Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) DVlad


DVlad
őstag

Folytatódik! Csak új iparágak kerülnek képbe. Döbbenetes hülyeségeket állítanak.
(Fogalom nélküli emberek szemetelnek totál off témákban is, okoskodnak, személyeskednek, pedig kussolniuk, olvasniuk, tanulniuk, kérdezniük kellene és ez így mehet? Meddig?)

(#25602) Sanyyka válasza Dexar007 (#25516) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Nekem - még kb. egy hétig - H5360BD-m van 100 colos feszített, motoros vászonnal.
Azzal együtt, hogy tudom, látom, hogy az 55ST50-em jobb képminőségű, a méret és a feeling miatt nagyobb élményt ad mozizásra ez a proji. :K
Egyébként anno a tesztek is méltatták 2 és 3D-ben egyaránt.

(#25604) nobeige válasza anonym1s (#25593) üzenetére


nobeige
tag

Napok óta körbe jársz, pedig mindjárt az elején leírtad, hogy mi van.
Az van, hogy a tévéd dinamikus módban teljesen fekete jelnél lekapcsolja a panelt, míg normál módban (és valószínűleg a többiben) nem. Vagyis dinamikus módban trükközik, a többiben pedig nem.
Ennyi. Ez a gyártók egyik kedvelt fogása, ők tudják, miért.
DM-Fan megírta neked, hogy rosszul gondolod azt, hogy ha egy képpont fekete, akkor az plazmán egyáltalán nem világít. Kisebb-nagyobb mértékben bizony fényt bocsájt ki.

Az X50-es panasonicnak 0.03 cd/m2 fényerőt mértek feketénél. Ennyit tudnak a jobb Samsung LCD panelek is. Ez egyáltalán nem rossz érték, söt. Vannak ennél jobbak is, de teljesen feketét ne várj még egy plazmától sem.

A dolog másik része meg az, hogy viszonylag ritka a "négerek harca az alagútban" jellegű jelenet a filmekben.
Amint nem túlnyomóan sötét egy jelenet, a pupilla szűkülése miatt úgyis szépek lesznek a feketék. Egyébként meg egy kis háttérfény a tévé mögé szinte csodát tud tenni a gyengébb feketékkel is.

(#25605) athka


athka
csendes tag

Végre beüzemelhettem a GT50-et. DM-Fan segítségével összekábeleztem az elavult berendezéseimmel.Most egy olyan problémám van, hogy a tv saját hangszórója hangerejének növelésével a hangszóró is erősen zúg, egy növekvő hangerejű "brumm" hallható! Gerjed valamivel?

(#25606) Ijk válasza athka (#25605) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kezdj el egyesével kihúzni mindent a tv-ből, akkor megtalálod mi okozza a földhurkot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25607) BBéci válasza mayday00 (#25600) üzenetére


BBéci
titán

De bizony kicsomagoljuk! Én is kénytelen vagyok, ha az OPPO BDP-105EU-val akarom lejátszani, nem a Dunével.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25608) Gabor970 válasza athka (#25605) üzenetére


Gabor970
addikt

földhurok. Valszeg az antenna kábelre kell egy leválasztót rakni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25609) anonym1s válasza DM-Fan (#25597) üzenetére


anonym1s
őstag

Normal modban nekem sem, csak dinamikusban, es az is csak akkor, ha teljesen fekete a hatter, nem csak sotet. Normal modban is csak azert nem, mert nem sotetul be annyira a kepernyo mint dinamikus modban.

(#25611) 89Csabi89 válasza 89Csabi89 (#25518) üzenetére


89Csabi89
tag

"Üdv. Tv-t szeretnék vásárolni, elsőnek Led tv-be gondolkoztam, de aztán eszembe jutott hogy van ez a plazma is át kéne rágnom magam rajta, és megtetszett a dolog Sokáig részletezhetném az érveim, de nem akarom a lényeg 40 Colos Samukat nézegettem pl Es6100 Es7000 és a kettő között, nézegettem én a 46 Colosakat is de jóval jóval drágábbak voltak ugyan ezen típusok az ES7000 100.000 Ft-al. Igen samsung párti vagyok legalább is a led tévéknél ez így volt. Szóval szeretnék egy plazma tv-t minimum 46" de lehet nagyobb is 3D ma már alap, smart nem létkérdés, de ez is alap már ebben a kategoriában És amit szánnék rá MAX: 200.000 FT ez a felső plafon. Mit ajánlanátok? Esetleg ha 200 felett van amit ajánlana valaki, akkor annyit tudok tenni hogy várok, gondolom nem is kell túl sokat hisz megy szépen lefele az áruk. Jah és ami nem szimpatikus a plazmában hogy ennyire figyelni kell rá, és ez a beégés se túl bizalomgerjesztő, ráadásul 500 óra bejáratás az rengetek
Előre is köszi mindekinek
Jah és én ezt néztem ki : http://pcdreamshop.shp.hu/hpc/ws_member_3g.php?azonosito=pcdreamshop&tcskod=pcdreamshop1238850452&alcsoport=PS-51E550&title=PS-51E550"

Eddig csak 1 válasz érkezett azt köszönöm szépen :D, de többre számítottam (-:
Amúgy a Pana aktív 3d-je milyen a Samujéhoz képes? Ill. LED meg Plazma 3D között van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#25612) M_AND_Ms válasza anonym1s (#25593) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak oldalpanelról lehet szó mivel a tv képmódjaiban nincs olyan, hogy alul-felül csík maradna. Ha ilyet látsz azt a maga a nézett kép tartalmazza, abban van az alsó-felső fekete csík, annak színét a tv nem tudja befolyásolni.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25613) rappit4 válasza 89Csabi89 (#25611) üzenetére


rappit4
őstag

Pana ut vagy st50. Kicsit több mint 200 de pár hónap és lejebb megy

(#25614) anonym1s válasza nobeige (#25604) üzenetére


anonym1s
őstag

Napok ota? Ma delelott irtam eloszor errol.

Valoban nem tapasztaltam mas modban, kizarolag a dinamikusban.
Akkor azt mondod hogy ennyi feketet tud az X50-es? Ez eleg szar. Tulzas nelkul mondom, hogy a 2 eves lg lcd tevem fekete szintje alig valamivel marad el ettol. Oke, elhiszem hogy muszerrel ki lehet mutatni nagy kulonbseget, de ami szemmel lathato kulonbseg, az nem sok.
Pedig annyira orultem amikor a fekete tesztkeppel teljesen besotetult a szoba, hogy milyen prima a fekete ezen, de a jelek szerint olyan feketet normal hasznalat kozben nem tud produkalni.

DM-Fan!

Igazad volt a side panellel kapcsolatban, 4:3-as teve adasnal valtozik az oldalso fekete csikok fenyereje.
Kossz hogy szoltal, nekem eszembe nem jutott hogy ez kulon van az also-felso csikoktol.

[ Szerkesztve ]

(#25615) 89Csabi89 válasza rappit4 (#25613) üzenetére


89Csabi89
tag

És az mivel tud többet, vagy miben jobb mint a fent említett samsung?

(#25616) Ijk válasza anonym1s (#25614) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kuro szintű feketét szeretnél egy 180k-s tv-től?
Egyébként agyon kellene verje az az lg-t képminőségben ettől függetlenül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25617) kolosszus87 válasza 89Csabi89 (#25611) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jó választás a PS51E550, mindenben jobb mint az lcd-k amiket néztél és a keretednek is megfelelő.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#25618) z123456789 válasza 89Csabi89 (#25611) üzenetére


z123456789
addikt

3D
Ezerszer jobb a Panáé.Van különbség.A Panasonicban sokkal jobban megmarad a HD minőség.Persze ha abban nézed a 3D-s filmet.Plusz szerintem jobban "kiugranak" a dolgok a síkból.

(#25619) DM-Fan válasza anonym1s (#25614) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Akkor azt mondod hogy ennyi feketet tud az X50-es? Ez eleg szar. Tulzas nelkul mondom, hogy a 2 eves lg lcd tevem fekete szintje alig valamivel marad el ettol."

Na, én ezért mondom, hogy valami nem jó nálad! Kategóriákkal jobb fekete kell hogy legyen az X50-en! Milyen eszközről nézel rajta anyagot és az milyen színtérbeállítással megy? Mire vannak állítva az értékek (kontraszt, fényerő, gamma)?

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha fekete képnél korom sötétet látsz, akkor normál képanyagnál olyan szinten elromlana a feketeszint!

Get Moded!

(#25620) anonym1s válasza Ijk (#25616) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem tudom milyen az a kuro szintu fekete, de tobben is irtak, hogy a panasonic plazmajukon olyan sotet a fekete hogy egybe olvad a kavaval, es en ilyenre szamitottam, de ez kozel sem olyan.
A latoszog es kondenzcsiuk hianya miatt, meg igy is azt mondom hogy jobb mint az lcd, de a fekete szint egy nulla.
Aki jo fekete szint miatt akar plazmat venni, az kerulje el az x50-et.

(#25621) athka


athka
csendes tag

(#25606) Ijk
Köszönöm.
(#25608) Gabor970
Köszönöm.

(#25622) anonym1s válasza DM-Fan (#25619) üzenetére


anonym1s
őstag

PlayonHD mini, es gyari beallitason van minden rajta, de az a fekete tesztkepes historia a teve sajat media playeren keresztul ment, szoval kulso lejatszonak nem lehet koze ahhoz a fekete kepes tesztemhez.
Viszont ez a playonhd beallitas most szoget utott a fejembe. Holnap meg is nezem mit mutat ha babralom azon is a beallitasokat.

(#25623) Cha-b válasza anonym1s (#25620) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ez sztem enyhe túlzás lehet, nekem g30on pl. bőven elüt a kávától a fekete, olyat ne is várj.

Szerk.: ST50nek nem fekete a kávája, szal feketébbnek látják.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#25624) kpal válasza Ijk (#25539) üzenetére


kpal
veterán

Sose lehet elég nagy TV-t venni. :)

(#25625) whappela válasza M_AND_Ms (#25612) üzenetére


whappela
csendes tag

"Ha ilyet látsz azt a maga a nézett kép tartalmazza, abban van az alsó-felső fekete csík"
Eddig abban a hitben voltam, hogy csak a tévéadásoknak képezi részét az alsó-felső fekete csík, egyéb esetekben kvázi ugyanolyan (teljesen a megjelenítőtől függő) holttér, amilyen az oldalpanel 4:3-as anyagnál... Hogy van ez?

(#25626) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

LG: új Ultra HD TV-k több méretben és megújult OLED TV[link]

(#25629) DM-Fan válasza whappela (#25625) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Attól függ, mit nézel! Rippeknél adott esetben csak a hasznos képterületet tartalmazza a videofájl (ezért látsz mondjuk 1920x800-as felbontást feltünttetve 1920x1080 helyett), de pl. egy BD-nél a fekete sáv is ott van a lemezen.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25630) Dorian válasza Gabor970 (#25628) üzenetére


Dorian
félisten

Mert laborban alacsonyabb fogyasztást produkálnak, így ezt lehet rájuk írni. Valós használatban meg nem kevesebb + több hibalehetőség, gyakrabb meghibásodás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25631) Sanyyka válasza Cha-b (#25623) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A káva színének szerintem semmi köze az "egybeolvadáshoz", mivel ezt a jelenséget csak zéró külső fényviszonyok mellett lehet elérni, akkor pedig a szürkét is feketének látjuk.
Magam részéről továbbra is azt mondom, hogy egy jól beállított - még csak nem is kalibrált - st50 vagy jobb plazmának a feketéje sötétben mozizás esetén eltűnteti a kávát.
Saját tapasztalat, örö, bódottá. :))

(#25633) Cha-b válasza Sanyyka (#25631) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát sztem meg totál sötétben nem tudsz tvzni, mivel a tv világít, sőt még a fekete is, szal max csak feketének észleled azt a kávát, de tuti nem az, mert vmennyire megvilágítja a tv fénye. Eltünteti mert nem fekete. Én pl filmezés közben feketébbnek észlelem a feketét az aktív képen mert világos tartalmak vannak a fekete mellett, mint az alsó felső csíkot ahol a fekete káva van mellette, holott pedig elvileg ugyanaz, csak a szemed kicsit be van csapva,

CSAKAKISPEST!!!!

(#25638) Sanyyka válasza Cha-b (#25633) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Egyetértek nagyjából, csak arra akartam rámutatni, hogy egy jobb plazma feketéje sötétben - természetesen csak vegyes világosabb és sötétebb képtartalom mellett -igazi feketének kell, hogy látszon.
Mivel én is túlzásnak gondoltam ezt korábban és szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, nagyon kellemes meglepetést okozott az új készülékem.
Pl: a szélesvásznú filmeket 1,2-szeres nagyításban szoktam nézni a WDTV-n mert leszrom, hogy elveszik egy pici a széleken, ha cserében lényegesen nagyobb a látható kép. Így alul-felül kb. 3-3cm fekete sáv marad, melyeknek tényleg nem látszik este a külső szélük.
Nyilván ez a szem becsapása, de talán ez az elektronikus vizuális szórakoztatás lényege. :)

[ Szerkesztve ]

(#25639) gyurigyerek


gyurigyerek
csendes tag

Sziasztok! Lehet rossz topikot választottam de remélhetőleg kapok kielégítő választ tőletek.

Két tv versenyezik nálam megvétel szempontjából. Kb egy árban vannak. Viszont egyik plazma másik led.
A ledes a samsung ue40eh6030. Ez mellett szól hogy full hd 3d kis fogyasztás viszont túl magas az input lag.
A másik a ps43e490 ez jó lenne konzolos játékra ez is 3d is viszont kb duplája a fogyasztása ami mondjuk tartalom fügö de 180 W-ra írják. Azonban ez nem fullhd. Kb 4 m- távolságról nézzük a tévét aminél úgy gondolom nem lényeg ha nem full hd. Szerintetek melyik lenne jobb választás ilyen távolságból nézve?

Ha van kb ebben az árkategóriában(130-150 ezer) jobb plazma választás szívesen veszem a tanácsokat. 3D nem annyira fontos és okos tv se izgat.

Előre is köszönöm.

(#25640) Cha-b válasza gyurigyerek (#25639) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát ezt a samu plazmát nem szoktuk ajánlani, mivel külső forrásból sem tudja a 24p-t. Minimum az 530as samsungot szoktuk mondani, de az nincs 43as méretben. Ha kell 3D, akkor nem nagyon van más alternatíva ebben az árkategóriában. Ha kicsit hozzá tudsz tenni, vagy várni febr-márciusig, akkor [link] UT50. Ez minden tekintetben veri azt a ledes LCD-t, de kereten kívűlre esik. Febr-márc környékén sanszos leesik 150e ftra, vagy vmivel alá.

Szerk.: Pana plazmákhoz nem jár 3D szemüveg, de 3kért már kapsz samsung szemüveget, amivel társítható. És igen ilyen távolságra nem kellene fullhd, de ha néha közelebb tudsz ülni 1-1 film erejéig akkor azért kell sztem, mert teljesen más fullhdban nézni a filmeket, de az alap távolságod nem indokolja.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#25641) DM-Fan válasza gyurigyerek (#25639) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Cha-b kolléga korrektül leírta, annyit tennék hozzá, hogy 4 méterre egyrészt nagyon kicsi a 40-43", sőt, oda igazából már az 50" is. Ezen felül HD-Ready esetében el kell felejteni a 3D-t, ahhoz kell a fullHD felbontás, illetve a méret is, mert 43"-on nem tud érvényesülni. Ráadásul 4 méterről nézve már semmit nem észlelnél a 3D-ből sem ilyen méretnél.

Én is azt mondom, hogy még pici anyagi többlettel meg kell célozni a Panasonic 50UT50-et (ha az 50ST50-re nem lenne pénz), az már 50"-os, 3D, durván jobb képe van, mint a Samsung 43E490-nek, helyesen kezeli a kadenciákat is. Az UT50 alá én manapság már nem adnám és fogadd meg a tanácsot: ilyen nézési távra ne menj 50" alá, mert utólag nagyon fogod bánni, hogy nem toltál még bele egy kis pénzt a plusz méret miatt.
Ha ennyit nagyon nem tudsz összeszedni, akkor még mentő alternatívának ott a Samsung 51E530 200 eFt alatt, 3D nélkül, de már helyes kadenciakezeléssel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25642) whappela válasza DM-Fan (#25629) üzenetére


whappela
csendes tag

Nahát. Akkor pont fordítva van, mint gondoltam:
nem a tévéadás az egyedüli, melyben benne van,
hanem a rippek az egyedüliek, mikben nincs ottan.
Bele is néztem legott egy lemezbe géppel, s valóban!
(Ebből is látszik, hogy PC-n filmet még sohse néztem
s hogy életembe' nem is rippeltem még sohasenem.)
Rappit s Dexar kolegáktól elnézést az "s"-használat tekintetében! :B

(#25643) BBéci válasza DM-Fan (#25619) üzenetére


BBéci
titán

Ezt műveli a Samsung E6500 is, tegnap éjjel direkt erre figyeltem. Néha olyan fekete, mintha teljesen kikapcsolta volna magát. Aztán felugrik a feketeszint arra az értékre, ami filmnézés közben jellemző.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25644) BBéci válasza Sanyyka (#25638) üzenetére


BBéci
titán

Azzal a nagyítással azt éred el, hogy nem natív full HD amit nézel. :W

Átméretezett, skálázott, részleteket és élességet vesztett vacakká rontod a 1080p filmet. Ezért kár volt jó plazmatévét venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25645) DM-Fan válasza BBéci (#25643) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen-igen, az idei Samsung-oknál sajnos eléggé észlelhető a floating black, erre már más is panaszkodott.

Get Moded!

(#25646) gyurigyerek válasza Cha-b (#25640) üzenetére


gyurigyerek
csendes tag

Szia! Köszönöm gyors válaszod. Amit nem gazán vágok még a témában hogy a 24p az torrentről letöltött konvertált bluray filmeknél megmarad e vagy pedig elveszik. Mivel nem eredeti blueray lejátszóról lenne lejátszva a film hanem álltalában ott fellehető filmek usb külső hdd-ről. . Lehet kicsit dillettáns vagyok de ezt nem igazán értem. A 24p tulajdon képpen csak azért van hogy a hang mélyebb legyen?

(#25647) DM-Fan válasza gyurigyerek (#25646) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha jó a rip, akkor természetesen a kadenciának nem szabad változni, ugyúgy 23,976-os képkockasebességet látsz. Ennek kihasználásához azonban egy jó, Sigma chip-es lejátszó kell, mert a Realtek chip-esek nem tudják ezt tökéletesen lekezelni és 24 képkockát mutatnak 23,976 helyett.

"A 24p tulajdon képpen csak azért van hogy a hang mélyebb legyen?"

Huhh, nagyon nem vagy képben. A 24p (23,976 képkocka lejátszási képesség) szavatolja, hogy a TV-d ugyanolyan képkockalejátszási sebességgel tudjon lejátszani filmeket, mint ahogy azokat eredetileg leforgatták, ahogy azok eredetileg a moziban is mentek. A DVD-ken azért hallasz magasabb hangot (pitch), mert azon nem 24, hanem 25 képkocka lejátszási sebességgel mennek a filmek az 50 Hz-es technológia miatt. Ez a plusz egy képkocka másodpercenként gyorsabb lejátszási sebességet követel meg, ami miatt a 24 képkockás sebességhez készült szinkron hang magassága is megemelkedik picit, illetve pár perccel gyorsabban is lefut ugyanaz a film DVD-ről, mint BD-ről.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25648) BBéci válasza DM-Fan (#25645) üzenetére


BBéci
titán

Az valami más, mert csak teljesen jelmentes, töküres kép esetén sötétül el. De akkor nagyon. Ugyanúgy, ahogy fórumtársunk írta. Filmnézés közben stabil a feketeszint.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25649) DM-Fan válasza BBéci (#25648) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor ez lehet, hogy valami energiatakarékossági leszabályozás lesz.

Get Moded!

(#25650) liszi70


liszi70
nagyúr

Miért tűntek el hozzászólások? (25627, 25628, 25632, 25634-25637)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.