Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Több okból is kissé félve vetem fel ezt a témát (többek közt például pánikot sem szeretnék kelteni a tulajok és a leendő vásárlók közt), de furdall a kíváncsiság, így meg kell kérdeznem a 2012-es Panasonic PDP széria tulajdonosait (közülük is elsősorban a VT50E, abból is leginkább az 55”-os kivitel birtokosait a ma aktuális szoftver verzióval, de amúgy bárkit, akinél elérhetőek a Professional képmódok).

Tapasztalt már bárki olyat, hogy a TV minden egyes képmódban a beígért mély feketét produkálja, viszont Professional 1-2 módokban (avagy ISF-Day/Night, attól függően hogy menüből vagy kalibráló szoftverrel nyitod meg őket) ez a duplájára emelkedik?

Ugyanis tegnap mentem kalibráltni egy 55VT50E készüléket, amin már szemre látszott, hogy valami nem stimmel. Ezt követően pedig a műszeres mérések is igazolták, hogy minden (Dynamic, Normal, THX, Game, stb, tehát minden, ami nem Professional) ~0.01 cd/m^2 feketét produkál, viszont a Professional módot bárhova állítom (akár min/max contrast/brightness), stabilan ~0.23 cd/^-t mutat feketén.

El sem akartam hinni, hisz ez egy lehelettel több is, mint a 2011-es G30 ~0.21 értéke, VT30-at pedig nem mértem még ugyan ezzel a műszerrel (ami ebben a tartományban is megbízható), de annak szemre kicsit még sötétebb volt a feketélye, mint a G30-nak. Illetve eddig egyetlen tesztoldal sem említett hasonlót. (Bár bennem ezt most érdekes fényt vet arra, hogy az AVForums miért sunnyogott a számokkal, de a HDTVtest.co.uk-s David elég alapos és szavahihető, így szerintem észrevette és jelezte volna...)

Csináltam egy selftest-et is, mely szerint minden rendben van (legalább is a szotfver checksum stimmel és nem érzékel hardver hibát se), illetve ennek a futtatása egyben egy factory resettel is járt (szemben a 2011-es szériához, ahol ezt még külön kellett kérni másik billentyűkombóval -> csak szólok, hogy más már ne reseteljen vele véltlenül…), tehát biztos, hogy le lettek nullázva a munübeállítások.

Nem egyedi hibának tűnik, hogy minden módban olyan mély a fekete, mint kell, és nincs semmi egyéb hibára utaló jel egyik módban sem (semmi szokatlan képzavar), épp csak Professional módban emelkedik meg a fekete, de az mindig egyformán.

Mivel a kontraszt különbség elég látványos, így feleslegesnek is éreztem kalibrálni a Professional módot. Azt mondtam a tulajnak, hogy természetesen ingyen volt a „móka” és térjünk vissza a dologra, ha jön egy javított szoftver, vagy esetleg kiderül, hogy mégis egyéni baki és javítja a szerviz (ezért is lenne jó, ha többen megnéznék otthon a sajátjukat).

Egyszerű kipróbálni: Sötét szobában tegyél ki egy fekete hátteret (de úgy is látszik, ha van néhány világosabb elem is a fal fekete háttér előtt), a menüben engedélyezd az advanced ISF opciókat, aztán lépegess oda-vissza a legalsó prof2 és a legfelső Dynamic (Kiemelt) képmódok közt. (Ha a lista alján még lefelé mész, akkor felugrik az elejére, így gyorsan lehet váltani köztük.)

Kíváncsi vagyok az eredményekre, mert egyébként már THX módban is nagyon szép képe van a VT50-nek (tényleg javult a precizitás tavaly óta a VT30-hoz képest is), viszont mégis nagyon sajnálom ezt, mert ha semmi mást nem is, de legalább a gammát jó lenne közelebb tenni 2.4-hez, mert kicsit „lapos” a kép sötét szobában azzal, amit a THX produkál (nem gáz, de ezt azért nagyon hiányolnám).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15002) janos666 válasza hunspikey (#14986) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ez nem így van?

De, ... az USA-ban. Európa e téren jobb helyzetben van.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15003) janos666 válasza hunspikey (#15000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A smooth film az köztes képkockákat interpolál és illeszt be.
Max-on 60Hz-re 60fps-t gyárt, Med-en 96Hz-re 48-at (saccra).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15004) ZEN1TH válasza janos666 (#15001) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Valahol olvastam errol, sajnos nem emlekszem hol. Mi tobb a megoldasra vagy konkluziora sem emlekszem :D Ejjel megprobalom megkeresni.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#15005) DM-Fan válasza hunspikey (#15000) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ugyebár alapvetően a 24p sosem lesz 100%-osan folyamatos, az a bizonyos mozis 24p judder - amit ténylegesen látsz a mozivásznon is - megmarad. Mondjuk ez a legtöbb BD-nél csak igen kiélezett helyzetben látható, elsődlegesen svenkeléseknél (én pl. az utóbbi pár filmnél a stáblistánál nem láttam ilyet).

Amikor bekapcsolod a 24p Smooth Film-et maximális fokozatra, akkor rögtön 60 Hz módba vált a panel (ezt látod is, mert bekapcsoláskor egy pillanatra elfeketedik a panel) és interpolálni kezd az elektronika, beilleszti a plusz képkockákat a frame-ek közé, ezért lesz végletekig folyamatos. Közepes üzemmódban talán megmarad a 24p mód, viszont akkor is interpolál, olyan, általa alkotott képkockákat illeszt be az elektronika, amelyek eredetileg nincsenek ott. Viszont ezáltal érzetre is teljesen megváltozik a film, soap-opera effektes lesz, ráadásul artifaktok is megjelennek. Ezért kerülendő, ha azt akarod látni, ami a mozivászonra is kerül. Ez kb. olyan, mint a komolytalan music-centereknél a hangzás-javító áramkörök voltak, komoly hifista azzal kezdte, hogy ezeket gyorsütemben letiltotta, mert módosították az eredeti hangzást.

Nem egyedi, hogy ezt felveted, sokan teszik, pont ezért kacsingatnak a filmesek a 48p felé (idén év végén jön a Hobbit, amit már így forgattak ugye), mert sok az elégedetlenség a HDTV korszakban is a rég elavult 24p miatt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#15006) hunika1


hunika1
tag

Sziasztok.
A G30 müxik már rendesen a UPC mediacardal? A listán nincs fent.

(#15007) janos666 válasza ZEN1TH (#15004) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, most én is olvasok ilyeneket, hogy valakinek javasolta az ISF srác a külső videóprocesszort, mert csak azzal lehet kalibrálni a TV-jét (VT50).

Hihetetlen, ha ez tényleg így van de még nem lett belőle "botrány". :Y

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15008) DM-Fan válasza hunika1 (#15006) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, működik, a 20-as szériától kezdve elvileg minden Pana plazmával mennie kell!

Get Moded!

(#15009) gomzol válasza hunspikey (#14903) üzenetére


gomzol
tag

Nekem itt, a videó alatt letölthető két változatot megnézve úgy tűnik, hogy a 48 fps-es verzió közelebb áll a valós látványhoz.
Ez nekem lehet, hogy bejön majd, mivel én annak is örülök, hogy digitális vetítésre állt át a legtöbb mozi, mert a képe is jobban tetszik, és az analóg technika bénázása most már zavar a vásznon.
Legutóbb pl. az új Batmant néztem a Corvin nagytermében, és számomra elég bosszantó volt, hogy sötét és kissé életlen is volt a kép, meg persze jöttek a karcok, stb. :(

(#15010) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt írják:
I can confirm that with latest firmware MLL is doubled in Cinema and Professional 1-2 modes on 42GT50 and 50VT50 (CIS versions) against other picture modes.
Szóval csak a friss szoftverekben van a hiba. Mondjuk ettől még. :W

Tehát azt javaslom csínnyán a Panasonic szoftverfrissítéssel az 50-es széri esetén!

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15011) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#14992) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Más hinni és más tudni. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15012) Mezga Aladár válasza janos666 (#15010) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A g30-nak mennyi a feketéje thx ill. pro módban?
Az anyagodat nem szabad epilepsziásoknak megnézni!!!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#15013) janos666 válasza Mezga Aladár (#15012) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

0.021
Tudom.

Te megnézted már a tiéd?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15014) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#15011) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor most már tudod, hogy hihetsz. ;)

Get Moded!

(#15015) baboss


baboss
őstag

Sziasztok lehet,hogy hülyeséget csináltam :W
Holnap vinnék el a régi Plazma tévét .Eladás előtt kiakartam próbálni.AZ új Plazmatévét összekötöttem a régivel HDMI kábellel.Az új tévé már össze volt kötve a számítógéppel szintén HDMI kábellel. A számítógépen elindítottam a filmet és csak az új tévén volt kép a régire nem ment át a jel nem volt kép.Akkor vettem észre,hogy mind a két tévén a bemenetet kötöttem össze .Azóta mind a 2 tévén az a HDMI csati nem megy amelyikkel összevoltak kötve. Azt írja ki nincs jel. Lehet hogy tönkretettem ?Szerencsére az új tévén 3 db HDMI van most ebből csak 2 működik .A régin viszont csak 1 van és most nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#15016) baboss


baboss
őstag

A számítógép érzékeli a régi tévét ki írja a típusát de a tévén azt írja nincs jel. :W Hiába csináltam restet úgyse jó :W

(#15017) erdoke válasza baboss (#15015) üzenetére


erdoke
titán

Miért, az új tévén van HDMI kimenet, ami arra ösztökélt, hogy sorba kösd őket?
Karácsonyfa izzók ezek, vagy mi a szösz? :F :Y

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#15018) DM-Fan válasza baboss (#15015) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Jézus, miért kötöttél össze két TV-t egymással? :Y

Nagy eséllyel kinyírtad a bemeneteket mindkét TV-n.

Get Moded!

(#15019) baboss válasza erdoke (#15017) üzenetére


baboss
őstag

Sajna nincs.Elvileg ha mind a kettő bemenet akkor csak fogadja a jelet visszafele nem küld szerintem.

(#15020) baboss válasza DM-Fan (#15018) üzenetére


baboss
őstag

Az új tévén a másik 2 HDMI még megy .Csak azok nem működnek amikkel össze voltak kötve. :W

(#15021) baboss


baboss
őstag

Ha tönkrement a HDMI bemenet akkor lehet még javítani ?Sokba kerül a javítás?

(#15022) baboss válasza erdoke (#15017) üzenetére


baboss
őstag

A képet akartam a másik tévére tovább küldeni. :F

(#15023) DM-Fan válasza baboss (#15019) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Semelyik TV-n nincs HDMI-kimenet, mi értelme volna? A hangot a HDMI ARC funkcióval tudod kivinni a TV-ből HDMI-n keresztül, a képet meg miért akarnád? Ezeket az eszközöket nem lehet láncba kötni, vagy közvetlenül kell rádugni a kiszolgáló eszközt, vagy splittert kell használni, ha több TV-t is ki akarsz szolgálni egy eszközzel. A HDMI ARC-ot többnyire csak a HDMI2 port szokta tudni, azzal célszerű összekötni a TV-t az erősítővel.

A HDMI port ráadásul nagyon érzékeny, többnyire csak kikapcsolt állapotban (sőt, célszerű áramtalanítva) szabad csatlakoztatni, széthúzni, mert hiába hot plugable, nagyon könnyen elszáll. Az elszállt port javítása nem olcsó mulatság, mivel ez nem garanciális hiba. Ha nincs szükség arra a portra, akkor nem biztos, hogy megéri anyagilag.

Ui.: használd a szerkesztés gombot! :(((

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#15024) baboss válasza DM-Fan (#15023) üzenetére


baboss
őstag

Az új tévén már működik mind a 3 HDMI.Mákom volt vele.Soha nem fogok ilyet csinálni még egyszer.Megpróbálom a régit hátha helyreállt. :F

(#15025) erdoke válasza baboss (#15022) üzenetére


erdoke
titán

El tudom képzelni, hogy rosszul esik a meghibásodás, így nem akarlak még a tetejébe ostorozni. Csak annyit mondanék, hogy rettenetesen rossz ötlet volt összekötni két bemenetet. Valószínűleg mégse önmagában ez okozta a hibát, hanem hogy bekapcsolt készülékekkel tetted.

Nem nagyon van tippem, mennyibe kerülhet a javítás, nyilván a régi tévét kellene sürgősen helyrepofozni, ha el akarod adni.

A legjobb aláírás a héten

(#15026) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ami azt illeti, én más kötöttem össze szándékosan egyazon készülék két kimenetét. Én "megúsztam". De persze nem javasolnám senkinek. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15027) baboss


baboss
őstag

A régi tévén ilyen csatlakozok vannak.RGB (PC/DTV)
RS-232C IN
S-VIDEO IN
VIDEO IN
Melyikre lehet a számítógépet kötni ,hogy filmet lehessen nézi a tévén.A HDMI sajna nem lett jó.

(#15028) janos666 válasza baboss (#15027) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mlyen TV ez?

RS-232C IN ? :Y
Az RS-232 az sorosport, ami oda-vissza működik. Bár mielőtt megörülsz nem képpel!
Viszont lehet hogy D-sub az, ami használható arra, hogy PC-ről képet küldj. Közel sem olyan jó, mint a HDMI, de működhet. De az az RGB izé is lehet az.
Szóval lényeg, ami lényeg, D-sub szerintem van rajta és az jó lehet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15029) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

55ST50 teszt by AVForums

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#15030) erdoke válasza ZEN1TH (#15029) üzenetére


erdoke
titán

Az egyenletesség problémák kicsit aggasztóak, egyébként nem sok meglepetés a korábbi tesztekben képest. A fogyasztásra se lehet panasz, 55-ös plazmáról beszélünk:
Calibrated – True Cinema Mode: 149W

A legjobb aláírás a héten

(#15031) DM-Fan válasza erdoke (#15030) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Meg ugye ahogy látható, bizony kalibrálás nélkül meglehetősen pontatlan a színvisszaadása, szóval rá kell szánni az időt a finomhangolásra. De amúgy tényleg korrekt TV.

Get Moded!

(#15032) baboss válasza janos666 (#15028) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#15033) DuracL válasza ZEN1TH (#15029) üzenetére


DuracL
tag

Ajjaj de nehéz lesz választanom, a Samsung e6500 is megtetszett (főleg ahogy bekalibrálták avforumson, és hogy kevésbé vibrál) "For the Panasonic 50Hz and DFC problems you can swap brightness pops and some floating blacks in the Samsung’s but, either way, you’ll be choosing the best of the bunch in 2012." Ez az 50hz-es és kontúros dolog a vt50-nél is megvan? A Panasonicnál ezt nem fogják kijavítani már idén, emiatt mégis Samu , de az meg ugráltatja a fényerőt , ha fele ilyen mértékben [link]már az is baj :S Remélem csak felfújom a dolgot , vásárlás előtt úgyis megnézem majd mindkét tv-t.

[ Szerkesztve ]

(#15034) ZEN1TH válasza DuracL (#15033) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Én a PDP-t filmre venném így a stabil fekete lenne az elsődleges szempont. Az 50Hz-es bug pedig valóban ott van minden Panánál, de mindig elmondják hogy alig észrevehető. Az E6500 is nagyon jó TV. Rosszul nem jársz egyikkel sem.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#15035) janos666 válasza ZEN1TH (#15034) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ez az egyetlen pozitívum abban, hogy az 550VT50, amit nézegettem kb. épp a 2011-es Panasonic (és ezzel egyben 2012-es Samsung) szintjére tolta a feketét Prof módban: egy gombnyomással nézegethettem, hogy mennyire látványos a kontrasztkülönbség. -> Röviden: Az. :DDD
Mármint persze, a tavalyi modellek is lvezhetőek és az ideiek sem tökéletesek, de kellemesebb a kép, látványosan feketébb a fekete idén.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15036) hunspikey válasza janos666 (#15010) üzenetére


hunspikey
őstag

Bocsánat, tegnap este már nem voltam, mert TV-ztem :) :)

igen, minden úgy van ahogy írod, a pro1,2 és a film módban a fekete sökkal világosabb mint a thx, normal, dinamikus módokban.

És persze a fényerő is elmarad a pro módban a thx-től.

Innen fogva ez per pillanat (mármint a pro mód) konkrétan paraszt vakítás - értelmetlen és haszontalan.

fw: 1.621 vagy ha úgy tetszik 1621-100002 a rendszermenüben kiírva.

már írom is a panának az újabb panasz levelet!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#15037) hunspikey


hunspikey
őstag

Még azt hozzá tenném, hogy ettől ez a TV még varázslatos. Világok Arca - Baraka bluray-t néztem meg tegnap (persze THX módban - hehe) és le esett az állam. Amikor az égő olajkutakat mutatják, na az a narancs vörös láng és a mélyfekete füst amiben van részlet és hömpölyög, magáért beszél. A flamingók amikor felszállnak iszonyat szép, minden részlet a helyén, illetve még a film eleje felé az a tűzhányó is olyan volt, hogy húztam fel a lábamat a pamlagra...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#15038) madgie válasza hunspikey (#15036) üzenetére


madgie
titán

Pont a Pro mód használhatatlan? Elég irtózatos baki...

(#15039) v.attis


v.attis
őstag

A plazma monitorokról mi a vélemény? Pl. Panasonic TH-42PS10EK.
Nekem nem kell full hd, mert több, mint 4 méterről tévézek. Szóval, ezek használtan párezer, vagy max pár 10 ezerért kaphatóak. Mindenhol professzionális tévéként hirdetik. Jók valamire?

(#15040) erdoke válasza madgie (#15038) üzenetére


erdoke
titán

Ez a "használhatatlan" elég relatív, gyakorlatilag vérig sértetted az összes tavalyi Pana és idei Samu tulajt, a régebbiekről nem is beszélve. :P :D

A legjobb aláírás a héten

(#15041) madgie válasza erdoke (#15040) üzenetére


madgie
titán

Úgy értem, hogy a mostani modelleken. Olvass vissza, janos666 kimérte, kvázi LG-vé butítja vissza a tévét a Pro Mód :DDD

(#15042) DM-Fan


DM-Fan
Topikgazda

Na, a Sony is beszáll a 4k hülyeségbe. Komolyan nem értem a gyártókat: válságban van a TV-iparág mindenütt, erre ahelyett, hogy tökéletesítenék a jelenlegi technológiát és lejjebb nyomnák az árakat, hogy tényleg tömegtermékek lehessenek a jobb TV-k is, nyomják a fal méretű 4k TV-ket, amikre még a módosabb rétegnek sincs pénze, ráadásul totál értelmetlen is, mert még kilátásban sincs a 4k felbontást adó hordozóanyag megjelenése/terjesztése, örülünk, hogy a BD elkezdett felfutni. Tényleg nagyon frankó lesz BD-ből (neadj isten DVD-ből) felskálázott képet nézni 3840x2160-on, az SD TV-adásokról már nem is beszélve. Mindezt ráadásul passzív 3D-vel megfejelve. Kíváncsi leszek milyen sikertermék lesz ebből 7 millió forintnak megfelelő összegért.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#15044) DM-Fan válasza MR2Petőfi (#15043) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Persze, ez egyértelműen csak azért kell, hogy a gyártók elmondhassák magukról, hogy ők is meg tudják csinálni. Ez a konkurenciának szól, nem a (széles) vásárlóközönségnek.

Get Moded!

(#15046) DM-Fan válasza SKYmovie (#15045) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Meglepődnél, hogy sok középkategóriás plazma milyen szinten képes sok felsőkategóriás LED-LCD száját elkenni. Mindezt nagyobb méretben, feleakkora áron. Ezek tények.

Get Moded!

(#15049) baboss válasza DM-Fan (#15046) üzenetére


baboss
őstag

Szia jó lett mind a 2 tévé.A hiba oka az volt,hogy a videokártyán mini HDMI kimenet van és az átalakító csatlakozó erről van szó.

Megfeszült a kábel és a mini HDMI csatlakozó elgörbült kicsúszott a műanyag foglalatból.A jelet nem mindig vitte át ezért nem volt kép.
Ma reggel vettem egy másfajta csatlakozót. Ez már fix nem fog elmozdulni.

Köszönöm a tegnapi segítséget . [link]

(#15050) DM-Fan válasza baboss (#15049) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, akkor rendben!

Mindenesetre eszedbe ne jusson legközelebb két TV-t összekötni HDMI-kimeneten keresztül, mert abból is lehetett volna gubanc. A HDMI-csatlakoztatásnál pedig figyelj oda, hogy csak kikapcsolt készülékek mellett csináld, de legjobb, ha nincsenek is feszültség alatt! Úgysem dugdosod nap, mint nap.

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.