Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Tomics válasza Ijk (#1000) üzenetére


Tomics
addikt

Én direkt járatom a plazmát most hogy itthon vagyok napi 10 órát, hogy hamarabb bejáratódjon és ne kelljen annyira odafigyelni, zoom-olgatni. Így is lesz vagy 3 hónap mire meglesz az 500 óra. Remélem, hogy ez a napi 10 óra egyhuzamban nem árt neki. Végülis ott az 5 év gari.

PH! addikt since 2004

(#1002) Gabor970 válasza Ijk (#997) üzenetére


Gabor970
addikt

Ez tetszett!

Az egyetlen, hogy sztem mehet az a TV többet is. Nálam pl sokat megy róla zene. (sztereo erősítő, pár hangfal) Mezzo, VH1 classic a két kedvenc. Most épp a Duna2 adja a Carmina Burana-t.

figyelem, hogy a UPC directről milyen a hang, illetve a Mindig TV-n. A második sokkal jobbnak hallik.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1003) szonti válasza Tomics (#1001) üzenetére


szonti
aktív tag

Inkább menjen egész nap mint ha napjában 20x kikapcsolod meg be, mert az sokkal többet árt.

(#1004) Ery


Ery
tag

sziasztok!
TV vásárlás előtt állok. Keret 100-130e Ft körül mozog. LCD vagy LED mindegy, plasmakat nem nagyon ismerem de ha ez felel meg a legjobban nyitott vagyok mindenre. Lényeg, hogy szép, éles képe legyen, FullHD, 100cm felett, usb lejátszó.
Nem kötöm se PC-re, se konzolra, simán csak filmezni, TV adást nézni használnám.
Ti milyen TV-t vennétek ebben a kategóriában?
Előre is köszönöm!

(#1005) Gabor970 válasza Ery (#1004) üzenetére


Gabor970
addikt

pana 42S30-at keress valamelyik euronicsban, ahol odaadják aura kártyával 135e-ért. Sztem más full HD nincs ennyiért. Nem is tudom, hogy samu D550 van-e 43"-ben. Még nem láttam. LG-t nem szoktuk ajánlani. Nagyon közel ülsz, hogy full HD kell?
Ha annyit javul az S40 ( jövőre tavasszal) media lejátszója az S30-hoz képest, mint amennyivel jobb az S30 az S20-nál, és neked tényleg fontos ez, akkor talán érdemes kivárni. Igaz, egy barátom szerint az S30-as is jól használható. Kicsit oda kell figyelni az anyagok beszerzésénél.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1006) Ijk válasza Gabor970 (#1002) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha csak zenét hallgatsz, akkor kikapcsolod a panelt a menüben és nem zabálja az áramot ha úgyse nézed.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1007) Ery válasza Gabor970 (#1005) üzenetére


Ery
tag

Igen sajnos a fotel kb 2 méter az ülőgarnitúra többi része 4 körül, de fotelt használjuk legtöbbet.

(#1008) Gabor970 válasza Ijk (#1006) üzenetére


Gabor970
addikt

bévallom töredelmesen: leszarom mennyit fogyaszt. Havi 11e a villanyszámlánk, nem lennék elöbbre, ha lemenne 9500-ra. Néha rápillantok, nem szeretem, ha nincs kép. (jellemzően pókerezem közben)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1009) kpcl válasza Ijk (#997) üzenetére


kpcl
csendes tag

Ez a hozzászólás nagyon rendben volt! :C
Nagyon sok igazságot tartalmaz, teljesen egyet értek vele!
Bár megvettem a tv-m a fórum olvasásának eredényeképp. (G30) Nem bántam meg, hogy továbbra is olvasom a fórumot, mert még mindig lehet sokat tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#1010) psg5 válasza Ijk (#997) üzenetére


psg5
veterán

...és a neten építenek kapcsolatokat.

Nagyon jó kis szösszenet!

F.K.T.

(#1011) Gabor970 válasza Ery (#1007) üzenetére


Gabor970
addikt

2m-ről már szerintem a samsung 43D450 is jó lenne. Annak nagyon jó a beépített lejátszója, és még HD Ready mivolta ellenére is bizonyosan jobb bármilyen 40-42"-es LCD (a led is lcd) készüléknél, amit 200e-ig kapni lehet. Ráadásul megáll 100e-110e Ft-ból. Mondjuk én inkább az S30-as panát venném, meg egy mediaplayert, igaz azzal már 155e-nél jársz.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1012) redbiro


redbiro
őstag

múltkor esett itt szó a logitech harmony távirányítókról, most az ebolt-ban a 600-as le van értékelve 11k-ra, ennyiért simán megéri.

it never gets easier, you just go faster

(#1013) Béla29


Béla29
csendes tag

üdv.
szoftver frissítésben kérnék segítséget.
le kell tölteni a net-ről és honnan?Vagy a tv-n indítsam el és amit talál installáljam?
előre is köszönöm.

(#1014) Gabor970 válasza Béla29 (#1013) üzenetére


Gabor970
addikt

én a letöltőset preferálom

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1015) Tomics válasza Gabor970 (#1014) üzenetére


Tomics
addikt

Nem egyszerűbb úgy, hogy a TV keres magának és ha van frissebb akkor telepíti? :)

PH! addikt since 2004

(#1016) -FLY->


-FLY->
őstag

Az miért lehet, hogy a tv jobb oldalán 4 pixel oszlopnyit nem használ pl ps3 esetén, a bal oldalán nincs lehagyás, ez most mi? A menüben minden rendben, az összes képpont ki van használva.

(#1017) szonti válasza -FLY-> (#1016) üzenetére


szonti
aktív tag

Nincs bekapcsolva pixeleltolás mint beégésvédelem?

(#1018) -FLY-> válasza szonti (#1017) üzenetére


-FLY->
őstag

De be van, de fogalmam sincs, hogy pontosan mit csinál. Igazából jobban megnézve, tök változó, hogy melyik oldalon hagy el és mennyit.

[ Szerkesztve ]

(#1019) creatorium


creatorium
tag

Erre senki nem tud választ? [link]

(#1020) szonti válasza -FLY-> (#1018) üzenetére


szonti
aktív tag

Az éppen azt csinálja, h eltolja a képet kb 2 percenként balra meg jobbra. Azért van mindig a másik oldalon. Elvileg a beégést előzné meg, gyakorlatilag sztem nem ér semmit mert mindegyik logó nagyobb mint 4 pixel, uh nyugodtan kikapcoslhatod.

(#1021) szonti válasza creatorium (#1019) üzenetére


szonti
aktív tag

Az usb kábelt, amivel összekötöd a tvvel, azt próbáld meg másikkal, hátha azzal van a baj.

Szerk.: Oh bocs a dupláért!!!

[ Szerkesztve ]

(#1022) Hsanyika1 válasza creatorium (#1019) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

nem vagyok biztos benne de mintha csak DVB-C röl vesz fel úgy rémlik nekem :F lehet hülyét irtam bocs akkor :R

(#1023) creatorium válasza szonti (#1021) üzenetére


creatorium
tag

az biztos jó számítógéppel is megy meg a tv is médialejátszásnál .

(#1024) -atom360-


-atom360-
csendes tag

Ha már szóba jött, nincs két éves a 50c430-as samu, de közel 6000 óra van benne. Antenna nincs is bekötve, de munkához, pc-hez, filmezéshez, játékokra, háttértv-zenéhez, szinte 0-24-ben megy, ezért is választottam olcsobb modelt, mert tudtam, hogy tul lessz hajtva szegény, ha meghal veszek másikat, bár még garis. Villanyszámla nem zavar, 1-2 ezer plusz minusz nem érdekell, mikor a távfütés több mint 30k és ugyis lecsavarom mert megdöglök a 10.-en :) itthon dolgozom egyébként, ezért a rendhagyó felhasználás. Szerintetek meddig huzza igy?:)

(#1025) Raga


Raga
senior tag

Üdv!
Múlt hét óta egy Panasonic P42G30E boldog tulajdonosa vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy ha ki szeretném használni a Smart Tv adta funkciókat, akkor meg kell vennem a Pana által ajánlott wifi adaptert 20 ezerért, vagy bármilyen USB wifi adapter megfelel amit már 2000 Ft-ért is megvehetek?

A bejáratásról annyit, hogy nem változtattam a beállításokon, normálban van minden, nézem rajta a Digi DVB-C-t sűrűn elkapcsolgatva, illetve filmeket nézek a beépített médialejátszón.
Átlag napi 6 órát megy, hétvégén akár 10 órát is.
Nagyjából jól csinálom?

Van egy másik Panasonic plazmám is az már 3 éves anno nem járattam be beégés semmi, pedig inkább tévéadás ment rajta, így logók tömkelege.
Ezért is választottam újra csakis Panasonicot és nem is kívánok a jövőben sem változtatni ezen szokásomon.

(#1026) DM-Fan válasza Raga (#1025) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ott a válasz a Panasonic oldalán. De én magam is idéztem pár napja:

"Viszont mindenki más figyelmébe: itt látszik, hogy a Netgear WNDA3100 v2. WiFi dongle hivatalosan is támogatott."

A bejáratást jól csinálod!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#1027) whappela


whappela
csendes tag

Srácok, két kérdés (bocsánat a hosszúságért):

1. Tegnap végre-valahára megvettem a tévét (végül S30 lett). Csak ma volt időm beüzemelni, nagyon fasza (bár eddig még csak tévéadást próbáltam), viszont olyan béna vagyok, hogy a szervizmenüt nem sikerül behoznom, pedig úgy csinálom, ahogy itt a fórumban írtátok: egyszer megnyomom az "F" gombot, aztán a hangerőcsökkentést folyamatosan, és közben a távon 3-szor a "0"-t. Viszont erre nekem egyszerűen csak simán bekapcsol a tévé (analóg jel híján hangyaháborút mutatva), és a szervizmenünek nyoma nincs. Mit csinálok rosszul? Netán ott rontom el, hogy standby módban próbáltam eddig? A főkapcsolóval totálisan ki kéne kapcsolnom a tv-t, és úgy kell próbálkozni?
(Látszólag egyébként én vettem el a tv szüzességét, de azért biztonság kedvéért az üzemidőt megnézném benne, mert ha kiderülne, hogy közel sem volt szűz, az valszeg nagyban megkönnyítené az alábbi dilemmámat is...)

2. Leellenőriztem a tv-t pixelhibákra piros-kék-zöld képekkel, és sajnálatos módon egyet találtam: a piros háttérképen egy kis fekete hulla, kék és zöld háttéren nincs ott, úgyhogy ha jól gondolom, ez mindösszesen egy db subpixel-hiba (egyéb színekkel is kipróbáltam, pl. sárgán, szürkén, magentán stb. már szintén látszik, eltérő intenzitással). A kérdésem az, hogy ti mit tennétek a helyemben. A panel teteje táján van, fölülről 3-4 cm-re, jobb oldalról kb. 10 centire, konkrétan pont pl. épp az HBO logója mellé esik. Film közben gyakorlatilag észrevehetetlen, illetve csak akkor veszem észre, ha bazira odakoncentrálok. Ettől függetlenül természetesen idegesít a tudat, hogy ott van. Csak az a baj, hogy nem tudom, megéri-e emiatt visszavinni, ugyanis:
1) madaras tescóban vettem jó áron (140-ért) tegnap a tv-t, és amikor vettem, már csak 6 db volt nekik (azaz utánam már csak 5 db maradt, feltételezem, hogy azóta már még kevesebb, már ha van nekik még egyáltalán), márpedig minél kevesebb van nekik, valahogy annál kockázatosabbnak érzem, hogy belevágjak a csereberébe...
2) gondolom, jó esélyem van rá (50%, mint mindennek az életben), hogy a cserepéldányon is lesz egy szaros pixelhiba, esetleg nem is csak subpixel, hanem teljes, akár több is, ráadásul esetleg ezerszer rosszabb helyen.
Szóval most kissé tanácstalan vagyok, illetve picit afelé hajlok, hogy talán ésszerűbb lenne beletörődni és megtartani. Ti mit tennétek? Tudom, hogy épkézláb tanácsot nemigen lehet adni, de azért kíváncsi vagyok (amolyan közvélemény-kutatás jelleggel), hogy más mit csinálna ilyen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#1028) Tomics válasza whappela (#1027) üzenetére


Tomics
addikt

Én kicseréltetném. Ha már újat vettél sok pénzért legyen tökéletes, megvan hozzá a jogod.

Egyébként ez csak nekem nem normális, hogy ennyi pixel hibás készülék van? Miért nem ellenőrzik le gyártásnál vagy tesznek ellene valamit?

PH! addikt since 2004

(#1029) Hsanyika1 válasza whappela (#1027) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

F gomb hangeröcsökentés egyszere nyomd de vigyáz multkor valakinek fehér lett kijelzö megijedt csak ovatosan!!!

(#1030) Gabor970 válasza creatorium (#1023) üzenetére


Gabor970
addikt

én egy egészen rövid kábellel próbálnám meg. Nem biztos, hogy ami lejátszáskor jó, az elég felvételhez is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1031) Cypresss válasza Ijk (#997) üzenetére


Cypresss
senior tag

Hát basszus ez eléggé ütött, nincs is mit hozzátennem. Eddig azt hittem, hogy én vagyok egyedül szociopata a társaságban, de látom másnak is vannak hasonló problémái. :DDD :DD

Más: Kedves barátom most jött haza Távol-keletről. Azt mondja, hogy működés közben látott 4k-s tévét. Azt is mondta, hogy semmi szükség 3D-re, annyira élethű a kép. Szerintem kamuzik... :U

Egyébként mit lehet tudni, a Pana használni fogja ezt a technológiát, vagy valami giga baromságot kérdeztem?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#1032) creatorium válasza Hsanyika1 (#1022) üzenetére


creatorium
tag

Átnéztem kézikönyvet ,supporrtot, annyit írnak hogy digitális adást lehet rögzíteni, nem azt hogy csak dvb-c-t RÖGZÍTETT MÁR VALAKI HDD-RE DVB-T-t? (42g30)

(#1033) DM-Fan válasza whappela (#1027) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Netán ott rontom el, hogy standby módban próbáltam eddig?"

Nem netán, hanem biztosan! Bekapcsolt állapotban kell ezt csinálni.

"a piros háttérképen egy kis fekete hulla, kék és zöld háttéren nincs ott, úgyhogy ha jól gondolom, ez mindösszesen egy db subpixel-hiba"

Jól gondolod. Én nem gondolkodnék a helyedben: ez a készülék hibás, a pixelhiba is hiba. Én vinném vissza és kérném a másikat. Ha az is hibás, akkor a következőt. Ha nincs másik, akkor vissza a pénzt.

Get Moded!

(#1034) DM-Fan válasza Cypresss (#1031) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyáltalán nem kamuzott, valóban döbbenetes a 4k kép. Hogy fogja-e tudni használni ezt a Pana? Miért ne tudná? Ez a jövő. Jelen pillanatban kereskedelmi forgalomban nem kaphatók 4k anyagok, de ne gondold, hogy ez azt jelenti, hogy nincsenek és nem is lesznek a jövőben. Már most vannak filmek, amiket 8k kamerával rögzítenek, de a filmszalagra rögzített filmekből sem lesz komoly ügy ilyen transzfereket szkennelni. Fogunk mi még 4k-nál nagyobb felbontást is nézni. Lehet, hogy nem holnap, de fogunk!

Get Moded!

(#1035) Hsanyika1 válasza creatorium (#1032) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

fordítsd meg kábelt

(#1036) creatorium válasza Hsanyika1 (#1035) üzenetére


creatorium
tag

nem is lehet nem egyforma a csati meg hát látja a :F tv meg is formázza.

(#1037) Hsanyika1 válasza creatorium (#1036) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

ez gáz :W

(#1038) creatorium válasza Hsanyika1 (#1037) üzenetére


creatorium
tag

az időzítőt is be tudom állítani el is kezd villogni a tv csak nem vesz fel semmit.Ha rec gombbal indítom initializál majd hiba üzi.

(#1039) Cypresss válasza DM-Fan (#1034) üzenetére


Cypresss
senior tag

Ez király!

Mondjuk megnézném azt az infrastrukturát és sávszélességet, amin a szolgáltatók egy 4k-s filmet sugározni fognak...

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#1040) KTTech válasza Cypresss (#1031) üzenetére


KTTech
veterán

A Panának van 4K-s plazmája :) (igaz 152"-os) szóval már használja a technológiát.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1041) DM-Fan válasza Cypresss (#1039) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A felbontás simán menni fog, a bitrátát meg lehet erősen tömöríteni - most is megteszik az 1080p adásokkal, némelyik mégis igen brutálisan néz ki. De majd legfeljebb online stream-et nézel, a netkapcsolatok sok helyen már most 100 Mbit-es nagyságúak, mire eljutunk a 4k kijelzőkig, addigra ennek sokszorosára is nőhetnek, az meg már bőven elég lesz a teljesértékű 4k stream-hez is.

Get Moded!

(#1042) KTTech válasza Tomics (#1028) üzenetére


KTTech
veterán

A gyártáskor leellenőrzik, de nem feltétlenül jelentkezik akkor. Egyébként kétféle kijelző van: amin van deadpixel/hotpixel és amin lesz (záros időn belül általában).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#1043) Hsanyika1 válasza creatorium (#1038) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

usb 3 most melyikbe van?

(#1044) Aryan


Aryan
senior tag

Tegnap sikerült hozzájutnom egy Panasonic P42S30E-hez. Megvagyok vele elégedve, habár a beépített médialejátszója hagy maga után némi kívánni valót (nem minden mkv-t játszik le), de úgy is pc-ről fog menni a filmezés. A bejáratással lenne kérdésem:

Képi beállításoknál minden "normal"-on van, de ha lejjebb megy az ember akkor vannak egyéb extra beállítások is. Azokat sem szabad piszkálni? Gondolok itt a felbontás javításra, 16:9 túlpásztázásra, intelligent frame creation-ra. Intelligent-es bigyót kikapcsoltam, mert ha be van kapcsolva olyan, mint ha gyorsítanának az emberek mozgásán, viszont a 16:9-es túlpásztázást kikapcsolnám, mert túllövi a képet hdmi-n keresztül. Felbontás javítás is ki van kapcsolva.

(#1045) ZEN1TH válasza Aryan (#1044) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Érdemes kikapcsolni minden ficsőrt, főleg az IFC-t, igaz sportközvetítéseknél jól jöhet.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#1046) Aryan válasza ZEN1TH (#1045) üzenetére


Aryan
senior tag

Értem, köszi a gyors választ.

(#1047) Gabor970 válasza Hsanyika1 (#1043) üzenetére


Gabor970
addikt

majd a VT40-en lesz. Vagy a VT50-en legfeljebb. Persze tulképp minek. Az USB2 elég kb 30Mbyte/sec átvitelre.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1048) -FLY-> válasza szonti (#1020) üzenetére


-FLY->
őstag

Értem, köszönöm. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyet is kitalálnak.

(#1049) whappela válasza DM-Fan (#1033) üzenetére


whappela
csendes tag

DM-Fan, Tomics: Hát igen, én is úgy gondolom, hogy jogos elvárás, hogy pixelhibamentes cuccot kapjon az ember a pénzéért, csak már úgy örültem/örülök, hogy végre meglett a tv, és kissé nehezemre esik rászánnom magam, hogy visszavigyem, meg kicsit félek, hogy a következővel még rosszabbul is járhatok, és akkor jön az újabb macera, és sose lesz vége. Na, alszom rá egyet. (Egyébként a fórum alapján nekem is olyan érzésem van, hogy mostanában eléggé megszaporodtak a pixelhibák a Panasonicnál, ami kicsit kiábrándító.)
Három gyakorlati kérdés, ha úgy döntenék, hogy visszaviszem:
1) ha mondjuk a cserepéldány sem lesz hibátlan, és azt is vissza kell majd vinnem, simán előfordulhat, hogy belecsúszom január első napjaiba - na most ez esetben mi a helyzet a dec 31-ig tartó 5 éves garanciaakcióval? Előfordulhat, hogy a cserélgetés miatt kiesek belőle, mert a bolt kiállít új számlát új dátummal? De ha új számlát esetleg nem is, új garifüzetet biztos fognak a másik tévéhez adni, és abba újabb dátumot fognak beleírni. (Csak mert ha emiatt ugrana az 5 év, akkor...)
2) Ezt a cserére vonatkozó három napot ugye úgy kell számolni, hogy ha kedden vettem meg a tévét, akkor pénteken még visszavihetem, ugye?
3) Ha visszaviszem, hogy cserét kérek (Auchan), szabad a pixelhibára hivatkozni, vagy valami más indokot (hibát) kell kitalálnom?

Ja, a szervizmenüt sikerült előhívni - tényleg bekapcsolt állapotban kellett csinálni, kösz, én totálisan azt hittem, hogy pont ellenkezőleg. :) Mindenesetre az üzemidőből kiderült, hogy valóban vadiúj volt a tv.

(#1050) TCr válasza DM-Fan (#1034) üzenetére


TCr
veterán

A Baraka-t is újraszkennelték 2007-ben 8K-ra. :K
Azon kevés "filmek" egyike, amit érdemesnek tartok megvenni BD-n.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.