Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) erdoke válasza still2 (#20000) üzenetére


erdoke
titán

Inkább a géped csatlakozik a tévéhez. :)
Milyen hosszú és minőségű a HDMI kábel?

A legjobb aláírás a héten

(#20002) StLui válasza still2 (#20000) üzenetére


StLui
veterán

Miért nem a VGA topicban kérded meg? mert ha jól értem a monitoron is ezt csinálja, tehát biztos nem plazma téma

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#20003) vtechun válasza still2 (#20000) üzenetére


vtechun
veterán

asszem ez kell neked vsync

(#20004) still2 válasza erdoke (#20001) üzenetére


still2
tag

Igaz. A kábel kb. 3m hosszú. A jelenség csak akkor észlelhető ha TV-t bekapcsolom. Ha csak a monitoron nézem a filmet akkor nincs semmi gond.

(#20005) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Bocs az OFF-ért! Hátha valakinek érdekes lehet, mert itt tudják mi a minőség...

Rendkívül keveset használt Panasonic DMP-BDT310EG Blu-ray lejátszó eladó, dobozzal, minden tartozékával!
Hibátlan,karc mentes, üveg vitrinben tartott, kipróbálható! Tavalyi csúcs modell lejátszó...
Ára: 25.000 Ft

(#20006) gyiku válasza gyiku (#19798) üzenetére


gyiku
nagyúr

50gt50: gateway es a dns is a router ipje, igy mar megy a wifi. 1.6x4es firm volt rajta, frissitettem a 7es vegure, mi a kulonbseg nem tudom, nem sokat ment a gyarival.
digi dvb-c csatornai szepek, analogon szemcses volt sok csatorna, igy mar nem, a hd-sek meg magukert beszelnek. neztem a hetvegen a beepitett lejatszoval par filmet, volt koztuk bdrip avi, 720p es 1080p mkv, de kovezzetek meg en akkor nem latom, hogy rangatna a 24p miatt :N
abszolut meg vagyok elegedve a masinaval, 3d-t nem probaltam, szemuveget sem vettem, engem nem eritett meg a marketingbullshit szele.

hüllő

(#20007) erdoke válasza still2 (#20004) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted, hogy akkor jelentkezik, ha mindkét megjelenítő egyszerre aktív, tehát a monitort és a tévét is hajtja a videókártya?
A kábel minél hosszabb, annál fontosabb, hogy ne gagyi 1-2e Ft-os legyen.

(#20006) gyiku
Nem tudom, mennyit jártál moziba az utóbbi időben, de ha nem sokat, akkor talán nem feltűnő az áthúzott 24p.
Majd ha kipróbáltad egy médialejátszóval, sokkal szembeötlőbb lesz a különbség.

A legjobb aláírás a héten

(#20008) gyiku válasza erdoke (#20007) üzenetére


gyiku
nagyúr

talan utoljara a halalos iramban 2-t lattam moziban :DDD
apropo, mediaplayer (mondjuk egy dune 101/301 lejatsza lanon az mkv+srt parost? tehat 2 kulon file, nem az mkv-be bemuxolva a felirat.)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#20009) erdoke válasza gyiku (#20008) üzenetére


erdoke
titán

Régebbi Dune-nek (HD Base 3.0) nem probléma, talán ennyire nem qrták el az újakat se. :F

A legjobb aláírás a héten

(#20010) still2 válasza erdoke (#20007) üzenetére


still2
tag

Igen. A videokártya mindkét kijelzőt hajtja. A HDMI kábel meg egy átlagos minőségű HAMA / 6-7K volt/. Mi lehet a megoldás?

(#20011) Litván Zongora válasza gyiku (#20008) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Hali,

Igen, megy az mkv+srt lejátszás neten keresztül is.

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#20012) pongi1 válasza krx21 (#20005) üzenetére


pongi1
tag

Ahogy a külföldi teszteket olvastam, lejátszónak egész jó, viszont csak FAT32-re formatált vinyókat visz. Pedig elsőre el is gondolkodtam a dolgon, mert éppen Blu-ray lejátszó vásárlás előtt állok, így viszont ez sajnos tárgytalan.

(#20013) erdoke válasza still2 (#20010) üzenetére


erdoke
titán

Ha kizárólag akkor jelentkezik a probléma, ha mindkét kijelzőt hajtja a videókártya, akkor irány a VGA-d topikja, nem a tévével van gond.

A legjobb aláírás a héten

(#20014) pongi1 válasza still2 (#20010) üzenetére


pongi1
tag

Szerintem, mielőtt bármibe belefognál, próbáld ki egy másik kábellel (lekapcsolt készülékek mellett csatlakoztasd!). Ha továbbra is jelentkezik a problémád, akkor nézd meg DVD/Blu-ray lejátszóról is, ha van, vagy ha tudsz szerezni. Aztán nézd meg egy másik HDMI porton a tévén. Amennyiben ezeken már túl vagy, akkor bocsi az okoskodásért.
Egyébként minden filmnél jelentkezik a csíkozódás, vagy csak bizonyos filmeknél?

(#20015) still2 válasza pongi1 (#20014) üzenetére


still2
tag

Sajnos minden filmnél jelentkezik. Köszi a tippeket. Este megnézem. :R

(#20016) gyerecske


gyerecske
senior tag

Megvan az ST50 -es nekem is.A képe álomszép a régi Samsung plazmámhoz képest,pedig az sem csúnya, viszont a kezelése , a menü az EPG borzasztó azzal összehasonlítva.Még a távirányító gombjai sem állnak úgy kézre, nyilván megszokható idővel, de a Samsungé sokkal logikusabban van felépítve.
Az EPG-ben beállítottam egy műsort emlékeztetőre és nem történt semmi.Ez általános vagy csak az enyémmel van valami gond?A médialejátszója egyik filmnél megjeleníti a feliratot , egy másiknál nem, pedig ugyanolyan .srt file.
Ezek elég bosszantó apróságok egy ilyen kaliberű tv-nél szerintem.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#20017) janas08


janas08
csendes tag

Van valakinek tapasztalata LG 50PM4700ről hétvégén tv nézőbe voltam miért van hogy 100 eladó tv-ből max 1-2 plazma?

(#20018) pongi1 válasza still2 (#20015) üzenetére


pongi1
tag

Én akkor első körben kábel, vagy csatlakozó hibára gondolok.

(#20019) diablo666 válasza gyerecske (#20016) üzenetére


diablo666
tag

milyen samut valtott...?

(#20020) qssoi


qssoi
csendes tag

Sziasztok,

50st50-hez milyen keyboardot használhatok?

(#20021) gyerecske válasza diablo666 (#20019) üzenetére


gyerecske
senior tag

Samsung PS50B550T4P
Jó kis készülék , nem is cseréltem volna még, csak a szüleimnek kellett egy tv ezért inkább vettem magamnak egyet és ezt adtam nekik.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#20022) nuke7 válasza janas08 (#20017) üzenetére


nuke7
veterán

mert olyan jók, hogy nincs belőlük elég, mert felvásárolják azonnal a készletet. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#20023) kalmanchris válasza janas08 (#20017) üzenetére


kalmanchris
tag

miért van hogy 100 eladó tv-ből max 1-2 plazma?

Mert az előállítási költséget tekintve nagyobb rajt a haszon, mint a plazmán. Valamint a LCD mint technológia felhasználási sokrétűsége folytán, nem kívánnak a tv-nél belefogni egy másik technológia gyártásába. Ez egyszerűbb is a gyártóknak.
Eladják az üzletbéli feltűnő képjelenségük és a sok "extra" funkció miatt.

(#20024) krezna


krezna
tag

Urak segítséget kérek! Úgy fest karácsonyra összejöhet a nagy tv. Ellenben pár kérdésem lenne, elovasva pár hozzászólást nem nagyon kaptam bennük választ. Tegnap voltam a MM-ban, ott az eladó nagyon kedves volt, és amikor közöltem max 150.000 Ft-ért szeretnék használható jó képminőségű TV-t, minél nagyobbat minél olcsóbban, nem lényeg a 3d (de lehet ha jó), nem fontos a 0 keret, lehet nagyobb is, a lényeg hogy szép képe legyen a DIGI-n (tudom, már itt el vagyok vérezve) és lehetőség szerint a 22 m2 nappaliban jól mutasson ő egyértelműen lebeszélt a LED Tv-ről. Azt mondta, felesleges a Full hd, hacsak nem BLUERAY-en nézek egész nap filmet fel sem nagyon fog tünni 3 m-ről a full hd, mert a tv adások sd képe ezen is tök jó lesz. Mutatott 109.900-ért egy 42 ' LG plazma Tv-t (nem tudom a számát), HD-Ready-set, szerinte ez pont elég lesz ,és jobb, mint a samsung (valóban szebb képe volt).
Tehát a kérdés: Ezen kereten belül mit ajánlotok, kb napi 4-5 óra TV-hez (sport,hiradó :-), film) heti 1 filmnézéshez, max 150.000 forintig, de inkább olcsóbban. (plazma,led, bármi javaslat, típus jöhet)
Bocs, hogy hosszú voltam előre is köszi

Forza Milan!

(#20025) Toobee válasza krezna (#20024) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem Panasonic TX-P50X50E, vagy Samsung PS51E530 lenne a Te televíziód. Mindkettő kifut a keretből, de van 0% THM akció pár helyen, meg gondolom nem 1 évre veszed, megéri az a +25-35 ezer ft.

https://barbieripnk.hu/

(#20026) diablo666


diablo666
tag

hdmi kabeleknek van itt kulon topik...?nem talalom sehol...most nezegetem a neten a kabeleket,de total noob vagyok a temaban...
szerintem majd kell nekem olyan 5m hogy majd kenyelmesen elerjen a pc-tol a tv-ig...de talan 4m is eleg,de az mar szukosen...gondolom ilyen meretnel az az 1m is sokat szamit...a HAMA milyen minosegu...?lehet vele gond 5m-nel...?olyan belepo kozepkategoria...?a lenyeg,hogy az 1080p-t is vigye siman,nem vagyok annyira videofil es jo lenne 10k alatt meguszni...1.3 vagy inkabb 1.4 mar...?

(#20027) kalmanchris válasza krezna (#20024) üzenetére


kalmanchris
tag

Jó alternatíva lehet az X50-es pana, de ha 150 ezer a kereted, akkor már talán érdemes lenne megvárni a karácsonyi akciót, vagy spórólni hozzá egy keveset és kijön egy 42"-os UT50-es, ami fullHD. Tudom, írtad, hogy nem lényeg ez a felbontás, de biztos fogsz HD adásokat is nézni, valamint nem 1 évre veszel tv-t. Azonban, hogy segítsünk eldönteni, hogy HD-Ready, vagy fullHD televízió lenne-e jobb neked, tudnunk kéne, hogy átlag milyen messziről néznéd a tv-t. Mert, ha 2,5-3m is lenne ez a távolság, akkor az UT50 árából megkapod az 50"-os X50 HD-Ready plazmát ( ilyen távolságon nem észlelnéd a 42" full HD előnyeit ) és a méret tetszeni fog.

(#20028) fokukac válasza kalmanchris (#20027) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem - ha nem sürgős - most már lehet, hogy érdemes várni januárig - februárig, amíg kifutnak a mostani szériák, és jönnek az újak, olyankor elég szépen szoktak akciózni.
Ahogy nézem, most még elég magasak az árak az év eleihez képest, van még hova esni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20029) diablo666 válasza fokukac (#20028) üzenetére


diablo666
tag

ez mindenhol igy mukodik...?arban kb. mennyi eses varhato januar/februar kornyeken...?

(#20030) dedy70 válasza diablo666 (#20026) üzenetére


dedy70
tag

Ez alá ne ad.

(#20031) diablo666 válasza dedy70 (#20030) üzenetére


diablo666
tag

ezzel csak az a baj,hogy gondolom nem szallitanak romaniaba...de koszi :R

(#20032) kalmanchris válasza fokukac (#20028) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen. Ha nem sürgős, én is várnék. :K

(#20033) Gabor970 válasza krezna (#20024) üzenetére


Gabor970
addikt

ha megvan a nézési távolság, többet tudunk segíteni, ha több mint 2,5m, akkor min 50", innét indulj el.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#20034) dedy70 válasza diablo666 (#20029) üzenetére


dedy70
tag

Tavaly karácsony előtt 200 EFt volt a 42G30. Március elején már 160 EFt-ért is el lehetett vinni.

(#20035) krezna


krezna
tag

Koszi az eddigiket.3 m a max távolság,amit nézünk.A srác a Panasonic-ot lehúzta,mondván,hogy a kelet-európai piacról kezd kivonulni a cég,es a jótállás nem lenne egyszerű,ha javítani kell.A 150000 nagyon nem akarom átlépni,hacsak nincs brutális különbség.koszi a helpeket

Forza Milan!

(#20036) BBéci válasza krezna (#20035) üzenetére


BBéci
titán

Marhaság a kivonulás, de ha megtörténne, a szervizek maradnak, mert azok külső cégek, nem tartoznak a Panasonichoz.
Brutális különbség van a Panasonic és az LG plazmák között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20037) DM-Fan válasza krezna (#20024) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A létező legrosszabb alternatívát javasolta neked az eladó - mármint a plazmák közül, mert az egyébként teljesen egyértelmű, hogy ilyen felhasználási körre plazmát kell venned, méghozzá 50"-ost. Az LG pont a belépő kategóriában van a legjobban lemaradva minőség tekintetében a többi gyártótól, nem igaz, hogy a Samsung rosszabb lenne. A HD-Ready modelleket tekintve a Samsung "csak" annyiban rossz választás, hogy nem tud külső forrásról sem 24p kadenciájú anyagot helyes sebességgel megjeleníteni, de ezt leszámítva jobb a képe, mint az LG belépő HD-Ready modelljeinek.

Egyébként ha HD-Ready, akkor a fentiek miatt kvázi csak a Panasonic 50X50 jöhet szóba, az megáll 180 eFt alatt, képminőséget tekintve nagyon jó, a 24p lejátszással sincs gond és funkciók terén is korrekt. Én ez alá nem adnám a helyedben! Ha nem akarsz HD-anyagokat nézni, ahol szükség volna a 24p-re, akkor szóba jöhet a Samsung 51E450, de sokkal nem olcsóbb, mint a Pana, ugyanis olyan 145-150 eFt-ból állna meg.

Az eladó szervizzel kapcsolatos megjegyzése is baromság, attól, hogy egy cég kivonul (egyébként ebben a formában már ez sem igaz) még a szervizhálózat megmarad, mivel azok független Kft.-k/Bt.-k. Emiatt ne fájjon a fejed. Szerintem egyszerűen csak LG-t kell neki eladni, ennyi a történet, nem több.

A 3 méteres nézési távolságra egyébként tényleg nem igazán éri meg 50"-os, vagy az alatti méretű fullHD modellt venned és egyébként is 200 eFt-ig, de leginkább a fölé kéne menned, hogy normális minőségű fullHD modellt kapj, az alatt ugyanis maximum az LG 50PA5500 van 155 eFt környékén, de az mondjuk képminőségben el is marad a 200 eFt-ot kóstáló Samsung 51E530-tól, a még drágább Samsung 51E550-től meg pláne.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#20038) pongi1


pongi1
tag

Ma nagyon felhúztam magam. Miután 2 hete, hogy megrendeltem a tévét, felhívtam a boltot, ugyan árulják már el, hogy mi a búbánat történt, fölszedték a síneket, vagy lebombázták az ország infrastruktúráját? A válasz nem. Csupán arról van szó, hogy bár a Panasonic megígérte a rendelést követő 1-1,5 hetes szállítási időt, ezt nem tartják, sőt már úgy néz ki, hogy inkább 3 hét, ha egyáltalán hinni lehet nekik. A boltban az eladó sűrűn ismételgette, hogy ők bizony el akarnak adni mindent, amit forgalmaznak, de nem tehetnek róla, ha a gyártó nem hajlandó szállítani. Ezek alapján kezdek egyet érteni azzal, aki néhány napja azt írta itt a fórumon, hogy a Panasonic nem akar tévét eladni. Illetve annyival pontosítanám ezt, hogy a Panashopon keresztül akar, mert ott persze van készleten (igaz 5000+3000 plusz költség van), ha ma megrendelem, szerdán itt a tévé. A gond csak az, hogy annyira elment a kedvem a Panasonictól, hogy lehet, hogy inkább Samut veszek, mert a rendelést visszavontam.

(#20039) gyiku válasza pongi1 (#20038) üzenetére


gyiku
nagyúr

mar bocs, de nem a gyarto hibaja, ha egy webshop nem tart arukeszletet :N

hüllő

(#20040) BBéci válasza gyiku (#20039) üzenetére


BBéci
titán

Így van! Onnan kell vásárolni, ahol készleten tartanak belőle.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20041) Hsanyika1 válasza pongi1 (#20038) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Most érdemes 3D-re váltani![link] panasonicnak is ilyen reklám kellene de nem erről híresek!A helyes út nyugodj meg ,és rendelj biztos helyről ahol van készleten pana.

(#20042) BBéci válasza Hsanyika1 (#20041) üzenetére


BBéci
titán

Pedig az LCD tévéknek nem kell reklám, anélkül is viszik őket, mint a cukrot áremelkedés előtt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20043) Gabesz26 válasza Hsanyika1 (#20041) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Na igen, és az LG-nél idén már kb. most van a 3. ilyen akció, ahol nemhogy 5 év gar., de még egy viszonylag komolyabb ajándék is jár a tv mellé (kamera, xbox, telefon...). Érdekes, hogy van olyan TV gyártó akinek a magyarországi viszonylag kis piac is számít...

(#20044) gyerecske válasza pongi1 (#20038) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ajánlom őket , korrekt csapat van és segítőkészek.Nekem másnapra hozták a tv-t.
bemutatoterem.net

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#20045) pongi1


pongi1
tag

gyiku, BBéci:
Egyikőtökkel sem értek egyet, az internetes vásárlás nem erről szól, ilyen erővel rohanna mindenki az MM-be, mert ott csak leveszed a terméket a polcról és viheted.

Nekem továbbra is úgy tűnik a Panasonic megpróbálja saját kereskedelmi csatornái felé terelni a fogyasztókat, csak lehet, hogy éppen ezzel tántorítja el őket.

Hsanyika1: Láttam én is a reklámjukat, valóban a Panasonic ilyen téren nagyon le van maradva. Hogyan akarják így meggyőzni a fogyasztót, hogy az ő terméküket vegye?

Henry Fordnak van erről egy találó mondása:

"Ha befektetsz egy dollárt, arra használd a másikat, hogy mindenki tudomást szerezzen róla."

(#20046) BBéci válasza Gabesz26 (#20043) üzenetére


BBéci
titán

Valamelyik Sonyhoz adják a teljes James Bond BD sorozatot. Remélem valaki eladja olcsóért, mert vevő lennék rá.

(#20045) pongi1
A Panashop is nyújt internetes vásárlási lehetőséget, nem kell a MM-ba menni.
Viszont aki a legolcsóbb sufniból akar tévét venni, az ne sok jót reméljen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20047) pongi1 válasza gyerecske (#20044) üzenetére


pongi1
tag

Milyen tévé volt?

Egyébként nem a bolttal volt a fő gondom, hanem a Panasonic céggel.

[ Szerkesztve ]

(#20048) DM-Fan válasza pongi1 (#20047) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Milyen tévé volt?"

HSZ #20016 :U

"Egyébként nem a bolttal volt a fő gondom, hanem a Panasonic céggel."

Pedig ez nagy eséllyel a bolt balf*szsága! Az utóbbi időben többen vettek Pana plazmát itt a topicban is minden gond nélkül 1-2 napos átfutással.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#20049) StLui válasza pongi1 (#20047) üzenetére


StLui
veterán

És mi bajod volt a Panasonic céggel?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#20050) nuke7


nuke7
veterán

megjött a GT30-am de nem tudok érte menni :O (már szombaton)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.