Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) kolosszus87 válasza benceb77 (#28998) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Gratula! Szerintem én is az 50GT50-nél fogok kikötni, feltéve h kapható lesz még március-április tájékán.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#29002) benceb77 válasza DM-Fan (#28999) üzenetére


benceb77
tag

Bejáratás alatt mehet a THX cinema az alábbi beállításokkal?

Kontraszt 30 (50%)
Fényerő 0 (50%)

(#29003) jegenye77 válasza benceb77 (#28998) üzenetére


jegenye77
addikt

Az 50ST50 és az 51E6500 közt milyen különbségeket tapasztaltál?
Az előbbi sávosodott de miben volt jobb esetleg rosszabb a Samunál?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#29004) DM-Fan válasza benceb77 (#29002) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Simán!

Get Moded!

(#29005) Borisz76


Borisz76
veterán

Ha a Panasonic TX-P50VT50 -es készüléket csak PC-ről tudom hajtani HDMI-n keresztül ( Játék , filmek ) akkor kell e valamire különösebben figyelni?

Beégésre gondolok itt elsősorban !
Gondolom órákra ne hagyjam a Win asztalt magában a képernyőn ? :)

Van aki így használja ?

A vga az egy Saphire Radeon 7970-es lesz....február elején.
A tv pedig márciusban csatlakozna hozzám.

Jó párosítás lenne ez játszani , filmezni ?

Mod : Most akadt a kezembe egy reklámújság :

LG 50PA6500 Plasma TV ( 127 cm )

Eredeti ára : 699.- euro
Akciósan : 449.- euro

Olvastam ,hogy nem a legjobb de ennyit sem érne meg ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29006) liszi70 válasza Borisz76 (#29005) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tálca automatikus elrejtése, böngészőben teljes képernyős mód, fekete képernyőkímélő mondjuk 1-5 percre véve.

[ Szerkesztve ]

(#29007) dedy70


dedy70
tag

Ma megérkezett a Pio BDP-150. Már be is üzemeltem, Harmony-t átprogramoztam. Már csak a BD filmek és a 3D szemüveg hiányoznak, dvd-vel már kipróbáltam.

(#29008) seria


seria
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Panasonic G15 tv-m. Eddig minden jó volt a dvb-c tunerrel,most azonban a szolgáltató (Tarr Kft) átrendezte a csatornákat. 12 csatorna 200 Mhz alá esik, ezeket nem keresi meg a tv mivel 362 Mhz től kezdi keresni automatikusan. Beállítom, hogy 100 Mhz -től induljon meg is találja őket de amint kikapcsolom a tv-t nincsenek meg a 200 Mhz alatti csatornák és visszaáll 362 Mhz-re az automatikus keresés. Svéd régióra van beállítva.
Még van egy gondom. Pfeferált hangok között a magyart nem lehet kiválasztani így mindig angolul indul minden több hansávos adó. Van-e rá valami megoldás, hogy ne kelljen minden adónál külön-külön beállítani?
Remélem nem voltam túl bonyolult.

Valami ötlet valakinek?

(#29009) seria válasza Borisz76 (#29005) üzenetére


seria
tag

Én így használom. Képernyő kimélőt használd mikor a tvre kapcsolod.
A filmezéshez xbmc használok azt is be lehet állítani több féle módon.

(#29010) Borisz76


Borisz76
veterán

Másik kérdésem....

Az P50VT50-es adatlapján ez olvasható :

DVB-T Empfänger:ja
DVB-T HD:ja
DVB-C Empfänger:ja
DVB-C HD:ja
DVB-S Empfänger:ja
DVB-S HD:ja
DVB-S2 Empfänger:ja
DVB-S2 HD:ja
WLAN ready:ja
DLNA zertifiziert:ja

Ezek szerint nem kell majd külön műhodvevő beltérit vennem mert képes kezelni a füldi, kábeles és műholdas SD és HD tartalmakat is a tuner.

Jól gondolom ?

Nézegettem műholdvevőket is is abból is a jobbak bizony 300 eurótól indulnak.

Más : Skype funkció mit takar ?
Mármint ismerem a skype-t de csak "saját" márkás kamerát fogad el vagy esetleg más gyártótól származót is ?
Konkrétan a Logitec C920-ra gondolok !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29011) benceb77 válasza jegenye77 (#29003) üzenetére


benceb77
tag

Hát a pana feketéje sokkal jobb. Fekete :DD Amiben rosszabb volt az a képernyő homogenitása, de ugye mint a GT50-es példám is mutatja, ez nem minden készüléket érint. Az E6500 képe homogén volt, a tápja picit jobban zúgott, mint a panasonic-é, de 1/2 méterről már nem lehetett hallani. Ha sikerül kifogni egy jó ST50-et akkor az a nyerő. A szakik szerint a 60-as Samsungok feketéje már oké.

(#29012) Gabor970 válasza Zozzy (#28984) üzenetére


Gabor970
addikt

Szerintem akkor mondjuk rántottát csináljon, de ne szemüvegtesztet. Ez véleményem szerint nem így működik jól, hogy nincsenek meg a feltételek, de mégis csináljunk valamit!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#29013) BBéci válasza Gabor970 (#29012) üzenetére


BBéci
titán

:C Köszi, szívemből szóltál!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29014) spiky03 válasza Gabor970 (#29012) üzenetére


spiky03
veterán

Megvannak a feltételek, mivel ott van az appból letölthető demók. ;)
Azok meg szerintem rendes 3D-k. Meg ott lehet választani a minőségen is, van 1080p is.
Amúgy meg ha már ott lesznek a szemüvegek akkor már szerintem kipróbálhatok SBS-t is. Legalább kiderül, hogy mekkora a különbség a normál 3D és aközött. Nah meg a saját tv-em azt nézek amit akarok. :D
Csak nem megy tönkre ha véletlenül megnézek rajta egy "nem normális 3D-t" :D
Amúgy azt nem értem miért fáj másoknak, hogy a másik ember mit néz meg mit hallgat... :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29015) liszi70 válasza spiky03 (#29014) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Amúgy azt nem értem miért fáj másoknak, hogy a másik ember mit néz meg mit hallgat..."

Egyáltalán nem fáj szerintem senkinek, hogy ki-mit néz, de egy fórumtól alapkövetelmény-szerűen elvárható, hogy mindenkinek ajánlja a jobb minőségű, magasabb színvonalú dolgokat. És itt most nem a milliós cuccokra gondolok, hanem mondjuk arra, hogy 128-as mp3 helyett mondjuk hallgasson flac-et, mert jobb. És ez nem pénz kérdés. Ugyanez az SBS 3D, meg a valós felbontású 3D is, meg ilyen a zummolt és torzított tévézés is, stb-stb.

[ Szerkesztve ]

(#29016) spiky03 válasza liszi70 (#29015) üzenetére


spiky03
veterán

Pedig úgy néz ki, hogy fáj...
Ha valaki nem olyat néz vagy hallgat, amit mások, akkor az már nem is ember.

Mivel most ezekkel tudom tesztelni a szemüvegeket, így ez van.
Így is örülök, hogy van két rendes fórumtárs akik felajánlották a szemüvegeiket hétvégére a teszthez. Ezúton is hatalmas respect nekik.:R
És az eredményt is várják itt páran, akik nem pánikoltak, hogy SBS-t is fogok velük nézni, hanem az eredményre kíváncsiak.
Mert azért azt te is és más is beláthatja, hogy túlnyomó többségben ilyen verziókat néznek a tv-n az emberek. Akár aktív, akár passzív tv-n.
De gondolom már ezeknél a tartalmaknál is látható lesz a szemüvegek közötti különbség.

Ha lesz 3D-s lejátszóm akkor hidd el, hogy fogok nézni rajta rendes 3D-s filmeket, sőt venni is fogok eredeti 3DBD-t. Mert én veszek eredeti lemezeket is, nem csak "kölcsönzöm".
Attól jobb minőség meg nem igen van fogalomban, és akkor már tökéletes minőségben tudom nézni a filmeket. Így mindenki megnyugodhat majd. :)

Maradok tisztelettel hű olvasótok!
:R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29017) Kernel válasza seria (#29008) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor más régióval kellene kísérletezni, amiben szerepel a VHF I-III sáv is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29018) 89Csabi89


89Csabi89
tag

Már üzemel is az ST50 :C Neccesen, de befért a verdába :P /még jó hogy fel lehet hajtani a hátsó üléseket (-:/
Pihizett a szobába egy 2-3 órát, aztán bekapcsoltam majd Trhu Cinema módba vágtam, és betoltam egy két BD filmet :) Ámultam bámultam :DD A méret a méret lóól mekkora a színek, a fekete wáááá :) Pedig ez még messze van a beállított képtől. Meg még sötét is kissé, de mint írtam semmit se állítottam még be. Viszont a dither zajt egyből kiszúrtam és eléggé jelen van 2 méter távolból is, és pont a sötét jeleneteknél nagyon észrevehető, mindenesetre ha jól tudom akkor ez majd kalibrálással minimálisra csökkenthető :D Ma csak laza tévézés, holnap tesztelés, hibakeresés :D De úgy érzem rendben van, úgy érzem jó készüléket választottam :R

[ Szerkesztve ]

(#29019) spiky03 válasza 89Csabi89 (#29018) üzenetére


spiky03
veterán

Gratula hozzá! :C
Üdv a klubban!
Nézd egészséggel. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29020) nuke7 válasza spiky03 (#29016) üzenetére


nuke7
veterán

senkinek nem fáj - legalábbis kétlem.
a lényeg az, hogy a saját készülékeden azt nézel, amit akarsz - és úgy, ahogy akarod.
mivel a fórum közhasznú dolog - lenne - ezért itt általában érdemes azokat a dolgokat megosztani többnyire, amiből mások is profitálhatnak.
egy teljesen szakszerűtlen összehasonlításnak pl. semmi értelme itt - ezért írták, hogy ennyi erővel a reggelire készített rántottáról is írhatsz
:U

https://youtube.com/user/nuke7

(#29021) DM-Fan válasza Borisz76 (#29010) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így van, set top box-ra nem lesz szükséged, amennyiben a szolgáltató engedélyezi a közvetlen kátyás-modulos használatot. Kamerából a TV a Pana saját gyártmányát és egy-két third party típust fogad el. A listát megtalálod a Pana kompatibilitási oldalán. a Logitech C920 nem támogatott a lista szerint, csak a Logitech V-U0022 szerepel rajta a Logi-tól.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29022) seria válasza Kernel (#29017) üzenetére


seria
tag

A Finn régió is ugyanez, a német esélytelen nem is találja a dvb-c t.

(#29023) patakidr


patakidr
aktív tag

Ma elhatároztam magam és megkértem a forgalmazót, hogy cserébe a felhősödés miatt 72 órában visszaadott készülék helyett ne egy másik 46ES6800-at, hanem egy Samsung PS51E6500 plazmát hozassanak nekem. Remélem nem döntöttem rosszul.

(Gagyibb a távirányító, s csak egy magos a proci, azonban gyönyörű a kép:)

Szerintetek jó csere lesz? Kb. péntekre jön meg.

(#29024) liszi70 válasza spiky03 (#29016) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha valaki nem olyat néz vagy hallgat, amit mások, akkor az már nem is ember."

Én kb. két éve olvasom ezt a topic-ot, ilyennel még nem találkoztam. Vagy nem vagyok annyira extra-érzékeny, hogy megsértődjek, mert valaki a jobb felé akar terelni.

[ Szerkesztve ]

(#29025) Borisz76 válasza DM-Fan (#29021) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

Akkor a Logi C920 marad majd a PC-be dugva....

Albérletben lakom Németországban és csak egy kábel jön a falból aminek a végén egy "F" csatlakozó van.
Szolgáltató nincs mert saját parabolatükör van felszerelve - ha jól gondolom akkor az Astra holdakra néz - és csak a szabadon fogható ( FTA ) adásokat szeretném nézni vele.
Úgy tudom ,hogy azok között is akad pár HD adás.

Így is menne a dolog ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29026) DM-Fan válasza Borisz76 (#29025) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Elméletileg mennie kell, igen.

Get Moded!

(#29027) spiky03 válasza liszi70 (#29024) üzenetére


spiky03
veterán

Én sem sértődtem meg.
Ilyeneken nem fogok. :)

Én elhiszem, hogy segíteni akartok meg minden. De most ezzel tudom/fogom tesztelni akkor ezzel tudom.
Ennyi.

Majd úgy is beszámolok itt az eredményről, hogy mit láttam, vagy épp mit nem. :D

Vagy kölcsön ad valaki egy 3D lejátszót? ;] :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29028) rappit4 válasza patakidr (#29023) üzenetére


rappit4
őstag

Szerintem abban a pillanatban elfelejted az 1 magos processzort ( :DDD :DDD ) és a rosszabb távirányító adta "hátrányokat" amint bekapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#29029) kolosszus87 válasza Borisz76 (#29005) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nem rossz tv az LG ennyi pénzért, itt kifejezetten jó teszteredményt produkált: [link]
A tesztben is leírják, hogy a feketéje a plazmák között nem épp a legjobb, de azért elég korrekt képe van és az 50"-os mérete miatt verhetetlen az ára, nem igazán lehet mellényúlni vele ilyen kis pénzért.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#29030) Toobee válasza kolosszus87 (#29029) üzenetére


Toobee
veterán

Kicsit nagy a kontraszt. A jelenlegi legrosszabb és a legjobb tv van terítéken, ilyet se láttam még. Ha van rá pénz, akkor miért vegye meg a plazmák legalját?

https://barbieripnk.hu/

(#29031) patakidr válasza rappit4 (#29028) üzenetére


patakidr
aktív tag

Remélem is:)
Valahogy mindig is a plazma felé kacsingattam, de talán túlzottan is hagytam magam befolyásolni...

Eszerint nem is egymagos, hanem kettő:
[link]

(#29032) kolosszus87 válasza Toobee (#29030) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Kérdezte, hogy ennyit se ér meg az LG? A válasz pedig, hogy ilyen kis pénzt simán megér az LG, senki se vitatja, hogy a VT50 klasszisokkal jobb tv, de az ára is 5X annyi. Nincs mindenkinek pénze a legjobbra, ár-érték arányt kell nézni és ennyi pénzért igen is jó amit az LG plazma nyújtani tud.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#29033) BBéci válasza spiky03 (#29027) üzenetére


BBéci
titán

Ha eljössz érte, kölcsön adok egy Pana lejátszót.
Azzal lesz értelme a szemüveg tesztelésnek, nélküle felesleges időtöltés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29034) Borisz76 válasza kolosszus87 (#29032) üzenetére


Borisz76
veterán

Úgy fest a dolog, hogy Február elején tudom megvenni az új asztali PC-t.
És kell egy "monitor" is ugyebár....
Az LG-t meg tudnám venni a számítógéppel együtt de ha a Panára voksolok akkor még 1 kemény hónapot melóznom kell érte !

Plussz a Pana tudná kezelni a műholdas jelet is azaz nem kellene külön beltérit vennem.

Közben elolvastam ezt a tesztet és elég meggyőző volt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29035) kolosszus87 válasza Borisz76 (#29034) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Amennyiben megengedheted magadnak, hogy "pusztán" + 1 hónapi melóval már csúcs VT50-re is telik, akkor feltétlenül azt vedd. Az LG mint írtam jó kis tv, az árát megéri, de csak akkor ha olyan ember veszi akinek lehetetlen kigazdálkodni egy sokkal komolyabb és drágább, többszázezres tv-t.
Az megint más kérdés, hogy én monitornak nem vennék plazmát, kivéve ha csak filmet vagy játékot indítasz a PC-ről és nem netezel, szöveget szerkesztesz,stb.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#29036) janos666 válasza Zozzy (#28984) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy pár évnél nem régebbi, HDMI kimentes laptop is megbirkózik a BD3D-vel.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29037) seria válasza Pityke78 (#28860) üzenetére


seria
tag

Nekem is hasonló gondom van de egy másik szolgáltatónál. Ma kijöttek, alacsony szintet mértek, kicserélték a csatlakozót és azt mondták jó lesz. Nem így lett. Azt mondták lehet, hogy tv nél van valami gond. Ezért is kérdeztem, hogy van-e valakinek hasonló problémája.

(#29038) Zozzy válasza janos666 (#29036) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Lehet, hogy félreérthető volt, de nem én fogok tesztelni, hanem spiky03. Én csak az egyik szemüveget adom.

(#29039) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap este filmnézés közben a kép elkezdett akadozni,oldalirányba eltolódni és néha pár másodpercre megállt. Lejátszó(lx55 néztem az Eredet c.filmet) vagy lemezhibára gondoltam előbb,de nem az. Több más gyári lemezzel is ez volt. Lejátszót átbatyuztam a szomszédhoz,nála minden rendben volt. Ma reggel tudtam folytatni a tesztelést és az a gond,hogy tv (digi kábel) adásoknál is ugyanez a helyzet,sőt néha olyan a kép mintha 3d néznék szemüveg nélkül.
Esetleg megpróbálhatok még valamit mielőtt a szervizet hívom?
Típus: Tx-P65Vt50

(#29040) redingitell


redingitell
senior tag

Tegnapi tesztelgetés során rögtön akadt egy probléma. st50 usb-n keresztül 1 TB háttértárt nem ismri fel a tv. (háttértárnak külön áram van)
Mi lehet a gond?

(#29041) mayday00 válasza 89Csabi89 (#29018) üzenetére


mayday00
őstag

Mi ez a dither zaj? :F Ilyenkor mi jelenik meg a képen?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29042) kovadika válasza mayday00 (#29041) üzenetére


kovadika
őstag

Mindig jelen van a képen, a tartalomtól függ, hogy mennyire veszed észre. A plazma technológia sajátossága. Megfelelő nézési távolságból -nekem- egyáltalán nem látszik. Ha nem veszed észre, nem zavar ne foglalkozz vele.

(#29043) medica válasza GLOCK34 (#29039) üzenetére


medica
senior tag

így első blikkre inkább a szerviz - jó drága tv

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#29044) mayday00 válasza kovadika (#29042) üzenetére


mayday00
őstag

Én a UT50 en megnéztem már pár filmet, volt amiben sok sötét jelenet volt. De semmi hibát, oda nem illő dolgot nem tapasztaltam.. Nekem tökéletes volt a kép,,végre felhősödés mentes"
Ha valami zavart volna nézés közben, biztos észrevettem volna de nem.

2m, 2.3m között nézem a 50colos tv-t, s szerencsére minden ok.

Biztos nem 30cm ről kell keresni a hibákat :DD

(#29045) blakey javítva, remélem már érthetőbb :)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29045) blakey válasza mayday00 (#29044) üzenetére


blakey
titán

De semmi oda illő dolgot nem tapasztaltam.

Ennek fuss neki még egyszer, mert ezek szerint sz@r a tv. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29046) mayday00 válasza medica (#29043) üzenetére


mayday00
őstag

Nem tudom miért van, de UT50 tulajok semmire se panaszkodnak..
Miért lehet?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29047) kovadika válasza mayday00 (#29046) üzenetére


kovadika
őstag

Talán mert a gyengébb tévéhez kisebb elvárások párosulnak, amiket tökéletesen kiszolgál az UT. Vagy azért, mert még nem láttunk működés közben egy jól beállított GT-t, VT-t.. ;]

(#29048) Gabor970 válasza mayday00 (#29046) üzenetére


Gabor970
addikt

az idelátogatók többsége nem elégedett meg az UT50-el. Ha arányaiban ugyanannyi a probléma az ST50 és UT50 esetén, akkor az ST50-nél több eset. :DDD

Gonosz vagyok, de kissé irritáló, ahogy győzködöd magad, miszerint az UT50-nél semmi sem lehetett volna jobb választás. Szerintem okosabb, ha ezt nem itt tolod, inkább csak magadban mondogatod esténként.

Attól, hogy nekem a PS50C430-on még nem tűnt fel sávosodás, és ghost ügyben sincs semmi problémám, még nem jutott eszembe nem a ranglétra legaljára sorolni azt a készüléket. A szürkéje pl nagyon jó, na de a feketéje..... :) Na ott is a szürkében domborít :D

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#29049) Naota


Naota
tag

Sziasztok! Pár hónapnyi kutatómunka után vettem egy 50ST50-et. Előzőleg végigolvastam ennek a témának is a hozzászólásait egy évre visszamenőleg, úgyhogy gondoltam leírom a tapasztalatokat, hogy vissza is dobjak valamit a közösbe. Kicsit hosszú lett.

A Panashoptól rendeltem online fizetéssel és 5 év garanciával. Én is meg tudom erősíteni a korábban leírtakat, hogy emailben kicsit nehézkes velük a kommunikáció, telefonon viszont nagyon segítőkészek. Kiszállítással kértem, amivel minden rendben volt, az autóban állítva utaztatták. Ketten vittük fel a futárral a lakásba, és amíg ő a papírokat töltögette, addig én végignéztem, hogy nincs-e valami sérülés a hátlapon vagy a kijelzőn. Nem volt. Ezután 2 órát pihentettem szobahőmérsékleten, mielőtt összeszereltem volna. A szerelés egyszerű volt, az egész konstrukció úgy van kitalálva, hogy egy ember is gond nélkül meg tudja csinálni. A doboz alja stabilan tartja a tévét, amíg az ember kiszedi a különféle bigyókat a csomagolásból és összerakja a talpat. A panelt tartó sín szintén úgy van kialakítva, hogy egyedül is rá lehet emelni, a saját súlya tartja a helyén. Így nyugodtan lehet csavarozni.

Bekapcsolás után először a szervizmenüre néztem rá. Nekem nem volt egyértelmű, hogy miként történik a navigáció benne, ezért végül gombnyomásról gombnyomásra az itt olvasott instrukciókat követtem. Meg is találtam a számlálókat. Azok szerint enyém volt az első bekapcsolás, és 3 percnyi üzemidőt használtam el, mire eddig eljutottam. A panel homogenitása saccra 95%-os, jobb oldalt a szélénél van egy nagyjából egy centis sötétebb sávom. Bal oldalon nem találtam semmit. Így két nap használat után normál képtartalom mellett nagyon ritkán látszik egyáltalán. Inkább csak akkor ha szándékosan keresem, úgyhogy emiatt nem fogom kicseréltetni, egyáltalán nem zavar. A tápot meghallgattam teljesen fehér képpel, még a gyári beállítások mellett. Másfél-két méter távolságig hallani, utána semmi. Bár a lakás kicsit zajos, mert főút megy el előtte. A későbbi saját beállításaimmal, amik visszafogottabbak a dobozosnál, még nem hallottam semmit.

Ezután tévé előfizetés nem lévén a PC (XBMC)-s HDMI és Xbox360 (komponens jellel, mivel 2007-es modell) forrásokat próbáltam ki. Kicsit küzdöttem, mivel a HDMI beállításoknál be volt kapcsolva a tartalomtípus felismerés és emiatt hiába raktam tru cinema módba, mindig cinemára váltott. De a Google segített rajtam és sikerült ettől megszabadulni. A képbeállítások terén az alacsony kontrasztot szoktam preferálni, ezért ghostot csak akkor láttam eddig, ha pár percig kint hagytam rajta valamit. Akkor is csak úgy ha gyorsan átváltottam az USB-be dugott pendrive sárga tesztábrájára és siettem közel menni a kijelzőhöz, mert pár másodperc alatt eltűnt. PC-ről és konzolról is nagyszerű képe van, nagyszerűen beáll kadenciahelyes frekvenciára. Az élesség, a színek és a feketék nagyszerűek, a white és black crushing eltüntetése pofonegyszerű volt. Ditherzajt csak 2 méternél közelebbről láttam, ami a szokásos, 3 méter körüli nézési távolságunk mellett nem jelent problémát. SD forrásnál is kellemes a képe, bár a GPU számolású, kifinomultabb felskálázás kellett ehhez. Poszterizációt eddig csak Pixar filmeknél láttam, de ott inkább codec gondot sejtek egyelőre a háttérben.

A hangjáról nem tudok mit mondani, mert külső hangszórókat kapott első perctől. A wifit csak gyorsan felkonfiguráltam, nem foglalkoztam túl sokat vele. Néha mintha eldobálná a wifi vezérlést, de hogy ez a lakáson belüli interferencia vagy készülékhiba azt egyelőre nem tudom. De túlzottan nem is izgulok miatta. Az iOS-es távirányító alkalmazások gond nélkül megtalálták a tévét, de elég buta felületük van, ezért nem hiszem, hogy sokat fogom használni őket.

Összességében nagyon elégedett vagyok a tévével, igazi élmény a mérete és a minősége. Csak ajánlani tudom.

(#29050) mayday00 válasza kovadika (#29047) üzenetére


mayday00
őstag

gyengébb tévéhez:)

nekem előtte,, felsőbb"kategóriás Lcd-m volt, de ez a alap modell is 100szor jobb mint a Lcd-m.
Színvilág, mozgásmegjelenítésről nem is beszélve..

Lényeg a lényeg, ez a belépő full hd plazma is jobb mint akármelyik lcd. :)

Bőven van összehasonlítási alapom.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.