Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) Gabor970 válasza rappit4 (#26900) üzenetére


Gabor970
addikt

az a túlzás, hogy csak képnézegetésre való! Nem, nem SD-t nézek rajt. Miért tenném, ha a 14-18Gb méretű 1080-as anyagok sokkal nagyobb élményt nyújtanak.
Igaz, hogy kadenciahelyes lejátszásra nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26902) lemmy9 válasza DM-Fan (#26892) üzenetére


lemmy9
őstag

Végre egy kis humorérzék :R :D

Szerintem!

(#26903) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap megnéztem a Samsarát.
Hát mit mondjak, érdekes kis film. :) Amúgy tetszett.
Van benne pár olyan képsor, amikor majdnem lef$#tam a bokámat annyira jól nézett ki. Szépen van fényképezve az tény!
Pedig nekem csak egy kis ST50-em van. :C

Tervbe van a Baraka is a hétre.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26904) DM-Fan válasza lemmy9 (#26902) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Alapjáraton nagyon humoros/szarkasztikus vagyok (kollégákkal is nagyon sokat röhögünk nap közben, ha épp van rá alkalom - állítólag erősen meghosszabbítja az életet a napi 15 perc aktív nevetés), csak itt nem szeretem alkalmazni (ott is csak mértékkel), hogy itt se és ott se menjen a szakmaiság rovására. De a mai nap kemény volt, ledobta az agyam az ékszíjat! :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26905) rappit4 válasza Gabor970 (#26901) üzenetére


rappit4
őstag

Ugyan ezt írtam le :D
(#26904) DM-Fan:: Ezt már tapasztaltuk egy párszor :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#26906) pkaresz válasza spiky03 (#26903) üzenetére


pkaresz
senior tag

Az is jó lesz! :-)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#26907) Gabor970 válasza rappit4 (#26905) üzenetére


Gabor970
addikt

igen, másként értettem. Azt hittem az a barokkos túlzás, hogy lehet rajt filmet is nézni. Így rendben. Amellett, hogy egy külső lejátszó majd minden esetben érdemes beruházás, 4-es sorozatú Samsung plazmánál szinte felesleges. A belső lejátszik szinte mindent, és külsővel sem tudja a 24p-t. Ha valaki nem akar semmi kompromisszumot, akkor csak a Panasonic mellett teheti le a voksot, hiszen pl a full HD samsungok is 2:3 pull down képesek csak, és ez is gátja a hibátlan lejátszásnak, külső lejátszóval is. Sőt, tulképp a külső lejátszó is csak sigma chipset esetén igazi. Szóval pana + sigma és akkor nincs hiba.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26908) rappit4 válasza Gabor970 (#26907) üzenetére


rappit4
őstag

Igaz, nem volt túl egyértelmű :R .

(#26909) DM-Fan válasza Gabor970 (#26907) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez HSZ-ed minden szava igaz! :R

Get Moded!

(#26910) janos666 válasza Gabor970 (#26907) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

csak a Panasonic mellett teheti le a voksot, hiszen pl a full HD samsungok is 2:3 pull down képesek csak,

Mi, mi, mi, mi? Mi van...? :Y

Minden FHD Samsung 96Hz-en jár 24Hz bemenettel.

A pulldown pedig amúgy sem helyes kifejezés, az interpolációval egybekötött eljárás, nem úgy, mint amit a Samsung TV-i csinálnak, mikor nem kapcsolod be a CinemaSmooth-ot (az egyszerű képkockaismételgetés).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26911) Dorian válasza Gabor970 (#26907) üzenetére


Dorian
félisten

Azért "2:3 pull down" (ami persze nem tökéletes) és "nem24p" lejátszás közt elég nagy különbség van.

janos666:
Gondolom a C sorozatra gondolt, ami nekünk van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26912) spiky03


spiky03
veterán

Érdekesen néz ki ez a sony :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26913) Ispy válasza Gabor970 (#26907) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor jó beruházás volt annó a WD TV Live HD :)

Igaz fogalmam sem volt arról mi az a sigma csíp és hogy olyan kell, sőt igazából most sincs :))

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26914) DM-Fan válasza janos666 (#26910) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én meg úgy értelmeztem, hogy a HD-Ready Samsung-okra értette, de valóban a fullHD-t is említette és ez így valóban nem igaz!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26915) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

A dither zaj csökkenthető valahogy?
A tarka színekben játszó és fekete felvételek ámulatba ejtenek az ST50 - en, de nagyon nem tetszik, ahogy a szürke "behangyásodik".

(#26916) DM-Fan válasza Sanyyka (#26915) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ideális beállításokkal csökken a mértéke, de teljesen sosem fog megszűnni.

Get Moded!

(#26917) KTTech válasza DM-Fan (#26916) üzenetére


KTTech
veterán

Az idei ST60-ban erre is találtak valszeg megoldás... a Dot pixel NR Pro-t. Kérdés, hogy fog majd működni...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26918) M_AND_Ms válasza Viktor81 (#26852) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Feleannyiból megkapsz egy 4-5 évvel ezelőtti felsőkategóriás modelt, használtan.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#26919) hunspikey válasza DM-Fan (#26880) üzenetére


hunspikey
őstag

Én nem értem mi a baj a beépített hangszóróval - szerintem teljesen jól teljesít, youtube-ról nyomatom a koncertfelvételeket, teljesen elégedett vagyok, vagy inkább úgy mondom, hogy van annyira jó, hogy fel sem merül az, hogy kéne vegyek egy házimozi erősítőt. Pedig hobbiból 3 éve gitározok, zenét tanulok, nincs bot fülem, de valahogy úgy vagyok vele, mint az autószerelőm a nyikorgó alkatrészekkel - nem veszi észre- én meg attól őrülök meg. Szóval érdekes, hogy kinek mi a szempont én a képre allergiás vagyok, még a VT50 sem elég jó, mert éjszaka a fekete nem tökéletes makulátlan fekete - legyünk őszinték - illetve van bajom a színekkel is egy kicsit - szarok a sárgái, valamint a bevonaton is lehetne még jócskán javítani... Ha a ZT láthatóan jobb lesz, akkor cserélek, de ahhoz sem fogok venni semmiféle hangrendszert, mert egy laptop speaker is kielégít , hallom amit kell és kész. :D soory - tudom kretén véleménynek tűnik - de nem vagyunk egyformák.

szerk: ui: VT50 képe és hogy hova van még fejlődni - én még attól is becsörgök, hogy a finom részletek amikor megmozdulnak vibrálás jelentkezik, pl távoli hegyoldal, vagy pl az IFC ami szerintem egy hibátlan dolog, pl olyan filmeknek mint a korábban említett Samsara, na szóval az IFC maxra tolva olyan képi hibákat hoz be, ami kibillent a varázsból rendesen. pl sűrű kerítés, vagy bonyolult részletes háttér előtt elvonuló kontúr - mintha délibáb, vagy hővibrálás lenne a mozgó test mögött - elég cikin néz ki.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26920) Dorian válasza hunspikey (#26919) üzenetére


Dorian
félisten

Sasszem + botfül kombó ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26921) rappit4 válasza janos666 (#26910) üzenetére


rappit4
őstag

+1 :R
(#26920) Dorian : +1 :DD

[ Szerkesztve ]

(#26922) hunspikey


hunspikey
őstag

Az mondjuk felettébb érdekes, hogy 2012-höz képest most a cikk szerint lesz végre eltérés a foszforban a csúcsmodell és a többi közt, Kíváncsi vagyok ez a valóságban látszik-e majd. És hál Istennek úgy tűnik a szűrőn is javítottak (ZT) és a direkt ragasztás is eliminálja majd a VT-nél igen is otrombán látszó (kb 45 fok betekintés szögnél már látszik) kép kettőződést.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26923) DM-Fan válasza hunspikey (#26919) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én már több, mint 15 éve gitározok és az audiológus szerint is átlagon felüli fülem van. Hidd el: a mai TV-k hangja botrányos! Még a VT-é is. Ezen nincs mit szépíteni. Aki mást mond, az nem hallott még jól szóló TV-t, hangrendszert meg pláne!

Ha már nagyon eleged van a VT50-ből, "méltányos" áron átveszem. :)

Get Moded!

(#26924) tomic válasza hunspikey (#26919) üzenetére


tomic
addikt

Ez a hővibrálás a GT-n is megfigyelhető. Főleg focimeccs közben az emberek körül látszik rendesen.
Messze nem tökéletesek ezek még,de azért alakulnak.

(#26925) hunspikey válasza DM-Fan (#26923) üzenetére


hunspikey
őstag

Ó, nehogy azt hidd, hogy nem hallom, illetve látom lelki szemeim előtt a TV botrányos freki görbéjét, ne értsetek félre. Annyit írtam mindösszesen, hogy ez így ahogy van jó az adott célnak - számomra.

ps: C dúr párhuzamos mollja? :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26926) jegenye77


jegenye77
addikt

Megszületett a döntés! :DD
ST50 lett a befutó! :K
Elvileg pénteken megérkezik.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26927) z123456789 válasza rappit4 (#26868) üzenetére


z123456789
addikt

Nem.Filmeket.Egyelőre ennyire futotta.Lejátszó nélkül... :(

(#26928) DM-Fan válasza jegenye77 (#26926) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gratulálok! Jó lesz az!

Get Moded!

(#26929) hunspikey


hunspikey
őstag

Azt tudja már valaki, hogy mikortól lehet kapni a 2013-as Pana TV-ket kis hazánkban?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26930) jegenye77 válasza DM-Fan (#26928) üzenetére


jegenye77
addikt

Led tv után bízom benne,hogy látványos lesz a változás.
G30 képe nagyon tetszik,ha azt tudja vagy annál egy picivel jobb is lesz akkor meg leszek elégedve.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#26931) DM-Fan válasza hunspikey (#26929) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Valószínű olyantájt, mint eddig mindig: február vége, március eleje.

jegenye77: elégedett leszel, majd meglátod!

Get Moded!

(#26932) Cha-b válasza spiky03 (#26912) üzenetére


Cha-b
senior tag

Sztem gyönyörű , legalábbis nekem a talp nélküli falra szerelt képen bejövős nagyon. TVzéshez eszembe se jut bekapcsolni a házimozit, és tuti az audifileket nem fogja kielégíteni, ezeknek a beépített hangszóróknak a hangzása, de egyszerű halandóknak, mint pl én, bőven jó lehet (legalábbis tuti jobb mint a mostani tvk hangja), sokszor még filmezéshez sem nyomom be a házimozit magamnak, szal én ezt tudnám díjazni.

CSAKAKISPEST!!!!

(#26933) kovadika válasza spiky03 (#26912) üzenetére


kovadika
őstag

Nekem is nagyon bejön. Egyedi, letisztult, futurisztikus.

(#26934) DM-Fan válasza kovadika (#26933) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem nagyon rusnya. Azok a hangsugárzók kétoldalt... :(

Get Moded!

(#26935) Cha-b válasza DM-Fan (#26934) üzenetére


Cha-b
senior tag

Izlések, és pofonok, ezen felesleges vitatkozni, nekem minimalista, és mégis modern hatást kelt, de hát mindenkinek más tetszik. Mivel az én lakásom, pont minimal design alapján van berendezve, de mégis modern, ezért hozzám pont illene is. 2 baja van Led LCD, meg gondolom megfizethetetlen lesz halandó embernek ;) De ha nyernék a lottón, az első hiba miatt akkor sem kéne. :)

Szerk.: Azért élőben még meg kell lesni majd, mert ugye reklámfotókat tudnak úgy lőni ahogy akarnak. Lehet tök másmilyen lesz az összhatás élőben. :)

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#26936) vendingo


vendingo
veterán

Érdeklődtem több helyen is az Samu E550 után, de mindenhol csak hetek múlva lesz, sehol nincsen készleten.
Most 50UT50-re vadászok, találtam is egy boltot, de nem ismerem őket: vélemény?.
Elvileg hivatalos garival adják, abból nagy baj nem lehet.

Nem tudjátok, hogy jár-e ehez a panához gyárilag szemüveg, illetve, hogy jobb-e a samu e550-nél? Ha igen, akkor miben?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26937) kovadika válasza vendingo (#26936) üzenetére


kovadika
őstag

Nem jár hozzá szemüveg, erről a boltról még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#26938) vendingo válasza kovadika (#26937) üzenetére


vendingo
veterán

Mennyi hozzá egy szemüveg?
Az av planetba csak 1 év garival adják.

Jól láttam, hogy tud rögzíteni is pendrive-ra?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26939) kovadika válasza vendingo (#26938) üzenetére


kovadika
őstag

Igen, láttam, hogy annyi van kiírva, de szerintem elírás lehet, mert a többinél két év van. És szerintem ők megbízhatóak. A pana szemüveg 20 ezer körül van, de olcsóbb Samsunggal is kompaktibilis a tévé, bár ez valószínűleg a minőség rovására megy. Nem tud rögzíteni, az az ST-nél kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#26940) vendingo válasza kovadika (#26939) üzenetére


vendingo
veterán

Az olcsóbb az mit takar? Mennyi egy samsung szemüveg?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26941) kovadika válasza vendingo (#26940) üzenetére


kovadika
őstag

Én pl. Auchan leárazásban vettem 2ezerért két darabot, bár ez elég egyedi eset. Nem tudom amúgy, google a barátod: samsung aktiv 3d szemüveg(van pár fajta)

(#26942) Gabesz26 válasza Viktor81 (#26875) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Természetesen nem arra gondoltam, h legyen a VT, ZT szériából is 42" (a 42GT50-et is feleslegesnek tartottam). De például aki idei 50"-os 3D plazmát szeretne venni annak marad egyedüli alternatívaként a belépő 3D-s modell az ST60, na ez sztem minden csak nem bőséges választék...

Persze világviszonylatban valószínű ez a trend (gondolom ezért is alakították így a modellpalettát), de én a magyar valóságot/igényeket vettem alapul (és ott is elsősorban ugye a sajátomat :DDD ), emiatt láttam volna szívesen pl.: a VT60-ból is 50"-os változatot.

(#26943) BBéci válasza DM-Fan (#26886) üzenetére


BBéci
titán

"Ez olyan, mintha azt írnád, hogy azt vártad, hogy az új Astra idén platóval jön ki" :C :DDD

Ezen fél percig hangosan röhögtem, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26944) Dexar007


Dexar007
veterán

Osztrákiában az 50UT50 ára decemberben becsúszott 200 alá, egészen pontosan 190 volt egy ideig,de jelenleg kerek 200 a magas ojró miatt.
Szerintem érdemes még várni annak,aki mostanában tervezi megvenni, igaz náluk nem 27%-os áfa van... :(((

Give me your cum,bull!

(#26945) DM-Fan válasza kovadika (#26939) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnos nem feltétlen, nem is hivatalos kereskedők! Nem véletlen, hogy a hivatalos viszonteladóknál annyi, amennyi, az nem szürkeimportból származik!

Az ST sem tud rögzíteni pendrive-ra, sőt, semelyik sem! A VT tud SD-kártyára, de pendrive-ra egyik sem: minimum 160 GB-os HDD kell neki, ott van az #1. HSZ táblázatában, illetve a hivatalos kompatibilitási oldalon is:

"Your TV has been confirmed to record via USB to the following USB-HDD models.

(USB 2.0, Capacity of 160 GB to 3 TB, need to use an AC adaptor)"

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26946) kovadika válasza DM-Fan (#26945) üzenetére


kovadika
őstag

Nekem pozitív tapasztalatom van róluk, ettől függetlenül én ilyen értékű terméknél biztos rákérdeznék telefonon, hogy gyári garit adnak-e. Az első hsz-es hozzászólásban, hogy az ST is képes usd-hdd rec/play-re, akkor ezek szerint ez csak a külső vinyókra vonatkozik, pendrive-ra nem? Látom már válaszoltál a még fel nem tett kérdésemre :)

[ Szerkesztve ]

(#26947) BBéci válasza DM-Fan (#26923) üzenetére


BBéci
titán

A VT50 hangszórói messze a lapostévés átlagon felül teljesítenek, de attól még teljes mértékben igazad van.
El nem tudom képzelni a filmnézést - akár akció, akár koncert, akár romantikus vígjáték - házimozi rendszer nélkül.
Kedvencem, Celine Dion A New Day koncertjének 8328 kbps, 96 kHz/24 bites hangját lebutítva, tévén hallgatni, orbitális bornírtság lenne részemről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26948) DM-Fan válasza BBéci (#26947) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Anno mikor szétszedtük a PX-et, akkor volt alkalmam elképedni, hogy milyen nagy méretű mágnessel szerelt, tisztes hangszórók vannak benne. Ráadásul azok még előre sugároztak (nem lefelé, meg hátra, mint a maiak), mert volt "hangszórórács" a panel alatt. Nem is csoda, hogy bitang jó hangja van. Sajnos a mai modellekbe kategóriákkal kisebb és gyengébb hangsugárzók kerülnek. :( Hiába van belőlük több, nem jelent igazi, valós előnyt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26949) #09634560 válasza Kernel (#26829) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem én.. mindketten igazat irtunk. Ha van RCA kimenet a tévén, azon menni fog a diitális is. De Scart-ról nem. De a régi tévéken (25 éves) még nem lehetett DVB tuner, se USB.

(#26950) BBéci válasza erdoke (#26870) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértünk, pontosan feketeszint és kontraszt terén maradnak el durván az olcsó vetítők a középkategóriás plazmáktól, ami miatt a filmnézés élményfaktora durván csökken. Ezt a nagy képátló csak ideig óráig kárpótolhatja.
3-4 hónapig volt nálam Epson TW6000, az árát nagyon megéri, de a 60 colos Samsung E6500 mellett nem rúg labdába, hiába 2 m széles (és 350000 forintos) a vásznam. Ezért leszereltem és visszaadtam a forgalmazónak.
Nemsokára érkezik a TW8100, kíváncsi vagyok, az mit nyújt majd.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.