Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Norbi 72 válasza Ispy (#50000) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tudom,eggyel elötte írtam,hogy európából kihagyták.

És sajnos nem csak a 60-as méretet,hanem a korrekt árakat is...
A vám+áfa+behajózás rendesen megdobja az árát.

[ Szerkesztve ]

(#50002) M_AND_Ms válasza StLui (#49993) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mindkettő csak Budapest (tekintsünk el az edigital vidéki átvevőhelyeiről ráadásul csak az alapmodellek vannak náluk raktáron)
Így marad csak a Panashop. Ekkora kereskedői hálózata van a Bang&Olufsen-nek is.
Azért 2-300000 Ft elköltése előtt megnéznék egy-két tv-t élőben is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#50003) Neszójábe válasza DM-Fan (#49971) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Felejtsd már el a hibás kábelt... :U
Senki nem beszél a hibás kábelekről, úgy látom nehéz megérteni...

erdoke: hoppá, még egy hitetlen Tamás, a tapasztalati oldalról, biztos erre is van magyarázat, biztos azért vett VT60-at, mert nem látja ezeket a különbségeket...

[ Szerkesztve ]

Peace

(#50004) Neszójábe válasza ldave (#49990) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Használt tv nem jöhet szóba?

Előző hsz-ban vt50-et akartam írni.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#50005) Ispy válasza Norbi 72 (#50001) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt írtad: 60GT50-es van.

Erre írtam, hogy semmilyen GT-ből nincsen 60-as euban.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50006) DM-Fan válasza Neszójábe (#50003) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Úgy látom neked nehéz megérteni - még így igen sok HSZ után is -, hogy mi okozza a minőségi különbségeket a különböző árkategóriájú kábelek között.

Get Moded!

(#50007) Voice24 válasza DM-Fan (#49971) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem nem írtam olyat, amiből az jönne le, hogy hülyének néznék bárkit is. Ellenben te vagy az, aki a te véleményeddel, tapasztalatoddal nem egyező dolgokat állítókat titulálod "libakergetőknek", kvázi hülyéknek.
Itt nem a hibás vs. nem hibás kábel között dúl a "harc", hanem arról megy a vita, hogy ti láttok különbséget egy noname 1000 forintos kábel és egy márkás, de jóval többe kerülő kábel képe között. Nem széteső, pixeles képről van szó, hanem folyamatos, hibamentes képről. Ti sem azt állítottátok, hogy azért rosszabb egy noname kábel, mert ott sok hiányzó pixelt láttatok, vagy szétesett a kép, hanem egyszerűen szebbnek láttátok/látjátok a márkásabb kábel által átvitt képet. Na ez az, ami viszont szubjektív dolog: te azt állítod, van különbség, van aki meg azt, hogy bizony nincs.
Nekem is kb. 1500 forintos kábeleim vannak, és ha nem tartanám jónak a látott képet, hidd el, hogy nem vagyok mazochista, kicserélném egy jobbra. Ha állandóan szétesne, megakadozna, pixelhibák lennének, nyilván nem sanyargatnám magamat azzal, hogy márpedig ez jó. Csak egy példa: nagyrészt T-home Sat-tévét nézek a beltérihez adott hdmi kábellel. De néha a MindigTv megy, nyilván külön kábel nélkül, és nekem még nem tűnt fel olyan különbség a két képminőség között, hogy egyből lerohanjam Kácsáékat...

(#50008) DM-Fan válasza Voice24 (#50007) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"De néha a MindigTv megy, nyilván külön kábel nélkül, és nekem még nem tűnt fel olyan különbség a két képminőség között, hogy egyből lerohanjam Kácsáékat..."

Na, innentől kezdve hagyjuk is az egészet! Kábelek között akkor lesz különbség, ha az egyikkel valami nem stimmel, márpedig ez többnyire gyártástechnológiából/a felhasznált anyag minőségéből adódik. Nevezheted szar minőségnek, hibásnak, ahogy tetszik. Neked is nehezedre esik megérteni. Hülyének senkit nem neveztem, az hogy valaki elvégez egy "tesztet", aminek paraméterei olyanok amilyenek és erre alapozva állít valamit, az semmivel nem nyom többet a latban, mint az én, BBéci, vagy bárki más által tapasztaltak. De persze nyilván az a hitelesebb, amit a Google első találatként kidob. Részemről tényleg befejeztem a tapasztalat hiányában erőlködő emberekkel való vitatkozást.

Get Moded!

(#50009) erdoke válasza Kernel (#39111) üzenetére


erdoke
titán

Mivel a hálószobában levő 50G30 nem fal közelében van, és a beépített hangszórók a fal visszaverő hatásával együtt is borzalmasan gyenge minőségűek lennének, egy kis 2.1 rendszert próbálok mellé varázsolni. A 2.0/2.1 aktív hangfalas topikban már feltettem az ár/teljesítmény viszonyra vonatkozó kérdést, de próbálok még egy kört futni, hátha nem kell egy vagyont fizetnem vezeték nélküli távirányítós modellért.
Tehát végülis van rá mód, hogy a külön fejhallgató végfokkal "megvert" G30-ról úgy vegyek le sztereó kimenő hangot, hogy a beépített hangszórók helyett azt szabályozza a tévé távirányítója?

A legjobb aláírás a héten

(#50010) junkpod válasza erdoke (#50009) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem nincs. LG tud ilyet de pana nem. Kíváncsi leszek mit választasz mert én is ilyesmit keresek.

Box's don't touch!

(#50011) DM-Fan válasza erdoke (#50009) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Tudod szabályozni a TV távirányítójával, de csak belső menüből, ahol a fejhallgató kimenetének kivezérlését állítod. Szerintem sokkal egyszerűbb eleve távirányítós 2.1-es szettet venned, általában nem ez drágítja meg, hanem a digitális/optikai bemenetek.

Get Moded!

(#50012) erdoke válasza DM-Fan (#50011) üzenetére


erdoke
titán

Egyelőre 30e alatt nem is igen találtam vezeték nélküli távirányítós 2.1 szettet...

A legjobb aláírás a héten

(#50013) MasterMark válasza Voice24 (#50007) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ilyen forrásnál nem csoda ha nem látsz különbséget...

Switch Tax

(#50014) DVlad válasza Voice24 (#50007) üzenetére


DVlad
őstag

Kicsit más dimenziókban vannak tapasztalataink.
Egy sokol rádiót sem érdemes tuningolni a belsõ kábelezés cseréjével.
Csodálkoztam volna, ha azt írod, hogy 10k-s hdmi kábelt használsz. Tipikus esete vagy mindannak, ami erre a kêrdéskörre jellemzõ.
A vakteszt témában is kuss van, mert nem akartok lehazugozni nyíltan másokat, pedig már rég megtettétek konkrét szavak nélkül.
Hiába erõlködtök...

(#50015) Franky2Ster válasza DM-Fan (#50008) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

DM-Fan vannak pihent agyú emberek ezeknek hiába mondod,hogy ez és ez ezért jobb akkor is az ő hülyesége a megfelelő.

(#50016) frei34 válasza Franky2Ster (#50015) üzenetére


frei34
csendes tag

Az ilyen embereknek hiába mondasz bármit,csak a saját hülyeségükben lehet megerősíteni..

(#50017) DVlad válasza frei34 (#50016) üzenetére


DVlad
őstag

Inkább azt próbálják igazoltatni. Kevés sikerrel.

(#50018) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Smart TV-vel kapcsolatban írhatok ide? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50019) DVlad válasza Bjørgersson (#50018) üzenetére


DVlad
őstag

Plazma?

(#50020) Bjørgersson válasza DVlad (#50019) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem tudom, ilyen. Ledes talán?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50021) DVlad válasza Bjørgersson (#50020) üzenetére


DVlad
őstag

Plazma TV topik

(#50022) lemmy9 válasza DVlad (#50021) üzenetére


lemmy9
őstag

Kéne egy lettv topik ;]

Szerintem!

(#50023) Bjørgersson válasza DVlad (#50021) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor LCD? Vagy onnan is el fognak küldeni? :D Tényleg jó lenne valami egységes LED TV topic, mert olyan kérdésem lenne, ami nem egy adott márkára vonatkozik. Nem tudom miért kellett szétszedni őket. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50024) erdoke válasza Bjørgersson (#50023) üzenetére


erdoke
titán

Van LCD TV topik, nem értem, mi a gond. :F

A legjobb aláírás a héten

(#50025) Bjørgersson válasza erdoke (#50024) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nincs gond, csak nekem minden TV ugyanolyan, nem tudtam melyik topicba írjak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50026) lemmy9 válasza Bjørgersson (#50023) üzenetére


lemmy9
őstag

Az LCD-be!
Nincs olyan, hogy led tv.
LCD a LED is, csak a háttérvilágítás más.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#50027) DVlad válasza Bjørgersson (#50023) üzenetére


DVlad
őstag

Hogy milyen a háttérvilágítása egy nem plazma tévének az mindegy, lehet ledes is akár. De ez a plazma tv topik, tehát kifejezetten a plazma technológiát magába foglaló készülékekről szól.
De szerintem, ha valami smart funkciót érintő kérdésed van, akkor azt technológiától függetlenül felteheted itt is, biztosan kapsz válaszokat.

(#50028) Bjørgersson válasza lemmy9 (#50026) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rendben, köszönöm! Nem tudtam. Már megyek is, nem fárasztalak tovább titeket.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50029) Hsanyika1 válasza Bjørgersson (#50028) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

üdv!Nyugodtan kérdez!

(#50030) BullZeye


BullZeye
veterán

Tévékben minek hívják a zajtalanítást? Arról beszélek mikor az eredeti BD50 kép tiszta piros-kék pöttyös.
Vagy egyáltalán ezt eltüntetik a tévék automatikusan? Emiatt nézek inkább mindent 720p rip-ben, mert arra ráküldenek egy zajmentesítő szűrőt. Vagy ezt a média lejátszó/XBMC végzi?

(#50031) MasterMark válasza BullZeye (#50030) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kéne piroskék pöttyösnek lennie.

Switch Tax

(#50032) DM-Fan válasza BullZeye (#50030) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem értem miről beszélsz. A 720p rip is BD-ről készül, tehát ha a BD adott minőség, akkor a 720p rip is tartalmazni fogja a zajt. Az már régen rossz, ha egy TV eltüntet/elmos valamit, legyen az akár zaj, akár részlet. Magam részéről azt is gyűlölöm, amikor a BD-ket úgy authoring-olják, hogy rányomják a DNR-t, ami mossa a szemcséket. Legyen csak olyan, amilyennek eredetileg forgott a film!

Get Moded!

(#50033) BullZeye válasza DM-Fan (#50032) üzenetére


BullZeye
veterán

Ripekre, szoktak rakni filtereket, amik amennyire lehet megszüntetik ezt, ha van alapból.
Abból gondoltam, hogy ha be tud rakni 2 képkockát 2 képkocka közé magától kiszámolva, hogy folyamatosabb legyen a mozgás, akkor talán van benne ilyen zajszűrő, de akkor nincs. köszi :)

(#50034) sad_Vamp válasza BullZeye (#50033) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha (piroskék) pöttyös a film akkor vagy elvan rontva a kódolása, vagy direkt úgy lett forgatva (hozzáadott grain effect). nézz meg egy hivatalos trélert. ha ott is olyan a film kinézete akkor film olyan, ha nem keress már release-t

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50035) Gicz válasza sad_Vamp (#50034) üzenetére


Gicz
addikt

utálatosnak tartom mikor tiszta zajos egy film, sőt ha ráteszik direkt. azok a kamerák képesek zajmentes képeket készíteni, nem tudom miért olyanra állítják őket, vagy teszik rá utólag.

(#50036) DM-Fan válasza BullZeye (#50033) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sok film eleve úgy forog, hogy szemcsés, ez többnyire a rendezői/operatőri/látványtervezői koncepció része, általában tudatos alapanyag- és/vagy beállításválasztáson múlik. Ha az ilyen filmből egy releaser úgy készít rip-et, vagy a kiadó úgy adja ki BD-n, hogy ezt DNR-rel vagy más zajcsökkentőkkel megszünteti, akkor tönkreteszi az eredeti koncepciót, összemossa a filmet, ami ezáltal részletet is veszít, életlenebb is lesz. Az ilyen rip-ek/BD-kiadványok messziről kerülendők! Ha valami oda nem illőt látsz (pl. villódzó színes képpontok), akkor az valamilyen hibára (kódolási, lejátszóbeli, kábel) utal.

Gicz: azért, mert mondjuk a film témája, az ábrázolt korszak, a műfaj stb. megköveteli. Kiváló példa az ilyen operatőri hangulatkeltésre pl. a Band of Brothers sorozat, ahol nemcsak a grain-nel játszottak, de pl. egy szépia-effektet is kapott sok helyen a film, ami idézi a korabeli fotók hangulatát és a kor "poros" jellegét. Nagyon hangulatos tud lenni a grain-effekt, én imádom, sok esetben még részletgazdagabbnak tűnik tőle a film. Az a baj, hogy sokan az Avatar steril, műtermi képi világát akarják látni minden filmen - ez szerencsére csak nagyon kevés esetben köszön vissza. Az, hogy high-def, nem azt jelenti, hogy minden képnek sterilnek kell lennie és olyan élesnek, zajmentesnek, amilyen csak lehet. A high-def magas részletezettséget tesz lehetővé, amibe beletartozik a grain is (sőt, ahhoz kell csak igazán bitráta), mert a filmszalag textúrája és annak láthatósága is a részletezettség egy fokmérője.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#50037) Gicz válasza DM-Fan (#50036) üzenetére


Gicz
addikt

a hangulatidézés, a szépia effekt az ok. de egy filmbe szeretem beleélni magam, márpedig nemtudom kinek hogy működik a szeme, az enyém elég kevés film graint termel a valóságban :) engem rettentően zavart abban a sorozatban is a zaj "effekt" :K

(#50038) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Egy Panasonic TX-P50C10Y-nak mi a reális használtpiaci ára?

(#50039) Dorian válasza Gicz (#50037) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel a film nem csak technológia, hanem művészet is egyben, így a naturalista képi ábrázolás csak a dokumentumfilmeknél és hasonlóknál lehet elvárás.

Más:
Úgy tűnik a Pana tévéknél is javít a képminőségen az Alces, bár sokkal kevesebbet (kevesebbet tud, kevesebben kell neki), mint a korábbi Samsungomnál.
A Dune tápját fogom még kicserélni az X-Boxéra (ez alapján) kíváncsi vagyok javít-e valamit, csak a csatit ki kell cserélnem rajta.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50040) BullZeye válasza DM-Fan (#50036) üzenetére


BullZeye
veterán

Az lehet, ettől függetlenül ha úgy jön ki gyárilag, eléggé zavaró tud lenni, közben megtaláltam, igaz nem kék-piros, nem tudom miért emlékeztem kék-pirosra, lehet olyat is láttam, és az rögzült.
pl ez : X-men 3, X-men 3
De erre mondják, ízlések és pofonok :) nem szeretem az idióta instagramm effecteket sem, és X-mennél aztán végképp nem indokolta semmi, hogy ilyen zajos legyen alapból.

És igen, grain effectre gondoltam, most már tudom mi a neve, ezt akkor semmi sem tünteti el? :)

[ Szerkesztve ]

(#50041) liszi70 válasza Dorian (#50039) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mivel a film nem csak technológia, hanem művészet is egyben, így a naturalista képi ábrázolás csak a dokumentumfilmeknél és hasonlóknál lehet elvárás."

+1

(#50042) DM-Fan válasza BullZeye (#50040) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, ez grain és ez még egyébként csak enyhe. Ha ezt eltünteted, akkor egy mosott szar marad vissza a filmből. Nincs ezzel semmi baj, ennek ilyennek kell lennie. Személy szerint utálom, ha egy film olyan zajmentes, hogy már-már steril.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#50043) WhiteWalker válasza DM-Fan (#50036) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha jól emlékszem a 300 is ilyen "szemcsés" ...

(#50044) MasterMark válasza WhiteWalker (#50043) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem a Mass Effect-ben is jól néz ki a filmszemcsézettség. :D

Switch Tax

(#50045) WhiteWalker válasza MasterMark (#50044) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Játékokban zavar , de filmekben úgy ahogy elviselem...

(#50046) Generalhu


Generalhu
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy véleményetek szerint érdemes lenne-e 42ST50-es tv-met ugyanekkora méretben GT60-asra cserélni.
Az ST50-es tv-t pedig körülbelül,milyen árban tudnám eladni 2012.12.13-án vásárolt 2014.12.13-ig garanciás?
1000 óra körül lehet benne.
Az ST50-es dither zaj tekintetében számomra nem tökéletes.

Hozzászólásokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#50047) sad_Vamp válasza MasterMark (#50044) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Remeber Me-ben jól volt megoldva, az átvezető videók szemcsések, maga a játék steril. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#50048) Gabor970 válasza Generalhu (#50046) üzenetére


Gabor970
addikt

160e környéke, talán kis szerencsével 170e, én inkább a kisebbik összegbe mernék bízni.

Elmentünk szombaton moziba Nagykanizsán. Nos, korábban itt valaki mintha azt irta volna, hogy a 3D mozik passziv szemüvegesek. Teljes bizonyossággal állíthatom, hogy a nagykanizsai 3D moziban aktiv szemöveges a technika. Gravitáció c. filmet néztük meg. A látvány klassz, a film maga egyáltalán nem tetszett. Mig a ffi szereplő is része volt, volt néhány élvezhető rész, de mikor egyedül maradt a csaj (bocsánat, vagy nem tudom kik a szinészek, vagy nincs kedvem megnézni hogy irják helyesen a nevüket) onnét a történet számomra a kinszenvedés kategóriájába csúszott, és nem a történetre értve, hanem nekem odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#50049) s7evcsenko válasza Gabor970 (#50048) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Mitol vagy teljesen biztos, hogy aktiv volt a 3D?
Be kellett kapcsolnod a szemuveget film kezdetekor?
vagy?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#50050) Ispy válasza Gabor970 (#50048) üzenetére


Ispy
veterán

Nem illik elspolerezni a filmeket egy fórumban, tessék felhívni rá a figyelmet :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.