Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Skaidy


Skaidy
csendes tag

Hali!
Nemrég tanácsot kértem TV vétellel kapcsolatban (max 300k) és ezekre szűkült a kör:
Panasonic P50ST60 Extreme digitalnál ingyenes szállítás 2 év garancia (és gondoltam utána kötök az árukereső biztosításával 18k-ért 5évig) összesen így 288k, csak attól félek főleg most a karácsonyi hajszában a szállításra nem nagyon figyelnének oda, és az lenne a legkisebb baj, hogy nem állítva hozzák..

Panasonic P50ST60 Ugyanaz Panashop-nál 292k, összesen 4 év garanciával. Gondolom megbízhatóbb bolt mint e-digital ? Ők hivatalos Panasonic beszerzők? Csak elég borsos áraik vannak.

Panasonic ST60-al egyetlen bajom, hogy azt olvastam elég magas az input lagja, pedig játszanék is majd a TV-n, és lehet zavaró lesz a későbbiekben, viszont képminőségben nagyon jó.

Még a Samsung PS51F5500 és a Samsung PS51F5000 gondolkodok, sokkal kedvezőbb ár, és utóbbi esetében a WIFI-t és a 3D-t is megspórolom.

Mit javasoltok? Illetve ha a Panasonicot akkor honnan érdemes rendelnem?

Még egy kérdés: szállítás esetén ha látom hogy nem állítva hozták a TV-t, akkor küldjem vissza?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#57002) MaUser válasza NoOne1976 (#56993) üzenetére


MaUser
addikt

Serviio a barátod.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#57003) BBéci válasza Skaidy (#57001) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettőtől rendelheted, egyformán megbízhatóak. Az egyéni vérmérséklet és tűrőképesség kérdése, hogy elfogadod, vagy visszaküldöd a fektetve érkezett tévét. Én biztosan visszaküldeném.
Nézd meg a Samsungokat, ha elégedett leszel a képminőségükkel, akkor azok valamelyikével sem jársz rosszul, megérik az árukat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57004) NoOne1976 válasza BBéci (#57003) üzenetére


NoOne1976
őstag

Értem én, hogy a tv-t állítva kell szállítani, meg, hogy vissza kell küldeni, ha nem úgy hozzák. De mi van akkor, ha állítva szállítják házhoz, de előtte fél Európát átutazta fektetve, vagy úgy volt a boltban? Konkrétan az Euronicsban és a Media Marktban is azt láttam, hogy a tv dobozok állítva vannak (5-10 db), és rájuk van fektetve 2-3 db. Vagyis szerintem ez csak lélekmegnyugtató, hogy a házhoz hogy ér ki. Nekem először az Edigital üzletébe hozták, majd onnan szállították házhoz. Ide állva jött, de hogy a boltig? :F

(#57005) Gicz válasza Skaidy (#57001) üzenetére


Gicz
addikt

itt a fórumban akik vásároltak azok alapján írom: az edigital eddig mindenkinek állítva vitte ki, nekem is. a panashop pedig nagyrészt fektetve. vagy elmehetsz érte személyesen, és akkor nincs ilyen gond.

egyébként pedig simán lehet h hogy a házadhoz épp állítva viszik, de addigra több100km-t utazott fektetve kamionban.

[ Szerkesztve ]

(#57006) MasterMark válasza NoOne1976 (#57004) üzenetére


MasterMark
titán

Azok LCD-k.

Switch Tax

(#57007) BBéci válasza NoOne1976 (#57004) üzenetére


BBéci
titán

Raktározni lehet fektetve, attól nem lesz semmi baja, de a rázós, kátyús utakon utaztatva megsérülhet a panel szerkezete. Szerinted azért nyomtatják a felfelé mutató nyilakat a dobozokra, mert túl sok a festékük és csökkenteni akarják a raktárkészletet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57008) Tod_5


Tod_5
csendes tag

Üdv!

Nézegettem az ST60-at, lehet hogy vennék is, de lenne egy kérdésem.
A TV kikapcsol magától valamennyi tétlenség után? Értem ezalatt hogy mondjuk rajtahagyom a hdmi bemeneten, vagy éppen a tévén, és tartok tőle hogy egyszer véletlen bekapcsolva maradna huzamosabb ideig, és persze beégne.
Van valamilyen védelem erre?

(#57009) NoOne1976 válasza BBéci (#57007) üzenetére


NoOne1976
őstag

Eszembe se jutott, hogy csak poénból nyomtatják rá! De ha így nézem, akkor soha semmi nem történhetne máshogy, mint ahogy elő van írva. És ugye minden mindig rendben megy mindenhol? Sehol semmit nem szegnek meg, vagy trükköznek?

(#57010) MasterMark válasza Tod_5 (#57008) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#57011) Tod_5 válasza MasterMark (#57010) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Kicsit részletesebben le tudnád írni?
Mondjuk mennyi idő után kapcsol ki?

(#57012) BBéci válasza Tod_5 (#57008) üzenetére


BBéci
titán

4 óra után kapcsol ki, ha megy rajta adás, vagy film, és mondjuk elalszol. Valamint be lehet állítani a jel nélküli időt, az egészen rövid is lehet..
Mark Mester mostanában rászokott az egészen rövid válaszokra, gondolom félisten szeretne lenni. ;]

(#57009) NoOne1976
Felesleges tovább ragozni! Állítva kell szállítani és kész!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57013) Dorian válasza NoOne1976 (#57009) üzenetére


Dorian
félisten

Csak Kelet-Európában...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57014) MasterMark válasza BBéci (#57012) üzenetére


MasterMark
titán

Eldöntendő kérdés volt, válaszoltam rá. :DDD

Nem gyűjtöm a hszeket... Annyirra... :D

Switch Tax

(#57015) junkpod válasza M_AND_Ms (#56762) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a tv se vetit két képet. Csak te látod úgy.

Box's don't touch!

(#57016) Tod_5 válasza BBéci (#57012) üzenetére


Tod_5
csendes tag

Köszönöm.

(#57017) Möhe


Möhe
addikt

A GT60-nak hány bites a panelja? A lejàtszón lehet állítani de nemtalálni sehol. A hivatalos oldalon sem.

(#57018) Dorian válasza Möhe (#57017) üzenetére


Dorian
félisten

A BD-k 8 bitesek, egyes anime-k lehetnek 10 bitesek, ezért tedd a lejátszót arra. Elvileg 8 bites anyag esetén is jobb minőséget ad árnyalatkezelésileg, mint 8 bitre állítva, kérdés, hogy észrevehető-e.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57019) Isual válasza Möhe (#57017) üzenetére


Isual
veterán

Ez milyen lejátszó?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#57020) Rypejakten


Rypejakten
addikt

ahoj!

ismerős kért meg, hogy kérdezzek utána, hogy 200k körül mely 3D képes TV ajánlott, viszont én nem vagyok kompetens se monitor, se TV ügyben. tudnátok segíteni?
otthoni használat, filmnézésre venné, kívánsága, hogy hosszú távon is "kényelmes" legyen.

köszi,
R.

(#57021) MasterMark válasza Rypejakten (#57020) üzenetére


MasterMark
titán

Panasonic 42ST60?

Switch Tax

(#57022) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Ma figyelmes lettem arra, hogy az ST60 elég érdekes cicergő hangot hallat a hátuljából. Ez mennyire normális? Csak én aggódom túl? :)

Rypejakten: +1 a 42ST60-ra!

[ Szerkesztve ]

(#57023) zolee3000


zolee3000
tag

Ha minden igaz, nekem szerdán hozza a GLS a 65ST60-at. A korábbi tapasztalatok alapján szinte teljesen biztos, hogy fektetve lesz. Ha visszaküldöm, akkor annak szerintetek milyen következményei lehetnek? A Panashop szó nélkül cseréli a készüléket és benyeli az újbóli kiszállítás költségét is? Erősen kétlem. (Ezért is kérdeztem korábban, hogy valaki járt-e már így, mert konkrétan ilyen elfekvő szállítás miatti visszaküldésről nem nagyon olvastam itt.) Egyébként meg, az új készüléket is ugyanaz a futárcég (sőt, sanszosan ugyanaz a hapsi) szállítaná, aki ugyanúgy nagy ívben tojna az egészre akkor is. Szóval... :F

Bocsi, most látom, hogy ma pont szóba került ez a dolog. (Nem flame akart lenni a hsz.)

[ Szerkesztve ]

(#57024) Rypejakten válasza MasterMark (#57021) üzenetére


Rypejakten
addikt

és bocsi az esetleges láma kérdésért: ez aktív avagy passzív 3D képes?

(#57025) MasterMark válasza Rypejakten (#57024) üzenetére


MasterMark
titán

Aktív. Palzmánál csak aktív van.

TonTomika: Normális.

Switch Tax

(#57026) Möhe válasza Dorian (#57018) üzenetére


Möhe
addikt

Köszi. 8-10-12 közül lehet választani.

Isual: Mede8er X3D600

(#57027) TonTomika válasza MasterMark (#57025) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

(#57028) Rypejakten válasza MasterMark (#57025) üzenetére


Rypejakten
addikt

nagyon köszönöm!

(#57029) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

50GT60-as tévémhez szeretnék egy külső HDD venni rögzítéshez illetve timeshift-hez. Egy 2,5"-os 500GB-os vagy 1TB-os WD My Passportot vennék.

Néhány kérdésem lenne:
1. Mindkét vinyó jó hozzá?
2. A tévé meg tudja táplálni mindkettő vagy valamelyik a vinyót a saját USB-jéről vagy külső táp kell hozzá? (Kerülném a külső tápot.)
3. Kb. hány óra anyag menthető a vinyókra?

Szerk.:
4. Esetleg 2,5"-ös 2TB-set is tuna kezelni saját usb tápról?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#57030) DM-Fan válasza zolee3000 (#57023) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kötelesek visszavenni, mert szakszerűtlen a szállítás, a gyártói utasítás ellenére fektetve szállította. Jegyzőkönyvet kell felvetetni a futárral (ezt ő köteles felvenni) és így nem tagadhatja meg a visszavitelt. Az más kérdés, hogy a Panashop erre mit lép, de ő meg köteles visszavenni, maximum azt mondja, hogy nem ad másikat. Ha legközelebb is ugyanez a futár hozza, akkor ne félj, kétszer is meggondolja, hogy újra fektesse-e, mert nyilván nem fogják érte megdicsérni. Amúgy meg a 65"-os modell már van olyan nagy, hogy szerintem ne fektesse el.

Egyébként meg nem igaz, hogy a Panashop csak fektetve szállít - én a budapesti szállításaiknál még konkrétan csak az ellenkezőjét tapasztaltam: mindent állítva szállítottak. Vidékre pedig nem ők szállítanak, hanem futár (talán GLS), így az meg nem az ő saruk.

sinick:

1. Elviekben igen, gyakorlatban majd kiderül.

2. Elviekben talán, gyakorlatban nem biztos.

3. Elég sok, még az 500 GB-osra is.

4. A kompatibilitási lista igen szegényes, ez alapján lehetetlen megmondani, de egyébként ezen pont szerepel a WD My Book AV-TV (és a linkje alatt 1 és 2 TB-os verzió látható). Ha megvetted és kipróbáltad, avass be minket is!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57031) pébé


pébé
csendes tag

Sziasztok!

1,5év után sikerült váltani samu 40ES6800 lcd tv-ről samu PS51F5500 plazma tv-re. Sokat olvasgattam a hozzászólásokat és szeretném megköszönni mindenkinek aki a helyes útra terelt. :) Főleg DM -Fan és BBéci fórum társaknak. Edigital-tól rendeltem és állítva szálították ki, 3 órát hagytam akklimatizálódni majd beüzemeltem, jelenleg hatalmas vigyorral az arcomon nézem a HD sport műsorokat és egy 1080p filmbe is belenéztem. :) Tudom az ST60 egy nagyon jó tv láttam élőben , de nekem tökéletes ez a Samu plazma is. :)

(#57032) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Samu E550-en ki tudja adni magából a hangot RCA-n? Van egy ősrégi Kenwood házimozim, aztán használatba szeretném fogni.

Ehhez kapcsolódóan, ha igen a válasz, játékkonzolból beviszem HDMi-n vagy optikain a hangot a Tv-be, RCA-n keresztül ki tudom adni a házimozira?

Én próbálkoztam egyébként, de vagy elbénáztam valamit, vagy egy kövér NEM a válasz a kérdéseimre. :DDD

(#57033) sinick válasza DM-Fan (#57030) üzenetére


sinick
senior tag

Az első háromra kapsz tőlem egy nagy szmájlit, a negyedikre meg egy köszönömöt. (:)))

[ Szerkesztve ]

(#57034) DM-Fan válasza Herczi (#57032) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy nézem, az E550-en nincs sem RCA-out, sem SCART, így nemigen tudsz analóg sztereó hangot kinyerni belőle. Optikai kimeneten jönne ki belőle csak a digitális hang, más sansz nemigen van. Szóval itt csak egy DAC-cal tudnál alkotni, de szerintem egyszerűbb valami alap erősítőt beszerezni, amin van optikai, vagy HDMI-bemenet.

sinick: az a baj, hogy tapasztalat van mindkét eshetőségre is, így nem lehet biztosat mondani. Ráadásul olyat is láttam már, hogy a 320 GB-os HDD-t még simán meghajtotta a TV USB-n, az 500 GB-osat meg már Y-kábellel sem, csak a külső táposat. Szóval ebben a kérdésben nehéz okosnak lenni, ezért írtam, hogy minden a gyakorlatban derül ki. Valószínű erősen típusfüggő a dolog és akkor még nem számoltunk azzal, hogy melyik TV mit mennyire "kedvel".

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57035) Herczi válasza DM-Fan (#57034) üzenetére


Herczi
senior tag

Akkor jól értelmeztem én is az ábrákat, csak a remény tudod. :DDD

Én is valami full alap erősítőre gondoltam, de majd egyszer, annyira nem létszükséglet. Köszi.

(#57036) spiritex válasza Herczi (#57035) üzenetére


spiritex
veterán

Én egy ilyet vettem 9e Ft-ért és tökéletesen végzi a dolgát: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57037) sinick válasza sinick (#57033) üzenetére


sinick
senior tag

Fellapoztam a kézikönyvet. USB 2.0 5V maximum 500mA, USB 3.0 5V maximum 900mA. Persze a vinyó specifikációiban nincs utalás az áramfelvételre.

(#57038) Herczi válasza spiritex (#57036) üzenetére


Herczi
senior tag

Na ezt néztem én is, csak mondom, fene se tudja, hogy mennyire működik jól, de akkor ha neked bejött, csak jó, köszi.

(#57039) spiritex válasza Herczi (#57038) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, már kb 2 éve hibátlanul dolgozik, ráadásul állandóan áram alatt van, nem lenne túl kényelmes folyton ki-be húzogatni a tápját.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57040) M_AND_Ms válasza sinick (#57037) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ehhez még kézikönyvet se kellett volna lapozgatnod. :-) Oda vannak írva az értékek közvetlenül a csatlakozók mellé.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57041) sinick válasza M_AND_Ms (#57040) üzenetére


sinick
senior tag

Gondoltam... de a tévé messzebb volt, mint a kézikönyv, ráadásul a tévé mellett a nejemnek van mindenféle lámpája meg botanikája. :)

(#57042) M_AND_Ms válasza sinick (#57041) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ja, vagy úgy! A botanika. Az szent dolog.

Nekem egy 250-es van rajta, de azt hiszem csak a 900-as aljzattal megy.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57043) sinick válasza M_AND_Ms (#57042) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi az infót. :)

(#57044) BBéci válasza M_AND_Ms (#57042) üzenetére


BBéci
titán

"A botanika. Az szent dolog."
Csak víz ne kellene hozzá! Egyszer a hifiállvány mellett álló külső merevlemez is kapott az öntözésből, szerencsére nem rontott az öreg, dögrováson lévő Maxtor állapotán. De a szép bükkfa szalagparketta több helyen megszenvedte feleségem növények iránti szeretetét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57045) zolee3000 válasza DM-Fan (#57030) üzenetére


zolee3000
tag

Hát, akkor remélem a legjobbakat, és készülök a legrosszabbra. :DDD
Egyébként sok mindent benyeltem már az évek során vásárlóként, de a mostani helyzet kicsit más - ilyen (számomra) magas vételárú készüléknél csak végszükség esetén engednék az elveimből és a jogaimból. Mondom (írom) ezt most, de igazából szerintem az lesz a döntő, amit Te is írtál: a PanaShop reakciója. (Merthogy hívom őket azonnal, ha fektetve hozzák a TV-t.) Ha mereven elzárkóznak a cserétől (ilyet is írt már valaki a fórumon), valószínűleg beadom a derekam.

Egy fontos kérdés: a TV-t utánvéttel venném. Gondolom ilyen szakszerűtlen szállítás miatti visszaküldés esetén nem kell kifizetnem a vételárat a futárnak. Vagyis jogilag ez nem a vásárlástól való elállásnak minősül (amely esetben ugye ki kell fizetnem a terméket, és a pénzem csak majd' egy hónap múlva kaphatom vissza).

"Egyébként meg nem igaz, hogy a Panashop csak fektetve szállít"
Ezt egy szóval sem írtam, sőt, pont hogy az ő Bp.-i kiszállításaikkal kapcsolatban olvastam pozitív tapasztalatokat a fórumon. Én a GLS professzionális csomagkezelési technikáitól darázok (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#57046) DM-Fan válasza zolee3000 (#57045) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Gondolom ilyen szakszerűtlen szállítás miatti visszaküldés esetén nem kell kifizetnem a vételárat a futárnak."

Persze, hogy nem! Felveteted vele a jegyzőkönyvet, hogy szakszerűtlen szállítás okán nem vagy hajlandó átvenni a terméket. Innentől kezdve evidens, hogy nem is adod neki oda a 640 eFt-ot, mivel nem kapod meg a terméket sem.

"Ezt egy szóval sem írtam, sőt, pont hogy az ő Bp.-i kiszállításaikkal kapcsolatban olvastam pozitív tapasztalatokat a fórumon."

Nem is rád utaltam, hanem Gicz-re, aki már sokadszor írja le ezt:

"itt a fórumban akik vásároltak azok alapján írom: az edigital eddig mindenkinek állítva vitte ki, nekem is. a panashop pedig nagyrészt fektetve."

Márpedig ez egyáltalán nem igaz, mert a Panashop csak Budapesten belül szállít maga és az én tapasztalatom szerint ők odafigyelnek a szakszerű szállításra, a vidéki szállítás pedig nem az ő saruk.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57047) TurboGPityu válasza NoOne1976 (#56958) üzenetére


TurboGPityu
csendes tag

A GT 60-nal nem működött, visszavittem , és " sajna " meg kellett vennem a Panasonicot. Azzal rögtön működött.

(#57048) MasterMark válasza TurboGPityu (#57047) üzenetére


MasterMark
titán

A Samsungos is jó.

Switch Tax

(#57049) zolee3000 válasza DM-Fan (#57046) üzenetére


zolee3000
tag

Köszönöm, ez azért megnyugtató. :R

A fogalmi tisztázás meg tényleg jogos, mert a "panashopos szállítás" meg a "panashopos áru kiszállítása" tényleg nem feltétlenül ugyanazt jelenti.

(#57050) M_AND_Ms válasza TurboGPityu (#57047) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már leírtam többször, hogy a szemüvegnek meg kell felelnie a "Full Hd 3d" specifikácóknak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.