Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) anonym1s válasza kovadika (#25046) üzenetére


anonym1s
őstag

Honnan tudod hogy latszik a kulonbseg amikor nincs hd ready teved, hogy egymas melle rakd osszehasonlitani?
Nekem van egy 47"-es full hd lcd meg egy 50"-es hd ready plazma es egymas melle rakva, ugyanazzal a hd adassal, ugyanabban az idoben, 2 meterrol semmi kulonbseget nem lehet latni ami a felbontasbeli kulonbsegbol adodna.

(#25052) mayday00 válasza anonym1s (#25047) üzenetére


mayday00
őstag

Ne nevettessél már.Magad se gondolod ezt komolyan. Pedig van különbség nem is kicsi én látok s megmondom egyből melyik a hd melyik a full.
Nem attól fullhd valami mert 1méterről nézed.. ez tévhit.

3 méterről is fullhd a full hd, ugyan úgy látom a részleteket mint 1.5 méterről.
Ez baromság, hogy 3méterről nem látom csak közelebbről..
Hogy a fullhd nak ennyi meg annyi méter kell..
Minél közelebb ülsz a szemed annál jobban károsodik, s egyre jobban látod a képzajokat szemcséket stb..
Ellenkezőleg messzebb kell ülni s akkor kevésbé látod a képzajokat szemcséket, de a fullhd élmény ugyan az lesz.3 méterről is ugyanúgy látom a legapróbb pattanást mint 1.5 méterről.

Csak ti már megszoktátok a szemetek hozzászokott a túl közeli tv zéshez. S ezért kell egyre s egyre közelebb ülni..Nem poénból mondom de aki ilyen közelről nézi annak a szeme hosszú távon károsodik.
Azért nézitek a nagy tv ket is 1-5 méterről mert romlik a szem sajnos...
Én vigyázok a szememre, messzebbről nézem s meg tudom különböztetni 2 méterről a 720p-t a 1080p től.
Mert nekem a közeli tv zéstől nem romlik a szemem.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25053) KTTech válasza anonym1s (#25051) üzenetére


KTTech
veterán

Az 50"-os 50X10Y (1366x768) és 50G30-nál kb. 1,9m-ig láttam a felbontásbeli különbséget. Mindkettő egyszerre volt nálam, mert mindkettő saját (illetve az X10Y csak volt).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25054) Ijk válasza KTTech (#25048) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt nem mondom hogy nem lehet észrevenni, de 42"-hoz már nagyon közel kell ülni hogy kihasználd a fullhd előnyeit. Szerintem házimozizásnál 2m-nél közelebbi ülőpozíció már igen érdekes dolog, főleg több ember esetében. Ezért szerintem 50" alatt nincs igazán értelme a fullHD-nak, és 65" alatt a 4k-nak.

mayday00: Ennyi szamárságot összehordani egy hozzászólás alatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25055) KTTech válasza mayday00 (#25052) üzenetére


KTTech
veterán

Nem látod... mivel a szemed nem bírja felbontani 3m-nél 50"-on az 1920x1080-as felbontást.
Jó nagy baromságot írtál...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25056) anonym1s válasza kovadika (#25049) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor valoszinuleg a te szemed jobb, bar az enyem is hibatlan az optikus szerint.

(#25057) kovadika válasza anonym1s (#25051) üzenetére


kovadika
őstag

Előtte hd ready tévét néztem, meg most is nézek néha 720-as tartalmakat, amik részletességben elmaradnak az 1080astól azonos nézési távolságban.
Mayday
3 méterről rohadt mindegy, hogy hd ready vagy full hd a 40 col alatti tévéd. És a 42 coloshoz igenis közel kell menni, hogy lásd a full hd nyújtotta előnyöket, az meg hülyeség, hogy "jobban roncsolja a szemet"

[ Szerkesztve ]

(#25058) Chapel


Chapel
addikt

Majd két kardváltás között kábel ügyben tudtok segíteni.. :B

Ha nem ez a megfelelő topic akkor nem szóltam.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25059) mayday00 válasza Ijk (#25054) üzenetére


mayday00
őstag

erről beszélek...42"-hoz már nagyon közel kell ülni hogy kihasználd a fullhd előnyeit....

Nagyon közel.
Miért ülsz közel? Romlik a szemed s egyre jobban köze kell ülni..rosszabbodik a látásod..
Rossz a látásod s közelről kell nézni a dolgokat..
nekem 80cm tv-m van 2.5 de van mikor 3 méterről nézem s tökéletes a kép, megkülönböztetem a 720p,-t a 1080p-től.
Mert nem szoktam hozzá a közeli tv zéshez, s jó maradt t a látásom.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25060) kovadika válasza anonym1s (#25056) üzenetére


kovadika
őstag

Első hozzászólásban ott van egy görbe, ami elvileg mutatja, hogy mit, milyen távból érdemes nézni és 1,5 méter 42 col esetében még jó a full hdhez. Felesleges egymást győzködni, te távolról szereted nézni a hd-ready 50"-ost én meg közelről a ful hd 42"-ost.

[ Szerkesztve ]

(#25061) anonym1s válasza KTTech (#25053) üzenetére


anonym1s
őstag

Tehat 2 meterrol mar te sem lattal kulkonbseget, es normalis ember ennel kozelebbrol nem nez ekkora tevet.

(#25062) Ijk válasza mayday00 (#25059) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én meg 50 centire ülök a monitortól, te gondolom 2m-re.
Azért ülünk közel hogy minél jobban kitöltse a kép a látómezőnket. Ha utánaolvasnál kicsit a témának, tudnád miért vannak ajánlott nézési távolságok különböző felbontásokhoz, és nem írnál ostobaságokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25063) #09634560 válasza Chapel (#25041) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a Kácsa Audio kábeleit ajánlom.

(#25064) Dexar007


Dexar007
veterán

Szóval méjdéj egy 80 centis tv-nél is megmondja 3 méterről (!),hogy full hd vagy csak ready. :DDD

Give me your cum,bull!

(#25065) gyiku


gyiku
nagyúr

kinek van otthon 6db 8as tiplije? polcokat furok, es elfogyott, nagyon kene. bp es kornyeke, erte megyek most, fizetek is :)

hüllő

(#25066) mayday00 válasza Dexar007 (#25064) üzenetére


mayday00
őstag

Meg, gyere el hozzám s láthatod..
Jó ha nullán van a élesség akkor lehet nem.
De én látom miért ne látnám?
720p 1080p között akkora különbség van, mint az avi, meg a 720p között.

Vagy te az avit nem tudod megkülönböztetni a 720p től?
Én megtudom.
S 720p-t, a 1080p től is.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25067) anonym1s válasza mayday00 (#25066) üzenetére


anonym1s
őstag

"Jó ha nullán van a élesség akkor lehet nem."

:DD

[ Szerkesztve ]

(#25068) #09634560 válasza mayday00 (#25059) üzenetére


#09634560
törölt tag

Te el vagy tévedve! Kicsit számolj már az emberi szem felbontóképességével is ami (mondjuk Madgie ezt jobban megmondja) 1 méterről 0.3 mm-ert vagy képes észlelniami azt jelenti hoghy 2 pont között ekkora távolság amit észlelhetsz. Tehát 3 méterről egy bagoly vagy egy sas képes rá, te akkor sem látnál 42"esen különbséget, ha megfeszülsz. Próbáld már ki ha van rá módód: ugyanazt a filmet küldd ki 720 vagy 1080 p-ben és nézd teljes képernyőn nativon. 42'-on másfél méterről talán megmondod, de 65'-ön se látnád a különbséget 3 méterről.

(#25069) KTTech válasza anonym1s (#25061) üzenetére


KTTech
veterán

Mondjuk nem teljesen 720p és 1080p közt, de igen, már kezd csökkenni a különbség. 3m-nél már megkülönböztethetetlen 50" esetén a 720p és a 1080p. Olyan 3.5m-nél már kezd összemosódni az SD és a 720p közti különbség, de még megkülönböztethető.

50"-nál én az ideális nézési távolságot olyan 1,7-1,8m körülre tenném, személyes tapasztalat alapján. Sajnos nálam ez nem lehetséges... 2,35m-re van jelenleg a nézőpont a kép síkjától a szobám kialakítása miatt, illetve ha számítógép mögül nézem, akkor 3.5m, de itt már sajnos csak ugyanakkora látómezőt tölt ki, mint a 22"-os monitorom, kb. 80cm-ről nézve... amit azért nézési élménynek nem neveznék.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25070) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Egy kis jövőbe mutató felbontás terén :DD angol tudás szükséges nem magyar a videó.[link]

(#25071) Voice24


Voice24
őstag

Látom, a kérdésem nem mozgatott meg túl sok embert, de azért Boldog Karácsonyt mindenkinek!

A nézési távolságokhoz pedig annyit, hogy azok a bizonyos nagyon közelülős filmnézések csak egyedül oldhatók meg kényelmesen, több személynél már érdekes lehet...

(#25072) milszab válasza KTTech (#25069) üzenetére


milszab
senior tag

Hát nem tudom ti hogyan nézitek ilyen közelről a tv-t, vagy a monitort. Gondolom azok vagytok akik a moziban is az első sorban ülnek... :D Hát én a kis 19-es monitoromat úgy 1méterről mézem. Ha közelebb lenne be se látnám rendesen, +ba..ná a szememet!

(#25073) anonym1s


anonym1s
őstag

Kis erdekesseg, a kepet nehany perce csinaltam :)

http://anonym1s.tvn.hu/20121225_150657.jpg

(#25074) ZEN1TH válasza DM-Fan (#24656) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:R :)

Minden kedves PDP felhasználónak Békés Karácsonyt Kívánok!

Ui: Igyatok sok finom bort, mert jó :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#25075) rappit4 válasza mayday00 (#25040) üzenetére


rappit4
őstag

Ird már meg mi a neve a rlsednek, mert azokat nagy ívbe elkerülöm...

(#25076) KTTech válasza milszab (#25072) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor b*ssza a szemed, ha szarul van beállítva (túl magas a fényerő), valamint csak azt bámulod mereven. A fényerőn könnyen segít egy kalibrálás, csak ugye arra szánni kell egy kis összeget (nálam megoldott, saját kalibrálóval, mondjuk mások ennyiből 2 monitort vesznek)...

Normális fényerővel nincs gond, igazából nekem kicsi is a 22", de sajnos nem nagyon van elérhető árban 27"-osban hasonló minőségű EIZO monitor... (ami meg van, az a 700E-s kategóriában játszik és jórészt IPS paneles, amit annyira nem szeretek, de legalább nem LED háttérvilágításúak).

Mellesleg nekem sokáig magam vezette mozim volt ;) igaz csak 10m széles vászonnal, 2 db 35mm-es 1,6KW-os lámpaházas FiTE géppel. Ráadásul a leghátsó sor felett néztem mindig a filmeket ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25077) DM-Fan válasza mayday00 (#25059) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem ezt a témát nagyon ne erőltesd, mert látszik, hogy lövésed sincs róla. Múltkor már elmagyaráztam neked, hogy miért nem romlik a szem még akkor sem, ha 120 cm-ről nézed is az 50"-t, többször nem fogom. A zajosodással kapcsolatos meglátásaidra nem is reagálnék, akkora baromság! Nézd csak a műanyag steril, mosott képet, csak legalább mással ne szúrj ki és ne készíts release-t!

Get Moded!

(#25078) aLaikus


aLaikus
csendes tag

Szép Estét!

Pár kérdésem lenne az Urakhoz:
50ST50 vagy 51E550, a Pana minősége megér 50 pénzt és egy colt?
Ill. érdemes várnom x hetet, hátha beesik valami karácsony utáni gari
vagy szemüveg akció?

A segítséget előre is köszönöm!

(#25079) attamero81 válasza aLaikus (#25078) üzenetére


attamero81
senior tag

Egymás mellett nem láttam még őket,de mivel sokan dícsérik a Panát így elgondolkodtató a 50 pénz és 1 col.A 51E550-es még nem a legjobb szóval ebből kiindulva inkább a Panát ajánlom,annak ellenére,hogy a Samsung-okat javítom.Ez az én véleményem tehát nem kell rá adni.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25080) gyerecske válasza mayday00 (#25040) üzenetére


gyerecske
senior tag

Aeon Flux volt az első film amit látva tényleg leesett az állam.Olyannak kéne lennie az összes HD filmnek!

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#25081) Khelben válasza aLaikus (#25078) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 1 colt kiveheted a szempontok között, a 40-42 között sincs szemmel látható különbség, pedig az még kisebb méret is.

(#25082) mayday00 válasza gyerecske (#25080) üzenetére


mayday00
őstag

Animáció?:)A kaptár: Kárhozat szerű gondolom:)
Battlestar Galactica: Blood & Chrome ajánlom ezt is nagyon:)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25083) gyerecske válasza mayday00 (#25082) üzenetére


gyerecske
senior tag

Közel sem, Charlize Theron játszik benne.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#25084) liszi70 válasza aLaikus (#25078) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az ST50 a samu E6500-al van pariban körülbelül, az E550 lejjebb pozícionált készülék, ami nem azt jelenti, hogy nem jó, mert kitűnő ár-érték aránya van, nekem is benne volt a kalapban jó ideig. Szóval jobb az ST50, de természetesen drágább.

[ Szerkesztve ]

(#25085) mayday00 válasza gyerecske (#25083) üzenetére


mayday00
őstag

Tényleg elnéztem.
De már beugrott melyik.. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25086) liszi70 válasza mayday00 (#25085) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmi baj. Te is hibázhatsz néha.

[ Szerkesztve ]

(#25087) lfabian válasza liszi70 (#25086) üzenetére


lfabian
tag

Ez kemény volt! :U

fabi

(#25088) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Mayday. Téged szerintem egy idegen civilizáció küldött kutatási célzatból. Tesztelik az új fegyvertípust.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#25089) janos666 válasza aLaikus (#25078) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még 5"-t sem érne meg, hacsak nem olyan messziről nézed, hogy még a 60" is kevés. Összességében az ST50-nnek az E8000-től is jobb a képe, míg 1"-t aligha veszel észre.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25090) gyerecske válasza janos666 (#25089) üzenetére


gyerecske
senior tag

Én is sokáig az E550 -et állítottam az ST50 mellé, végül az utóbbi mellett döntöttem, idáig nem bántam meg.Egyik haver most rendelte meg az E550-et, majd összehasonlítom kíváncsi vagyok .

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#25091) Toobee


Toobee
veterán

János tudja, hogy merre lakik a barátunk. Remélem tudja a dolgát, ha esetleg nem menne, akkor segítek elcsípni az internet kábelét :)

https://barbieripnk.hu/

(#25092) #09634560 válasza milszab (#25072) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor ott el van szabva valami, pl fényerő vagy kontraszt tuti egekben...

(#25093) cintula187


cintula187
addikt

Szép Karácsonyt mindenkinek!

42-47 col közötti tévét keresnék. 3D nem fontos,de manapság nem lehet kikerülni. Jó ár érték arányut, ha smart az viszont nem lenne hátrány. Full hd, mozizásra lenne elsősorban használva.
180-200.000.- közötti áron.

Köszönöm előre is.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25094) ZEN1TH válasza cintula187 (#25093) üzenetére


ZEN1TH
őstag

42ST50-nél nem találsz jobbat ebben az árszegmensben. 46 hüvelykes készülékek tavaly óta nincsenek a Panasonic kínálatában, más márka pedig nem is kínálta ezt a méretet mostanság.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#25095) mayday00 válasza janos666 (#25089) üzenetére


mayday00
őstag

51E550,-t körülbelül hova sorolnád be?
Mondjuk ha a ST50 el kellene összehasonlítani..
Mondjuk 10 es a skála.
Képminőség, fekete szín, stb..Mire mennyit adnál?
Liszi is azt írta, sokat filózott, hogy melyik legyen.
Végül a pana mellett döntött.
Akkor a samunak se lehet rossz képminősége szerintem..
Közel azonos lehet.
Vagy azért lényegesen jobb a ST50?
Úgymond látványosan? Vagy csak ha komolyan megnézzük mindkettőt vesszük észre a különbséget, vagy simán is.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25096) mayday00 válasza gyerecske (#25090) üzenetére


mayday00
őstag

Csinálnál majd egy tesztet?
2 készüléket összehasonlítod.
Komolyan megvizsgálod mindkettőt.
Én kíváncsi lennék, hogy milyen a 2 készülék, ha komolyabban össze van hasonlítva.
S szerintem más is:)
Aki vásárlás előtt áll, annak ez jól jönne.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25097) liszi70 válasza Oldfighter (#25088) üzenetére


liszi70
nagyúr

:)

De inkább nem mondok semmit, azt is csak halkan...

[ Szerkesztve ]

(#25098) mayday00 válasza Oldfighter (#25088) üzenetére


mayday00
őstag

Nincs kizárva semmi :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25099) norral válasza mayday00 (#25096) üzenetére


norral
aktív tag

De nagyon figyeljenek majd az élességre, meg mindenképpen 150 méterről teszteljék, ugye? Szerintem vegyél inkább esztergagépet, ne is LCD-t, de plazmát semmiképp.

Már az sem oké, hogy itt idegesíted a népet az ostoba kérdéseiddel, de az, hogy most már hülyeségekkel traktálsz olyanokat, akik idejönnek kérdezni/tanakodni valamiről, az már felb@...

Szerk:
Don't feed the troll.

[ Szerkesztve ]

(#25100) attamero81 válasza janos666 (#25089) üzenetére


attamero81
senior tag

Egy példa a méret mennyire csalós.Volt egyik ismerősömnek egy 46M86-os ami kb 4 évig ment a szobában.Lecserélte egy UE55D8000-re és nem értette,hogy miért látja majdnem ugyanakkorának.A keret és a technológiai megoldások miatt ennyit változott a világ.A valóságban a két tv egymás mellett nem sokban tér el méretileg.Annak ellenére,hogy az egyik hivatalosan 117 cm a másik pedig 141 cm.Ilyen optikai csalódások nagyon megtévesztőek tudnak lenni.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.