Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) hunspikey


hunspikey
őstag

Bocs lejárt a szerk idő - de még egy kis adalék akik szintén teszt betegségben szenvednek ahelyett hogy filmet néznének.

Így kell szétszedni a TV-d tudását egy filmmel:

LINK

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#60002) st81 válasza DM-Fan (#59999) üzenetére


st81
tag

A popi-nál kiterjesztett állítottam be, de ezek szerint, mind a lejátszón, mind az erősítőn a 16-235 RGB-t kellene beállítani?

(#60003) DM-Fan válasza st81 (#60002) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A BD-k is a limited-ed használják, alapvetően ezt célszerű beállítani, PC-s felszhasználás igényli a fullt. Egymáshoz viszonyíta, átpöccintve a limitedet full-ra valóban úgy tűnik, hogy több a fekete full-ban, de ugyanerre képes a limited is, csak máshogy kell beállítani és ott is eléred ugyanazon feketeszintet úgy, hogy nem buknak be a sötét tónusok sem. Ne abból indulj ki, hogy szimplán átkapcsolva melyik tűnik jobbnak, mert a full így persze, hogy jobbnak tűnik. Hétköznapi anyagokhoz, DVD-khez, BD-khez a limited range RGB kell.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#60004) Dave567 válasza BBéci (#59993) üzenetére


Dave567
addikt

Igen, elolvastam, csak kicsit bosszant a dolog.
Sajnos Plazmát még nem sikerült megtekintenem 3d-ben, jövő héten megyek Pestre, és beugrok az egyik Pana boltba, hátha lesz ahol megtudom nézni.
Egyetlen aktív 3d-s filmbe sikerült belenéznem az is az Avatar és F6400-as Samu tv-n volt, hát nem mondom gyönyörű képe volt, ahhoz képest, hogy Ledtv.

(#59995) MaUser: Ha ismerős itthon lesz, az F5500-at össze tudjuk nézni jobban 3d-ileg, de ő is panaszkodott már rá, hogy a rio madarai a nyitójelenetnél pl. szintén inkább a tv-n belül repdesnek.

Számomra ez is furcsa, hogy előfordulhat ilyesmi, ha aktív 3d-s a tv, akkor legyen már rendesen megcsinálva.
Ne felezze a felbontást, aminek ki kell jönnie az jöjjön is ki.

(#60005) MaUser válasza hunspikey (#60000) üzenetére


MaUser
addikt

Dez óta tudjuk ( ;] ), hogy az 1080p film sorfelbontása az alias elkerülése miatt inkább ennek a fele a gyakorlatban, de dinamikusan változik. Ha nem mozog semmi, akkor néha észre is lehet venni, hogy "kiélesedik" a film. Egyébként teljesen ül amit mondasz, az újabb 4K remasterek a kimentett képek alapján jóval élesebbek.

BBéci: Még mindig azt mondom, hogy a lejátszótól és a filmtől legalább annyira függ a 3D hatás, mint a tévétől.

Mivel ugyanazzal a filmmel tesztelünk (rio, 3d-re szvsz zseniális, főleg az első jelenet), mindenkinél mpc-hc fut, így marad tv difinek. De tényleg nézz meg egy régi ex720-at és szembeötlő lesz a difi az st60-hoz képest. :)

Dave567: Ez ilyen sajnos, de a 3d hatás így is megvan, csak nem olyan intenzív, cserébe nincs szellemkép. Valakivel beszéltünk ennek kapcsán és küldött egy yt samu gyömölcsatás demo-t. Ott igazán érdekes, mert van kifelé is 3d, de csak néha. Semmi sem tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#60006) nuke7 válasza BBéci (#59996) üzenetére


nuke7
veterán

Akkor 2.5-2.7m-re meg jo lenne az 55..? :U
60-on ha nem bluray látom a pixeleket a széleken, iszonyat idegesítő...

https://youtube.com/user/nuke7

(#60007) nuke7 válasza MaUser (#60005) üzenetére


nuke7
veterán

Gépről néztek 3D -t..? :F
Meg is van hiba :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#60008) Gicz válasza nuke7 (#60007) üzenetére


Gicz
addikt

nem akarok flamet, de a 3D az nem 2D képek sorozata? a hatás csak agyban keletkezik. a TV-nek meg csak ki kell tenni egy sima 2D-s képkockát, mint bármikor máskor egy sima filmnél. semmit nem tud hozzáadni/elvenni a hatásból, hiszen az a képkockák nézőpont eltéréséből adódik. tehát maximum az áthallásban lehet különbség ami befolyásolja a hatást. (meg nyilván kontraszt stb különbség is lehet, de a mélység a képkockákon attól még ugyan az marad.)

én itthon st60-on meg LG lm671s passzív tv-n nézegettem, és a hatás teljesen egyforma volt, a 2 kép között nem tudtam volna különbséget tenni csak a 3D hatást figyelembe véve.

egyébként meg PC mivel lenne kevesebb mint egy media player? nincs hozzá távirányító maximum.

[ Szerkesztve ]

(#60009) Dave567 válasza MaUser (#60005) üzenetére


Dave567
addikt

Hát sajnos igen, de idegesítő, na majd megnézem Pana 3d-t is, csak találjak olyan helyet.

(#60007) nuke7: Szerintem azért annyira ne írd le a PC-t, ha van egy jó konfigod, akkor tud olyan jó lenni mint egy médiaplayer.
Ps3-se arra van kitalálva, mégis sokan használják.

(#60010) hunspikey


hunspikey
őstag

Kicsit olyan fura nekem ez az egész 3D kérdés amin itt rugóztok. Nincs meg a Panánál minden árnyalat esetén az 1080 sor - oké és akkor mi van? Ez lenne a legnagyobb baj? Az senkit nem érdekel, hogy úgy amúgy az egész egy nézhetetlen képi világú, művi, erőltetett, bazári, turista-gagyi??

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#60011) wdarty


wdarty
tag

Én 3D-ben játszok... :)) Tridef Ignition-nel.

(#60012) Dorian válasza hunspikey (#60010) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy az egész Hsz-od egészével egyetértek.
De itt kell megjegyezni, hogy eddig itt pont emiatt volt szokás lenézni a passzív technológiát (LCD-k 3D-jével szembeni fő érv) meg a felezett felbontású verziókat. Kicsit olyan, mintha visszaütne a boxzsák :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#60013) nuke7 válasza hunspikey (#60010) üzenetére


nuke7
veterán

ezen szerintem már mindenki túllépett. Vagy látja a pana "csalását" vagy nem, ennyi.

Az meg, hogy tetszik-e a 3D az tényleg egyéni ízlés kérdése - lehet, hogy a te álomnőd nekem nem annyira jön be - nem fogounk összeveszni rajta. :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#60014) bigdady


bigdady
nagyúr

Panashopban vásároltam 11.16-án a 4 év gari miatt. Másnak sem küldtek semmit azóta sem? :U

(#60015) Dave567 válasza hunspikey (#60010) üzenetére


Dave567
addikt

Szerintem sokkal másabb a látvány 3d-ben mint 2d-ben, voltunk moziba megnéztük a Thor 2-őt 3d-ben, ami tudni illik Fake 3d, de a látvány akkor is lenyűgözött.
Kérdezem én, Avatar sima 3d-s Mozi valami fenomenális volt, ott tényleg ki jöttek a dolgok, mondjuk meg veszem Blu-Ray-ben, és nem azt a hatást kapom mint a mozikba, mert sokan leszólták, hogy egyáltalán nem olyan mint a Moziba volt, és ezt kimerik így adni, aminek ugyan annak kéne lenni-e?
És ne legyek kemény? :D

(#60012) Dorian: Igazad van, ez egy picit így elszomorít, és felteszem magamnak a kérdést, na akkor vajon melyiket vegyem?
Mert SD-t amúgy se nézek, még tv-m sincs, de inkább a Játékokra, Blu-ray-re, meg a 3d-re akarok rá gyúrni, nehéz a választás, mert rengetek tv van. :K

[ Szerkesztve ]

(#60016) nuke7 válasza Dave567 (#60015) üzenetére


nuke7
veterán

az avatar az kb. pont jobb mint moziban, mert moziban passzív a 3d.. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#60017) Gicz válasza nuke7 (#60016) üzenetére


Gicz
addikt

de a mozis passzív 3d nem felezett felbontású, és nem is vibrál emiatt jobb mint az aktív 3d otthon a plazmákon.

(#60018) st81 válasza DM-Fan (#60003) üzenetére


st81
tag

Köszi az infót! Még egy kérdés a színprofillal kapcsolatban: a thx cinema-t használom, ez esetben is 0-ra kellene levenni a képélességet ? 50 a gyári beállítás.

(#60019) Dave567 válasza nuke7 (#60016) üzenetére


Dave567
addikt

De ott még is jobban kijönnek a dolgok.

(#60017) Gicz: Ez így van, mondjuk ahogy írtam, meg kell néznem a Pana 3d-s képi világát, mert az F6400-as ledtv-n aktív 3d-be nem volt gond.

(#60020) mayday00 válasza bigdady (#60014) üzenetére


mayday00
őstag

Semmi :( Neked már kellett volna jönni a kiterjesztett garinak letelt a 60 nap . Mit csináljunk? Hogy bizonyítsuk, hogy elküldtük a emailt? Szerintem nem lehet bizonyítani..Hétfőn próbálsz velük beszélni?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#60021) MasterMark válasza Dave567 (#60019) üzenetére


MasterMark
titán

Viszont nincs olyan mélysége mint TV-n.

Switch Tax

(#60022) bigdady válasza mayday00 (#60020) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem. Varok tovabb. 2 évük van :)

[ Szerkesztve ]

(#60023) mayday00 válasza bigdady (#60022) üzenetére


mayday00
őstag

Vársz tovább? Minek? Letelt a 60 nap! Nekem is 3-4 nap múlva letelik.Ha nekem nem jön meg rohadt mérges leszek.. :W Megetetem velük a saját...sz...kat..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#60024) bigdady válasza mayday00 (#60023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen 60 nap?

(#60025) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Pana ut50 -hez keresek 3D szemüveget.

A méredgrága TY-ER3D4ME -hez nincs kedvem.

Erről vagy erről van vélemény? A samsungra a medi marktban azt mondták, hogy RF tehát nem kompatibilis a pana bluetooth -al...... ami szerintem baromság.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60026) mayday00 válasza bigdady (#60024) üzenetére


mayday00
őstag

Regisztrációtól számított 60 napon belül kell hogy küldjék a kiterjesztett garit.

NeoPlazma 42ST60 / 50ST60 televíziók
4 év (2+2 év) garanciával
Ha 2013. november 15. és 2013. december 30. között Panasonic TX-P42ST60 és TX-P50ST60
televíziót vásárol, akkora 2 év teljes körű Panasonic garancia mellet, most 2 év kiterjesztett
Video-Part garanciával* ajándékozzuk meg!

5. A regisztráció után, 60 napon belül küldünk egy új jótállási jegyet, amely igazolja a 2+2
éves garanciát.

Nálad letelt a 60 nap már, nekem most fog pár nap múlva.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#60027) erdoke válasza mayday00 (#60023) üzenetére


erdoke
titán

"Ha nekem nem jön meg rohadt mérges leszek.. "
Remélem, betáraztál tamponból, és nem lesz gond. ;) Ahogy azt is, hogy utána lenyugszol egy kicsit. Mi valahogy kihúzzuk azt a pár napot. :))

A legjobb aláírás a héten

(#60028) Cha-b válasza mayday00 (#60023) üzenetére


Cha-b
senior tag

Szoktak késni a kiterjesztettek elküldésével, nem kell sza.ni. Max nem 60 nap alatt kapod meg hanem 72... olymind1, feldolgozás után kb egyszerre fogja megkapni mindenki.

CSAKAKISPEST!!!!

(#60029) Heffi válasza cintula187 (#60025) üzenetére


Heffi
őstag

Első nekifutásra elég egy ilyen is.

A samu 4100, 5100-as szemüvegei a Pansonic 2012-13 plazmatévéivel működnek.

[ Szerkesztve ]

(#60030) cintula187


cintula187
addikt

Tehát az RF meg a bluetooth ugyanaz?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60031) BBéci válasza Dorian (#60012) üzenetére


BBéci
titán

A passzív tévék felezését minden pillanatban, minden képterületen látni, mert csak minden második sor ad képet, a köztesek feketék. A Pana plazmákon, csak bizonyos esetekben, ha direkt arra figyelsz, lehet észrevenni a felbontás csökkenését. Ezt a saját tévéden ellenőrizheted.

(#60015) Dave567
Nem értem, miért akarsz annyira rágyúrni a 3D-re? Már egyértelműen megy ki a divatból, a egyik legnagyobb tévégyártó (Vizio, [link], USA piacvezető) bejelentette, hogy nem gyártanak több 3D tévét. A mozik is panaszkodnak, egyre többen választják ugyanannak a filmnek a 2D változatát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60032) Heffi válasza cintula187 (#60030) üzenetére


Heffi
őstag

A BT is egy RF technológia.

[ Szerkesztve ]

(#60033) MasterMark válasza cintula187 (#60030) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ugyanaz. A wifi is RF.

Switch Tax

(#60034) Heffi válasza MasterMark (#60033) üzenetére


Heffi
őstag

Minden BT RF, de nem minden RF BT :D

(#60035) MasterMark válasza Heffi (#60034) üzenetére


MasterMark
titán

Igen. :)

Meg a mikró is RF. :D

Switch Tax

(#60036) nuke7 válasza Gicz (#60017) üzenetére


nuke7
veterán

& (#60019) Dave567
nekem is és barátnőmnek is jobban tetszett a 3D az 50GT50-en, mint moziban.
nem tudom, hogy ti mit csináltok rosszul :F

(#60031) BBéci :O pedig én még csak most jönnék bele :(((

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#60037) cintula187 válasza MasterMark (#60035) üzenetére


cintula187
addikt

Tehát az a samu RF együtt működik a Panámmal? Hozzávéve azt is hogy különböző márkákról van szó?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60038) Heffi válasza cintula187 (#60037) üzenetére


Heffi
őstag

Amikor 50-es szériájú készülékem volt, vettem 4 db-t a korábban linkelt 4100-ból. ST50, ST60, GT50,GT60-al próbáltam, működnek, és au UT-vel is fog.

(#60039) cintula187 válasza Heffi (#60038) üzenetére


cintula187
addikt

Hála az infókat. HA mégsem kommunikál vagy befájdul a fejem legfeljebb visszahozom médiába.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#60040) M_AND_Ms válasza cintula187 (#60037) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen.
2011-től kezdve létezik egy közös 3d szemüveg szabvány. Ennek megfelel a pana és a samu is.
Az rf itt egyenlő a bt-vel és annyit tesz, hogy nem infra.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#60041) Dave567 válasza BBéci (#60031) üzenetére


Dave567
addikt

Elfelejtettem oda írni, hogy egyrészt igazad van, a passzívnál elég durván látni a vízszintes csíkokat, ahhoz, hogy eltűnjön elég távol kell ülni a tv-hez, de ott már elveszik a HD hatás.

Nem értem, miért akarsz annyira rágyúrni a 3D-re? Már egyértelműen megy ki a divatból, a egyik legnagyobb tévégyártó (Vizio, [link], USA piacvezető) bejelentette, hogy nem gyártanak több 3D tévét. A mozik is panaszkodnak, egyre többen választják ugyanannak a filmnek a 2D változatát.

Számomra ez egy teljesen Új világ, engem elámít ha mondjuk a Moziba a pofámba jönnek a dolgok.
Nekem még egyáltalán nem fog ki jönni a divatból, jobban érdekel mint mondjuk a 4K.
Ha megyek néha moziba, akkor se a 2d-t választom már, amikor itthon is megtudom nézni 2d-ben.

(#60036) nuke7: Nem láttam még Plazmát 3d-ben, de jövőhéten megyek Pestre, mindenképpen megnézem.
Nekem csak az a bajom, hogy írtátok ez is felezi a 3d-t, csak nem úgy mint a passzív, tehát nincsenek vízszintes sorok.

[ Szerkesztve ]

(#60042) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ma voltak nálunk ismerősök és még nem láttak 3D-s tv-t. Samsung PS 51E6500-am van. Csak sbs 3D van nekem, Sammy kalandjaira emlékeztem, hogy látványos a térhatása.
Ha ettől jobban kijönne a kép akkor a hátam mögé kéne néznem durván fogalmazva, pedig ez csak a művi 3D-nek a művacak hamisítása.

(#60043) nuke7 válasza Dave567 (#60041) üzenetére


nuke7
veterán

:)) rohadtul nem ugy felezi mint a passzív, ezt is írták többen

https://youtube.com/user/nuke7

(#60044) MaUser válasza nuke7 (#60007) üzenetére


MaUser
addikt

Az égadta világon semmi difi nincs közte 3D hatásban, ha nem cseszte el a releaser. Képminőségben ellenben annál inkább a madvr miatt, ha ki tudod szolgálni videokártyával. :K

S2000ES helyett lett S9000ES, mert előbbinek egyszerűen nincs létjogosultsága ma már, hangban meg utóbbi jóval előbbre jár.

Dave567: Passzívnál sem megy az ember a falnak a felezéstől. Aktívnak is van ezer hibája. Egyébként pedig tényleg ne törődj vele, egy év múlva nulla 3d filmet fogsz megnézni. Egyszerűen kicsi a tv ehhez és baromira unalmas is egy idő után a vacakolás a szemüveggel (nem lehet benne normálisan kajálni, stb.)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#60045) nuke7 válasza MaUser (#60044) üzenetére


nuke7
veterán

... Egyébként pedig tényleg ne törődj vele, egy év múlva nulla 3d filmet fogsz megnézni. Egyszerűen kicsi a tv ehhez és baromira unalmas is egy idő után a vacakolás a szemüveggel (nem lehet benne normálisan kajálni, stb.)

szerintem meg tök jó, és ezért is vettem nagyobb tv-t, nekem tetszik :P

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#60046) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!

Tudnátok ajánlani pár plazma tévét, ami:
-150 ezer Ft alatt/körül van
- nem Samsung
- jáétkhoz valamiylen szinten ideális
- full hd
- legalább 42 col (nem kell feltétlenül nagyobb)

Haveromnak kéne ps4-hez, leginkább fifához kell, nem kell olyan eszeveszett válaszidő. Tudom, hogy sok esetben játékhoz ideálisabb lehet az lcd/led, de nagyon zavarja őt a fekete szín világítása, és állítása szerint a képcsöves tévéjén jobban néz ki mint lcd-n (az árnyékok nem világítanak stb), ezért inkább szerintem neki a plazma lenne ideális.
Egyelőre LG 50PN6500nézegettem, de ha van jobb választás légyszi segítsetek :)
Üdv :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60047) Heffi válasza GeryFlash (#60046) üzenetére


Heffi
őstag

Én másodkézből a 42"ST50-t céloznám meg 150 körül a haverod helyében. Persze csak ha lehet kapni. Én a múlkor ebben az árkategóriában szereztem egyet ismerősöm számára.

Látom már ST60-t is hírdetnek 180-ért 1 pixelhibával, de ez a típus az imputlag miatt hardcore játékra nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#60048) StLui válasza MaUser (#60044) üzenetére


StLui
veterán

3D leszólása olyan divat lett mint régebben a "én már csak NatGeo-t nézek, nem azt a sok szemetet" holott ha jobban megnézzük az, vagy az ahhoz hasonló adók is tele vannak sok szeméttel.
Nekem is tetszik, moziba is csak az miatt megyek. Amúgy ráér otthon is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#60049) GeryFlash válasza Heffi (#60047) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hát használt dolog nem játszik, kéne áfás számla stb. LG 42 PN450B-ről nem tud valaki nyilatkozni? Esetleg más 150 ezer ft körüli plazma?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#60050) nuke7 válasza GeryFlash (#60049) üzenetére


nuke7
veterán

sztem a pn6500-at vegye, nem annyira jó, de plazma, 50" - játékra sztem oké :U

(#60051) Dorian : nálam tv- adás olyan 6-7 éve nincsen :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.