Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) bigdady válasza Gabesz26 (#26400) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#26403) rappit4


rappit4
őstag

Csak nézelődök: [link] :U Mondjuk az a 3ezer forint kiszállítás már nekem sok... :DDD

(#26404) medium84


medium84
aktív tag

Szerintetek mennyiért lehet eladni egy LG 50PS8000-ret? 2009-ben vettem, természetesen hibátlan.
Ja, új ára 400E volt.

[ Szerkesztve ]

(#26405) gomzol válasza milszab (#26397) üzenetére


gomzol
tag

A TV-hez csatlakoztatott készülékeken a képarányt a TV képarányának megfelelően kell beállítani, tehát ha 16:9-es a TV, akkor 16:9-re kell állítani a beltérit is.

(#26406) #49155328 válasza medium84 (#26404) üzenetére


#49155328
törölt tag

Irányárnak 100000 ft-ot adj meg.

(#26407) Dorian válasza DM-Fan (#26348) üzenetére


Dorian
félisten

Átgondoltam, legkésőbb február közepére időzítem a vásárlást. A nagy valószínűséggel a március elejei jegybankelnök csere durva forint mélyrepülést fog indítani, ami ugye minden import termék árára hatással lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26412) milszab válasza gomzol (#26405) üzenetére


milszab
senior tag

De úgy sehogy nem jön jól ki a képarány... Vagy nem lesz teljes képernyő, vagy nyújtott lesz valamelyik irányba...

(#26413) dedy70 válasza milszab (#26412) üzenetére


dedy70
tag

A beltériben a képarányt állítsd automatára, a tv-t 4:3-ra. Ilyenkor ha az adás képaránya 4:3, akkor azt abban is fogja megjeleníteni két oldalt fekete sávval. 16:9 képarányú adás esetén automatán átvált a tv szélesvásznúra. A letterbox adások körben "gyászkerettel" jelennek meg, ha ez zavar, akkor a tv-t használd zoom1-el, akkor pont annyira nagyítja ki a képet, hogy a "gyászkeret" eltűnik. 4:3-as adásoknál ilyenkor levágja a kép alsó és felső részét.

(#26414) Kernel válasza milszab (#26412) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vagy nem lesz teljes képernyő, vagy nyújtott lesz valamelyik irányba...

Idősebb ügyfeleknél (TV javítás közben) szokott lenni olyan igény, hogy mindig teljes legyen a képernyő, de nyújtva se legyen, sőt levágni sem szabad, mert akkor eltűnnek bizonyos feliratok.

Nehéz néha megértetni, hogy ez sajnos nem fog menni. Pedig az ember azt hinné, egyszerű geometria kérdése. De nálad sem értem pontosan, hogy akkor mi lenne itt az elvárás?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#26416) milszab válasza Kernel (#26414) üzenetére


milszab
senior tag

Nincs probléma. Csak érdeklődtem hogy lenne optimális. Ahogy írtam feljebb is saját beállításaimat így nekem most jónak tűnik. A tv-n az auto beállítás is jólenne, ha nem ugrálna folyamatosan ide-oda...

Amúgy ezeken a régi tv-ken (PANASONIC TX-32PS12P) gondolom nincs ilyen üzemóra számláló...?!

[ Szerkesztve ]

(#26417) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék ezzel a kalibrátorral be lehet a plazma tv-t állítani? Esetleg próbálta már valaki? Mekkora hozzá értést igényel ez a műszer?
A leírásban szerepel ,de gondoltam megkérdem hozzá értőket is.

(#26419) Ijk


Ijk
nagyúr

[link]

Ami igazán érdekes ebből a cikkből, az Intel megoldása, hogy szabadon választható csatornákra fizethetsz elő. Elképzelésem sincs ezt hogy akarják megvalósítani, de én nagyon örülnék ha eljönne az idő hogy azért fizetek amire szükségem van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26421) erdoke válasza Ijk (#26419) üzenetére


erdoke
titán

Éppen a héten olvastam valahol, hogy a Sony is gyakorlatilag ugyanezen dolgozik. Már csak a plazmabarát logót kellene választhatóvá tenni. :K

A legjobb aláírás a héten

(#26422) ketkedo612 válasza Ijk (#26419) üzenetére


ketkedo612
tag

Szerintem a műszaki megoldás alapja már ma is megvan és használják is.
A UPC videotár / T-Home IPTV videotéka gyakorlatileg ezt nyújtja, csak szűk választékú egyedi műsorokra korlátozva, utólagos kifizetéssel. Valamint önmagában erre a szolgáltatásra nem fizethetsz elő, csak műsor csomag mellett használhatod. Az, hogy egy egy műsor helyett mondjuk TV csatornát nézz ilyen konstrukcióban, már csak szolgáltatói döntés és informatikai kapacitás kérdése szerintem.

Az újdonság a jóval nagyobb választékot biztosító szolgáltató lenne és a felhasználáshoz optimalizált célhardver.

(#26428) nyturista válasza kolosszus87 (#26423) üzenetére


nyturista
csendes tag

+1 és könnyebben vissza is találok ide.

(#26429) Ijk válasza ketkedo612 (#26422) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem nem kell semmi csak élő sportközvetítések. Filmeket és sorozatokat akkor nézem amikor akarom, műsorok nem érdekelnek. És 4-5 sportcsatorna miatt nem kívánok 60 csatornás csomagra előfizetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26430) spiritex válasza Ijk (#26429) üzenetére


spiritex
veterán

Tessék! Ennél mi kell több?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26432) Ijk válasza spiritex (#26430) üzenetére


Ijk
nagyúr

Streameket meghagyom a mazochistáknak. A fos képminőség, akadozó közvetítés, 18 felugró ablak, képernyő közepére berakott hirdetés, nanométeres "X" kilépő gombbal. Ráadásul sokszor hallgathatok valami arab kommentátort, ami 1 perc alatt fejfájáshoz vezet.

#26433: Pont ez a lényeg, hogy hiányzik olyan szolgáltatás amivel minőségi, HD közvetítéseket nézhetsz. Hiába van invitelnél 60 csatornám, ha azt a BL meccset amit nézni akarok egyik sem adja. De megoldottam a problémát műholdvevővel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26433) spiritex válasza Ijk (#26432) üzenetére


spiritex
veterán

Egyetértek. De ha nincs más, jobb mint a semmi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#26444) KTTech válasza Ijk (#26419) üzenetére


KTTech
veterán

Eljön az az idő... csak nehogy (sokkal) többe kerüljön, mint amit most fizetsz egyben...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26445) koxx


koxx
MODERÁTOR

Uraim, kicsit sok lett mostanában az off, politikát pedig főleg hanyagolni kéne mivel tiltott a teljes fórumon. Az érintettek vegyék úgy, hogy figyelmeztetve lettek. Többször ne kelljen emiatt szólni.

(#26446) Gabor970


Gabor970
addikt

ebben a fórumban erősen családias a légkör, ezért vetemedünk gyakran témától való elrugaszkodásra.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26447) vendingo


vendingo
veterán

Szeretnék venni egy új, gyári garis 50"-os fullHD plazma tv-t, ami viszonylag kis fogyasztású.
Ilyen csomagolássérült dolgokat találtam csak, meg gyanús webshopokat.
Honnan érdemes tv-t rendelni?

Eddig az LG 5500, 6500-as szériáját nézegettem, de nem találtam belőle , csak gyanús webshopokban, illetve 2 hetes szállítási idővel rendelkezőket.

Milyet ajánlanátok és honnan?
Kb. 150 ezret tudnék rászánni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26448) koxx válasza Gabor970 (#26446) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez nem magyarázat. Erre valók a különböző offtopikok, ez egy szakmai fórum.

[ Szerkesztve ]

(#26449) Villanyász


Villanyász
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Van egy pana s30 tv-m, és a hangot a tv-ből hdmi kábellel szeretném átvinni egy Pioneer erősítőbe, de sehogy nem akar működni. A tv összes hdmi aljzatát kipróbáltam, de az erősítő meg sem mukkan. Az erősítőbe más eszközt dugva pl: mediaplayer, simán van hang. Valami el van állítva a tvben?

(#26450) Ijk válasza vendingo (#26447) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csakis hivatalos viszonteladótól vásárolj.
150-ből nem ajánlok 50"-os fullHD plazmát. A legolcsóbb amire érdemes rámenni a samsung 51E530, vagy a panasonic 50x50, ami viszont HD ready, de 2,5m-nél nagyobb nézési távolságnál ez ne nagyon zavarjon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.