Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Kész az olcsóbb OLED TV képernyőket gyártó berendezés [link]

(#55002) DM-Fan válasza tpeter77 (#54951) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Bekapcsolom, a kattanást hallom, a zöld led sokáig villog aztán amikor újra kattannia kéne hogy megszűnjön a villogás és bejöjjön a kép, ehelyett a piros led kezd villogni 7x, az alábbi módom:
piros led 7x villog, kis szünet, és kezdi újra, villog 7x majd szünet ......
"

A hibajegyzékem ezt írja erre: Driver SOS2. Ellenőrizendő: SC-Board, SU-Board, SD-Board. Valami nyilván elszállt a hirtelen egymást követő impulzusok következtében, de mint látható, sokesélyes a dolog. Kizárt, hogy otthon tudj vele kezdeni bármit is. Szerviz! Felhívod őket, kijönnek, elviszik, megjavítják, visszahozzák. Számolj 2 hetet a TV nélkül!

Get Moded!

(#55005) István 67


István 67
tag

Sziasztok!Általános tévézésre ajánlott-e a PLAZMA vagy inkább a led tv jobb erre a célra?

(#55011) Black&White válasza zsoltee10 (#54999) üzenetére


Black&White
addikt

Én kb. 2 hete vettem egy 5500-ast, eddig meg vagyok elégedve vele.
Persze, ha szerencsétlenebb lenne a szoba fekvése, akkor tényleg zavaró lenne a tükröződés, de hálisten ez nem így van.
Nem tudom, hol akarod venni, de ha az Interstore-t nézted ki, akkor én lebeszélnélek!Nagyon nehéz velük a kommunikáció, én 2 hét után megúntam a várakozást és megvettem máshol, egy kicsit drágábban.

(#55017) oncsi


oncsi
őstag

Elnézést, de ha màr ennyi az off, akkor hadd legyek én is kissé szabálytalan.
Vennék egy 50 es panát. Hátha valaki most cserélné épp az st50, G20, G30 netán GT50, 60 át nagyobbra.
Bocsi, de ne, hogy valaki azért mulasszon cserélni mert nem tudta a régit eladni. :)
(Csak priviben ha lehet)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#55018) bigdady válasza oncsi (#55017) üzenetére


bigdady
nagyúr

:F ezt csak én nem értem? :D

(#55019) oncsi válasza bigdady (#55018) üzenetére


oncsi
őstag

Melyik részét? :)
Azt hogy nem illik fórúmba hirdetést feladni? (Nem hirdetek, hanem keresek)
Vagy a típusokat? Mert szívesen megvenném az itt feszólalni szókótt kollegák, jó eséllyel jó állapotú levetett cuccait? G20 ugye.:)
Vagy ha valaki vett pár hónapja egy 50GT-t és rájõtt, hogy neki kicsi.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#55020) bigdady válasza oncsi (#55019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja értem. Csak megzavart pár helyesírási hiba. :)

(#55021) oncsi


oncsi
őstag

És egy igazán topikba való kérdés.
Van most a G20 itthon. Csak olyan tv-t veszek már, amivel megy az USB Rec. De nem hiszem el, hogy ennyire mostoha szolgáltatás ez a felvételi mód, hogy semmit nem lehet utólag módosítani.
Az újabbak is olyanok mint a G20?
Tehát nem lehet címet utólag módositani, reklámot kivágni, elejét végét megkurtitani?
Már az első HDD felvevő is tudta ezt.

bigdady
Azokért bocsi, telóról örülök ha a gombot eltalálom.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#55022) MaUser válasza oncsi (#55021) üzenetére


MaUser
addikt

Ha ez megnyugtat mostani Sony-mmal sem lehet vagdosni. :) Egyébként meg tényleg kár, hogy ST-be nem rakták bele a felvétel lehetőséget és pont ezzel kellett szegmentálni. Részemről a teljes smart funkcionalitást kivághatták volna helyette. :K

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#55023) BBéci válasza oncsi (#55021) üzenetére


BBéci
titán

Használj merevlemezes felvevőt! :K Én is azt teszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55024) oncsi válasza BBéci (#55023) üzenetére


oncsi
őstag

Persze, van, de sokkal kavésbé praktikus. 1 digi csomagunk van 1 kátyával. Tóbb kűtyü, több tàvirányitó. Ha csak mászkálok az EPG ben, akkor 3 mp a felvtel. Síma tv nézés közben az EPG-t szoktam használni a film kiválasztására. És a lényeg, hogy benyomom film kezzdetén, és reklámok nélkül visszanézem.
Tudom, hogy ezt a media box is tudja, de minek egy ujabb keszülek a láncba. Meg s0TV szolgáltatás nem is megy ilyenkor. KépRány megjegyzése,
Na meg nekem falon van.niden beépitve, oda csunyácska egy ujabb box.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#55025) sad_Vamp válasza BBéci (#55023) üzenetére


sad_Vamp
őstag

mutass nékem egy ilyet légyszíves :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#55028) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állunk és természetesen a plazma mellett tettem le voksomat. Hiába szűnik meg a Panasonic plazma ága, mégis tőlük vennék készüléket. Pár éve a családban vetünk már Panasonic-ot, akkor adtak rá 5 év garanciát. Jelenleg ez a garanciaforma él még? Másik kérdésem az lenne, hogy nagy minőségbeli romlás lenne 55 colos ST-szériás tv-t venni a kb. egy árban levő GT szériához képest?

Köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#55029) tamáspapa válasza BBéci (#55023) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Hogy van bekötve neked? Úgy, hogy a digitális műsorokat is fel tudod vele venni? Nekem van pana HDD-s felvevőm, de csak analóg bemenetek vannak rajta meg firevare (vagymi) bemenet is van digi kamerának. A DIGITV set top boxomból csak analóg (SCART) jön ki, arról szoktam felvenni, de mondjuk a MindigTv földi digitális adásait már nem tudom ezzel felvenni, ehhez kell külön az ST50-en az USB-HDD-kapcsolat külső vinyóval. Ezt még nem hoztam létre.

(#55030) liszi70 válasza Squirrel (#55028) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nagy minőségbeli romlás lenne 55 colos ST-szériás tv-t venni a kb. egy árban levő GT szériához képest?"

Szánj rá 1-2 órát, olvass vissza mondjuk 1 hetet, szinte csak erről szól a topic, hogy 55ST60 vagy 50GT60, és hogy mi a képminőség-különbség az ST-GT között. :)
Egyébként nem, nem lenne "nagy", de attól függ milyen képminőség-elvárásaid vannak, mennyi a nézési távolságod, kellenek-e a GT plusz szolgáltatásai......

[ Szerkesztve ]

(#55031) zsoltee10 válasza Black&White (#55011) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi szépen!

A tükröződés másodlagos, a jelenlegi LCD is tükröződik, ablakkal szemben van, de filmet úgyis sötétben nézünk. :)
Interstore kihúzva. :N

(#55032) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok!

Ha az ember nem játszik a tv-n van-e valami értelme 50st60 helyett 50gt60-t venni (+ 80k HUF)? Ja egy 82 cm CRT lesz cserélve, kb minden jobb már nála.

Üdv, x

(#55033) Squirrel válasza liszi70 (#55030) üzenetére


Squirrel
őstag

Az a gondom, hogy élőben nincs esély összehasonlítanom a 2 tv-t. Pár éve még lehetett látni Pana plazmákat akár mediamarkt-ban is, mostmár a honlapjukon sem találok. Szegeden/Kecskeméten meg aztán túlsok műszaki bolt nincs is :-(

De azért persze, olvasgatok hozzászólásokat :-)

[ Szerkesztve ]

(#55034) skoos


skoos
őstag

Egy kis szaktudásra lenne szükségem. Jòbarátom vásárolt egy asus oplay medajátékost a nemtudommilyen (kb 300e ft-os) fullhd projektora mellé. Nem vagyok elájulva a szettöl, de ez már az èn ügyem :)

A kadenciahelyes lejátszást az oplay tudja?
A projektorokat szokàs kalibrálni?
A nézési távolság ugyanazon táblla szerint kezelendö, mint a plazma "1." Hszében?

Köszi!

(#55035) Ijk válasza Squirrel (#55033) üzenetére


Ijk
nagyúr

Itt nézz körül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55036) dgyuri0123 válasza [Ixub] (#55032) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem az ST60-tól is eldobod az agyad CRT után. Ha viszont egyáltalán nem számít a pénz, akkor lehet a GT szerintem.

"csak a zene van"

(#55038) BBéci válasza sad_Vamp (#55025) üzenetére


BBéci
titán

Ezt és két elődjét próbáltam, használtam, elégedett voltam velük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55039) Neszójábe válasza BBéci (#54983) üzenetére


Neszójábe
senior tag

+(#54984) ketkedo612:

Sajnos moderálták a válaszom, így most válasz nélkül maradtok... :DDD

Peace

(#55040) Tamoo válasza Neszójábe (#55039) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én voltam. Elég már az OFF-ból, ez az oktánszám téma nagyon nem illik a topikba! Hasonlatok ide vagy oda. Kábel hitvita dettó.

Olvasson vissza az ember, de a sok OFF-ot látja, meg pár értelmetlen hozzászólást... Nem túl könnyű kiszűrni a hasznosat. Pedig olyan is akad bőven.

[ Szerkesztve ]

(#55041) Squirrel válasza Ijk (#55035) üzenetére


Squirrel
őstag

Nézegetem, köszi :-) Olvasgatom a fórumot már egy ideje (ebben a témában ST vs GT is), de választ még nem találtam, látom ez nem csak az én dilemmám :-)

[ Szerkesztve ]

(#55042) BBéci válasza Squirrel (#55041) üzenetére


BBéci
titán

Pedig rengeteg hozzászólás foglalkozik ezekkel a tévékkel és a különbségeikkel. Használod a részletes keresőt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55043) Ijk válasza Squirrel (#55041) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén szólva én az +5" felé hajlanék, figyelembe véve hogy az ST60 képminősége több mint meggyőző.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55044) BBéci válasza Ijk (#55043) üzenetére


BBéci
titán

Ezen még én is gondolkozom, lassan döntenem kellene. Az a baj, hogy láttam a két tévét egymás mellett. Viszont amikor három hétig, minden nap filmet néztem az ST60-on, folyamatosan ámuldoztam, milyen jó a képe, pedig csak a belépő full HD modell.
Feleségem a nagyobb tévéket kedveli, a 64 colos F8500 tetszett neki igazán, ha 55-ös ST60-at veszünk, az miatta, az Ő kedvéért lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55045) mocsi24 válasza Squirrel (#55041) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Ez a dilemmám nekem is. Megvárom a következő Panashop-os " akciós" kiadványt, ami dec. elején jön ki. Aztán döntök, nehogy ne maradjon! Nálam 55ST60 Vs. 50GT60. :F Én láttam mind a kettőt élőben, többször is, volt színmegjelenítésbeli különbség, de nem eget rengető.

(#55046) Gicz válasza Neszójábe (#55039) üzenetére


Gicz
addikt

pedig a hozzászólásod bizonyíték volt a szaktudás vs marketing-re :)

(#55047) Ijk válasza BBéci (#55044) üzenetére


Ijk
nagyúr

De a te kezed alatt azért tesztelés során jár GT és VT is.
Én elég igényes vagyok szerintem a képminőségre és az ST50-el tökéletesen elégedett vagyok. Ha most belegondolok hogy az ST60 még ennél is jobb, és nagyobb méretet kapok a GT árából, nekem egy percig sem lenne kérdés. Az 50-eshez képest meg semmi nem indokolja hogy kifizessek +70k-t a GT-re miközben az ST-re még +2 év garancia is jár.
Év elején még azt mondom hogy érdemes volt gondolkozni GT50-ben azért a +30k-ért, ráadásul ott volt az ST50 sávosodási problémája, ami GT-nél ritkábban jelentkezett. És még így is sokan az ST-t vettük.
Szóval most szerintem 55ST60, GT pedig annak való, aki tudja hogy tényleg az kell neki.

Isual: Tudom, ott is van a mondat elején hogy az 50-eshez képest.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55048) Squirrel válasza mocsi24 (#55045) üzenetére


Squirrel
őstag

Én is e kettő között hezitálok. Nem sürgős megvenni, viszont az nem esne jól, hogy a végén nem marad, mert elfogytak.

(#55049) Isual válasza Ijk (#55047) üzenetére


Isual
veterán

55ST60-ra nincs + 2 év gari, csak a 42-50-es ST-kre.

mod.: passz. lehet 300k feletti terméket már nem kell segíteni ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#55050) Squirrel válasza Isual (#55049) üzenetére


Squirrel
őstag

igen, ezt néztem én is. Vajon miért?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.