Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) anonym1s válasza BBéci (#25648) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen-igen, errol beszeltem tegnap. Akkor ezek szerint ez nem hiba, es nem X50 sajatossag hanem (feltehetoen) minden plazma ilyen.
Nalad a samsungnal is csak dinamikus modban tortenik ez, vagy barmelyikben? Nalam csak dinamikusban.

(#25702) Erneszto


Erneszto
tag

Közben a képaránnyal kapcsolatban eszembe jutott, hogy a Philips már vagy 5 évvel ezelőtt megcsinálta az első 21:9 képarányú kijelzős készülékét és akkor sokan lehurrogták a "hülye" Philips -et (ami ugyan azóta sem terjedt el).
És most láss csodát, az elérhető filmek 80%-a 1.78:1 képarány helyett 1,85-2,4:1 képarányúak.
De ami filmeket nézek azok biztos hogy szuper szélesvásznú nagy része, és mindig a szélesvásznú sávokat kell néznem a kijelzőn.
Szóval ha ma lehetne kapni 21:9 képarányú plazma készüléket, akkor nagy valószínűséggel azt vettem volna.
A készülékemen se analóg -se digitális műsort nem nézek, csak mozizásra használom, és utálom hogy a kép nem tölti ki a panelt,így feleslegesen jelenítem meg a fekete sávokat a panelen, és így a panel sem öregedik megfelelően.

(#25703) BBéci válasza anonym1s (#25701) üzenetére


BBéci
titán

Dinamikust nem próbáltam, inkább szemenszúrnám magam. ;]
Neked is azt javasoltuk, felejtsd el a dinamikust, mert - már megbocsáss - épeszű embernek eszébe sem jut arra kapcsolni, az a boltok fényáradatára lett kitalálva.
Kalibrált módot, profilt nézek, ami a film nevű.

(#25702) Erneszto
Számodra csakis a vetítő a jó választás. A vászon nem öregszik különbözőképpen, ha valamelyik részét nem éri fény.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25704) Spectrum válasza DM-Fan (#13730) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Köszönöm a segítséget, így hónapokkal később is :)

Nemrég vették meg, a Pana ára lement 120-ra, utolsó darabokat szórták ki. Kicsit aggódtam, hogy milyen fogadtatásban részesül egy "lapostv" a jó öreg Videoton 82 cm-es CRT után, de mind színhűségben, mind betekintési szögben meggyőző lett.

(#25705) DM-Fan válasza Erneszto (#25702) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"És most láss csodát, az elérhető filmek 80%-a 1.78:1 képarány helyett 1,85-2,4:1 képarányúak."

Ez már a Philips borzalmának (mert sajnos az és nem a képarány miatt) megjelenésekor is így volt, nyilván ezzel indokolták a létjogosultságát.

"Szóval ha ma lehetne kapni 21:9 képarányú plazma készüléket, akkor nagy valószínűséggel azt vettem volna."

Nyilván mérlegelni kell a filmnézési szokásaidat és annak megfelelően választani. Sajnos nincs ilyen képarányú plazmakészülék. Zömében én is csak filmet nézek, 90%-ban BD-ről, így az esetek nagy részében én is szélesvásznú filmet nézek. Ettől függetlenül a panel nálam teljesen homogén módon öregszik, mert amikor épp nem ülök előtte, akkor háttértévézésként megy valamilyen HDTV-adás.

Get Moded!

(#25706) Dorian válasza Erneszto (#25702) üzenetére


Dorian
félisten

Legalább a felirat nem lóg bele a fimbe.

Khelben:
Nem is sikerülhet, hiszen úgy vagy a képarány változik vagy a kép széleiből vág le, egyik sem elfogadható.
Miért zavar az a két sáv? Ártott az neked? :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25707) Khelben válasza Erneszto (#25702) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én már rengeteg progit kipróbáltam, hogy átalakítsam a filmeket 16:9-re, de egyikkel sem sikerült tökéletesen. Most belezúmolok, így csak 1-2 centis fekete sáv van fenn meg lenn, de engem az is rettentően zavar.

(#25708) DjKoxi válasza Cha-b (#25699) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezért van az, hogy különbözőek vagyunk, más dolgok zavarnak, bosszantanak, vagy váltanak ki tetszést, jóleső, zavartalan kikapcsolódást.

Nekem pl vetített kép melletti fehér vászon sokkal inkább zavaró és illúzióromboló, mint az, hogy 15% nagyítást csinálok a plazmatv-n.

Bocs mindenkitől, zoom-mal kapcsolatban nem írok többet.

(#25709) BBéci válasza DjKoxi (#25708) üzenetére


BBéci
titán

Nem fehér a vászon, illetve nem látszik fehérnek, mert nincs megvilágítva, nem kap fényt, így cseppet sem zavaró.
Az viszont az, amikor az SD 576 sorát 1080-ra skáláztatom. Elmosódott undormány.

(#25707) Khelben
Maszkold, vagy ragaszd le! :D
Ha jó a tévé feketéje, nem is látom a csíkokat, egybemosódik a tévé keretével és hátterével.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25710) Khelben válasza BBéci (#25709) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó a feketéje, nincs azzal gond (s30-as), de zavar a tudat, hogy 42-es tv-m van és ~38-as képet nézek rajta.

(#25711) anonym1s válasza BBéci (#25709) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor az x50 feketeje eleg szar, mert a fekete keret jocskan elut az also-felso csikok feketejetol. En meg vilagosban is latom, de sotetben teljesen egyertelmuen latszik hogy a keret fekete, az also-felso csikok meg csak sotet szurkek.

Ja, nem dinamikus modban hasznalom a tevemet mert ugy nem tetszik a kep rajta, csak a teszt miatt kapcsoltam dinamikusra.

(#25712) BBéci válasza Khelben (#25710) üzenetére


BBéci
titán

Erre mondta erdoke, hogy pszichológia.
Javasolnám, vegyél 65 colos tévét, de akkor meg az zavarna, hogy csak 60-as rajta a szélesvásznú film.
Csak csóválgatom a fejemet, annyira képtelen vagyok megérteni titeket, zúmolókat.
A szemeimnek, idegrendszeremnek, lelkemnek sokkal kellemesebb a 2,35/2,4:1 arányú filmek nézése, mint a 16:9.
Az ezeknél keskenyebb (Battle of the Bulge) már túl soványnak tűnik.

(#25711) anonym1s
Ha már nem kalibráltatod, legalább egy szürkeskálával állítsd be a fényerőt és a kontrasztot!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25713) Dorian válasza BBéci (#25712) üzenetére


Dorian
félisten

Ennél ami sokkal durvább, hogy rengetegen nézik a 32"-os TV-n a 4:3-as adást széthúzva, dagadt, szélesfejű emberekkel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25714) anonym1s válasza BBéci (#25712) üzenetére


anonym1s
őstag

Sajnos nem tudom mi az a szurke skala, es azt sem hogyan kell hasznalni, de ha leirod, megcsinalom.

[ Szerkesztve ]

(#25715) Hsanyika1 válasza anonym1s (#25711) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

A fényerő és kontraszt beállításához ez a tesztábra és néhány perc szükséges[link]

(#25716) Kernel válasza Khelben (#25707) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az jó szórakozás lenne, minden egyes filmet kódolgatni, akkor már inkább a lejátszóval levágnám a két oldalát. De egyébként próbáltam is, nekem nem jön be.

És itt nem is csak a minőségről van szó, mert engem például az a tudat zavar, hogy elvész a semmibe olyan információ, ami pedig ott volt. Továbbá nekem jobban tetszik a szélesebb panoráma, még akkor is, ha az kisebb alakokkal jár együtt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#25717) Spancer RE válasza DM-Fan (#25664) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Tényleg mihez képest...
Tegnap voltam "Hülye azért nem vagyok" boltban, 42ST 199e, 42UT 209e, 50ST 349e
NEM írtam el a számokat! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25718) batman25 válasza Abrion (#196) üzenetére


batman25
csendes tag

Szerintem ünnepek közt vannak nagyon ök is!!!I Idén már valószinü nem lesz belölle semmi sztem!

(#25719) BBéci válasza batman25 (#25718) üzenetére


BBéci
titán

Hékás!
Egy évvel ezelőtti hozzászólásra nem kellene válaszolnod! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25720) WhiteWalker válasza BBéci (#25719) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

az igazi fórumozó..lehet hogy az első kommentet is olvassa :DDD

(#25721) salapp válasza BBéci (#25719) üzenetére


salapp
addikt

Ez kemény volt. Flashel a srác rendesen. Szazixedik hozzászólás! Brutál!

Más: Néztem ma, hogy az 50UT50 40K-val olcsóbb madarasban, mint az 50E550.
Ez oké így?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#25722) StLui válasza DM-Fan (#25654) üzenetére


StLui
veterán

Na kaptál figyelmeztetést? reméltem is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25723) erdoke válasza StLui (#25722) üzenetére


erdoke
titán

Nem lehetne a problémádat privátban intézni? Szerinted mennyire érdekli a másik 1000 embert, aki a plazma TV topikot olvassa? Qrvára nem. Ha te nem így gondolod, majd én is beállítok az email címedre valami hasznos infót napi több tucat alkalomra. :((

(#25724) StLui
Természetesen látom, mire válaszoltál, csak azt nem értem, miért nem privátban.
Ha valakit komolyan érdekel a téma, és beállított egy email értesítőt, egy idő itán elég frusztráló a személyeskedő faxakodást ollvasni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25724) StLui válasza erdoke (#25723) üzenetére


StLui
veterán

Elolvastad amire válaszoltam?
befejezem ha lepattan rólam és arról hogy továbbra is erről értekezzen, addig szerintem van közöm hozzá, és jogom a reagálásra, a te spam-es fenyegetésedre meg nem is reagálok inkább

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25725) Lehiñito válasza Erneszto (#25673) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia. Köszi az infót a menüvel kapcsolatban.
Most néztem bele én is az e550-be. 3óra használat után 39fokos a panel hőmérséklete és 128 óra van benne.

(#25726) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Sziasztok.
Hátha tudtok segíteni.
A plazma tv-t szeretném most összekötni a laptopommal (Samsung RV-511) HDMI kábellel gyönyörű kép van, csak hang nincsen. A laptopnál van hang, a tv-n nincsen.
Olvastam, hogy valami programot kell leszedni, de nem találom a pontos leírást sehol.
Esetleg valaki tudja mit kell csinálnom?

(#25727) DM-Fan válasza StLui (#25722) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én nem, mivel én nem személyeskedtem. Ellenben Te igen és a jövőben ez nem áll meg ennyinél, ha így folytatod! A topic közössége láthatóan nem kér belőled.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25728) anonym1s válasza CsabaTompa (#25726) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nem kell ahhoz semmifele program.
Dugd be a hdmi kabelt a laptopba es a tevedbe, aztan a laptopon menj ide:
start -> vezerlopult -> hardver es hang -> hang
itt kattints a tevedre, majd alul az alapertelmezett gombra, aztan OK es kesz. Innentol a teveden kell lenni a hangnak. Vissza ugyanigy, csak ne a tevedre kattints hanem arra amin eredetileg volt.

Ja, ez win7-el megy igy, ha win8 van a laptopodon, akkor meg kene keresned a hang menut aztan ugyanaz mint win7-nel.

[ Szerkesztve ]

(#25729) DM-Fan válasza CsabaTompa (#25726) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem kell ehhez külön program, csak a VGA-kártyád driver-eit kell megfelelően telepíteni (a HDMI-audiót is, amennyiben tudja egyáltalán a grafikus kártya) és beállítani a hangvezérlőben, hogy kimenjen a hang a HDMI-n.

Szerk.: anonym1us, gyorsabb voltál! ;)

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25730) anonym1s válasza DM-Fan (#25729) üzenetére


anonym1s
őstag

Elofordul :)

(#25731) CsabaTompa válasza anonym1s (#25730) üzenetére


CsabaTompa
tag

Köszönöm, de nem működik. Hiába teszem a tv-t alapértelmezetté, nincsen hang.
Az érdekes, hogy a másik tv-n (LED tv) összekötés után azonnal megszólal, a plazmán meg semmi.
Próbáltam win7 illetve a párom laptopján win8-nál is, de egyiknél sincs hang.
A tv-n két HDMI bemenet van, de egyiknél se jön hang. Majd reggel még próbálom.

(#25732) Dexar007


Dexar007
veterán

Na,és mit szóltok ehhez? (#25682)

Gyári hibás új tv,gari nélkül?

Give me your cum,bull!

(#25733) liszi70 válasza Rotor82 (#25696) üzenetére


liszi70
nagyúr

"És a PC-n a videókari képernyőfrissítési frekijét a TV felé mennyire kell venni? Alapból nekem 1920x1080 60hertz-en küldi ki. asszem van ott 23 és 24hertz is. "

Az jó, az asztal maradjon 60Hz-en. Semmiképp ne legyen az alapbeállítás 23 vagy 24 Hz, mert nagyon nehezen kezelhetővé válik az asztal. Frekvenciaváltást tudó lejátszóprogramot használj, XBMC-t vagy MPC-HC-t.

[ Szerkesztve ]

(#25734) DM-Fan válasza CsabaTompa (#25731) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nézd meg a TV-n is az audióbeállításokat! Milyen TV-ről van szó egyébként? Láttunk már olyat egyes típusoknál, hogy nem volt hajlandó megszólalni! A lényeg, hogy olyan beállításokat használj a laptop-on, amivel az LCD megszólalt, mert akkor kizárható, hogy a laptop-pal legyen gond!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25735) CsabaTompa válasza DM-Fan (#25734) üzenetére


CsabaTompa
tag

LG42PC1R a tv, és a beállítások ugyanazok mint amikor a másik tv-n próbáltam.
A szép, hogy mikor össze van dugva azonnal megjelenik a tv ikonja a hangoknál, és át is vált rá, csak épp nem szólal meg a tv.

[ Szerkesztve ]

(#25736) DM-Fan válasza CsabaTompa (#25735) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, az első pár Google találat nem biztat sok jóval. Hasonlóan jártak, mint Te.

Get Moded!

(#25737) rappit4 válasza Dexar007 (#25732) üzenetére


rappit4
őstag

Deja Vu?

(#25738) milszab


milszab
senior tag

Általában én is zoom-olok. Ha már ott a nagy kijelző, miért csak fele akkorába nézzem a filmet? Még jó hogy minél inkább teljes képernyőben szeretném nézni! Különben én sem vágom miért nem ilyen képarányú tv-ket csinálnak, ha már szinte az összes film, tv adás már így jön.

(#25739) DM-Fan válasza milszab (#25738) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért, mert a TV-adások pl. az USA-ban szinte kivétel nélkül 1.78:1 (vagyis tényleges 16:9) képarányúak, így forgatják a sorozatokat is, nálunk is erre állnak rá a TV-adók, de mai napig készülnek blockbuster-ek is ezzel a képaránnyal (Avatar, Bosszúállók, IMAX-filmek, stb.). Az egy dolog, hogy a szélesvásznú mozifilmek aránya nem ez, de a TV-gyártók szeme előtt elsődlegesen a TV-adások lebegnek, márpedig azok 16:9-es képarányúak és egyre inkább azok lesznek. Erre mondják ők is, hogy vegyél elég nagy méretű TV-t, ha mozifilmet akarsz nézni, vagy ha az sem elégít ki, akkor vegyél projektort és megoldódik a kérdéskör.

A zoom-olás mindenképpen rossz megoldás, erősen minőség-degradáló és képi-információ pazarló megoldás. Akkor már inkább a közelebb ülést javasolnám, az amúgy is kedvez a kis képátlójú fullHD TV-vel rendelkezőknek a részletek észlelése terén!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25740) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Az "itt a fórumon mindenki által elítélt és gyűlölt" ( :F) zoomolás úgy tűnik mégsem csak az én perverz szokásom, legalábbis kb. annyian érvelnek mellete, mint ellene.
Nyilván mindenki tudja, hogy ez némi képminőség romlással jár, de az is ténykérdés, hogy egy fhd 1,2-szeres zoom nem teszi sd-vé a filmeket, hanem sokunk számára igenis élvezhető minőségű, a "sima" hd-nél részletgazdagabb eredményt ad jelentős méretnöveléssel, ami örömet okozhat embereknek.
Arról nem is beszélve, hogy még ide is kívánkozik ez a téma szerintem, mert ebben is ez a kiváló technológia tud a legjobb minőségben segíteni az eretnek felhasználónak. :)
Szerintem ezért gáz, hogy - általam szakmailag sokra tartott - fórumtársak az övékétől eltérő véleményt gúnyos, lesajnáló hangvétellel utasítsanak el, nyilvánvalóan túlzó, szándékosan bántó hasonlatokat használva.
Tudom, hogy ezzel kissé túlrágtam ezt a csontot, de ez még kikívánkozott belőlem, bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#25741) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Holnap tartom az év utolsó kalibráló körútját Budapesten. (Még idei árakkal. :DDD)
Ha érdekel valakit írjon privátot (lehetőleg telefon- és minimum kerület számmal).
Eddig ~11-től még szabad a napom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25742) Cha-b válasza Sanyyka (#25740) üzenetére


Cha-b
senior tag

Sztem is hanyagoljuk ezt a témát , mindenki úgy használja a tvjét ahogy szeretné. Nálam rengeteget megy a tv zoom2ben, amikor háttérzajnak használom csak, és ez elég sokszor előfordúl, mert nem szeretek csendben ülni, de ez van. Ami film annyira nem érdekel, de van 2 óra szabadidőm, abból bdripet töltök le, ez semmivel sem jobb mint a zoomolás. De ha tudom előre hogy egy filmet max 1szer nézek, akkor nem töltök le 40-50 gigát, viszont ami érdekel azt a legjobb minőségben szerzem meg ami fellelhető, viszont azt nem is zoomolom. De ha vki zoomolja tegye azt, ő dolga, nincs ezzel gond sztem. Ha neki megfelel, így tetszik, akkor tökmind1 ki mit mond, úgyis úgy fogja nézni, és úgy is kell mert magának vette a tvt.

CSAKAKISPEST!!!!

(#25743) Khelben válasza DM-Fan (#25739) üzenetére


Khelben
nagyúr

3 méterről nézem a 42-es tv-t, szerintem az 1,2szeres zoom számomra semmilyen minőségromlással nem jár. Pont itt fejtettétek ki, hogy ennyiről nem látni a hd-fullhd különbséget, a zoomolt fullhd kép meg még mindig nagyobb felbontású, mint a hd. De engem egy 65ös tvn is zavarna, hogy nem tudom teljes méretben nézni a filmet, úgyhogy valószínűleg ott is zoomolnék.

(#25744) janos666 válasza Khelben (#25743) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A zoomolással több információ veszik el, mint a nagyítás után levágott terület felbontása. Az egész képet újra kell mintavételezni és a TV-k/boxok esetén nem is tudod szabályozni, hogy ez milyen algoritmussal történjen. Nagyon különböző eredmények tudnak születni akkor is, ha DVD-ket nagyítasz fel FullHD felbontásra. Nézhet ki egyéni preferenciák szerint kicsit jobban, vagy valószínűleg sokkal rosszabbul, mint ha egy CRT-t használunk, aminek nincs natív-, és elbírja a DVD-k felbontását.
Alising (fűrészfogas élek), ringing (szemcsék az élek mentén), blur (összemosódás), morie (éles, nagy kontrasztú részletes geometriákon - mint pl rácsok - mindenféle más - erezet szerű - minta rajzolódik ki).

Akkor nézed a filmet teljes méretben, ha 1:1 pixel mapping módban nézed, tehát még a DVD-t sem zoomolod, ami már kicsit túlzás. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25745) DM-Fan válasza Khelben (#25743) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a baj, hogy itt jóval látványosabb a képminőség romlás ahhoz képest, hogy 3 méterről nem látsz minden részletet, ahogy előttem janos666 kolléga is kifejtette és ahogy azt én is leírtam tegnap. A zoom okozta változást sajnos látod 3 méterről is, mivel drasztikus beavatkozás a felbontásba és a megjelenített képbe. Nemcsak a felbontásbeli érzékelés a probléma, hanem az adott képi információ több pixelre való széthúzása és annak más algoritmussal való megjelenítés, illetve ugye eleve a film koncepciójának megbontása (sok esetben már a téma is kilóg itt-ott, illetve ugye magának a díszletnek fontos részei is kilógnak, felborul a látványtervező által megálmodott hatás). Mondhatni ez még durvább dolog, mint amikor valaki minőségi hangrendszeren mp3-at hallgat, persze minden csak megszokás kérdése, sokan ott sem hallják a különbséget, de ez olyan, mintha le is vágnád a dalok első és utolsó 1 percét. Mondjuk a 3 méter eleve hatalmas távolság a 42"-hoz, de sajos ott is bőven érzékelhető a zoom következtében kialakuló minőségromlás. Ehhez sajos még edzett szem sem kell. :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25746) Khelben válasza DM-Fan (#25745) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor az én szemem szuper-edzettlen, mert én nem látok különbséget :)

(#25747) DM-Fan válasza Khelben (#25746) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor viszont örülj neki és ne is keresd a különbséget, mert utána csak bosszantani fog, ha már látod! Sajnos számomra elképzelhetetlen, hogy nagyítva nézzek akár DVD-t, akár BD-t, mert rögtön kiszúrom a minőségbeli difit, illetve idegesít, hogy nem a teljes képet látom és szűkül a kamera látótere. Emiatt nem vettem meg idén pár olyan filmet BD-n, ami itthon csonkolt képaránnyal jelent meg (2.35:1 helyett 1.78:1-gyel), dugja fel magának a kiadó ezeket a kiadványokat! És ezzel nagyon nem vagyok egyedül a BD-fórumokban olvasottak alapján. Szerencsére tényleg csak évi 1-2 film esetén követik el ezt a baklövést.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#25748) liszi70 válasza Khelben (#25743) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De engem egy 65ös tvn is zavarna, hogy nem tudom teljes méretben nézni a filmet, úgyhogy valószínűleg ott is zoomolnék."

A filmet pont akkor nem nézed teljes méretben, amikor zummolod. Valószínűleg a képernyőt akarod teljes méretben kitöltve nézni.

Az őrületbe kerget, és eltiltanám egy életre a tévéműsor készítéstől azt akin múlik, hogy egy csomó, régi 4:3-as felvételt 16:9-esítve sugároznak, ezzel levágva Sinkovits Imre homlokát. Dilettantizmus a köbön. Legalább otthon, saját hatáskörben ne kövessünk el ilyen hibákat.

De még nagyobb kedvencem, amikor nem zummolnak, hanem lapítják vagy nyújtják otthon a képet, hogy teljes képernyős legyen. Valakinek így is tökre megfelel a tévézés, azért remélem senki nem gondolja, hogy ilyen tendenciákat szó nélkül kell hagyni, mondván, hogy "nézze mindenki úgy ahogy akarja". Ez álságos, és egyáltalán nem előremutató hozzáállás. Érdemes az embereket az esztétikai igényesség felé terelni, hiszen ezt tesszük akkor is, amikor plazmát ajánlunk. Ha nem sikerül, hát nem, de legalább meg kell próbálni.

(#25749) DM-Fan válasza liszi70 (#25748) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyetértek! :K

Get Moded!

(#25750) sintér_07


sintér_07
csendes tag

Elgondolkodtam, hogy veszek egy Plazma TV-t. Tartok pár dologtól. Sokszor látom így PC-n is, hogy kamera pásztázásnál szaggat a kép, nagyon zavaró. Nagyobb TV-n meg gondolom még zavaróbb lenne.
Ezt szeretném kijavítani, van pár tippetek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.