Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) DM-Fan válasza julius75 (#88972) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

julius75:

Az egyértelműen személyeskedő hozzászólásaidat töröltem. Megkérlek, hogy a továbbiakban mellőzz minden, hasonló jellegű, a topic tagjait becsmérlő megnyilvánulást, illetve amennyiben nincs a témához tartozó érdemi hozzászólásod a technológia szapulásán és lesajnálásán kívül, akkor megkérlek, hogy tartózkodj a feszültséggenerálástól!

Köszönöm!

Get Moded!

(#89002) oil120 válasza csucsu54 (#88998) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm! Neked is fefe65

(#89004) M_AND_Ms válasza julius75 (#89003) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az alaptétel a netikettben (de úgy általában is), hogy egy közösségbe nem megyünk el, hogy ott a közösséget összehozó témát elkezdjük leszólni, fikázni....még akkor se, ha esetleg igaznak érezzük magunkat. Ezt, ha a delikvens direk csinálja trollkodásnak hívjak, ha figyelmetlenségből, akkor meg otromba viselkedésnek.
Minden további kijelentésedre való érdemi válasz, amivel részletesen elmagyaráznám, hogy logikailag is nonszensz, amit állítasz, teljesen felesleges a te esetetben, ugyanis én nem akarlak megyőzni, mert nem akarom, hogy itt legyél. Én egyszerűen, nem vagyok rád kíváncsi, ezek után.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#89005) DVlad válasza DM-Fan (#89001) üzenetére


DVlad
őstag

A troll az troll marad. Nem vész el, csak átalakul.

(#89006) BBéci válasza M_AND_Ms (#89004) üzenetére


BBéci
titán

Remekül összefoglaltad! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89007) MasterMark


MasterMark
titán

Egyébként ironikus, hogy pont emiatt is maradt abba a plazma.

Switch Tax

(#89008) Viktor81


Viktor81
senior tag

Szándékosan nem címezem a kollégának, mert az ilyesmire vár, de minden mber, aki követte/követi az elektronikai ipart mondjuk a 90-es évek óta, tudja, hogy miért halt ki a plazma. Ő szeret azzal jönni, hogy letűnt technológia, elérte a határait, elbukott, stb. Kettő dolog bukott el:
1. a japánok (Panasonic, Pioneer) marketing osztálya
2. a vásárlók igényessége/minőség iránti vágya
Ha azt nézzük melyik technológia érte el a határait az LCD-nek előbb kellett volna mennie, de ez a "harc" közel sem a plazma technológia milyenségéről, a benne rejlő lehetőségekről szólt.

[ Szerkesztve ]

(#89009) BBéci válasza Viktor81 (#89008) üzenetére


BBéci
titán

LCD-nem nem is kellett volna bekerülnie a tévék közé, kvarcórákhoz, zsebszámológépekhez való technológia, arra találták ki. Na jó, talán monitornak megfelelő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89010) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Puszta statisztikai kíváncsiságból kérdem, de nem érzi úgy senki, hogy 5000+ óra után elcsúsztak volna kicsit a színek a TV-jén, pl. besárgul vagy kékül kicsit a fehéregyensúly?
(Főleg azok véleménye érdekelne, akik annak idején kalibráltatták, főleg ha velem.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#89011) BBéci válasza janos666 (#89010) üzenetére


BBéci
titán

Nem vettem észre elcsúszást, de ha gondolod, gyere el és mérd meg. Egyúttal rámérhetsz a vetítőm képére is. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89012) KTTech válasza janos666 (#89010) üzenetére


KTTech
veterán

Nincs csúszás egyik VT-men se, kalibrálás alapján, az egyikben kb. 8000, a másikban 16000 van. A kettő egyforma volt, amikor egymás mellé tettem, költözéskor (sérülésellenőrzésre). Igaz, nem Te kalibráltad őket.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89013) lemmy9 válasza janos666 (#89010) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem sincs, 5800 óra van a VT60-ban.

Azt hittem nem kalibrálsz már.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#89014) gg72 válasza janos666 (#89010) üzenetére


gg72
veterán

Nekem 4600 óra van egy 2014. májusi 50GT60-ban, én sem látok benne semmi abnormálisat, anno te kalibráltad, lehet jó lenne még egyszer, ha még vállalsz. ;)

(#89015) Tizedes1 válasza janos666 (#89010) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

P50g20, én még semmit sem tapasztaltam. Sokszor eszembe jutsz :R

(#89016) pkaresz válasza janos666 (#89010) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Semmi, köszi! :)

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#89017) ldave


ldave
félisten

Nemrég kezdte el azt a tévém (50GT60), hogy néha feljön az üzenet, hogy 3D jelet érzékel amikor pl. Chromecasten nézek Netflixet, vagy egyéb videó streamet. Ki lehet valahogy kapcsolni, hogy ne figyelmeztessen erre, zavaró, amikor egy film vagy sorozat közben előjön ez a felirat.

A Slime draws near! Command?

(#89018) lemmy9 válasza ldave (#89017) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem is csinál ilyet random módon, és nem csak Chromecast használatakor. Nem tudom hol lehetne kikapcsolni, de engem is érdekelne.

Szerintem!

(#89019) ldave válasza lemmy9 (#89018) üzenetére


ldave
félisten

Lehet máshol is előjönne, csak utóbbi hetekben 70/30% arányban Chromecast és PS4 ment szinte csak aktívan a tévén, utóbbi esetben pedig még nem csinálta.

A Slime draws near! Command?

(#89020) KTTech válasza ldave (#89017) üzenetére


KTTech
veterán

Ki lehet a képbeállításoknál a 3D almenüben a 3D autodetection-t kell kikapcsolni és nem dobja fel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89021) Ceree


Ceree
senior tag

Sziasztok,
lassan költözünk végre olyan helyre, ahol a jó öreg 42ST60 falra kerülhetne. Kerestem a topikban hozzá ajánlott konzolt, de konkrétan nem találtam, és ahogy a DM-fan által felsorolt márkák típusait nézem, folyton abba futok bele, amivel BBéci is küzd(ött), hogy a tápkábel csatlakozója elég rossz helyen van ezen is, és a kereszttartó bizony összetűzésbe keveredhet a konzollal.

Szóval van valakinek bevált konzolja ehhez a típushoz?

Kb. erről van szó a felfogatási pontokat és a tápkábelt illetően:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#89022) Partz


Partz
senior tag

Kikerült Hdtvtest-től a plasma (ZT65) vs oled (HZ2000) összevetés.

(#89023) sambenez válasza Ceree (#89021) üzenetére


sambenez
addikt

Néz meg a Vogel's W50-es sorozatot. De lehet annál meg a fal lesz túl közel.

(#89024) Ceree válasza sambenez (#89023) üzenetére


Ceree
senior tag

Köszi, a tv felőli része ennek elég frankó, viszont a fali rész nem: pont középen jön le a gégecső a falban, ahova ezt fúrni kéne. (Egyébként a szélesebb felfogatásban amúgy is jobban bíznék.)

Egyelőre lemodellezem ezzel a Stell SHO3610 konzollal, hogy hova esne a kábel, hátha, mert amúgy szimpatikus. De még van 2 hetem kiagyalni, hogy mi legyen. :B

Másolat_eredetije

(#89025) sambenez válasza Ceree (#89024) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem egy ilyen ( a számát most nem tudom ) tart egy 65-ös plazmát. Nem kell félni tőle.

(#89026) csucsu54


csucsu54
tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségem!Panasonic plazmám van,semmi gond nem volt idáig,de ma a bekapcsoláskor nem ad ki képet a HDMI csatlakozás,se a beltériről,se a laptopról!Usb-ről nincs gond,tehát a kijelző jó! 65SWT50

(#89027) KTTech válasza csucsu54 (#89026) üzenetére


KTTech
veterán

Főpanel csere... a HDMI switch meghalt benne. Esetleg keresd meg Axlrose32 kollégát, hátha tud neked segíteni a javításban.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89028) csucsu54 válasza KTTech (#89027) üzenetére


csucsu54
tag

B......sszus,hát ez nem hiányzott!Megéri egyáltalán javíttatni vagy új TV!?

(#89029) robi-k válasza csucsu54 (#89028) üzenetére


robi-k
őstag

Kb 100€ használtan.

(#89030) zetecR válasza csucsu54 (#89028) üzenetére


zetecR
addikt

Ment pü.

(#89031) Agyrák666 válasza Partz (#89022) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

ZT65 mehet a koporsoba :D

"I think this is the last time a plasma TV will be featured on this YouTube channel."

[ Szerkesztve ]

(#89032) csucsu54 válasza KTTech (#89027) üzenetére


csucsu54
tag

Megkerestem a fórumtársat,holnap már többet fogok tudni!

(#89033) BBéci válasza Agyrák666 (#89031) üzenetére


BBéci
titán

Baromi vicces vagy! :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89034) DVlad válasza BBéci (#89033) üzenetére


DVlad
őstag

Mint a neve is.

(#89035) BBéci válasza DVlad (#89034) üzenetére


BBéci
titán

Emlékeztet valakire, aki szintén csak trollkodni tudott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89036) FerNandor


FerNandor
őstag

Az egyik HDMI IN csatlakozó mellett zárójelben az van a TV-n, hogy DVI. Ez az egyes aljzat. A kettes ARC-s, 3-4 sima.
Ez a DVI mit jelent? A kábel másik végének DVI-nek kell lennie? DVI-HDMI? Vagy lényegtelen?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#89037) MasterMark válasza FerNandor (#89036) üzenetére


MasterMark
titán

Azt jelenti, hogy PC-t is tud rajta fogadni ami kicsit más szabvány.

Switch Tax

(#89038) FerNandor válasza MasterMark (#89037) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#89039) FerNandor


FerNandor
őstag

Átraktam a HDMI 1-be (DVI) a HDMI kábelt, ami az AVR-ből jön, meg közben összekötöttem a TV-t az AVR-rel optikai kábellel HDMI ARC helyett. Megcsináltam a kis beállításaimat a képre vonatkozólag és egyébként baromi jó a kép és ami most nagyon ledöbbentett, az az, hogy a line bleeding nagyon minimálisra csökkent, szinte nincs is. Hogy mitől, fogalmam sincs, de (továbbra is) gyönyörű a kép. (samsung c7000-es plazma)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#89040) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Korábban írtatok erről, de most nem találom, ezért gondoltam megkérdem. Jól emlékszem, h a VT50-nek voltak firmware problémái?
Illetve írtatok sorrendet is (az árak kapcsán ugyan), de gondoltam megkérdem, szerintetek a VT50 nagyon elmarad a GT60-hoz képest?
Megy még vajon rajta a youtube?

Előre is köszi, ha valaki tud ezekben segíteni. :R

Üdv:
hs

(#89041) DM-Fan válasza hsrasus (#89040) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, jól emlékszel, a VT50-et is érintette a firmware-mizéria, sajnos a kalibrálható, Professzionális színprofilok feketeszintjét megemelte, így színhelyesre kalibrálás mellett nem tudja a legmélyebb feketét megjeleníteni, más profilban (Pl. THX) viszont van feketeszint, de ott meg nincs meg a precíz kalibrálási lehetőség.
A 60-as széria több szinten is előrelépés volt az 50-eshez képest: kevesebb ditherzaj, jobb árnyalás, jobb színkezelés, még mélyebb fekete. Szóval igen, a VT50 képiekben - az említett firmware-probléma okán is - elmarad a GT60-tól, funkciókat tekintve a VT50 volt a jobb, de már ez sem igaz, mert az 50-es szériánál tudtommal már a VT50-ből is kiirtották a Youtube támogatást és több egyéb applikációt is, ami a 60-as szériánál mai napig működik (legalábbis nálam a VT60-on hibátlanul).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#89042) hsrasus válasza DM-Fan (#89041) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Köszi szépen! Szerintem ez nagyon hasznos volt!

(#89043) salapp válasza hsrasus (#89040) üzenetére


salapp
addikt

Gondolom, használtan vennéd HA-ról. Elvileg itt a topikban leírták a firmware számát, ami és az utána következők már tönkretették a prof módok kalibrálhatóságát. Olyat, főleg, hogy eleve 8 éves készülékekről beszélünk, én már biztosan nem javaslok megvételre, csak ha gombokért van.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#89044) bucsher válasza janos666 (#89010) üzenetére


bucsher
őstag

Szia! Nincs érzékelhető romlás. Egy bemérésre én is kiváncsi lennék. GT60 üdv

In the pipe - five by five!

(#89045) tmscsaba


tmscsaba
tag

Szerintem lassan minden igényes fórumtag megérdemelne egy 65"-os OLED tv-t, hiszen már 5-600e Ftért lehet venni. Érdemes felkészülni, lassan "aprópénzt" félretenni pár évig, mert lepukkannak majd az öregebb tv-k.

Múlt év őszén vettem én is egy LGOLED65C9pla 4k tv-t. Hihetetlenül éles tiszta képe van 1.4 méterről nézve. Sokszor előrébb, közelebb kuporodom a képernyőhöz, annyira hihetetlenül éles tiszta rajta a FULL HD-ből 4k-ra konvertált és alfa9 AI képtartalom felismerő és intelligensen javító processzorral újra rajzolt képtartalom. Ez csak a nézési távolságnál jóval közelebbről (80 centiről) látható, hogyan alkotja újra élesen a képet.
Másfél méterről egyszerűen csak éles és tiszta ragyogó a kép.

Minden nap megélem vele a hihetetlen éles tiszta valóság élményt, pedig azt szokták mondani, a "full hd nem jó 4k képrnyőn". Viszont Intelligens képjavító processzorral megtévesztésig 4k-nak látszik!

Lassan már mindeki megajándékozhatná magát ilyesmivel, mert egyre inkább elérhetővé válik ezeknek az ára.

(#89046) bucsher válasza bucsher (#89044) üzenetére


bucsher
őstag

Ui. 5940 óra

In the pipe - five by five!

(#89047) KTTech válasza tmscsaba (#89045) üzenetére


KTTech
veterán

Ha már OLED akkor a Pana idei sorozata (már a HZ1000 is), amire egy plazmásnak már megéri váltani, és talán nem kap idegbajt a mozgásmegjelenités miatt... A C9 semmilyen szempontból nem hozza azt, amiért itt sokan szeretjük a plazmát, de még a CX sem, pedig az már jelentős előrelépés mozgás terén, mint a C9. De a near black handling, banding még mindig nem erőssége az LG-nek, viszont a Panák elég jók benne.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89048) tmscsaba


tmscsaba
tag

A látvány magáért beszél, ezért érdemes elmenni egy áruházba, ahol élőben látszik.
A C8-as meg sem közelíti a következő generációt!
AC9 processzorral múlt év őszén jött ki először.

Feltöltök egy képernyőről készült fotót, ha sikerül. Igaz, csak állókép.

[ Szerkesztve ]

(#89049) Rover623 válasza tmscsaba (#89045) üzenetére


Rover623
félisten

Elfelejtetted kitenni a poszt végére a jelzést: (x) ;]

primus inter pares

(#89050) lemmy9 válasza tmscsaba (#89048) üzenetére


lemmy9
őstag

Mi a "látvány"? Ez?

:F Vagy a mozgásmegjelenítést nézzük? ;]

Szerintem!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.