Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) modflow válasza janos666 (#44982) üzenetére


modflow
veterán

Értem. Vagyis nem teljesen. :)
Én mindenesetre csak HDMI bemenetet használok médialejátszóról, ill. konzolról. Szóval itt akkor nem oszt, nem szoroz semmit. :)

(#45002) DM-Fan válasza hoolla (#45000) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Értem. Az U30-nál mindeképp jobb készülék az UT50, már ott érzékelnél minőségi előrelépést, a méretbeli ugrás pedig egyértelműen döbbenetes lenne 42" -> 60" vonatkozásában. Persze a GT50/VT50 minőségben is más kategória, mint a UT50, de nyilvánvalóan az árban is szembeötlik mindez.

Get Moded!

(#45003) erdoke válasza hoolla (#45000) üzenetére


erdoke
titán

Háát, szerintem nem kis ugrás a 42U30-hoz képest az 50VT50. Én biztosan lecsapnék rá, ha jó árban van.

A legjobb aláírás a héten

(#45004) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Mivel nagyon elégedett vagyok a 42ST50-emmel, úgy gondoltam, rendelnék egy 50ST60-at a másik szobába. Gondolom, megerősítitek majd, hogy ez jó választás tiszta mozizásra :) , de amiben elsősorban tanácsot kérnék, az a megrendelés és a szállítás kérdése.
Úgy látom, hogy az Extreme Digital-ban ez a TV 40 ezer Ft-tal olcsóbb, mint a Panashopban. Ez már szabad szemmel is látható összeg, így nem szívesen rendelném a drágább helyről. Van valakinek tapasztalata ED-s kiszállításokkal? Rá lehet őket venni, hogy állítva szállítsák a TV-t? Sajnos 50-es méretben már nem tudom megoldani a manuális hazaszállítást.
Arra gondoltam, hogy beírom a rendelésbe, hogy csak akkor veszem át, ha állítva szállították. Van még valami óvintézkedés, amit javasoltok?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#45005) DM-Fan válasza Litván Zongora (#45004) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Maga a TV jó választás, ha nem akarsz játszani rajta (ugyanis az ST60-nak magas az input-lag-ja).

Az E-Digital szerintem korrekt hely, hivatalos Panasonic viszonteladók, jópár dolgot rendeltem már tőlük (igaz, nagy, TV-méretű dolgot még nem) és sosem volt gond. A szállításra szerintem még senki nem panaszkodott velük kapcsolatban, elég sok TV-t forgalmaznak, szerintem tisztában vannak azzal, hogyan kell szállítani a készülékeket. Egyébként ezt a dobozon is világosan és egyértelműen feltünteti a gyártó, szóval ha már ezt a kreszt betartják, akkor nincs gond.

Get Moded!

(#45006) bpx válasza Litván Zongora (#45004) üzenetére


bpx
őstag

ezt azert nezd meg megegyszer mielott megnyomod a gombot az e-digitalnal

panashop: 275k + 3k szallitas, 2+1 ev garancia
e-digital: 280k + 0 szallitas, 2 ev garancia

(#45007) Litván Zongora válasza bpx (#45006) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Igazad van.

Fura módon, az árukeresőről a Panashop-ba jutva nem ez az ár jelenik meg, hanem 320 ezer Ft.

Akkor inkább a Panashop-ot javasoljátok?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#45008) DM-Fan válasza Litván Zongora (#45007) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mindenképpen! A Panashop a legközvetlenebb hazai viszonteladó, ők tutira szakszerűen szállítanak és a +1 év garancia is hivatalos gyári kiterjesztésű.

Get Moded!

(#45009) Litván Zongora válasza DM-Fan (#45008) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Rendben. Köszi mindkettőtöknek a segítseget!

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#45010) hoolla válasza DM-Fan (#45002) üzenetére


hoolla
aktív tag

Meg van masfel ora a zarasig most allnak 140000-forinton. Az 50"-os vt50-en valami latvanyosabb karc van valahol, szoval megvarom a kovi felhozatalt.

Erdoke, nem eleg nagy az 50"-os, az elobb emlitett karc kicsit elbatortalanitott. Varok nagyobb vt50-re.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#45011) DM-Fan válasza hoolla (#45010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha a panelen van karc, akkor semmiképp ne vedd meg! Mondjuk ha máshol van, az is feltételez pár dolgot a TV előéletéről. Inkább menj biztosra! Amúgy a 140 eFt-os vételár bagó egy 60"-os plazmáért, még ha csak egy használt, belépő UT50-ről van is szó. De az biztos, hogy a VT50 egészen más világ!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45012) psg5 válasza bpx (#45006) üzenetére


psg5
veterán

Ah, pedig azt hittem, valamiről lemaradtam és ennyivel olcsóbb az st60...

F.K.T.

(#45013) Dorian


Dorian
félisten

Akiknek kábeles Digije van: Most nálatok is csak 2.0-ban közvetítik az F1-et?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45014) DM-Fan válasza Dorian (#45013) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem ugyan nem Digim van, de igen, valamiért visszaálltak 2.0-ra. Pedig mintha 5.1-ben indult volna, de lehet, hogy csak benéztem az erősítő által kiírt üzemmódot (nálam 5p után lekapcsol az erősítőn minden jelzés). A hangra meg annyira nem is figyeltem, csak a háttérben megy.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45015) Dorian válasza DM-Fan (#45014) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi. Legalább akkor nem nálam van vmi gubanc :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45016) janos666 válasza modflow (#45001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak HDMI bemenetnél számít, és olyan forráseszköznél, amiből kijön olyan RGB vagy YCC 4:4:4, amiben vagy A: nyersen megvan a valódi teljes chroma felbontás (RGB-ben renderelt grafikák, tehát beleértve a játékkonzolokat és gyakorlatilag bármilyen 2D vagy 3D grafikát, ami egy PC-ből szokott kijönni, kivéve a filmlejátszást), vagy B: egy olyan filmlejátszó esetén (és ebbe annak módjától függően átlóghat a PC-s filmlejátszás is), ami jobb minőségben nagyítja fel a Blu-Ray, HDTV, DVD, SDTV, stb (gyakorlatilag minden consumer videó) anyagok chroma térképét 4:2:0-ról 4:4:4-re, és ezért a TV-től azt kéred, hogy ne dobja el a chroma térkép felét (és interpolálja újra mielőtt végül RGB pixelekre megy ki a kép).

Egy mai játékkonzolra ritkán akad játék, amit 1080p-ben tudnának renderelni, tehát szinte soha nincs valódi 1080p RGB anyagod, mindig nagyítgatva van 720p-ről, vagy akár 480p-ről. De talán ilyenkor is jobb egy kicsit az eredmény PureDirect móddal (csak közel sem annyira érdekes, mint PC-nél). Na de jönnek az új konzolok, azok remélem egy jó darabig bírják majd a valódi 1080p60-at.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45017) KTTech válasza Dorian (#45013) üzenetére


KTTech
veterán

A Digi nem nyúl bele a műsorba... szóval ha 2.0, az már az M1-től is 2.0 volt (ahogy a többi szolgáltató se nyúl bele ennyire a kapott streambe, kivétel a kép sávszélességénél, azt általában "optimalizálják" saját rendszerükre).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45018) Dorian válasza KTTech (#45017) üzenetére


Dorian
félisten

Nos akkor gratulálok az MTV-nek, hogy pont a magyar futamra sikerült ezt a bravúrt elkövetniük...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45019) Gicz válasza Dorian (#45018) üzenetére


Gicz
addikt

Bizony! hiszen a 8000-es fordulatot és a Szújót NEM 5.1 ben hallani.... remélem mindenkit kirúgnak az mtv-nél

:W

[ Szerkesztve ]

(#45020) Dorian válasza Gicz (#45019) üzenetére


Dorian
félisten

Igazából lehetne mono-ban, 64kbps-ban is hallgatni, nem is tudom miért vannak igényeim...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45021) erdoke válasza Dorian (#45020) üzenetére


erdoke
titán

Szerinted a pályáról és a közvetítő állásból lehet értelmes élő 5.1 hangot keverni? :F
Bekapcsolod az erőlködőn a virtuális DTS Neo-t (vagy bármi hasonlót), és örülsz az ámításnak.

A legjobb aláírás a héten

(#45022) Dorian válasza erdoke (#45021) üzenetére


Dorian
félisten

Érdekes módon az eddigi közvetítések diszkrét 5.1-esek voltak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45023) KTTech válasza erdoke (#45021) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem sehogy, az összes 5.1-es F1 közvetítés pontosan egy ilyen áll-surround procinak köszönhető... :) Ami a valós az egy mono mikrofon és kész... (a stúdiószobában), és néhány "tér" mikrofon időben és fázisban eltolva.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45024) KTTech válasza Dorian (#45022) üzenetére


KTTech
veterán

Diszkrét 5.1-ben is lehet 2.0-t továbbítani... attól még nem lesz olyan forrás a pályán, amiből valós térhangot lehet keverni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45025) mayday00 válasza Dorian (#45020) üzenetére


mayday00
őstag

Mad max blu ray Trilogyán meg 1.0 ás mono magyar hang van.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#45026) KTTech válasza mayday00 (#45025) üzenetére


KTTech
veterán

Még mindig jobb, mintha újra szinkronizálták volna...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45027) Dorian válasza KTTech (#45024) üzenetére


Dorian
félisten

Világos, hogy ez valami hangmérnöki mókolás, de lényegtelen, ha egyszer hallhatóan jobban szóltak a korábbi közvetítések.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45028) KTTech válasza Dorian (#45027) üzenetére


KTTech
veterán

Az max. egy DTS/Dolby Digital virtuális hangzásprocinak volt köszönhető...
Nincs az a hangmérnök, aki valós időben, lényegében normális bejövő hangcsatornák nélkül tudna pontos, precíz 5.1-et keverni. A legtöbb, amit lehet, hogy fogtak 1-2 mikrofont és azt mondták, az a háttér, és lehalkították 10-15dB-vel a mellette levőhöz képest, amit kineveztek "front"-nak, hiszen a zaj az zaj (márpedig mást nem nagyon lehet hallani egy elsuhanó F1-es autóból, csak istentelen zajt, ami kiakasztja a mikrofonokat rendesen). A narrátorok ígyis-úgyis monoban szólnak a center csatornán. (a 2.0 esetén pont olyan fázissal vannak jelen mindkét csatornán, így a DTS-Neo vagy Dolby-ProLogic áramkörök simán csak a centerre keverik ki őket).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45029) DM-Fan válasza mayday00 (#45025) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Köszönjük az értelmes és témába vágó hozzászólást! Ennek örömére le is törölheted a csak 3 hét múlva megjelenő filmet amit letöltöttél, mert számodra úgysem fog élményt nyújtani a DTS-HD angol hangsáv melletti eredeti magyar mono szinkron. :W
Az meg nyilván nem érdekel téged, hogy az év egyik legigényesebb kiadványa lesz a fémkannás Mad Max trilógia, mert azért ugye fizetni kéne.

KTTech: azon túl, hogy igazad van, Dorian-nak is van abban igaza, hogy sokkal minőségibb hangzása szokott lenni az F1-nek, akármennyire is "ál-5.1"-ben szokott szólni.. Most még a kommentátorok hangjában is éreztem némi "recsegést", mintha túl lettek volna vezérelve. Vicc, hogy itthonról kapjuk az év legrosszabb minőségét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45030) salapp


salapp
addikt

A Charlie és a csokigyár csupa csokis a legtöbb mozifilm meg csupa csíkos, alúfelű... És a szemetek a BD-kiadványokra is így teszik fel, selejtesen.
Tudjuk, másztör méjdéj, tudjuk. :))

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45031) M_AND_Ms válasza KTTech (#45024) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ráadásul a kommentátor hangja a két frontból szól és nem a centerből (ahogy, a mostani vízilabda közvetítésben is)
Ez így nem igazi 5.1 élmény!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#45032) KTTech válasza M_AND_Ms (#45031) üzenetére


KTTech
veterán

Nem is lesz az soha sem...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#45033) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Panasonic P50U30 működik a CI+ mediacard-dal. Nem csináltam semmit, reggelre bejöttek a csatornák.
Lehet este valami frissítést végzett a UPC rendszere a kártyámon?!

F I G Y E L E M
Segítséget kérnék tőletek!

Azt mondta a UPC ügyintézője, hogy a upc weboldalán a kapcsolat fül alatt kell üzenetet írni nekik, hogy működik a TV a mediacard-dal, és tegyék fel a tv-t a kompatibilis tv-k listájára:

" Üzenet küldése az Ügyfélszolgálatnak "

direkt link:
http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/ask/c/98

Ide szépen kell megírni a tv pontos típusát, milyen előfizetésed van, amin bejönnek a csatornák, és fel fogják tenni a tv-t a CI+ kompatibilitási listára.

Kérek mindenkit, segítsünk nekik bővíteni a listát!

üdv,
Péter

[ Szerkesztve ]

(#45034) sgg


sgg
tag

Sziasztok,

végig böngésztem minden fórumot/leírást tesztet, és nagyon úgy néz ki, hogy 50ST60 lesz belőle.

2 dolog izgat már csak.

1. szoktak xboxozni a gyerekek, mennyire zavaró a lag?
2. beégés, nem mindíg tudok melletük állni (többnyire nem), disney, és cartoon nézés van dögivel.
Mit csináljak, hogy ne legyen ezzel probléma? Vagy ennyire nem gáz?
3. Érdemes esetleg tovább várni a vásárlással mint szeptember, esetleg bejöhet még valami 5 éves gari?

Köszi előre is.

Safi

(#45035) DM-Fan válasza sgg (#45034) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

1. Zavaró, főként hardcore FPS-multiban. Részmegoldás, hogy a TV-t Játék képmódban kell járatni játék közben, az nagyjából felezi a 70 ms körüli input-lag-ot és úgy azért már használahtó.

2. A tartós képelemekre figyelni kell, nincs nap, hogy ne írnánk le. El kell nekik magyarázni, megértik, odafigyelnek rá.

3. A vásárlással mindig érdemes várni, ha az a cél, hogy minél olcsóbban kapj minél jobb TV-t.

Get Moded!

(#45036) sgg válasza DM-Fan (#45035) üzenetére


sgg
tag

Köszi,

A játék így nem lesz durva, mert nem megy FPS rajta.

Sajnos, a beégés miatt aggódok, mert semmire sem figyelnek, (talán a 2 nagy, de a kicsi nem fog)

Szeptemberig várok, akkor lesz nálunk egy felújítás, utána megveszem. (hacsak nem lesz valami isteni csoda folytán 55w6 sony nagyon olcsó :D )

(#45037) sad_Vamp válasza sgg (#45036) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor talán kezd el NEVELNI őket... papucs és pofon.... általában beválik (én sem török már vázákat 4éves koromtól) :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45038) BBéci


BBéci
titán

VT60-on végignéztem a heti összes F1 közvetítést és egy vízilabda meccset, közben összesen 3 órányi egyéb 21:9 arányú film ment a tévén. Ma a futam után ghostot kerestem és sárga alapszínen, 40-50 centiről, nagyon halványan látszott a HD logó, semmi más.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45039) Hsanyika1 válasza sad_Vamp (#45037) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

:(

(#45040) Ispy válasza sgg (#45034) üzenetére


Ispy
veterán

Ghost biztosan lesz, de a beegest ugy is el tudod kerulni, ha valtozatos keptartalmakat valtogatva nezel rajta, nalunk is sokat megy a minimax, de mellette en nezek teljes kepernyos logo nelkuli sorozatok, filmeket is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45041) Dave567


Dave567
addikt

Üdv
Látom pár napja mentek itt dolgok a Bemutatóteremmel kapcsolatban, ma megyek megnézni a tv-ket, érdekel valakit a pana 55st60, hogy mért ennyi, szívesen megnézem?

(#45042) Kernel válasza tpeter77 (#45033) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet este valami frissítést végzett a UPC rendszere a kártyámon?!

UPC éjszaka szokott csomagfrissítőjelet küldeni, ha készenlétben figyelt a TV. Vagy, ha felhívod az ügyintézőt, ő azonnal rá tud frissíteni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#45043) athomi


athomi
veterán

Szélesvásznú filmeknél azt figyeltem meg, hogy egy-egy fehér vonal marad a plazmába égve ott, ahol a kép alja és teteje volt. Pedig fehér sávot nem lehet látni a film közben. :F

(#45044) kenguru99 válasza BBéci (#45038) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Az F1 logó a bal alsó sarokban nem látszik? Mert az a legdurvább.

[ Szerkesztve ]

(#45045) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az LG 50PN6500-as plazmával van-e valakinek tapasztalata? Legfőképpen az érdekelne, hogy az MKV kiterjesztésű filmeket lejátssza?

(#45046) Chrys_ válasza DM-Fan (#45029) üzenetére


Chrys_
addikt

A német Sky-n is a Sport HD 2 Live 2.0-val küldte a hangot az F1 alatt.

(#45047) drnet válasza mhmpista (#44947) üzenetére


drnet
aktív tag

Szerintem én is bevállalom.
Egyébként ezt a választ kaptam megkeresésemre:

"Tisztelt Uram!

Érdeklődését örömmel vettük!
A keresett televízió, új és bontatlan csomagolású, melyet rendelni tudunk.
Amennyiben a rendelését most adja le az Ön készülékének várható beérkezése raktárunkba: péntek. Ár: 253 900 Ft
A készülék garancia ideje 2 év, mely európai garanciát jelent.

Az európai garancia jelölésű termékeink esetén a garanciális ügyintézést az Ármátrix Kft. végzi, Önnek az esetleges hiba bejelentését cégünk felé kell megtennie."

ui: Tetszenek egyébként a lentebbi bátor, vakmerő és egyéb jelzők. Ha bekrepál, gondolom ha bonyolultabban is, de tudok majd élni jogaimmal. Remélem sose derül ki.

(#45048) drnet válasza drnet (#45047) üzenetére


drnet
aktív tag

Haha.
Most akartam megrendelni, és annak ellenére, hogy a válaszlevelükben még az árat is leírták, már módosították is 400 eFt-ra.
Erről ennyit. Maradok továbbra is a 42"-osomnál. :((

(#45049) TCr válasza drnet (#45048) üzenetére


TCr
veterán

Akkor hívd fel őket és kérdd el azon az áron, amit az emailben írtak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45050) Heffi


Heffi
őstag

Érdekes mennyire egy húrun pendül ez a 4 áruház (Bemutatóterem, Elektropark, eMátrix és Elektroudvar), hirtelen mindenhol 399 ezer lett az 55ST60. Lehet, hogy egy adatbázisból dolgoznak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.