Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Heffi


Heffi
őstag

Ezekkel a csatlakozásokkal valóban csak óvatosan szabad bánni. Jómagam 2x éltem át a pana PV70-s készülékemnél, hogy elszállt az alaplapján a HDMI. Nem jó érzés, higgyétek el. Első alkalommal elővigyázatlan voltam és egy számítógépet csatlakoztattam rá bekapcsolt állapotban. Alaplap csere lett a vége és nem olcsó mulatság. Másodjára nem tudom mi okozhatta, de gondolom megint a számítógép lehetett a hunyó, ami kicsapta a HDMI részt. A második hiba után már inkább az új készülék vásárlása mellett döntöttem. Most már nagyon figyelek, hogy minden ki legyen kapcsolva, amikor rámjön a dugdosás.

(#25152) psg5 válasza DM-Fan (#25139) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Akkor kicsit még várok a vásárlással.

F.K.T.

(#25153) Kernel válasza attamero81 (#25149) üzenetére


Kernel
nagyúr

Figyelj, ne fárasszuk egymást... én is TV-szervizt üzemeltetek 20 éve, illetve video stb., de én nem szeretek hülyeségeken vitázni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25154) #09634560 válasza Kernel (#25150) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem onnan szedtem, tudtam jó részét magamtól is...

(#25155) attamero81 válasza Kernel (#25153) üzenetére


attamero81
senior tag

Speciel én csak a digitális dolgokat javítom és azt is csak ha van értelme.Mivel a Samsung-ba voltam termék felelős mérnök ezért szerintem el hihetnéd,hogy az a szar ami kint az életbe nagyon frankón levédesz minden felől attól függetlenül elszáll.Hiába mondod,hogy védett ha egyszer elszáll.Ezt bent is tudják,de mégsem jelzik a vásárlók felé,hogy mire vigyázzanak.Azzal meg tisztában vagyok én is,hogy az LCD tv-k a megjelenése óta lebegő pontosak (nem minden széria) és ez sokban bele szól a dolgok megmagyarázhatatlan tönkre menésében annak ellenére,hogy véded különböző dolgokkal.
Én csak azt mondom,hogy lehetsz elővigyázatos akkor képes tönkre menni a technika.A digitális áramkörökben ez meg hatványozottan igaz.Hiába élettartam biztosak meg védettek.A Samsung is azt állítja,hogy több ezer órát bírnak hiba nélkül a készülékei és lám sokszor elég egy rossz időpontban lévő bekapcsolás.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25156) z123456789


z123456789
addikt

(#25131) Sanci38
Sehol nincs hangom, és az xx számú csatornából 3 elérhető, a többire azt írja hogy nem vagyok jogosult (nincs befizetetlen számla, mert év végéig ingyenes a szolgáltatás)
A beltéri használatija marhára nem ír semmi bonyolultat, egy automatikus keresést kell elindítani, az le is futott.Eredmény:3 adást látok ótvar minőségben, hang nélkül.

Aztán sikerült analóg "vonalon" beújjítanom, ott is elindítottam egy automatikus keresést.
Eredmény:kb 30 csatorna (még mindig nem a teljes, de hát gondolom nem is itt kellene hogy működjön, hanem az "AV" mód alatt).Sokkal szebb képek, és van hang.De ugyebár nincs meg a teljes készlet.

(#25132) liszi70
Ezt a scart-os hdmi-s dolgot felejtsétek el!Lányos zavaromban össze vissza halucináltam.Mivel első TV, nem nagyon vagyok képben.Nem tudtam például hogy létezik mini scart. :F

(#25140) attamero81
Ahogy fentebb írtam bocs az össze-vissza beszélésért, most már kezd tisztulni hogy miért kell mindkettő, sőt sejtettem már az elején is, de jobbnak tartom ha inkább hülyének néznek és megkérdezem, minthogy valamit rövidre zárjak.

(#25143) Kernel
Kihúztam természetesen a tápot, úgy dugtam össze.

Lényeg a lényeg.Ha jól sejtem, akkor valami gáz van a beltérivel, mert nem igazán akarja adni nekem a műsort, ráadásul amit mutat, az is egy sz@r megjelenítés.Azt az RGB-s dolgot továbbra sem találom.A beltéri menüje egyszerű mint a facsipesz, ott aztán tényleg nem ehet mit beállítani.A TV-ben meg nem találom.

(#25157) DM-Fan válasza z123456789 (#25156) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A STB-ban gondolom benne van a Conax-kártya. Ugye benne van? Be van állítva minden az STB-n? Próbáld végig az összes kimeneti beállítást! A megfelelő SCART-aljzatba dugtad az átalakítót az STB-n?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25158) z123456789 válasza DM-Fan (#25157) üzenetére


z123456789
addikt

Benne van igen.Írja is a menü hogy kártya elfogadva.
Az STB menüjében megtaláltam a videó kimenet menü alatt az RGB módot a kompozit mellett.Most RGB-re állítottam.
De a TV-ben továbbra sem tudom hogy hol kell ezt az RGB-t belőni. :F
Jó helyre dugtam mindent, most ellenőriztem.

Továbbra sincs hang azon a 3 adón, a többire azt írja hogy nem vagyok jogosult, sőt most már ugrál is a kép, meg ilyen sávok is csúszkálnak benne.Ki is kapcsoltam a pics@ba!

(#25159) Heffi válasza z123456789 (#25156) üzenetére


Heffi
őstag

Nekem csak az analóg és a műholdas adásokra ment a hangolás, amíg a tv beállításaiban Magyarország volt helynek megadva. Átállítottam más országra, azután már lett DVB-C és DVB-T csatornakeresési lehetőségem is. Nálad megvan az összes tuner, ha nyomod a TV feliratú gombot?

(#25160) DM-Fan válasza z123456789 (#25158) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát elég valószínűnek tűnik, hogy ez RGB-beállítástól függetlenül is STB-probléma. Ha csak 3 adó jön, a többire pedig azt írja, hogy incs jogosultságod, az nem normális, innentől kezdve könnyen lehet, hogy hang is emiatt nincs.

Heffi: most nem tuneres keresésről van szó, mivel a Conax-kártya a STB-ban van. Így csak az analóg tuner használható (esetleg DVB-T), de azzal nincs is gondja. A probléma, hogy a STB nem hoz be semmit, csak 3 pocsék minőségű adót, valamint hogy hangot sem továbbít.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25161) z123456789 válasza Heffi (#25159) üzenetére


z123456789
addikt

Ennek az STB-nek kábelen jön az adása.Ha esetleg még nem mondtam volna.Nem műholdas, vagy egyéb antennás megoldás.Sőt normál antenna sincs a TV-re kötve.Csak ez a mini scart-on, és az analóg kábelen keresztül.
DVB-S és DVB-T lehetőség van (továbbá az Analóg)
Próbáljam meg a nyelvet áttenni angolra mondjuk, és a DVB-C ha megjelenik, hangoljak ott is?

(#25160) DM-Fan
Igazad lehet.Ez így elég gyanús.Viszont szerintem ma tuti nem dolgoznak, holnap megpróbálom őket felhívni, és jelezni a problémát.Csak előtte szerettem volna tisztázni hogy nem én mulasztottam-e el valamit, ami miatt mondjuk hülyének néznek.
Tehát akkor azt mondjátok hogy ennek így elvileg adnia kellene a csatornákat ugye, méghozzá szebben?

Más:
Analóg adásnál elég sok csatornánál megjelenik ott felül az a fehér szaggatott vonal.AZ MI? :Y


(#25162) DM-Fan válasza z123456789 (#25161) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem mindent jól csináltál. Legjobb lesz, ha ránéz a szolgáltató, hogy mi van, egyáltalán aktív-e a csomagod.

Az a fehér csík gyakran előfordul analóg adásnál. Kapcsold be a túlpásztázást a TV-n és ki fog kerülni a látható felületen kívülre.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25163) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Sziasztok, az normális, hogy kikapcsolt HDMI eszköznél normál nézési távolságból - 55ST50 kb 2.5m - látható a képzaj a fekete háttéren?
Media player és T-home set top box.
Amikor a legjobb minőségű anyagok futnak rajtuk, akkor már eltűnik, de gyengébbeknél némiképp mukodes kozben is látható.
Furcsa, mert a legszebb fhd cuccok hibátlan, homogén feketét mutatnak. Emiatt nem érzem logikusnak, hogy pl. HDMI kábel cseréért kiált a dolog. Vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

(#25164) z123456789 válasza DM-Fan (#25162) üzenetére


z123456789
addikt

Rendben.Elvileg ugye aktívnak kellene lennie, mert októberben fizettem elő rá, és év végéig ingyenes.Csak épp nem volt TV-m eddig.Lehetséges hogy inaktivitás miatt, megszüntették, vagy szüneteltetik.

(Eltűnt a fehér csík, kösz!)

Újabb kérdés amire a TV papírja nem tér ki.Itt olvastam valahol hogy a vierra conection-höz kell frissítés, de hogy valamire oda kell figyelni.Talán az áramszünetről volt szó?Nem is tudom már.Mert próbáltam kapcsolódni, de írja a TV hogy elérhető a legfrissebb verzió, és a vierra conection használata előtt frissíteni kell a szoftvert.Rámehetek a frissítésre simán?Nincs egyéb tudni való?

(#25165) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Megoldódott a DTS probléma, a MPCHC topicba ezzel a válassza: "telepítés után az alapbeállítás a sztereo, nézet/beállítások/belső szűrők/duplaklikk az ac3-ra vagy dts-re (közös a beállításuk), majd kipipálni az spdif passthrough részen mindkettőt" :C

Most már a TV optikai kimenetén jön a hang..nem kell vennem semmilyen átalakítót... :D

(#25166) DM-Fan válasza z123456789 (#25164) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Arra figyelj, hogy frissítés közben ne kapcsold ki, ne legyen áramszünet!

Get Moded!

(#25167) Heffi válasza z123456789 (#25161) üzenetére


Heffi
őstag

Nekem a DVB-C-n és T-n is ugyanazok jönnek be, azaz a mindigTV csatornái, amiből csak 5-6 db a nyilt csatorna, a többi kódolt.

Nem nyelvet kell váltani, hanem helyet, de az esetedben nem hiszem hogy bármit is megoldana, ha már a kábelboxnál hibák vannak, és amúgy sem a TV tunerét használod.

(#25168) liszi70 válasza WhiteWalker (#25165) üzenetére


liszi70
nagyúr

Olvastam az MPC-HC topicban, szuper! Nálam, mivel madvr-t meg LAVFiltert használok az MPC-HC mellé, ezek a szűrők nem is aktívak, egyik előtt sincs pipa.

[ Szerkesztve ]

(#25169) z123456789 válasza Heffi (#25167) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem sem. :( Holnap megpróbálom a szolgáltatót szekálni.

(#25166) DM-Fan
Most meg nem látja a wifi-m. :F

Ezt nem hiszem el!Eddig simán látta, még ki is írta hogy csatlakoztatva, jelerősség kiváló...

Ilyenkor mi van?Valami ötlet?

(#25170) Heffi válasza z123456789 (#25169) üzenetére


Heffi
őstag

Nagyon sok bajod van az új televízióddal. Javallanám a vezetékes csatlakozást (ha megteheted), szükség is van a stabil szélessávra, ha mondjuk hálózati eszközről játszasz le filmet.

Remélem nem csak a kábeltv nézéséhez vetted, mert a vizuális élmény nagyon elmarad a HD mozizáshoz képest.

(#25171) WhiteWalker válasza liszi70 (#25168) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Így nehéz lett volna kitalálnod mi lehet nálam a gond :D , ezt a leírást meg amit Te is mondtál , el mentettem vagy 3-4 helyre, biztos ami biztos ne kelljen legközelebb keresni . :R

[ Szerkesztve ]

(#25172) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Szüleimnek kéne egy lapos tv, főleg tv nézésre 3+ m távolságra. Teljesen alap készülékre gondoltam, semmi flanc, legyen teletext, meg távirányító :D

Ezt a két típust néztem ki:

Samsung PS43E450A1W
Panasonic TX-P42X50E

Nekem már vagy 3 éve van egy 42-es panám, alap modell, de teljesen jól működik.

Ismeritek a fenti két modellt? Melyik ajánlottabb inkább?

A keret 120e.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#25173) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Írtátok többen, hogy az ST50 képélesség funkcióját digitális képeknél értelmetlen használni. Ez konkrétan milyen eredetű képekre vonatkozik? A forrás lehet digitális( ami a tv-be is digitális jelként jut be STB-ról vagy BD-ről, DVD-ről HDMI-n vagy digitális tuneren (DVB-T) keresztül), illetve lehet analóg bármiről, de kompozit, S-VHS, RGB vagy komponens jelként analóg bemeneten a tv-be bejutó jel. Ha jól értelmezem, akkor az első esetben értelmetlen az élesítés. Az analóg módon bejutó jeleknél használható?

(#25174) z123456789 válasza Heffi (#25170) üzenetére


z123456789
addikt

Mert egy igazi lama vagyok azért.Sajnos ez a TV-s rész nagyon kimaradt az életemből.Most próbálom pótolni, amikor már egy sima használati kész egyetemi könyv.

Eszem ágában nincs hálózatról játszani filmeket.Azt média lejátszóról szeretném majd a jövőben.Sőt én még tv műsort sem fogok nézni rajta.(Max nat geo, vagy spektrum).A készülék már meg van 2 hete, de még csak tegnap álltam neki hogy a csiga2-őt beüzemeljem rajta.Mindenki tudja hogy ezek javarészt csak a lányokat érdeklik.37 gb-s filmet viszont már néztem rajta, nem egyet. :)
Én azért vettem hogy mozizni tudjak.Szeretném majd bővíteni a rendszert ennek tudatában.De egyenlőre a TV-vel is meg vagyok lőve.Természetesen a HD miatt vettem nem a retekklubbért. :)

A net is csak azért kel hogy kipróbálhassam végre, mit tud e-téren.De ha nem lenne bent, az is hidegen hagyna.Lesz@rom hogy smart TV.de azért mégis... :)

Szóval valami ötlet a wifire?

(#25175) DM-Fan válasza Ispy (#25172) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Panát javasolnám. Árban hasonlóak, de a Pana jobb képminőséggel bír, ráadásul ha később mégis lenne rákötve média- vagy BD-lejátszó, akkor nem lenne gond a 24p kadencia kezelésével sem. A Samsung ezt ugyanis külső forrásból sem tudja.

Get Moded!

(#25176) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok.
Akinek nincs meg, az feltétlen szerezze be az alábbi cuccot.

Pioneer The KURO Experience Disc 2008 BD25

Ismertető:

A Pioneer által 2008-ban kijelzők tesztelésére kiadott teszt lemez.

Tartalom: Pioneer The KURO Experience Disc 2008

Motion (3:08) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Contrast (2:15) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Color (1:50) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Black Level (1:21) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Enhanced Optimum Mode 2 (2:23) PCM 2.0

Pirates Of The Caribbean: At World's End #1 (1:12) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Pirates Of The Caribbean: At World's End #2 (2:09) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Ratatouille #1 (1:47) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Ratatouille #2 (1:43) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

3D (0:51) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

Montage II (4:31) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

KURO Best I (10:53) PCM 2.0

KURO Best II (8:36) PCM 2.0

ADA (5:54) DTS-HD MA 5.1 / TrueHD 5.1

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25177) DM-Fan válasza tamáspapa (#25173) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én speciel sehol nem használok semmilyen élesítést. A TV-adások a TV saját tunerjével jönnek, DVB-C, mind digitális és azok közül is jóformán csak a HD-adókat nézem, de az általam nézett digitális SD-adók élessége is tökéletes nélküle. A BD- és a médialejátszóhoz meg alap, hogy nem használunk élesítést.

Ha analóg módon kötsz valamit a TV-re, ott lehet létjogosultsága az élesítésnek, pláne, ha maga az adás is analóg.

Get Moded!

(#25178) DM-Fan válasza z123456789 (#25174) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem indítsd újra a TV-t és a router-t is, hadd csatlakozzanak egymáshoz újra. Ha úgy sem megy, akkor nézd át újra a konfigurációt, IP és MAC-address beállításokat!

Get Moded!

(#25179) z123456789 válasza DM-Fan (#25178) üzenetére


z123456789
addikt

Igen-igen ez volt a megoldás, mint közben magam is rájöttem.Ezért is írom le, hátha lesznek majd még hozzám hasonló kétségbeesett kezdő pana tulajok.
Tehát egy router+modem teljes áramtalanítás tud segíteni ezen a problémán.Természetesen ha ez sem akkor jött volna a reset a routeren és modemen.De a pár perces áramtalanítás elég volt nálam.

Már frissít is.74% :)

[ Szerkesztve ]

(#25180) tamáspapa válasza DM-Fan (#25177) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Nekem jelenleg műholdas DIGI TV-m van. A STB-on nincsen HDMI-kimenet, ezért SCART-on viszem a jelet a Pana E67 DVD-felvevő-lejátszóba, onnan SCART-on is és HDMI-n is tovább a tv felé. Tehát a műholdról analóg jel jut tovább a DVD-be, onnan a tv-be a SCART-on keresztül is és a HDMI-n keresztül is jut jel. Gondolom, hogy a HDMI-n keresztül a tv-be jutó jel az már digitális (a DVD át-visszalakította). HA ez így van, akkor elvileg van értelme élesítésnek akkor, ha a SCART-on bejutó jelet nézem a tv AV1 bemenetén, illetve nincs, ha a HDMI1 bemeneten nézem. A földi DVB-T adásokat egyenlőre nem tudtam behangolni, nem tudom, miért. A Szentes irányába néző antenna elfogadhatóan hozza a helyi tv adását majdnem fenékről fogva, de a szentesi DVB-T adásokat jó irányból nem látja. Lehet az st50-en jelerősséget nézni? 60 km, erősítetlen jel, mert a tavalyi villám lecsapta az antennámat. Ha az antenna balun-trafóját is lecsapta, akkor miért jön a helyi tv? Jó kérdések ezek...

(#25181) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
Ha valaki komolyan gondolja, most meglépheti.
[link]

(#25182) mayday00 válasza DVlad (#25181) üzenetére


mayday00
őstag

A kiszolgáló nem található:(

megvan sikerült:)

Látom a milliós tv kuro, is 250k
minimum 6éves tv, 40kg..
Inkább ennyiért egy ST50, mint ez a kuro

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25183) KTTech válasza mayday00 (#25182) üzenetére


KTTech
veterán

Dehogy nem ;) csak észre kell venni az apró hibát a linkben ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#25184) mayday00


mayday00
őstag

Jó nagy átverés ez az akció..[link]

BDP-150 eredeti ár 49.000, akciós ár 39.000..
Netdepoban 38.990,- Ft

Szóval ennyit erről az átverésről.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25185) tobias40 válasza DVlad (#25181) üzenetére


tobias40
veterán

Hi!
Nekem nem jó a link.. :F

Közben látom már a gondot.. :R

[ Szerkesztve ]

(#25186) #49155328 válasza DVlad (#25181) üzenetére


#49155328
törölt tag

Köszi Uram ! :R

Holnap egy BDP-320asra le is csapok !

(#25187) janos666 válasza #09634560 (#25141) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lenne jobb az RGB, mint a komponens?
Az SD és HD műsorszórás és a mai TV-k belső képfeldolgozása is egyaránt YCbCr formátumú, HDMI-n is ezt érdemes átküldeni, és bár SCART-hoz nem igazán értek, így lehet benne valami trükkös buktató, de szerintem itt is igaz, hogy kár oda-vissza konvertálgatni RGB-be (főleg, hogy szerintem ezek a régi eszközök aztán végképp nem túlozzák el a konvertálást, szemben a HDMI-n legalább ott a DeepColor, hogy kevesebb lehessen az ilyen jellegű veszteség is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25188) mayday00 válasza #49155328 (#25186) üzenetére


mayday00
őstag

Annyiért tényleg ajándék:)
Csak kérdéses új, bontatlan e a készülék.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25189) #49155328 válasza #49155328 (#25186) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ehh, mégsem lesz ez jó.
Ez nem is 3D-s, valami régi cucc.
Marad a 150-es.

(#25190) mayday00 válasza #49155328 (#25189) üzenetére


mayday00
őstag

Most nézem, tényleg ez már egy kifutott modell.
Régi cuccos.

De biztos jó készülék lehet, leszámítva hogy nem 3D-s.
Edigital: Utolsó forgalmazott ár:

74.900 Ft

S manapság is ilyen áron mennek, ahol még lehet kapni.
Szerintem profi készülék lehet.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25191) Dracula válasza janos666 (#23616) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát az átlagos 200W körüli fogyasztás azért legalább duplája sajnos a LED-eseknek. És sokszor (fehér) több is az simán... 1x le kellene mérni. De legalább fűti a szobát télen. :DD

(#25192) attamero81 válasza Dracula (#25191) üzenetére


attamero81
senior tag

50"-tól pedig már alkalmas szobai szagtalanítónak.Én nekem is legalább van egy levél rajta amire csepeg egy mentol csepp és frissíti a szobát. :DDD :DDD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25193) Dracula válasza #49155328 (#25189) üzenetére


Dracula
senior tag

Szerintetek a a BDP 150 vagy inkább egy Onkyo?

Ez

Üdv!

(#25194) Dracula válasza attamero81 (#25192) üzenetére


Dracula
senior tag

:)) Az jó! Kiváncsi vagyok, az új szériának csökkent-e a fogyasztása érdemben... persze a végtelenségig nem lehet nyilván...

Üdv!

(#25195) liszi70 válasza attamero81 (#25192) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez akkora baromság, hogy a fal adja a másikat. Értem a viccet, de ne adjunk már táptalajt a réges-régi városi legendáknak. Az én 50ST50-em épp hogy csak langyos.

[ Szerkesztve ]

(#25196) attamero81 válasza liszi70 (#25195) üzenetére


attamero81
senior tag

Ez nem hülyeség.Tényleg így van.A slim plazma egyetlen hátránya a samsung háza táján sajnos a hő elvezetés hiánya.Ezt komolyabb LED-nél is kézzel fogható.A D5000-nél az egyik széle,D6000-nél oldalt és felül a D8000-nél már pedig körbe meleg a káva hátlap felőli oldalán a tv.Ezt megtapasztalhatod,ha megfogod te magad.

Ha nem találnak ki olyan anyagot ami mondjuk a jelenlegi anyagok mellett jobban időt álló és 10-ed annyira melegszik akkor lehet mondani,hogy nem fog melegedni.
Ugyanazt a hő leadás kisebb felületen nagyobb melegedést okoz.Ez van a slim plazma esetében is.Ha megfogol egy 50C530-ast és egy 50C6500-öt akkor észre vehetnéd,hogy a fiatalabb modell ami slim már jobban melegszik pedig azt várnád,hogy hűsebb lesz.Ezzel nem azt mondom,hogy nincs olyan ami jó hő elvezetést kapott,de vannak sajnos még technológiai finomítások

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25197) liszi70 válasza attamero81 (#25196) üzenetére


liszi70
nagyúr

A mai plazmáknál nem tapasztalok jelentős melegedést. Ráadásul magad is írod, ez "LED-nél is kézzelfogható".

"Ha megfogol egy 50C530-ast és egy 50C6500-öt akkor észre vehetnéd,hogy a fiatalabb modell ami slim már jobban melegszik"

A kettő közül melyik a fiatalabb?

(#25198) Dracula válasza liszi70 (#25197) üzenetére


Dracula
senior tag

Mi az, hogy mai? nekem most volt 2 éves, és 10 cm-ről is eléggé sugározza a hőt a panel...

(#25199) attamero81 válasza liszi70 (#25197) üzenetére


attamero81
senior tag

Az én esetemben a C6500-as a fiatalabb és gyártási évet mondok.Mind a kettő a C széria igaz,de a C530-at 2010 márciusában gyártották a C6500-at pedig 2011.augusztusában.A LED-nél a LEDek meghajtása és elhelyezése miatt meleg a tv éle,széle.A C530 még nem,de a C6500-as már slim verzió.Én először hitettlenül álltam a dolog előtt,hogy miért melegebb az egy évvel korábbinál a jobb kiadás.10 fok mindig van a kettő közt.Ez pedig nem elhanyagolható.Nézelődtem bent a gyárban és a szervizben is mikor bent voltak hasonló tv-k,de sosem jöttem rá,hogy miért ennyire meleg ez a típus.Ettől függetlenül nincs baja.(kopp-kopp)

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25200) Khelben válasza Dracula (#25198) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem ST30-as van, egyáltalán nem melegszik, legalábbis nem jobban, mint az lcd monitorom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.