Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Ijk válasza DjKoxi (#26848) üzenetére


Ijk
nagyúr

400k-ról indul egy normális projektor, legalább 100k a vászon.
Hidd el ha 300k-ból egy jó vetítőt lehetne építeni, akkor nem haboznék.

gyiku: Pedig egy sima sztereó rendszer is rengeteget dobna a film élményen. El sem tudom képzeni hogy egy felsőkategóriás plazmán házimozizok, miközben a beépített izéket használom.

fityere: Ennyi pénzért nem kapsz jobb tv-t jelenleg újonnan.

Viktor81:Pedig filléres dolgok ezek. Megoldás egy 5-10k-s hdmi kapcsoló, de ugye az megint egy plusz eszköz, plusz kábelek. Annak is örülnénk ha végre egy rendes médialejátszó kerülne a készülékekbe, a millió haszontalan okostévé funkció helyett.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26852) Viktor81 válasza Ijk (#26838) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ez valoban erthetetlen. Inkabb novelni kellett volna a mar meglevo 4 db-ot, mint csokkenteni...
Nekem is van egy 7.1-es Yamaha rendszerem, amin nincsen HDMI, de nem fogok min. 200 ezret rakolteni csak azert, hogy legyen lehetoseg "atfuzni" a digitalis jelfolyamot...

(#26853) dgyuri0123 válasza batagy (#26847) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Attól, hogy HD Ready, még a 1080p nagyon is szép rajta, ne aggódj.

(#26848) DjKoxi: Bocs, de nincs igazad. Egy 300-e Ft-os projektor fele annyira sem élvezhető, mint egy csúcs TV.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#26854) fityere válasza Ijk (#26851) üzenetére


fityere
senior tag

Akkor ha jól értem jó tv ez.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#26855) t256 válasza batagy (#26847) üzenetére


t256
őstag

Én arra számítottam, hogy FullHD felbontást kap az X széria is. így, hogy is mondjam, mintha nem csináltak volna semmit a Panánál csak X50-ből X60 lesz.

Ha egy 1080P blu-ray filmet tökéletesen megjelenít, akkor lényegtelen a felbontás. Úgy is 42X50-et akarok venni.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#26856) dgyuri0123 válasza fityere (#26854) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Teljesen vállalható darab. 100x annyit ér, mint egy ratyi LCD, ami drágább is.

"csak a zene van"

(#26857) z123456789 válasza fityere (#26854) üzenetére


z123456789
addikt

Aszongyák jó, de az a 3év garancia kamuszagú.

(#26858) Gabesz26 válasza t256 (#26855) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Az S60 az 3D nélküli full HD felbontású lesz...

Sztem az idei Pana modellkínálat sokkal inkább lefedi az igényeket, mint a tavalyi (az egyes típusok méretválasztékra ez pont nem igaz, mert az lehetne jobb is...)

(#26859) Ijk válasza t256 (#26855) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó hogy megtartják az X-es szériát. Legtöbben úgy sem tartják be a nézési távolságokat, és általában elég a kisebb felbontás. Kispénzűeknél a 42X50 "lcd gyilkos", más kérdés hogy kevés a tudatos vásárló, pedig az egyik slágercikknek kellene lennie.
Mai napig nagyon meg vagyok elégedve az elődjével a 42X20-al. Egyedül azért gondolkodom a cserén mert egy 50"-os UT50 esetlegesen 200k-ért már nagyon csábító lehet. Persze még jópárszol így is átrágom a kérdést, hogy lesz-e csere.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26860) fityere válasza z123456789 (#26857) üzenetére


fityere
senior tag

Nem innét veszem csak linkeltem.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#26861) vendingo


vendingo
veterán

Mi a vélemény a p46g15e panaról?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26862) dedy70 válasza vendingo (#26861) üzenetére


dedy70
tag

Majd 4 éves modell, én biztosan nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#26863) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Felejtse el az LCD-t, jegyezze meg az IGZO-t [link] Itt a Samsung teljesen újfajta tévéje [link]

[ Szerkesztve ]

(#26864) erdoke válasza DjKoxi (#26848) üzenetére


erdoke
titán

Van itthon egy hasonló kategóriás 720p-s DLP projektor alapnál eggyel jobb vászonnal, kb. az 55ST50 ára a cucc (~350e). Én egyetlen filmet tudtam rajta megnézni, sokkal inkább a plazma. Nagy, de cserébe igencsak fos. Jól elvan a garázsban…

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26865) milszab válasza Ijk (#26851) üzenetére


milszab
senior tag

És miért is nem jó, vagy elég 1 proji? Nem jók a színek vagy mi? Mer 2méter széles tv-t nem hinném hogy tudnék venni, az 5méteres nézési távomhoz. :)

(#26864) erdoke

És milyen messziről nézted, hoyg szarnak láttad? Meg mi volt benne szar???

[ Szerkesztve ]

(#26866) Ijk válasza milszab (#26865) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért mert egy 300k-s projektor meg sem ugatja egy 300k-s plazma képminőségét.

Csodát nem tudtok tenni, magasabb igények kielégítése többe kerül. 5m-es nézési távolság magas igény, a 300k-s keret meg kevés a kielégítésére. Vagy szerinted azért veszünk ennyiből plazmát mert idióták vagyunk, és nincs szükségünk a nagy képátlóra?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26867) nuke7 válasza Ijk (#26866) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#26868) rappit4 válasza z123456789 (#26842) üzenetére


rappit4
őstag

Képeket nézel vele? :D

(#26869) DjKoxi válasza Ijk (#26866) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nagyon kíváncsi lennék egy teszt eredményére. 100 embert párosával leültetnék a nappalimba filmet nézni. Először egy samsung PS51 E6500-on aztán a film felénél leengedném a vásznat, bekapcsolnám a vetítőt.
Hidd el, mintha más filmet néznél!
Nem akarok senkit sem téríteni, a saját tapasztalatomat írtam le.

Erdőke : Nem tudok erre mit mondani. Nem vagyunk egyformák. Tedd ki a garázsba a projektorodat, és ülj 1 m-re a 16:9-es 50"-os plazmához 21:9-es képarányú filmnél. Aztán gondolkozz el azon, hogy a hangfalaidat milyen közel kell egymáshoz tenni ilyen nézési távolságnál.

(#26870) erdoke válasza milszab (#26865) üzenetére


erdoke
titán

A fekete és a kontraszt hiánya a legszembetűnőbb, az csak külön keserű pirula, hogy durván érzékeny ék bizonyultam a szivárványra. Kb. 2 m széles képet néztem úgy 3-3,5 méterről.
Azt hozzá kell tenni, hogy láttam már alacsony reflexiós, szürke festékkel kikent nappaliban, épített vászonra vetített mozit, és baromi jó volt az élmény. Viszont 2 milla volt csak a proji és a vászon, és az a szürke nappali... :(((

(#26869) DjKoxi
Egy 60E550 kb. 350e Ft, és fényévekkel van jobb kalibrált képe, mint a hasonló áron kihozható projektor + vászon kombinációnak. Az 1 m-es durva túlzásod pedig már nem tartozik az elfogatható érv kategóriába. :U Konkrétan 60"-nél a 3 m teljesen jó.
Én értem, hogy a te igényszintedbe a fekete szín megjelenítésének, a sötétebb jelentek részletességének teljes hiánya, ill. a leggagyibb LCD-ket súlyosan alulmúló kontraszt simán belefér, de mások igényességét nem feltétlenül kellene oda degradálni...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26871) Pro Koryak válasza Ijk (#26866) üzenetére


Pro Koryak
addikt

már bocs, de Ízlések és pofonok.

pl én meg voltam elégedve a 720p lcd projival is. leginkább a fekete megjelenítésében voltak hiányosságai, de az is csak akkor volt feltűnő, ha nem volt jelen világosabb szín.

azért a ~100"-os vetített kép sok mindenért kárpótol hidd el.

azért használtan már elég jó projikat lehet kifogni.

(#26872) Ijk válasza DjKoxi (#26869) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 100-ból 60 ámulna 40 kapásból csóválná a fejét a gyenge kép miatt. A 60 emberben meg néhány film után kezdene el motoszkálni, hogy még egy gyengébb LCD monitoron is jobb a kép, hiába a nagy képátló.
500k-ból már lehet olyan vetítőt telepíteni, aminek ugyan még mindig gyengébb a képminősége mint egy belépő plazmának, de a képátló kárpótol.
Meg kell húzni egy szintet a képátló-képminőség függvényben, egy 200k-s projektor, és egy 50" VT50 már eléggé a két szélsőséget képviseli, vagyis a legkevesebb ember számára jó választás. (Mondjuk a VT50 még messze nem annyira szélsőség mint egy olcsó projektor, valami túlárazott LCD jobb példa lenne).

Pro Koryak: Használt plazmát is jó áron lehet kifogni. Igaz, kényesebb technológia, használt projektornál meg kezdődhet a móka egy izzócserével 80k-ért.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26873) dgyuri0123 válasza milszab (#26865) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem biztosan lehet úgy rendezni a bútorokat, hogy ne 5m legyen a nézési távolság, hanem kb.3.
Ahhoz a távolsághoz már elegendő egy 50"-os plazma is. Hacsak nem öntött beton a fotel.

"csak a zene van"

(#26874) kovadika válasza Pro Koryak (#26871) üzenetére


kovadika
őstag

Ez nem ízlések és pofonok, hanem tények. Attól, hogy te nagyon jól meg voltál elégedve a projektorral és nagy képátlóval az nem azt jelenti, hogy annak jobb minősége volt.

(#26875) Viktor81 válasza Gabesz26 (#26858) üzenetére


Viktor81
senior tag

Miert erzed szegenyesnek a meretvalasztekot ?
Belepo kategoriaban van minden es ahogy haladunk a csucs fele ugy esnek ki a kisebb kepatloju modellek. Szerinted mennyire eletszeru, hogy VT, ZT szeriabol valaki 42"-ost akarjon venni ?
Lehet, hogy en gondolom rosszul, de ez nagyon jo lepes volt a Pana reszerol.

(#26876) DjKoxi válasza erdoke (#26870) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Igazad van! Vak, süket, és igénytelen vagyok. Ráadásul annyira elvetemült, hogy zoomoltam az általam túl kicsinek tartott 21:9 képarányú filmet egy 50"-os plazmán. Ha 60"os tv-n nézel 21:9-es képet az mennyi is "-ban? Akkor látszik 3m-ről a full HD vagy nem látszik? Nem értem ezt a kettős mércét. De nem is akarom érteni. Mint írtam, nem vagyunk egyformák. Leírtam a tapasztalatomat, a véleményemet. Van akinek hasznos, van akinek nem.

Ez plazma topic, és tv nézésre biztos hogy plazmát vennék 10-ből 10-szer, és minden ismerősömnek ezt javaslom.
De ha valaki csak filmeket akar nézni, 300e Ft-ig is nagyon komoly alternatíva a vetítő. SZERINTEM!

[ Szerkesztve ]

(#26877) DM-Fan válasza hunspikey (#26835) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez abszolút igények dolga. Átlagos TV-műsorhoz valóban nem kell erősítő és sokcsatorna - bár hozzáteszem, hogy a mai TV-k hangja összehasonlíthatatlanul szarabb, mint a pár évvel ezelőttieké. Az első plazmám még úgy szólt, mint az álom, komolyan verte a fadobozos CRT-ket mélységben, dinamikában is, pedig azokban komoly hangsugárzó volt még. A mostani modellek egyszerűen gyermeteg módon, dobozhangon szólnak. Komolyan, még egy híradót is kellemetlen hallgatni rajtuk. Persze, az ilyen műsorok miatt én sem kapcsolom be az erősítőt, de pl. egy Discovery HD-re kapcsolva már azonnal, ugyanis ezen adók egyrészt 5.1-ben adnak, másrészt meg a tartalom miatt is érdemes.

Azt meg gondolom nem kell ecsetelnem, hogy egy mozifilmnél, koncertfilmnél mennyire sokat tesz hozzá az élményhez az, hogy úgy szól, ahogy a készítők megálmodták (pláne ha BD-t nézel és mellé olyan rendszered van, ami már HD-hangok megszólaltatására is képes).

Van, akinek erre nincs igénye, de zömmel szerintem csak azért, mert vagy még nem hallott komoly rendszeren filmet és tényleg nem érzi, hogy mit képes hozzáadni, vagy pedig azért, mert nagyon is tisztában van ezzel, csak sajnál rá költeni, vagy nem olyan a lakókörnyezete, hogy megtehetné. De kategorikusan nem lehet kijelenteni, hogy ez nem jó, nem kell! Szerintem kb. 50-50%-ban számít a kép is és a hang is egy filmnél. Én nagyon tudom élvezni, amikor odafigyelnek egy keverésre és mesterien el van helyezve térben egy adott szituáció. Jól sikerült bemérnem a rendszerem, tényleg egy külön dimenziót ad a filmnek a hangzás, ha jó. Márpedig mostanság elég jók a HD-keverések, sok esetben még a régi filmek újramasterelt, újrakevert HD-hangjai is kiválóak tudnak lenni.

A HDMI-kkel kapcsolatban: a belépő modelleken már évek óta 2 csatlakozó van, a középszinten 3, a felső kategóriában 4. Nem spórolnak vele (kb. pár tíz forintos alkatrészről beszélünk egy aljzat esetében), hanem ez is marketing: ha többre van szükséged, vedd a komolyabb modellt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26878) DM-Fan válasza rappit4 (#26840) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"A belső lejátszó maximum képnézegetésre jó, ahogy azt DM-Fan is mondta."

Annyival azért kiegészíteném, hogy pl. SD-tartalomra, 50 Hz-es DVD-ről készült DivX/Xvid-re (ahol nincs szükség 24p kadenciára) elegendő lehet. Más kérdés, hogy ki néz ilyet egy komoly TV-n.

batagy: "Én annak örülök hogy HD ready még mindig lesz, TX-P42X60 személyében.

Tudom biztos sokan nem osztják a nézetem, de gondolom ez a szint is teljesen jó, sima TV-zére, DVD nézésre, és 720p MKV-re."

Én abszolút osztom ezt a nézetet! Magamnak már rég nem vennék HD-Ready-t, de a magyar átlag TV- és filmnézési szokásait ismerve szerintem is simán van még létjogosultsága mindig ennek a felbontásnak. Ilyen célra megfelelőbb, mint a fullHD.

fityere: korrekt belépő HD-Ready plazma az X50, ennyi pénzből biztos, hogy nem kapsz ilyen szintű TV-t, sem plazmát, sem LCD-t. A hasonló árú LCD-ket messze felülmúlja. Ha általános felhasználásra kell - ahogy a HSZ elején is írtam -, akkor tökéletes választás! Megveheted bátran, nem nyúlsz mellé vele!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26879) janos666 válasza DM-Fan (#26877) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Voltam nemrég valakinél, ahol el sem akartam hinni, hogy az 50ST50 beépített hangszóróiból szól egy koncert DVD, mert volt olyan minőség, mint egy átlagos <50k aktív hangfal szett átlagos szobákban. Nagyon előnyösen sikerült elhelyeznie a tulajnak a TV-t, magához képest csodát tett az a kis cerregő, simán hozta a régi CRT-k hangzását, amikben még volt hely értelmes méretű hangszóróknak, légtérrel együtt, fával körbevéve.

#26878) DM-Fan

Ha valamit sohasem adtak ki BD-n, de eredetileg 24 képkockával pergett (például keskeny olcsó filmre), akkor a PAL DVD-t visszalassítom 24fps-re, az NTSC DVD-t pedig IVTC-vel nézem (eldobva a cinema pulldown interpolált képkockáit). Bár ez tényleg elég ritka.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26880) DM-Fan válasza janos666 (#26879) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Érdekes, mert amit én hallottam ST50-et, az számomra csalódás volt. Mondjuk igaz, nagy térben volt és eléggé elveszett a hangja, meg az is igaz, hogy az én fülem már eléggé megszokta a jót. Egy BD-koncertet már el sem tudnék képzelni jól beállított hangrendszer nélkül (akár a 2.0 LPCM sávot nézem, akár az 5.1 DTS-HD MA-t), de a filmekhez is nagyon kell, legalább egy minőségi sztereó, de inkább sokcsatorna. Nem az a lényeg, hogy hangos legyen, hanem az, hogy szépen szóljon a legtöbb frekvencián, legyen dinamikája és tónusa - ezt sajnos egyetlen mai elérhető árú TV sem tudja szavatolni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26881) Gabor970 válasza rappit4 (#26840) üzenetére


Gabor970
addikt

ez samsung esetén nem igaz.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26882) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok, szép estét mindenkinek.
Lemaradtam sok mindenről.

Mik a 2013 as új Pana modellek? Valami újdonság van a modellekben? Technológiai újítások?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26883) rappit4 válasza DM-Fan (#26877) üzenetére


rappit4
őstag

Ámen! :R Egy az egybe leírtad, amit gondolok a témáról :D A PX80-as plazmámon simán meghallgattam egy koncertet, olyan jó hangszórója volt. Mondjuk azt nem értem, hogy valaki vesz egy VT50-et és a TV hangszóróján néz filmet, és azt mondja, hogy ha lenne pénze házi-mozira akkor se venne... Ha már veszek egy VT50-et akkor azt azért veszem, mert imádom a minőséget és a filmeket és egy film minőségét a hang is irtózatosan befolyásol. Szerintem az ilyen ember megnézne egy filmet a VT-vel és egy 2millás hangberendezésse DTS-HD anyaggal az levenné az állát és azt mondaná: azt a p***a én ezt a filmet láttam már? :D

(#26884) rappit4 válasza mayday00 (#26882) üzenetére


rappit4
őstag

Képzeld a Panasonic bejelentett egy olyan akciót, hogy az összes 2012-es modell ingyen lesz, de csak 1 hónapig és csak az Egyesült Államokban :Y :Y . Jobb ha most indulsz :K . (Ja és idén sajnos csak HD-Ready plazmák vannak ... :( )

[ Szerkesztve ]

(#26885) milszab válasza dgyuri0123 (#26873) üzenetére


milszab
senior tag

Nagy franciaágyról nézzük a filmeket, nekidőlve a falnak. A szoba közepébe meg csak nem pakolnék be 3-4 fotelt. :) Meg ugye ilyenkor alacsonyabbra is kerülnénk, és úgy meg tökre felfelé kéne nézni!

(#26876) DjKoxi
Csak tv nézéshez én meg tuti nem vennék plazmát. Oda az lcd tökéletes! Dúrva hogy 300-ezres cuccoknál figyelgetni kell nehogy beégjen!

[ Szerkesztve ]

(#26886) DM-Fan válasza t256 (#26855) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én arra számítottam, hogy FullHD felbontást kap az X széria is. így, hogy is mondjam, mintha nem csináltak volna semmit a Panánál csak X50-ből X60 lesz."

Miért kapott volna fullHD felbontást? Ez olyan, mintha azt írnád, hogy azt vártad, hogy az új Astra idén platóval jön ki. Az egy másik kategória! Az X-széria (korábban PX) mindig is HD-Ready volt, ez egy külön kategória, amiről épp előbb írtuk, hogy meg is van a létjogosultsága. Szüleimnél mai napig megy a régi PX80-am, gyönyörű képe és brutálisan jó hangja van mai napig és az általuk nézett műsorok (digitális SD műholdról) még jobban is néznek ki rajta.

Ha belépő fullHD kell 3D nélkül, akkor idén pont kapsz majd ilyet: ott lesz az S60 - abszolút alap, fullHD modell, de már ott lesz benne a WiFi és a smart funkciók is (ha ez szempont).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26887) mayday00 válasza rappit4 (#26884) üzenetére


mayday00
őstag

Troll Off.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26888) rappit4 válasza mayday00 (#26887) üzenetére


rappit4
őstag

Múltkor is mondtam, hülye kérdésre hülye válasz. Úgy látszik rajtad már nem lehet segíteni. :U :W
(#26886) DM-Fan: Nekem is a szüleimnél operál a PX80 :K .

[ Szerkesztve ]

(#26889) DM-Fan válasza DjKoxi (#26876) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sajnos én sem értek egyet veled! Bizony 300 eFt-ból csak olyan vetítő jön ki, ami sem feketeszintben, sem kontrasztban, sem általános képminőségben/színhűségben a közelébe sem ér akár egy UT50-nek sem. Tapasztalat. :(

A nagy képátló csak egy dolog. Sok embert ez már levesz a lábáról és nem érdekli, hogy milyen minőséget néz (lásd a belezoom-olást a 2.40:1 arányú filmekbe, csak hogy nagyobb legyen a látott kép). Sajnos sem LCD-s, sem DLP-s projektorból nem kapsz minőséget 300 eFt-ból és akkor még nem beszéltünk arról, hogy a vászonnak mekkora szerepe is van az élethű képvisszaadásnál. Márpedig a jó vászonnak nem lehet alternatívája a fehérre festett fal, vagy egy simára vasalt lepedő. Bizony az is zsebbenyúlós téma.

Nem meghazudtolni akarlak: fel lehet építeni hobbiszinten 300 eFt-ból egy vetítős rendszert, de az vitathatatlan, hogy képminőségben ez messze el fog maradni még egy átlagos plazmától is, nemhogy a jobbaktól és az egyetlen plusz, amit ad, az a nagy képméret, amit viszont egy TV-nél is meg lehet oldani a közelebb üléssel és még a környezetet sem kell drasztikusan átalakítani miatta (gondolok itt a falak sötétre festésére, a redőnyözésre, a vászon- és projektor felfúrására, stb.).

Azt viszont egy percig sem vitatom, hogy sokkal nagyobb élményt tud nyújtani egy filmnél egy 80-100"-os vetített kép, mint egy 50"-os plazma, de ennek alapfeltétele a jó vetítő + jó vászont + megfelelően kialakított környezet. Ez egy külön szakma.

[ Módosította: CoolMan ]

Get Moded!

(#26890) Kernel válasza t256 (#26855) üzenetére


Kernel
nagyúr

...mintha nem csináltak volna semmit a Panánál csak X50-ből X60 lesz.

Ha megcsinálnák legalább 1024-ről 1366-ra, azt én tudnám díjazni, mert az 1024 számomra zavaróan pixeles.

De talán nem is akarják, mert az már túl jó lenne, és többen inkább azt választanák, a drágábban eladható full HD rovására.

Mielőtt valaki ellentmondana, most ne menjünk bele a távolság kérdésébe, mert tegyük fel, hogy egyrészt túl jó a szemem (ami nyilván nem gond) és mondjuk több helyről is nézem, az egyik pozíció közelebb van, a másik távolabb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#26891) janos666 válasza mayday00 (#26882) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sarkítva és tömören megkapjuk újra a 2012-es szériát, átnevezve 60-asra, csak eltűnik a GT és pár képátló, de lesz 60", és egy új modell új panellel, ZT60 néven, valamint kicsit fel lesz újítva a képfeldolgozó hardver és szoftver a régi paneleket továbbvivő modelleken (lesznek új smart szolgáltatások és talán picit jobb jobb lehet majd a színkezelés), továbbá papíron nő 500-al a Focused Field Drive Hz értéke, bár ez eddig se nagyon mutatott lényeges gyakorlati eltérést, hogy ebből mennyit írtak rá.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26892) DM-Fan válasza janos666 (#26891) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kihagytad a legfontosabbat: élektróóóónikussss tojj is járni fog egyes modellekhez! :DDD

Meg mostantól lehet majd ugatni a TV-hez, oszt vagy reagál majd a széjp mádzsar fanatikusinglisre, vagy leginkább nem. Már látom a sok szőke plázatyúkot, amint hisztizve üvöltöznek, hogy "mondom póver ón bazze!"

Nomeg ne felejtsük el a beépített kamerát: a nagytestvér mostantól akár figyelhet is mozizás közben.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26894) milszab


milszab
senior tag

Most akkor hogy állítsam be a box meg a tv képarányát hogy jó legyen? Az oké hogy 16:9, de azon belül is van 4 fajta. Valahogy sehogy nem találom a jó beállítást... :/

(#26895) rappit4 válasza DM-Fan (#26892) üzenetére


rappit4
őstag

Előre látom: "MONDOM DISCOVERY CHANNEL NEM HUSTLER TV"
Amúgy lehet lecserélem az UT50-et, nagyon tetszik ez a érintő toll.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26896) Ijk válasza DM-Fan (#26892) üzenetére


Ijk
nagyúr

Családapuka leragasztotta szikszalaggal a kamerát, mert akárhányszor beült a fotelba, bekapcsolt a pornócsatorna. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26897) Gabor970 válasza milszab (#26885) üzenetére


Gabor970
addikt

Nem szeretnék TV-t sem nézni LCD-n plazma helyett. Talán még épp az SD TV adások azok, amik sokkal-sokkal jobban mutatnak plazmán mint LCD-n. De az is igaz, hogy a HD adások, meg egyenesen gyönyörűek.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26898) janos666 válasza DM-Fan (#26892) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hagytam ki, ott van: lesznek új smart szolgáltatások
Csak ettől több karaktert nem akartam rászánni. De kösz, hogy összefoglaltad helyettem. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26899) norral válasza DM-Fan (#26892) üzenetére


norral
aktív tag

Egy beépített kamerát én instant leragasztanék. Mondjuk lehet túl sokszor olvastam már az 1984-et. Egyébként kivel is állunk éppen háborúban, akivel mindig is háborúban álltunk? :)

Mikor kölcsönkaptam egy barátomtól a kinectet, és véletlenül ott maradt a TV előtt játék után, akkor odamentem, és szépen megfordítottam, hogy ne is rám nézzen, még akkor se, ha nincs bekapcsolva, azért mégis csak áram alatt van...

A microsoft meg ugye megvette a skype-ot, egy héten belül meg odaadta az amerikai kormánynak a titkosítást, hogy azon is bármit láthassanak/olvashassanak. Nyilván nem minket figyelnek, de megtehetnék.

[ Szerkesztve ]

(#26900) rappit4 válasza Gabor970 (#26881) üzenetére


rappit4
őstag

Nyilván ez egy barokkos túlzás volt, de kandencia helyes lejátszásra egyik belső média lejátszó sem képes. SD tartalomra tökéletes.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.