Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Mindenkinek jobb évet kívánok!

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#25952) Peace válasza DM-Fan (#25842) üzenetére


Peace
nagyúr

A Panasonic 50UT50 kimondottan szimpatikus, és 210k-ért nem is annyira vészes. A probléma az, hogy nagy filmrajongó vagyok, és rengeteg filmet néznék, és emiatt egyértelműen a plazma a befutó, a led-et kizárnám, viszont ez a beégés dolog nem nyugtatott meg. Hosszú évekig tervezgettem a konzolvásárlást, és most a tévével együtt mindenképpen megvenném a playstation 3-asomat is. De ez, hogy úgymond "rettegnem kell" ettől a lehetőségtől, kicsit kiborít. Tanácstalan vagyok. :F

(#25953) Khelben válasza Peace (#25952) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mennyit fogsz konzolozni? Napi 6-8 órát? Ha nem, akkor ne félj a beégéstől. Én is xboxozok a plazmán, a gyerekek van, hogy 2-3 órát játszanak és semmi baja.

(#25954) palladinho válasza DM-Fan (#25897) üzenetére


palladinho
csendes tag

És LGtől tudnál ajánlani egy típust?

Vagy inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy tudnál-e ajánlani egy plazma tvt (nem vagyok márkafüggő) 43-50 "ig, amely igazán jó, és az ára sem az egekben van?

(#25955) bunddog válasza kovadika (#25946) üzenetére


bunddog
tag

Zsír új, de nem ez a lényeges, de akkor ennyiért jó? :D

(#25956) sixer66 válasza V.Stryker (#25949) üzenetére


sixer66
senior tag

Most en is igy vagyok ezzel mert vettem egy Samsung LED TV-t de ha tehetném vissza vinnèm de nem tudom igy megpróbálom eladni es egy UT50 lesz a nyerő.

(#25957) rappit4 válasza Peace (#25952) üzenetére


rappit4
őstag

UT50em van és szinte mindennap játszunk 4-5 órát de egy kis odafigyeléssel könnyen elkerülhető a beégés.

(#25958) DM-Fan válasza rappit4 (#25941) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, ez gyakorlatilag más néven a posterization:

"Unwanted posterization, also known as banding, may occur when the color depth, sometimes called bit depth, is insufficient to accurately sample a continuous gradation of color tone."

Get Moded!

(#25959) DM-Fan válasza bunddog (#25944) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, én már nem biztos, hogy ennyit adnék az 50ST30-ért, bár egyéként nem rossz ár érte. Ha az 50UT50 megfelel specifikációkban, akkor inkább azt venném újonnan 210-220 eFt körül 2 év gyártói garival. Egy-két hónap és leesik 200 eFt körülre az ára. Addigra az 50ST50 is lejöhet a 220-230 eFt-os ársávba, aménnyiért meg best-buy lenne.

junkpod: "Szerintetek a cc20w webcamera kompatibilis az s30-assal is? Vagy csak 50-eshez jo?"

Igen, kompatibilis, lásd itt, a Pana oldalán.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25960) DM-Fan válasza janos666 (#25947) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, hasonlóan látom én is. Sajnos fel kell készülni, hogy meg vannak számlálva a technológia napjai. Pedig milyen érdekes, hogy egyre több az olyan ember, aki röviddel a vásárlás után viszi vissza az LCD-jét és vált plazmára a csalódottság miatt, amivel meg elégedett - lásd legutóbb pár HSZ-szel följebb. Nagyon sok embert megvezet a marketing és a tudatlanság, mire meg szélesebb kör is kezdené felfedezni, addigra belehal a technológia apátiába. Alternatíva meg nem lesz egyhamar helyette, hiába bíznak annyira a gyártók az OLED-ben és ez a tragikus. Ilyen az, mikor a divat, a trollok és a kereskedelem határozzák meg a piacot és a gyártást, nem pedig a helyes fejlődési irány.

Peace: a konzol miatt ne fájion a fejed, én 5 éve játszok minden gond nélkül PS3-mal plazmán, minimális kompromisszummal/odafigyeléssel. De a konzolvásárlással szerintem várd meg az őszt, akkor jön az új Playstation és állítólag egész korrekt nyitóára lesz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25961) rappit4 válasza DM-Fan (#25960) üzenetére


rappit4
őstag

Igyunk a sok marketingesre és a trollokra :DD

(#25962) DM-Fan válasza palladinho (#25954) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ebben az árkategóriában az LG-től inkább semmit. Ha 42" és HD-Ready, akkor csakis a Panasonic 42X50 jöhet szóba 110-120 eFt között. Ha 42" és fullHD, akkor a Panasonic 42UT50 úgy 165 eFt-ért, vagy a 42ST50 úgy 200 eFt-ért nagyon jó vétel. Ha 50" és HD-Ready, akkor a Panasonic 50X50 kell 170 eFt-ért, ha 50" és fullHD, akkor a Samsung 51E530 olyan 180 eFt-ért, vagy a Samsung 51E550 olyan 205 eFt-ért. Ha komolyabb kell, akkor a Panasonic 50UT50 úgy 210-220 eFt-ért, vagy a Panasonic 50ST50 úgy 260-255 eFt-ért.

rappit4: inkább arra igyunk, hogy a Pana még legalább jövőre jöjjön ki pár nagyon jó plazmaszériával és ne legyen üres sablon az új szlogen, hogy "Dawn of the new Viera".

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25963) Dexar007 válasza DM-Fan (#25960) üzenetére


Dexar007
veterán

Akkor majd jövőre,vagy utána venni kell egy 65ST60-at, 4-5 év kiterjesztett garival,aztán egy ideig le van tudva a tv kérdés,amíg az OLED be nem jön. :B

Give me your cum,bull!

(#25964) Peace válasza DM-Fan (#25960) üzenetére


Peace
nagyúr

Teljesen jól hangzik. Az a baj, hogy a "Beyond: Two Souls" és a "LAst of Us" miatt gerjedtem rá teljesen a ps-re, így nem tudom, hogy kibírom-e a 4-es masináig...

[ Szerkesztve ]

(#25965) b.lajos


b.lajos
tag

Boldog Újévet minden fórum lakónak és hibamentes plazmát a jövőben is!

b.lajos

(#25966) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

B.Ú.É.K és Panasonic plazma mindenkinek!
Legyen Jó a Világ!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#25967) Pilács válasza DM-Fan (#25958) üzenetére


Pilács
senior tag

Ez a dolog meg van a GT50 és VT50-nél is?

BUÉK mindenkinek! Fejfájás és gyomorégés mentes jóreggel :)

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#25968) bunddog válasza DM-Fan (#25959) üzenetére


bunddog
tag

Igazából nem én venném magamnak, fater vagy ezt veszi vagy semmit :D

Más, G20E-m van, régebben láttam hogy valaki kérdezte itt hogy ilyen kevésbé sötétből sötétbe jelenetváltásnál van ilyen auto-világosítás a képen ami annyira nem zavaró de mintha azt mondtad volna hogy azt valahogy ki lehet kapcsolni. A másik ez a színkalibrálás, ezt mi alapján kell megcsinálni?

(#25969) nightshadow


nightshadow
veterán

LG 2013

"Plasma Range Halved

Given the dwindling sales and market share of plasma displays, LG’s decision to halve next year’s plasma ranges from six to three will hardly come as a surprise. The range-topper will be the LG 60PH6700 – the only 3D TV in the company’s 2013 lineup to use active-shutter glasses (ASG) technology. Step-down models comprise the non-3D PN6700, and the HD-ready PN4500." forrás: [link]

(#25970) bigdady


bigdady
nagyúr

Részletekben gazdag..

;]

[ Szerkesztve ]

(#25971) lemmy9


lemmy9
őstag

B.U.É.K. mindenkinek.
Ha nincs ez a fórum, lehet, hogy most nem plazmát néznék. :C

Szerintem!

(#25972) kolosszus87 válasza Peace (#25964) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Szerintem meg ne várj a PS4-re, mert rengeteg jó játék van PS3-a amik kihagyhatatlanok és még jönni is fog jó pár, a gép ára már egész korrekt. Az új gép pedig szoftverellátottság terén mindig gyenge, visszafelé kompatibilitás pedig itt sem lesz valószínűleg. Én úgy vélem egy új genereciós konzolt a megjelenéstől számítva 1, de inkább 2 év múlva érdemes venni, addig nem. Legalábbis én már az Super Nintendo óta így cserélem a konzoljaimat.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#25973) sixer66


sixer66
senior tag

Most ED-ban 190K a 42ST50.... :C

(#25974) janos666 válasza nightshadow (#25969) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Panasonic-nak pedig lesz idén VT60-asa, de nem az lesz a csúcsmodell, hanem valami más (régi elnevezésekből kiindulva ZT60 lehetne a címke, de majd kiderül).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25975) DM-Fan válasza Peace (#25964) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Last of Us-t én is első nap meg fogom venni, ugyanis a Naughty Dog készíti, akik az Uncharted-szériát. Ha valamit érdemes megvenned PS3-ra, akkor az Uncharted 1-2-3-at feltétlen! Döbbenetesen jó széria, semmi nem nyújtott még olyan játékélményt, mint az a három játék, pedig kb. 25 éve játszom.

Pilács: sajnos igen.

bunddog: értem. Ha megbízható a forrás és jó állapotú a TV, nem sokat futott (gondolom nem új), akkor nyugodtan megveheti.
A G20-on nem automatikus fényerőszabályozás van (illetve van az is, de az az öko mód és energiaakarékos mód kikapcsolásával mellőzhető), hanem van némi floating black jelenség, de azt egyrészt egy firmware-frissítés minimalizálta, másrészt nekem gyakorlatilag teljesen megszűnt a jelenség, miután bektattam a lejátszók és a TV közé a H/K erősítőmet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25976) DM-Fan válasza kolosszus87 (#25972) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ebben is van igazság, de az is igaz, hogy a játékok döntő hányada sajnos elég pocsékul fest a PC-s verzióhoz képest, pláne egy nagy méretű panelen játszva, ahol még jobban észleled a butított textúrákat és a hibákat. De tény, hogy az exkluzívok (pl. az előbb említettek) minden pénzt megérnek.

Get Moded!

(#25977) bunddog válasza DM-Fan (#25975) üzenetére


bunddog
tag

Mondjuk egy ideje nem frissítettem. Régebbi denon-omat sajnos nem tudom beiktatni a tv és a forrás közé :/

(#25978) Pilács válasza DM-Fan (#25975) üzenetére


Pilács
senior tag

De várj már, a TV adásoknál sem látom ezt a jelenséget, csak a felvett videó anyaggal :) Valami nem stimmel :) csak ki lehet ez valahogyan kerülni. Pont a Pana kamera és Pana tévé hozná ki egymásból ezt a jóságot? Vagy még lehet ez a videó rögzítési forma (kódolás) csinál ilyen dolgot? Mondjuk ezt már akkor hiába kódolgatom, mert a "csoda" be van már épülve a felvételbe?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#25979) DM-Fan válasza Pilács (#25978) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mondom, fogod azt látni TV-adáson, BD-forráson is, de alapvetően csak kiélezett helyzetben jön ki, szóval simán lehet, hogy ezen rövid idő alatt még nem futottál bele. De próbálj meg esetleg felvételi minőséget állítani a kamerán (természetesen fölfelé, ha lehet még).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25980) mayday00


mayday00
őstag

★❀҉ƸӜƷ•°*””*°•.ƸӜƷ•°*””*°•.ƸӜƷ•°*””*°•.ƸӜƷ҉❀★
(¯`´♥(¯`´♥.¸________ღ☆ღ_________ ¸.♥´´¯)♥´´¯)
☆ ▓▒░ ☆ [♥] BOLDOG [♥] [♥] ÚJ ÉVET! 2013 [♥] ☆ ░▒▓ ☆
(_¸.♥(_¸.♥´´ ¯¯¯¯¯¯¯¯ღ☆ღ¯¯¯¯¯¯¯¯¯ `´♥.¸_)♥.¸_)
✿҉ƸӜƷ•°*””*°•.ƸӜƷ.•°*”ᵃ”*°•.ƸӜƷ•°*””*°•.ƸӜƷ҉✿

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25981) nuke7


nuke7
veterán

Buek mindenkinek!
Van esetleg olyan aki megunta a sávos 50st50-es tévéjet es esetleg megválna tőle, vagy cserélne hibátlan kisebb méretre ..? :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#25982) rappit4 válasza DM-Fan (#25962) üzenetére


rappit4
őstag

Úgy van! :D

(#25983) junkpod válasza DM-Fan (#25959) üzenetére


junkpod
nagyúr

köszi, pedig kerestem ott is én is:)...

Box's don't touch!

(#25984) Pilács válasza DM-Fan (#25979) üzenetére


Pilács
senior tag

Hupsz, van még jobb minőség rögzítés beállítás a kamerán... igaz nem sokkal, de hát ha sehít ezt valaogy megoldani... Próbálkozom, köszi.

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#25985) WhiteWalker válasza nuke7 (#25981) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nincs :DDD , mindenki térdelő rajt állásban várja hogy lejjebb menjen az ára ;]

(#25986) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Boldog, eredményekben gazdag új évet minden fórumtársnak!!!

50GT50 vásárlás előtt állok, mivel december elején sajnos nem jött össze :( , az ünnepek környékén pedig nem szerettem volna megvenni (ha adódik valami garis probléma, vagy kifogtam volna egy sávosodó példányt, akkor valószínű nem tudtam volna időben elintézni...). Meg egyébként is kíváncsi vagyok rá, h a CES-en mivel áll elő a Pana.

A tavaly év eleji tendenciákat figyelembe véve mikorra eshet még nagyot a tavalyi modellek ára? Február eleje? Március? Úgy vagyok vele, ha eddig halasztottam, akkor azt a pár hetet már kivárom (nem vagyok a saját pénztárcám ellensége :) )

[ Szerkesztve ]

(#25987) nuke7 válasza WhiteWalker (#25985) üzenetére


nuke7
veterán

:))

nekem az árával már nincs gondom ... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#25988) amdk7 válasza nuke7 (#25987) üzenetére


amdk7
aktív tag

Akkor Panashop ;)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#25989) nuke7 válasza amdk7 (#25988) üzenetére


nuke7
veterán

csak még van egy feles 42ST50-em :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#25990) mayday00 válasza nuke7 (#25989) üzenetére


mayday00
őstag

feles?:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25991) nuke7 válasza mayday00 (#25990) üzenetére


nuke7
veterán

...leges :P

https://youtube.com/user/nuke7

(#25992) mayday00 válasza nuke7 (#25991) üzenetére


mayday00
őstag

az meg milyen?:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25993) sixer66 válasza nuke7 (#25991) üzenetére


sixer66
senior tag

Nem akarod eladni?Ha igen mennyiért? :DDD
Bar ha felesleges szivesen ingyen elviszem a szemèttelepre. :DD
Am pont ilyet szeretnék majd venni ekkora méretben.

[ Szerkesztve ]

(#25994) DM-Fan válasza Gabesz26 (#25986) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, ezt nehéz megjósolni. Szerintem február környékén már érdemes lehet nézelődni, figyelni kell, mert egyes modellekből már nem is biztos, hogy érkezik utánpótlás addigra. Ez különösen a 42"-nál nagyobb méreteket szokta érinteni, azokból szokott már kevés jönni. Szóval szerintem folyamatosan figyeld a készletinfókat, illetve ahol lehetőség van, kérj árértesítést, így rögtön tudod, ha csökken valahol az ára - de egyébként nem tart sokból nyomon követni az árat napi szinten sem a kiválasztott készülék esetében.

Get Moded!

(#25995) simi762


simi762
tag

Halihó!
B.U.É.K. mindenkinek!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az ST50-es tv-hez keresnék valami normális szemüveget.
Esetleg csak a gyári pana szemcsi az egyetlen opció ebben, vagy van más megoldás is :F
Köszike!
Simi

(#25996) sixer66 válasza simi762 (#25995) üzenetére


sixer66
senior tag

Én UT50-est néztem már Samu szemuveggel ami olcsóbb is mint a pana szemüvege

(#25997) nuke7 válasza simi762 (#25995) üzenetére


nuke7
veterán

samsung 4100-as szemüvege megy gyönyörűen a 42st50-el :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#25998) mayday00 válasza simi762 (#25995) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem lenne 2db originált, bontatlan, zsír új samsung p41002 szemüvegem.
nem tudom ez jó e hozzá, működik e vele.
oridzsi.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25999) DM-Fan válasza mayday00 (#25998) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"originált"

Az meg milyen? :Y Olyan, mint az oralizált?

Miheztartás végett.

Get Moded!

(#26000) nuke7 válasza DM-Fan (#25999) üzenetére


nuke7
veterán

"én trafok, te trafó, ő trafik" :C :))

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.