Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) rappit4 válasza mayday00 (#26596) üzenetére


rappit4
őstag

Mert a panashopnál feltételezik, hogy nem mindenki olyan elmeroggyant, mint te aki egyből megveszi a tv-t és nem is néz utána [link]

(#26602) kolosszus87 válasza rappit4 (#26601) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Szerintem meg pont, hogy feltételezik. Valamilyen elmeroggyantnak el kell adni ezeket a beragadt tv-ket is.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#26603) rappit4 válasza kolosszus87 (#26602) üzenetére


rappit4
őstag

Ááá dehogy :U

(#26604) DVlad


DVlad
őstag

Senki nem bírja ki, hogy ne etesse?

(#26605) s7evcsenko válasza nuke7 (#26595) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Próbáltad már? ;]
Mindenhol lehet alkudni...
Talán Pesten tényleg azért nem lehet, mert sokkal több a vásárló, és nagyobb eséllyel tudnak eladni kb mindent... Itt Pécsen meg kell küzdeni azért a pár potenciális vásárlóért. ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#26606) DVlad válasza s7evcsenko (#26605) üzenetére


DVlad
őstag

Nekem sikerült már többször is. MM-ban is.

(#26607) nuke7 válasza s7evcsenko (#26605) üzenetére


nuke7
veterán

Próbáltam. Nem sikerült egyszer sem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#26608) Toobee válasza s7evcsenko (#26605) üzenetére


Toobee
veterán

Én bementem a Stop Shopban lévő MM-be, összeválogattam pár cuccot, majd szóltam a srácoknak, hogy hívják ide, akivel lehet alkudozni. Pár perc alatt megegyeztünk...

(#26609) spiky03: Én kanapéból is simán alkudtam. Ingyen felhozták nekem Budapestre. Ha nekem kell ezt megoldani, az nem két fillér.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#26609) spiky03 válasza DVlad (#26606) üzenetére


spiky03
veterán

Mi haverral pénteken voltunk a Westendben az MM-ben.
Erősítőket meg hangfalszetteket nézegettünk, majd odajött az eladó, hogy segíthet-e? Mondtuk, hogy miket nézegetünk, mik az elképzelések. Akkor ő ajánlott pár erősítőt meg hangfal szettet. MEg rámutatott egyELtax szettre és mondta, hogy ebből van pár raklapnyi nekik, így ha érdekel oda tudják adni olcsóbban is. Az ára 79 990 huf volt.
Úgyhogy van, hogy alkudni sem kell, ők ajánlják fel. :DDD

De nekem is van egy haverom aki már több ilyen nagy áruházban (Saturn, vmi bútorüzlet) is alkudott, és odaadták neki olcsóbban. :)

Mondjuk én nem tudnék alkudozni. :D

A tanulság: meg kell próbálni, veszteni való nincs, vagy kell egy olyan haver aki benne van ebben. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26610) Jojo5 válasza Dexar007 (#26574) üzenetére


Jojo5
őstag

A németeknél pl. úgy van, hogy ha márkásabb(drágább ~1000EUR) órát veszel(longines\certina\tissot stb) pl, akkor simán lehet 5-15%-ot alkudni, pl. úgy, hogy azt mondod, hogy 10%-ot csapjon le belőle és helyben kp-val fizetsz is... :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26611) Dorian válasza Jojo5 (#26610) üzenetére


Dorian
félisten

Tissot kiírt árából nekem itthon is engedtek 10%-ot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26612) Jojo5 válasza Dorian (#26611) üzenetére


Jojo5
őstag

Tissot-ot nem vennék itthon boltban... :U
inkább young kollégától, ő az itthoni ár töredékért szerezte az enyémet is...

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26613) Dorian válasza Jojo5 (#26612) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet megkeresem, mert épp nemrég ment tönkre :O
Nyaralás előtt elemet cseréltettem, aztán úgy tűnik nem sikerült az órásnak tökéletesen, mert a tengervíz elintézte. :W

CoroStar86:
A különböző darabok helyes beállítása eltér.
Neked kell beállítani, a legfontosabb kontraszt, fényerő, stb. értékeket te is meg tudod tenni a megfelelő beállító skála-ábrákkal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26614) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Panasonic 50ST50 tulajok! Le tudnátok írni a saját tévétek beállításait nekem? Fontos lenne! Neten már sok helyen találtam ilyen-olyan beállításokat, de az egyik nem jön be, a másiknál tökéletes a fekete, de nincs normális fehér... Szeretnék tőletek egy támpontot! Pár száz óra bejáratás után úgyis kalibráltatni fogom, de addig is jó lenne valami alap. Előre is köszönöm!

(#26615) Gabor970 válasza Jojo5 (#26612) üzenetére


Gabor970
addikt

Tissot-tal az a baj, hogy abból nagyon sok a hamisítvány, ami már elég jó minőségű is, és nem replikaként árulják. Órás ismerősöm mesélte, hogy kézbevéve nem vette észre, hogy hamis, mikor megfordította a hátlap szélénél látott egy olyan sorját, ami fura volt neki, aztán természetesen szétszedés után már egyértelmű volt a dolog. Doboza, papírok (igazolás a valódiságról hamisítva) mind nagyon eredetinek tűntek.
Én spec az automata orientekért vagyok oda.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26616) Jojo5 válasza Gabor970 (#26615) üzenetére


Jojo5
őstag

mindenből van hamis, nekem pl. automata Tissot-om van, de most durvát, fogsz hallani, még boltban is van\volt idehaza hamis...

young kollégában meg nem véletlenül bízik meg mindenki... :U

erdoke: ne legyél már grammar n#zi pls... :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26617) erdoke válasza Gabor970 (#26615) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem tévedek, a kiejtése kb. "tiszo", tehát a Tissot-tal írásmód biztosan téves. :N
Ahogy a következőben a "Tissot-om" is. :D
Jojo5
Ez nem nyelvtan, hanem kiejtés. Tiszoom, tiszótal, WTF?
Szerk: Egyébként nem beszélek franciául, csak kb. a merszibokú mösziő szinten. :))

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26618) mp54


mp54
senior tag

Azt írja a kábel-tv szolgáltatóm (HWR), hogy a digitális adás előnye pld. hogy megválaszthatom a film nyelvét (magyar szinkron vs eredeti). Hogyan?

(#26619) Dexar007 válasza erdoke (#26617) üzenetére


Dexar007
veterán

Én tissolok
Te Tissolsz
Ő Tissol
Mi Tissolunk
Ti Tissoltok
Ők Tissolnak

Give me your cum,bull!

(#26620) amdk7 válasza mp54 (#26618) üzenetére


amdk7
aktív tag

Nekem a TV távon van egy gomb (Option), azzal lehet nyelvet stb.-t választani. (DVB-T adás)
Gondolom így kell, ha conax modult használsz, vagy kábelen jön. Viszont ha beltérid van, akkor annak a távján keress valami hasonlót! ;)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#26621) mp54 válasza Ispy (#26534) üzenetére


mp54
senior tag

+1

(#26622) Dorian válasza mp54 (#26618) üzenetére


Dorian
félisten

Elméleti lehetősége a digitális adásnak. Csatornafüggő, melyiknél biztosítja az adott szolgáltató.

Nálam a távirányító "tools" gombjával jön elő többek közt ez a funkció, csak 1 v. 2. HD csatprnánál lehetséges pl. az angol helyett bolgárt választani :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26623) DM-Fan válasza mp54 (#26618) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Panákon az Option menübe lépve jelenik meg a hangsáv, amiből ha több van, akkor át tudod pöccinteni a másikra. Nálam a HD-adóknál eleve megvan az eredeti nyelv, illetve a magyar hangsáv. DVB-C protokollt használok conax-modullal a TV-be dugott kártyával.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26624) vendingo


vendingo
veterán

Van valakinek tapasztalata az aqua-ból való rendeléssel kapcsolatban?
Az összes számomra tetsző tv csak rendelésre van. Nem tudjátok hogy ez időbe kb. mit takar?
Amúgy nem csak az aqua van így, egyik üzletbe sincsen készleten e530-as samsung. (igen, meggyőztetek a samsungal kapcsolatba :) )
Valakinek valami tipp, ahol van készleten, és nem ilyen ócska webshop?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26625) laspring


laspring
tag

ST50-es Pana tud párosodni okostelefonnal, hogy arról lehessen gépelni karaktereket a tévére?
Pl youtube használatkor...

(#26626) CoroStar86 válasza laspring (#26625) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

YouTube-nál biztosan van ilyen, én is így használom. :P El kell indítani a TV-n a YT-t, megjelenik majd egy kódszám. Ezt kell majd beírni a telefonodba, miután a telód böngészőjével megnyitottad a http://www.youtube.com/pair oldalt. Ez után már a telóddal tudod irányítani a YouTube-ot az ST50-en. :C

[ Szerkesztve ]

(#26627) liszi70 válasza CoroStar86 (#26614) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Panasonic 50ST50 tulajok! Le tudnátok írni a saját tévétek beállításait nekem?"

Nagyon jól teszed, hogy kalibráltatni fogod az ST50-et, csak úgy hozhatod ki a maximumot a tévédből. Ajánlom janos666-ot a művelethez.

Leírhatnám neked, hogy milyen beállításaim vannak a kalibrálás után, nem sok értelme lenne. Biztosan teljesen más értékeket fogsz majd kapni, mint ami nálam optimális. Addig is Tru Cinema-n használd, visszafogott, középállás környéki beállításokkal, kikapcsolt "képjavítókkal".

(#26628) Dexar007 válasza vendingo (#26624) üzenetére


Dexar007
veterán

Én őket ajánlom.: [link]

Árgép szerint 3-7 munkanap alatt tudják szállítani.

Give me your cum,bull!

(#26629) laspring válasza CoroStar86 (#26626) üzenetére


laspring
tag

Ha jól vágom, akkor ez nem egy bluetooth kapcsolat, hanem egyféle youtube webfunkció?

(#26630) DM-Fan válasza vendingo (#26624) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az Aqua alapvetően számítógépes bolt és szerintem nincs berendezkedve a TV-k tárolására, így érthető, hogy csak rendelésre hoznak. Nézd meg a honlapot, hogyan zajlik, de szerintem egyszerű: megrendeled, ők is megrendelik, megkapják és a választásodnak megfelelő módon átveheted. Megbízható üzlet amúgy, én sok mindent vásároltam náluk anno (mondjuk csak PC-alkatrészeket, kiegészítőket, de abból sokat).

A legtöbb webshop csak rendelésre hoz árut, azt meg, hogy ténylegesen hol van áru, csak úgy tudod meg biztosra, ha szépen elkezdesz telefonálni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26631) DM-Fan válasza laspring (#26629) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezek a dolgok általában WiFi-n keresztül működnek: a TV-d csatlakozik az otthoni router-edhez, a telefonod is és kvázi hálózaton keresztüli vezérlés történik real-time. Teljesen olyan, mintha a telefonod lenne a távirányító.

A Popcorn-nak külön App-ja is van, amit iPad-re/iPhone-ra töltve azokról vezérelhető a lejátszás, a menüben való navigálás, az eszközt kvázi grafikus távirányítóként használva.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26632) rappit4 válasza vendingo (#26624) üzenetére


rappit4
őstag

Kérdezd meg az ügyfélszolgálatukat. Elég gyorsak szoktak lenni.

(#26633) Heffi válasza laspring (#26625) üzenetére


Heffi
őstag

A viera remote app-t próbáltad? Már ha 2.2 vagy afeletti droidos okoktelód van.

(#26634) tobias40 válasza Jojo5 (#26616) üzenetére


tobias40
veterán

Hi!
Ezt a "young" kollégát hol lehet megtalálni? :Y

(#26635) mayday00


mayday00
őstag

Tapasztalatok mit mutatnak, aki 42 es tévét vett többsége megbánja, hogy nem nagyobbat 50 est vett?
Pár hónap után bánja.? Vagy erről nincs konkrétan semmi információ.
Bár aki itt van évek óta, az lehet olvasott erről a esetről pár kommentet.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26636) Cha-b válasza tobias40 (#26634) üzenetére


Cha-b
senior tag

PM. ment

Szerk.: (26635) Megbánja általában mindenki, kivéve, ha esetleg vki mindig nagyon közelről nézi, de ez nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#26637) rappit4 válasza mayday00 (#26635) üzenetére


rappit4
őstag

Kutatások szerint csak a 24 és 32 éves férfiak bánják meg pontosan 2 hónap és 5 nap után, hogy 42"-os TV-t vettek.

[ Szerkesztve ]

(#26638) Dexar007 válasza mayday00 (#26635) üzenetére


Dexar007
veterán

Give me your cum,bull!

(#26639) Cha-b válasza rappit4 (#26637) üzenetére


Cha-b
senior tag

nálysz! :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#26640) CoroStar86 válasza laspring (#26629) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Van a készülékben BT (a hozzá ajándékba kapott szemüveg is ezen keresztül kommunikál), hogy most a YT is ezt használja-e, azt nem tudom sajnos... :(

liszi70: már felvettem a kapcsolatot az említett úriemberrel a délután, csak még nem válaszolt :K Egyébként ennyire eltérő két ugyanolyan típusú plazma panelje, hogy még kb beállítást sem lehet használni hozzájuk? Am nagyon jó a TC-mód, csak az a probléma vele, h nem igazán produkál fehér színt, csak a szürke sötétebb-világosabb árnyalatait inkább... Olvastam valahol, h a plazma panelek folyamatosan (hónapok, évek alatt...) folyamatosan "változnak" és igazából 1-2 havonta kellene őket kalibrálni. Ez így csak nekem hangzik elég nagy butaságnak, vagy van valami alapja?

(#26641) DM-Fan válasza CoroStar86 (#26640) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"hogy most a YT is ezt használja-e, azt nem tudom sajnos..."

Biztos lehetsz, hogy nem! Ez webalapú. Router-en keresztül zajlik a kommunikáció.

rappit4: valami nagyon hasonlót akartam írni. :K Jesus Christ, hova lehet még fokozni ezt?!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26642) kovadika válasza rappit4 (#26637) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem jók ezek a kommentek, az elején idegesítő volt, de ezeken már tényleg nevetek, a válaszokkal meg csak fokozni lehet..:D nagyon jó :DD

(#26643) rappit4


rappit4
őstag

Hogy is van? Hülye kérdésre.... Amúgy köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#26644) Balic


Balic
csendes tag

Megszeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy az új LED televízióknál a valós 100-200hz-et nagyon fontosnak tartják, míg a plazmáknál tudtommal ez az érték alacsonyabb és még sincs minőségbeli különbség?

♪ "A földi lét 2 alapeleme a tánc és a gépzene!" by Luciano ♪

(#26645) rappit4 válasza Balic (#26644) üzenetére


rappit4
őstag

A 100hz feletti érték már az ilyen """""képjavító""""" módhoz tartozik (ami a szappanopera effektust hozza létre). Tehát ami 100hz felleti érték mind mind paraszt vakítás. Egyébként a Panasonic ST50-re 2000hz-et írnak....

(#26646) vendingo válasza DM-Fan (#26630) üzenetére


vendingo
veterán

Ja, az lesz, hogy felhívom őket.

FullHD 3d-ből mit ajánlanál? (tudtam, hogy ez lesz... égeti a zsebemet a pénz..)
A legolcsóbb jó minőségű érdekelne (kb 200K), egy fokkal se jobb, mert a végén 60"-os legdrágábbat fogom megvenni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#26647) Gabor970 válasza Balic (#26644) üzenetére


Gabor970
addikt

nincs minőségbeli különbség? De van, a plazmák képe sokkal jobb minőségű, mint az LCD készülékeké.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26648) Gabor970 válasza vendingo (#26646) üzenetére


Gabor970
addikt

ha nem leszel szegényebb attól, hogy kiadsz 400e Ft-ot, akkor ne állj meg a PS60E6500 alatt :)

Mi a nézési távolság?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#26649) kovadika válasza vendingo (#26646) üzenetére


kovadika
őstag

Panasonic TX-P50UT50E

(#26650) M_AND_Ms válasza spiky03 (#26609) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Minap az MM-ben szerettem volna egy Dali hangfalat meghallgatni...
Nem volt nekik kábelük, nem tudták bekötni. :Y

Jó napot kívántam. :O

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.