Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Heffi


Heffi
őstag

Néhány adat Panasonic P50GT50E fogyasztásával kapcsolatban (saját mérés nem hiteles made in china gyártmányú mérővel):
Tv nézés esetén ma este:
THX Cinema mód 120-140w, 3d-ben ez felmegy +60-70w-al.
THX Bright room 140-160w
Dinamikus mód 200-240w (ezt bnem használom, csak a mérés kedvéért kapcsoltam rá).

(#25202) DM-Fan válasza Dracula (#25198) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem a 2010-es Pana 50G20-am egész napos aktív üzem után is épphogy csak langyos, majdnem hideg, pedig egy darab mozgóalkatrész, ventillátor sincs benne. Foghatom a hátlapot bárhol, vagy a szellőzőnyílásokat a tetején, vagy elől a panelt, mindenhol ez a helyzet. Persze ez még annyira nem vékony, mint egy LED-LCD, a legmélyebb pontján talán megvan 8 cm is.

Get Moded!

(#25203) liszi70 válasza attamero81 (#25199) üzenetére


liszi70
nagyúr

Te most arról beszélsz, hogy két plazmatípus közül melyik melegszik jobban, ezzel semmi bajom nincs. Én igazából arra reagáltam, hogy a plazma lett kiemelve, mint extrém melegedő hősugárzó és illatmécses, ami így ebben a formában tényleg nem igaz.

(#25204) attamero81 válasza liszi70 (#25203) üzenetére


attamero81
senior tag

Ezen a téren bocsi,hogy megtévesztettelek,de sajnos a én is belátom,hogy más gyártó tv-i jobbak és szebben is muzsikálnak.Abban én sem értek egyet,hogy szó szerint melegszik,mert ez nem igaz.Van olyan plazma a samsung világában is ami jó hőelvezetésű és klafa.Én most ezzel a kis eszme futtatással az én saját C6500-met bíráltam,hogy bizony melegszik vacak.Jó nem drasztikus hőt kell elképzelni,de azért plazmához képest bizony meleg.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25205) DM-Fan válasza tamáspapa (#25180) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a baj, hogy a STB-ből analóg jel jön, azt a DVD-felvevő már hiába alakítja vissza a digitálisra a HDMI-n keresztüli továbbküldéshez, ott már veszteség van, megjelenhetnek anomáliák, amelyek szükségessé tehetik az élesítést.
Az élesítést akkor tudod nélkülözni, ha mondjuk digitális lenne a STB kimenete is (HDMI), vagy ha a TV saját tunerjét használnád a digitális adások vételére, így pl. a DVB-T-nél sincs rá szükség.

Szerintem az ST50-en is tudsz jelerősséget nézni, ezt már a 2 évvel korábbi modellek is tudták, a hangolás menüben ott kell valahol lennie. Elég messze vagy az adótól, de egy nagy nyereségű passzív tetőantennával, ami megfelelően be van forgatva, jónak kellene lennie.

Get Moded!

(#25206) mayday00 válasza liszi70 (#25203) üzenetére


mayday00
őstag

Azt tudom, hogy a én lcd- nek, körbe a vékony kávája olyan forró, hogy szó szerint szalonnát lehetne rajta sütni. Pontosabban nem az egész káva, hanem csak az a része ,,jobb oldalt" ahol vannak a HDMI, USB, stb bemenetek. Bal oldalt, felül, alul ahol nincsenek bemenetek ott langyos.
De jobb oldalt,..mindjárt sütök valamit azon a részen...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25207) anonym1s válasza Dracula (#25191) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En alig 2 hete vettem egy pana p50x50 plazmat, plus 2 eve van egy 47"-es lg lcd.

Az lcd atlagosan 110 wattot fogyaszt, a plazma meg 140-et (sajat meres normal modban), de tegyuk fel hogy 160-at fogyaszt, igy pont 50W a kulonbseg. (200 wattot akkor fogyaszt ha feher a kepernyo!)
Az lcd kozel ketszer annyiba kerult mint a plazma, ami kb. 120ezer ft-ot jelent. Az 50W tobblet fogyasztas kb. 500ft tobblet koltseget jelent havonta (napi 5-6 ora tevezest feltetelezve), es abbol a 120 ezres arkulonbsegbol kb. 20 evi tobbletfogyasztas jon ki.
Tudom hogy a led tevek meg kevesebbet fogyasztanak, de dragabbak is, es a led-plazma arkulonbsegbol mindig kijon nehany evi tobblet fogyasztas amit a plazma elkovet, szoval osszkoltseget tekintve ugyanott vagyunk, hiaba fogyaszt kevesebbet a led.
Ez ugyanaz mint az ugynevezett "megujulo energiak", vagy pl. kocsiba a gaz. Olyan dragak hogy egyszeruen nem erdemes foglalkozni veluk, mert soha nem hozzak be az arukat.

DM-Fan!

Na igen, ezt ki is felejtettem :)

[ Szerkesztve ]

(#25208) DM-Fan válasza anonym1s (#25207) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ráadásul kihagytad a legfontosabbat: amellett, hogy a plazma nagyobb és feleannyiba kerül, a képe is kategóriákkal szebb, mint a sokszor igen okádék LCD-nek.

Get Moded!

(#25209) mayday00 válasza DM-Fan (#25208) üzenetére


mayday00
őstag

sokszor igen okádék LCD-nek.

Ezt meg tudom erősíteni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25210) Stafni válasza anonym1s (#25207) üzenetére


Stafni
aktív tag

A kocsiba a gáz 1 év alatt megtérül. A mostani jövedéki adóemeléssel viszont ezt is elintézték.
A plazmák képe tényleg sokkal szebb. Após most vett egy Samu LCD-t, nem kell egymás mellé rakni a két készüléket. A párom is kiszúrta, hogy a G30-as plazmánknak sokkal élethűbb a színe, és a feketéje nem szürke. Apóstól kérdeztem is, hogy átállította a fényerőt, odaadta a távirányítót, hogy állítsam át. Ebből tudtam, hogy ez az alapbeállítás. Tök fölösleges bármit is állítgatni. Szarból nem lehet várat építeni! :D Viszont van Internet, Smart meg 3D. Haleluja! :)

(#25211) mayday00 válasza Stafni (#25210) üzenetére


mayday00
őstag

Csak gázból sokkal többet eszik, mint benzinből. Jóval többet. :)
Hiába volt olcsóbb, ha több kakaó kell a motornak.
Szóval ugyan ott vagyunk ahol a part szakad..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25212) Mezga Aladár válasza mayday00 (#25211) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

10%

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25213) mayday00 válasza Mezga Aladár (#25212) üzenetére


mayday00
őstag

Ha nem több...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25214) janos666 válasza attamero81 (#25199) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

10 fok mindig van a kettő közt.Ez pedig nem elhanyagolható.

Miért ne lenne elhanyagolható?
---
A Panasonic 2011 óta aktív hűtést használ, így hűvösebbek a készülékeik (ami önmagában véletlenül sem jelenti azt, hogy akkor kevesebbet is fogyasztanak).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25215) Mezga Aladár válasza mayday00 (#25213) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak abban az esetben ha rosszul van beállítva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25216) mayday00 válasza Mezga Aladár (#25215) üzenetére


mayday00
őstag

Meg gondolom nem 20éves a jármű, karban van tartva, stb.
Nincs jól beállítva akkor tényleg megugorhat a gázfogyasztás.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25217) Stafni válasza mayday00 (#25211) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nekem ezt nem fogod eladni. Mindkét autóm gázos. Most rakd fel légy szíves a tönkreteszi a motort lemezt! Volt gázos autód? Nem is értem miért nyúlt hozzá a kormány az LPG adójához. Annyi ember van aki benzinnel jár és fél az LPG-től.

[ Szerkesztve ]

(#25218) #49155328 válasza Stafni (#25217) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nekem a renault laguna 3.0 v6-osban volt gáz.
3x robbant szét a légszűrőház. :D
De ez má nagyon off.

(#25219) Ed Parker válasza janos666 (#25214) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom mennyire lehettek melegek azelőtt,de en konkrétan a vt30 es az avr mellett nem használok fűtést,mert az egész szobát be fűtik ketten :)

(#25220) Dracula válasza Khelben (#25200) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem G20-am van és ez melegszik. :)

(#25221) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#25219) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Komoly? A g30 éppen hogy langyos.
A tesónak van egy ös-öreg plazmája, na az fűt rendesen.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25222) liszi70 válasza Dracula (#25220) üzenetére


liszi70
nagyúr

Beállításad milyenek?

(#25223) Stafni válasza Mezga Aladár (#25221) üzenetére


Stafni
aktív tag

A főnököm Sony plazmája is hasonló volt. 5 ventilátor volt benne. 1 év után elpusztult, azóta fent rohad a padláson, valamikor megjavítom felkiáltással. Van pedig már szervizkönyv. Volt vagy egy 20-as az is. Elsők között volt plazma tulajdonos. Jó befektetés volt! :D
Nem csak fűtött, még zajos is volt.

[ Szerkesztve ]

(#25224) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#25221) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Be szoktuk csukni az ajtót, hogy a gyermek ne ébredjen fel, egy film után simán van 3-5 fok hőkülönbség a másik szobához képest.
Mondjuk nem zavar

(#25225) Mezga Aladár válasza Stafni (#25223) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sony plazma??????

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25226) liszi70 válasza Mezga Aladár (#25225) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha nem teszi hozzá a smile jelet, akkor is érezhető az irónia!

(#25227) liszi70 válasza Ed Parker (#25224) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem 2 gyerekszobához is elég a plazma fűtése!!!

[ Szerkesztve ]

(#25228) DM-Fan válasza Dracula (#25220) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gondolom túlzóak az értékek, mert nálam meg abszolút nem melegszik az 50"-os, kalibrált G20. Mondjuk nálam télen-nyáron 22 fok van a nappaliban.

Mezga Aladár: bizony, volt olyan is. :K

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25229) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#25224) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fűt titeket a szeretet! :)

(#25228) DM-Fan Hát ez kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25230) Ed Parker válasza liszi70 (#25227) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Plazmaszakértő nem jön ebbe a topikba? :D
Tudtam én hogy gyáva ahhoz hogy itt dobja fel a hülyeségeit.

Aladár: tényleg kellemesen fűt:)

[ Szerkesztve ]

(#25231) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#25230) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25232) Stafni válasza Mezga Aladár (#25225) üzenetére


Stafni
aktív tag

Igen. 1024x1024-es felbontása van. 42" az ára azt hiszem 2,4+Áfa volt. Nem volt TV tuner benne, opció volt. Arra vette a főnököm, hogy a számítógépet használja róla. Analóg VGA csatija volt, és soha nem tudta beállítani, hogy élvezhető kép legyen a gépről. Most már tudom, hogy nagy szerencséjére, mert elég gyorsan beégette volna. Az első készüléket ellopták a Ferihegyen, ahogy jött be az országba. 11-12 éve volt.

(#25233) mayday00 válasza Ed Parker (#25230) üzenetére


mayday00
őstag

liszi trollkodik máshol ezt írtad:) :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25234) DVlad


DVlad
őstag

Fûtéssel nálam sincs gond.

(#25235) anonym1s válasza Stafni (#25210) üzenetére


anonym1s
őstag

Ahhoz rengeteget kell menned hogy egy ev alatt megteruljon. Keresztapam 3 eve szereltette be, az akkor 1 eves thaliaba a gazt, es meg most sem hozta be az arat. O is azt mondta (meg masik ket haverom is akiknek gazos kocsijuk volt) hogy tobbet fogyaszt gazbol mint benzinbol, szoval a benzin arahoz viszonyitott 60%-os gazar valojaban tobb mint 60%.
Most is van egy cimboram akinek tavaly tavasz ota van gaz a kocsijaban. Azt mondta ugy szamolta hogy 3 ev alatt megterul az ara, pedig o nem keveset megy vele.
Taxisoknak, oktatoknak, meg olyanoknak akik kocsival keresik a penzt megeri mert sokat megy a kocsi, de masnak aligha. Illetve ugy mondanam, hogy az en ismeroseim tapasztalatai nem valami fenyesek gaz ugyben.

(#25236) Erneszto


Erneszto
tag

Én is alá tudom támasztani attamero81 állítását.
Az én 50c6500-asom is komolyan melegedett.
Ennek egyik oka a készülék vastagsága volt ami kb.3,5cm volt, nem tudott beindulni megfelelő levegőáramlás a keskeny készülékházban.
Elég komoly hőmennyiséget adott le, illetve komolyan átmelegedett. amit jelzett a készülék 400 watt feletti, maximális energiafelvételi értéke.
Amikor kérdezték milyen fűtés van a helységbe, mindig azt mondtam nálam a legkorszerűbb
plazma-fűtési rendszer van :).
Télen még jól is jött, hogy fűtötte a helységet (van mellette még 2db 1KW-maximális áramfelvételű végfok),
de nyáron kész borzalom volt.
Az utód 60c550 közel sem melegszik át ennyire, viszont korábban már leírtam ennek hátrányait.

(#25237) Ed Parker válasza mayday00 (#25233) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dehogy, nem ő.
Egy szucsi nevű troll, akit most már senki sem vesz komolyan.

(#25238) mayday00


mayday00
őstag

Hát, ami a kijelzőt illeti, arra a plazma tévék lehetnének sokkal jobbak. Azért jobbak, mert évekre visszamenőleg megmutatja a beégett képernyőjük, :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25239) mayday00 válasza Ed Parker (#25237) üzenetére


mayday00
őstag

tőle idéztem most:)
olvasom mit irkáltak liszivel..:)..LCD, vs Plazma harc..:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25240) Stafni válasza anonym1s (#25235) üzenetére


Stafni
aktív tag

20e km. 1 év alatt ennyit autózok. Annyi a megtérülés. Nekem 1,5 éve lett a második kocsi átalakítva. Megtérült. De fél év múlva már majdnem annyi lesz vele utazni, mint benzinnel. Leginkább a gázos műhelyekkel szúrtak ki, semmi munkájuk nincs. Előtte 2 hónapra be voltak táblázva.

[ Szerkesztve ]

(#25241) Ed Parker válasza mayday00 (#25239) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En már rég nem veszem komolyan.

Őszintén szólva én nem szerettem a plazmát a sok Urban legend miatt.
Ezért vettem először egy Samu d6750-et, aztán egy d8000-et, miután mindkettőt visszavittem az okádék felhős képe miatt, vettem egy vt30-at.
Azóta megszűnt minden gondom.
Ha kellene vennem ugyanezt venném vagy a vt50-et, kiváló tv-k.

(#25242) Mezga Aladár válasza anonym1s (#25235) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A régi árak alapján, kb 20-25 ezer km alatt jön a gázszett ára vissza.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25243) Lehiñito válasza Erneszto (#25236) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali.
Az én 51E550-em nem fűt annyira. Ha a tv fölé odarakom a kezem 10entire akkor még csak éppen hogy csak langyosnak mondható, de az is kis túlzás. Ha megfogom a tv-t hátulját, azt sem mondanám melegnek. Ez a készülék is olyan 4-5 cm vastag.

(#25244) Dracula válasza liszi70 (#25222) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem dinamikus vagy ilyesmi, ha erre gondolsz. PH-s beállítások, illetve THX vagy professzionális. Kiszedek ilyen dinamika növelést meg mindenféle egyéb dolgot.

Konkrétan mi a kérdés, mit nézzek meg milyen?

(#25245) Dracula válasza DM-Fan (#25228) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem nem kalibrált, viszont "csak" 42"... :)
De 2 óra után eléggé meleg. A pontos fogyasztását sose mértem le, mert nincs mérős konnektorom.

(#25246) Ed Parker válasza Dracula (#25245) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem sem kalibralt, de 150-190W között mozog a tartalomtol függően.

(#25247) Gabor970 válasza anonym1s (#25235) üzenetére


Gabor970
addikt

én akkor is gázzal szeretnék járni, ha egész üzemideje során épp csak a beszerelés költségét hozza vissza. Csendesebb, alacsonyabb fordulaton jön a nyomaték, sokkal tisztább, még olajcserekor is látható az olajon mennyivel jobb az a motornak. Szerencsére Nagykanizsától a Horvát határ melletti LPG kút oda vissza 50km, és ott 200Ft-ot sem éri el az ára. Remélem nem is változik, mellesleg a Szlovénoknál is ennyi. Nem nagyon értem ezt az itthoni regadóemelést.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25248) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#25246) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocs a javításért, 40 és 190 w között mozog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#25249) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#25248) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha nagyon sötét jelenet van lehet hogy lemegy addig.
Normál tv műsort néztem mikor a mérő be volt dugva.

(#25250) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#25249) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ja értem.
Teljesen feketénél 40 w sötét jeleneteknél 80-90 w.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.