tisztelet a kivételnek. Pl tegnap Prime-on belepillantottam a feleségem által nézett Vörös Királynő sorozatba, és ott bizony ránézésre jól van gradelve - iszonyú szép valós HDR.nek tűnik - már amennyire én értek hozzá :D

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92017) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Megtaláltam a javított tv ( LG 42PJ550 TV 42" HD Black 1500 cd/m² ) típusát és az engem zavarba ejtő 1500cd/nm-es adatot.

Lehet, az is, hogy én nem értek valamit, ezért járnék a végére a dolognak, mert nem értem amikor ennél fiatalabb, jobb technológiával, nevesebb gyártó által készített készüléknél 80 cd/nm "egetverő" teljesítmény! .. a felbontástól tekintsünk el ebben az esetben.

Esküt nem téve rá, de én a sajátomnál egy (most hirtelenjében meg nem talált) forrásból 350-500 cd/nm-es adatra emlékszem.

Mit nem értek? Lehet, csak nem látom, hogy hol keverednek meg a dolgok. :F

Előre is :R -ve !

Valamelyik (elszalasztott :O vásárlásomkor végzett ) érdeklődsemkor is emlékszem egy hivatalosként felbukkanó 65"-osra, 1000, vagy 1500 cd/nm-es adattal! :F

[ Szerkesztve ]

(#92018) BBéci válasza 5leteseN (#92017) üzenetére


BBéci
titán

Régóta köztudott, hogy a gyártók szemérmetlenül túloznak, megnézni sem érdemes az általuk megadott adatokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#92019) KTTech válasza 5leteseN (#92017) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, ez az adatlap úgy hibás, ahogy van. Mondjuk lehet, hogy 1-2 pixel méretben az ABL elengedné addig, de egy 5-10%-os ablakban elképzelhetlen plazma esetén. Mondjuk a foszforréteg nem sokáig tartana, állandósult ghosting és beégés garantált.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92020) 5leteseN válasza KTTech (#92019) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ezt értem, és bele is tervezetem a "gyártói marketinget", de a füllentett 1500cd/nm legkevesebb harmada igaz szokott lenni!

Az is bevett méret-optimalizálási(db-számra értendő) szokás, hogy egy kijelző panelt raknak a lehető legtöbb helyre, modellbe, típusba. Ez alapján valószínűsíthető. hogy az én nem-felső polcos plazmám kijelzője legaláb 30%-kal (de akár 50%-kal is) többet tud.

Hát ezt fenti, valós piaci és gyártói gyakorlattal alátámasztott 30-50%-ot szeretném "megtalálni" a TV-mnél és minőségre átváltani! ;]

(#92021) KTTech válasza 5leteseN (#92020) üzenetére


KTTech
veterán

Nem fogod megtalálni, mert egyszerüen nincs. De még ha a panelben lenne ennyi tartalék (de nincs, mérésekkel bizonyíthatóan), akkor sem a processor, sem a címzőáramkörök, sem a tápegység nem lenne képes többre.
A plazma soha nem volt és nem is lesz HDR képes.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92022) 5leteseN válasza KTTech (#92021) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Kár!

Azért köszönöm! :R

(#92023) Csöves válasza KTTech (#92021) üzenetére


Csöves
senior tag

"A plazma soha nem volt és nem is lesz HDR képes."
Mert senki nem fejleszti tovább.

Aquila non captat muscas.

(#92024) hunspikey válasza Csöves (#92023) üzenetére


hunspikey
őstag

Mert nem lehet tovább fejleszteni.

Kiég a foszfor ilyen fényerőnél, és akkoriban azt nem számoltam hogy paksot rá kéne kötni olyan fogyasztása lenne illetve kb a Warning :7/24 szauna üzem! táblát ki kéne mellé tenni per a képernyő jelentős részét a "hot surface - don't touch" felírat elfoglalná! :DD

Kb úgy írsz most mintha az egyszeri trabantos azon spekulálna hogy miért nem lehetett szeretett kétüteműjét Tesla p100 szintre hozni némi fejlesztéssel...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92025) M_AND_Ms válasza hunspikey (#92024) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha fejlesztették volna, akkor itt is biztos lehetett volna ezeket a problémákat javítani.
Talán emlékszel rá, amikor egy LCD kijelző annyira "lomha" volt, hogy képtelenség volt rajta mozgást megjeleníteni, max az órák kijelzőjére volt jó. A led-et pedig, csak mint kis piros ribizli, úgy láttuk a készülékek bekapcsoló gombja felett világítani. Stb, stb

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#92026) Csöves válasza M_AND_Ms (#92025) üzenetére


Csöves
senior tag

+az lcd panel gyártása sokkal olcsóbb.

Aquila non captat muscas.

(#92027) KTTech válasza M_AND_Ms (#92025) üzenetére


KTTech
veterán

A működési elv miatt nem volt lehetőség a további számottevő fejlesztésre. Azon kívül a pixel méreteit a nagyobb fényerőhöz növelni kellett volna (ami növelte volna a foszfor-lagot is), ami a felbontás csökkenésével járt volna.
+ az energiafelvétel ugrásszerűen emelkedett volna, ami pont ellentétes volt az EU energetikai céljaival, tehát jó eséllyel forgalomba se lehetett volna hozni, az USA-ban a Panasonic nincs jelen jó régóta a TV piacon, így az ottani terjeszkedés is kiesett.

Piac nélkül nem nagyon éri meg fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92028) robi-k


robi-k
őstag

Volt 4Kx2K panasonic TH-152UX1 plazma, 152", be is mutatták 2010-ben a CES-en:

Adatlap: [Panasonic TH-152UX1]
Az ára kb. fél millió USD volt, telepítési költség nélkül. Szerintetek mennyire lett volna "tömegtermék"?

(#92029) HoryThePooh válasza robi-k (#92028) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Nem beszélve a netto 170kg-os súlyáról :D
kellett volna hozzá nálam (salakblokk) pár 20-as dübel a falba :Y

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#92030) M_AND_Ms válasza KTTech (#92027) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel, akkor -10 éve- abba hagyták a fejlesztést, ezért nem tudjuk, mi lett volna, ha továbbra is rajta fekszenek a témán. Mint írtam, a múltból nem nagyon tudtuk elképzelni az akkori jövőt, ami most a jelen.
Az akkori döntés okait, akkor is értettük, de ki, most sem mondhatjuk, hogy nem lehet megcsinálni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#92031) KTTech válasza robi-k (#92028) üzenetére


KTTech
veterán

Elég sokatmondóak a teljesítményfelvételi adatok, 2.6KW átlagos, 3.7KW maximális, és nem nagy fényerejű a panel, ráadásul nem is az utolsó generációs panelek gradációjával rendelkezik hanem jelentősen régebbi. Mondjuk a 4K jelhez a 4x HD-SDi bemenet sem viccel :) és a panel maga is csak 577kg plusz a keret/talp 😃

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92032) hunspikey válasza M_AND_Ms (#92025) üzenetére


hunspikey
őstag

Hidd el a Panasonic megvette a Kuro szabadalmakat és az összes R&D tudást amikor felvásárolta a Pioneer-t és mégis befürödtek vele. Az EU és más földrészeken is érvényben lévő / újonnan életbe lépő energiafelvételi limitek gyakorlatilag önmagában kinyírták a technológiát, amit egyébként 1970 óta fejlesztettek, tehát ne gondoljuk hogy nem volt rá idő.. Egy plazma tv 400-500 wattot fogyasztott és akkor az még csak FullHD volt és max 150 nit fényerő.

A Panasonic ugyan bemutatott a 2010-es CES-en egy 4k-s verziót de ez inkább vicc volt, mert kvázi összedrótoztak 4 db fullHD TV-t, már ami a méretet, a súlyt és az áramfelvételt illette. 2014-re (jéé pont 10 éve) lehúzta a rolót mindenki, mert minden mérnök feltette a kezét és kijelentették, hogy nem lehet versenyezni árban/ fogyasztásban/ fényerőben/ felbontásban az OLED-el.

Ha lehetett volna, hidd el a nálunk okosabb mérnökök megtették volna.

Nem lehet. Vége van.

Ez pont olyan mintha te azt mondanád, hogy miért nem lehet úgy fejleszteni az Otto motort mint ahogy a processzor gyártók fejlesztik a szilicium lapkákat. Nem lehet, más technika, más anyaghasználati és fizikai korlátok vannak. Ha annyit fejlődött volna egy Otto motor mint amennyit fejlődött a CPU a Commodore 64 óta, akkor egy 1 köbcentis robbanómotor kb 1 millió lóerő lenne és nem fogyasztana csak egy csepp üzemanyagot a föld hold távolságon...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92033) MasterMark válasza hunspikey (#92032) üzenetére


MasterMark
titán

Egy plazma tv 400-500 wattot fogyasztott

Nem fogyasztott ennyit, de az ilyen tévhitek miatt is dőlt be aztán az egész. :))

Switch Tax

(#92034) KTTech válasza MasterMark (#92033) üzenetére


KTTech
veterán

A 65VT65 az csúcsban bekajál 350W-ot. A régebbi 50G30 ennél többet evett, az 50X10Y szintén. A nem NeoPDP paneles Pana plazmák fogyasztása még nagyobb volt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92035) MasterMark válasza KTTech (#92034) üzenetére


MasterMark
titán

De ez nem átlagos fogyasztás, hanem csúcsérték...

Switch Tax

(#92036) szika87 válasza MasterMark (#92033) üzenetére


szika87
aktív tag

Persze hogy nem fogyasztott, az a maximum fogyasztása, akkor ha valaki állandó jelleggel fehér hátteret néz rajta. Átlag használat mellett, mindegy hogy tv műsor, film vagy játék megy rajta, olyankor az átlag fogyasztás szerintem jó ha 250-300 watt.

We are here for a good time, not a long time.

(#92037) M_AND_Ms válasza hunspikey (#92032) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem érted mit írtam.
10 évvel ezelőtt egyéb okok miatt befejezték valaminek a fejlesztését.
Te meg most, bizonygatod, hogy nem is lett volna lehetőség fejleszteni? De ezt, egyszerűen nem tudhatod, és én sem tudhatom, mert egyszerűen nem történt meg. Ami nem történt meg, arról max csak képzelegni lehet, de tényeket és állításokat közölni nem. Esetleg annyit, hogy nem történt meg.

"miért nem lehet úgy fejleszteni az Otto motort mint ahogy a processzor gyártók fejlesztik a szilicium lapkákat"
Hasonlatod ott sántít, hogy az Otto motort jelenleg is fejlesztik, míg a plazmát 10 éve egyáltalán nem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#92038) KTTech válasza MasterMark (#92035) üzenetére


KTTech
veterán

Az átlagos az 265-300 közt van, ha nem 3D-zek. 3D-nél stabilan a maximum körül van a 65VT65-ös.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92039) liszi70 válasza szika87 (#92036) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Átlag használat mellett, mindegy hogy tv műsor, film vagy játék megy rajta, olyankor az átlag fogyasztás szerintem jó ha 250-300 watt."

Annyi sem. Lehet, hogy én átlag alatti fényerővel-kontraszttal használom a 65ST50-et, de nekem 42/60-as kontraszton 150W volt, 50/60-on 178 W volt az átlagfogyasztásom. [link]

(#92040) uriember válasza MasterMark (#92033) üzenetére


uriember
aktív tag

[link]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92041) Csöves válasza uriember (#92040) üzenetére


Csöves
senior tag

Energiafogyasztás bekapcsolva635 W

Nem kevés.

Aquila non captat muscas.

(#92042) uriember válasza Csöves (#92041) üzenetére


uriember
aktív tag

Mondjuk ez is a max terhelés telifehérrel, átlagban 450-500 Wattnál nem kér többet... :C

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92043) MasterMark válasza uriember (#92040) üzenetére


MasterMark
titán

De ez hibás adat, az megvan? Pont erről van szó...

Switch Tax

(#92044) uriember válasza MasterMark (#92043) üzenetére


uriember
aktív tag

Ez konkrét adat. Műszerész vagyok és mértem hosszabb távon az áramfelvételt kéziműszerrel...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#92045) roseA580 válasza uriember (#92044) üzenetére


roseA580
kezdő

OK.

De milyen kézi műszerrel?
Ami csak az "effektív" áramot méri (a "meddőt" meg nem)?
Olyanból kevés van.

Én ilyen mérést csak a villanyórával (okkal nevezik fogyasztás mérőnek) szoktam végezni. (mivel nincs erre alkalmas műszerem)

[ Szerkesztve ]

(#92046) KTTech válasza roseA580 (#92045) üzenetére


KTTech
veterán

Én fogyasztásmérővel mértem az enyémet. Igaz, jó játék volt mire összelegóztam, mert a fogyasztásmérőm EU szabványú dugóra van tervezve (Mo-n vettem), én meg az UK-ban élek jelenleg (igaz ez csak a 65VT65-ös mérésemet érintette, az 55VT65-öt még nem mértem le, nem megy annyit, hogy érdekeljen): kellett egy UK-EU és egy EU-UK travel adapter.

De bármelyik smart kapcsolóval mérhető a fogyasztás manapság, és pontosan is mérnek (de a TPLink Tapo kapcsolót lusta voltam rádugni), ráadásul filléres árban vannak.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#92047) hunspikey


hunspikey
őstag

Szerintem mindegy is, hogy 500 vagy "csak" 300 wattot eszik. A lényeg, hogy ennyiből csinál átlagosan max 120 nit fényerőt, szemben a mai motyók 10x-es fényerejével fele ilyen fogyasztás mellett, ez számomra 1/20-ad hatékonyság..

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92048) szika87 válasza hunspikey (#92047) üzenetére


szika87
aktív tag

Megértem amit írsz, ettől függetlenül sose értettem annyira ezt a fogyasztást dolgot hogy ezen menjen a vita..persze legyünk zöldek támogatom ha ez a cél, de lehet nem a tv készülékekkel kéne kezdeni vagy a személy-gépkocsikkal, hanem mondjuk a tanker hajókkal meg az olajfinomítókkal és akkumulátor gyárakkal, a rengeteg műanyaggal amivel tele szennyezünk a földet, de mindegy ez nem az a fórum, csak ne e mögé bújjunk hogy azért jobb az alacsony fogyasztás mert megmentjük a földet.

Az átlag felhasználót maximum annyiban érdekli a fogyasztás, hogy mennyivel nyomja meg a havi számlát...jelzem nem sokkal.

Ha ezzel az állandó értékkel számolok (ami nyilván nem valós, hiszen nem állandó) de mondjuk a plazmánál (65-ös) legyen 350w/h, napi 8 árával számolva az havi 2710 Ft
A 65-ös OLED-ek (gyors guglizás után) talán ilyen 150w/h, napi 8 óra/hó 1170 Ft
Én nem mondom hogy ez nem jelentős első ránézésre, de a mai világba, mikor egy gyros pitában nem kapsz 1500 Ft-ért, kétlem hogy ez a havi 1500 Ft nagyban megnyomná a háztartási költségeket, vagy ez lenne az indok hogy valaki plazmát vált OLED-re mert nem bírja fizetni az üzemeltetését :DDD

Az OLED-ek ára folyamatosan csökken, de szerintem még mindig ki kell csengetni legalább 400 ezret, és akkor nem is a csúcs kategóriát kapod meg.
Aki úgy áll anyagilag hogy ezt nem engedheti meg magának (rengetegen vannak), véleményem szerint annak igenis megéri használtan venni egy plazmát mondjuk 50-80 ezerért, akár egy KURO-t, akár egy jobb fajta Panasonic-ot.
Akkor kap egy nagyon jó minőségű képi megjelenítőt, és a pénztárcát se kellett kiürítenie teljesen.Néha úgy érzem ezeket az örökkévalóságnak gyártották olyan jól bírják mai napig.

Mindezt csak azért írtam le, mert gyakran látom hogy szapulod a plazmát :) igen kihalt tudjuk, igen többet fogyaszt tudjuk, igen jobb az OLED tudjuk.
De van az a réteg akiknek számít a képminőség de mégse engedheti meg magának mondjuk az OLED--et, őket ne riasszuk már el ezzel halott technológiával ami csak 1/20-ad hatékonysággal üzemel :) :R a végén még elmegy és vesz valami rossz LCD-t ;]

We are here for a good time, not a long time.

(#92049) hunspikey válasza szika87 (#92048) üzenetére


hunspikey
őstag

Jajj dehogy szapulom - volt nekem is vt50, majd vt60 - imádtam. Tényleg plasztikus gyönyörű lépe volt - csak nem volt 4k. Máig emlékszem ahogy a Samsara jelenetei pörögtek, a vulkános nyitás, a mummia arc stb - iszonyat szép volt. Engem mondjuk a rainbow effekt rohadtul zavart de ennek ellenére iszonyú szép volt.

Most Lg G3 van, 77 colos - szerintem összességében egy korrekt Dolby Vision tartalom már többet ad - de ez ízlés kérdése. Én mondjuk bírom ahogy az OLED mozog, van aki nem.

A fogyasztási számításnál nagyjából hidd el veled vagyok. Hányok az amcsi nyuggerektől akik beköltöztek már a Royal Carribean hajókra és ott veretik a két ütemű nehézgázolajos szarukkal. Egyértelműen be kéne tiltani, ha nár a TV / porszívó / hűtő / minden egyéb szar fogyasztását maximálták. Retkes repülőket is. Mindenki sárkány gyümölcsöt zabál meg avokádód - tipik magyar menü nem? Ja nem...

Szóval hidd el adom amit mondasz - csak annyit írtam, és gondolok, hogy szigorúan technikailag nézve a plazmának vége.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#92050) szika87 válasza hunspikey (#92049) üzenetére


szika87
aktív tag

Akkor okés, nem is akartam hogy támadásnak vedd :) csak tényleg rosszul vagyok ettől a legyünk zőődek és micsoda boszorkányság a nagy fogyasztású készülékek.

Jó is hogy írod, szerintem sokan vannak hogy rendelkeznek OLED tv otthon, de ki se használják a képességeit, pl jah Dolby Vision, HDR, valós 4K-val etetni, netán egy kalibráció a tv-nek. (Sőt szerintem sok olyan van aki DVD-t néz rajta, amúgy a plazma ebbe nagyon jó, az OLED tűéles 4K megjelenítésén szerintem valami iszonyat pocsék lehet a DVD, a plazma legalább kicsit elfedi a grízes megjelenítéssel, és mozgással)

A Streaming szolgáltatók pedig nem tudom mennyire adnak erre lehetőséget hogy kihasználják az OLED képességeit, szerintem a nagyja még mindig csak fullhd vagy nem? (Lehet hogy ez már nincs így nem tudom, nem vagyok benne annyira ebben)

Egyébként olyat meg főleg keveset ismerek akik ténylegesen megveszik a 4K lemezt mivel brutál drága, még kevesebb akinek a tv mellett van értékelhető hangrendszere és nem a készülék hangszóróját használja házimozizásra. Pedig nem utolsó dolog egy Dolby Atmos, vagy DTS:X márpedig egy jó kis 4K forráshoz ez is jár(na).

Egyébként igen, technikailag nézve tényleg halott a plazma, ahogy a CRT is. De hidd el egy jó kis Sony Trinitronos CRT-n iszonyatosan jó retro játszani, olyan jó feelinget ad, és a képi megjelenítés egy egy régi játéknak elképesztő, amiket az új monitorok nem tudnak már kezelni.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.