Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) BBéci válasza DM-Fan (#25649) üzenetére


BBéci
titán

Nem zavaró, az viszont tényleg jó lenne, ha filmnézés közben is annyira sötétet tudna produkálni. A jelek szerint az csak az összes cella egyidejű kikapcsolása esetén működik.

(#25650) liszi70
Ha megtudtad, majd meséld el nekem is!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25652) #09634560 válasza liszi70 (#25650) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sztem oftopik,pl. autóról szóló hsz-ok, nem ide illenek.

(#25653) liszi70 válasza gyurigyerek (#25639) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A másik a ps43e490 ez jó lenne konzolos játékra ez is 3d is viszont kb duplája a fogyasztása ami mondjuk tartalom fügö de 180 W-ra írják."

Kizárt dolog. Normális beállításokkal az átlagfogyasztása kb. 110-120W lehet. Még 3D lejátszás esetén se igen éri el a 180W-os átlagot.

Sanci38 :

Ja, most nézem, tényleg a turbó és autó téma törlődött, de nem mind. Engem speciel nem zavart.

[ Szerkesztve ]

(#25654) DM-Fan válasza liszi70 (#25653) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A személyeskedő, hangulatkeltő HSZ-ek tűntek el, a megfelelő figyelmeztetés kiosztása mellett az érintett részére. Nem a kulturált OFF-topic a probléma.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25655) junior11


junior11
veterán

[link] - újabb pana pletyka

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25656) DM-Fan válasza junior11 (#25655) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Bár olyan állapotban lenne már az OLED, hogy válthatná a technológiát. Szerintem a Pana akkor cselekszik okosan, hogy addig, amíg az OLED-et tökéletesre nem fejlesztik és nem süllyed az ára a kezdeti milliós összegekről elfogadható mértékűre, addig nem áll le a plazma-gyártással, mert az LCD-it ismerve a plazma nélkül lehúzhatja a rolót a TV-szegmensben.

Get Moded!

(#25657) cortez25


cortez25
aktív tag

Hali!

Egy ismerősöm (sajnos közeli rokon) meg van őrülve egy TV-ért TX-P50ST30 azt hiszem, a gondom az ,hogy a tecsóba ez egy bemutató darab, 358K-ról ledobták 180K-ra. Állítólag 2 éve megy kint a falon, gondolom megállás nélkül. Engem basztat,hogy megvegye vagy ne. Magyaráztam,hogy a gáz, meg nem jó. De arra hivatkozik,hogy a gari most indul, illetve lehet rá valami 2+3 év garit kérni, így ha összeszarja magát akkor is cserélik+javítják. Nem tudom, de a plazmáknál nem létezik valami olyan,hogy ha sokat megy akkor fakul a kép, romlik a panel teljesítménye vagy valami.....vagy hagyjam rá és annyi?
kösz.
Cortez

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#25658) junior11 válasza cortez25 (#25657) üzenetére


junior11
veterán

Én biztos nem venném meg.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25659) torma1981 válasza cortez25 (#25657) üzenetére


torma1981
veterán

Én sem. Szerintem túl rizikós. Meg sokat mehetett.

(#25660) BBéci válasza cortez25 (#25657) üzenetére


BBéci
titán

Ritka nagy butaság lenne megvenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25661) DM-Fan válasza cortez25 (#25657) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hülyeség megvenni! Hozzátesz még 30 eFt-ot és vadiúj 50UT50-et kap, sokkal jobb képpel!

Get Moded!

(#25662) Sanyyka válasza BBéci (#25644) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Élesség veszik valóban, részlet - a levágotton kívül - nem.
Ilyen elven ne menjünk moziba, mert nem elég éles a kép... :W
Mivel a tv-men a 720p is gyönyörű ( kisfiam most nézi rajta így a Loraxot kb. huszadjára), azt gondolom, hogy egy 1,2-szeresen zoomolt fhd qjó, mivel számomra az élmény kb. fifti-fifti részletesség és méret.

(#25663) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

hopp ez jó ár: pana 50ut50e , azt hittem hirtelen hogy az st50-es :B

[ Szerkesztve ]

(#25664) DM-Fan válasza WhiteWalker (#25663) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mihez képest? E-Digital-ban pl. most 230 eFt.

Szerk.: na, azért! :DDD

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25665) Sanyyka válasza WhiteWalker (#25663) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Törölve...

[ Szerkesztve ]

(#25666) erdoke válasza Sanyyka (#25662) üzenetére


erdoke
titán

Nem pixelhelyesen jeleníti meg a képet, hanem átméretezve. Mivel így mind a két készülék erősen belenyúl a képbe, távol van az eredmény az eredetitől. Ha neked jó, használd. Az, hogy téged az zavar, hogy egy műsor nem tölti ki a tévéd képernyőjét, színtiszta pszichológia csak. Szerintem butaság emiatt rosszabb minőségű képet nézni. Nyugodtan vehették volna valami olcsó 40-es LCD-t, 3 méterről már alig látszanának a hibái, a nagyítást pedig fel se tűnne...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25667) WhiteWalker válasza Sanyyka (#25665) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

azé :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25668) Sanyyka válasza WhiteWalker (#25667) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Te pedig az enyém! :)

(#25669) Sanyyka válasza erdoke (#25666) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Basszus, azt mondod, hogy pszichológia, hogy kitölti-e a képernyőt a tartalom?
Lehet, hogy avatart kéne cserélned ahelyett, hogy sértegetsz...

[ Szerkesztve ]

(#25670) BBéci válasza Sanyyka (#25662) üzenetére


BBéci
titán

Azok az apró részletek vesznek el a nagyítás, átméretezés következtében, amik miatt érdemes a full HD-val foglalkozni, ami a lényege. Ha Te lebutítod, tedd, de ne akard megmagyarázni, hogy az ugyanolyan jó, mint az érintetlen eredeti.
Erdoke egyáltalán nem volt sértő és bántó. Maximálisan jogos és helyénvaló, amit írt.

Az pedig teljesen érthetetlen, hogy miért nevezed a mozik képét életlennek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25671) erdoke válasza Sanyyka (#25669) üzenetére


erdoke
titán

Nem, azt mondom, hogy az a pszichológia, hogy téged ez komolyan zavar. Sőt, képes vagy elqrni a képminőséget azért, hogy kevesebb fekete pixel legyen alul-fölül. :U
Neked egy gagyi projektor kell 21:9-es vászonnal. A 16:9-es vászon alját és tetejét behajtogathatod, amikor 1:2,35-ös filmet nézel rajta. Sajnos (?) ez a tévével nem megoldható...

A legjobb aláírás a héten

(#25672) rappit4


rappit4
őstag

Köszönöm Jánosnak a profi munkát, nagyon baba lett a TV :D

(#25673) Erneszto


Erneszto
tag

Sziasztok!

Samsung tulajoknak ajánlanám az alábbi infot.
Bátorkodnám megosztani az infot, ugyanis sok fórumtárssal együtt, nem találtuk annak a lehetőségét, hogy megnézzük a panel működési idejét a szervizmenüben. Ehhez egy másik szervizmenüre kell lépni a készülékben, melyet az alábbi kódsorral lehet behozni.

/Mute-7-3-7-belépés/ gombokat kell bekapcsolt állapotban egymás után megnyomni.
Ennek hatására előjön egy szervizmenü, amelyben az
MRT
felirat sorában található szám jelzi a készülék működési idejét természetesen órákban.
Valamint lehet látni a panel hőmérsékletét is a Panel temperature sorban.
Kilépni a készülék kikapcsolásával lehet.
Természetesen nem érdemes semmit elnyomkodni, ugyanis más fontos adatok is szerepelnek pl.: panel tipusa, mérete stb., így fokozott figyelemmel járjon el mindenki.

Nem tudom pontosan melyik szériával működik ez a kód de nekem megy az e550-esen.

(#25674) Hsanyika1 válasza Erneszto (#25673) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönjük :R

(#25675) Sanyyka válasza erdoke (#25671) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Ahhoz túl kevéssel múlt el Karácsony, hogy ezt az újabb gyöngyszemedet úgy méltassam, ahogy megerdemelnéd...
Lehet, hogy úgy érzed nagyon jókat mondasz, de azt fogadd el, hogy 2,5 méterről a fhd filmek 1,2-szeres zoomal gyönyörűek az 55ST50-en.
Ha Szerinted ez tényleg hasonló, mint a 40 colos lcd-s, 3 méteres agymenésed, akkor sokkal kevesebbet értesz a témához, mint gondolod...

(#25676) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Most jövök a moziból. Pi élete 3d-ben nagy élmény. A történet sem rossz, egy szép mese jól tálalva. A topik témájához kapcsolódva a lényeg, hogy a képi élmény kiváló volt. Jól és újszerűen használt a 3d-t, kitűnő a vágások, álomszerű a színek, stb., stb. Hála égnek az elmúlt években visszavettek a hangerőből így a hang is élvezhető volt. (Eltekintve a jobb kettes hangládától, amely az egyik jelenetnél berezonált)

Bd-ben referencia anyag lehet majd.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25677) Dexar007 válasza Erneszto (#25673) üzenetére


Dexar007
veterán

No..akkor ezt mindjárt kipróbáljuk a csíkos E530-ason. ;]

Give me your cum,bull!

(#25678) BBéci válasza Sanyyka (#25675) üzenetére


BBéci
titán

Mire van ekkora arcod?
Próbálod magyarázni azt az eszement képminőség elrontást, amit ebben a topikban mindenki elítél és gyűlöl, ami a filmek megcsúfolása, tönkretétele, csonkolása. Inkább titkolni kellene, mert perverzió, amit képminőségre igényes emberek fegyverrel kényszerítve sem tennének meg.
És még Neked áll feljebb!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25679) Erneszto válasza Dexar007 (#25677) üzenetére


Erneszto
tag

És akkor mi lesz, ha pont ott lesz a halott pixelsor, ahol van az üzemidő sor? ;]

(#25680) Dexar007 válasza Erneszto (#25679) üzenetére


Dexar007
veterán

Öröm és bódottá :DDD

Give me your cum,bull!

(#25681) Gabor970 válasza Sanyyka (#25675) üzenetére


Gabor970
addikt

55"-es készülékkel pláne nem értem miért nem nativ módban nézed a filmeket! 21:9-nek készült, képes vagy 16:9-ben nézni nagyítva, széleit levágva????

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25682) Dexar007


Dexar007
veterán

Hát a reményhal hal meg utoljára.:
E530 szervizmenü
Egy hozzáértő megleshetné,MRT mindenesetre stimmel.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#25683) spiky03 válasza M_AND_Ms (#25676) üzenetére


spiky03
veterán

Ez jó hír.
Mi a haverokkal jövő héten tervezzük megnézni.
Remélem jó lesz majd.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#25684) Erneszto válasza Dexar007 (#25682) üzenetére


Erneszto
tag

Úgy látom, jól lehűlt a panel.
17fok ott sincs valami meleg ezek szerint.
Egyébként a többi dolog nagyrészt megegyezik azokkal, ami az enyémen van, csak a szoftver verzió más az enyémen.

(#25685) Kernel válasza Sanyyka (#25675) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például ez is egyfajta pszichológia, hogy neked valami gyönyörű, mert megszoktad. Közben lehetne jobb is.

Ne tudd meg, egyik ügyfelem is szépnek nevezte a TV-jén a képet. Egy ócska, képcsöves, emissziószegény, RGB eltolódott, elszíneződött képről beszélünk. Mert folyamatosan hozzászokott a szeme (vagyis így szokás mondani, de nyilván agyban történnek ezek a dolgok), ahogy a képcső egyre öregedett, fel sem tűnt. Neki az volt a szép.

Ezen már majdnem leültem, pedig találkoztam már meglepő dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25686) erdoke válasza Sanyyka (#25675) üzenetére


erdoke
titán

Személyeskedést sürgősen fejezd be, én ilyesmire véletlenül sem vetemedtem. :((

Én ugyan nem bánom, ha te gyönyörűnek találod az akármilyen beállítással használt 55ST50-en a nagyított filmet, csak ne próbálj másokat is erről győzködni. Az viszont biztos, hogy ha egy BD szintű anyagnál te tényleg nem látod 2-2,5 méterről a minőségbeli különbséget az eredeti és a nagyított között, akkor ott valami gond van. Azt innen nehéz kitalálni, hogy a rendszereddel, a szemeddel, vagy az ízléseddel...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25687) Gabor970 válasza Erneszto (#25673) üzenetére


Gabor970
addikt

C430 esetén nem pont az MRT hiányzik? :) Meg tudom nézni másképp, de ezzel nem kerül minden alapba, ezért lett volna jó az általad leírt módszer. Két órával bekapcs után 31C° a panelhőmérséklet. Minden, csak nem sok.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#25688) Erneszto válasza Gabor970 (#25687) üzenetére


Erneszto
tag

Ezt pontosan én sem tudtam, mely készülékeknél alkalmazható.
Nekem bekapcsoláskor kb 23 C fok ha használom hosszabban, akkor 42 C fokig megy fel.
Egyébként nem igazán érezni, hogy kifelé sugározná a panel, így valószínűleg az érzékelő, a belső oldalon van elhelyezve a c6500-as kb kétszer ennyire fűtött.

(#25689) Sanyyka válasza erdoke (#25686) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Konkrétan az utolsó szavadig személyeskedsz, de hagyjuk, biztos Ti gondoljátok jól...

(#25690) Sanyyka válasza Kernel (#25685) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Szerintem nálam azért jobb a helyzet. :)

(#25691) Sanyyka válasza Gabor970 (#25681) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Azért mert a legnagyobb részletgazdag kép elérése a célom és így elérem azt.

(#25692) BBéci válasza Sanyyka (#25691) üzenetére


BBéci
titán

5 percen belül szerkeszteni vagy köteles az első hozzászólásodat, nem kezdhetsz újat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25693) DjKoxi válasza Sanyyka (#25691) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A plazmán én is mindig kinagyítottam a fekete sávokat, úgy, hogy a képarány semmit sem torzult.
Ma is ugyanígy tennék, mert nekem így tetszik, így szeretem nézni.

(#25694) BBéci válasza DjKoxi (#25693) üzenetére


BBéci
titán

Senki nem említett képarány torzulást.
Ha nagyítod, az már nem natív full HD és pont. Aki nem látássérült, annak ezt nem kell magyarázni, mert egyértelműen, tisztán észrevehető. Csökken az élesség és elvesznek az apró részletek. Feleségem a letterbox tévéadást sem engedte nagyítani, mert zavarták az előbb leírtak. Amikor SD tévéadást küldök a vetítőre, azt sem teljes vásznon nézem, mert durván szar a minősége.
Bocs, de piszkosul fel vagyok húzva!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25695) DM-Fan válasza DjKoxi (#25693) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nyilván mindenki úgy nézi, ahogy neki tetszik, ebbe senkinek semmi beleszólása nem lehet!

De azt tudomásul kell venni, hogy a képminőség a zoom-olással erősen romlik, hiába arányhelyes a zoom. Minél jobban zoom-olsz, annál jobban romlik a minőség. Ezt könnyű belátni: a fullHD felbontás 1:1 pixel mapping esetén adja a legjobb képet, vagyis a fullHD videóanyagban a TV minden egyes pixelére megvan az adott információ. Könnyű belátni, hogy ha belenagyítasz a képbe, akkor a TV a videóanyagban 1 pixelre jutó információt több pixelre szétosztva fogja megjeleníteni, mivel a videó többi része a panelen kívülre kerül (miközben a videó látható részében nem növekszik a pixelszám), ami értelemszerűen minőségromlást, képélességvesztést, a kontúrok pixelesedését fogja eredményezni - ráadásul még ugye képi információt is veszítesz a belenagyítással, nem tud érvényesülni a rendezői/operatőri koncepció sem, ergo a film élvezeti értéke nagyban csökken.

Nem véletlenül szoktunk mindenkit a nagy képátlójú panelek felé terelni, hogy véletlenül se legyen kísértés a képméret zoom-olással való növelésére.

De mondom: alapvetően mindenki úgy nézi, ahogy neki tetszik, de a tény ettől tény marad: a minőségi TV megkívánja a minőségi anyagot, amibe belenagyítva pontosan azt érjük el, mintha eleve SD-anyagot küldenénk a TV-re. Ez laikus számára is teljesen egyértelműen látható, pontosan ugyanaz a jelenség, amikor egy jpg-be elkezdesz folyamatosan belenagyítani - a saját natív felbontásán túl, persze. Az eredmény: egyre pixelesebb, részletszegényebb kép.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25696) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség!

E550-nél, ha pc-ről játszom a 3D-s filmeket HDMI (1.4)-n át, akkor a TV melyik aljzatába tanácsos bedugni a HDMI kábelt?? Sima, DVI, ARC?
Vagy tök mindegy?
És a PC-n a videókari képernyőfrissítési frekijét a TV felé mennyire kell venni? Alapból nekem 1920x1080 60hertz-en küldi ki. asszem van ott 23 és 24hertz is. Vagy ez is mindegy? :)

(#25697) DM-Fan válasza Rotor82 (#25696) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Valamelyik HDMI-be, természetesen. Azon belül kb. mindegy. Az ARC jelölésű aljzat csak annyiban tér el, hogy ott van Audio Return Channel is, vagyis a TV a saját hangját képes átküldeni a HDMI-n a PC-d felé, de ennek jelen esetben nyilván nem volna értelme. Ezt azért találták ki, hogy ha AV-erősítővel kötöd össze a TV-t, akkor a TV-hangjának továbbításához nincs szükség másik kábelre (pl. optikaira), elég pusztán az amúgy is szükséges HDMI-kábelt bekötni az erősítő és a TV közé.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25698) DjKoxi válasza BBéci (#25694) üzenetére


DjKoxi
senior tag

3m-nél közelebb soha nem ültem az 50"-os plazmához. Nagyon kicsi volt a kép a fekete sávokkal. A szemem nem rossz, videofil nem vagyok, egyszerűen többet ér nekem a nagyobb kép. Miért annyira elítélendő ez?

Ha kisebb képet vetítesz mint a vászon, akkor mit csinálsz a fehér részekkel?

DM-Fan - mindezeket tudom, romlik a minőség ( ha tartod a fullHD nézési távolságot csak akkor veszed észre ).
Alig mertem ezt is beírni, mert látom mi a reakció rá.

[ Szerkesztve ]

(#25699) Cha-b válasza DjKoxi (#25698) üzenetére


Cha-b
senior tag

befesti feketére :) Mégis mit csinálna, gondolom semmit, csak nem arra fókuszál műsornézés közben.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#25700) BBéci válasza Rotor82 (#25696) üzenetére


BBéci
titán

Mindig az éppen lejátszott filmével megegyezőre kell állítani, ha ez automatikusan nem menne. Ha jól tudom, az XBMC képes rá.

(#25698) DjKoxi
Cha-b válaszolt helyettem. Bár nem ugyanazt, amit megfogalmaztam. :N
Ha nem az ideális nézési távolságban ülsz, akkor tényleg tök mindegy, úgysem látod a full HD lényegét, a sok finom apró részletet. Olyankor javasoljuk a HD-ready megjelenítőket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.