Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) liszi70 válasza nuke7 (#31997) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen én vagyok!!! És??? :DDD

Most ott tartok, hogy letöltöttem a telefonomra a VIERA remote alkalmazást, meg is jelent az ikon, de csak az jön be rajta a képernyő tetején, hogy:
Viera
Eszközválasztás

alul meg, hogy DEMO MODE, és akármit nyomkodok rajta, nem lesz belőle távirányító, csak a demo-módban jön be a grafikája a dolognak. Mit csináljak?

(#32002) liszi70 válasza kovadika (#31996) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, de valamiért nem működik egyelőre. Szerinted?

(#32003) mayday00 válasza sixer66 (#31998) üzenetére


mayday00
őstag

Tévé tuti nem ludas. kovadika-nak UT je volt, nekem jelenleg is az van. De a általad említett hibákat nem láttuk még.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#32004) kovadika válasza liszi70 (#32002) üzenetére


kovadika
őstag

Menj arra, hogy demo, ott a második fül lesz, hogy "remote" az pedig egy öt oldalas cucc. Tehát demo->remote-> és ezt tudod lapozgatni 5 oldalon Hülyeséget írtam. Nekem sem érzékeli most a telót, őszintén egyszer próbáltam eddig ezt, akkor sikerült viszont teljesen felesleges dolognak tartottam. Az egyedüli értelmét, a qwerty billentyűzetet nem tudtam használni akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#32005) KTTech válasza sixer66 (#31998) üzenetére


KTTech
veterán

Felejtsd el a DLNA-t. Médialejátszó és rögtön jó lesz a kép.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#32006) spiky03 válasza liszi70 (#32002) üzenetére


spiky03
veterán

A wifi be van kapcsolva a tablet-en?

Mert nekem is rögtön felismerte a tv-t, ki is írta, hogy ST50 seria
A távirányítós rész ment rajta, meg a képeket is át tudtam küldeni a tv-re, amiket a telcsivel csináltam, meg a videókat is.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#32007) liszi70 válasza spiky03 (#32006) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, be van kapcsolva a wifi a telón és a tévén is. Nekem semmit nem érzékel.

(#32008) kovadika válasza liszi70 (#32007) üzenetére


kovadika
őstag

Nekem detto. Tévén lannal, telón is bekapcsolva wifi és nem találja a tévét, UT-t anno egyből belőtte.

(#32009) spiky03 válasza liszi70 (#32007) üzenetére


spiky03
veterán

Hmm akkor az probléma.
Nem tudom mi lehet a baja akkor. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#32010) mp54 válasza adequate_cou (#31991) üzenetére


mp54
senior tag

Nem találod, mert nincs is leírva. Infó telefonon: +1 év=+5%; +3 év%=+15%. Más variációról nem tudok. A +3 évet én Karácsony előtt csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#32011) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Sziasztok,

erdekes volt ez a fejtegetes ZT60 ugyben. En egy angol oldalon lattam egy saccolt arat, 4000 fontot irtak, ami 4500 EUR, azaz kabe 1,3 mill. En nem igazan tartom valoszinunek a ketmillios arat, az 6500 Euro korul lenne.

En pont ezen gondolkodom, hogy mi lenne az ertelmes lepes: venni most egy 65VT50-et, megvarni az uj 65VT60-at, vagy egyenesen a 65ZT60-at kene megcelozni, mert az annyival jobb mint a masik ketto.

Egy 65VT50-et ma mar 2500 euroert meg lehet venni, pedig volt ha jol remlik 4000 korul is. ennyiert nem rossz vetel.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#32012) Chrys_ válasza hunspikey (#31980) üzenetére


Chrys_
addikt

És lassan azt is meggondolják a lehetséges vásárlók, hogy beruházzanak-e egy 1080-s TV-be, amikor a küszöbön áll a 4K. Az most mindegy, hogy van-e értelme ;]

(#32013) lemmy9 válasza Chrys_ (#32012) üzenetére


lemmy9
őstag

A sarkon meg már befordult a 8K. Ördögi kör. ;]

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#32015) tevfik válasza tevfik (#30267) üzenetére


tevfik
tag

Gyors kérdésem lenne van egy samsung ps43e450 tv- rádugom usb-s 500gb hdd 1 partícióval de nem üzemel vele, ugyan így nem üzemel a 60gb ketté particionált más fajta vinyó sem.

Pendrive 1gb és 4gb probáltam kivétel nélkül viszi és a lejátszott anyag is rendben van! Hol lehet a probléma?

(#32016) Gabor970 válasza lemmy9 (#32013) üzenetére


Gabor970
addikt

én inkább beruházok egy komplett színtársulatra, és a kedvenc darabjaimat eljátszatom velük, ha ahhoz lesz kedvem. Igazi 3D, interaktív, .... nem is gondolkodom tovább :) Mit nekem 8K, valaki kiszámolhatja a való világnak milyen a felbontása :D

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32017) kolosszus87 válasza Shadowbull (#32011) üzenetére


kolosszus87
senior tag

65ZT60-at nehezen tudod megcélozni, mert itt Európában csak 60"-os lesz belőle, USA-ban lesz 65-ös is.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#32018) Gabor970 válasza tevfik (#32015) üzenetére


Gabor970
addikt

rövid kábellel csatlakoztatod? Azzal amit a külső winyóhoz adtak?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32019) Shadowbull válasza kolosszus87 (#32017) üzenetére


Shadowbull
addikt

na ez uj info. ha ez igy van, akkor ki is esik. Inkabb nagyobbat kellett volna csinalni a csucsmodellbol, nem kisebbet...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#32020) hunspikey válasza Shadowbull (#32019) üzenetére


hunspikey
őstag

Ugye - ugye?? Nekem is ugyan ez a bajom. Basszus kulcs, ha már nekifeszül az ember is kivirítja az óriás lóvét, akkor legalább legyen mindenből a max. Méretből is! Most komolyan minek vegyek 60 colos ZT-t egy 55 colos VT50-helyett?? Nem értem hogy hozták ezt össze, de elkeserít.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#32021) Cha-b válasza hunspikey (#32020) üzenetére


Cha-b
senior tag

Valszeg ők látják az eladásokat, hogy mennyi 65ös Vt-t adnak el Európában és ebből következtettek, hogy a dupla annyiba kerülő 65 ZT60ast nem éri meg behozniuk azért a pár dbért ami elmenne. Más értelmes magyarázatot én sem látok. Az amcsiknál azért nagyobb méretek az átlagosak mint nálunk, meg hát sokkal jobb piac is.

Szerk.: Mondjuk ez is hülyeség, mert itt gyártják az ide kerülő tvket.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#32022) Ijk válasza hunspikey (#32020) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mintha az a veszély fenyegetne hogy ZT-t veszel. :DDD
Persze tudom hogy sokmindenről álmodozik az ember, de van egy ésszerűség ami úgyis győz ha valóban költekezésre kerül a sor. Nem hiába vettünk itt is sokan ST-t, általában a középkategória a legoptimálisabb választás. Egy ZT árában már inkább egy középkategóriás vetítőben gondolkoznék.
Nem véletlen lesz az limitált szériás. Kuro is kihalt, pedig akkoriban nem voltak elérhető árú, kiváló képminőségű tv-k. Elég nagy szakadék volt a Pioneer javára képminőségben, ma már közel sem lesz akkora.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32023) Shadowbull válasza Ijk (#32022) üzenetére


Shadowbull
addikt

veszely mondjuk nem fenyeget, de egy 65 colost 4500-5000 euro kozott meggondoltam volna...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#32024) skoos


skoos
őstag

Segítenétek picit? 50"-os FullHD, 2,5m távolságra, fénytől jól leszigetelhető szobába venném. 250e-től minden forint csontig hatol.

Pana:
TX-P50UT50E (argep- 206.900 Ft)

Samu:
PS51D550 (argep- 229.616 Ft)
PS51D6900 (argep- 249.999 Ft)
PS51E6500 (argep- 259.870 Ft)

SmartTV nem férdekel, csatlakoztathatóság sem, internet sem, de a lehető legjobb képe legyen ennyiért. TV adásom nincs, nem is érdekel. DVD és BR lenne 80%ban.

(#32025) kovadika válasza skoos (#32024) üzenetére


kovadika
őstag

Panasonic TX-P50ST50. A Samsungot nem ajánlott annyira 50-es méretben venni, ha meg tudod engedni magadnak a Panát, mert az előbbieknek gyengébb a feketéjük. Az UT költségcsökkentés szempontjából lenne jó, sötét szobába teljesen vállalható, de a keretedből(+10k) kijön az ST, aminek valamivel jobb a képminősége, van rajta szűrő+több csatlakozó+szebb dizájn. A vásárlással ne várj sokáig, mert az általam javasolt modell nagyon népszerű, most is úgy kell kapkodni utána. Én itt vettem, van raktáron és itt a legolcsóbb, kiszállítási díj sincs és hivatalos garit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#32026) lemmy9 válasza skoos (#32024) üzenetére


lemmy9
őstag

"TV adásom nincs, nem is érdekel."
De jó ilyet olvasni!!

Szerintem!

(#32027) kovadika válasza lemmy9 (#32026) üzenetére


kovadika
őstag

Én is így vagyok vele. Csak letöltött sorozatok/filmeket nézek ill. eredeti BD-t, DVD-t. Egyáltalán nem vonz a tévé. Talán majd, ha vállalható mennyiségű HD adás lesz. Tényleg ezzel hogy állunk? Inkább a természetfilmek érdekelnének, de azok csak HD-ban.

(#32028) tevfik válasza Gabor970 (#32018) üzenetére


tevfik
tag

Szimplán a gyári, eredeti kábelel vagy usb hosszabbítóval az eredmény ugyanaz. Működni működik " klattyog " led is ég, de a tv nem ismeri fel nem látja!

(#32029) spiky03 válasza kovadika (#32027) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is csak az asszony miatt van előfizetve a DIGI-re.
Én is csak kölcsönzött vagy eredeti filmeket/sorozatokat nézek. Max majd az F1-et. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#32030) Dorian válasza kovadika (#32027) üzenetére


Dorian
félisten

Én egész sok tévét nézek mostanában, szintén természet- v. dokumentumfilmeket. Kábeles Digin elég jó kínálat van ilyen HD-kből.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32031) Dexar007


Dexar007
veterán

Nekem csak hd adásom van,de sajnos van amelyik csak 720p... :(
;]

Give me your cum,bull!

(#32032) rgeorge válasza tevfik (#32028) üzenetére


rgeorge
addikt

Próbálj plusz tápot adni a hdd-nek (Y kábel vagy külön tápos HDD ház).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#32033) BBéci válasza tevfik (#32028) üzenetére


BBéci
titán

A HDD feliratú USB-be dugtad? Ha igen, akkor nem adja ki a TV a névleges feszültséget és/vagy áramerősséget.

(#32024) skoos
Telefonhívással ellenőrizted, hogy az árgépen talált két éves Samsung modellek valóban kaphatóak?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32034) b.lajos válasza liszi70 (#32001) üzenetére


b.lajos
tag

Csak megnyugtatásképp, nem vagy egyedül :D , jó még az a buta telefon

b.lajos

(#32035) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Olyan kérdésem lenne,hogy ennél a típusnál Samsung PS51E530 milyen panel cserével lehet megoldani azt,hogy tudja a 3D-t? :R

(#32036) gyiku válasza Franky2Ster (#32035) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt nem panelcserenek hivjak, hanem komplett tv cserenek ;)

hüllő

(#32037) Franky2Ster válasza gyiku (#32036) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Tudtommal ha ez cserélve van: [link]

Akkor tudja a 3D-t csak az E530-hoz nem ez a lap kell.

(#32038) kovadika válasza Franky2Ster (#32037) üzenetére


kovadika
őstag

Nem egyszerűbb eleve E550-et vásárolni? Ilyesmivel biztos nem kínlódnék, főleg nem a mostani 3D-ért.

(#32039) Hsanyika1 válasza Franky2Ster (#32035) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

üdv![link] Itt is kérdezd meg!Majd léci írd meg mi lett belőle köszönjük.

[ Szerkesztve ]

(#32040) Gabor970 válasza Franky2Ster (#32037) üzenetére


Gabor970
addikt

Hát persze! Én meg tudok rá egy firmware-t, amitől 60"-es lesz :D

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#32041) Sanyyka válasza kovadika (#32008) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

"Tévén lannal, telón is bekapcsolva wifi és nem találja a tévét"

Szerintem az ST vagy lannal, vagy wifivel kapcsolódik a netre, nem tud olyat, hogy kábeles csatlakozás bekapcsolt wifivel.

Csatlakozz a lan helyett wifivel és mennie kell.

A querty is - ha nem is túl kényelmesen de - használható: kiválasztod az other menüben a keyboardot, beírod a szöveget, majd átküldöd a tv-re.

Egyébként lehet, hogy gyakorlás után kényelmesebbé válik, de valahogy nem igazán jön be ez az app, nemúgy a YouTube, az tök sirály, jó móka vele - főleg a HD - videók közti szörfözgetés.
Nagyságrendekkel kellemesebb, mint a tv-n bénázni a távirányítóval, sőt a PC-n - laptopon alkalmazást is veri a feeling.

(#32042) DM-Fan válasza nuke7 (#31992) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Vajon megér +100ezer felárat egy használt 65st50 egy teljesen uj 50gt50-el szemben..? :U"

Már hogy a viharba ne érne meg! Ha nincs szükséged arra a többletre, amit a GT50 csatlakozókban, funkciókban, minimálisan képiekben nyújt, akkor a plusz 15"-os méretnövekmény vastagon megéri ezt a pénzt! Hol tudsz ennyiért 65ST50-et venni? A nézési távolságodra egyébként még pont jó az 50", de a 65" lenne az igazán nagy élmény ekkora távról!

Shadowbull #32011: a korábbi évek tapasztalata alapján mondom, hogy biztos lehetsz benne, hogy nem kapod meg 1,3 mFt-ért a 60ZT60-at itthon! Kb. a 65"-os VT nyitóára szokott ennyi lenni. Ne abból indulj ki, hogy Angliában mennyibe kerül, mert mi nem Angliából kapjuk a TV-ket (más modellek futnak ott) és kicsit más itt a fuvartarifa/áfa-vonzat/kereskedői árrés, mint ott. Tapasztalat. Az már nagyon jó lenne, ha 1,5 mFt-on nyitna a ZT60, tekintve, hogy várhatóan a világ csúcstévéje lesz, de én annyira nem bíznék ebben az árban, de mint mondtam már sokszor: ne legyen igazam! A 65VT50 nagyon jó vétel a jelenlegi árán, ahogy arról tegnap este is értekeztünk, a ZT60 valós előnyéről meg egyelőre még nem sokat tudunk a hangzatos marketingfrázisokon kívül. De majd meglátjuk!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#32043) DM-Fan válasza tevfik (#32015) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha plusz táppal (Y USB-kábel) sem megy, akkor esetleg nézz rá a HDD-re PC-vel, valamilyen partíció menedzselő szoftverrel, hogy nincs-e rajta esetleg a HDD elején egy rejtett partíció/unallocated space, vagy valami! Az meg tudja tréfálni a TV-ket.

hunspikey #32020: "Basszus kulcs, ha már nekifeszül az ember is kivirítja az óriás lóvét, akkor legalább legyen mindenből a max. Méretből is! Most komolyan minek vegyek 60 colos ZT-t egy 55 colos VT50-helyett?? Nem értem hogy hozták ezt össze, de elkeserít."

Szerintem úgy, hogy alapvetően nem feltételezik, hogy aki tavaly vett 55"-os VT50-et, az idén máris lecserélné egy 65ZT60-ra. Nem Te vagy a célközönség, hanem mondjuk aki 4-5 éve vett egy 42"-50"-ost. Persze, egyébként megértem a sirámot, én sem nagyon vennék már 65"-nál kisebb TV-t, de az a helyzet, hogy szerintem az átlag közép-kelet európai számára a 60ZT60 is elérhetetlen ábránd marad, úgyhogy gyanítom csak presztízsből lesz itt piacon ez a modell. Én abban is kételkedem egyébként, hogy világszerte el tudják adni hipp-hopp azt a 20.000 darabot. Elfogy, de nem rövid idő alatt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#32044) hunspikey válasza Ijk (#32022) üzenetére


hunspikey
őstag

Elnézésedet kérem, de nekem most 55VT50-em van és látom a hibáit. Eredetileg azért vettem 55 colost, mert akkor még azt gondoltam, hogy túlzás a 65 colos méret. Két hónap múlva már nem így gondoltam, megszoktam az 55 colt - sőt kicsinek érzem ma már. Ezért egy ideje már szerettem volna egy 65 colos TV-t, egy ZT igen is szóba került nálam. 5000 euró nem lenne gond egy 65 colosért - már ha annyival szebb a képe mint a vele együtt megjelenő VT60-nak. Na mindegy, max megint autó tuning lesz belőle :) :) :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#32045) DM-Fan válasza skoos (#32024) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Icipicit még tolj hozzá (vagy ezt mellőzendő, ugorj bele egy Cetelemes akcióba) és megvan az 50ST50! Ennyiből egyszerűen nincs jobb alternatíva! A Samsung 51E6500 is játszhat amúgy, de képiekben nem éri utol az ST50-et, viszont lehet megkíméled magad az ST50-nél előforduló sávosodás miatti csereprocedúrától. De én ennek ellenére is az ST50-et ajánlanám, mert ennyiből nincs jobb vétel.

Get Moded!

(#32046) 89Csabi89 válasza skoos (#32024) üzenetére


89Csabi89
tag

Ha 250.000 Ft a kereted, akkor egyértelműen a Panasonic 50ST50, és hidd el nem fog annyira fájni az a plusz 10 ezer forint amibe kerül, ha elkezdesz rajta megnézni egy BD filmet :P A "D"-s Samsungok meg tavalyi modellek, ill. Bécinek van igaza, mert 2 évesek tekintve hogy már 2013 van xD

Szerk.: Jah igen, és ahogy kovadika is mondta sietni kell az ST50-el ha valóban az lesz, meg pár dologra oda kell majd figyelni a vásárláskor, de ez csak részlet kérdés, gondolom úgy is jelzed ha eldöntötted :)

[ Szerkesztve ]

(#32047) WhiteWalker válasza 89Csabi89 (#32046) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezt én is mint laikus user megerősíteni tudom.Én az E550 és az 50ST50 közt vaciláltam és nem 10k a különbség , de az itteni emberek meggyőztek hogy megéri az a plussz többlet! Olyan képet ad a Pana , hogy besza behu-lok. Nem is érdekel a gondolat hogy milyen lehet az olcsóbb Samu tv.

Lenne egy kérdésem nekem is: szeretnék venni egy média lejátszót (igen ezt is eldöntöttem végre), mégpedig a Dune smart B1-et (remélem jól írom a nevét) és akkor mehet 24p-be a filmezés? A médilejátszó pedig kezel mindenféle formátumot,ha jól olvastam: bd lemez, BD3D iso , Bd iso, stb...ergo mindent lejátszik 24p-be? Mert érdekel már a 3D is , ha már tudja a téve :)

(#32048) Toobee válasza WhiteWalker (#32047) üzenetére


Toobee
veterán

Az a Sigma, ami benne van, még nem tudja a BD3D-t.

https://barbieripnk.hu/

(#32049) BBéci válasza WhiteWalker (#32047) üzenetére


BBéci
titán

A B1 csak 2D-s.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32050) Dexar007 válasza kovadika (#32038) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem egyszerűbb.
Mivel az E550 legolcsóbb helyen hivatalos garival 290,ha kockáztatós kedvünkben vagyunk akkor talán 270.
Az E550 pedig 350ezer.

Főpanel cserével majdnem biztos,hogy elő lehet csalni a 3D képességét,amit ha magadnak csinálsz mindennel együtt kijön 20 ezerből vagy még olcsóbban,cserébe ha nem tetszik akkor eladhatod a panelt és nem adtál ki + 60-70-80 ezret csak a 3D miatt, mivel a két tv között nincs különbség,csak csatlakozókban.

(Egyébként ezt a 3D-s dolgot az E490-el is el lehet játszani)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.