Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Smith Ügynök válasza kovadika (#35000) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Őőőő jelenleg 55centis CRT-m van:)) Szóval nem tudom, hogy kell-e nekem az 50 col:)
Egyébként a modellváltások mikor vannak, szabad még egyáltalán mondjuk tavalyi Panát venni?

(#35002) Cha-b válasza Smith Ügynök (#35001) üzenetére


Cha-b
senior tag

Elvileg kb. 2 hét és jönnek az új modellek, és igen szabad! Az új modellek bejövetelekor csak azoknak szoktuk ajánlani a vásárlást akinél hegyekben áll a pénz, és mind1 mennyiért veszi a tvt, mivel magas áron szoktak nyitni az év elején. Nem írtad le mire használnád, ha csak SD elég lehet a 42es modell is, ha HD-t is fogsz nézni, akkor kell az 50es erre a távolságra.

CSAKAKISPEST!!!!

(#35003) Gabor970 válasza Smith Ügynök (#35001) üzenetére


Gabor970
addikt

Nem számít, hogy most mid van, kell az 50"! Ne add alább, akkor sem, ha ezzel a samsung mellett kell maradnod. Tényleg ne 42", megbánod pár hét alatt, biztosan!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#35004) Smith Ügynök válasza Gabor970 (#35003) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Főleg ismeretterjesztő csatornák, Nat Geo HD pl., néha menne rajta HD film, na meg persze F1 M1HD-n:))
50 col nem lenne sok mondjuk 2 méterről?
Mennyire jó ez a Samsung? AZ Pana ST-ről elég jókat írtok, sokkal gyengébb annál?
Ja, és hogy a Samu az nem Smart azzal nem veszítek semmit, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#35005) kovadika válasza Smith Ügynök (#35004) üzenetére


kovadika
őstag

A Smartot ne sajnáld, viszont az a Samsung kontrasztban és képminőségben is elmarad az ST-től, UT-től. És egyáltalán nem nagy az 50", két méternél nagyobb nézési távolságnál, viszont eléggé összemegy a 42"-os.
+17 ezer forintot kéne hozzáraknod a keretedhez, ami ekkora beruházásnál nem annyira komoly összeg, gondolom te sem rövid távra tervezel vásárolni. 207 ezerből kijönne az 50UT50, ami a legjobb lehetőség.
Ha tényleg nincs rá keret, akkor tényleg az E530 és az ST marad. Itt viszont neked kell eldönteni, hogy minőségből, vagy a méretből adnál alá.
Az idei modellekre ne várj, mert ebben az árszegmensben nem lesznek gyökeres változások és csak elég soká tudsz ilyen áron tévéhez jutni.

(#35006) Smith Ügynök válasza kovadika (#35005) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Az UT azért nem tetszik, mert tesztek szerint elég harmatos a fényereje, főleg világosabb körülmények között. A Samsungnál viszont kifejezetten jó fényerőt mértek, amit néztem tesztet, ezért félnék egy UT-től. Szerinted jobb azért mégis az UT?

Jah, és hol 207 az UT? Mármint megbízható hely melyik a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#35007) Dexar007 válasza Smith Ügynök (#35006) üzenetére


Dexar007
veterán

Mindkettő szinte élvezhetetlen napsütésben. Viszont az UT tud 3D-t, illetve a feketéje sem sötétszürke mint a Samsungon,úgyhogy szerintem is egyértelmű,hogy melyiket érdemes megvenned.

Zárójelben.: Az élvezhetetlen persze úgy értem,hogy filmet nem néznék rajta,mert a sötét jeleneteknél nem sok mindent látsz a tükröződés miatt,de F1,foci,tenisz bőven nézhető.

207 ezres árral teljesen megbízható boltot én sem találtam,esetleg digitalpaza/av-planetnél érdeklődj,hogy milyen garit adnak.

Give me your cum,bull!

(#35008) mayday00


mayday00
őstag

ST50, ST60 között lesz különbség? ST60 on jobb filter lesz talán?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#35009) bogabi válasza mayday00 (#35008) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem lesz. Az ST60 a tavalyi ST50 átmatricázott verziója lesz.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#35010) Shadowbull válasza patakidr (#34991) üzenetére


Shadowbull
addikt

kinek mi a baromsag, ugye :) szerintem nyelvtannaciskodni baromsag, nade nem vagyunk egyformak :)

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#35011) WhiteWalker válasza erdoke (#34990) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Így igaz,nincs BD menü,de viszi az isokat és 2,5-ös vinyó megy bele...és van usb port , most nem ugrik be mi a neve,de ga összekötöd a pcvel akkor nem csak hálózaton keresztül látja a mappákat,hanem a teljes meghajtót...

(#35012) Szemikee


Szemikee
tag

A ti tanácsaitokra és hozzá értésetekre hallgatva hétvégén megkapom a Samsung PS60E530 tipusú tv-met.

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy valahol budapesten meg tudok-e nézni egy ilyen tv-t?
Voltam nagyobb boltokban M M és nem nagyon tetszett a tv választék.
De lehet,hogy ez nem a tv-k hibája volt. Se a kisebb tv-k se a nagyobbak képe nem tetszett.

A plazmák képe jobban tetszett. Néztem a tv-ket és ami elfogadható volt ahhoz oda mentem.
És legtöbbje plazma volt.

Nagyon sok pénz nekem az amit kiadok ezért a tv-ért és nagyon sokáig meglesz nekem.
Mielőtt elhozzák nekem, jó lenne megnézni, hogy tényleg tetszik-e.

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

(#35013) mp54 válasza 89Csabi89 (#34956) üzenetére


mp54
senior tag

Nos akkor tisztázzuk a helyzetet
Akkor már tedd hozzá a dízel motort is.....az is belső égésű (belső, zárt térben ég, ami ég; lásd gázturbina, az nem zárt) és nincs szikra, benzin.

(#35014) mp54 válasza tabyster (#34979) üzenetére


mp54
senior tag

A 42"-os méret kicsi lesz!!!! Vegyél legalább 50"-t, tele volt/van a topic ezzel....

(#35015) kovadika válasza Smith Ügynök (#35006) üzenetére


kovadika
őstag

Milyen tesztek szerint harmatos a feketéje? Én csak olyanokat olvastam, ahol eléggé dicsérték, sőt a nagyokhoz hasonlították a feketéjét. Másban marad el a többi modelltől. Az a Samsung, főleg 50-es méretben sokkal gyengébb kontrasztot, feketét fog produkálni, mint egy UT.
Most nézem, hogy amit ajánlottam volna bolt felvitte az UT árát tegnap. Így tényleg csak kisebb webshopokban maradt 207 körül. Digitalplaza megérhet egy kört, amikor én rákérdeztem anno, azt mondták, hivatalos Panasonic garancia van. A Marketworld teljesen normális üzlet, ott biztos, hogy minden rendben van.

(#35016) Locutus válasza bogabi (#35009) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor miért magasabb az input lagja a 60-asnak?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#35017) mayday00 válasza Locutus (#35016) üzenetére


mayday00
őstag

Meg ahogy olvastam, jobb filter lesz rajta mint a ST50 en. Színárnyalatban is jobb lesz.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#35018) bogabi válasza Locutus (#35016) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem teccik érteni a szarkazmust...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#35019) kovadika válasza mayday00 (#35017) üzenetére


kovadika
őstag

Ugyanaz a szűrő, ugyanannyi színárnyalat. Egyedül frissítési frekvencia ment fel 2000Hz-ről 2500Hz-re, amit jelenleg a GT, VT tud. Azonban ennek gyakorlatilag nem sok(vagy semmi) jelentősége nincs. Egyelőre úgy néz ki tényleg egy átcsomagolt készülékről lesz szó.
Nincs ezzel nagy baj, csak pozicionálják jól árban az ST-t és a GT-t is.

[ Szerkesztve ]

(#35020) Dexar007 válasza Szemikee (#35012) üzenetére


Dexar007
veterán

Westendben a Média Marktban 2 hete még ki volt rakva..érdemes felkeresned. :)

Give me your cum,bull!

(#35021) tisn válasza kovadika (#35015) üzenetére


tisn
addikt

Basszus, a digicam-shopban is mar 220, eddig 207k volt...

Digitalplazaban meg annyi.

[ Szerkesztve ]

(#35022) Ispy válasza tisn (#35021) üzenetére


Ispy
veterán

Az euro jótékony hatása...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35023) tisn


tisn
addikt

ut60-at nem lattam a pana listaban, ha sokat tokolok mar csak st-t vehetek majd?

(#35024) kovadika válasza tisn (#35023) üzenetére


kovadika
őstag

Az UT széria megszűnik, idén ST-vel kezdődnek a Full-HD modellek.

(#35025) mayday00 válasza Ispy (#35022) üzenetére


mayday00
őstag

De ha a készülék magyarországon van. Hónapok óta egy raktárban. Akkor annak mi köze van a eurohoz? Szerintem semmi. Pusztán mohóság, extra profit. Ennyi a lényeg.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#35026) Ispy válasza mayday00 (#35025) üzenetére


Ispy
veterán

Miből gondolod, hogy hegyekben állnak a tv? A legtöbb üzletben 1 darab SINCS. Ők is nagykerből szerzik be és csak akkor rendelik be, amikor valaki vesz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35027) Dorian válasza mayday00 (#35025) üzenetére


Dorian
félisten

Normális kapitalista piacgazdaságban nem értelmezhető az extraprofit fogalma. Ez amolyan újkommunista fogalom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#35028) hunspikey


hunspikey
őstag

Itt írnak egy két dolgot a ZT60-ról, többek közt van egy érdekes mondat, miszerint a bemutatón ott volt egy ex-pioneer-os Kuro fejlesztő, immáron Panasonic színekben és elismerte, hogy bizony jobb a ZT mint a kuro valaha volt. Jobb a fehérje és feketébb a feketéje. Van még egy érdekes mondat, miszerint a világ értékesítési számai alapján nőtt a plazma TV-k eladása.... szerintem a mostani hirtelen "kiszáll a pana" , "becsuk a pana", "vége a plazmának" HOAX kampány megint csak valószínűleg az LCD mániákusok által van gerjesztve.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#35029) Ijk válasza hunspikey (#35028) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván jobb mint a Kuro, de egyébként mi mást mondana? :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35030) Shadowbull válasza Dorian (#35027) üzenetére


Shadowbull
addikt

eppen ezt akartam irni :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#35031) mayday00 válasza hunspikey (#35028) üzenetére


mayday00
őstag

El kellene kezdeni gyűjteni egy ZT-re... :P

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#35032) Shadowbull válasza mayday00 (#35031) üzenetére


Shadowbull
addikt

kar hogy nincs belole 65 colos, mert akkor rendelnem is, amikor kijon.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#35033) tisn válasza Shadowbull (#35030) üzenetére


tisn
addikt

extraprofit = az az uzlet, amibol kimaradsz ;)

(#35034) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy pár hete nem olvastam már a topicot, vannak már tesztek esetleg az új pana plazmakrol?

(#35035) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok, köszönöm az eddigi építő jellegű hozzászólásokat! Remélem 2 héten belül megérkezik a TV-m :)

A samsung PS51E6500 lett a befutó.

Más: Muternak is vennék egy TV-t P42GT30 bemutatódarab 5 napos csere és fél év teljes körű garanciával 70.000ért megéri? Hogyan és mivel teszteljem az állapotát? Van erről vmi cikk ill. gyűjtemény?

Köszönöm!

:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#35036) Ispy válasza J00hnny (#35035) üzenetére


Ispy
veterán

Paintben csinálsz 1920x1080-as képeket egyszínű háttérrel fehér, fekete, szürke, sárga, piros, zöld, kék, lila stb. színekkel, rádobod egy pendrivera és átnézed a panelt. Ha foltos, feltűnik egy-két logo, vagy találsz halott pixeleket, akkor nem veszed meg (vagy alkudsz még belőle).

Ja és lecsekkolod a szervizmenüben az üzemidőt és a ki/bekapcsolások számát.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35037) Szemikee válasza Dexar007 (#35020) üzenetére


Szemikee
tag

Tegnap és tegnap előtt is voltam,de nem találtam.
Most meg oda telefonáltam,de nincsen nekik sajnos.
Megyek még pár kört hátha valahol találok,de azért ha van még ötletetek szóljatok.

Az ilyen Média Marktban meg ilyen helyeken, rosszabb alapból is a képe a tv adásoknak?
(mert gondolom jó sok helyre osztanak egy jelet)

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

(#35038) Ispy válasza Szemikee (#35037) üzenetére


Ispy
veterán

Ha már hétvégén megkapod, akkor nem mindegy milyen a képe?

Ha nem tetszik, max visszaküldöd.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35039) szgaborsz válasza J00hnny (#35035) üzenetére


szgaborsz
tag

Szia,
Ha nem titok, akkor hol rendelted meg? Mert én sokat próbálkoztam, de nem sikerült szereznem belőle 270 ezer körül és gyári garival. 3-4 hete még bizonytalan volt a beérkezése.

(#35040) DVlad válasza hunspikey (#35028) üzenetére


DVlad
őstag

Ez a dolga, hogy ezt mondja, ezért kapja a fizetését. Marketing.

(#35041) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Hardveraprón van 2db G30-as plazma eladó, az egyik 46-os 180-ért, a másik 50-es 220-ért, mindkettő 1 év körüli és az eladók szerint kifogástalan állapotúak, mindkettő 5 év hivatalos Pana garanciával rendelkezik. Erősen gondolkodom, hogy UT50 helyett inkább ilyet vennék, mert a 3D nem érdekel és a 2D-s képminősége szerintem jobb a G30-nak. Vélemény?

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#35042) kovadika válasza kolosszus87 (#35041) üzenetére


kovadika
őstag

A G30 Neo-PDP paneles és van rajta szűrő. Ha tényleg nem érdekel a 3D és nappal is használnád, akkor jó vétel, főleg ha tudsz belőle alkudni. Képminőségben nappal biztosan jobb, éjszaka meg ha nem is jobb, de semmiképp nem rosszabb. Ráadásul mindkettőnél hosszabb garanciaidőd lesz, mint a 2 év.

(#35043) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

az nagy szoppancs lenne a zt-re + panára nézve, ha az ellenkezőjét mondaná.

azért én megnézném a krp600 + zt60 tesztet...csak úgy kíváncsiságból. lehet érdekes lenne a végeredmény.

az st60 meg már akkor megéri az st50 helyett, ha megoldják a sávosodást ill nem lesz helyette újabb gyári hiba.
az st,gt,vt50-es sorozatnál azért volt néhány, ami sztem semmilyen szinten nem elfogadható egy 300-400-500e ft-os tv-nél.

(#35044) azmo31


azmo31
csendes tag

Üdv hölgyek, urak,

Eddig LED TV a nyerő, de megláttam a Panasonic TX-P50UT50E típust, picit elgondolkodtam. Eddig egy reakció jött, hogy neeeeee Panasonic, neee :D Amúgy egy Samsung UE46ES6100 készülnék venni, de gondoltam megkérdezlek Titeket, mit gondoltok a Pana 50 colos drabális darabjáról? Köszönöm szépen

Üdv
Balázs

(#35045) kovadika válasza azmo31 (#35044) üzenetére


kovadika
őstag

Ezt a két modellt volt alkalmam összehasonlítani. Annak a Samsungnak a képminősége köszönőviszonyban sincs az UT50-ével. Mérföldekkel jobb képminőséget tud produkálni az utóbbi. Ha első plazma lenne, akkor javaslom, hogy olvasd el az első hsz-t.

"Eddig egy reakció jött, hogy neeeeee Panasonic, neee"

Ilyet olyan nem mond, aki már látott Panasonic plazmát működés közben. :(

[ Szerkesztve ]

(#35046) mayday00 válasza kovadika (#35045) üzenetére


mayday00
őstag

Meg tudom erősíteni kovadika hozzászólását.

Nem hogy a 6100nak, 6710 nek sincs köszönő viszonyban a képminősége a említett plazmával.

Utóbbi lcd-m volt pár hónapig. Sok hátrányt nem akarom felsorolni...Volt időm bőven összehasonlítani a UT-t meg a lcd-t..LG meg konkrétan f.stalicska mellette. LG vel is teszteltem.

#35047) nightshadow +1

Inkább esti filmnézésre ajánlott. Nem azt jelenti, hogy nappal nem lehet rajta semmit nézni.
Pl forma 1, tenisz. Animációs film amiben nincsenek sötétebb részek. Ahol világosabb a kép, nincs sötét jelenet az simán nézhető. Filmet nézni rajta inkább este, vagy besötétítve.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#35047) nightshadow válasza kovadika (#35045) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak azt is hozzá kell tenni, hogy az UT50-en egyáltalán nincsen szűrő, s ha egy kicsit is világosabb lakásban lakik, akkor abból a jó képminőségből nem sokat fog élvezni, max. csak akkor ha besötétít, vagy este nézi.

(#35048) kovadika válasza nightshadow (#35047) üzenetére


kovadika
őstag

Inkább besötétítenék valamennyire, minthogy a 6100-as képét kelljen néznem. Azért az UT-hoz sem kell vaksötétséget csinálni, lényeg, hogy ne tűzzön be a nap 3 ablakon keresztül.
Arról nem is beszélve, hogy azonos áron 4 collal nagyobb készüléket kap, ami még inkább az UT felé billenti a mérleget.

[ Szerkesztve ]

(#35049) katalin888


katalin888
aktív tag

Megint azzal van tele a sajto, hogy a Pana kiszall... :(

[link]

(#35050) modflow válasza kovadika (#34984) üzenetére


modflow
veterán

Milyen kiterjesztett gari van panashopnál?
Nem látok sehol. Csak az van, hogy 2 évet adnak rá és kész.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.