Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) DM-Fan válasza Ispy (#26095) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az 50ST50 és 50UT50 közötti vívódást már nem a nézési távolságodnak és a nézett anyagaidnak kell meghatároznia. Az ST50-en ott a bevonat, ami nappali, illetve mesterséges fényviszonyok mellett jól jön. Ezen felül jóval több bemenete van, tud USB-HDD-re TV-adást rögzíteni, jobb a hangja, van beépített WiFi-je, stb. Ott van az #1. HSZ táblázatában.

Ezeket mérlegeld!

[ Módosította: philoxenia ]

Get Moded!

(#26103) cintula187 válasza DM-Fan (#26101) üzenetére


cintula187
addikt

Ezt a táblázatot én is köszönöm! :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#26112) Ispy válasza DM-Fan (#26101) üzenetére


Ispy
veterán

Ez az USB-HDD dolog ez időzítve is működik, vagy csak kézzel lehet indítani?

A kép minőségében nincsen jelentős különbség a két modell között?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26114) DM-Fan válasza Ispy (#26112) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, működik időzítve, kikapcsolt állapotból is!

Nagyon jelentős különbség nincs, minimális azért van az ST50 javára!

Get Moded!

(#26118) Ispy válasza DM-Fan (#26114) üzenetére


Ispy
veterán

Még azt kérdezném meg, hogy ezeknek a modelleknek várhatóan mikor lesz vége? Vagyis meddig lehet még ezeket kapni? 2-3 hónap vagy több?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26119) DM-Fan válasza Ispy (#26118) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, durván 2-3 hónapig lehet még kapni a 2012-es modelleket. Február végétől - március elejétől szoktak jönni az új modellek, amik folyamatosan váltják a régieket!

Get Moded!

(#26122) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

DM-Fan: még 1 kérdésem lenne a nagyobb-jobb elv alapján:)
Szted EZEK közül 160egynéhány ezres kategóriában egyik sem igazán javallott?

-= No way back from Here =-

(#26123) Ispy válasza DM-Fan (#26119) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor gondolom nem is nagyon érdemes addig vásárolni.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26126) DM-Fan válasza [lAyCsI] (#26122) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha olvasod a topicot, láthatod, hogy nem szoktuk az LG belépő plazmáit javasolni, mivel eléggé elmaradnak képminőségben a Panasonic és a Samsung plazmái mögött. Nem véletlenül írtam, hogy minimum a Samsung 51E530 fullHD-je legyen az a szint, amit meglépsz: szignifikánsan nem drágább az LG hasonló modelljeihez képest, viszont láthatóan jobb!

Ispy: ha 2012-es modellt akarsz, azzal még célszerű lehet 1-2 hónapot várni, mivel addig eshet az áruk (szerintem fog is a raktárkisöprések miatt). Arra kell figyelni, hogy ne hagyd nagyon a végére a vásárlást, nehogy bemutatópéldányt kapj, de szerintem ez a veszély március előtt annyira azért nem fenyeget! Ha 2013-as modellt akarsz jó áron, arra még egy évet várni kell!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26127) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

BUÉK Mindenkinek!

Sajnos az új évre sem tűnt el az RTL KLub logó a TV-mről :( Bár mintha halványult volna, bár lehet, hogy ezt már csak bebeszélem magamnak. Egy pár órát nyomattam a sima fehér képernyőt is loop-olva, de nem szedte ki. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy elalvás az RTL Klub mellett végleges beégést okozott, mert kb egy éjszakán át ment egyfolytában, de ugye közben reklám is van, ezért nem értem az egészet. Mert ha okoz egy ghostot és kijön belőle idővel akkor ok, nem érdekel, de ez azért elég gáz. Mondjuk akiknek mutattam alig vették észre, tehát ha nem mutatom, hogy hol van és mit nézzenek akkor ők nem látják.
Legeslegjobban világoskék égbolt háttérnél látni.

(#26129) sixer66 válasza Ispy (#26123) üzenetére


sixer66
senior tag

Szerintem Én is elnapolom, vagyis elhónapolom a Samu tv eladást és 2-3 hónap múlva mikor kifutnak a tavalyi modellek veszek egy ST50-et és eladom a Samut, igaz jóval olcsóbban fogom tudni eladni, de az ST50 is remélhetőleg bemegy olyan 160 körülre.Vagy erre azért ne számítson az ember?Szerintem a mostani 190-hez képest nem annyira irreális, de lehet tévedek.

(#26130) DM-Fan válasza Octopus21 (#26127) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig sajnos előfordulhat - egyedi panelérzékenységtől is függhet a dolog, nem véletlenül intünk óva mindenkit az RTL-től! Gyakran egyébként reklám/ajánlók alatt is kint van a logójuk - ahogy emlékszem, szóval huzamosabb időre nem tűnik el sajnos.
Adj neki még egy kis időt, pláne, ha úgy látod, hogy halványodott! Addig is ne keresd a helyét és kerüld a csatornát, vagy legalábbis zoom-old!

[ Módosította: philoxenia ]

Get Moded!

(#26133) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha annyira fontos a szerzői jogi gumicsont rágása Nektek, nyissatok egy topikot beszélgetésre a Lokálban!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26134) Ispy válasza DM-Fan (#26130) üzenetére


Ispy
veterán

Van arra valami egyszerű mód, hogy megnézzem a panel milyen állapotban van? Hogyan lehet az állapotát megnézni?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26135) Ispy válasza sixer66 (#26129) üzenetére


Ispy
veterán

Hát én az eladással nem várok, ha elviszi valaki korábban, akkor addig nem nézek tv-t :D Csak ki lehet valahogy bírni...

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26136) DM-Fan válasza Ispy (#26134) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az üzemidejét a szervizmenüben, az integritását/homogenitását/pixelhibamentességét pedig egyszínű, 1920x1080 felbontású, akár Paint-ben elkészített .jpg háttérképekkel (alapszínek, plusz fekete, fehér, szürke, stb.). A sávosodás tesztelésére leginkább valami homogén, világos felületet tartalmazó videó a legjobb (felbontása mindegy), pl. sok kék eget, sivatagot, focipályát mutató filmek, pásztázó kameramozgással.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26137) mayday00


mayday00
őstag

UT50, ST50 között képminőségileg mekkora különbség van? Más nem érdekel, csak a képe..
Hatalmas nem lehet. Egy,,mezei" felhasználó észrevenné..?

Ha új készüléket veszek, helyszínen jogom van kibontani, megnézni, nem e sávos, pixelhibás, üzemideje, stb...? Vásárlás helyén. Ha jól olvastam régebben volt aki a helyszínen kipróbálta, s úgy csomagoltatta vissza s hozta el. Meggyőződött róla, hogy jó a készülék.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26138) kovadika válasza mayday00 (#26137) üzenetére


kovadika
őstag

Most volt kitárgyalva... #26114 hozzászólásban a válasz.

(#26139) 89Csabi89 válasza simi762 (#26005) üzenetére


89Csabi89
tag

Ez nagyon izgatja a fantáziám.... Kinek van ST50-es tv-je, és milyen szemüveggel nézni a 3d-t, mert 20 ropi egy Pana 3d szemüvegért rablás.... mit tud ez a szemüveg amit a Samsung 4 ezer forintos szemüvege nem? De kíváncsi vagyok, mert ahogyan a kolléga írta ég és föld volt a különbség a Pana tv samu szemüveggel 3d és a Samu tv samu szemüveggel 3d ugyan azon a filmen.

(#26140) salapp


salapp
addikt

Annyit mondtátok már a Pio bdp-150-et, hogy asszem beruházok egyre. Úgyis van pár sacd-m is, amiket most nem tudok min hallgatni. Ha összejött (denon dcd-980 és sony bdp-280 megy, elvem, hogy nem halmozok cuccokat), beszámolok.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#26141) 89Csabi89 válasza 89Csabi89 (#26139) üzenetére


89Csabi89
tag

Meg az is hogy elvileg ugye a Panába is van smart meg minden, amit nekem ki kell fizetnem, pedig nem is akarom csak egy jó Tv-t szeretnék, de okkés legyen benne smart ma már minden ilyen kategoriájú tv-ben van, de akkor legyen is hozzá tartalom, Samunak rengeteg van hozzá, lehet Samsung plazmát fogok venni mégis, mindenesetre elmegyek egy Média Markt-ba, és megnézem saját szememmel a különbséget egy Samu meg Pana plazma között, eddig ugye nem figyeltem őket mert LED-be gondolkoztam.( Meg ez a fehér dolog is izgat mert az okkés hogy a feketéje verhetetlen a plazmának de a fehérje tényleg fehér?, Amúgy most csak hangosan gondolkoztam : (-: )

Áhhh... egy hozzáoszlásba kellett volna, de most már nem tudom törölni. Sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#26142) Ispy válasza DM-Fan (#26136) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi a segítséget!

:R

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#26143) Zozzy válasza 89Csabi89 (#26139) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Nekem 50ST50 van Panasonic szemüveggel. Van belőle fölös, amit akár kölcsön is tudok adni, hogy kipróbáld. (Mondjuk letét fejében, hogy ne felejtsd el visszaadni). Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mekkora különbség van a Samsung szemüveghez képest, mivel olyanom sosem volt.

(#26144) [lAyCsI] válasza DM-Fan (#26126) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

bocsánat, valóban elkerülte a figyelmemet :B

-= No way back from Here =-

(#26145) gomzol válasza gomzol (#23368) üzenetére


gomzol
tag

Nos, ígértem, hogy írok még a bő 3 hete vett 42ST50-ről, szóval akit érdekel, annak íme:
Még nincs bekalibrálva, mivel még járatom előtte egy kicsit (most olyan 170 óra körül lehet).
Remekül mutat a nappaliban,

Blu-ray lemezekkel fantasztikus a kép (a jelenlegi gyűjteményemből talán a Bosszúállókkal jön ki ez a legjobban). Ezeket többnyire a 160-170 centire elhelyezett fotelekből nézzük, de messzebbről is jól látható a minőségbeli többlet. Ebből a közelségből viszont már időnként, főleg a szürke részeken észrevehető a plazma képzaja.
A DVD-k felskálázásában nem igazán látható érdemi különbség a tavalyi Pana BD-lejátszók csúcsmodellje (BDT310) által végzett felkonvertáláshoz képest, ami asszem egyértelmű dicséret! :-)
A HDMI-bemeneten a True Cinema kontrasztját 36-ról 45-re, fényerejét pedig 0-ról -2-re módosítottam a THX Optimizer ábrái alapján. :U
A képjavítók minden bemenetnél (amik remekül váltogathatók a last view gombbal) ki vannak kapcsolva, kivéve a filmritmus felismerést, ami tudtommal javasolt is.

A digitális műholdas tévé (UPC Direct) képe scart-on jön a nem HD-s beltériből, a képminőség pedig erősen függ az adott csatornától, néha egész jó, akár a DVD-khez közelítő is tud lenni (pl. az HBO-n, Spektrumon, stb.). Itt a True Cinema-n a színtelítettséget levettem 22-re a 30-ról.
A képarány a tévéműsoroknál 4:3-ra vagy még inkább Zoom1-re van állítva, utóbbi esetben a 4:3-as adás képe torzítás nélkül kitölti a képernyőt, ami az ál-16:9-es műsoroknál (pl. sokszor a TV Paprika, Viasat3) még nem is igazán jár képi információ elvesztésével. A ténylegesen 16:9-ben sugárzó adók pedig a fenti beállítások ellenére automatikusan 16:9-re ugranak a szélesvásznú vezérlőjelnek köszönhetően.
A tévéadásokat a DVD-khez hasonlóan kb. 3 méterről nézzük.

A médialejátszónál sajnos nem láttam lehetőséget arra, hogy a pendrive tartalmát rendes könyvtárszerkezetben mutassa. Jó, hogy a tévé elforgatható az állványon, viszont kár, hogy nincs közvetlen scart-bemenete, így a jóféle, vastag Hama-kábelem előnye gondolom elvész az átalakító vékony tyúkbelén keresztül...

A villogás az 50 Hz-es CRT-hez képest számomra jóval kevésbé észlelhető. Alapból hangtalan a készülék, azonban a világos részeknél megjelenik a cicergés, de ez a CRT-nél folyamatosan megvolt. Sávosodást nem tapasztaltam, viszont a sokat szidott adó logója rövid idő alatt is gyenge ghost-ot tud okozni, ami szerencsére fokozatosan halványodik.

Ja, és a saját korábbi kérdésemhez: bizony a MM-okba egy Kapacitás Kft. nevű cégtől kerülnek a Pana TV-k, nem a hivatalos forgalmazó Panaudiótól...

(#26146) hunspikey válasza 89Csabi89 (#26141) üzenetére


hunspikey
őstag

A fehér hófehér és ragyog - relax.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#26147) dgyuri0123 válasza 89Csabi89 (#26141) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

A Smart funkció miért fontos neked? Nincs PC-d?
Amennyiben van PC-d és van kicsivel több pénzed is, akkor csak a képminőséggel törődj szerintem, mert abban viszont a Pana verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26148) DM-Fan válasza 89Csabi89 (#26139) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a különbség, hogy a Samsung 4 eFt-os szemüvege kb. annyit is ér, amennyibe kerül, a Panasonic 20 eFt-osa meg szintúgy! Nem egy kategória a kettő, utóbbinak sokkal jobb a térvisszaadása, más dimenzió, mint a Samsung-é! A Samsung TV-i eleve le vannak maradva 3D tekintetében a Panasonic-tól, így nem csoda, hogy egy Pana TV Samsung szemüveggel sem nyújtja ugyanazt, mint a sajátjával!

"legyen benne smart ma már minden ilyen kategoriájú tv-ben van, de akkor legyen is hozzá tartalom, Samunak rengeteg van hozzá, lehet Samsung plazmát fogok venni mégis"

Mire gondolsz? Mire van szükséged a Smart funkcióktól? Ezért képes lennél lemondani a jobb képminőségről is? Komolyan kérdem!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26149) DM-Fan válasza gomzol (#26145) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Köszönjük a beszámolót! :R

Get Moded!

(#26150) 89Csabi89 válasza DM-Fan (#26148) üzenetére


89Csabi89
tag

Auchan-ban néztem még nemrég a LED tévéket és ott a 3d-t is. Samsung saját 3d videói mentek rajta, de eszméletlen lenyűgöző volt. /Jobb mint a moziba bármely film mint amit néztem/. Nehezen tudom elképzelni hogy a Pana 3d-je 5x nagyobbat szólna mint amibe a szemüveg kerül, de még egy 1.2 -szeres szorzód se tudok elképzelni hiszen eszméletlen látványos volt, de mint írtam majd megbizonyosodok róla saját szememmel :D Nem nem fontos a smart, de ha már van tudjam használni, vagy akkor ne legyen, de azért mert rá van írva smart ne fizessek többet! Meg nagyon kíváncsi vagyok arra a képminőségbeli különbségre is mert ha legalább 1.5x jobb, akkor azt mondom okkés nem gondolkozom tovább, de most egy 1.05 -1.1x szorzó nem ér annyit, hogy Panasonicot vegyek és mellé még 40.000 HUF-ért minimum 2 szemüveget, vagy Samsungot amihez jár is a 2db szemüveg. ( És szokott is a vezérlése távirányító elrendezés, mert két tévénk is Samsung meg a monitorom is meg a telefonom meg sok egyéb más..., de ez tényleg lényegtelen akkor ha valami kétszer olyan jó mint egy másik termék, de erről nincs szó szerintem /Jah és ezek a szorzók csak képletesek/) Ez az én véleményem :D De szeretem az ellenvéleményeket, meg is hallgatom őket, és meg is fogadom ha úgy alakul :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.