Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Ijk válasza Hsanyika1 (#59000) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ferrari élmény Opel Corsával.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59002) liszi70 válasza Ijk (#59001) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ferrari élmény Opel Corsával."

:DDD

(#59003) hunspikey válasza Hsanyika1 (#59000) üzenetére


hunspikey
őstag

Nekem rögtön az első képen elvérzett az állítás. A bal oldali plazma kép (ZT60) kb 10x annyi sötét részletet oldott fel, mutatott meg, miközben a jobb hátsó ajtókeretben a feketéje még talán jobb is - illetve a kép tónusgazdagsága is szembetűnően jobb.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59004) Hsanyika1 válasza Ijk (#59001) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

:C az én 50st60 nem ghostol 194 üzemóra szép kép, király fekete várom gari kiterjesztés emailt

[ Szerkesztve ]

(#59005) Gicz


Gicz
addikt

St60, gt60 tulajok! Ellenőríznétek nekem a ghostot piros képpel?

Az én fehér logós ghostjaim csak ott láthatók, más szinen, vagy fehéren nem. :F
Pedig tvnézés szinte csak 20 körüli kontraszton történt, és nem ment ugyanaz a csatorna egyszerre 1,5-2 óránál többet?

BBéci: a +9 fényerős hozzászólásban nem irtad h gammát is állított. Minusz sok IRE értékeknél persze h egész más a +9 fényerő. De lehet h valahol irtad h azt is beállította csak átsiklottam felette:S

[ Szerkesztve ]

(#59006) Dorian válasza Gicz (#59005) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább a szín világosság-értéke számít, nem maga a szín, nem? Tehát olyan közepesnél világosabb háttéren látszódik a legjobban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59007) liszi70 válasza Gicz (#59005) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem piroson alig látszik valami, nálam a zöld mutatja meg, ha van ghost.

(#59008) Gicz válasza Dorian (#59006) üzenetére


Gicz
addikt

Igazábol mivel nincs kéznél mindig tesztjpg képes pendrive, a rajzolós appal megyek végig a szineken. Sokkal gyorsabb mint pendrájvot keresni, rámasolni stb. És az alap piros amit ki lehet választani, azon 10x annyira látszik mint az alap zöldön vagy kéken.

(#59009) kovadika válasza Hsanyika1 (#59000) üzenetére


kovadika
őstag

Biztos nagyon objektív cikk: Tudósításunk támogatója a Panasonic ;] Mindenesetre ígéretesnek tűnik.

(#59010) BBéci válasza Gicz (#59005) üzenetére


BBéci
titán

Nem írtam egyenként mind a 64 (ha jól számoltam) csúszka értékeit, abban igazad van. De egyértelmű, hogy a kalibrálás az összeset érinti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59011) Gicz válasza BBéci (#59010) üzenetére


Gicz
addikt

Arra emlékszem h azt irtad h csak beállította a kontrasztot meg a fényerőt, a többit nemtudommikor fejezi be.... Ezért gondoltam h más nem volt állítva.

(#59012) BBéci válasza Gicz (#59011) üzenetére


BBéci
titán

Fussunk neki még egyszer! :)
A tesztkészüléken állított, mért János 44-es kontrasztot és +9 fényerőt a teljeskörű kalibrálás során.
Az enyémen csak egyszerű fehéregyensúlyt állított, mert még új.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59013) liszi70 válasza kovadika (#59009) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Tudósításunk támogatója a Panasonic"

A jövő-t kell segíteniük egy kis marketinggel, nem a menő-t! :)

(#59014) Hsanyika1 válasza Gicz (#59005) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nincs ghost, több színel néztem közelről most meleg panel!Szerintem tedd tru cinema mód 60-70 kontraszt ne félj tőle hagy menjen!Fényerő 0 A ghóstodad nézd már meg így!Látszik?

(#59015) Gicz válasza BBéci (#59012) üzenetére


Gicz
addikt

Áh, világos, bocsi mindenkitől a sok flelsleges hozzászólásért a témában, it was my bad.... :B

(#59016) kolosszus87 válasza Hsanyika1 (#59000) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ez még így fényképről sem focizik egy ligában a ZT60-al, persze határozottan előrelépés ez az lcd világban, szerintem nagyobb és többet érő mint a 4k, de ennek is kell még 2-3 év fejlesztés mire tényleg plazmás képminőséget hoznak ki belőle. A Pana legalább kamatoztatni tudja a plazmagyártásban megszerzett tudását, ha sajnos a gyártást be is fejezi, ha összejön neki ez a technológia egyből a legjobb lcd-ket fogják gyártani.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#59017) Gicz válasza Hsanyika1 (#59014) üzenetére


Gicz
addikt

Igen! Piroson. A többin alig, fehéren szinte semennyire.

(#59018) Hsanyika1 válasza Gicz (#59017) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nincs baj csak szerintem 20 kontraszt kicsi adj neki 60-70 kontraszt hagy menjen zoomolva logó nélkül.

(#59019) nuke7 válasza hunspikey (#59003) üzenetére


nuke7
veterán

pont ezt néztem én is.. :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#59020) Norbi 72 válasza nightshadow (#58930) üzenetére


Norbi 72
veterán

Még nem adták fel,késöbb jönnek az új modellek:[link]

(#59021) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

ST60-hoz szeretnék egy media lejátszót és egy nas-t, mert lecserélném a jelenlegi htpc-met.
Milyen kombót ajánlanátok ami még éppen ki tudja szolgálni az st60-at? Azért itt kérdezem mert az ST60 a kiinduló alap, persze szeretnék itthon streamelni is, meg torrent futna mindig. WD Live Streaming meg Mede8er MED600-at ajánlották már. Az jó? És NAS? Vagy utóbbi tv szempontjából tök mind1? :R

(#59022) BBéci válasza bigdady (#59021) üzenetére


BBéci
titán

Ezt inkább a másik topikban vesd fel, ahol amúgy is szoktál kérdezősködni. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59023) Ispy válasza bigdady (#59021) üzenetére


Ispy
veterán

Ha nem kell 3D, akkor WD, egyébként MED.

A tv szempontjából mindegy a NAS, nekem Synology van, itt van a topikja, segítenek, ha van kérdésed.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59024) bigdady válasza Ispy (#59023) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#59025) charg


charg
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 50GT60 plazma tv-t, és lenne pár kérdésem.

Csak 2 év garanciát adnak rá mindenhol?
Megvásárláskor érdemes megnézni még az üzletben, hogy van-e rajta hibás pixel vagy inkább webshopban rendeljem meg és ha gond lenne vele akkor 3 napon belül visszavihetem?

Egyébként szerintetek melyiket érdemes venni?:
50GT60 vagy 55ET60E

Szóval élmény szempontjából melyik számít jobban? Képátló vagy képminőség?
(Tudom 55ST60 lenne az ideális, de azt már nem lehet kapni.)

Ja és még egy: A plazma értéktartóbb?

[ Szerkesztve ]

(#59026) MasterMark válasza charg (#59025) üzenetére


MasterMark
titán

Webshopból 8 nap az elállási jog.

Switch Tax

(#59027) Laci13


Laci13
tag

ST60-nak maga plazma vibrálása lehet nagyobb mértékű mint Pana G20-?
ST60 kezeli külső 2.5" hdd külső áram forrás nélkül meg tudja hajtani?

(#59028) kovadika válasza charg (#59025) üzenetére


kovadika
őstag

Panashopban lehet vásárolni kiterjesztett garanciát. Netes rendelésnél 8 napod van elállni a vásárlástól. Pixelhibát érdemes lecsekkolni. Ha a képméret számít jobban, akkor próbálj 55ST60-at szerezni. Azt az LCD-t felejtsd el, mert az GT-ST képminősége mérföldekkel jobb.
És igen, a plazma minden bizonnyal értéktartóbb, mert leáll a Panasonic a gyártással. A használt készülék árak felmehetnek, míg LCD-kből évről évre jobb modellek jönnek majd, tehát a használtak könnyen vesztenek az értékükből.

[ Szerkesztve ]

(#59029) nuke7


nuke7
veterán

mennyire igaz az st60 input lag mizéria, meg bénább mozgásmegjelenítés..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#59030) Isual válasza nuke7 (#59029) üzenetére


Isual
veterán

Kettő nem függ össze. Játéknál van jelentősége - konzol pl - illetve, ha külön megy a TV-be a képjel és erősítőbe a hangjel, akkor lehet illeszteni kell a kettőt, mert elcsúszik az input lag miatt.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#59031) BBéci válasza nuke7 (#59029) üzenetére


BBéci
titán

Annyira nem béna az ST60 mozgásmegjelenítése, hogy az emberek 99 százaléka észre sem venné, hogy van különbség egy GT-hez képest.

(#59027) Laci13
Szerintem egyik sem vibrál.
Általában meg tud hajtani olyan merevlemezeket, de akad, amelyiket nem. Ki kell próbálni.
Remélem nem merevlemezről akarsz filmeket lejátszani! Ha igen, azt sürgősen felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59032) charg


charg
tag

Még az érdekelne, hogy az üzletben hogyan tudom tesztelni, hogy a tv pixelhibamentes-e?

(#59033) Laci13 válasza BBéci (#59031) üzenetére


Laci13
tag

BBéci
Az jó ha nincs vibrálás St60-nak se.
Akkor átlagos néző 55ST60 és 50GT60 között nem veszi észre különbséget főleg ha nem BD50 nézz?
Ditherzajba van különbség 55ST60 és 50GT60 között 2m- nézve ?
Tudom nem olyan jó belső lejátszó mint rendes média lejátszó csak párszor használnám.

(#59034) BBéci válasza charg (#59032) üzenetére


BBéci
titán

Viszel egy pendrive-ot, amire rámásoltál 6 alapszínű (RGB + cián, sárga, bíbor) 1920x1080 felbontású képet.

(#59033) Laci13
Ha normálisan van beállítva (kalibrálva) mindkét TV, én 2 méterről nem látom egyiken sem a ditherzajt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59035) Isual válasza BBéci (#59034) üzenetére


Isual
veterán

Az RGB nem elég?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#59036) DM-Fan válasza Isual (#59035) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, vigyél minimum 6 színt, ahogy BBéci írta. Én még feketét és fehéret is szoktam mellé tenni, a dead pixelek azon nagyon jól kiszúrhatók. A többi szín a szub-pixel hibák feltárásához ideális, mert azok nem látszanak minden színen. Egyébként sem tart semmiből megcsinálni: Paint-ben kb. 1 perc alatt össze lehet dobni az egészet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#59037) BBéci válasza DM-Fan (#59036) üzenetére


BBéci
titán

Francba, a feketét és a fehéret kihagytam, csak az említett hat színnel vizsgáltam a boltban. :W
Na mindegy, a jelek szerint szerencsém volt, mert használat közben nem vettem észre pixelhibát, persze attól még lehet, hogy van. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59038) nuke7 válasza Isual (#59030) üzenetére


nuke7
veterán

fasza... nekem konzol is van, és külön megy a hang is, nem hdmi-n.
ez egyre rosszabbul fest :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#59039) charg válasza BBéci (#59037) üzenetére


charg
tag

Mennyire nehéz kiszúrni a pixelhibákat a teszt során? Elég csak párszor átfutni a képet minden színnél?

(#59040) nightshadow


nightshadow
veterán

Kipróbáltuk: Panasonic plazma élmény LCD-vel [link]

(#59041) sapex válasza zolee3000 (#57206) üzenetére


sapex
tag

Kinek van 65st60-as tilusu plazmaja,es hogy van vele megelegedve?

[ Szerkesztve ]

(#59042) Isual válasza nuke7 (#59038) üzenetére


Isual
veterán

Input lag Game módban 70-80 ms, ami pont határeset, hogy valakit mennyire zavar konzolnál (PC-nél talán könnyebben kiszúrható), a hangproblémára meg lipsync funkcióval orvosolható. Ha nagyon tartasz az input lag-tól konzolozás miatt, akkor nincs jobb módja, hogy megnyugodj, minthogy elmész a konzoloddal és kipróbálsz egy ST60-at.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#59043) lcee79 válasza nightshadow (#59040) üzenetére


lcee79
őstag

Én is pont ezt akartam linkelni, kíváncsi lettem volna, ki mit szólna hozzá, de látom már megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#59044) MasterMark válasza lcee79 (#59043) üzenetére


MasterMark
titán

Ebbe a topikba mindig minimum ötször linkelnek minden hírt. :)
Úgyhogy a tied is elfért volna, ne aggódj. :DDD

Switch Tax

(#59045) erdoke válasza MasterMark (#59044) üzenetére


erdoke
titán

Nem értem. Láthatólag többen nem olvassák a topikot, de rendszeresen jönnek, és írnak. :F

A legjobb aláírás a héten

(#59046) salapp válasza erdoke (#59045) üzenetére


salapp
addikt

Sokan vagyunk úgy, hogy gyakran akár egy hétre is elhavazódunk és "kimaradunk", és csak átfutjuk az előző kazal hozzászólást, így be-becsúszhat olyan felvetés, ami már szerepelt pár nappal korábban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59047) hunspikey válasza nightshadow (#59040) üzenetére


hunspikey
őstag

Tegnap este már volt a link - beszéltünk is róla

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59048) Ispy válasza lcee79 (#59043) üzenetére


Ispy
veterán

Én azt szólom hozzá, hogy akkor kell lelkendezni, ha majd 50ST60 áráért kapsz ilyen technológiával ellátott készüléket 50''-os méretben, addig ez lehet, hogy valami, de az is lehet, hogy semmi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59049) Shadowbull válasza liszi70 (#59007) üzenetére


Shadowbull
addikt

kapott karacsonyra a gyerek egy xbox one-t, annak indulaskor zold a hattere, szepen latszik a savosodas meg az is hogy beleegett a ZDF logo :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#59050) salapp válasza Ispy (#59048) üzenetére


salapp
addikt

A Samsungnak nagyon szalad a lettévé szekér, úgyhogy a plazma fronton kialakult közel 0 versenyhelyzetben még az is lehet, hogy akarnak egy kicsit szakítani ezen a területen is az elkövetkező 1-2 évben.
Ebben az esetben beleférne nekik, hogy legyen egy 5xxx-es, egy 7xxx-es és egy 8xxx-es széria, amivel lefednék a plazma vonalat, és még sok valós fejlesztést sem kellene beletolniuk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.